Åpne hovedmenyen

USA under Sommer-OL 2012

USA deltok under Sommer-OL 2012 i London som ble arrangert i perioden 27. juli til 12. august 2012. Femhundretrettini utøvere deltok i tjuefem sporter, det vil si alle unntatt håndball. Det var tjuesjette gangen USA deltok i et sommer-OL, de har deltatt i alle unntatt OL 1980 i Moskva. USA ble beste nasjon med førtiseks gull-, tjueni sølv- og tjueni bronsemedaljer. Fekteren Mariel Zagunis var landets flaggbærer under åpningsseremonien.

USA under De olympiske leker
Flag of the United States.svg
USAs flagg – Flaggbærere
IOK–kode  USA
NOK USAs olympiske kommitté
Nettstedwww.teamusa.org (en)
USA under Sommer-OL 2012 i London
Deltakere: 539 utøvere i 25 idretter
Flaggbærer Mariel Zagunis
Medaljer:
Rang: 1
Gull
46
Sølv
28
Bronse
29
Totalt
103
Olympisk historie (oversikt)
Sommerleker
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Vinterleker
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018

MedaljerRediger

  2012 London   Gull     Sølv   Bronse   Total  
  USA 46 29 29 104

MedaljevinnerneRediger

  USA under sommer-OL 2012 London  
Medalje Utøver Sport Øvelse Resultat Dato
  Nathan Adrian   Svømming 100 meter fri herrer 47,52 1. august
  Kristin Armstrong   Sykling Temporitt, kvinner 37.34,82 1. august
  David Boudia   Stuping 10 meter, menn 568.65
  Jordan Burroughs   Bryting Fri stil 74 kg menn
  Tyler Clary   Svømming 200 meter ryggsvømming herrer 1:53.41 2. august
  Gabby Douglas   Turn Mangekamp kvinner 2. august
  Ashton Eaton   Friidrett Tikamp, menn 8869 poeng
  Allyson Felix   Friidrett 200 meter, damer 21,88
  Missy Franklin   Svømming 100 meter ryggsvømming, damer 58,33 30. juli
  Missy Franklin   Svømming 200 meter ryggsvømming damer 2.04,06 3. august
  Jamie Lynn Gray   Skyting 50 m rifle, helmatch kvinner
  Vincent Hancock   Skyting Skeet menn
  Jamie Lynn Gray   Skyting 50 m rifle, helmatch kvinner 691.9 (OR) 3. august
  Matt Grevers   Svømming 100 meter ryggsvømming, herrer 52,16 30. juli
  Vincent Hancock   Skyting Skeet, menn 123 (OR) 31. juli
  Kayla Harrison   Judo 78 kg kvinner 2. august
  Katie Ledecky   Svømming 800 meter fri damer 8.14,63 3. august
  Ryan Lochte   Svømming 400 meter medley, herrer 4.05,18 28. juli
  Aries Merritt   Friidrett 110 m hekk menn 12,92
  Michael Phelps   Svømming 100 meter butterfly herrer 51,21 3. august
  Michael Phelps   Svømming 200 meter individuell medley herrer 1:54.27 2. august
  Aly Raisman   Turn Frittstående kvinner 15.600
  Brittney Reese   Friidrett Lengdehopp, damer 7,12 meter
  Kim Rhode   Skyting Skeet, kvinner 74 (OR) 29. juli
  Sanya Richards-Ross   Friidrett 400 meter, damer 49,55
  Allison Schmitt   Svømming 200 meter fri, damer 1.53,61 (OR) 31. juli
  Claressa Shields   Boksing Mellomvekt kvinner
  Rebecca Soni   Svømming 200 meter brystsvømming damer 2.19,59 (VR) 2. august
  Jennifer Suhr   Friidrett Stavsprang, damer 4,75 meter
  Christian Taylor   Friidrett Tresteg, menn 17,81 meter
  Jake Varner   Bryting Fri stil 96 kg menn
  Dana Vollmer   Svømming 100 meter butterfly, damer 55,98 29. juli
  Serena Williams   Tennis Singel kvinner 4. august
  Bob Bryan
Mike Bryan
  Tennis Double, menn
  Serena Williams
Venus Williams
  Tennis Double, damer
  Misty May-Treanor
Kerri Walsh Jennings
  Volleyball Sandvolleyball kvinner
  Tianna Madison
Allyson Felix
Bianca Knight
Carmelita Jeter
  Friidrett 4 x 100 m stafett, damer 40,82
(VR)
  DeeDee Trotter
Allyson Felix
Francena McCorory
Sanya Richards-Ross
  Friidrett 4 x 400 m stafett, damer 3.16,87
  Berens, RickyRicky Berens
Conor Dwyer
Charlie Houchin*
Ryan Lochte
Matt McLean*
Michael Phelps
Davis Tarwater*
  Svømming 4 x 200 meter fri stafett, herrer 6.59,70 31. juli
  Gabrielle Douglas
McKayla Maroney
Alexandra Raisman
Kyla Ross
Jordyn Wieber
  Turn Mangekamp, lag, kvinner 183,596 31. juli
  Alyssa Anderson
Missy Franklin
Lauren Perdue*
Allison Schmitt
Dana Vollmer
Shannon Vreeland
  Svømming 4 x 200 meter fri stafett damer 7:42.92 1. august
  Erin Cafaro
Susan Francia
Esther Lofgren
Taylor Ritzel
Meghan Musnicki
Eleanor Logan
Caroline Lind
Caryn Davies
Mary Whipple
  Roing Åtter kvinner 6:10.59 2. august
  Tyson Chandler
Kevin Durant
LeBron James
Russell Westbrook
Deron Williams
Andre Iguodala
Kobe Bryant
Kevin Love
James Harden
Chris Paul
Anthony Davis
Carmelo Anthony
  Basketball Menn Kvartfinale:
119-86  

Semifinale:
119-83  

Finale:
107-100  
  Lindsay Whalen
Seimone Augustus
Sue Bird
Maya Moore
Angel McCoughtry
Asjha Jones
Tamika Catchings
Swin Cash
Diana Taurasi
Sylvia Fowles
Tina Charles
Candace Parker
  Basketball Kvinner Kvartfinale:
91-48  

Semifinale:
86-73  

Finale:
86-50  
  Hope Solo
Heather Mitts
Christie Rampone
Becky Sauerbrunn
Kelley O'Hara
Amy LePeilbet
Shannon Boxx
Amy Rodriguez
Heather O'Reilly
Carli Lloyd
Sydney Leroux
Lauren Cheney
Alex Morgan
Abby Wambach
Megan Rapinoe
Rachel Buehler
Tobin Heath
Nicole Barnhart
  Fotball Kvinner Kvartfinale:
2–0  

Semifinale:
4–3  

Finale:
2–1  
  Elizabeth Armstrong
Heather Petri
Melissa Seidemann
Brenda Villa
Lauren Wenger
Maggie Steffens
Courtney Mathewson
Jessica Steffens
Elsie Windes
Kelly Rulon
Annika Dries
Kami Craig
Tumuaialii Anae
  Vannpolo Kvinner Semifinale:

11 - 9  

Finale:

8 - 5  
  Brigetta Barrett   Friidrett Høydehopp, damer 2,03 meter
  Elizabeth Beisel   Svømming 400 meter individuell medley damer 4.28,43 28. juli
  Will Claye   Friidrett Tresteg, menn 17,62 meter
  Sarah Hammer   Sykling Omnium, kvinner
  Trey Hardee   Friidrett Tikamp, menn 8671 poeng
  Dawn Harper   Friidrett 100 meter hekk, damer 12,37
  Carmelita Jeter   Friidrett 100 meter, damer 10,78
  Cullen Jones   Svømming 50 meter fri herrer 21,54 3. august
  Erik Kynard, Jr.   Friidrett Høydehopp, menn 2,33 meter
  Ryan Lochte   Svømming 200 meter individuell medley herrer 1:54.90 2. august
  Leonel Manzano   Friidrett 1500 meter menn 3.34,9
  McKayla Maroney   Turn Hopp, kvinner 15.083
  Michael Phelps   Svømming 200 meter butterfly herrer 1.53,01 31. juli
  Galen Rupp   Friidrett 10 000 meter menn 27.30,90
  Jason Richardson   Friidrett 110 m hekk menn 13,04
  Allison Schmitt   Svømming 400 meter fri, damer 4.01,77 29. juli
  Rebecca Soni   Svømming 100 meter brystsvømming damer 1.05,55 30. juli
  Nick Thoman   Svømming 100 meter ryggsvømming, herrer 52,92 30. juli
  Michael Tinsley   Friidrett 400 m hekk, menn 47,91
  Jennifer Kessy
April Ross
  Volleyball Sandvolleyball kvinner
  Kelci Bryant
Abigail Johnston
  Stuping 3 meter synkronstup, kvinner 321,90 29. juli
  Sarah Hammer
Dotsie Bausch
Jennie Reed
  Sykling Lagforfølgelse, kvinner
  Brady Ellison
Jake Kaminski
Jacob Wukie
  Bueskyting Lagkonkurranse, menn 218 28. juli
  Bryshon Nellum
Joshua Mance
Tony McQuay
Angelo Taylor
  Friidrett 4 x 400 m stafett, menn 2.57,05
  Adrian, NathanNathan Adrian
Ricky Berens*
Jimmy Feigen*
Matt Grevers*
Cullen Jones
Jason Lezak*
Ryan Lochte
Michael Phelps
  Svømming 4 x 100 meter fri stafett, herrer 3.10,38 29. juli
  Danielle Scott-Arruda
Tayyiba Haneef-Park
Lindsey Berg
Tamari Miyashiro
Nicole Davis
Jordan Larson
Megan Hodge
Christa Harmotto
Logan Tom
Foluke Akinradewo
Courtney Thompson
Destinee Hooker
  Volleyball Kvinner Kvartfinale:
3 - 0  

