Hestesport under Sommer-OL 2016 – Feltritt lag

Hestesport under
Sommer-OL 2016

Equestrian pictogram.svg
Dressur individuelt lag
Feltritt individuelt lag
Sprangridning individuelt lag
De olympiske ringer

Feltritt lag i hestesport under Sommer-OL 2016 fant sted fra 19. til 21. august 2016 på Centro Olímpico de Hipismo i Rio de Janeiro.

ResultaterRediger

Etter dressurRediger

Nasjon Individuelle resultater Lagstraff Nr.
Rytter Hest Straff
  Tyskland Ingrid Klimke Hale-Bob Old 39.50 122.00 1
Sandra Auffarth Opgun Louvo 41.60
Michael Jung Sam FBW 40.90
Julia Krajewski Samourai du Thot 44.80
  Frankrike Mathieu Lemoine Bart L 39.20 122.20 2
Thibaut Vallette Qing du Briot 41.00
Astier Nicolas Piaf De B'Neville 42.00
Karim Laghouag Entebbe 43.40
  Australia Chris Burton Santano II 37.60 126.40 3
Shane Rose CP Qualified 42.50
Sam Griffiths Paulank Brockagh 46.30
Stuart Tinney Pluto Mio 56.80
  Storbritannia William Fox-Pitt Chilli Morning 37.00 127.70 4
Pippa Funnell Billy the Biz 43.90
Kitty King Ceylor L A N 46.80
Gemma Tattersall Quicklook V 47.20
  Irland Jonty Evans Cooley Rorke's Drift 41.80 135.60 5
Padraig McCarthy Simon Porloe 46.80
Clare Abbott Euro Prince 47.00
Mark Kyle Jemilla 50.40
  New Zealand Mark Todd Leonidas II 44.00 137.50 6
Clarke Johnstone Balmoral Sensation 46.50
Tim Price Ringwood Sky Boy 47.00
Jonelle Price Faerie Dianimo 49.50
  USA Phillip Dutton Mighty Nice 43.60 137.50 6
Clark Montgomery Loughan Glen 46.60
Lauren Kieffer Veronica 47.30
Boyd Martin Blackfoot Mystery 47.70
  Italia Stefano Brecciaroli Apollo WD Wendi Kurt 41.90 140.90 8
Pietro Roman Barraduff 48.20
Luca Roman Castlewoods Jake 50.80
Arianna Schivo Quefira de l'Ormeau 55.00
  Brasil Ruy Fonseca Tom Bombadill Too 46.80 144.10 9
Carlos Paro Summon Up the Blood 47.30
Márcio Jorge Lissy Mac Wayer 50.00
Márcio Appel Iberon Jmen 57.20
  Sverige Sara Algotsson Ostholt Reality 39 45.40 144.20 10
Frida Andersen Herta 47.90
Linda Algotsson Fairnet 50.90
Ludvig Svennerstål Aspe 51.00
  Nederland Tim Lips Bayro 46.00 146.60 11
Alice Naber-Lozeman Peter Parker 46.20
Merel Blom Rumor Has It 54.40
Theo van de Vendel Zidane 65.70
  Canada Kathryn Robinson Let It Bee 49.40 150.80 12
Rebecca Howard Riddle Master 49.40
Jessica Phoenix A Little Romance 52.00
Colleen Loach Qorry Blue D'Argouges 56.50
  Russland Aleksandr Markov Kurfürstin 48.90 174.80 13
Andrey Mitin Gurza 59.90
Evgeniya Ovchinnikova Orion 66.00

Etter terrengrittRediger

Nasjon Individuelle resultater Lag
Straff
Nr.
Rytter Hest Feltritt
Straff
Total straff
  Australia Chris Burton Santano II 0.00 37.60 150.30 1
Sam Griffiths Paulank Brockagh 6.80 53.10
Stuart Tinney Pluto Mio 2.80 59.60
Shane Rose CP Qualified Eliminert 1000.00
  New Zealand Mark Todd Leonidas II 2.00 46.00 154.80 2
Clarke Johnstone Balmoral Sensation 4.80 51.30
Jonelle Price Faerie Dianimo 8.00 57.50
Tim Price Ringwood Sky Boy Eliminert 1000.00
  Frankrike Astier Nicolas Piaf De B'Neville 0.00 42.00 161.00 3
Mathieu Lemoine Bart L 14.40 53.60
Thibaut Vallette Qing du Briot 24.40 65.40
Karim Laghouag Entebbe 50.40 93.80
  Tyskland Michael Jung Sam FBW 0.00 40.90 172.80 4
Ingrid Klimke Hale-Bob Old 26.00 65.50
Sandra Auffarth Opgun Louvo 24.80 66.40
Julia Krajewski Samourai du Thot Eliminert 1000.00
  Nederland Merel Blom Rumor Has It 12.00 66.40 238.60 5
Tim Lips Bayro 28.00 74.00
Alice Naber-Lozeman Peter Parker 52.00 98.20
Theo van de Vendel Zidane Eliminert 1000.00
  Brasil Carlos Paro Summon Up the Blood 4.00 51.30 242.90 6
Márcio Jorge Lissy Mac Wayer 20.00 70.00
Márcio Appel Iberon Jmen 64.40 121.60
Ruy Fonseca Tom Bombadill Too 112.00 158.80
  Sverige Frida Andersen Herta 9.20 57.10 243.10 7
Ludvig Svennerstål Aspe 28.40 79.40
Sara Algotsson Ostholt Reality 39 61.20 106.60
Linda Algotsson Fairnet 109.60 160.50
  Storbritannia William Fox-Pitt Chilli Morning 30.40 67.40 252.10 8
Pippa Funnell Billy the Biz 40.40 84.30
Kitty King Ceylor L A N 53.60 100.40
Gemma Tattersall Quicklook V 89.60 136.80
  Irland Jonty Evans Cooley Rorke's Drift 22.80 64.60 278.40 9
Mark Kyle Jemilla 50.80 101.20
Clare Abbott Euro Prince 65.60 112.60
Padraig McCarthy Simon Porloe Eliminert 1000.00
  Italia Pietro Roman Barraduff 20.00 68.20 296.00 10
Arianna Schivo Quefira de l'Ormeau 50.40 105.40
Luca Roman Castlewoods Jake 71.60 122.40
Stefano Brecciaroli Apollo WD Wendi Kurt Eliminert 1000.00
  Canada Rebecca Howard Riddle Master 12.40 61.80 331.10 11
Jessica Phoenix A Little Romance 75.60 127.60
Colleen Loach Qorry Blue D'Argouges 85.20 141.70
Kathryn Robinson Let It Bee Eliminert 1000.00
  USA Phillip Dutton Mighty Nice 3.20 46.80 1097.70 12
Boyd Martin Blackfoot Mystery 3.20 50.90
Lauren Kieffer Veronica Eliminert 1000.00
Clark Montgomery Loughan Glen Trakk seg 1000.00
  Russland Aleksandr Markov Kurfürstin Eliminert 1000.00 3000.00 13
Andrey Mitin Gurza Eliminert 1000.00
Evgeniya Ovchinnikova Orion Trakk seg 1000.00

