Badminton under Sommer-OL 2016 – Mixed double

Badminton under
Sommer-OL 2016
Badminton pictogram.svg
Singel   menn   kvinner  
Double   menn   kvinner   mixed
De olympiske ringer

Mixed double i badminton under Sommer-OL 2016 fant sted fra 11. til 17. august 2016 på Riocentro i Rio de Janeiro.

ResultaterRediger

GruppespillRediger

Gruppe ARediger

Lag K V T SV ST P
  Zhang Nan / Zhao Yunlei (CHN) 3 3 0 6 0 3
  Praveen Jordan / Debby Susanto (INA) 3 2 1 4 3 2
  Lee Chun Hei / Chau Hoi Wah (HKG) 3 1 2 3 4 1
  Michael Fuchs / Birgit Michels (GER) 3 0 3 0 6 0
Lag 1 Resultat Lag 2
11. august, 8:00
  Zhang N / Zhao YL (CHN) 21–19
21–16
  M Fuchs / B Michels (GER)
11. august, 10:45
  P Jordan / D Susanto (INA) 21–12
19–21
21–15
  Lee C H / Chau H W (HKG)
12. august, 8:00
  Zhang N / Zhao YL (CHN) 21–16
21–15
  Lee C H / Chau H W (HKG)
12. august, 9:35
  P Jordan / D Susanto (INA) 21–16
21–15
  M Fuchs / B Michels (GER)
13. august, 16:40
  Zhang N / Zhao YL (CHN) 21–11
21–18
  P Jordan / D Susanto (INA)
13. august, 16:40
  Lee C H / Chau H W (HKG) 21–17
21–14
  M Fuchs / B Michels (GER)

Gruppe BRediger

Lag K V T SV ST P
  Robert Mateusiak / Nadieżda Zięba (POL) 3 2 1 4 4 2
  Xu Chen / Ma Jin (CHN) 3 2 1 5 4 2
  Chris Adcock / Gabrielle Adcock (GBR) 3 1 2 4 5 1
  Joachim Fischer Nielsen / Christinna Pedersen (DEN) 3 1 2 4 4 1
Lag 1 Resultat Lag 2
11. august, 16:40
  Xu C / Ma J (CHN) 13–21
22–20
21–15
  C Adcock / G Adcock (GBR)
11. august, 16:40
  J F Nielsen / C Pedersen (DEN) 21–18
23–21
  R Mateusiak / N Zięba (POL)
12. august, 8:25
  Xu C / Ma J (CHN) 21–13
9–21
19–21
  R Mateusiak / N Zięba (POL)
12. august, 9:35
  J F Nielsen / C Pedersen (DEN) 19–21
24–22
17–21
  C Adcock / G Adcock (GBR)
13. august, 8:25
  J F Nielsen / C Pedersen (DEN) 24–22
14–21
16–21
  Xu C / Ma J (CHN)
13. august, 10:45
  C Adcock / G Adcock (GBR) 21–18
25–27
9–21
  R Mateusiak / N Zięba (POL)

Gruppe CRediger

Lag K V T SV ST P
  Tontowi Ahmad / Liliyana Natsir (INA) 3 3 0 6 0 3
  Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (MAS) 3 2 1 4 2 2
  Bodin Issara / Savitree Amitrapai (THA) 3 1 2 2 4 1
  Robin Middleton / Leanne Choo (AUS) 3 0 3 0 6 0
Lag 1 Resultat Lag 2
11. august, 15:30
  T Ahmad / L Natsir (INA) 21–7
21–8
  R Middleton / L Choo (AUS)
11. august, 16:40
  Chan P S / Goh L Y (MAS) 21–13
21–19
  B Issara / S Amitrapai (THA)
12. august, 11:55
  T Ahmad / L Natsir (INA) 21–11
21–13
  B Issara / S Amitrapai (THA)
12. august, 15:55
  Chan P S / Goh L Y (MAS) 21–17
21–15
  R Middleton / L Choo (AUS)
13. august, 10:10
  T Ahmad / L Natsir (INA) 21–15
21–11
  Chan P S / Goh L Y (MAS)
13. august, 21:05
  B Issara / S Amitrapai (THA) 21–13
21–18
  R Middleton / L Choo (AUS)

Gruppe DRediger

Lag K V T SV ST P
  Ko Sung-hyun / Kim Ha-na (KOR) 3 3 0 6 0 3
  Kenta Kazuno / Ayane Kurihara (JPN) 3 2 1 4 2 2
  Jacco Arends / Selena Piek (NED) 3 1 2 2 4 1
  Phillip Chew / Jamie Subandhi (USA) 3 0 3 0 6 0
Lag 1 Resultat Lag 2
11. august, 9:00
  K Kazuno / A Kurihara (JPN) 21–14
21–19
  J Arends / S Piek (NED)
11. august, 9:35
  Ko S-h / Kim H-n (KOR) 21–10
21–12
  P Chew / J Subandhi (USA)
12. august, 15:30
  K Kazuno / A Kurihara (JPN) 21–6
21–12
  P Chew / J Subandhi (USA)
12. august, 16:40
  Ko S-h / Kim H-n (KOR) 21–10
21–10
  J Arends / S Piek (NED)
13. august, 9:00
  Ko S-h / Kim H-n (KOR) 25–23
21–17
  K Kazuno / A Kurihara (JPN)
13. august, 15:55
  J Arends / S Piek (NED) 21–15
21–19
  P Chew / J Subandhi (USA)

FinalerRediger

Kvartfinaler Semifinaler Finale
               
A1   Zhang Nan (CHN)
  Zhao Yunlei (CHN)
21 21
D2   Kenta Kazuno (JPN)
  Ayane Kurihara (JPN)
14 12
A1   Zhang Nan (CHN)
  Zhao Yunlei (CHN)
16 15
C1   Tontowi Ahmad (INA)
  Liliyana Natsir (INA)
21 21
C1   Tontowi Ahmad (INA)
  Liliyana Natsir (INA)
21 21
A2   Praveen Jordan (INA)
  Debby Susanto (INA)
16 11
C1   Tontowi Ahmad (INA)
  Liliyana Natsir (INA)
21 21
C2   Chan Peng Soon (MAS)
  Goh Liu Ying (MAS)
14 12
C2   Chan Peng Soon (MAS)
  Goh Liu Ying (MAS)
21 21
B1   Robert Mateusiak (POL)
  Nadieżda Zięba (POL)
17 10
C2   Chan Peng Soon (MAS)
  Goh Liu Ying (MAS)
21 21 Bronsefinale
B2   Xu Chen (CHN)
  Ma Jin (CHN)
12 19
B2   Xu Chen (CHN)
  Ma Jin (CHN)
21 21 A1   Zhang Nan (CHN)
  Zhao Yunlei (CHN)
21 21
D1   Ko Sung-hyun (KOR)
  Kim Ha-na (KOR)
17 18 B2   Xu Chen (CHN)
  Ma Jin (CHN)
7 11

Eksterne lenkerRediger