Liste over olympiske medaljevinnere i roing (menn)

Liste over olympiske medaljevinnere i roing inneholder samtlige mannlige utøvere som har tatt en olympisk medalje i roing.

Nåværende programRediger

SinglescullerRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1900 Paris
detaljer
  Hermann Barrelet (FRA)   André Gaudin (FRA)   George Saint Ashe (GBR)
1904 St. Louis
detaljer
  Frank Greer (USA)   James Juvenal (USA)   Constance Titus (USA)
1908 London
detaljer
  Harry Blackstaffe (GBR)   Alexander McCulloch (GBR)   Bernhard von Gaza (GER)
  Károly Levitzky (HUN)
1912 Stockholm
detaljer
  William Kinnear (GBR)   Polydore Veirman (BEL)   Everard Butler (CAN)
  Mart Kuusik (RUS)
1920 Antwerpen
detaljer
  John B. Kelly, Sr. (USA)   Jack Beresford (GBR)   Darcy Clarence Hadfield (NZL)
1924 Paris
detaljer
  Jack Beresford (GBR)   William Gilmore (USA)   Josef Schneider (SUI)
1928 Amsterdam
detaljer
  Bobby Pearce (AUS)   Kenneth Myers (USA)   Theodore Collet (GBR)
1932 Los Angeles
detaljer
  Bobby Pearce (AUS)   William Miller (USA)   Guillermo Douglas (URU)
1936 Berlin
detaljer
  Gustav Schäfer (GER)   Josef Hasenöhrl (AUT)   Daniel Barrow (USA)
1948 London
detaljer
  Mervyn Wood (AUS)   Eduardo Risso (URU)   Romolo Catasta (ITA)
1952 Helsinki
detaljer
  Yury Tyukalov (URS)   Mervyn Wood (AUS)   Teodor Kocerka (POL)
1956 Melbourne
detaljer
  Vyacheslav Ivanov (URS)   Stuart MacKenzie (AUS)   John B. Kelly, Jr. (USA)
1960 Roma
detaljer
  Vyacheslav Ivanov (URS)   Achim Hill (EUA)   Teodor Kocerka (POL)
1964 Tokyo
detaljer
  Vyacheslav Ivanov (URS)   Achim Hill (EUA)   Gottfried Kottmann (SUI)
1968 Mexico City
detaljer
  Jan Wienese (NED)   Jochen Meißner (FRG)   Alberto Demiddi (ARG)
1972 München
detaljer
  Yury Malyshev (URS)   Alberto Demiddi (ARG)   Wolfgang Güldenpfennig (GDR)
1976 Montreal
detaljer
  Pertti Karppinen (FIN)   Peter-Michael Kolbe (FRG)   Joachim Dreifke (GDR)
1980 Moskva
detaljer
  Pertti Karppinen (FIN)   Vasil Yakusha (URS)   Peter Kersten (GDR)
1984 Los Angeles
detaljer
  Pertti Karppinen (FIN)   Peter-Michael Kolbe (FRG)   Robert Mills (CAN)
1988 Seoul
detaljer
  Thomas Lange (GDR)   Peter-Michael Kolbe (FRG)   Eric Verdonk (NZL)
1992 Barcelona
detaljer
  Thomas Lange (GER)   Václav Chalupa (TCH)   Kajetan Broniewski (POL)
1996 Atlanta
detaljer
  Xeno Müller (SUI)   Derek Porter (CAN)   Thomas Lange (GER)
2000 Sydney
detaljer
  Rob Waddell (NZL)   Xeno Müller (SUI)   Marcel Hacker (GER)
2004 Athen
detaljer
  Olaf Tufte (NOR)   Jüri Jaanson (EST)   Ivo Yanakiev (BUL)
2008 Beijing
detaljer
  Olaf Tufte (NOR)   Ondřej Synek (CZE)   Mahé Drysdale (NZL)
2012 London
detaljer
  Mahé Drysdale (NZL)   Ondřej Synek (CZE)   Alan Campbell (GBR)
2016 Rio de Janeiro
detaljer

DobbeltscullerRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1904 St. Louis
detaljer
  John Mulcahy
og William Varley (USA)
  Jamie McLoughlin
og John Hoben (USA)
  Joseph Ravannack
og John Wells (USA)
1908–1912 ikke på programmet
1920 Antwerpen
detaljer
  Paul Costello
og John B. Kelly, Sr. (USA)
  Pietro Annoni
og Erminio Dones (ITA)
  Gaston Giran
og Alfred Plé (FRA)
1924 Paris
detaljer
  Paul Costello
og John B. Kelly, Sr. (USA)
  Marc Detton
og Jean-Pierre Stock (FRA)
  Rudolf Bosshard
og Heinrich Thoma (SUI)
1928 Amsterdam
detaljer
  Paul Costello
og Charles McIlvaine (USA)
  Joseph Wright Jr.
