Padling under Sommer-OL 2016

Padling under Sommer-OL 2016 fant sted mellom 7. august og 20. august 2016 [1][2]Olympic Whitewater Stadium og ved Lagoa Rodrigo de Freitas i Rio de Janeiro. Det ble konkurrert i 16 øvelser, 11 for menn og 5 for kvinner.

Padling under Sommer-OL 2016
Canoeing pictogram.svg
Arrangement
Sted:Brasil Rio de Janeiro
Arena:Lagoa Rodrigo de Freitas/Olympic Whitewater Stadium
Dato:7. august - 20. august 2016
Antall deltakere
Utøvere:330
Padling under
Sommer-OL 2016
Slalom
Canoeing (slalom) pictogram.svg
C-1 menn
C-2 menn
K-1 menn kvinner
Sprint
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
C-1 200 m   menn  
C-1 1000 m menn
C-2 1000 m menn
K-1 200 m menn kvinner
K-1 500 m kvinner
K-1 1000 m menn
K-2 200 m menn
K-2 500 m kvinner
K-2 1000 m menn
K-4 500 m kvinner
K-4 1000 m menn

MedaljevinnereRediger

SlalåmRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn C-1
detaljer
Denis Gargaud Chanut
  Frankrike
Matej Beňuš
  Slovakia
Takuya Haneda
  Japan
Menn C-2
detaljer
Ladislav Škantár
Peter Škantár
  Slovakia
David Florence
Richard Hounslow
  Storbritannia
Gauthier Klauss
Matthieu Péché
  Frankrike
Menn K-1
detaljer
Joe Clarke
  Storbritannia
Peter Kauzer
  Slovenia
Jiří Prskavec
  Tsjekkia
Kvinner K-1
detaljer
Maialen Chourraut
  Spania
Luuka Jones
  New Zealand
Jessica Fox
  Australia

SprintRediger

Menn
Øvelse Gull Sølv Bronse
C-1 200 meter
detaljer
Jurij Tsjeban
  Ukraina
Valentyn Demjanenko
  Aserbajdsjan
Isaquias Queiroz
  Brasil
C-1 1000 meter
detaljer
Sebastian Brendel
  Tyskland
Isaquias Queiroz
  Brasil
Ilja Sjtokalov
  Russland
C-2 1000 meter
detaljer
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
  Tyskland
Erlon Silva
Isaquias Queiroz
  Brasil
Dmytro Jantsjuk
Taras Misjtsjuk
  Ukraina
K-1 200 meter
detaljer
Liam Heath
  Storbritannia
Maxime Beaumont
  Frankrike
Saúl Craviotto
  Spania
Ronald Rauhe
  Tyskland
K-1 1000 meter
detaljer
Marcus Walz
  Spania
Josef Dostál
  Tsjekkia
Roman Anosjkin
  Russland
K-2 200 meter
detaljer
Saúl Craviotto
Cristian Toro
  Spania
Liam Heath
Jon Schofield
  Storbritannia
Aurimas Lankas
Edvinas Ramanauskas
  Litauen
K-2 1000 meter
detaljer
Max Rendschmidt
Marcus Gross
  Tyskland
Marko Tomićević
Milenko Zorić
  Serbia
Ken Wallace
Lachlan Tame
  Australia
K-4 1000 meter
detaljer
  Tyskland (GER)
Max Rendschmidt
Tom Liebscher
Max Hoff
Marcus Gross
  Slovakia (SVK)
Denis Myšák
Erik Vlček
Juraj Tarr
Tibor Linka
  Tsjekkia (CZE)
Daniel Havel
Lukáš Trefil
Josef Dostál
Jan Štěrba
Kvinner
Øvelse Gull Sølv Bronse
K-1 200 meter
detaljer
Lisa Carrington
  New Zealand
Marta Walczykiewicz
  Polen
Inna Osypenko-Radomska
  Aserbajdsjan
K-1 500 meter
detaljer
Danuta Kozák
  Ungarn
Emma Jørgensen
  Danmark
Lisa Carrington
  New Zealand
K-2 500 meter
detaljer
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
  Ungarn
Franziska Weber
Tina Dietze
  Tyskland
Beata Mikołajczyk
Karolina Naja
  Polen
K-4 500 meter
detaljer
  Ungarn (HUN)
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Tamara Csipes
Krisztina Fazekas
  Tyskland (GER)
Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
  Hviterussland (BLR)
Marharyta Makhneva
Nadzeya Liapeshka
Volha Khudzenka
Maryna Litvinchuk

MedaljetabellRediger

      Vertsnasjon (Brasil)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1  Tyskland4217
2  Spania3014
3  Ungarn3003
4  Storbritannia2204
5  Slovakia1203
6  Frankrike1113
  New Zealand1113
8  Ukraina1012
9  Brasil0213
10  Tsjekkia0123
11  Aserbajdsjan0112
  Polen0112
13  Danmark0101
  Slovenia0101
  Serbia0101
16  Australia0022
  Russland0022
18  Hviterussland0011
  Japan0011
  Litauen0011
Totalt 20 land16161749

ReferanserRediger

  1. ^ «Rio 2016: Canoe Slalom». Rio 2016. Arkivert fra originalen 14. januar 2015. Besøkt 31. januar 2015. 
  2. ^ «Rio 2016: Canoe Sprint». Rio 2016. Arkivert fra originalen 3. mars 2015. Besøkt 31. januar 2015. 

LitteraturRediger

Eksterne lenkerRediger