Åpne hovedmenyen

Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2016

Wikimedia-listeartikkel
Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2016
Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2016
MesterskapSommer-OL 2016 i Rio de Janeiro
Antall øvelser306
Beste nasjonUSA USA
Flest medaljerUSA USA
Beste utøverUSA Michael Phelps

Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2016 inneholder alle utøvere som tok medalje under Sommer-OL 2016 som ble holdt i Rio de Janeiro, Brasil fra 5. august til 21. august 2016.

Sommer-OL 2016

Omtrent 11 000 utøvere[1] deltok i 306 øvelser i totalt 42 idretter under lekene.[2]

Vietnam, Kosovo, Fiji, Singapore, Puerto Rico, Bahrain, Jordan, Tadsjikistan og Elfenbenskysten vant sine første olympiske gullmedaljer. Jordan, Kosovo og Fiji vant sine første olympiske medaljer av noe slag.[3][4][5][6][7][8][9][10][11][12] Den kuwaitiske skytteren Fehaid Al-Deehani ble den første uavhengige deltakeren som vant en gullmedalje,[13][14] selv om utøvere har vunnet under det olympiske flagget i 1980 og 1992.

Innhold
  1. Badminton
  2. Basketball
  3. Boksing
  4. Bordtennis
  5. Bryting
  6. Bueskyting
  7. Fekting
  8. Fotball
  9. Friidrett
  10. Golf
  11. Hestesport
  1. Håndball
  2. Judo
  3. Landhockey
  4. Moderne femkamp
  5. Padling
  6. Roing
  7. Seiling
  8. Sjumannsrugby
  9. Skyting
  10. Stuping
  11. Svømming
  1. Sykling
  2. Synkronsvømming
  3. Taekwondo
  4. Tennis
  5. Triatlon
  6. Turn
  7. Vannpolo
  8. Vektløfting
  9. Volleyball
Se også       Referanser       Eksterne lenker


Badminton pictogram.svg BadmintonRediger

Basketball pictogram.svg BasketballRediger

Boxing pictogram.svg BoksingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Lett fluevekt menn
detaljer
  Hasanboy Dusmatov
Usbekistan (UZB)
  Yuberjén Martínez
Colombia (COL)
  Joahnys Argilagos
Cuba (CUB)
  Nico Hernández
USA (USA)
Fluevekt menn
detaljer
  Shakhobidin Zoirov
Usbekistan (UZB)
  Misha Aloyan
Russland (RUS)
  Yoel Finol
Venezuela (VEN)
  Hu Jianguan
Kina (CHN)
Bantamvekt menn
detaljer
  Robeisy Ramírez
Cuba (CUB)
  Shakur Stevenson
USA (USA)
  Vladimir Nikitin
Russland (RUS)
  Murodjon Akhmadaliev
Usbekistan (UZB)
Lettvekt menn
detaljer
  Robson Conceição
Brasil (BRA)
  Sofiane Oumiha
Frankrike (FRA)
  Lázaro Álvarez
Cuba (CUB)
  Dorjnyambuugiin Otgondalai
Mongolia (MGL)
Lett weltervekt menn
detaljer
  Fazliddin Gaibnazarov
Usbekistan (UZB)
  Lorenzo Sotomayor
Aserbajdsjan (AZE)
  Vitaly Dunaytsev
Russland (RUS)
  Artem Harutyunyan
Tyskland (GER)
Weltervekt menn
detaljer
  Daniyar Yeleussinov
Kasakhstan (KAZ)
  Shakhram Giyasov
Usbekistan (UZB)
  Mohammed Rabii
Marokko (MAR)
  Souleymane Cissokho
Frankrike (FRA)
Mellomvekt menn
detaljer
  Arlen López
Cuba (CUB)
  Bektemir Melikuziev
Usbekistan (UZB)
  Misael Rodríguez
Mexico (MEX)
  Kamran Shakhsuvarly
Aserbajdsjan (AZE)
Lett tungvekt menn
detaljer
  Julio César La Cruz
Cuba (CUB)
  Adilbek Niyazymbetov
Kasakhstan (KAZ)
  Mathieu Bauderlique
Frankrike (FRA)
  Joshua Buatsi
Storbritannia (GBR)
Tungvekt menn
detaljer
  Evgeny Tishchenko
Russland (RUS)
  Vasiliy Levit
Kasakhstan (KAZ)
  Rustam Tulaganov
Usbekistan (UZB)
  Erislandy Savón
Cuba (CUB)
Super tungvekt menn
detaljer
  Tony Yoka
Frankrike (FRA)
  Joe Joyce
Storbritannia (GBR)
  Filip Hrgović
Kroatia (CRO)
  Ivan Dychko
Kasakhstan (KAZ)
Fluevekt kvinner
detaljer
  Nicola Adams
Storbritannia (GBR)
  Sarah Ourahmoune
Frankrike (FRA)
  Ren Cancan
Kina (CHN)
  Ingrit Valencia
Colombia (COL)
Lettvekt kvinner
detaljer
  Estelle Mossely
Frankrike (FRA)
  Yin Junhua
Kina (CHN)
  Mira Potkonen
Finland (FIN)
  Anastasia Belyakova
Russland (RUS)
Mellomvekt kvinner
detaljer
  Claressa Shields
USA (USA)
  Nouchka Fontijn
Nederland (NED)
  Dariga Shakimova
Kasakhstan (KAZ)
  Li Qian
Kina (CHN)

Table tennis pictogram.svg BordtennisRediger

Wrestling pictogram.svg BrytingRediger

Fri stilRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Fri stil menn 57 kg
detaljer
  Vladimer Khinchegashvili
Georgia (GEO)
  Rei Higuchi
Japan (JPN)
  Haji Aliyev
Aserbajdsjan (AZE)
  Hassan Rahimi
Iran (IRI)
Fri stil menn 65 kg
detaljer
  Soslan Ramonov
Russland (RUS)
  Toghrul Asgarov
Aserbajdsjan (AZE)
  Frank Chamizo
Italia (ITA)
  Ikhtiyor Navruzov
Usbekistan (UZB)
Fri stil menn 74 kg
detaljer
  Hassan Yazdani
Iran (IRI)
  Aniuar Geduev
Russland (RUS)
  Jabrayil Hasanov
Aserbajdsjan (AZE)
  Soner Demirtaş
Tyrkia (TUR)
Fri stil menn 86 kg
detaljer
  Abdulrashid Sadulaev
Russland (RUS)
  Selim Yaşar
Tyrkia (TUR)
  Sharif Sharifov
Aserbajdsjan (AZE)
  J'den Cox
USA (USA)
Fri stil menn 97 kg
detaljer
  Kyle Snyder
USA (USA)
  Khetag Gazyumov
Aserbajdsjan (AZE)
  Albert Saritov
Romania (ROU)
  Magomed Ibragimov
Usbekistan (UZB)
Fri stil menn 125 kg
detaljer
  Taha Akgül
Tyrkia (TUR)
  Komeil Ghasemi
Iran (IRI)
  Ibrahim Saidau
Hviterussland (BLR)
  Geno Petriashvili
Georgia (GEO)
Fri stil kvinner 48 kg
detaljer
  Eri Tosaka
Japan (JPN)
  Mariya Stadnik
Aserbajdsjan (AZE)
  Sun Yanan
Kina (CHN)
  Elitsa Yankova
Bulgaria (BUL)
Fri stil kvinner 53 kg
detaljer
  Helen Maroulis
USA (USA)
  Saori Yoshida
Japan (JPN)
  Nataliya Synyshyn
Aserbajdsjan (AZE)
  Sofia Mattsson
Sverige (SWE)
Fri stil kvinner 58 kg
detaljer
  Kaori Icho
Japan (JPN)
  Valeria Koblova
Russland (RUS)
  Marwa Amri
Tunisia (TUN)
  Sakshi Malik
India (IND)
Fri stil kvinner 63 kg
detaljer
  Risako Kawai
Japan (JPN)
  Maryia Mamashuk
Hviterussland (BLR)
  Yekaterina Larionova
Kasakhstan (KAZ)
  Monika Michalik
Polen (POL)
Fri stil kvinner 69 kg
detaljer
  Sara Dosho
Japan (JPN)
  Nataliya Vorobyova
Russland (RUS)
  Elmira Syzdykova
Kasakhstan (KAZ)
  Jenny Fransson
Sverige (SWE)
Fri stil kvinner 75 kg
detaljer
  Erica Wiebe
Canada (CAN)
  Guzel Manyurova
Kasakhstan (KAZ)
  Zhang Fengliu
Kina (CHN)
  Ekaterina Bukina
Russland (RUS)