og Jack Guest (CAN)
  Leo Losert
og Viktor Flessl (AUT)
1932 Los Angeles
detaljer
  Kenneth Myers
og William Gilmore (USA)
  Herbert Buhtz
og Gerhard Boetzelen (GER)
  Charles Pratt
og Noel de Mille (CAN)
1936 Berlin
detaljer
  Jack Beresford
og Dick Southwood (GBR)
  Willi Kaidel
og Joachim Pirsch (GER)
  Roger Verey
og Jerzy Ustupski (POL)
1948 London
detaljer
  Richard Burnell
og Bertie Bushnell (GBR)
  Ebbe Parsner
og Aage Larsen (DEN)
  William Jones
og Juan Rodríguez (URU)
1952 Helsinki
detaljer
  Tranquilo Cappozzo
og Eduardo Guerrero (ARG)
  Georgiy Zhylin
og Igor Yemchuk (URS)
  Miguel Seijas
og Juan Rodríguez (URU)
1956 Melbourne
detaljer
  Aleksandr Berkutov
og Yury Tyukalov (URS)
  Pat Costello
og James Gardiner (USA)
  Murray Riley
og Mervyn Wood (AUS)
1960 Roma
detaljer
  Václav Kozák
og Pavol Schmidt (TCH)
  Aleksandr Berkutov
og Yury Tyukalov (URS)
  Ernst Hürlimann
og Rolf Larcher (SUI)
1964 Tokyo
detaljer
  Oleg Tyurin
og Boris Dubrovsky (URS)
  Seymour Cromwell
og James Storm (USA)
  Vladimir Andrs
og Pavel Hofmann (TCH)
1968 Mexico City
detaljer
  Aleksandr Timoshinin
og Anatoly Sass (URS)
  Henricus Droog
og Leendert Van Dis (NED)
  John Nunn
og Bill Maher (USA)
1972 München
detaljer
  Aleksandr Timoshinin
og Gennadi Korshikov (URS)
  Frank Hansen
og Svein Thøgersen (NOR)
  Joachim Böhmer
og Hans-Ulrich Schmied (GDR)
1976 Montreal
detaljer
  Frank Hansen
og Alf Hansen (NOR)
  Chris Baillieu
og Michael Hart (GBR)
  Jurgen Bertov
og Hans Ulrich Schmied (GDR)
1980 Moskva
detaljer
  Joachim Dreifke
og Klaus Kröppelien (GDR)
  Zoran Pančić
og Milorad Stanulov (YUG)
  Zdeněk Pecka
og Václav Vochoska (TCH)
1984 Los Angeles
detaljer
  Brad Alan Lewis
og Paul Enquist (USA)
  Pierre-Marie Deloof
og Dirk Crois (BEL)
  Zoran Pančić
og Milorad Stanulov (YUG)
1988 Seoul
detaljer
  Nico Rienks
og Ronald Florijn (NED)
  Beat Schwerzmann
og Ueli Bodenmann (SUI)
  Oleksandr Marchenko
og Vasil Yakusha (URS)
1992 Barcelona
detaljer
  Peter Antonie
og Stephen Hawkins (AUS)
  Arnold Jonke
og Christoph Zerbst (AUT)
  Nico Rienks
og Henk-Jan Zwolle (NED)
1996 Atlanta
detaljer
  Agostino Abbagnale
og Davide Tizzano (ITA)
  Steffen Skår Størseth
og Kjetil Undset (NOR)
  Frederic Kowal
og Samuel Barathay (FRA)
2000 Sydney
detaljer
  Luka Špik
og Iztok Čop (SLO)
  Olaf Tufte
og Fredrik Bekken (NOR)
  Giovanni Calabrese
og Nicola Sartori (ITA)
2004 Athen
detaljer
  Sébastien Vieilledent
og Adrien Hardy (FRA)
  Iztok Čop
og Luka Špik (SLO)
  Rossano Galtarossa
og Alessio Sartori (ITA)
2008 Beijing
detaljer
  David Crawshay
og Scott Brennan (AUS)
  Tõnu Endrekson
og Jüri Jaanson (EST)
  Matthew Wells
og Stephen Rowbotham (GBR)
2012 London
detaljer
  Nathan Cohen
og Joseph Sullivan (NZL)
  Alessio Sartori
og Romano Battisti (ITA)
  Luka Špik
og Iztok Čop (SLO)
2016 Rio de Janeiro
detaljer

DobbeltfirerRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1976 Montreal
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Wolfgang Güldenpfennig
Rüdiger Reiche
Karl Heinz Bussert
Michael Wolfgramm
  Sovjetunionen (URS)
Evgeni Duleev
Yuri Yakimov
Aivars Lazdenieks
Vytautas Butkus
  Tsjekkoslovakia (TCH)
Jaroslav Helebrand
Zdeněk Pecka
Václav Vochoska
Vladek Lacina
1980 Moskva
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Frank Dundr
Carsten Bunk
Uwe Heppner
Martin Winter
  Sovjetunionen (URS)
Yuriy Shapochka
Evgeni Barbakov
Valeri Kleshnyov
Mykola Dovhan
  Bulgaria (BUL)
Mincho Nikolov
Lyubomir Petrov
Ivo Rusev
Bogdan Dobrev
1984 Los Angeles
detaljer
  Vest-Tyskland (FRG)
Albert Hedderich
Raimund Hörmann
Dieter Wiedenmann
Michael Dürsch
  Australia (AUS)
Paul Reedy
Gary Gullock
Timothy Mclaren
Anthony Lovrich
  Canada (CAN)
Doug Hamilton
Mike Hughes
Phil Monckton
Bruce Ford
1988 Seoul
detaljer
  Italia (ITA)
Agostino Abbagnale
Davide Tizzano
Gianluca Farina
Piero Poli
  Norge (NOR)
Alf Hansen
Rolf Thorsen
Lars Bjønness
Vetle Vinje
  Øst-Tyskland (GDR)
Jens Köppen
Steffen Zühlke
Steffen Bogs
Heiko Habermann
1992 Barcelona
detaljer
  Tyskland (GER)
Andreas Hajek
Michael Steinbach
Stephan Volkert
André Willms
  Norge (NOR)
Kjetil Undset
Per Sætersdal
Lars Bjønness
Rolf Thorsen
  Italia (ITA)
Alessandro Corona
Gianluca Farina
Rossano Galtarossa
Filippo Soffici
1996 Atlanta
detaljer
  Tyskland (GER)
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Steiner
André Willms
  USA (USA)
Tim Young
Eric Mueller
Brian Jamieson
Jason Gailes
  Australia (AUS)
Janusz Hooker
Boden Joseph Hanson
Duncan Free
Ronald Snook
2000 Sydney
detaljer
  Italia (ITA)
Agostino Abbagnale
Alessio Sartori
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
  Nederland (NED)
Jochem Verberne
Dirk Lippits
Diederik Simon
Michiel Bartman