Etter sprangridning (sluttstilling)Rediger

Nasjon Individuelle resultater Total
straff
Nr.
Rytter Hest Sprangridning
Straff
Total straff
  Frankrike Astier Nicolas Piaf De B'Neville 0.00 42.00 169.00  
Mathieu Lemoine Bart L 8.00 61.60
Thibaut Vallette Qing du Briot 0.00 65.40
Karim Laghouag Entebbe 1.00 94.80
  Tyskland Michael Jung Sam FBW 0.00 40.90 172.80  
Ingrid Klimke Hale-Bob Old 0.00 65.50
Sandra Auffarth Opgun Louvo 0.00 66.40
Julia Krajewski Samourai du Thot Eliminert 1000.00
  Australia Chris Burton Santano II 8.00 45.60 175.30  
Sam Griffiths Paulank Brockagh 0.00 53.10
Stuart Tinney Pluto Mio 17.00 76.60
Shane Rose CP Qualified Eliminert 1000.00
  New Zealand Clarke Johnstone Balmoral Sensation 0.00 51.30 178.80 4
Mark Todd Leonidas II 16.00 62.00
Jonelle Price Faerie Dianimo 8.00 65.50
Tim Price Ringwood Sky Boy Eliminert 1000.00
  Storbritannia William Fox-Pitt Chilli Morning 0.00 67.40 252.10 5
Pippa Funnell Billy the Biz 0.00 84.30
Kitty King Ceylor L A N 0.00 100.40
Gemma Tattersall Quicklook V 4.00 140.80
  Nederland Merel Blom Rumor Has It 2.00 68.40 252.60 6
Tim Lips Bayro 8.00 82.00
Alice Naber-Lozeman Peter Parker 4.00 102.20
Theo van de Vendel Zidane Eliminert 1000.00
  Brasil Carlos Paro Summon Up the Blood 12.00 63.30 280.90 7
Márcio Jorge Lissy Mac Wayer 10.00 80.00
Márcio Appel Iberon Jmen 16.00 137.60
Ruy Fonseca Tom Bombadill Too Eliminert 1000.00
  Irland Jonty Evans Cooley Rorke's Drift 0.00 64.60 286.40 8
Mark Kyle Jemilla 8.00 109.20
Clare Abbott Euro Prince 0.00 112.60
Padraig McCarthy Simon Porloe Eliminert 1000.00
  Italia Pietro Roman Barraduff 14.00 82.20 330.00 9
Arianna Schivo Quefira de l'Ormeau 4.00 109.40
Luca Roman Castlewoods Jake 16.00 138.40
Stefano Brecciaroli Apollo van de Wendi Kurt Hoeve Eliminert 1000.00
  Canada Rebecca Howard Riddle Master 0.00 61.80 339.10 10
Jessica Phoenix A Little Romance 4.00 131.60
Colleen Loach Qorry Blue D'Argouges 4.00 145.70
Kathryn Robinson Let It Bee Eliminert 1000.00
  Sverige Ludvig Svennerstål Aspe 8.00 87.40 364.50 11
Sara Algotsson Ostholt Reality 39 6.00 112.60
Linda Algotsson Fairnet 4.00 164.50
Frida Andersen Herta Trakk seg 1000.00
  USA Phillip Dutton Mighty Nice 1.00 47.80 1106.70 12
Boyd Martin Blackfoot Mystery 8.00 58.90
Lauren Kieffer Veronica Eliminert 1000.00
Clark Montgomery Loughan Glen Trakk seg 1000.00
  Russland Aleksandr Markov Kurfürstin Eliminert 1000.00 3000.00 13
Andrey Mitin Gurza Eliminert 1000.00
Evgeniya Ovchinnikova Orion Trakk seg 1000.00

Eksterne lenkerRediger