Gresk-romersk stilRediger

 
Mijaín López til venstre
Øvelse Gull Sølv Bronse
Gresk-romersk stil 59 kg
detaljer
  Ismael Borrero
Cuba (CUB)
  Shinobu Ota
Japan (JPN)
  Elmurat Tasmuradov
Usbekistan (UZB)
  Stig André Berge
Norge (NOR)
Gresk-romersk stil 66 kg
detaljer
  Davor Štefanek
Serbia (SRB)
  Mihran Harutjunjan
Armenia (ARM)
  Shmagi Bolkvadze
Georgia (GEO)
  Rasul Chunayev
Aserbajdsjan (AZE)
Gresk-romersk stil 75 kg
detaljer
  Roman Vlasov
Russland (RUS)
  Mark Madsen
Danmark (DEN)
  Kim Hyeon-woo
Sør-Korea (KOR)
  Saeid Abdevali
Iran (IRI)
Gresk-romersk stil 85 kg
detaljer
  Davit Chakvetadze
Russland (RUS)
  Zhan Beleniuk
Ukraina (UKR)
  Javid Hamzatau
Hviterussland (BLR)
  Denis Kudla
Tyskland (GER)
Gresk-romersk stil 98 kg
detaljer
  Artur Aleksanjan
Armenia (ARM)
  Yasmany Lugo
Cuba (CUB)
  Cenk İldem
Tyrkia (TUR)
  Ghasem Rezaei
Iran (IRI)
Gresk-romersk stil 130 kg
detaljer
  Mijaín López
Cuba (CUB)
  Rıza Kayaalp
Tyrkia (TUR)
  Sabah Shariati
Aserbajdsjan (AZE)
  Sergey Semenov
Russland (RUS)

Archery pictogram.svg BueskytingRediger

Fencing pictogram.svg FektingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Kårde menn
detaljer
  Park Sang-young
Sør-Korea (KOR)
  Géza Imre
Ungarn (HUN)
  Gauthier Grumier
Frankrike (FRA)
Kårde lag menn
detaljer
  Frankrike (FRA)
Gauthier Grumier
Yannick Borel
Daniel Jérent
Jean-Michel Lucenay
  Italia (ITA)
Enrico Garozzo
Marco Fichera
Paolo Pizzo
Andrea Santarelli
  Ungarn (HUN)
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
Florett menn
detaljer
  Daniele Garozzo
Italia (ITA)
  Alexander Massialas
USA (USA)
  Timur Safin
Russland (RUS)
Florett lag menn
detaljer
  Russland (RUS)
Timur Safin
Artur Akhmatkhuzin
Aleksey Cheremisinov
  Frankrike (FRA)
Jérémy Cadot
Enzo Lefort
Erwan Le Péchoux
  USA (USA)
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Sabel menn
detaljer
  Áron Szilágyi
Ungarn (HUN)
  Daryl Homer
USA (USA)
  Kim Jung-hwan
Sør-Korea (KOR)
Kårde kvinner
detaljer
  Emese Szász
Ungarn (HUN)
  Rossella Fiamingo
Italia (ITA)
  Sun Yiwen
Kina (CHN)
Kårde lag kvinner
detaljer
  Romania (ROM)
Loredana Dinu
Simona Gherman
Simona Pop
Ana Maria Popescu
  Kina (CHN)
Hao Jialu
Sun Yiwen
Sun Yujie
Xu Anqi
  Russland (RUS)
Olga Kochneva
Violetta Kolobova
Tatiana Logunova
Lyubov Shutova
Florett kvinner
detaljer
  Inna Deriglazova
Russland (RUS)
  Elisa Di Francisca
Italia (ITA)
  Inès Boubakri
Tunisia (TUN)
Sabel kvinner
detaljer
  Yana Egorian
Russland (RUS)
  Sofiya Velikaya
Russland (RUS)
  Olha Kharlan
Ukraina (UKR)
Sabel lag kvinner
detaljer
  Russland (RUS)
Sofia Velikaya
Yana Egorian
Ekaterina Dyachenko
Yuliya Gavrilova
  Ukraina (UKR)
Olha Kharlan
Olena Kravatska
Alina Komashchuk
Olena Voronina
  USA (USA)
Monica Aksamit
Ibtihaj Muhammad
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis

Football pictogram.svg FotballRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn
detaljer
  Brasil (BRA)
Weverton
Zeca
Rodrigo Caio
Marquinhos
Renato Augusto
Douglas Santos
Luan
Rafinha
Gabriel
Neymar
Gabriel Jesus
Walace
William
Luan Garcia
Rodrigo Dourado
Thiago Maia
Felipe Anderson
Uilson
  Tyskland (GER)
Timo Horn
Jeremy Toljan
Lukas Klostermann
Matthias Ginter
Niklas Süle
Sven Bender
Max Meyer
Lars Bender
Davie Selke
Leon Goretzka
Julian Brandt
Jannik Huth
Philipp Max
Robert Bauer
Max Christiansen
Grischa Prömel
Serge Gnabry
Nils Petersen
Eric Oelschlägel
  Nigeria (NGR)
Daniel Akpeyi
Muenfuh Sincere
Kingsley Madu
Shehu Abdullahi
Saturday Erimuya
William Troost-Ekong
Aminu Umar
Oghenekaro Etebo
Imoh Ezekiel
John Obi Mikel
Junior Ajayi
Popoola Saliu
Umar Sadiq
Azubuike Okechukwu
Ndifreke Udo
Stanley Amuzie
Usman Mohammed
Emmanuel Daniel
Kvinner
detaljer
  Tyskland (GER)
Almuth Schult
Josephine Henning
Saskia Bartusiak
Leonie Maier
Annike Krahn
Simone Laudehr
Melanie Behringer
Lena Goeßling
Alexandra Popp
Dzsenifer Marozsán
Anja Mittag
Tabea Kemme
Sara Däbritz
Babett Peter
Mandy Islacker
Melanie Leupolz
Isabel Kerschowski
Laura Benkarth
Svenja Huth
  Sverige (SWE)
Jonna Andersson
Emilia Appelqvist
Kosovare Asllani
Emma Berglund
Stina Blackstenius
Hilda Carlén
Lisa Dahlkvist
Magdalena Ericsson
Nilla Fischer
Pauline Hammarlund
Sofia Jakobsson
Hedvig Lindahl
Fridolina Rolfö
Elin Rubensson
Jessica Samuelsson
Lotta Schelin
Caroline Seger
Linda Sembrant
Olivia Schough
  Canada (CAN)
Stephanie Labbé
Allysha Chapman
Kadeisha Buchanan
Shelina Zadorsky
Rebecca Quinn
Deanne Rose
Rhian Wilkinson
Diana Matheson
Josée Bélanger
Ashley Lawrence
Desiree Scott
Christine Sinclair
Sophie Schmidt
Melissa Tancredi
Nichelle Prince
Janine Beckie
Jessie Fleming
Sabrina D'Angelo

Athletics pictogram.svg FriidrettRediger

(WR = Verdensrekord, OR = Olympisk rekord, NR = Nasjonal rekord, SB = sesongbeste)