Semifinale:
3 - 0  

Finale:
1 - 3  
  Elizabeth Beisel   Svømming 200 meter ryggsvømming damer 2.06,55 3. august
  Will Claye   Friidrett Lengdehopp, menn 8,12 meter
  Clarissa Chun   Bryting Fri stil 48 kg kvinner
  Janay Deloach   Friidrett Lengdehopp, damer 6,89 meter
  Matthew Emmons   Skyting 50 m rifle, helmatch menn
  Marlen Esparza   Boksing Fluevekt kvinner
  Justin Gatlin   Friidrett 100 meter menn 9,79
  Georgia Gould   Sykling Terrengsykling kvinner 1.32.00
  Brendan Hansen   Svømming 100 meter brystsvømming, herrer 59,49 29. juli
  Reese Hoffa   Friidrett Kulestøt herrer 21.23 3. august
  Terrence Jennings   Taekwondo Lettvekt (68 kg), menn
  Carmelita Jeter   Friidrett 200 meter, damer 22,14
  Caitlin Leverenz   Svømming 200 meter individuell medley, damer 2.08,95 31. juli
  Danell Leyva   Turn Mangekamp menn 90.698 1. august
  Ryan Lochte   Svømming 200 meter ryggsvømming herrer 1:53.94 2. august
  Marti Malloy   Judo 57 kg, kvinner 30. juli
  Paige McPherson   Taekwondo Mellomvekt (67 kg), kvinner
  Aly Raisman   Turn Bom kvinner 15.066
  Coleman Scott   Bryting Fri stil 60 kg menn
  DeeDee Trotter   Friidrett 400 meter, damer 49,72
  Peter Vanderkaay   Svømming 400 meter fri, herrer 3.44,69 28. juli
  Kellie Wells   Friidrett 100 meter hekk, damer 12,48
  Lisa Raymond
Mike Bryan
  Tennis Mixeddouble
  David Boudia
Nicholas McCrory
  Stuping 10 meter synkronstup, menn 463,47 30. juli
  Troy Dumais
Kristian Ipsen
  Stuping 3 meter synkronstup menn 446.70 1. august
  Natalie Dell
Megan Kalmoe
Kara Kohler
Adrienne Martelli
  Roing Dobbeltfirer, kvinner 6.40,63 1. august
  Charlie Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
  Roing Firer uten styrmann menn 6:07.20 4. august
  Courtney Hurley
Kelley Hurley
Maya Lawrence
Susie Scanlan
  Fekting Kårde lag kvinner
  Coughlin, NatalieNatalie Coughlin*
Missy Franklin
Jessica Hardy
Lia Neal
Allison Schmitt
Amanda Weir*
  Svømming 4 x 100 meter fri stafett damer 3.34,24 28. juli
* = Deltakere som deltok i innledningsrunder, men ikke selve finalen.

BadmintonRediger

Utdypende artikkel: Badminton under Sommer-OL 2012

The United States will be represented in two out of the five badminton events: men's doubles and women's singles. No American has ever medaled in badminton since it became an Olympic sport in 1992.

Utøver Øvlese Gruppespill Eliminering Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr. Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Howard Bach
Tony Gunawan
Double menn   Jung J-s /
Lee Y-d (KOR)
L 14–21, 19–21
  Koo K K /
Tan B H (MAS)
L 12–21, 14–21
  Kawamae /
Sato (JPN)
L 15–21, 15–21
4 N/A Gikk ikke videre
Rena Wang Singel kvinner   Wang X (CHN)
L 8–21, 6–21
N/A 2 Gikk ikke videre

BasketballRediger

Utdypende artikkel: Basketball under Sommer-OL 2012

The United States has qualified both a men's and a women's team.

  • Men's team event – 1 team of 12 players
  • Women's team event – 1 team of 12 players

MennRediger

The United States men's team's group stage game against Nigeria set new Olympic records for most points scored in a half (78, set in the first half and equaled in the second) and for a full game (156).


KvinnerRediger


BoksingRediger

Utdypende artikkel: Boksing under Sommer-OL 2012

The United States has qualified boxers for the following events:

Menn
Utøver Vektklasse 16.-delsfinale 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Rau'shee Warren Fluevekt Bye   Oubaali (FRA)
L 18–19
Gikk ikke videre
Joseph Diaz Bantamvekt   Ishchenko (UKR)
W 19–9
  Álvarez (CUB)
L 15–21
Gikk ikke videre
Jose Ramírez Lettvekt   Azzedine (FRA)
W 21–20
  Gaibnazarov (UZB)
L 11–15
Gikk ikke videre
Jamel Herring Super lettvekt   Yeleussinov (KAZ)
L 9–19
Gikk ikke videre
Errol Spence Weltervekt   Carvalho (BRA)
W 16–10
  Krishan (IND)
W* 15–13
  Zamkovoy (RUS)
L 11–16
Gikk ikke videre
Terrell Gausha Mellomvekt   Hakobjan (ARM)
W RSC 3 (13–12)
  Singh (IND)
L 14–15
Gikk ikke videre
Marcus Browne Lett tungvekt   Hooper (AUS)
L 11–13
Gikk ikke videre
Michael Hunter Tungvekt N/A   Beterbiyev (RUS)
L 10–10
Gikk ikke videre
Dominic Breazeale Super tungvekt N/A   Omarov (RUS)
L 8–19
Gikk ikke videre

* – Spence initially lost the bout 11–13 but successfully appealed on the grounds that the referee called too few cautions for holding fouls and Spence should have been awarded at least four more points

Kvinner
Utøver Vektklasse 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Marlen Esparza Flyweight Bye   Magliocco (VEN)
W 24–16
  Ren C (CHN)
L 8–10
Gikk ikke videre  
Quanitta Underwood Lightweight   Jonas (GBR)
L 13–21
Gikk ikke videre
Claressa Shields Middleweight Bye   Laurell (SWE)
W 18–14
  Volnova (KAZ)
W 29–15
  Torlopova (RUS)
W 19–12
 

BordtennisRediger

Utdypende artikkel: Bordtennis under Sommer-OL 2012

The United States has qualified three individual athletes, one man and two women, and a women's team.

Utøver Gren Innledende 1. runde 2. runde 3. runde 4. runde Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Timothy Wang Singel menn   Kim S-n (PRK)
L 0–4
Gikk ikke videre
Ariel Hsing Singel kvinner Bye   Silva (MEX)
W 4–0
  Ni (LUX)
W 4–2
  Li (CHN)
L 2–4
Gikk ikke videre
Lily Zhang Bye   Molnar (CRO)
L 0–4
Gikk ikke videre
Ariel Hsing
Erica Wu
Lily Zhang
Women's team N/A   Japan (JPN)
L 0–3
Gikk ikke videre


BrytingRediger

Utdypende artikkel: Bryting under Sommer-OL 2012

The United States has qualified wrestlers in all events except the 96 kg Greco-Roman classification.

Key:

  • VT - Victory by Fall.
  • PP - Decision by Points - the loser with technical points.
  • PO - Decision by Points - the loser without technical points.
Fristil menn
Utøver Vektklasse Kvalifisering Åttendedelsfinale Kvartfinale Semifinale Omspillsrunde 1 Omspillsrunde 2 Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Sam Hazewinkel -55 kg Bye   Niyazbekov (KAZ)
L 1–3 PP
Gikk ikke videre 17
Coleman Scott -60 kg Bye   Lee S-C (KOR)
W 3–0 PO
  Zarkua (GEO)
W 5–0 VT
  Asgarov (AZE)
L 0–3 PO
Bye   K Yumoto (JPN)
W 3–1 PP
 
Jared Frayer -66 kg Bye   Shabanau (BLR)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre 16
Jordan Burroughs -74 kg Bye   Soler (PUR)
W 3–0 PO
  Gentry (CAN)
W 3–1 PP
  Tsargush (RUS)
W 3–1 PP
Bye   Goudarzi (IRI)
W 3–0 PO
 
Jake Herbert -84 kg Bye   Arencibia (CUB)
W 3–1 PP
  Sharifov (AZE)
L 1–3 PP
Gikk ikke videre Bye   Bölükbaşı (TUR)
L 1–3 PP
Gikk ikke videre 7
Jake Varner -96 kg Bye   Kurbanov (UZB)
W 3–1 PP
  Pilev (CAN)
W 3–0 PO
  Gogshelidze (GEO)
W 3–1 PP
Bye   Andriitsev (UKR)
W 3–0 PO
 
Tervel Dlagnev -120 kg Bye   El Desouky (EGY)
W 3–1 PP
  Shemarov (BLR)
W 3–1 PP
  Taymazov (UZB)
L 0–5 VT
Bye   Ghasemi (IRI)
L 1–3 PP
5
Gresk-romersk stil menn
Utøver Vektklasse Kvalifisering Åttendedelsfinale Kvartfinale Semifinale Omspillsrunde 1 Omspillsrunde 2 Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Spenser Mango -55 kg   Abu Halima (EGY)
W 3–1 PP
  Bayramov (AZE)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre   Semenov (RUS)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre 9
Ellis Coleman -60 kg   Angelov (BUL)
L 1–3 PP
Gikk ikke videre 14
Justin Lester -66 kg Bye   Fujimura (JPN)
W 3–1 PP
  Lőrincz (HUN)
L 1–3 PP
Gikk ikke videre Bye   Stäbler (GER)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre 8
Ben Provisor -74 kg   Bell (CUB)
W 3–1 PP
  Datunashvili (GEO)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre 11
Chas Betts -84 kg   Graham (FSM)
W 3–0 PO
  Shorey (CUB)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre 9
Dremiel Byers -120 kg Bye   Abdullaev (UZB)
W 3–0 PO
  Kayaalp (TUR)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre 9
Fristil kvinner
Utøver Vektklasse Kvalifisering Åttendedelsfinale Kvartfinale Semifinale Omspillsrunde 1 Omspillsrunde 2 Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Clarissa Chun -48 kg   Zhao Ss (CHN)
W 3–0 PO
  Stadnik (AZE)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre Bye   Matkowska (POL)
W 5–0 VT
  Merleni (UKR)
W 3–0 PO
 
Kelsey Campbell -55 kg Bye   Yoshida (JPN)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre Bye   Ratkevich (AZE)
L 0–3 PO
Gikk ikke videre 17
Elena Pirozhkova -63 kg Bye   Grigorjeva (LAT)
L 1–3 PP
Gikk ikke videre 14
Ali Bernard -72 kg   Fransson (SWE)
L 1–3 PP
Gikk ikke videre 13

BueskytingRediger

Utdypende artikkel: Bueskyting under Sommer-OL 2012

The United States has qualified three archers for the men's individual event, three archers for the women's individual event and teams for both the men's team event and women's team event.