  Tyskland (GER)
Marco Geisler
Andreas Hajek
Stephan Volkert
André Willms
2004 Athen
detaljer
  Russland (RUS)
Nikolai Spinev
Igor Kravtsov
Aleksei Svirin
Sergei Fedorovtsev
  Tsjekkia (CZE)
David Kopřiva
Tomáš Karas
Jakub Hanák
David Jirka
  Ukraina (UKR)
Serhij Hryn
Sergij Bilushchenko
Oleg Lykov
Leonid Shaposhnikov
2008 Beijing
detaljer
  Polen (POL)
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
  Italia (ITA)
Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
  Frankrike (FRA)
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
2012 London
detaljer
  Tyskland (GER)
Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
  Kroatia (CRO)
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
  Australia (AUS)
Chris Morgan
Karsten Forsterling
James McRae
Daniel Noonan
2016 Rio de Janeiro
detaljer

Toer uten styrmann mennRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1904 St. Louis
detaljer
  Robert Farnan
og Joseph Ryan (USA)
  John Mulcahy
og William Varley (USA)
  John Joachim
og Joseph Buerger (USA)
1908 London
detaljer
  John Fenning
og Gordon Thomson (GBR)
  George Fairbairn
og Philip Verdon (GBR)
  Frederick Toms
og Norwey Jackes (CAN)
  Martin Stahnke
og Willy Düskow (GER)
1912–1920 ikke på programmet
1924 Paris
detaljer
  Teun Beijnen
og Willy Rösingh (NED)
  Maurice Bouton
og Georges Piot (FRA)
ikke utdelt
1928 Amsterdam
detaljer
  Kurt Moeschter
og Bruno Müller (GER)
  Terence O'Brien
og Robert Nisbet (GBR)
  Paul McDowell
og John Schmitt (USA)
1932 Los Angeles
detaljer
  Lewis Clive
og Hugh Edwards (GBR)
  Cyril Stiles
og Fred Thompson (NZL)
  Henryk Budziński
og Jan Krenz-Mikołajczak (POL)
1936 Berlin
detaljer
  Willi Eichhorn
og Hugo Strauß (GER)
  Harry Larsen
og Peter Olsen (DEN)
  Horacio Podestá
og Julio Curatella (ARG)
1948 London
detaljer
  John Wilson
og Ran Laurie (GBR)
  Hans Kalt
og Josef Kalt (SUI)
  Felice Fanetti
og Bruno Boni (ITA)
1952 Helsinki
detaljer
  Charles Logg
og Thomas Price (USA)
  Michel Knuysen
og Bob Baetens (BEL)
  Kurt Schmid
og Hans Kalt (SUI)
1956 Melbourne
detaljer
  James Fifer
og Duvall Hecht (USA)
  Igor Buldakov
og Viktor Ivanov (URS)
  Josef Kloimstein
og Alfred Sageder (AUT)
1960 Roma
detaljer
  Valentin Boreyko
og Oleg Golovanov (URS)
  Josef Kloimstein
og Alfred Sageder (AUT)
  Veli Lehtelä
og Toimi Pitkänen (FIN)
1964 Tokyo
detaljer
  George Hungerford
og Roger Jackson (CAN)
  Steven Blaisse
og Ernst Veenemans (NED)
  Michael Schwan
og Wolfgang Hottenrott (EUA)
1968 Mexico City
detaljer
  Jörg Lucke
og Heinz-Jörg Bothe (GDR)
  Laurence Hough
og Philip Johnson (USA)
  Peter Christiansen
og Ivan Larsen (DEN)
1972 München
detaljer
  Siegfried Brietzke
og Wolfgang Mager (GDR)
  Heinrich Fischer
og Alfred Bachmann (SUI)
  Roel Luynenburg
og Ruud Stokvis (NED)
1976 Montreal
detaljer
  Bernd Landvoigt
og Jörg Landvoigt (GDR)
  Calvin Coffey
og Michael Staines (USA)
  Peter Vanroye
og Thomas Strauss (FRG)
1980 Moskva
detaljer
  Bernd Landvoigt
og Jörg Landvoigt (GDR)
  Yuri Pimenov
og Nikolay Pimenov (URS)
  Charles Wiggin
og Malcolm Carmichael (GBR)
1984 Los Angeles
detaljer
  Petru Iosub
og Valer Toma (ROU)
  Fernando Climent
og Luis María Lasúrtegui (ESP)
  Hans Magnus Grepperud
og Sverre Løken (NOR)
1988 Seoul
detaljer
  Andy Holmes
og Steve Redgrave (GBR)
  Dănuţ Dobre
og Dragos Neagu (ROU)
  Sadik Mujkič
og Bojan Prešern (YUG)
1992 Barcelona
detaljer
  Matthew Pinsent
og Steve Redgrave (GBR)
  Colin von Ettingshausen
og Peter Hoeltzenbein (GER)
  Iztok Čop
og Denis Žvegelj (SLO)
1996 Atlanta
detaljer
  Matthew Pinsent
og Steve Redgrave (GBR)
  David Weightman
og Robert Scott (AUS)
  Michel Andrieux
og J. C. Rolland (FRA)
2000 Sydney
detaljer
  Michel Andrieux
og J. C. Rolland (FRA)
  Ted Murphy
og Sebastian Bea (USA)
  Matthew Long
og James Tomkins (AUS)
2004 Athen
detaljer
  Drew Ginn
og James Tomkins (AUS)
  Siniša Skelin
og Nikša Skelin (CRO)
  Donovan Cech
og Ramon di Clemente (RSA)
2008 Beijing
detaljer
  Drew Ginn
og Duncan Free (AUS)
  David Calder
og Scott Frandsen (CAN)
  Nathan Twaddle
og George Bridgewater (NZL)
2012 London
detaljer
  Eric Murray
og Hamish Bond (NZL)
  Germain Chardin
og Dorian Mortelette (FRA)
  George Nash
og William Satch (GBR)
2016 Rio de Janeiro
detaljer

Firer uten styrmann mennRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1904 St. Louis
detaljer
  USA (USA)
Arthur Stockhoff
August Erker
George Dietz
Albert Nasse
  USA (USA)
Frederick Suerig
Martin Formanack
Charles Aman
Michael Begley
  USA (USA)
Gustav Voerg
John Freitag
Louis Helm
Frank Dummerth
1908 London
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Collier Cudmore
James Angus Gillan
Duncan Mackinnon
John Somers-Smith
  Storbritannia (GBR)