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter menn
detaljer
  Usain Bolt
Jamaica (JAM)
9.81   Justin Gatlin
USA (USA)
9.89   Andre De Grasse
Canada (CAN)
9.91
200 meter menn
detaljer
  Usain Bolt
Jamaica (JAM)
19.78   Andre De Grasse
Canada (CAN)
20.02   Christophe Lemaitre
Frankrike (FRA)
20.12
400 meter menn
detaljer
  Wayde van Niekerk
Sør-Afrika (RSA)
43.03 WR   Kirani James
Grenada (GRN)
43.76   LaShawn Merritt
USA (USA)
43.85
800 meter menn
detaljer
  David Rudisha
Kenya (KEN)
1:42.15   Taoufik Makhloufi
Algerie (ALG)
1:42.61 NR   Clayton Murphy
USA (USA)
1:42.85
1500 meter menn
detaljer
  Matthew Centrowitz
USA (USA)
3:50.00   Taoufik Makhloufi
Algerie (ALG)
3:50.11   Nick Willis
New Zealand (NZL)
3:50.24
5000 meter menn
detaljer
  Mo Farah
Storbritannia (GBR)
13:03.30   Paul Kipkemoi Chelimo
USA (USA)
13:03.90   Hagos Gebrhiwet
Etiopia (ETH)
13:04.35
10,000 meter menn
detaljer
  Mo Farah
Storbritannia (GBR)
27:05.17   Paul Tanui
Kenya (KEN)
27:05.64 SB   Tamirat Tola
Etiopia (ETH)
27:06.26
110 meter hekk menn
detaljer
  Omar McLeod
Jamaica (JAM)
13.05   Orlando Ortega
Spania (ESP)
13.17   Dimitri Bascou
Frankrike (FRA)
13.24
400 meter hekk menn
detaljer
  Kerron Clement
USA (USA)
47.73   Boniface Mucheru Tumuti
Kenya (KEN)
47.78   Yasmani Copello
Tyrkia (TUR)
47.92
3000 meter hinder menn
detaljer
  Conseslus Kipruto
Kenya (KEN)
8:03.28 OR   Evan Jager
USA (USA)
8:04.28   Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Frankrike (FRA)
8:11.52
4 x 100 meter stafett menn
detaljer
  Jamaica (JAM)
Asafa Powell
Yohan Blake
Nickel Ashmeade
Usain Bolt
Jevaughn Minzie*
Kemar Bailey-Cole*
37.27   Japan (JPN)
Ryota Yamagata
Shota Iizuka
Yoshihide Kiryu
Asuka Cambridge
37.60 AR   Canada (CAN)
Akeem Haynes
Aaron Brown
Brendon Rodney
Andre De Grasse
Mobolade Ajomale*
37.64 NR
4 x 400 meter stafett menn
detaljer
  USA (USA)
Arman Hall
Tony McQuay
Gil Roberts
LaShawn Merritt
Kyle Clemons*
David Verburg*
2:57.30   Jamaica (JAM)
Peter Matthews
Nathon Allen
Fitzroy Dunkley
Javon Francis
Rusheen McDonald*
2:58.16   Bahamas (BAH)
Alonzo Russell
Michael Mathieu
Steven Gardiner
Chris Brown
Stephen Newbold*
2:58.49
Maraton menn
detaljer
  Eliud Kipchoge
Kenya (KEN)
2:08:44   Feyisa Lilesa
Etiopia (ETH)
2:09:54   Galen Rupp
USA (USA)
2:10:05
20 km kappgang menn
detaljer
  Wang Zhen
Kina (CHN)
1:19:14   Cai Zelin
Kina (CHN)
1:19:26   Dane Bird-Smith
Australia (AUS)
1:19:37
50 km kappgang menn
detaljer
  Matej Tóth
Slovakia (SVK)
3:40:58   Jared Tallent
Australia (AUS)
3:41:16   Hirooki Arai
Japan (JPN)
3:41:24
Høydehopp menn
detaljer
  Derek Drouin
Canada (CAN)
2.38 m   Mutaz Essa Barshim
Qatar (QAT)
2.36 m   Bohdan Bondarenko
Ukraina (UKR)
2.33 m
Stavsprang menn
detaljer
  Thiago Braz da Silva
Brasil (BRA)
6.03 m OR   Renaud Lavillenie
Frankrike (FRA)
5.98 m   Sam Kendricks
USA (USA)
5.85 m
Lengdehopp menn
detaljer
  Jeff Henderson
USA (USA)
8.38 m SB   Luvo Manyonga
Sør-Afrika (RSA)
8.37 m PB   Greg Rutherford
Storbritannia (GBR)
8.29 m
Tresteg menn
detaljer
  Christian Taylor
USA (USA)
17.86 m   Will Claye
USA (USA)
17.76 m   Dong Bin
Kina (CHN)
17.58 m
Kulestøt menn
detaljer
  Ryan Crouser
USA (USA)
22.52 m OR   Joe Kovacs
USA (USA)
21.78 m   Tomas Walsh
New Zealand (NZL)
21.36 m
Diskoskast menn
detaljer
  Christoph Harting
Tyskland (GER)
68.37 m PB   Piotr Małachowski
Polen (POL)
67.55 m   Daniel Jasinski
Tyskland (GER)
67.05 m
Sleggekast menn
detaljer
  Dilshod Nazarov
Tadsjikistan (TJK)
78.68 m   Ivan Tsikhan
Hviterussland (BLR)
77.79 m   Wojciech Nowicki
Polen (POL)
77.73 m
Spydkast menn
detaljer
  Thomas Röhler
Tyskland (GER)
90.30 m   Julius Yego
Kenya (KEN)
88.24 m   Keshorn Walcott
Trinidad og Tobago (TTO)
85.38 m
Tikamp menn
detaljer
  Ashton Eaton
USA (USA)
8893 pts OR   Kévin Mayer
Frankrike (FRA)
8834 pts NR   Damian Warner
Canada (CAN)
8666 pts
100 meter kvinner
detaljer
  Elaine Thompson
Jamaica (JAM)
10.71   Tori Bowie
USA (USA)
10.83   Shelly-Ann Fraser-Pryce
Jamaica (JAM)
10.86 SB
200 meter kvinner
detaljer
  Elaine Thompson
Jamaica (JAM)
21.78   Dafne Schippers
Nederland (NED)
21.88   Tori Bowie
USA (USA)
22.15
400 meter kvinner
detaljer
  Shaunae Miller
Bahamas (BAH)
49.44   Allyson Felix
USA (USA)
49.51   Shericka Jackson
Jamaica (JAM)
49.85
800 meter kvinner
detaljer
  Caster Semenya
Sør-Afrika (RSA)
1:55.28 NR   Francine Niyonsaba
Burundi (BDI)
1:56.49   Margaret Wambui
Kenya (KEN)
1:56.89
1500 meter kvinner
detaljer
  Faith Kipyegon
Kenya (KEN)
4:08.92   Genzebe Dibaba
Etiopia (ETH)
4:10.27   Jennifer Simpson
USA (USA)
4:10.53
5000 meter kvinner
detaljer
  Vivian Cheruiyot
Kenya (KEN)
14:26.17 OR   Hellen Onsando Obiri
Kenya (KEN)
14:29.77   Almaz Ayana
Etiopia (ETH)
14:33.59
10,000 meter kvinner
detaljer
  Almaz Ayana
Etiopia (ETH)
29:17.45 WR   Vivian Cheruiyot
Kenya (KEN)
29:32.53 NR   Tirunesh Dibaba
Etiopia (ETH)
29:42.56
100 meter hekk kvinner
detaljer
  Brianna Rollins
USA (USA)
12.48   Nia Ali
USA (USA)
12.59   Kristi Castlin
USA (USA)
12.61
400 meter hekk kvinner
detaljer
  Dalilah Muhammad
USA (USA)
53.13   Sara Petersen
Danmark (DEN)
53.55 NR   Ashley Spencer
USA (USA)
53.72
3000 meter hinder kvinner
detaljer
  Ruth Jebet
Bahrain (BHR)
8:59.75   Hyvin Jepkemoi
Kenya (KEN)
9:07.12   Emma Coburn
USA (USA)
9:07.63
4 x 100 meter stafett kvinner
detaljer
  USA (USA)
Tianna Bartoletta
Allyson Felix
English Gardner
Tori Bowie
Morolake Akinosun*
41.02   Jamaica (JAM)
Christania Williams
Elaine Thompson
Veronica Campbell-Brown
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Simone Facey*
Sashalee Forbes*
41.36   Storbritannia (GBR)
Asha Philip
Desiree Henry
Dina Asher-Smith
Daryll Neita
41.77 NR
4 x 400 meter stafett kvinner
detaljer
  USA (USA)
Allyson Felix
Phyllis Francis
Natasha Hastings
Courtney Okolo
Taylor Ellis-Watson*
Francena McCorory*
3:19.06   Jamaica (JAM)
Stephenie Ann McPherson
Anneisha McLaughlin-Whilby
Shericka Jackson
Novlene Williams-Mills
Christine Day*
Chrisann Gordon*
3:20.34   Storbritannia (GBR)
Eilidh Doyle
Anyika Onuora
Emily Diamond
Christine Ohuruogu
Kelly Massey*
3:25.88
Maraton kvinner
detaljer
  Jemima Sumgong
Kenya (KEN)
2:24.04   Eunice Kirwa
Bahrain (BHR)
2:24.13   Mare Dibaba
Etiopia (ETH)
2:24.30
20 km kappgang kvinner
detaljer
  Liu Hong
Kina (CHN)
1:28:35   María Guadalupe González
Mexico (MEX)
1:28:37   Lü Xiuzhi
Kina (CHN)
1:28:42
Høydehopp kvinner
detaljer
  Ruth Beitia
Spania (ESP)
1.97 m   Mirela Demireva
Bulgaria (BUL)
1.97 m   Blanka Vlašić
Kroatia (CRO)
1.97 m
Stavsprang kvinner
detaljer
  Ekaterini Stefanidi
Hellas (GRE)
4.85 m   Sandi Morris
USA (USA)
4.85 m   Eliza McCartney
New Zealand (NZL)
4.80 m NR
Lengdehopp kvinner
detaljer
  Tianna Bartoletta
USA (USA)
7.17 m   Britney Reese
USA (USA)
7.15 m   Ivana Španović
Serbia (SRB)
7.08 m NR
Tresteg kvinner
detaljer
  Caterine Ibargüen
Colombia (COL)
15.17 m   Yulimar Rojas
Venezuela (VEN)
14.98 m   Olga Rypakova
Kasakhstan (KAZ)
14.74 m
Kulestøt kvinner
detaljer
  Michelle Carter
USA (USA)
20.63 m   Valerie Adams
New Zealand (NZL)
20.42 m   Anita Marton
Ungarn (HUN)
19.87 m
Diskoskast kvinner
detaljer
  Sandra Perković
Kroatia (CRO)
69.21 m   Mélina Robert-Michon
Frankrike (FRA)
66.73 m NR   Denia Caballero
Cuba (CUB)
65.34 m
Sleggekast kvinner
detaljer
  Anita Włodarczyk
Polen (POL)
82.29 m WR   Zhang Wenxiu
Kina (CHN)
76.75 m   Sophie Hitchon
Storbritannia (GBR)
74.54 m NR
Spydkast kvinner
detaljer
  Sara Kolak
Kroatia (CRO)
66.18 m NR   Sunette Viljoen
Sør-Afrika (RSA)
64.92 m   Barbora Špotáková
Tsjekkia (CZE)
64.80 m
Syvkamp kvinner
detaljer
  Nafissatou Thiam
Belgia (BEL)
6810 pts AR   Jessica Ennis-Hill
Storbritannia (GBR)
6775 pts SB   Brianne Theisen-Eaton
Canada (CAN)
6653 pts