Menn
Utøver Gren Rankingrunde 32.-delsfinale 16.-delsfinale 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Resultat Seed Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Brady Ellison Individuelt 676 10   Javier (PHI) (55)
W 7–1
  Worth (AUS) (23)
L 1–7
Gikk ikke videre
Jake Kaminski 670 18   Olaru (MDA) (47)
L 5–6
Gikk ikke videre
Jacob Wukie 673 12   Talukdar (IND) (53)
W 6–0
  Nesteng (NOR)
L 2–6
Gikk ikke videre
Brady Ellison
Jake Kaminski
Jacob Wukie
Team 2019 4 N/A Bye   Japan (JPN)
V 220–219
  Sør-Korea (KOR)
V 224–219
  Italia (ITA)
T 218–219
 
Kvinner
Utøver Gren Rankingrunde 32.-delsfinale 16.-delsfinale 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Resultat Seed Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Miranda Leek Individuelt 656 14   Palekha (UKR) (51)
W 6–2
  Lionetti (ITA)
L 4–6
Gikk ikke videre
Khatuna Lorig 669 4   Zam (BHU) (61)
W 6–0
  Laursen (DEN) (36)
W 6–4
  Cheng M (CHN) (20)
W 7–3
  Schuh (FRA) (37)
W 6–2
  Ki B-b (KOR) (1)
L 2–6
  Avitia (MEX) (10)
L 2–6
4
Jennifer Nichols 654 15   Swuro (IND) (50)
W 6–5
  Urantungalag (MGL)
L 5–6
Gikk ikke videre
Miranda Leek
Khatuna Lorig
Jennifer Nichols[1]
Team 1979 2 N/A Bye   Kina (CHN)
L 213–218
Gikk ikke videre

FektingRediger

Utdypende artikkel: Fekting under Sommer-OL 2012

The United States has qualified 20 fencers to compete in all fencing events.

Menn
Utøver Event 32.-delsfinale 16.-delsfinale 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Weston Kelsey Kårde N/A   Li Gj (CHN)
W 8–7
  Novosjolov (EST)
W 15–11
  Fernandez (VEN)
W 15–9
  Limardo (VEN)
L 5–6
  Jung J-S (KOR)
L 11–12
4
Soren Thompson N/A   Fiedler (GER)
L 4–15
Gikk ikke videre
Miles Chamley-Watson Florett Bye   Abouelkassem (EGY)
L 10–15
Gikk ikke videre
Race Imboden Bye   Toldo (BRA)
W 15–5
  Baldini (ITA)
L 9–15
Gikk ikke videre
Alexander Massialas Bye   Lalonde-Turbide (CAN)
W 15–6
  Tsjeremisinov (RUS)
L 6–15
Gikk ikke videre
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Florett lag N/A Bye   Frankrike (FRA)
W 45–39
  Italia (ITA)
L 24–45
  Tyskland (GER)
L 27–45
4
Daryl Homer Sabel Bye   Dolniceanu (ROU)
W 15–11
  Yakimenko (RUS)
W 15–14
  Dumitrescu (ROU)
L 13–15
Gikk ikke videre
Tim Morehouse Bye   Reshetnikov (RUS)
W 15–6
  Lapkes (BLR)
W 15–13
  Occhiuzzi (ITA)
L 9–15
Gikk ikke videre
James Williams Bye   Kovalev (RUS)
L 12–15
Gikk ikke videre
Daryl Homer
Tim Morehouse
Jeff Spear
James Williams
Team sabre N/A   Russland (RUS)
L 33–45
Klassifiseringskamp
  Kina (CHN)
L 28–45
Kamp om 7.-plass
  Hviterussland (BLR)
L 35–45
8
Kvinner
Utøver Event 32.-delsfinale 16.-delsfinale 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Courtney Hurley Kårde Bye   Flessel-Colovic (FRA)
L 12–15
Gikk ikke videre
Maya Lawrence Bye   Navarria (ITA)
W 15–12
  Fiamingo (ITA)
L 7–15
Gikk ikke videre
Susie Scanlan   Kryvytska (UKR)
L 13–15
Gikk ikke videre
Courtney Hurley
Kelley Hurley
Maya Lawrence
Susie Scanlan*
Kårde lag N/A   Italia (ITA)
W 45–35
  Sør-Korea (KOR)
L 36–45
  Russland (RUS)
W 31–30
 
Lee Kiefer Florett Bye   Peterson (CAN)
W 15–10
  Jung G-O (KOR)
W 15–13
  Errigo (ITA)
L 10–15
Gikk ikke videre
Nzingha Prescod Bye   Mohamed (HUN)
L 10–15
Gikk ikke videre
Nicole Ross Bye   Boubakri (TUN)
L 8–15
Gikk ikke videre
Lee Kiefer
Nzingha Prescod
Nicole Ross
Doris Willette
Team foil N/A Bye   Sør-Korea (KOR)
L 31–45
Klassifiseringskamp
  Japan (JPN)
W 44–22
Kamp om 5.-plass
  Polen (POL)
L 39–45
6
Dagmara Wozniak Sabel N/A   Mahran (EGY)
W 15–6
  Besbes (TUN)
W 15–13
  Velikaya (RUS)
L 13–15
Gikk ikke videre
Mariel Zagunis N/A   Permatasari (INA)
W 15–7
  Nakayama (JPN)
W 15–9
  Zhu M (CHN)
W 15–6
  Kim J-Y (KOR)
L 13–15
  Kharlan (UKR)
L 10–15
4


FotballRediger

Utdypende artikkel: Fotball under Sommer-OL 2012

The United States has qualified a women's soccer team after finishing in first place at the 2012 CONCACAF Women's Olympic Qualifying Tournament.

KvinnerRediger


FriidrettRediger

Utdypende artikkel: Friidrett under Sommer-OL 2012

American athletes have the qualifying standards in the following track and field events (up to a maximum of 3 athletes in each event at the 'A' Standard, and 1 at the 'B' Standard):[2][3] The team was selected based on the results of the 2012 United States Olympic Trials.