Philip Filleul
Harold Barker
John Fenning
Gordon Thomson
  Canada (CAN)
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
  Nederland (NED)
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
Johan Burk
Bernardus Croon
1912–1920 ikke på programmet
1924 Paris
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Charles Eley
James MacNabb
Robert Morrison
Terence Sanders
  Canada (CAN)
Archibald Black
George MacKay
Colin Finlayson[1]
William Wood
  Sveits (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
1928 Amsterdam
detaljer
  Storbritannia (GBR)
John Lander
Michael Warriner
Richard Beesly
Edward Vaughan Bevan
  USA (USA)
Charles Karle
William Miller
George Healis
Ernest Bayer
  Italia (ITA)
Cesare Rossi
Pietro Freschi
Umberto Bonadè
Paolo Gennari
1932 Los Angeles
detaljer
  Storbritannia (GBR)
John Badcock
Hugh Edwards
Jack Beresford
Rowland George
  Tyskland (GER)
Karl Aletter
Ernst Gaber
Walter Flinsch
Hans Maier
  Italia (ITA)
Antonio Ghiardello
Francesco Cossu
Giliante D'Este
Antonio Garzoni Provenzani
1936 Berlin
detaljer
  Tyskland (GER)
Rudolf Eckstein
Anton Rom
Martin Karl
Wilhelm Menne
  Storbritannia (GBR)
Thomas Bristow
Alan Barrett
Peter Jackson
John Sturrock
  Sveits (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
1948 London
detaljer
  Italia (ITA)
Giuseppe Moioli
Elio Morille
Giovanni Invernizzi
Francesco Faggi
  Danmark (DEN)
Helge Halkjær
Aksel Bonde Hansen
Helge Muxoll Schrøder
Ib Larsen
  USA (USA)
Frederick Kingsbury
Stuart Griffing
Gregory Gates
Robert Perew
1952 Helsinki
detaljer
  Jugoslavia (YUG)
Duje Bonačić
Velimir Valenta
Mate Trojanović
Petar Šegvić
  Frankrike (FRA)
Pierre Blondiaux
Jean-Jacques Guissart
Marc Bouissou
Roger Gautier
  Finland (FIN)
Veikko Lommi
Kauko Wahlsten
Oiva Lommi
Lauri Nevalainen
1956 Melbourne
detaljer
  Canada (CAN)
Archibald McKinnon
Lorne Loomer
Walter D'Hondt
Donald Arnold
  USA (USA)
John Welchli
John McKinlay
Arthur McKinlay
James McIntosh
  Frankrike (FRA)
René Guissart
Yves Delacour
Gaston Mercier
Guy Guillabert
1960 Roma
detaljer
  USA (USA)
Arthur Ayrault
Ted Nash
John Sayre
Rusty Wailes
  Italia (ITA)
Tullio Baraglia
Renato Bosatta
Giancarlo Crosta
Giuseppe Galante
  Sovjetunionen (URS)
Igor Akhremchik
Yuri Bachurov
Valentin Morkovkin
Anatoly Tarabrin
1964 Tokyo
detaljer
  Danmark (DEN)
John Hansen
Bjørn Hasløv
Erik Petersen
Kurt Helmudt
  Storbritannia (GBR)
John Russell
Hugh Wardell-Yerburgh
William Barry
John James
  USA (USA)
Geoffrey Picard
Richard Lyon
Theodore Mittet
Ted Nash
1968 Mexico City
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  Ungarn (HUN)
Zoltán Melis
József Csermely
György Sarlós
Antal Melis
  Italia (ITA)
Renato Bosatta
Pier Conti-Manzini
Tullio Baraglia
Abramo Albini
1972 München
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
  New Zealand (NZL)
Dick Tonks
Dudley Storey
Ross Collinge
Noel Mills
  Vest-Tyskland (FRG)
Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
1976 Montreal
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Siegfried Brietzke
Andreas Decker
Stefan Semmler
Wolfgang Mager
  Norge (NOR)
Ole Nafstad
Arne Bergodd
Finn Tveter
Rolf Andreassen
  Sovjetunionen (URS)
Raul Arnemann
Nikolaj Kuznetsov
Valeri Dolinin
Anushavan Gassan-Dzhalalov
1980 Moskva
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Jürgen Thiele
Andreas Decker
Stefan Semmler
Siegfried Brietzke
  Sovjetunionen (URS)
Aleksey Kamkin
Valeri Dolinin
Aleksandr Kulagin
Vitali Eliseev
  Storbritannia (GBR)
John Beattie
Ian McNuff
David Townsend
Martin Cross
1984 Los Angeles
detaljer
  New Zealand (NZL)
Les O'Connell
Shane O'Brien
Conrad Robertson
Keith Trask
  USA (USA)
David Clark
Jonathan Smith
Phillip Stekl
Alan Forney
  Danmark (DEN)
Michael Jessen
Lars Nielsen
Per Rasmussen
Erik Christiansen
1988 Seoul
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Roland Schröder
Ralf Brudel
Olaf Förster
Thomas Greiner
  USA (USA)
Raoul Rodriguez
Thomas Bohrer
Richard Kennelly
David Krmpotich
  Vest-Tyskland (FRG)
Guido Grabow
Volker Grabow
Norbert Keßlau
Jörg Puttlitz
1992 Barcelona
detaljer
  Australia (AUS)
Andrew Cooper
Nicholas Green
Mike McKay
James Tomkins
  USA (USA)
Jeffrey McLaughlin
William Burden
Thomas Bohrer
Patrick Manning
  Slovenia (SLO)
Milan Janša
Sadik Mujkič
Sašo Mirjanič
Janez Klemenčič
1996 Atlanta
detaljer
  Australia (AUS)
Nicholas Green
Drew Ginn
James Tomkins
Mike McKay
  Frankrike (FRA)
Bertrand Vecten
Olivier Moncelet
Daniel Fauche
Giles Bosquet
  Storbritannia (GBR)
Greg Searle
Jonny Searle
Rupert Obholzer
Tim Foster
2000 Sydney
detaljer
  Storbritannia (GBR)
James Cracknell
Steve Redgrave
Tim Foster
Matthew Pinsent
  Italia (ITA)
Valter Molea
Riccardo Dei Rossi
Lorenzo Carboncini