Golf pictogram.svg GolfRediger

Equestrian pictogram.svg HestesportRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Dressur
detaljer
  Charlotte Dujardin
Storbritannia (GBR)
  Isabell Werth
Tyskland (GER)
  Kristina Bröring-Sprehe
Tyskland (GER)
Dressur lag
detaljer
  Tyskland (GER)
Sönke RothenbergerCosmo
Dorothee SchneiderShowtime FRH
Kristina Bröring-SpreheDesperados FRH
Isabell WerthWeihegold Old
  Storbritannia (GBR)
Spencer WiltonSuper Nova II
Fiona BigwoodOrthilia
Carl HesterNip Tuck
Charlotte DujardinValegro
  USA (USA)
Allison BrockRosevelt
Kasey Perry-GlassDublet
Steffen PetersLegolas 92
Laura GravesVerdades
Feltritt
detaljer
  Michael Jung
Sam FBW
Tyskland (GER)
  Astier Nicolas
Piaf de B'Neville
Frankrike (FRA)
  Phillip Dutton
Mighty Nice
USA (USA)
Feltritt lag
detaljer
  Frankrike (FRA)
Karim LaghouagEntebbe
Thibaut ValletteQing du Briot
Mathieu LemoineBart L
Astier NicolasPiaf de B'Neville
  Tyskland (GER)
Julia KrajewskiSamourai du Thot
Sandra AuffarthOpgun Louvo
Ingrid KlimkeHale-Bob Old
Michael JungSam FBW
  Australia (AUS)
Shane RoseCP Qualified
Stuart TinneyPluto Mio
Sam GriffithsPaulank Brockagh
Chris BurtonSantano II
Sprangridning
detaljer
  Nick Skelton
Storbritannia (GBR)
  Peder Fredricson
Sverige (SWE)
  Eric Lamaze
Canada (CAN)
Sprangridning lag
detaljer
  Frankrike (FRA)
Philippe RozierRahotep de Toscane
Kevin StautReveur de Hurtebise
Roger-Yves BostSydney une Prince
Pénélope LeprevostFlora de Mariposa
  USA (USA)
Kent FarringtonVoyeur
Lucy DavisBarron
McLain WardAzur
Elizabeth MaddenCortes'C'
  Tyskland (GER)
Christian AhlmannTaloubet Z
Meredith Michaels-BeerbaumFibonacci
Daniel DeusserFirst Class
Ludger BeerbaumCasello

Handball pictogram.svg HåndballRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn
detaljer
  Danmark (DEN)
Niklas Landin Jacobsen
Mads Christiansen
Mads Mensah Larsen
Casper Ulrich Mortensen
Jesper Nøddesbo
Jannick Green
Lasse Svan Hansen
Rene Toft Hansen
Henrik Møllgaard
Kasper Søndergaard
Henrik Toft Hansen
Mikkel Hansen
Morten Olsen
Michael Damgaard
  Frankrike (FRA)
Olivier Nyokas
Daniel Narcisse
Vincent Gérard
Nikola Karabatic
Kentin Mahé
Mathieu Grébille
Thierry Omeyer
Timothey N'Guessan
Luc Abalo
Cedric Sorhaindo
Michael Guigou
Luka Karabatic
Ludovic Fabregas
Adrien Dipanda
Valentin Porte
  Tyskland (GER)
Uwe Gensheimer
Finn Lemke
Patrick Wiencek
Tobias Reichmann
Fabian Wiede
Silvio Heinevetter
Hendrik Pekeler
Steffen Weinhold
Martin Strobel
Patrick Groetzki
Kai Häfner
Andreas Wolff
Julius Kühn
Christian Dissinger
Paul Drux
Kvinner
detaljer
  Russland (RUS)
Anna Sedoykina
Polina Kuznetsova
Darja Dmitrijeva
Anna Sen
Olga Akopyan
Anna Vyakhireva
Marina Sudakova
Vladlena Bobrovnikova
Victoria Zhilinskayte
Yekaterina Marennikova
Irina Bliznova
Ekaterina Ilina
Maya Petrova
Tatyana Yerokhina
Victoriya Kalinina
  Frankrike (FRA)
Laura Glauser
Blandine Dancette
Camille Ayglon
Allison Pineau
Laurisa Landre
Grace Zaadi
Marie Prouvensier
Amandine Leynaud
Manon Houette
Siraba Dembélé
Chloé Bulleux
Béatrice Edwige
Estelle Nze Minko
Gnonsiane Niombla
Alexandra Lacrabère
  Norge (NOR)
Kari Aalvik Grimsbø
Mari Molid
Emilie Hegh Arntzen
Ida Alstad
Veronica Kristiansen
Heidi Løke
Nora Mørk
Stine Bredal Oftedal
Marit Malm Frafjord
Katrine Lunde
Linn-Kristin Riegelhuth Koren
Amanda Kurtović
Camilla Herrem
Sanna Solberg