Key
  • Note–Ranks given for track events are within the athlete's heat only
  • Q = Qualified for the next round
  • q = Qualified for the next round as a fastest loser or, in field events, by position without achieving the qualifying target
  • NR = National record
  • N/A = Round not applicable for the event
  • Bye = Athlete not required to compete in round
Menn
Løpsøvelser
Øvelse Utøver Heat 1 Kvartfinale Semifinale Finale
Resultat Nr. Resultat Nr. Resultat Nr. Resultat Nr.
Ryan Bailey[4] 100 m Bye 9.88 1 Q 9.96 2 Q 9.88 5
Justin Gatlin[4] Bye 9.97 1 Q 9.82 1 Q 9.79  
Tyson Gay[4] Bye 10.08 1 Q 9.90 2 Q 9.80 4
Maurice Mitchell[5] 200 m 20.54 1 Q N/A 20.56 4 Gikk ikke videre
Wallace Spearmon[5] 20.47 2 Q N/A 20.02 2 Q 19.90 4
Isiah Young[5] 20.55 3 Q N/A 20.89 8 Gikk ikke videre
Tony McQuay[6] 400 m 45.45 2 Q N/A 45.31 5 Gikk ikke videre
LaShawn Merritt[6] DNF N/A Gikk ikke videre
Bryshon Nellum[6] 45.29 2 Q N/A 45.02 3 Gikk ikke videre
Khadevis Robinson[7] 800 m 1:47.17 5 N/A Gikk ikke videre
Duane Solomon[7] 1:46.05 1 Q N/A 1:44.93 3 q 1:42.82 4
Nicholas Symmonds[7] 1:45.91 1 Q N/A 1:44.87 3 q 1:42.95 5
Matthew Centrowitz[7] 1500 m 3:41.39 5 Q N/A 3:34.90 5 Q 3:35.17 4
Leonel Manzano[7] 3:37.00 6 Q N/A 3:42.94 4 Q 3:34.79  
Andrew Wheating[7] 3:40.92 7 q N/A 3:44.88 9 Gikk ikke videre
Bernard Lagat[8] 5 000 m 13:15.45 4 Q N/A 13:42.99 4
Lopez Lomong[8] 13:26.16 4 Q N/A 13:48.19 10
Galen Rupp[8] 13:17.56 6 q N/A 13:45.04 7
Dathan Ritzenhein[9] 10 000 m N/A 27:45.89 13
Galen Rupp[9] N/A 27:30.90  
Matt Tegenkamp[9] N/A 28:18.26 19
Aries Merritt[10] 110 m hekk 13.07 1 Q N/A 12.94 1 Q 12.92  
Jeffrey Porter[10] 13.53 3 Q N/A 13.41 5 Gikk ikke videre
Jason Richardson[10] 13.33 1 Q N/A 13.13 1 Q 13.04  
Kerron Clement[11] 400 m hekk 48.48 2 Q N/A 48.12 3 q 49.15 8
Angelo Taylor[11] 49.29 1 Q N/A 47.95 2 Q 48.25 5
Michael Tinsley[11] 49.13 1 Q N/A 48.18 1 Q 47.91  
Kyle Alcorn[12] 3000 m hinder 8:37.11 9 N/A Gikk ikke videre
Donald Cabral[12] 8:21.46 4 Q N/A 8:25.91 8
Evan Jager[12] 8:16.61 2 Q N/A 8:23.87 6
Ryan Bailey
Jeff Demps*
Justin Gatlin
Tyson Gay
Trell Kimmons
Darvis Patton*
[13]
4×100 m stafett 37.38 NR 1 Q N/A 37.04 NR 2
Joshua Mance
Tony McQuay
Manteo Mitchell*
Bryshon Nellum
Angelo Taylor
[13]
4×400 m stafett 2:58.87 2 Q N/A 2:57.05  
Abdi Abdirahman[14] Maraton N/A DNF
Ryan Hall[14] N/A DNF
Meb Keflezighi[14] N/A 2:11:06 4
Trevor Barron[15] 20 km kappgang N/A 1:22:46 26
John Nunn[16] 50 km kappgang N/A 4:03:28 43
Tekniske øvelser
Øvelse Utøver Kvalifisering Finale
Resultat Nr. Resultat Nr.
Will Claye[17] Lengdehopp 7.99 8 Q 8.12  
Marquise Goodwin[17] 8.11 2 Q 7.80 10
George Kitchens Jr[17] 6.84 39 Gikk ikke videre
Will Claye[18] Tresteg 16.87 7 q 17.63  
Christian Taylor[18] 17.21 1 Q 17.81  
Erik Kynard, Jr.[19] Høydehopp 2.29 3 q 2.33  
Jamie Nieto[19] 2.26 7 q 2.29 6
Jesse Williams[19] 2.29 3 q 2.25 9
Derek Miles[20] Stavsprang NM Gikk ikke videre
Jeremy Scott[20] 5.50 15 Gikk ikke videre
Brad Walker[20] 5.60 4 q NM
Christian Cantwell[21] Kulestøt 20.41 9 Q 21.19 4
Reese Hoffa[21] 21.36 1 Q 21.23  
Ryan Whiting[21] 20.78 4 Q 20.64 9
Lance Brooks[22] Diskoskast 61.17 21 Gikk ikke videre
Jarred Rome[22] 59.57 31 Gikk ikke videre
Jason Young[22] 62.18 18 Gikk ikke videre
Sean Furey[23] Spydkast 72.81 37 Gikk ikke videre
Cyrus Hostetler[23] 75.76 32 Gikk ikke videre
Craig Kinsley[23] 78.18 23 Gikk ikke videre
Kibwe Johnson[24] Sleggekast 77.17 5 q 74.95 9
AG Kruger 72.13 25 Gikk ikke videre
Tikamp
Utøver Øvelse 100 m L K H 400 m 110H DK SP SK 1500 m Totalt Nr.
Ashton Eaton[25] Resultat 10.35 8.03 14.66 2.05 46.90 13.56 42.53 5.20 61.96 4:33.59 8869  
Poeng 1011 1068 769 850 963 1032 716 972 767 721
Trey Hardee[25] Resultat 10.42 7.53 15.28 1.99 48.11 13.54 48.26 4.80 66.65 4:40.94 8671  
Poeng 994 942 807 794 904 1035 834 849 838 674
Kvinner
Løpsøvelser
Øvelse Utøver Heat 1 Kvartfinale Semifinale Finale
Resultat Nr. Resultat Nr. Resultat Nr. Resultat Nr.
Allyson Felix[26] 100 m Bye 11.01 1 Q 10.94 2 Q 10.89 5
Carmelita Jeter[26] Bye 10.83 1 Q 10.82 1 Q 10.78  
Tianna Madison[26] Bye 10.97 2 Q 10.92 2 Q 10.85 4
Allyson Felix[27] 200 m 22.71 1 Q N/A 22.31 1 Q 21.88  
Carmelita Jeter[27] 22.65 1 Q N/A 22.39 2 Q 22.14  
Sanya Richards-Ross[27] 22.48 1 Q N/A 22.30 1 Q 22.39 5
Francena McCorory[28] 400 m 50.78 1 Q N/A 50.19 2 Q 50.33 7
Sanya Richards-Ross[28] 51.78 1 Q N/A 50.07 1 Q 49.55  
Dee Dee Trotter[28] 50.87 1 Q N/A 49.87 2 Q 49.72  
Geena Gall[29] 800 m 2:03.85 4 q N/A 2:05.76 8 Gikk ikke videre
Alysia Montaño[29] 2:00.47 1 Q N/A 1:58.42 4 q 1:57.93 5
Alice Schmidt[29] 2:01.65 2 Q N/A 2:01.63 4 Gikk ikke videre
Shannon Rowbury[30] 1500 m 4:06.03 7 q N/A 4:05.47 5 Q 4:11.26 6
Jennifer Simpson[30] 4:13.81 6 Q N/A 4:06.89 12 Gikk ikke videre
Morgan Uceny[30] 4:06.87 2 Q N/A 4:05.34 3 Q DNF
Kim Conley 5 000 m 15:14.48 12 N/A Gikk ikke videre
Julie Culley[31] 15:05.38 5 Q N/A 15:28.22 14
Molly Huddle[31] 15:02.26 5 Q N/A 15:20.29 11
Janet Cherobon-Bawcom 10 000 m N/A 31:12.68 12
Amy Hastings[32] N/A 31:10.69 11
Lisa Uhl N/A 31:12.80 13
Dawn Harper[33] 100 m hekk 12.75 2 Q N/A 12.46 1 Q 12.37  
Lolo Jones[33] 12.68 1 Q N/A 12.71 3 q 12.58 4
Kellie Wells[33] 12.69 1 Q N/A 12.51 1 Q 12.48  
Ti'erra Brown[34] 400 m hekk 54.72 2 Q N/A 54.21 3 q 55.07 6
Lashinda Demus[34] 54.60 1 Q N/A 54.08 1 Q 52.77  
Georganne Moline[34] 54.31 1 Q N/A 54.74 2 Q 53.92 5
Emma Coburn[35] 3000 m hinder 9:27.51 3 Q N/A 9:23.54 9
Bridget Franek[35] 9:29.86 5 q N/A 9:45.51 14
Shalaya Kipp[35] 9:48.33 12 N/A Gikk ikke videre
Allyson Felix
Carmelita Jeter
Bianca Knight
Tianna Madison
Jeneba Tarmoh*
Lauryn Williams*[13]
4×100 m stafett 41.64 1 Q N/A 40.82 WR  
Keshia Baker*
Diamond Dixon*
Allyson Felix
Francena McCorory
Sanya Richards-Ross
DeeDee Trotter
[13]
4×400 m stafett 3:22.09 1 Q N/A 3:16.88  
Desiree Davila[14] Maraton N/A DNF
Shalane Flanagan[14] N/A 2:25:51 10
Kara Goucher[14] N/A 2:26:07 11
Maria Michta[36] 20 km kappgang N/A 1:32:27 29
Tekniske øvelser
Øvelse Utøver Kvalifisering Finale
Resultat Nr. Resultat Nr.
Janay DeLoach Lengdehopp 6.81 2 Q 6.89  
Chelsea Hayes 6.37 16 Gikk ikke videre
Brittney Reese 6.57 9 q 7.12  
Amanda Smock[37] Tresteg 13.61 27 Gikk ikke videre
Amy Acuff[38] Høydehopp 1.85 10 Gikk ikke videre
Brigetta Barrett[38] 1.93 6 q 2.03  
Chaunte Lowe[38] 1.93 2 q 1.97 6
Becky Holliday[39] Stavsprang 4.55 10 q 4.45 9
Lacy Janson[39] 4.40 15 Gikk ikke videre
Jennifer Suhr[39] 4.55 1 q 4.75  
Tia Brooks[40] Kulestøt 17.72 20 Gikk ikke videre
Jillian Camarena-Williams[40] 18.22 16 Gikk ikke videre
Michelle Carter[40] 18.63 8 q 19.42 5
Gia Lewis-Smallwood[41] Diskoskast 61.44 15 Gikk ikke videre
Aretha Thurmond[41] 59.39 25 Gikk ikke videre
Stephanie Brown Trafton[41] 64.89 5 Q 63.01 8
Brittany Borman[42] Spydkast 59.27 15 Gikk ikke videre
Kara Patterson[42] 56.23 31 Gikk ikke videre
Rachel Yurkovich[42] 57.92 24 Gikk ikke videre
Amanda Bingson[43] Sleggekast 67.29 28 Gikk ikke videre
Amber Campbell[43] 69.93 13 Gikk ikke videre
Jessica Cosby 69.65 14 Gikk ikke videre
Sjukamp
Utøver Øvelse 100H H K 200 m L SK 800 m Finale Nr.
Sharon Day[44] Resultat 13.57 1.77 14.28 24.36 5.85 43.90 2:11.31 5286 16
Poeng 1040 941 813 946 804 742 946
Hyleas Fountain[44] Resultat 12.70 1.86 11.99 23.64 6.05 21.60 DNS DNF
Poeng 1170 1054 660 1016 865 319 0
Chantae McMillan[44] Resultat 13.49 1.68 14.92 25.25 5.37 49.78 2:40.55 5688 29
Poeng 1052 830 856 864 663 856 567

HestesportRediger

Utdypende artikkel: Hestesport under Sommer-OL 2012

The United States has qualified teams in the dressage and eventing team competitions.[45] and also qualified a team in the jumping team competition.

They have also qualified 4 athletes in the individual dressage competition, 5 athletes in the individual eventing competition,[45] and 4 athletes in the individual jumping competition.

DressurRediger

Utøver Hest Øvelse Grand Prix Grand Prix spesial Grand Prix fristil Totalt
Poeng Nr. Poeng Nr. Teknisk Fritt Poeng Nr.
Jan Ebeling Rafalca Individuelt 70.243 30 Q 69.302 28 Gikk ikke videre
Tina Konyot Calecto V 70.456 27 Q 70.651 25 Gikk ikke videre
Adrienne Lyle Wizard 69.468 35 Gikk ikke videre
Steffen Peters Ravel 77.705 6 Q 76.254 =7 Q 74.143 80.429 77.286 17
Jan Ebeling
Tina Konyot
Steffen Peters
Se over Lag 72.801 5 Q 72.069 7 N/A 72.435 6

FeltrittRediger

Utøver Hest Øvelse Dressur Felt Sprangridning Totalt
Kval Finale
Straff Nr. Straff Totalt Nr. Straff Totalt Nr. Straff Totalt Nr. Straff Nr.
Will Coleman Twizzel Individuelt 46.30 26 36.40 82.70 46 2.00 84.70 37 Gikk ikke videre 84.70 37
Tiana Coudray Ringwood Magister 52.00 42 25.60 77.60 42 11.00 88.60 40 Gikk ikke videre 88.60 40
Phillip Dutton Mystery Whisper 44.30 19 2.80 47.10 12 23.00 70.10 27 Q 11.00 81.10 23 81.10 23
Boyd Martin Otis Barbotiere 50.70 =36 3.60 54.30 26 Withdrew
Karen O'Connor Mr. Medicott 48.20 29 5.60 53.80 =24 0.00 53.80 16 Q 0.00 53.80 9 53.80 9
Will Coleman
Tiana Coudray
Phillip Dutton
Boyd Martin
Karen O'Connor
Se over Lag 138.80 16.40 155.20 53.40 208.60 N/A 208.60 7

SprangridningRediger

Utøver Hest Øvelse Kvalifisering Finale Totalt
Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde A Runde B
Straff Nr. Straff Totalt Nr. Straff Totalt Nr. Straff Nr. Straff Totalt Nr. Straff Nr.
Rich Fellers Flexible Individuelt 0 =1 Q 0 0 =1 Q 8 8 =11 Q 5 =20 Q 0 5 8 5 8
Reed Kessler Cylana 1 =33 Q 9 10 =47 Gikk ikke videre
Beezie Madden Via Volo 42 =72 Gikk ikke videre
McLain Ward Antares F 0 =1 Q 4 4 =17 Q 8 12 =26 Q 12 =29 Gikk ikke videre 12 =29
Rich Fellers
Reed Kessler
Beezie Madden
McLain Ward
Se over Lag N/A 8 =7 Q 20 28 =6 28 =6


JudoRediger

Utdypende artikkel: Judo under Sommer-OL 2012

The United States has qualified three men and two women.

