Åpne hovedmenyen

Friidrett under Sommer-OL 2016 – Tresteg kvinner

Friidrett under Sommer-OL 2016 – Tresteg kvinner
Friidrett under Sommer-OL 2016 – Tresteg kvinner
KonkurranseTresteg kvinner
LekerOL Sommer-OL 2016
StedRio de Janeiro
ArenaOlympiastadion
Dato13. – 14. august
Deltakernasjoner25
Deltakere37
Vinnertid15,17
Medaljevinnere
Gold medal icon.svg Caterine Ibargüen, Colombia Colombia
Silver medal icon.svg Yulimar Rojas, Venezuela Venezuela
Bronze medal icon.svg Olga Rypakova, Kasakhstan Kasakhstan

Forrige2012
Neste2020
Friidrett ved
Sommer-OL 2016
Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4×100 m stafett menn kvinner
4×400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Maraton menn kvinner
20 km kappgang menn kvinner
50 km kappgang menn
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Sammensatte øvelser
Sjukamp kvinner
Tikamp menn
Forrige: London 2012
Neste: Tokyo 2020

Tresteg kvinner fant sted den 13.–14. august 2016Olympiastadion.[1]

ResultaterRediger

KvalifiseringRediger

Kvalifiseringskrav: Utøverne som klarte direktekvalifiseringskravet på 14,30 m (Q) eller som var blant de tolv beste (q) gikk videre til finalen.[2][3]

Plassering Gruppe Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 Resultat Kommentarer
1 B Caterine Ibargüen   Colombia 14.52 14.52 Q
2 A Paraskevi Papachristou   Hellas 13.83 14.43 14.43 Q
3 B Olga Rypakova   Kasakhstan 14.10 14.39 14.39 Q
4 B Kristin Gierisch   Tyskland 13.97 13.81 14.26 14.26 q
5 A Kristiina Mäkelä   Finland 13.73 14.01 14.24 14.24 q, PB
6 B Kimberly Williams   Jamaica 14.19 14.03 14.22 14.22 q
7 A Yulimar Rojas   Venezuela 14.21 13.79 12.89 14.21 q
8 A Hanna Knyazyeva-Minenko   Israel x x 14.20 14.20 q
9 B Patrícia Mamona   Portugal 13.80 14.07 14.18 14.18 q
10 B Anna Jagaciak-Michalska   Polen 14.04 14.13 x 14.13 q
11 A Susana Costa   Portugal 13.70 13.72 14.12 14.12 q
12 B Keturah Orji   USA x 14.08 x 14.08 q
13 A Jenny Elbe   Tyskland 14.00 13.85 14.02 14.02
14 A Shanieka Thomas   Jamaica 13.95 13.95 14.02 14.02
15 B Christina Epps   USA 14.01 x x 14.01
16 A Elena Panțuroiu   Romania 14.00 x 13.68 14.00
17 B Dana Velďáková   Slovakia 13.74 13.98 x 13.98
18 B Olha Saladuha   Ukraina 13.77 13.97 13.61 13.97
19 A Jeanine Assani Issouf   Frankrike 13.51 x 13.97 13.97
20 A Yosiri Urrutia   Colombia 13.67 13.95 x 13.95
21 A Andrea Geubelle   USA 13.67 x 13.93 13.93
22 B Gabriela Petrova   Bulgaria x 13.50 13.92 13.92
23 B Núbia Soares   Brasil x 13.81 13.85 13.85
24 A Keila Costa   Brasil x 13.62 13.78 13.78
25 A Liadagmis Povea   Cuba 13.60 13.63 13.55 13.78
26 A Ruslana Tsykhotska   Ukraina 13.16 13.19 13.63 13.63
27 B Ana José Tima   Den dominikanske republikk 13.61 13.59 13.28 13.61
28 B Dariya Derkach   Italia 13.19 13.55 13.56 13.56
29 B Yekaterina Ektova   Kasakhstan 13.38 13.31 13.51 13.51
30 B Cristina Bujin   Romania x x 13.38 13.38
31 B Iryna Vaskouskaya   Hviterussland 12.85 13.35 13.23 13.35
32 A Patricia Sarrapio   Spania 13.35 x x 13.35
33 A Irina Ektova   Kasakhstan x 13.17 13.33 13.33
34 B Li Xiaohong   Kina 13.30 x 13.25 13.30 SB
35 A Natallia Viatkina   Hviterussland x 13.14 13.25 13.25
36 B Joëlle Mbumi Nkouindjin   Kamerun 13.11 12.33 12.58 13.11
37 A Thea LaFond   Dominica 12.82 x x 12.82

FinaleRediger

Plassering Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 #5 #6 Resultat Kommentarer
  1 Caterine Ibargüen   Colombia 14.65 15.03 14.38 15.17 14.76 14.80 15.17 SB
  2 Yulimar Rojas   Venezuela 14.32 x 14.87 14.98 14.66 14.95 14.98
  3 Olga Rypakova   Kasakhstan 14.73 14.49 14.52 14.20 14.74 14.58 14.74 SB
4 Keturah Orji   USA 14.71 x x 14.50 14.40 14.39 14.71 NR
5 Hanna Knyazyeva-Minenko   Israel 14.25 14.39 14.32 14.68 x 14.33 14.68 SB
6 Patrícia Mamona   Portugal 14.39 14.14 14.45 14.42 14.65 14.59 14.65 NR
7 Kimberly Williams   Jamaica 14.33 14.48 x 14.38 x 14.53 14.53
8 Paraskevi Papachristou   Hellas 14.26 14.19 x 14.04 13.99 13.81 14.26
9 Susana Costa   Portugal x x 14.12 Gikk ikke videre 14.12
10 Anna Jagaciak-Michalska   Polen 14.07 x 13.84 Gikk ikke videre 14.07
11 Kristin Gierisch   Tyskland 13.65 13.96 x Gikk ikke videre 13.96
12 Kristiina Mäkelä   Finland x 13.95 13.70 Gikk ikke videre 13.95

ReferanserRediger

  1. ^ Friidrett under Sommer-OL 2016 Arkivert 22. september 2016 hos Wayback Machine.
  2. ^ «Resultater kvalifisering gruppe A» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 20. september 2016. Besøkt 15. august 2016. 
  3. ^ «Resultater kvalifisering gruppe B» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 20. september 2016. Besøkt 15. august 2016.