Roing under Sommer-OL 2016 – Firer, lettvekt menn

Roing ved
Sommer-OL 2016
Roing
Singlesculler   menn   kvinner
Toer uten styrmann menn kvinner
Dobbeltsculler menn kvinner
Dobbeltsculler, lettvekt menn kvinner
Firer uten styrmann menn
Dobbeltfirer menn kvinner
Åtter menn kvinner
Firer, lettvekt menn
De olympiske ringer

Firer, lettvekt for menn i roing under Sommer-OL 2016 fant sted fra 6. til 11. august 2016 på Lagoa Rodrigo de Freitas i Rio de Janeiro.

ResultaterRediger

HeatRediger

Heat 1Rediger

Nr. Utøver Nasjon Tid Evt.
1 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
  Italia 6:03.26 SA/B
2 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
  Kina 6:03.43 SA/B
3 Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Sveits 6:03.52 SA/B
4 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
  Frankrike 6:07.31 R
5 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Tsjekkia 6:39.95 R

Heat 2Rediger

Nr. Utøver Nasjon Tid Evt.
1 Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Danmark 5:58.21 SA/B
2 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
  Storbritannia 6:01.27 SA/B
3 Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
  Hellas 6:05.27 SA/B
4 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
  Tyskland 6:14.87 R

Heat 3Rediger

Nr. Utøver Nasjon Tid Evt.
1 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
  New Zealand 6:03.34 SA/B
2 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
  USA 6:05.61 SA/B
3 Joris Pijs
Tim Heijbrock
Jort van Gennep
Björn van den Ende
  Nederland 6:07.88 SA/B
4 Maxwell Lattimer
Brendan Hodge
Nicolas Pratt
Eric Woelfl
  Canada 6:19.44 R

OppsamlingRediger

Nr. Utøver Nasjon Tid Evt.
1 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
  Frankrike 6:01.18 SA/B
2 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
  Tyskland 6:03.29 SA/B
3 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Tsjekkia 6:04.30 SA/B
4 Maxwell Lattimer
Brendan Hodge
Nicolas Pratt
Eric Woelfl
  Canada 6:05.35

SemifinalerRediger

Semifinale 1Rediger

Nr. Utøver Nasjon Tid Evt.
1 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
  Italia 6:06.56 FA
2 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
  Frankrike 6:07.32 FA
3 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
  New Zealand 6:08.96 FA
4 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
  Storbritannia 6:10.46 FB
5 Joris Pijs
Tim Heijbrock
Jort van Gennep
Björn van den Ende
  Nederland 6:12.87 FB
6 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
  Tyskland 6:18.43 FB

Semifinale 2Rediger

Nr. Utøver Nasjon Tid Evt.
1 Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Sveits 6:17.85 FA
2 Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Danmark 6:19.62 FA
3 Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
  Hellas 6:23.95 FA
4 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
  USA 6:26.82 FB
5 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
  Kina 6:27.27 FB
6 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Tsjekkia 6:33.43 FB

FinalerRediger

Finale BRediger

Nr. Utøver Nasjon Tid Evt.
1 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
  Storbritannia 6:31.54
2 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
  Kina 6:32.78
3 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
  Tyskland 6:35.83
4 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
  USA 6:36.93
5 Joris Pijs
Tim Heijbrock
Jort van Gennep
Björn van den Ende
  Nederland 6:37.28
6 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Tsjekkia 6:43.52

Finale ARediger

Nr. Utøver Nasjon Tid Evt.
  Lucas Tramèr
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
  Sveits 6:20.51
  Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
  Danmark 6:21.97
  Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
  Frankrike 6:22.85
4 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
  Italia 6:25.52
5 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
  New Zealand 6:28.14
6 Spyridon Giannaros
Panagiotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
  Hellas 6:36.47

Eksterne lenkerRediger