Utøvere Gren Innledende runder Sekstendedelsfinaler Åttendedelsfinaler Kvartfinaler Semifinaler Omkamp
Runde
Omkamp
Kvartfinaler
Omkamp
Semifinaler
Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Nick Delpopolo −73 kg menn Bye   Cheung (HKG)
W 0020–0000
  van Tichelt (BEL)
W 0001–0000
  Wang (KOR)
L 0000–0000
Gikk ikke videre   Sainjargal (MGL)
L 0002–0011
Gikk ikke videre 7
Travis Stevens −81 kg menn Bye   Sedej (SLO)
W 0101–0002
  Tchrikishvili (GEO)
W 1001–0001
  Guilheiro (BRA)
W 0101–0000
  Bischof (GER)
L 0000–0000
Bye   Valois-Fortier (CAN)
L 0000–0011
Gikk ikke videre 5
Kyle Vashkulat −100 kg menn N/A   Sayidov (UZB)
L 0000–1000
Gikk ikke videre
Marti Malloy −57 kg kvinner N/A   Monteiro (POR)
W 0001–0000
  Amaris (COL)
W 0100–0000
  Zabludina (RUS)
W 0012–0011
  Căprioriu (ROU)
L 0001–1001
Bye   Quintavalle (ITA)
W 0100–0001
Gikk ikke videre  
Kayla Harrison −78 kg kvinner N/A Bye   Moskalyuk (RUS)
W 0100–0000
  Joo (HUN)
W 0101–0010
  Aguiar (BRA)
W 0101–0000
Bye   Gibbons (GBR)
W 0002–0000
 


LandhockeyRediger

Utdypende artikkel: Landhockey under Sommer-OL 2012

The United States has qualified a women's team for the London Games by winning the 2011 Pan American Games. The men's team failed to qualify.

KvinnerRediger


Moderne femkampRediger

The United States has qualified three athletes to compete in the modern pentathlon event. Dennis Bowsher and Margaux Isaksen have qualified through the 2011 Pan American Games.

Utøver Øvelse Fekting
(kårde)
Svømming
(200 m fristil)
Ridning
(sprangridning)
Kombinert
(10 m luftpistol)/(3000 m)
Totalt Nr.
Resultat Nr. Poeng Nr. Nr. Poeng Straff Nr. Poeng Tid Nr. Poeng
Dennis Bowsher Menn 12–23 =34 688 2:05.15 18 1300 124 29 1076 11:25.09 30 2260 5324 32
Margaux Isaksen Kvinner 22–13 =4 928 2:18.53 16 1140 80 23 1120 11:54.51 4 2144 5332 4
Suzanne Stettinius 11–24 =32 664 2:22.29 27 1096 80 20 1120 12:42.84 25 1952 4832 28

PadlingRediger

Utdypende artikkel: Padling under Sommer-OL 2012

SlalåmRediger

United States has qualified boats for the following events

Utøver Gren Innledende runde Semifinale Finale Totalt Nr.
Løp 1 Nr. Løp 2 Nr. Totalt Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Casey Eichfeld C-1 menn 97.04 10 102.02 12 97.04 14 Gikk ikke videre
Eric Hurd
Jeff Larimer
C-2 menn 112.91 12 109.78 9 109.78 12 Gikk ikke videre
Scott Parsons K-1 menn 94.16 13 141.72 19 94.16 16 Gikk ikke videre
Caroline Queen K-1 kvinner 117.05 13 186.23 19 117.05 17 Gikk ikke videre

FlatvannRediger

The United States has qualified boats in three out of twelve sprint events, one men's and one women's. The United States has not medaled in Olympic sprint canoeing since 1992.

Utøvere Gren Heat Semifinaler Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Tim Hornsby K-1 200 m menn 36.560 6 q 37.660 8 FB 39.370 15
Carrie Johnson K-1 200 m kvinner 43.355 6 Q 43.321 8 Gikk ikke videre
K-1 500 m kvinner 1:53.983 4 Q 1:54.628 6 Gikk ikke videre

Qualification Legend: Q = Qualify to semi-final on position in heat; q = Qualify to semi-final on time; FA = Qualify to final (medal); FB = Qualify to non-final (medal)

RoingRediger

Utdypende artikkel: Roing under Sommer-OL 2012

The United States has qualified the following boats.

Menn
Utøver Gren Heat Omløp Kvartfinale Semifinale Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Ken Jurkowski Singelsculler 7:08.39 3 QF Bye 7:18.27 5 SC/D 7:56.51 6 FD DNS 24
Tom Peszek
Silas Stafford
Toer uten styrmann 6:26.59 4 R 6:27.41 3 SA/B N/A 6:58.58 4 FB 6:53.30 8
Anthony Fahden
Nick LaCava
Will Newell
Robin Prendes
Firer, lettvekt 6:02.42 5 R 6:00.86 1 SA/B N/A 6:05.06 5 FB 6:09.23 8
Charlie Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
Firer uten styrmann 5:54.88 1 SA/B Bye N/A 6:01.72 1 FA 6:07.20  
Peter Graves
Elliot Hovey
Alex Osborne
Wes Piermarini
Dobbeltfirer 5:50.24 4 R 5:45.62 4 N/A Gikk ikke videre 13
David Banks
Jake Cornelius
Grant James
Ross James
Steve Kasprzyk
Giuseppe Lanzone
Will Miller
Brett Newlin
Zach Vlahos (cox)
Åtter 5:30.72 1 FA Bye N/A 5:51.48 4
Kvinner
Utøver Gren Heat Omløp Kvartfinale Semifinale Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Gevvie Stone Singelsculler 7:33.68 3 QF Bye 7:39.67 2 SA/B 7:52.98 4 FB 7:45.24 7
Sara Hendershot
Sarah Zelenka
Toer uten styrmann 6:59.29 2 FA Bye N/A 7:30.39 4
Kristin Hedstrom
Julie Nichols
Dobbelsculler, lettvekt 7:08.43 3 R 7:13.82 1 SA/B N/A 7:12.61 4 FB 7:23.31 11
Margot Shumway
Sarah Trowbridge
Dobbelsculler 6:55.25 3 R 7:10.37 2 FA N/A 7:10.54 6
Natalie Dell
Megan Kalmoe
Kara Kohler
Adrienne Martelli
Dobbeltfirer 6:15.76 2 R 6:19.49 2 FA N/A 6:40.63  
Erin Cafaro
Caryn Davies
Susan Francia
Caroline Lind
Esther Lofgren
Eleanor Logan
Meghan Musnicki
Taylor Ritzel
Mary Whipple
Åtter 6:14.68 1 FA Bye N/A 6:10.59  

Qualification Legend: FA=Final A (medal); FB=Final B (non-medal); FC=Final C (non-medal); FD=Final D (non-medal); FE=Final E (non-medal); FF=Final F (non-medal); SA/B=Semifinals A/B; SC/D=Semifinals C/D; SE/F=Semifinals E/F; QF=Quarterfinals; R=Repechage

SeilingRediger

Utdypende artikkel: Seiling under Sommer-OL 2012

The United States has qualified one boat for each of the following events.

Menn
Utøver Gren Løp Poeng Nr.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Bob Willis Seilbrett 7 10 11 25 39
BFD
28 24 33 11 30 EL 179 22
Rob Crane Laser 35 42 30 28 16 26 19 8 33 44 EL 236 29
Zach Railey Finnjolle 10 15 13 17 2 8 12 8 12 19 EL 116 12
Graham Biehl
Stuart McNay
470 17 22 10 3 23 24 6 18 9 4 EL 108 14
Brian Fatih
Mark Mendelblatt
Starbåt 5 14 5 3 8 9 5 10 3 11 6 71 7
Kvinner
Fleet racing
Utøver Gren Løp Poeng Nr.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Farrah Hall Seilbrett 22 18 18 18 20 22 23 27
OCS
16 16 EL 173 20
Paige Railey Laser 8 5 12 17 4 9 21 20 9 8 6 104 8
Amanda Clark
Sarah Lihan
470 7 3 7 7 19 20 3 9 17 9 10 98 9
Match racing
Utøver Øvelse Gruppespill Nr. Knockout Nr.
  Sverige Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC Mal:FlagiconIOC K-finale S-Finale Finale
Debbie Capozzi
Anna Tunnicliffe
Molly Vandemoer
Elliott 6m W L L W W W W W L W W 4 Q Mal:FlagiconIOC
L (1–3)
Gikk ikke videre* 5

* – Classification races for 5th through 8th place were cancelled due to lack of wind and round robin standings were used to determine ranks.

Åpen klasse
Utøver Gren Løp Poeng Nr.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Trevor Moore
Erik Storck
49er 6 10 16 1 7 13 20 18 2 17 5 20 17 8 17 EL 157 15

BFD = Black flag disqualification; EL = Eliminated – Gikk ikke videre to medal race; M = Medal race; OCS = On course side of start line at starting signal;

SkytingRediger

Utdypende artikkel: Skyting under Sommer-OL 2012

The United States has qualified twenty athletes to compete in thirteen shooting events.[46]

Menn
Utøver Gren Kval Finale Nr.
Poeng Nr. Poeng Totalt
Matthew Emmons 10 m luftrifle 590 35 Gikk ikke videre
Jonathan Hall 592 27 Gikk ikke videre
Michael McPhail 50 m rifle, liggende 595 9 Gikk ikke videre
Eric Uptagrafft 594 16 Gikk ikke videre
Matt Emmons 50 m rifle, helmatch 1172 2 Q 1271.3  
Jason Parker 1159 30 Gikk ikke videre
Daryl Szarenski 10 m luftpistol 575 23 Gikk ikke videre
Jason Turner 569 34 Gikk ikke videre
Emil Milev 25 m silhuettpistol 578 13 Gikk ikke videre
Keith Sanderson 578 14 Gikk ikke videre
Nick Mowrer 50 m pistol 558 15 Gikk ikke videre
Daryl Szarenski 550 28 Gikk ikke videre
Walton Eller Dobbel-trap 126 22 Gikk ikke videre
Josh Richmond 131 16 Gikk ikke videre
Vincent Hancock Skeet 123 OR 1 Q 148 OR  
Frank Thompson 119 8 Gikk ikke videre
Kvinner
Utøver Gren Kval Finale Nr.
Poeng Nr. Poeng Totalt
Jamie Lynn Gray 10 m luftrifle 397 6 Q 499.7 5
Sarah Scherer 397 7 Q 499.0 7
Amanda Furrer 50 m rifle, helmatch 581 15 Gikk ikke videre
Jamie Lynn Gray 592 OR 1 Q 691.9 OR  
Sandra Uptagrafft 10 m luftpistol 378 28 Gikk ikke videre
Sandra Uptagrafft 25 m pistol 576 28 Gikk ikke videre
Corey Cogdell Trap 68 11 Gikk ikke videre
Kimberly Rhode 68 9 Gikk ikke videre
Kimberly Rhode Skeet 74 OR 1 Q 99  

StupingRediger

Utdypende artikkel: Stuping under Sommer-OL 2012

The United States has qualified for eight individual diving spots at the 2012 Olympic Games.

