Judo under Sommer-OL 2016 – 66 kg menn

Judo under
Sommer-OL 2016

Judo pictogram.svg
Menn Kvinner
  60 kg     48 kg  
66 kg 52 kg
73 kg 57 kg
81 kg 63 kg
90 kg 70 kg
100 kg 78 kg
+100 kg +78 kg
De olympiske ringer

66 kg menn i judo under Sommer-OL 2016 fant sted 7. august 2016 på Arena Carioca i Rio de Janeiro.

ResultaterRediger

FinalerRediger

  Semifinaler Finale
   An Ba-ul (KOR) 001  
   Masashi Ebinuma (JPN) 000  
 
       An Ba-ul (KOR) 000
     Fabio Basile (ITA) 100
   Fabio Basile (ITA) 000
   Adrian Gomboc (SLO) 000  

OmkamperRediger

  Omkamp Bronsefinale
   Rishod Sobirov (UZB) 100  
   Wander Mateo (DOM) 000        Rishod Sobirov (UZB) 110
            Adrian Gomboc (SLO) 000
      
  Omkamp Bronsefinale
   Davaadorjiin Tömörkhüleg (MGL) 000  
   Antoine Bouchard (CAN) 010        Antoine Bouchard (CAN) 000
            Masashi Ebinuma (JPN) 101
      

Pool ARediger

  Første runde Andre runde Tredje runde Kvartfinaler
      
            An Ba-ul (KOR) 110  
   Jasper Lefevere (BEL) 000        Zhansay Smagulov (KAZ) 000  
   Zhansay Smagulov (KAZ) 000          An Ba-ul (KOR) 110  
              Kilian Le Blouch (FRA) 000  
            Kilian Le Blouch (FRA) 000  
            Colin Oates (GBR) 000  
              An Ba-ul (KOR) 010
              Rishod Sobirov (UZB) 000
            Rishod Sobirov (UZB) 001  
            Dzmitry Shershan (BLR) 000  
              Rishod Sobirov (UZB) 100  
              Jayme Mata (ARU) 000  
            Joe Mahit (VAN) 000       
            Jayme Mata (ARU) 100       
      

Pool BRediger

  Første runde Andre runde Tredje runde Kvartfinaler
      
            Georgii Zantaraia (UKR) 000  
            Sergiu Oleinic (POR) 001  
              Sergiu Oleinic (POR) 000  
              Wander Mateo (DOM) 100  
            Wander Mateo (DOM) 010  
            Rodrick Kuku (COD) 000  
              Wander Mateo (DOM) 000
              Masashi Ebinuma (JPN) 111
            Masashi Ebinuma (JPN) 101  
            Charles Chibana (BRA) 000  
              Masashi Ebinuma (JPN) 111  
              Ma Duanbin (CHN) 000  
            Anass Houssein (DJI) 000       
            Ma Duanbin (CHN) 110       
      

Pool CRediger

  Første runde Andre runde Tredje runde Kvartfinaler
      
            Davaadorjiin Tömörkhüleg (MGL) 100  
            Sulaiman Hamad (KSA) 000  
              Davaadorjiin Tömörkhüleg (MGL) 101  
              Houd Zourdani (ALG) 000  
            Yigal Kopinsky (SUR) 000  
            Houd Zourdani (ALG) 100  
              Davaadorjiin Tömörkhüleg (MGL) 000
              Fabio Basile (ITA) 100
            Nijat Shikhalizade (AZE) 001  
            Sugoi Uriarte (ESP) 000  
              Nijat Shikhalizade (AZE) 000  
              Fabio Basile (ITA) 110  
            Sebastian Seidl (GER) 000       
            Fabio Basile (ITA) 100       
      

Pool DRediger

  Første runde Andre runde Tredje runde Kvartfinaler
      
            Mikhail Pulyaev (RUS) 000  
   Antoine Bouchard (CAN) 100        Antoine Bouchard (CAN) 001  
   Raymond Ovinou (PNG) 000          Antoine Bouchard (CAN) 001  
              Imad Bassou (MAR) 000  
            Imad Bassou (MAR) 001  
            Nathan Katz (AUS) 000  
              Antoine Bouchard (CAN) 000
              Adrian Gomboc (SLO) 100
            Golan Pollack (ISR) 000  
            Mathews Punza (ZAM) 100  
              Mathews Punza (ZAM) 000  
              Adrian Gomboc (SLO) 101  
            Adrian Gomboc (SLO) 100       
            Vazha Margvelashvili (GEO) 000       
      

Eksterne lenkerRediger