Judo pictogram.svg JudoRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
60 kg menn
detaljer
  Beslan Mudranov
Russland (RUS)
  Yeldos Smetov
Kasakhstan (KAZ)
  Naohisa Takato
Japan (JPN)
  Diyorbek Urozboev
Usbekistan (UZB)
66 kg menn
detaljer
  Fabio Basile
Italia (ITA)
  An Ba-ul
Sør-Korea (KOR)
  Rishod Sobirov
Usbekistan (UZB)
  Masashi Ebinuma
Japan (JPN)
73 kg menn
detaljer
  Shohei Ono
Japan (JPN)
  Rustam Orujov
Aserbajdsjan (AZE)
  Lasha Shavdatuashvili
Georgia (GEO)
  Dirk Van Tichelt
Belgia (BEL)
81 kg menn
detaljer
  Khasan Khalmurzaev
Russland (RUS)
  Travis Stevens
USA (USA)
  Sergiu Toma
De forente arabiske emirater (UAE)
  Takanori Nagase
Japan (JPN)
90 kg menn
detaljer
  Mashu Baker
Japan (JPN)
  Varlam Liparteliani
Georgia (GEO)
  Gwak Dong-han
Sør-Korea (KOR)
  Cheng Xunzhao
Kina (CHN)
100 kg menn
detaljer
  Lukáš Krpálek
Tsjekkia (CZE)
  Elmar Gasimov
Aserbajdsjan (AZE)
  Cyrille Maret
Frankrike (FRA)
  Ryunosuke Haga
Japan (JPN)
+100 kg menn
detaljer
  Teddy Riner
Frankrike (FRA)
  Hisayoshi Harasawa
Japan (JPN)
  Rafael Silva
Brasil (BRA)
  Or Sasson
Israel (ISR)
48 kg kvinner
detaljer
  Paula Pareto
Argentina (ARG)
  Jeong Bo-kyeong
Sør-Korea (KOR)
  Ami Kondo
Japan (JPN)
  Galbadrakhyn Otgontsetseg
Kasakhstan (KAZ)
52 kg kvinner
detaljer
  Majlinda Kelmendi
Kosovo (KOS)
  Odette Giuffrida
Italia (ITA)
  Misato Nakamura
Japan (JPN)
  Natalia Kuziutina
Russland (RUS)
57 kg kvinner
detaljer
  Rafaela Silva
Brasil (BRA)
  Dorjsürengiin Sumiyaa
Mongolia (MGL)
  Telma Monteiro
Portugal (POR)
  Kaori Matsumoto
Japan (JPN)
63 kg kvinner
detaljer
  Tina Trstenjak
Slovenia (SLO)
  Clarisse Agbegnenou
Frankrike (FRA)
  Yarden Gerbi
Israel (ISR)
  Anicka van Emden
Nederland (NED)
70 kg kvinner
detaljer
  Haruka Tachimoto
Japan (JPN)
  Yuri Alvear
Colombia (COL)
  Sally Conway
Storbritannia (GBR)
  Laura Vargas Koch
Tyskland (GER)
78 kg kvinner
detaljer
  Kayla Harrison
USA (USA)
  Audrey Tcheuméo
Frankrike (FRA)
  Mayra Aguiar
Brasil (BRA)
  Anamari Velenšek
Slovenia (SLO)
+78 kg kvinner
detaljer
  Émilie Andéol
Frankrike (FRA)
  Idalys Ortiz
Cuba (CUB)
  Kanae Yamabe
Japan (JPN)
  Yu Song
Kina (CHN)

Field hockey pictogram.svg LandhockeyRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn
detaljer
  Argentina (ARG)
Juan Manuel Vivaldi
Gonzalo Peillat
Juan Ignacio Gilardi
Facundo Callioni
Lucas Rey
Matías Paredes
Joaquín Menini
Lucas Vila
Ignacio Ortiz
Juan Martín López
Juan Manuel Saladino
Matías Rey
Manuel Brunet
Agustín Mazzilli
Lucas Rossi
Pedro Ibarra
  Belgia (BEL)
Arthur Van Doren
John-John Dohmen
Florent van Aubel
Sebastien Dockier
Cédric Charlier
Gauthier Boccard
Emmanuel Stockbroekx
Thomas Briels
Felix Denayer
Vincent Vanasch
Simon Gougnard
Loïck Luypaert
Tom Boon
Jérôme Truyens
Elliot Van Strydonck
Tanguy Cosyns
  Tyskland (GER)
Nicolas Jacobi
Matthias Müller
Linus Butt
Martin Häner
Moritz Trompertz
Mats Grambusch
Christopher Wesley
Timm Herzbruch
Tobias Hauke
Tom Grambusch
Christopher Rühr
Martin Zwicker
Moritz Fürste
Florian Fuchs
Timur Oruz
Niklas Wellen
Kvinner
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Maddie Hinch
Laura Unsworth
Crista Cullen
Hannah Macleod
Georgie Twigg
Helen Richardson-Walsh
Susannah Townsend
Kate Richardson-Walsh
Sam Quek
Alex Danson
Giselle Ansley
Sophie Bray
Hollie Webb
Shona McCallin
Lily Owsley
Nicola White
  Nederland (NED)
Joyce Sombroek
Xan de Waard
Kitty van Male
Laurien Leurink
Willemijn Bos
Marloes Keetels
Carlien Dirkse van den Heuvel
Kelly Jonker
Maria Verschoor
Lidewij Welten
Caia van Maasakker
Maartje Paumen
Naomi van As
Ellen Hoog
Margot van Geffen
Eva de Goede
  Tyskland (GER)
Nike Lorenz
Selin Oruz
Anne Schröder
Lisa Schütze
Charlotte Stapenhorst
Katharina Otte
Janne Müller-Wieland
Hannah Krüger
Jana Teschke
Lisa Altenburg
Franzisca Hauke
Cécile Pieper
Marie Mävers
Annika Sprink
Julia Müller
Pia-Sophie Oldhafer
Kristina Reynolds

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne femkampRediger

PadlingRediger

  SlalåmRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
C-1 menn
detaljer
  Denis Gargaud Chanut
Frankrike (FRA)
  Matej Beňuš
Slovakia (SVK)
  Takuya Haneda
Japan (JPN)
C-2 menn
detaljer
  Slovakia (SVK)
Ladislav Škantár
Peter Škantár
  Storbritannia (GBR)
David Florence
Richard Hounslow
  Frankrike (FRA)
Gauthier Klauss
Matthieu Péché
K-1 menn
detaljer
  Joseph Clarke
Storbritannia (GBR)
  Peter Kauzer
Slovenia (SLO)
  Jiří Prskavec
Tsjekkia (CZE)
K-1 kvinner
detaljer
  Maialen Chourraut
Spania (ESP)
  Luuka Jones
New Zealand (NZL)
  Jessica Fox
Australia (AUS)

  FlatvannRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
C-1 200 m menn
detaljer
  Yuriy Cheban
Ukraina (UKR)
  Valentin Demyanenko
Aserbajdsjan (AZE)
  Isaquias Queiroz
Brasil (BRA)
C-1 1000 m menn
detaljer
  Sebastian Brendel
Tyskland (GER)
  Isaquias Queiroz
Brasil (BRA)
  Serghei Tarnovschi
Moldova (MDA)
C-2 1000 m menn
detaljer
  Tyskland (GER)
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
  Brasil (BRA)
Erlon Silva
Isaquias Queiroz
  Ukraina (UKR)
Dmytro Ianchuk
Taras Mishchuk
K-1 200 m menn
detaljer
  Liam Heath
Storbritannia (GBR)
  Maxime Beaumont
Frankrike (FRA)
  Saúl Craviotto
Spania (ESP)
  Ronald Rauhe
Tyskland (GER)
K-1 1000 m menn
detaljer
  Marcus Walz
Spania (ESP)
  Josef Dostál
Tsjekkia (CZE)
  Roman Anoshkin
Russland (RUS)
K-2 200 m menn
detaljer
  Spania (ESP)
Saúl Craviotto
Cristian Toro
  Storbritannia (GBR)
Liam Heath
Jon Schofield
  Litauen (LTU)
Aurimas Lankas
Edvinas Ramanauskas
K-2 1000 m menn
detaljer
  Tyskland (GER)
Max Rendschmidt
Marcus Gross
  Serbia (SRB)
Marko Tomićević
Milenko Zorić
  Australia (AUS)
Ken Wallace
Lachlan Tame
K-4 1000 m menn
detaljer
  Tyskland (GER)
Max Rendschmidt
Tom Liebscher
Max Hoff
Marcus Gross
  Slovakia (SVK)
Denis Myšák
Erik Vlček
Juraj Tarr
Tibor Linka
  Tsjekkia (CZE)
Daniel Havel
Lukáš Trefil
Josef Dostál
Jan Štěrba
K-1 200 m kvinner
detaljer
  Lisa Carrington
New Zealand (NZL)
  Marta Walczykiewicz
Polen (POL)
  Inna Osypenko-Radomska
Aserbajdsjan (AZE)
K-1 500 m kvinner
detaljer
  Danuta Kozák
Ungarn (HUN)
  Emma Jørgensen
Danmark (DEN)
  Lisa Carrington
New Zealand (NZL)
K-2 500 m kvinner
detaljer
  Ungarn (HUN)
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
  Tyskland (GER)
Franziska Weber
Tina Dietze
  Polen (POL)
Karolina Naja
Beata Mikołajczyk
K-4 500 m kvinner
detaljer
  Ungarn (HUN)
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Tamara Csipes
Krisztina Fazekas
  Tyskland (GER)
Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
  Hviterussland (BLR)
Marharyta Makhneva
Nadzeya Liapeshka
Volha Khudzenka
Maryna Litvinchuk

Rowing pictogram.svg RoingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Singelsculler menn
detaljer
  New Zealand (NZL)
Mahé Drysdale
  Kroatia (CRO)
Damir Martin
  Tsjekkia (CZE)
Ondrej Synek
Singelsculler kvinner
detaljer
  Australia (AUS)
Kim Brennan
  USA (USA)
Gevvie Stone
  Kina (CHN)
Duan Jingli
Toer uten styrmann menn
detaljer
  New Zealand (NZL)
Eric Murray
Hamish Bond
  Sør-Afrika (RSA)
Lawrence Brittain
Shaun Keeling
  Italia (ITA)
Marco Di Costanzo
Giovanni Abagnale
Toer uten styrmann kvinner
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Helen Glover
Heather Stanning
  New Zealand (NZL)
Genevieve Behrent
Rebecca Scown
  Danmark (DEN)
Hedvig Rasmussen
Anne Dsane Andersen
Dobbelsculler menn
detaljer
  Kroatia (CRO)
Martin Sinković
Valent Sinković
  Litauen (LTU)
Mindaugas Griškonis
Saulius Ritter
  Norge (NOR)
Kjetil Borch
Olaf Tufte
Dobbelsculler kvinner
detaljer
  Polen (POL)
Magdalena Fularczyk-Kozłowska
Natalia Madaj
  Storbritannia (GBR)
Victoria Thornley
Katherine Grainger
  Litauen (LTU)
Donata Vištartaitė
Milda Valčiukaitė
Dobbelsculler, lettvekt menn
detaljer
  Frankrike (FRA)
Pierre Houin
Jérémie Azou
  Irland (IRL)
Gary O'Donovan
Paul O'Donovan
  Norge (NOR)
Kristoffer Brun
Are Strandli
Dobbelsculler, lettvekt kvinner
detaljer
  Nederland (NED)
Ilse Paulis
Maaike Head
  Canada (CAN)
Lindsay Jennerich
Patricia Obee
  Kina (CHN)
Huang Wenyi
Pan Feihong
Firer, lettvekt menn
detaljer
  Sveits (SUI)
Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Danmark (DEN)
Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Frankrike (FRA)
Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
Firer uten styrmann menn
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Alex Gregory
Mohamed Sbihi
George Nash
Constantine Louloudis
  Australia (AUS)
William Lockwood
Josh Dunkley-Smith
Josh Booth
Alexander Hill
  Italia (ITA)
Domenico Montrone
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Giuseppe Vicino
Dobbeltfirer menn
detaljer
  Tyskland (GER)
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Hans Gruhne
  Australia (AUS)
Karsten Forsterling
Alexander Belonogoff
Cameron Girdlestone
James McRae
  Estland (EST)
Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
Dobbeltfirer kvinner
detaljer
  Tyskland (GER)
Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
  Nederland (NED)
Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
  Polen (POL)
Maria Springwald
Joanna Leszczyńska
Agnieszka Kobus
Monika Ciaciuch
Åtter menn
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Paul Bennett
Scott Durant
Matt Gotrel
Matt Langridge
Tom Ransley
Pete Reed
William Satch
Andrew Triggs-Hodge
Phelan Hill
  Tyskland (GER)
Maximilian Munski
Malte Jakschik
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Felix Drahotta
Richard Schmidt
Hannes Ocik
Martin Sauer
  Nederland (NED)
Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Olivier Siegelaar
Dirk Uittenboogaard
Mechiel Versluis
Tone Wieten
Peter Wiersum
Åtter kvinner
detaljer
  USA (USA)
Emily Regan
Kerry Simmonds
Amanda Polk
Lauren Schmetterling
Tessa Gobbo
Meghan Musnicki
Eleanor Logan
Amanda Elmore
Katelin Snyder
  Storbritannia (GBR)
Katie Greves
Melanie Wilson
Frances Houghton
Polly Swann
Jessica Eddie
Olivia Carnegie-Brown
Karen Bennett
Zoe Lee
Zoe De Toledo
  Romania (ROU)
Roxana Cogianu
Ioana Strungaru
Milhaela Petrilă
Iuliana Popa
Mădălina Beres
Laura Oprea
Adelina Boguș
Andreea Boghian
Daniela Druncea

Sailing pictogram.svg SeilingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Seilbrett menn
detaljer
  Dorian van Rijsselberghe
Nederland (NED)
  Nick Dempsey
Storbritannia (GBR)
  Pierre Le Coq
Frankrike (FRA)
Laser menn
detaljer
  Tom Burton
Australia (AUS)
  Tonči Stipanović
Kroatia (CRO)
  Sam Meech
New Zealand (NZL)
Finnjolle menn
detaljer
  Giles Scott
Storbritannia (GBR)
  Vasilij Žbogar
Slovenia (SLO)
  Caleb Paine
USA (USA)
470 menn
detaljer
  Kroatia (CRO)
Šime Fantela
Igor Marenić
  Australia (AUS)
Mathew Belcher
William Ryan
  Hellas (GRE)
Panagiotis Mantis
Pavlos Kagialis
49er
detaljer
  New Zealand (NZL)
Peter Burling
Blair Tuke
  Australia (AUS)
Nathan Outteridge
Iain Jensen
  Tyskland (GER)
Erik Heil
Thomas Plößel
Seilbrett kvinner
detaljer
  Charline Picon
Frankrike (FRA)
  Chen Peina
Kina (CHN)
  Stefania Elfutina
Russland (RUS)
Laser kvinner
detaljer
  Marit Bouwmeester
Nederland (NED)
  Annalise Murphy
Irland (IRL)
  Anne-Marie Rindom
Danmark (DEN)
470 kvinner
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Hannah Mills
Saskia Clark
  New Zealand (NZL)
Jo Aleh
Olivia Powrie
  Frankrike (FRA)
Camille Lecointre
Hélène Defrance
49erFX
detaljer
  Brasil (BRA)
Martine Grael
Kahena Kunze
  New Zealand (NZL)
Alex Maloney
Molly Meech
  Danmark (DEN)
Jena Mai Hansen
Katja Salskov-Iversen
Nacra 17
detaljer
  Argentina (ARG)
Santiago Lange
Cecilia Carranza Saroli
  Australia (AUS)
Jason Waterhouse
Lisa Darmanin
  Østerrike (AUT)
Thomas Zajac
Tanja Frank

SjumannsrugbyRediger

Shooting pictogram.svg SkytingRediger

(WR = Verdensrekord, OR = Olympisk rekord, NR = Nasjonal rekord, SB = sesongbeste)