Carlo Mornati
  Australia (AUS)
James Stewart
Ben Dodwell
Geoffrey Stewart
Bo Hanson
2004 Athen
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Steve Williams
James Cracknell
Ed Coode
Matthew Pinsent
  Canada (CAN)
Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
  Italia (ITA)
Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamennoni
Raffaello Leonardo
2008 Beijing
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Tom James
Steve Williams
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  Australia (AUS)
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
  Frankrike (FRA)
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
2012 London
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  Australia (AUS)
James Chapman
Joshua Dunkley-Smith
Drew Ginn
William Lockwood
  USA (USA)
Charlie Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
2016 Rio de Janeiro
detaljer

ÅtterRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1900 Paris
detaljer
  USA (USA)
William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell
  Belgia (BEL)
Jules De Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar De Somville
Oscar De Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel Van Crombrugge
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred van Landeghem
  Nederland (NED)
François Brandt
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
Hermanus Brockmann
1904 St. Louis
detaljer
  USA (USA)
Frederick Cresser
Michael Gleason
Frank Schell
James Flanagan
Charles Armstrong
Harry Lott
Joseph Dempsey
John Exley
Louis Abell
  Canada (CAN)
Arthur Bailey
William Rice
George Reiffenstein
Phil Boyd
George Strange
William Wadsworth
Donald MacKenzie
Joseph Wright
Thomas Loudon
ikke utdelt
1908 London
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Albert Gladstone
Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall
Gilchrist Maclagan
  Belgia (BEL)
Oscar Taelman
Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mijs
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma
Alfred van Landeghem
  Canada (CAN)
Irvine Robertson
Joseph Wright
Julius Thomson
Walter Lewis
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
Douglas Kertland
  Storbritannia (GBR)
Frank Jerwood
Eric Powell
Oswald Carver
Edward Williams
Henry Goldsmith
Harold Kitching
John Burn
Douglas Stuart
Richard Boyle
1912 Stockholm
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Edgar Burgess
Sidney Swann
Leslie Wormwald
Ewart Horsfall
James Angus Gillan
Arthur Garton
Alister Kirby
Philip Fleming
Henry Wells
  Storbritannia (GBR)
William Fison
William Parker
Thomas Gillespie
Beaufort Burdekin
Frederick Pitman
Arthur Wiggins
Charles Littlejohn
Robert Bourne
John Walker
  Tyskland (GER)
Otto Liebing
Max Bröske
Max Vetter
Willi Bartholomae
Fritz Bartholomae
Werner Dehn
Rudolf Reichelt
Hans Matthiae
Kurt Runge
1920 Antwerpen
detaljer
  USA (USA)
Virgil Jacomini
Edwin Graves
William Jordan
Edward Moore
Alden Sanborn
Donald Johnston
Vincent Gallagher
Clyde King
Sherman Clark
  Storbritannia (GBR)
Ewart Horsfall
Guy Oliver Nickalls
Richard Lucas
Walter James
John Campbell
Sebastian Earl
Ralph Shove
Sidney Swann
Robin Johnstone
  Norge (NOR)
Theodor Nag
Conrad Olsen
Adolf Nilsen
Håkon Ellingsen
Thore Michelsen
Arne Mortensen
Karl Nag
Tollef Tollefsen
Thoralf Hagen
1924 Paris
detaljer
  USA (USA)
Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Benjamin Spock
Alfred Wilson
Laurence Stoddard
  Canada (CAN)
Arthur Bell
Robert Hunter
William Langford
Harold Little
John Smith
Warren Snyder
Norman Taylor
William Wallace
Ivor Campbell
  Italia (ITA)
Antonio Cattalinich
Francesco Cattalinich
Simeone Cattalinich
Giuseppe Grivelli
Latino Galasso
Pietro Ivanov
Bruno Sorich
Carlo Toniatti
Vittorio Gliubich
1928 Amsterdam
detaljer
  USA (USA)
Marvin Stalder
John Brinck
Francis Frederick
William Thompson
William Dally
James Workman
Hubert A. Caldwell
Peter Donlon
Donald Blessing
  Storbritannia (GBR)
Jamie Hamilton
Guy Oliver Nickalls
John Badcock
Donald Gollan
Harold Lane
Gordon Killick
Jack Beresford
Harold West
Arthur Sulley
  Canada (CAN)
Frederick Hedges
Frank Fiddes
John Hand
Herbert Richardson
Jack Murdoch
Athol Meech
Edgar Norris
William Ross
John Donnelly
1932 Los Angeles
detaljer
  USA (USA)
Edwin Salisbury
James Blair
Duncan Gregg
David Dunlap
Burton Jastram
Charles Chandler
Harold Tower
Winslow Hall
Norris Graham
  Italia (ITA)
Vittorio Cioni
Mario Balleri
Renato Bracci
Dino Barsotti
Roberto Vestrini
Guglielmo Del Bimbo
Enrico Garzelli
Renato Barbieri
Cesare Milani
  Canada (CAN)
Earl Eastwood
Joseph Harris
Stanley Stanyar
Harry Fry
Cedric Liddell
William Thoburn
Donald Boal
Albert Taylor
George MacDonald