3 US synchronized diving teams qualified through the 2012 FINA Diving World Cup and the rest of the divers qualified for the Olympics through the 2012 U.S. Olympic Trials for diving.

Menn
Utøvere Gren Innledende runde Semifinale Finale
Poeng Nr. Poeng Nr. Poeng Nr.
Chris Colwill 3 meter 461.75 7Q 339.80 18 Gikk ikke videre
Troy Dumais 486.60 3 Q 490.55 5 Q 498.35 5
David Boudia 10 meter 439.15 18 Q 531.15 3 Q 568.65  
Nick McCrory 480.90 8 Q 506.50 7 Q 505.40 9
Troy Dumais
Kristian Ipsen
3 meter synkronstup N/A 446.70  
David Boudia
Nick McCrory
10 meter synkronstup N/A 463.47  
Kvinner
Utøvere Gren Innledende runde Semifinale Finale
Poeng Nr. Poeng Nr. Poeng Nr.
Cassidy Krug 3 meter 320.10 10 Q 345.60 5 Q 342.85 7
Christina Loukas 330.45 7 Q 339.75 6 Q 332.10 8
Katherine Bell 10 meter 326.95 9 Q 296.80 15 Gikk ikke videre
Brittany Viola 322.55 14 Q 300.50 14 Gikk ikke videre
Kelci Bryant
Abigail Johnston
3 meter synkronstup N/A 321.90  


SvømmingRediger

Utdypende artikkel: Svømming under Sommer-OL 2012

U.S. swimmers have qualifying standards in the following events (up to a maximum of 2 swimmers in each event at the Olympic Qualifying Time (OQT), and 1 at the Olympic Selection Time (OST)):[47][48] Swimmers qualified at the 2012 U.S. Olympic Trials (for pool events).

The U.S. swimming team consists of 49 swimmers (24 men and 25 women). The oldest swimmer on the team is Jason Lezak at 36-years-old, and the youngest is Katie Ledecky at 15-years-old. The only siblings on the swim team are Haley Anderson and Alyssa Anderson. USA Swimming named Brendan Hansen, Natalie Coughlin, Peter Vanderkaay, Rebecca Soni, and Lezak as the team's captains.

Menn
Gren Utøver Heat Semifinale Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Anthony Ervin 50 m fri 21.83 4 Q 21.62 3 Q 21.78 5
Cullen Jones 21.95 6 Q 21.54 =1 Q 21.54  
Nathan Adrian 100 m fri 48.19 1 Q 47.97 1 Q 47.52  
Cullen Jones 48.61 9 Q 49.60 16 Gikk ikke videre
Ricky Berens 200 m fri 1:47.07 8 Q 1:46.87 9 Gikk ikke videre
Ryan Lochte 1:46.45 2 Q 1:46.31 5 Q 1:45.04 4
Conor Dwyer 400 m fri 3:46.24 3 Q N/A 3:46.39 5
Peter Vanderkaay 3:45.80 2 Q N/A 3:44.69  
Andrew Gemmell 1500 m fri 14:59.05 9 N/A Gikk ikke videre
Connor Jaeger 14:57.56 7 Q N/A 14:52.99 6
Matt Grevers 100 m rygg 52.92 1 Q 52.66 1 Q 52.16 OR  
Nick Thoman 53.48 3 Q 53.47 5 Q 52.92  
Tyler Clary 200 m rygg 1:56.24 1 Q 1:54.71 1 Q 1:53.41 OR  
Ryan Lochte 1:56.36 2 Q 1:55.40 2 Q 1:53.94  
Brendan Hansen 100 m bryst 59.93 10 Q 59.78 8 Q 59.49  
Eric Shanteau 59.96 11 Q 59.96 11 Gikk ikke videre
Clark Burckle 200 m bryst 2:09.55 6 Q 2:09.13 6 Q 2:09.25 6
Scott Weltz 2:09.67 7 Q 2:08.99 4 Q 2:09.02 5
Tyler McGill 100 m butterfly 51.95 7 Q 51.61 3 Q 51.88 7
Michael Phelps 51.72 2 Q 50.86 1 Q 51.21  
Tyler Clary 200 m butterfly 1:54.96 2 Q 1:54.93 5 Q 1:55.06 5
Michael Phelps 1:55.53 5 Q 1:54.53 4 Q 1:53.01  
Ryan Lochte 200 m individuell medley 1:58.03 2 Q 1:56.13 1 Q 1:54.90  
Michael Phelps 1:58.24 4 Q 1:57.11 3 Q 1:54.27  
Ryan Lochte 400 m individuell medley 4:12.35 3 Q N/A 4:05.18  
Michael Phelps 4:13.33 8 Q N/A 4:09.28 4
Nathan Adrian
Ricky Berens*
Jimmy Feigen*
Matt Grevers*
Cullen Jones
Jason Lezak*
Ryan Lochte
Michael Phelps
4×100 m fri stafett 3:12.59 2 Q N/A 3:10.38  
Ricky Berens
Conor Dwyer
Charlie Houchin*
Ryan Lochte
Matt McLean*
Michael Phelps
Davis Tarwater*
4×200 m fri stafett 7:06.75 1 Q N/A 6:59.70  
Nathan Adrian
Matt Grevers
Brendan Hansen
Cullen Jones*
Tyler McGill*
Michael Phelps
Eric Shanteau*
Nick Thoman*
4×100 m medley stafett 3:32.65 1 Q N/A 3:29.35  
Alex Meyer 10 kilometer N/A 1:50:48.2 10


Qualifiers for the latter rounds (Q) of all events were decided on a time only basis, therefore positions shown are overall results versus competitors in all heats.

Kvinner
Gren Utøver Heat Semifinale Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Jessica Hardy 50 m fri 24.99 12 Q 24.68 7 Q 24.62 7
Kara Lynn Joyce 25.28 =16 Gikk ikke videre
Missy Franklin 100 m fri 54.26 10 Q 53.59 3 Q 53.64 5
Jessica Hardy 54.09 8 Q 53.86 8 Q 54.02 8
Missy Franklin 200 m fri 1:57.62 3 Q 1:57.57 4 Q 1:55.82 4
Allison Schmitt 1:57.33 2 Q 1:56.15 2 Q 1:53.61 OR  
Allison Schmitt 400 m fri 4:03.31 2 Q N/A 4:01.77 AM  
Chloe Sutton 4:07.07 10 N/A Gikk ikke videre
Katie Ledecky 800 m fri 8:23.84 3 Q N/A 8:14.63  
Kate Ziegler 8:37.38 21 N/A Gikk ikke videre
Rachel Bootsma 100 m rygg 1:00.03 11 Q 1:00.04 11 Gikk ikke videre
Missy Franklin 59.37 2 Q 59.12 2 Q 58.33  
Elizabeth Beisel 200 m rygg 2:07.82 2 Q 2:06.18 1 Q 2:06.55  
Missy Franklin 2:07.54 1 Q 2:06.84 2 Q 2:04.06 VR  
Breeja Larson 100 m bryst 1:06.58 4 Q 1:06.70 4 Q 1:06.96 6
Rebecca Soni 1:05.75 2 Q 1:05.98 2 Q 1:05.55  
Micah Lawrence 200 m bryst 2:24.50 4 Q 2:23.39 6 Q 2:23.27 6
Rebecca Soni 2:21.40 1 Q 2:20.00 VR 1 Q 2:19.59 VR  
Claire Donahue 100 m butterfly 58.06 7 Q 57.42 5 Q 57.48 7
Dana Vollmer 56.25 OR 1 Q 56.36 1 Q 55.98 VR  
Cammille Adams 200 m butterfly 2:08.18 8 Q 2:07.33 3 Q 2:06.78 5
Kathleen Hersey 2:06.41 1 Q 2:05.90 1 Q 2:05.78 4
Ariana Kukors 200 m individuell medley 2:11.94 7 Q 2:10.08 4 Q 2:09.83 5
Caitlin Leverenz 2:10.63 3 Q 2:10.06 3 Q 2:08.95  
Elizabeth Beisel 400 m individuell medley 4:31.68 1 Q N/A 4:31.27  
Caitlin Leverenz 4:36.09 8 Q N/A 4:35.49 6
Natalie Coughlin*
Missy Franklin
Jessica Hardy
Lia Neal
Allison Schmitt
Amanda Weir*
4×100 m fri stafett 3:36.53 2 Q N/A 3:34.24  
Alyssa Anderson*
Missy Franklin
Lauren Perdue*
Allison Schmitt
Shannon Vreeland
Dana Vollmer
4×200 m fri stafett 7:50.75 2 Q N/A 7:42.92 OR  
Rachel Bootsma*
Claire Donahue*
Missy Franklin
Jessica Hardy*
Breeja Larson*
Allison Schmitt
Rebecca Soni
Dana Vollmer
4×100 m medley stafett 3:58.88 4 Q N/A 3:52.05 VR  
Haley Anderson[49] 10 kilometer N/A 1:57:38.6  

Qualifiers for the latter rounds (Q) of all events were decided on a time only basis, therefore positions shown are overall results versus competitors in all heats.

* – Indicates athlete swam in the preliminaries but not in the final race.

