Åpne hovedmenyen

NM i friidrett 1954

KvinnerRediger

60 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Jorun Tangen IL i BUL 7.7
  Reidun Buer Minerva 7.7
  Thore Lachmann-Mørck TIF Viking 7.8


100 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Anne Lise Thoresen Tyrving 12.0
  Jorun Tangen IL i BUL 12.5
  Thore Lachmann-Mørck TIF Viking 12.6


200 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Anne Lise Thoresen Tyrving 24.9
  Jorun Tangen IL i BUL 25.7
  Aud Eide Olsen TIF Viking 26.7


80 meter hekkRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Jorun Tangen IL i BUL 11.9
  Bjørg Iversen Gjøvik 12.8
  Aud Eide Olsen TIF Viking 13.0


4 x 100 meter stafettRediger

Plass Klubb Tid
  Tyrving 51.3
  IL i BUL 51.7
  Tyrving 2. lag 56.4


LengdehoppRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Jorun Tangen IL i BUL 5.17
  Anne Lise Thoresen Tyrving 5.06
  Johanne Greibrok Skarphedin 4.99


HøydehoppRediger

Plass Utøver Klubb Høyde
  Johanne Greibrok Skarphedin 1.45
  Unni Sæther Tyrving 1.45
  Jorun Bremseth Fram Skatval 1.42


KulestøtRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Edith Todnem IF Ørnulf 11.08
  Jorun Tangen IL i BUL 10.98
  Johanne Greibrok Skarphedin 10.31


DiskosRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Kirsti Jordet IL i BUL 38.05
  Edith Todnem IF Ørnulf 36.44
  Johanne Greibrok Skarphedin 34.37


SpydkastRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Alfhild Nærland Skjalg IL 34.13
  Kirsti Jordet IL i BUL 33.60
  Edith Todnem IF Ørnulf 32.15


SlengballRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Hallfrid Østerbø Bergens Turn 46.83
  Aslaug Homble Nannestad 45.58
  Johanne Greibrok Skarphedin 44.64


MennRediger

100 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Birger Marsteen SK Rapp 10.7
  Tor Olsen Halden 10.8
  Egill Hansen IK Tjalve 11.0


200 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Birger Marsteen SK Rapp 21.6
  Erik Bjølseth Elverum 22.2
  Egill Hansen IK Tjalve 22.5


400 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Erik Bjølseth Elverum 48.3
  Kjell Mangset Sarpsborg 48.5
  Svein Oseid IK Tjalve 49.6

Norsk rekord


800 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Audun Boysen IK Tjalve 1:52.8
  Erik Sarto IK Tjalve 1:53.4
  Ragnar Andersen Halden 1:54.8


1500 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Audun Boysen IK Tjalve 3:46.0
  Arne Hamarsland Gular 3:50.2
  Terje Lilleseth IL i BUL 3:52.0


5000 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Øistein Saksvik Ranheim IL 14:24.8
  Leif Egge Lunner 14:24.8
  Leif Hvorup Ringsaker 14:57.8


10000 meterRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Øistein Saksvik Ranheim IL 29:50.6
  Idar Dahl Strindheim IL 31:14.8
  Viggo Opheim Bulken 31:17.2


25 km landeveisløpRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Viktor Olsen Charlottenlund SK 1:28:56
  Viktor Larsen Charlottenlund SK 1:30.55
  John Systad TIF Viking 1:26:06


MaratonRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Viktor Olsen Charlottenlund SK 2:30:56
  John Systad TIF Viking 2:35:53
  Alf Neuenkirchen Falken 2:37:44


3 km terrengløpRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Ernst Larsen Ranheim IL 13:14
  Leif Egge Lunner 13:25
  Alv Ramsøy BUL 13:32


8 km terrengløpRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Jacob Kjersem Tresfjord 26:53
  Viktor Larsen Charlottenlund SK 27:57
  Olav Sande Svint 28:00


SkogsløpRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Viggo Opheim Bulken 1:12:24
  Viktor Larsen Charlottenlund SK 1:12:26
  Kåre Solli Hauken 1:14:10


110 meter hekkRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Jan Borgersen Fredrikstad IF 14.9
  Tor Olsen Halden 15.1
  Reidar Nilsen Stavanger 15.4


400 meter hekkRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Jan Borgersen Fredrikstad IF 55.8
  Reidar Nilsen Stavanger 56.4
  Kai Sjøberg Torodd 56.6


3000 meter hinderRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Hallgeir Brenden IK Tjalve 9:16.0
  John Midtbø IK Tjalve 9:22.4
  Endre Gåsemyr Gular 9:23.8


4 x 100 meter stafettRediger

Plass Klubb Tid
  IK Tjalve 44.2
  Oslo-Ørn 45.1
  IK Tjalve 2. lag 46.1


4 x 400 meter stafettRediger

Plass Klubb Tid
  IK Tjalve 3:22.8
  Oslo-Ørn 3:25.8
  IL i BUL 3:28.6


1000 meter stafettRediger

Plass Klubb Tid
  IK Tjalve 1:57.0
  IK Tjalve 2. lag 1:58.1
  Oslo-Ørn 1:58.5


LengdehoppRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Roar Berthelsen Mandal & Halse 6.99
  Bjørn Holen Sel 6.87
  Torkel Hurvenes Grane 6.79


HøydehoppRediger

Plass Utøver Klubb Høyde
  Bjørn Gundersen Elverum 1.93
  Bjørn Thorkildsen IF Hellas 1.93
  Eivind Wigstøl Kristiansand IF 1.85


TrestegRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Jacob Rypdahl Tresfjord 14.35
  Rune Nilsen IL i BUL 14.12
  Roald Monstad Drott 13.85


StavsprangRediger

Plass Utøver Klubb Høyde
  Hermund Høgheim Norrøna 4.10
  Erik Riis IK Tjalve 3.80
  Audun Bugjerde Syrstrond 3.70


KulestøtRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Sverre Strandli Sarpsborg 14.28
  Anders Varmann IK Tjalve 14.10
  Sverre Øverby Vestheim 14.87


DiskosRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Reidar Hagen Vinstra 49.90
  Ivar Ramstad Røra 44.50
  Hans Petter Helgesen Elverum 42.68


SpydkastRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Egil Danielsen Hamar IL 68.70
  Hans Øverland Høybråten & Stovner 59.69
  Ottar Fjellestad Sandane 59.06


SleggekastRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Sverre Strandli Sarpsborg 59.86
  Magne Føleide Norrøna 50.04
  Einar Kjuus Holstad 48.41


ReferanserRediger

  1. ^ friidrett.no: Hovedmesterskapet Menn Arkivert 24. oktober 2013 hos Wayback Machine.
  2. ^ friidrett.no: Hovedmesterskapet Kvinner Arkivert 1. februar 2014 hos Wayback Machine.
  3. ^ friidrett.no: Kongepokalvinnere Arkivert 31. august 2011 hos Wayback Machine.

KilderRediger