1936 Berlin
detaljer
  USA (USA)
Herbert Morris
Charles Day
Gordon Adam
John White
James McMillin
George Hunt
Joseph Rantz
Donald Hume
Robert Moch
  Italia (ITA)
Guglielmo Del Bimbo
Dino Barsotti
Oreste Grossi
Enzo Bartolini
Mario Checcacci
Dante Secchi
Ottorino Quaglierini
Enrico Garzelli
Cesare Milani
  Tyskland (GER)
Alfred Rieck
Helmut Radach
Hans Kuschke
Heinz Kaufmann
Gerd Völs
Werner Loeckle
Hans-Joachim Hannemann
Herbert Schmidt
Wilhelm Mahlow
1948 London
detaljer
  USA (USA)
Ian Turner
David Turner
James Hardy
George Ahlgren
Lloyd Butler
David Brown
Justus Smith
John Stack
Ralph Purchase
  Storbritannia (GBR)
Christopher Barton
Michael Lapage
Guy Richardson
Ernest Bircher
Paul Massey
Charles Lloyd
David Meyrick
Alfred Mellows
Jack Dearlove
  Norge (NOR)
Kristoffer Lepsøe
Thorstein Kråkenes
Hans Hansen
Halfdan Gran Olsen
Harald Kråkenes
Leif Næss
Thor Pedersen
Carl Monssen
Sigurd Monssen
1952 Helsinki
detaljer
  USA (USA)
Frank Shakespeare
William Fields
James Dunbar
Richard Murphy
Robert Detweiler
Henry Procter
Wayne Frye
Edward Stevens
Charles Manring
  Sovjetunionen (URS)
Yevgeny Brago
Vladimir Rodimushkin
Aleksei Komarov
Igor Borisov
Slava Amiragov
Leonid Gissen
Yevgeny Samsonov
Vladimir Kryukov
Igor Polyakov
  Australia (AUS)
Robert Tinning
Ernest Chapman
Nimrod Greenwood
David Anderson
Geoffrey Williamson
Mervyn Finlay
Edward Pain
Phillip Cayzer
Tom Chessell
1956 Melbourne
detaljer
  USA (USA)
Thomas Charlton
David Wight
John Cooke
Donald Beer
Caldwell Esselstyn
Charles Grimes
Rusty Wailes
Robert Morey
William Becklean
  Canada (CAN)
Philip Kueber
Richard McClure
Robert Wilson
David Helliwell
Donald Pretty
William McKerlich
Douglas McDonald
Lawrence West
Carlton Ogawa
  Australia (AUS)
Michael Aikman
David Boykett
Angus Benfield
James Howden
Garth Manton
Walter Howell
Adrian Monger
Bryan Doyle
Harold Hewitt
1960 Roma
detaljer
  Det forente Tyskland (EUA)
Manfred Rulffs
Walter Schröder
Frank Schepke
Kraft Schepke
Karl-Heinrich von Groddeck
Karl-Heinz Hopp
Klaus Bittner
Hans Lenk
Willi Padge
  Canada (CAN)
Donald Arnold
Walter D'Hondt
Nelson Kuhn
John Lecky
Lorne Loomer
Archibald MacKinnon
William McKerlich
Glen Mervyn
Sohen Biln
  Tsjekkoslovakia (TCH)
Bohumil Janoušek
Jan Jindra
Jiří Lundák
Stanislav Lusk
Václav Pavkovič
Luděk Pojezný
Jan Švéda
Josef Věntus
Miroslav Koníček
1964 Tokyo
detaljer
  USA (USA)
Joseph Amlong
Thomas Amlong
Harold Budd
Emory Clark
Stanley Cwiklinski
Hugh Foley
William Knecht
William Stowe
Róbert Zimonyi
  Det forente Tyskland (EUA)
Klaus Aeffke
Klaus Bittner
Karl-Heinrich von Groddeck
Hans-Jurgen Wallbrecht
Klaus Behrens
Jürgen Schröder
Jürgen Plagemann
Horst Meyer
Thomas Ahrens
  Tsjekkoslovakia (TCH)
Petr Čermák
Jiří Lundák
Jan Mrvík
Július Toček
Josef Věntus
Luděk Pojezný
Bohumil Janoušek
Richard Nový
Miroslav Koníček
1968 Mexico City
detaljer
  Vest-Tyskland (FRG)
Horst Meyer
Wolfgang Hottenrott
Dirk Schreyer
Egbert Hirschfelder
Rüdiger Henning
Jörg Siebert
Lutz Ulbricht
Nikolaus Ott
Günther Thiersch
  Australia (AUS)
Alfred Duval
David Douglas
Michael Morgan
John Ranch
Joseph Frazio
Gary Pearce
Peter Dickson
Robert Shirlaw
Alan Grover
  Sovjetunionen (URS)
Zigmas Jukna
Aleksandr Martyshkin
Antanas Bagdonavičius
Vytautas Briedis
Volodymyr Sterlyk
Valentyn Kravchuk
Juozas Jagelavičius
Viktor Suslin
Yuri Lorentsson
1972 München
detaljer
  New Zealand (NZL)
Tony Hurt
Wybo Veldman
Dick Joyce
John Hunter
Lindsay Wilson
Athol Earl
Trevor Coker
Gary Robertson
Simon Dickie
  USA (USA)
Lawrence Terry
Franklin Hobbs
Peter Raymond
Timothy Mickelson
Eugene Clapp
William Hobbs
Cleve Livingston
Michael Livingston
Paul Hoffman
  Øst-Tyskland (GDR)
Hans-Joachim Borzym
Jörg Landvoigt
Harold Dimke
Manfred Schneider
Hartmut Schreiber
Manfred Schmorde
Bernd Landvoigt
Heinri Mederow
Dietmar Schwarz
1976 Montreal
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Bernd Baumgart
Gottfried Döhn
Werner Klatt
Hans Joachim Luck
Dieter Wendisch
Roland Kostulski
Ulrich Karnatz
Karl Heins Prudohl
Karl Heinz Danielovski
  Storbritannia (GBR)
Richard Lester
John Yallop
Timothy Crooks
Hugh Matheson
David Maxwell
James Clark
Fred Smallbone
Leonard Robertson
Patrick Sweeney
  New Zealand (NZL)
Ivan Sutherland
Trevor Coker
Peter Dignan
Lindsay Wilson
Athol Earl
Dave Rodger
Alex McLean
Tony Hurt
Simon Dickie
1980 Moskva
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Bernd Krauss
Hans-Peter Koppe
Ulrich Kons
Jörg Friedrich
Jens Doberschütz
Ulrich Karnatz
Uwe Dühring
Bernd Höing
Klaus-Dieter Ludwig
  Storbritannia (GBR)
Duncan McDougall
Allan Whitwell
Henry Clay
Chris Mahoney
Andrew Justice
John Pritchard
Malcolm McGowan
Richard Stanhope
Colin Moynihan
  Sovjetunionen (URS)
Viktor Kokoshin