SyklingRediger

Utdypende artikkel: Sykling under Sommer-OL 2012

United States has so far qualified cyclists for the following events

LandeveiRediger

 
Taylor Phinney in the time trials
Menn
Utøver Øvelse Tid Nr.
Timmy Duggan Fellesstart 5:46:37 88
Tyler Farrar 5:46:37 33
Chris Horner 5:46:46 93
Taylor Phinney Fellesstart 5:46:05 4
Temporitt 52:38.07 4
Tejay van Garderen Fellesstart 5:47:31 104
Kvinner
Utøver Øvelse Tid Nr.
Kristin Armstrong Fellesstart 3:36:16 35
Temporitt 37:34.82  
Amber Neben Fellesstart 3:36:20 36
Temporitt 38:45.17 7
Shelley Olds Fellesstart 3:35:56 7
Evelyn Stevens 3:35:56 24

BanesyklingRediger

Sprint
Utøver Øvelse Kvalifisering 16.-delsfinale Omløp 1 8.-delsfinale Omløp 2 Kvartfinale Semifinale Finale
Tid
Fart (km/h)
Rank Motstander
Tid
Fart (km/h)
Motstander
Tid
Fart (km/h)
Motstander
Tid
Fart (km/h)
Motstander
Tid
Fart (km/h)
Motstander
Tid
Fart (km/h)
Motstander
Tid
Fart (km/h)
Motstander
Tid
Fart (km/h)
Nr.
Jimmy Watkins Sprint menn 10.247
70.264
12   Nakagawa (JPN)
W 10.339
69.237
Bye   Kelemen (CZE)
W 10.511
68.499
Bye   Perkins (AUS)
L, L
Gikk ikke videre Kamp om 5.-plass
  Awang (MAS)
  Förstemann (GER)
  Dmitriev (RUS)
L
6
Forfølgelse
Utøver Øvelse Kvalifisering Semifinale Finale
Tid Nr. Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Dotsie Bausch
Sarah Hammer
Jennie Reed*
Lauren Tamayo
Lagforfølgelse kvinner 3:19.406 2 Q   Australia (AUS)
W 3:16.853
  Storbritannia (GBR)
L 3:19.727
 
Omnium
Utøver Øvelse Flying lap Poengløp Elimineringsløp Individuell forfølgelse Scratch race Tidsløp Totalt Nr.
Tid Rank Poeng Nr. Nr. Tid Nr. Nr. Tid Nr.
Bobby Lea Omnium menn 13.559 10 8 12 8 4:30.127 11 7 1:04.853 13 61 12
Sarah Hammer Omnium kvinner 14.369 5 25 5 2 3:29.554 1 2 35.900 4 19  

TerrengsyklingRediger

 
Samuel Schultz in men's cross-country race
Utøver Øvelse Tid Nr.
Samuel Schultz Menn 1:32:29 15
Todd Wells 1:31:28 11
Lea Davison Kvinner 1:35:14 11
Georgia Gould 1:32:00  

BMXRediger

Utøver Øvelse Seeding Kvartfinale Semifinale Finale
Resultat Nr. Poeng Nr. Poeng Nr. Resultat Nr.
Connor Fields Menn 38.431 4 3 1 Q 6 1 Q 1:03.033 7
David Herman 38.955 15 16 4 q 15 6 Gikk ikke videre
Nic Long 38.601 7 18 5 Gikk ikke videre
Brooke Crain Kvinner DNF 16 N/A 14 3 Q 40.286 8
Alise Post 39.890 8 N/A 18 6 Gikk ikke videre


SynkronsvømmingRediger

United States has qualified 1 duet in synchronized swimming.

Utøver Øvelse Teknisk Fristil (innledende) Fristil (finale)
Poeng Nr. Poeng Totalt (teknisk + fri) Nr. Poeng Totalt (teknisk + fri) Nr.
Mary Killman
Mariya Koroleva
Duett 87.900 10 88.270 176.170 11 Q 87.770 175.670 11


TaekwondoRediger

Utdypende artikkel: Taekwondo under Sommer-OL 2012

The United States has qualified 2 men and 2 women.

Utøver Øvelse 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Omkamp
Kvartfinale
Omkamp
Semifinale
Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Terrence Jennings −68 kg menn   Tazegül (TUR)
L 6–8
Gikk ikke videre   Husarov (UKR)
W 3–2
  Silva (BRA)
W 8–5
Gikk ikke videre  
Steven López −80 kg menn   Azizov (AZE)
L 2–3
Gikk ikke videre
Diana López −57 kg kvinner   Hou Yz (CHN)
L 0–1 SDP
Gikk ikke videre   Mikkonen (FIN)
L 4–9
Gikk ikke videre
Paige McPherson −67 kg kvinner   Stevenson (GBR)
W 5–1
  Tartar (TUR)
L 1–6
Gikk ikke videre   St. Bernard (GRN)
W 15–2 PTG
  Anić (SLO)
W 8–3
Gikk ikke videre  

TennisRediger

Utdypende artikkel: Tennis under Sommer-OL 2012

The United States Tennis Association nominated six male and six female tennis players to compete in the tennis tournament.[50]

Menn
Utøvere Gren Første runde 16.-delsfinale 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Ryan Harrison Singel   Giraldo (COL)
L 5–7, 3–6
Gikk ikke videre
John Isner   Rochus (BEL)
W 7–6(7–1), 6–4
  Jaziri (TUN)
W 7–6(7–1), 6–2
  Tipsarević (SRB)
W 7–5, 7–6(16–14)
  Federer (SUI)
L 6–4, 7–6(7–5)
Gikk ikke videre
Andy Roddick   Kližan (SVK)
W 7–5, 6–4
  Djokovic (SRB)
L 2–6, 1–6
Gikk ikke videre
Donald Young   Seppi (ITA)
L 4–6, 4–6
Gikk ikke videre
Bob Bryan
Mike Bryan
Dobbel N/A   Bellucci /
 (BRA)
W 7–6(7–5), 6–7(5–7), 6–3
  Davydenko /
Youzhny (RUS)
W 7–6(8–6), 7–6(7–1)
  Erlich /
Ram (ISR)
W 7–6(7–4), 7–6(12–10)
  Benneteau /
Gasquet (FRA)
W 6–4, 6–4
  Llodra /
Tsonga (FRA)
W 6–4, 7–6(7–2)
 
John Isner
Andy Roddick
N/A   Melo /
Soares (BRA)
L 2–6, 4–6
Gikk ikke videre
Kvinner
Utøvere Gren Første runde 16.-delsfinale 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Varvara Lepchenko Singles   Cepede Royg (PAR)
W 7–5, 6–7(6–8), 6–2
  Görges (GER)
L 3–6, 5–7
Gikk ikke videre
Christina McHale   Ivanović (SRB)
L 4–6, 5–7
Gikk ikke videre
Serena Williams   Janković (SRB)
W 6–3, 6–1
  U. Radwańska (POL)
W 6–2, 6–3
  Zvonareva (RUS)
W 6–1, 6–0
  Wozniacki (DEN)
W 6–0, 6–3
  Azarenka (BLR)
W 6–1, 6–2
  Sharapova (RUS)
W 6–0, 6–1
 
Venus Williams   Errani (ITA)
W 6–3, 6–1
  Wozniak (CAN)
W 6–1, 6–3
  Kerber (GER)
L 6–7(5–7), 6–7(5–7)
Gikk ikke videre
Liezel Huber
Lisa Raymond
Dobbel N/A Bye   A. Radwańska /
U. Radwańska (POL)
W 6–4, 7–6(7–3)
  Makarova /
Vesnina (RUS)
W 6–3, 6–3
  Hlaváčková /
Hradecká (CZE)
L 1–6, 6–7(2–7)
  Kirilenko /
Petrova (RUS)
L 6–4, 4–6, 1–6
4
Serena Williams
Venus Williams
N/A   Cîrstea /
Halep (ROU)
W 6–3, 6–2
  Kerber /
Lisicki (GER)
W 6–2, 7–5
  Errani /
Vinci (ITA)
W 6–1, 6–1
  Kirilenko /
Petrova (RUS)
W 7–5, 6–4
  Hlaváčková /
Hradecká (CZE)
W 6–4, 6–4
 
Mixed
Utøver Gren 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Lisa Raymond
Mike Bryan
Mixed double   Errani /
Seppi (ITA)
W 7–5, 6–3
  Dulko /
del Potro (ARG)
W 6–2, 7–5
  Azarenka /
Mirnyi (BLR)
L 3–6, 6–4, [7–10]
  Kas /
Lisicki (GER)
W 6–3, 4–6, [10–4]
 
Liezel Huber
Bob Bryan
  Kas /
Lisicki (GER)
L 6–7(5–7), 7–6(7–5), [5–10]
Gikk ikke videre

TriatlonRediger

Utdypende artikkel: Triatlon under Sommer-OL 2012

The United States qualified two men and three women to compete in the triathlon event.

Utøver Øvelse Svømming (1.5 km) Diff 1 Sykling (40 km) Diff 2 Løping (10 km) Totalt Nr.
Manuel Huerta Menn 18:57 0:39 58:51 0:33 34:39 1:53:39 51
Hunter Kemper 17:25 0:44 58:44 0:33 31:20 1:32:56 14
Laura Bennett Kvinner 18:36 0:40 1:06:22 0:29 36:10 2:02:17 17
Sarah Groff 19:20 0:37 1:05:40 0:31 33:52 2:00:00 4
Gwen Jorgensen 19:27 0:44 1:11:06 0:33 34:44 2:06:34 38