Øvelse Gull Sølv Bronse
10 m luftpistol menn
detaljer
  Hoàng Xuân Vinh
Vietnam (VIE) OR
  Felipe Almeida Wu
Brasil (BRA)
  Pang Wei
Kina (CHN)
25 m silhuettpistol menn
detaljer
  Christian Reitz
Tyskland (GER)
  Jean Quiquampoix
Frankrike (FRA)
  Li Yuehong
Kina (CHN)
50 m pistol menn
detaljer
  Jin Jong-oh
Sør-Korea (KOR) OR
  Hoàng Xuân Vinh
Vietnam (VIE)
  Kim Song-guk
Nord-Korea (PRK)
10 m luftrifle menn
detaljer
  Niccolò Campriani
Italia (ITA) OR
  Serhiy Kulish
Ukraina (UKR)
  Vladimir Maslennikov
Russland (RUS)
50 m rifle, liggende menn
detaljer
  Henri Junghänel
Tyskland (GER) OR
  Kim Jong-hyun
Sør-Korea (KOR)
  Kirill Grigoryan
Russland (RUS)
50 m rifle, helmatch menn
detaljer
  Niccolò Campriani
Italia (ITA)
  Sergey Kamenskiy
Russland (RUS)
  Alexis Raynaud
Frankrike (FRA)
Trap menn
detaljer
  Josip Glasnović
Kroatia (CRO)
  Giovanni Pellielo
Italia (ITA)
  Edward Ling
Storbritannia (GBR)
Dobbel-trap menn
detaljer
  Fehaid Al-Deehani
Individuelle olympiske utøvere (IOA)
  Marco Innocenti
Italia (ITA)
  Steven Scott
Storbritannia (GBR)
Skeet menn
detaljer
  Gabriele Rossetti
Italia (ITA)
  Marcus Svensson
Sverige (SWE)
  Abdullah Al-Rashidi
Individuelle olympiske utøvere (IOA)
10 m luftpistol kvinner
detaljer
  Zhang Mengxue
Kina (CHN) OR
  Vitalina Batsarashkina
Russland (RUS)
  Anna Korakaki
Hellas (GRE)
10 m luftrifle kvinner
detaljer
  Virginia Thrasher
USA (USA) OR
  Du Li
Kina (CHN)
  Yi Siling
Kina (CHN)
25 m pistol kvinner
detaljer
  Anna Korakaki
Hellas (GRE)
  Monika Karsch
Tyskland (GER)
  Heidi Diethelm Gerber
Sveits (SUI)
50 m rifle, helmatch kvinner
detaljer
  Barbara Engleder
Tyskland (GER)
  Zhang Binbin
Kina (CHN)
  Du Li
Kina (CHN)
Trap kvinner
detaljer
  Catherine Skinner
Australia (AUS)
  Natalie Rooney
New Zealand (NZL)
  Corey Cogdell
USA (USA)
Skeet kvinner
detaljer
  Diana Bacosi
Italia (ITA)
  Chiara Cainero
Italia (ITA)
  Kim Rhode
USA (USA)

Diving pictogram.svg StupingRediger

Swimming pictogram.svg SvømmingRediger

(WR = Verdensrekord, WJR = Juniorverdensrekord, OR = Olympisk rekord, NR = Nasjonal rekord, SB = sesongbeste)