Andriy Tishchenko
Aleksandr Tkachenko
Jonas Pinskus
Jonas Normantas
Andrei Lugin
Aleksandr Mantsevich
Igor Maistrenko
Grigory Dmitrienko
1984 Los Angeles
detaljer
  Canada (CAN)
Blair Horn
Dean Crawford
Michael Evans
Paul Steele
Grant Main
Mark Evans
Kevin Neufeld
Pat Turner
Brian McMahon
  USA (USA)
Chip Lubsen
Andrew Sudduth
John Terwilliger
Christopher Penny
Tom Darling
Fred Borchelt
Charles Clapp III
Bruce Ibbetson
Bob Jaugstetter
  Australia (AUS)
Craig Muller
Clyde Hefer
Samuel Patten
Tim Willoughby
Ian Edmunds
James Battersby
Ion Popa
Stephen Evans
Gavin Thredgold
1988 Seoul
detaljer
  Vest-Tyskland (FRG)
Bahne Rabe
Eckhardt Schultz
Ansgar Wessling
Wolfgang Maennig
Matthias Mellinghaus
Thomas Möllenkamp
Thomas Domian
Armin Eichholz
Manfred Klein
  Sovjetunionen (URS)
Viktor Omelyanovich
Vasily Tikhonov
Andrey Vasilyev
Pavel Gurkovsky
Nikolay Kumarov
Aleksandr Lukvanov
Veniamin But
Viktor Diduk
Aleksandr Dumchev
  USA (USA)
Mike Teti
Jonathan Smith
Ted Patton
John Rusher
Peter Nordell
Jeffrey McLaughlin
Doug Burden
John Pescatore
Seth Bauer
1992 Barcelona
detaljer
  Canada (CAN)
Darren Barber
Andrew Crosby
Michael Forgeron
Robert Marland
Terence Paul
Derek Porter
Michael Rascher
Bruce Robertson
John Wallace
  Romania (ROU)
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Vasile Nastase
Claudiu Marin
Dǎnuţ Dobre
Valentin Robu
Vasile Mastacan
Ioan Vizitiu
Marin Gheorghe
  Tyskland (GER)
Roland Baar
Armin Eichholz
Detlef Kirchhoff
Manfred Klein
Bahne Rabe
Frank Richter
Hans Sennewald
Thorsten Streppelhoff
Ansgar Wessling
1996 Atlanta
detaljer
  Nederland (NED)
Koos Maasdijk
Ronald Florijn
Jeroen Duyster
Michiel Bartman
Henk-Jan Zwolle
Niels van der Zwan
Niels van Steenis
Diederik Simon
Nico Rienks
  Tyskland (GER)
Mark Kleinschmidt
Detlef Kirchhoff
Wolfram Huhn
Roland Baar
Marc Weber
Ulrich Viefers
Peter Thiede
Thorsten Streppelhoff
Frank Jörg Richter
  Russland (RUS)
Pavel Melnikov
Andrei Glukhov
Anton Chermashentsev
Aleksandr Lukyanov
Nikolai Aksyonov
Dmitri Rozinkevich
Sergei Matveyev
Roman Monchenko
Vladimir Volodenkov
Vladimir Sokolov
2000 Sydney
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Andrew Lindsay
Ben Hunt-Davis
Simon Dennis
Louis Attrill
Luka Grubor
Kieran West
Fred Scarlett
Steve Trapmore
Rowley Douglas
  Australia (AUS)
Christian Ryan
Alastair Gordon
Nick Porzig
Robert Jahrling
Mike McKay
Stuart Welch
Daniel Burke
Jaime Fernandez
Brett Hayman
  Kroatia (CRO)
Igor Francetić
Tihomir Franković
Tomislav Smoljanović
Nikša Skelin
Siniša Skelin
Krešimir Čuljak
Igor Boraska
Branimir Vujević
Silvijo Petriško
2004 Athen
detaljer
  USA (USA)
Jason Read
Wyatt Allen
Chris Ahrens
Joseph Hansen
Matt Deakin
Dan Beery
Beau Hoopman
Bryan Volpenhein
Peter Cipollone
  Nederland (NED)
Matthijs Vellenga
Gijs Vermeulen
Jan-Willem Gabriëls
Daniël Mensch
Geert Jan Derksen
Gerritjan Eggenkamp
Diederik Simon
Michiel Bartman
Chun Wei Cheung
  Australia (AUS)
Stefan Szczurowski
Stuart Reside
Stuart Welch
James Stewart
Geoffrey Stewart
Boden Hanson
Mike McKay
Stephen Stewart
Michael Toon
2008 Beijing
detaljer
  Canada (CAN)
Kevin Light
Ben Rutledge
Andrew Byrnes
Jake Wetzel
Malcolm Howard
Dominic Seiterle
Adam Kreek
Kyle Hamilton
Brian Price
  Storbritannia (GBR)
Alex Partridge
Tom Stallard
Tom Lucy
Richard Egington
Josh West
Alastair Heathcote
Matthew Langridge
Colin Smith
Acer Nethercott
  USA (USA)
Beau Hoopman
Matt Schnobrich
Micah Boyd
Wyatt Allen
Daniel Walsh
Steven Coppola
Josh Inman
Bryan Volpenhein
Marcus McElhenney
2012 London
detaljer
  Tyskland (GER)
Filip Adamski
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Lukas Müller
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Martin Sauer
  Canada (CAN)
Gabriel Bergen
Douglas Csima
Robert Gibson
Conlin McCabe
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
Jeremiah Brown
Will Crothers
Brian Price
  Storbritannia (GBR)
Alex Partridge
James Foad
Tom Ransley
Richard Egington
Mohamed Sbihi
Greg Searle
Matthew Langridge
Constantine Louloudis
Phelan Hill
2016 Rio de Janeiro
detaljer

Dobbeltsculler, lettvektRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1996 Atlanta
detaljer
  Michael Gier
og Markus Gier (SUI)
  Maarten van der Linden
og Pepijn Aardewijn (NED)
  Bruce Hick
og Anthony Edwards (AUS)
2000 Sydney
detaljer
  Tomasz Kucharski
og Robert Sycz (POL)
  Elia Luini
og Leonardo Pettinari (ITA)
  Pascal Touron
og Thibaud Chapelle (FRA)
2004 Athen
detaljer
  Tomasz Kucharski
og Robert Sycz (POL)
  Frederic Dufour
og Pascal Touron (FRA)
  Vasileios Polymeros
og Nikolaos Skiathitis (GRE)
2008 Beijing
detaljer
  Zac Purchase
og Mark Hunter (GBR)
  Dimitrios Mougios
og Vasileios Polymeros (GRE)
  Mads Rasmussen
og Rasmus Quist (DEN)