TurnRediger

Utdypende artikkel: Turn under Sommer-OL 2012

ApparatturnRediger

Menn
Lag
Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Apparater Totalt Nr. Apparater Totalt Nr.
F BH R H S SS F BH R H S SS
Jake Dalton Lag 15.633 Q N/A 15.100 15.900 N/A 15.466 N/A 15.033 16.066 N/A
Jonathan Horton N/A 12.700 15.166 N/A 13.133 15.566 Q N/A N/A 15.266 N/A 15.200 N/A
Danell Leyva 15.100 14.866 14.600 15.500 15.333 15.866 Q 91.265 1 Q 15.200 13.400 N/A 15.366 15.866 N/A
Sam Mikulak 15.366 14.333 N/A 16.300 Q 15.316 14.033 N/A 14.600 14.500 N/A 15.966 15.266 N/A
John Orozco 15.166 14.766 15.066 15.800 14.533 15.266 90.597 4 Q N/A 12.733 14.958 14.600 15.133 15.333 N/A
Totalt 46.165 43.965 45.332 48.000 45.182 46.698 275.342 1 Q 45.266 40.633 45.257 46.632 45.765 46.399 269.952 5
Individuelt
Utøver Øvelse Apparater Totalt Nr.
F BH R H S SS
Jake Dalton Frittstående 15.333 N/A 15.333 5
Jonathan Horton Svingstang N/A 15.466 15.466 6
Danell Leyva Mangekamp 15.366 13.500 14.733 15.566 15.833 15.700 90.698  
Skranke N/A 15.833 15.833 5
Sam Mikulak Hopp N/A 16.050 N/A 16.050 5
John Orozco Mangekamp 15.433 12.566 15.200 15.900 15.266 14.966 89.331 8
Kvinner
Lag
Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Apparater Totalt Nr. Apparater Totalt Nr.
F H S B F H S B
Gabby Douglas Lag 13.766 15.900 15.333 Q 15.266 Q 60.265 3 Q 15.066 15.966 15.200 15.233 N/A
McKayla Maroney N/A 15.900 Q N/A N/A 16.233 N/A
Aly Raisman 15.325 Q 15.800 14.166 15.100 Q 60.391 2 Q 15.300 N/A 14.933 N/A
Kyla Ross 13.733 N/A 14.866 15.075 N/A N/A 14.933 15.133 N/A
Jordyn Wieber 14.666 Q 15.833 14.833 14.700 60.032 4 15.000 15.933 14.666 N/A
Total 43.757 47.633 45.032 45.441 181.863 1 Q 45.366 48.132 44.799 45.299 183.596  
Individuelt
Utøver Øvelse Apparater Totalt Nr.
F H S B
Gabby Douglas Mangekamp 15.033 15.966 15.733 15.500 62.232  
Skranke N/A 14.900 N/A 14.900 8
Bom N/A 13.633 13.633 7
McKayla Maroney Hopp N/A 15.083 N/A 15.083  
Aly Raisman Mangekamp 15.133 15.900 14.333 14.200 59.566 4*
Frittstående 15.600 N/A 15.600  
Bom N/A 15.066 15.066  
Jordyn Wieber Frittstående 14.500 N/A 14.500 7

*Aliya Mustafina and Aly Raisman finished with the same total score of 59.566. In the case of a tie, the sum of the three highest apparatus scores is used. These sums were 45.933 for Mustafina and 45.366 for Raisman (both dropping their Beam score), earning Mustafina the bronze medal.

RytmiskRediger

The United States has qualified one athlete for the individual all-around competition.

Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Tau Ball Klubber Vimpel Totalt Nr. Tau Ball Klubber Vimpel Totalt Nr.
Julie Zetlin Individuelt 23.750 24.450 24.225 24.250 96.675 21 Gikk ikke videre

TrampolineRediger

The United States has qualified one man and one woman gymnast for the trampoline competition.

Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Poeng Nr. Poeng Nr.
Steven Gluckstein[51] Menn 61.020 16 Gikk ikke videre
Savannah Vinsant[51] Kvinner 101.355 7 Q 54.965 6

VannpoloRediger

Utdypende artikkel: Vannpolo under Sommer-OL 2012

The United States has qualified both men's and women's teams by winning the water polo event at the 2011 Pan American Games.

MennRediger


KvinnerRediger


VektløftingRediger

Utdypende artikkel: Vektløfting under Sommer-OL 2012

The United States has qualified three athletes.

Utøver Øvelse Rykk Støt Totalt Nr.
Resultat Nr. Resultat Nr.
Kendrick Farris −85 kg menn[52] 155 =12 200 =9 355 10
Holley Mangold +75 kg kvinner 105 11 135 10 240 10
Sarah Robles 120 7 145 7 265 7

VolleyballRediger

Utdypende artikkel: Volleyball under Sommer-OL 2012

SandvolleyballRediger

Utøver Øvelse Innledende runde Posisjon 8.-delsfinale Kvartfinale Semifinale Finale/Bronsefinale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Phil Dalhausser
Todd Rogers
Men's Pool B
  AsahiShiratori (JPN)
 W 2 – 0 (21–15, 21–16)
  GaviraHerrera (ESP)
 W 2 – 1 (19–21, 21–16, 15–13)
  BenešKubala (CZE)
 W 2 – 0 (21–13, 21–15)
1 Q   NicolaiLupo (ITA)
 L 0 – 2 (17–21, 19–21)
Gikk ikke videre 9
Jake Gibb
Sean Rosenthal
Pool D
  ChiyaGoldschmidt (RSA)
 W 2 – 0 (21–10, 21–11)
  FijałekPrudel (POL)
 L 0 – 2 (17–21, 18–21)
  SamoilovsSorokins (LAT)
 W 2 – 0 (21–10, 21–16)
1 Q   ProkopyevSemenov (RUS)
W 2 – 0 (21–14, 22–20)
  PļaviņšŠmēdiņš (LAT)
L 1 – 2 (21–19, 18–21, 11–15)
Gikk ikke videre 5
Jennifer Kessy
April Ross
Women's Pool D
  GallayZonta (ARG)
 W 2 – 0 (21–11, 21–18)
  Keizervan Iersel (NED)
 W 2 – 1 (21–15, 12–21, 15–8)
  BaquerizoFernández (ESP)
 W 2 – 1 (21–19, 19–21, 19–17)
1 Q   KuhnZumkehr (SUI)
W 2 – 0 (21–15, 21–19)
  KolocováSluková (CZE)
W 2 – 0 (25–23, 21–18)
  JulianaLarissa (BRA)
W 2 – 1 (15–21, 21–19, 15–12)
  May-TreanorWalsh Jennings (USA)
L 0 – 2 (16–21, 16–21)
 
Misty May-Treanor
Kerri Walsh Jennings
Pool C
  CookHinchley (AUS)
 W 2 – 0 (21–18, 21–19)
  KolocováSluková (CZE)
 W 2 – 0 (21–14, 21–19)
  SchwaigerSchwaiger (AUT)
 W 2 – 1 (17–21, 21–8, 15–10)
1 Q   Keizervan Iersel (NED)
W 2 – 0 (21–13, 21–12)
  CicolariMenegatti (ITA)
W 2 – 0 (21–13, 21–13)
  XueZhang (CHN)
W 2 – 0 (22–20, 22–20)
  KessyRoss (USA)
W 2 – 0 (21–16, 21–16)
 

InnendørsRediger

United States has qualified both a men's and women's team for the indoor tournaments.[53][54]

MennRediger


KvinnerRediger

ReferanserRediger

  1. ^ «Clutch shooting U S women bound for London». Teamusa.org. 21. juni 2012. Besøkt 10. august 2012. 
  2. ^ «iaaf.org – Top Lists». IAAF. Besøkt 4. juni 2011. 
  3. ^ IAAF Games of the XXX Olympiad – London 2012 ENTRY STANDARDS, IAAF, http://www.iaaf.org/mm/Document/Statistics/Standards/05/97/61/20110415082248_httppostedfile_EntryStandards_London2012_24135.pdf, besøkt June 4, 2011 
  4. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results1-3.htm
  5. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/Results3-3.htm
  6. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results5-3.htm
  7. ^ a b c d e f http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results7-3.htm
  8. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results13-2.htm
  9. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results15-1.htm
  10. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/Results17-3.htm
  11. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/Results19-3.htm
  12. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results11-2.htm
  13. ^ a b c d «USA Track & Field – Powerful Team USA roster on tap for London». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  14. ^ a b c d e f AP (14. januar 2012). «Keflezighi, Flanagan run to victory at U.S. Olympic marathon trials». CNN. Besøkt 14. januar 2012. 
  15. ^ http://www.usatf.org/Events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results21-1.htm
  16. ^ «USA Track & Field – 2012 U.S. Olympic Team Trials – Men's 50 km Race Walk». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  17. ^ a b c «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  18. ^ a b http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/LiveResults29-2.htm
  19. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/Results23-1.htm
  20. ^ a b c http://www.usatf.org/Events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results25-2.htm
  21. ^ a b c «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  22. ^ a b c «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  23. ^ a b c «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  24. ^ «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  25. ^ a b http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Summary-39.htm
  26. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results2-3.htm
  27. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/Results4-3.htm
  28. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results6-3.htm
  29. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/Results8-3.htm
  30. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/Results10-3.htm
  31. ^ a b Siteringsfeil: Ugyldig <ref>-tagg; ingen tekst ble oppgitt for referansen ved navn w5k
  32. ^ http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results16-1.htm
  33. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results18-3.htm
  34. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/Results20-3.htm
  35. ^ a b c http://www.usatf.org/Events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results12-2.htm
  36. ^ http://www.usatf.org/Events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results22-1.htm
  37. ^ http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/LiveResults30-2.htm
  38. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/results/LiveResults24-2.htm
  39. ^ a b c http://www.usatf.org/events/2012/OlympicTrials-TF/Results/Results26-1.htm
  40. ^ a b c «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  41. ^ a b c «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  42. ^ a b c «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  43. ^ a b «US Olympic Trials – Flash Results, Inc». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  44. ^ a b c «US Olympic Trials». Usatf.org. Besøkt 10. august 2012. 
  45. ^ a b «London 2012 Olympics qualifying: Equestrian». BBC. 4. januar 2011. Besøkt 3. februar 2011. 
  46. ^ «Quota places by NATION and Name». ISSF. 8. mars 2011. Besøkt 27. mai 2011. 
  47. ^ «Swimming World Rankings». FINA. Arkivert fra originalen 6. januar 2011. Besøkt 8. juni 2011. 
  48. ^ FÉDÉRATION INTERNATIONALE DE NATATION – Swimming, FINA, arkivert fra originalen on juli 26, 2011, https://web.archive.org/web/20110726002300/http://www.fina.org/H2O/docs/events/london2012/sw/sw_qual.pdf, besøkt June 8, 2011 
  49. ^ «Lane 9 News Archive: USA's Haley Anderson Wins Women's 10K Qualifier, Earns Olympic Bid». Swimmingworldmagazine.com. Besøkt 10. august 2012. [død lenke]
  50. ^ «Serena, Venus, Roddick, Isner headline U.S. Olympic Tennis Teams». United States Tennis Association. 26. juni 2012. 
  51. ^ a b «:: USA Gymnastics :: Vinsant, Gluckstein earn Olympic trampoline berths ::». Usagym.org. 27. juni 2012. Besøkt 10. august 2012. 
  52. ^ «Pan-American Qualification Team Classification for London Olympic Games – Men» (PDF). IWF. 19. mai 2012. Besøkt 19. mai 2012. 
  53. ^ USA men earn Olympic ticket after qualification victory over Canada, FIVB, http://www.fivb.org/viewPressRelease.asp?No=34576&Language=en, besøkt May 13, 2012 
  54. ^ USA beat Italy to seal 2012 Olympic Games qualification ticket, FIVB, http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Women/viewPressRelease.asp?No=32991&Language=en#, besøkt May 13, 2012