Øvelse Gull Sølv Bronse
50 meter fri menn
detaljer
  Anthony Ervin
USA (USA)
21.40   Florent Manaudou
Frankrike (FRA)
21.41   Nathan Adrian
USA (USA)
21.49
100 meter fri menn
detaljer
  Kyle Chalmers
Australia (AUS)
47.58 WJR   Pieter Timmers
Belgia (BEL)
47.80 NR   Nathan Adrian
USA (USA)
47.85
200 meter fri menn
detaljer
  Sun Yang
Kina (CHN)
1:44.65   Chad le Clos
Sør-Afrika (RSA)
1:45.20   Conor Dwyer
USA (USA)
1:45.23
400 meter fri menn
detaljer
  Mack Horton
Australia (AUS)
3:41.55   Sun Yang
Kina (CHN)
3:41.68   Gabriele Detti
Italia (ITA)
3:43.69
1500 meter fri menn
detaljer
  Gregorio Paltrinieri
Italia (ITA)
14:34.57   Connor Jaeger
USA (USA)
14:39.48 NR   Gabriele Detti
Italia (ITA)
14:40.86
100 meter ryggsvømming menn
detaljer
  Ryan Murphy
USA (USA)
51.97 OR   Xu Jiayu
Kina (CHN)
52.31   David Plummer
USA (USA)
52.40
200 meter ryggsvømming menn
detaljer
  Ryan Murphy
USA (USA)
1:53.62   Mitch Larkin
Australia (AUS)
1:53.96   Evgeny Rylov
Russland (RUS)
1:53.97
100 meter brystsvømming menn
detaljer
  Adam Peaty
Storbritannia (GBR)
57.13 WR'   Cameron van der Burgh
Sør-Afrika (RSA)
58.69   Cody Miller
USA (USA)
58.87
200 meter brystsvømming menn
detaljer
  Dmitriy Balandin
Kasakhstan (KAZ)
2.07.46 NR   Josh Prenot
USA (USA)
2.07.53   Anton Chupkov
Russland (RUS)
2.07.70 NR
100 meter butterfly menn
detaljer
  Joseph Schooling
Singapore (SIN)
50.39 OR   Michael Phelps
USA (USA)
  Chad le Clos
Sør-Afrika (RSA)
  László Cseh
Ungarn (HUN)
51.14
51.14
51.14
Ikke tildelt
siden det var delt sølv.
200 meter butterfly menn
detaljer
  Michael Phelps
USA (USA)
1:53.36   Masato Sakai
Japan (JPN)
1:53.40   Tamás Kenderesi
Ungarn (HUN)
1:53.62
200 meter individuell medley menn
detaljer
  Michael Phelps
USA (USA)
1:54.66   Kosuke Hagino
Japan (JPN)
1:56.61   Wang Shun
Kina (CHN)
1:57.05
400 meter individuell medley menn
detaljer
  Kosuke Hagino
Japan (JPN)
4:06.05   Chase Kalisz
USA (USA)
4:06.75   Daiya Seto
Japan (JPN)
4:09.71
4 x 100 meter fri stafett menn
detaljer
  USA (USA)
Caeleb Dressel (48.10)
Michael Phelps (47.12)
Ryan Held (47.73)
Nathan Adrian (46.97)
Jimmy Feigen[a]
Blake Pieroni[a]
Anthony Ervin[a]
3:09.92   Frankrike (FRA)
Mehdy Metella (48.08)
Fabien Gilot (48.20)
Florent Manaudou (47.14)
Jérémy Stravius (47.11)
Clément Mignon[a]
William Meynard[a]
3:10.53   Australia (AUS)
James Roberts (48.88)
Kyle Chalmers (47.38)
James Magnussen (48.11)
Cameron McEvoy (47.00)
Matthew Abood[a]
3:11.37
4 x 200 meter fri stafett menn
detaljer
  USA (USA)
Conor Dwyer (1:45.23)
Townley Haas (1:44.14)
Ryan Lochte (1:46.03)
Michael Phelps (1:45.26)
Clark Smith[a]
Jack Conger[a]
Gunnar Bentz[a]
7:00.66   Storbritannia (GBR)
Stephen Milne (1:46.97)
Duncan Scott (1:45.05)
Daniel Wallace (1:46.26)
James Guy (1:44.85)
Robbie Renwick[a]
7:03.13 NR   Japan (JPN)
Kosuke Hagino (1:45.34)
Naito Ehara (1:46.11)
Yuki Kobori (1:45.71)
Takeshi Matsuda (1:46.34)
7:03.50
4 x 100 meter medley stafett menn
detaljer
  USA (USA)
Ryan Murphy (51.85) WR
Cody Miller (59.03)
Michael Phelps (50.33)
Nathan Adrian (46.74)
David Plummer[a]
Kevin Cordes[a]
Tom Shields[a]
Caeleb Dressel[a]
3:27.95 OR   Storbritannia (GBR)
Chris Walker-Hebborn (53.68)
Adam Peaty (56.59)
James Guy (51.35)
Duncan Scott (47.62)
3:29.24 NR   Australia (AUS)
Mitch Larkin (53.19)
Jake Packard (58.84)
David Morgan (51.18)
Kyle Chalmers (46.72)
Cameron McEvoy[a]
3:29.93
10 kilometer menn
detaljer
  Ferry Weertman
Nederland (NED)
1.52.59,8   Spyridon Gianniotis
Hellas (GRE)
1.52.59,8   Marc-Antoine Olivier
Frankrike (FRA)
1.53,02,0
50 meter fri kvinner
detaljer
  Pernille Blume
Danmark (DEN)
24.07 NR   Simone Manuel
USA (USA)
24.09   Aliaksandra Herasimenia
Hviterussland (BLR)
24.11 NR
100 meter fri kvinner
detaljer
  Simone Manuel
USA (USA)
  Penny Oleksiak
Canada (CAN)
52.70 OR
52.70 OR, WJR
Ikke tildelt
siden det var delt gull.
  Sarah Sjöström
Sverige (SWE)
52.90
200 meter fri kvinner
detaljer
  Katie Ledecky
USA (USA)
1:53.73   Sarah Sjöström
Sverige (SWE)
1:54.08 NR   Emma McKeon
Australia (AUS)
1:54.92
400 meter fri kvinner
detaljer
  Katie Ledecky
USA (USA)
3:56.46 WR   Jazmin Carlin
Storbritannia (GBR)
4:01.23   Leah Smith
USA (USA)
4:01.92
800 meter fri kvinner
detaljer
  Katie Ledecky
USA (USA)
8:04.79 WR   Jazmin Carlin
Storbritannia (GBR)
8:16.17   Boglárka Kapás
Ungarn (HUN)
8:16.37
100 meter ryggsvømming kvinner
detaljer
  Katinka Hosszú
Ungarn (HUN)
58.45   Kathleen Baker
USA (USA)
58.75   Kylie Masse
Canada (CAN)
  Fu Yuanhui
Kina (CHN)
58.76 NR
58.76 NR
200 meter ryggsvømming kvinner
detaljer
  Maya DiRado
USA (USA)
2:05.99   Katinka Hosszú
Ungarn (HUN)
2:06.05   Hilary Caldwell
Canada (CAN)
2:07.54
100 meter brystsvømming kvinner
detaljer
  Lilly King
USA (USA)
1:04.93 OR   Yuliya Yefimova
Russland (RUS)
1:05.50   Katie Meili
USA (USA)
1:05.69
200 meter brystsvømming kvinner
detaljer
  Rie Kaneto
Japan (JPN)
2:20.30   Yuliya Yefimova
Russland (RUS)
2:21.97   Shi Jinglin
Kina (CHN)
2:22.28
100 meter butterfly kvinner
detaljer
  Sarah Sjöström
Sverige (SWE)
55.48 WR   Penny Oleksiak
Canada (CAN)
56.46 WJR, NR   Dana Vollmer
USA (USA)
56.63
200 meter butterfly kvinner
detaljer
  Mireia Belmonte García
Spania (ESP)
2.04.85   Madeline Groves
Australia (AUS)
2.04.88   Natsumi Hoshi
Japan (JPN)
2.05.20
200 meter individuell medley kvinner
detaljer
  Katinka Hosszú
Ungarn (HUN)
2:06.58 OR   Siobhan-Marie O'Connor
Storbritannia (GBR)
2:06.88   Maya DiRado
USA (USA)
2:08.79
400 meter individuell medley kvinner
detaljer
  Katinka Hosszú
Ungarn (HUN)
4:26.36 WR   Maya DiRado
USA (USA)
4:31.15   Mireia Belmonte García
Spania (ESP)
4:32.39
4 x 100 meter fri stafett kvinner
detaljer
  Australia (AUS)
Emma McKeon (53.41)
Brittany Elmslie (53.12)
Bronte Campbell (52.15)
Cate Campbell (51.97)
Madison Wilson[b]
3:30.65 WR   USA (USA)
Simone Manuel (53.36)
Abbey Weitzeil (52.56)
Dana Vollmer (53.18)
Katie Ledecky (52.79)
Amanda Weir[b]
Lia Neal[b]
Allison Schmitt[b]
3:31.89   Canada (CAN)
Sandrine Mainville (53.86)
Chantal Van Landeghem (53.12)
Taylor Ruck (53.19)
Penny Oleksiak (52.72)
Michelle Williams[b]
3:32.89 NR
4 x 200 meter fri stafett kvinner
detaljer
  USA (USA)
Allison Schmitt (1:56.21)
Leah Smith (1:56.69)
Maya DiRado (1:56.39)
Katie Ledecky (1:53.74)
Missy Franklin[b]
Melanie Margalis[b]
Cierra Runge[b]
7:43.03   Australia (AUS)
Leah Neale (1:57.95)
Emma McKeon (1:54.64)
Bronte Barratt (1:55.81)
Tamsin Cook (1:56.47)
Jessica Ashwood[b]
7:44.87   Canada (CAN)
Katerine Savard (1:57.91)
Taylor Ruck (1:56.18)
Brittany MacLean (1:56.36)
Penny Oleksiak (1:54.94)
Kennedy Goss[b]
Emily Overholt[b]
7:45.39 NR
4 x 100 meter medley stafett kvinner
detaljer
  USA (USA)
Kathleen Baker (59.00)
Lilly King (1:05.70)
Dana Vollmer (56.00)
Simone Manuel (52.43)
Olivia Smoliga[b]
Katie Meili[b]
Kelsi Worrell[b]
Abbey Weitzeil[b]
3:53.13   Australia (AUS)
Emily Seebohm (58.83)
Taylor McKeown (1:07.05)
Emma McKeon (56.95)
Cate Campbell (52.17)
Madison Wilson[b]
Madeline Groves[b]
Brittany Elmslie[b]
3:55.00   Danmark (DEN)
Mie Nielsen (58.75)
Rikke Møller Pedersen (1:06.62)
Jeanette Ottesen (56.43)
Pernille Blume (53.21)
3:55.01
10 kilometer kvinner
detaljer
  Sharon van Rouwendaal
Nederland (NED)
1:56:32.1   Rachele Bruni
Italia (ITA)
1:56:49.5   Poliana Okimoto
Brasil (BRA)
1:56:51.4

a  Svømmere som kun deltok i heat og mottok medalje. b  Svømmere som kun deltok i heat og mottok medalje.

SyklingRediger

  LandeveiRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Fellesstart menn
detaljer
  Greg Van Avermaet
Belgia (BEL)
  Jakob Fuglsang
Danmark (DEN)
  Rafał Majka
Polen (POL)
Fellesstart kvinner
detaljer
  Anna van der Breggen
Nederland (NED)
  Emma Johansson
Sverige (SWE)
  Elisa Longo Borghini
Italia (ITA)
Temporitt menn
detaljer
  Fabian Cancellara
Sveits (SUI)
  Tom Dumoulin
Nederland (NED)
  Chris Froome
Storbritannia (GBR)
Temporitt kvinner
detaljer
  Kristin Armstrong
USA (USA)
  Olga Zabelinskaja
Russland (RUS)
  Anna van der Breggen
Nederland (NED)

  BanesyklingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Sprint menn
detaljer
  Jason Kenny
Storbritannia (GBR)
  Callum Skinner
Storbritannia (GBR)
  Denis Dmitrijev
Russland (RUS)
Sprint kvinner
detaljer
  Kristina Vogel
Tyskland (GER)
  Rebecca James
Storbritannia (GBR)
  Katy Marchant
Storbritannia (GBR)
Lagsprint menn
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
  New Zealand (NZL)
Eddie Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
  Frankrike (FRA)
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
François Pervis
Lagsprint kvinner
detaljer
  Kina (CHN)
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
  Russland (RUS)
Daria Shmeleva
Anastasija Vojnova
  Tyskland (GER)
Miriam Welte
Kristina Vogel
Keirin menn
detaljer
  Jason Kenny
Storbritannia (GBR)
  Matthijs Büchli
Nederland (NED)
  Azizulhasni Awang
Malaysia (MAS)
Keirin kvinner
detaljer
  Elis Ligtlee
Nederland (NED)