Bryting under Sommer-OL 2016 – Fri stil menn 97 kg

Bryting under
Sommer-OL 2016

Wrestling pictogram.svg
Fri stil Gresk-romersk
  57 kg     59 kg  
  65 kg     66 kg  
  74 kg     75 kg  
  86 kg     85 kg  
  97 kg     98 kg  
  125 kg     130 kg  
Kvinner
  48 kg     63 kg  
  53 kg     69 kg  
  58 kg     75 kg  
De olympiske ringer

Fri stil 97 kg for menn i bryting under Sommer-OL 2016 fant sted den 21. august 2016 på Arena Carioca i Rio de Janeiro.

ResultaterRediger

FinaleRediger

Finale
   Kyle Snyder (USA) 2
   Khetag Gazyumov (AZE) 1

Seksjon 1Rediger

  16. delsfinaler Åttendedelsfinaler Kvartfinaler Semifinaler
      
            Kyle Snyder (USA) 10  
            Javier Cortina (CUB) 3  
              Kyle Snyder (USA) 7  
              Albert Saritov (ROU) 0  
            Albert Saritov (ROU) 5  
            Nicolae Ceban (MDA) 2  
              Kyle Snyder (USA) 9
              Elizbar Odikadze (GEO) 4
            José Daniel Díaz (VEN) 0  
            Mamed Ibragimov (KAZ) 11  
              Mamed Ibragimov (KAZ) 1  
              Elizbar Odikadze (GEO) 6  
            Elizbar Odikadze (GEO) 8       
            Georgy Ketoyev (ARM) 1       
      

Seksjon 2Rediger

  16. delsfinaler Åttendedelsfinaler Kvartfinaler Semifinaler
      
            Dorjkhandyn Khüderbulga (MGL) 0  
            Magomed Musaev (KGZ) 9  
              Magomed Musaev (KGZ) 2  
              Valerii Andriitsev (UKR) 5  
            Valerii Andriitsev (UKR) 8  
            Anzor Boltukaev (RUS) 5  
              Valerii Andriitsev (UKR) 0
              Khetag Gazyumov (AZE) 11
            Soso Tamarau (NGR) 0  
   Magomed Ibragimov (UZB) 0        Magomed Ibragimov (UZB) 13  
   Bedopassa Buassat (GBS) 0r          Magomed Ibragimov (UZB) 3  
   Reza Yazdani (IRI) 10          Khetag Gazyumov (AZE) 12  
   İbrahim Bölükbaşı (TUR) 0        Reza Yazdani (IRI) 1       
   Radosław Baran (POL) 0        Khetag Gazyumov (AZE) 2       
   Khetag Gazyumov (AZE) 3  

OmkamperRediger

Omkamp 1 Omkamp 1 Bronsefinaler
          Javier Cortina (CUB) 1      Albert Saritov (ROU) 10
          Albert Saritov (ROU) 8      Elizbar Odikadze (GEO) 0
   Radosław Baran (POL) 2      Reza Yazdani (IRI) 0      Magomed Ibragimov (UZB) 6
   Reza Yazdani (IRI) 5      Magomed Ibragimov (UZB) 5      Valerii Andriitsev (UKR) 4

Eksterne lenkerRediger