2012 London
detaljer
  Mads Rasmussen
og Rasmus Quist Hansen (DEN)
  Zac Purchase
og Mark Hunter (GBR)
  Storm Uru
og Peter Taylor (NZL)
2016 Rio de Janeiro
detaljer

Firer, lettvektRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1996 Atlanta
detaljer
  Danmark (DEN)
Victor Feddersen
Niels Henriksen
Thomas Poulsen
Eskild Ebbesen
  Canada (CAN)
Brian Peaker
Jeffrey Lay
Dave Boyes
Gavin Hassett
  USA (USA)
Marc Schneider
Jeff Pfaendtner
David Collins
William Carlucci
2000 Sydney
detaljer
  Frankrike (FRA)
Laurent Porchier
Jean-Christophe Bette
Yves Hocdé
Xavier Dorfmann
  Australia (AUS)
Simon Burgess
Anthony Edwards
Darren Balmforth
Robert Richards
  Danmark (DEN)
Søren Madsen
Thomas Ebert
Eskild Ebbesen
Victor Feddersen
2004 Athen
detaljer
  Danmark (DEN)
Thor Kristensen
Thomas Ebert
Stephan Mølvig
Eskild Ebbesen
  Australia (AUS)
Glen Loftus
Anthony Edwards
Ben Cureton
Simon Burgess
  Italia (ITA)
Lorenzo Bertini
Catello Amarante
Salvatore Amitrano
Bruno Mascarenhas
2008 Beijing
detaljer
  Danmark (DEN)
Thomas Ebert
Morten Jørgensen
Eskild Ebbesen
Mads Andersen
  Polen (POL)
Łukasz Pawłowski
Bartłomiej Pawełczak
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Canada (CAN)
Iain Brambell
Jon Beare
Mike Lewis
Liam Parsons
2012 London
detaljer
  Sør-Afrika (RSA)
James Thompson
Matthew Brittain
John Smith
Sizwe Ndlovu
  Storbritannia (GBR)
Peter Chambers
Rob Williams
Richard Chambers
Chris Bartley
  Danmark (DEN)
Kasper Winther
Morten Jørgensen
Jacob Barsoe
Eskild Ebbesen
2016 Rio de Janeiro
detaljer

Tidligere øvelserRediger

Toer med styrmannRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1900 Paris
detaljer
  Blandede lag (ZZX)
François Brandt
Roelof Klein
Hermanus Brockmann
  Frankrike (FRA)
Lucien Martinet
René Waleff
unknown cox
  Frankrike (FRA)
Carlos Deltour
Antoine Védrenne
Raoul Paoli
1904–1912 ikke på programmet
1920 Antwerpen
detaljer
  Italia (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Guido De Filip
  Frankrike (FRA)
Gabriel Poix
Maurice Bouton
Ernest Barberolle
  Sveits (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Paul Piaget
1924 Paris
detaljer
  Sveits (SUI)
Édouard Candeveau
Alfred Felber
Émile Lachapelle
  Italia (ITA)
Ercole Olgeni
Giovanni Scatturin
Gino Sopracordevole
  USA (USA)
Leon Butler
Harold Wilson
Edward Jennings
1928 Amsterdam
detaljer
  Sveits (SUI)
Hans Schöchlin
Karl Schöchlin
Hans Bourquin
  Frankrike (FRA)
Armand Marcelle
Edouard Marcelle
Henri Préaux
  Belgia (BEL)
Léon Flament
François de Coninck
Georges Anthony
1932 Los Angeles
detaljer
  USA (USA)
Joseph Schauers
Charles Kieffer
Edward Jennings
  Polen (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Jerzy Skolimowski
  Frankrike (FRA)
Anselme Brusa
André Giriat
Pierre Brunet
1936 Berlin
detaljer
  Tyskland (GER)
Gerhard Gustmann
Herbert Adamski
Dieter Arend
  Italia (ITA)
Almiro Bergamo
Guido Santin
Luciano Negrini
  Frankrike (FRA)
Marceau Fourcade
Georges Tapie
Noël Vandernotte
1948 London
detaljer
  Danmark (DEN)
Finn Pedersen
Tage Henriksen
Carl Andersen
  Italia (ITA)
Giovanni Steffè
Aldo Tarlao
Alberto Radi
  Ungarn (HUN)
Antal Szendey
Béla Zsitnik
Róbert Zimonyi
1952 Helsinki
detaljer
  Frankrike (FRA)
Raymond Salles
Gaston Mercier
Bernard Malivoire
  Tyskland (GER)
Heinz Manchen
Helmut Heinhold
Helmut Noll
  Danmark (DEN)
Svend Petersen
Poul Svendsen
Jørgen Frantzen
1956 Melbourne
detaljer
  USA (USA)
Arthur Ayrault
Conn Findlay
Armin Seiffert
  Det forente Tyskland (EUA)
Karl-Heinrich von Groddeck
Horst Arndt
Rainer Borkowsky
  Sovjetunionen (URS)
Ihor Yemchuk
Georgiy Zhylin
Vladimir Petrov
1960 Roma
detaljer
  Det forente Tyskland (EUA)
Bernhard Knubel
Karl Renneberg
Klaus Zerta
  Sovjetunionen (URS)
Antanas Bagdonavičius
Zigmas Jukna
Igor Rudakov
  USA (USA)
Richard Draeger
Conn Findlay
Henry Mitchell
1964 Tokyo
detaljer
  USA (USA)
Edward Ferry
Conn Findlay
Kent Mitchell
  Frankrike (FRA)
Jacques Morel
Georges Morel
Jean Claude Darouy
  Nederland (NED)
Jan Just Bos
Herman Rouwé
Frederik Hartsuiker
1968 Mexico City
detaljer
  Italia (ITA)
Primo Baran
Renzo Sambo
Bruno Cipolla
  Nederland (NED)
Herman Suselbeek
Hadriaan van Nes
Roderick Rijnders
  Danmark (DEN)
Jørn Krab
Harry Jørgensen
Preben Krab
1972 München
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Wolfgang Gunkel
Jörg Lücke
Klaus-Dieter Neubert
  Tsjekkoslovakia (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Vladimír Petříček
  Romania (ROU)
Ştefan Tudor
Petre Ceapura
Ladislau Lovrenschi
1976 Montreal
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Harald Jährling
Friedrich Ulrich
Georg Spohr
  Sovjetunionen (URS)
Dmitri Bekhterev
Yuri Shurkalov
Yuri Lorentsson
  Tsjekkoslovakia (TCH)
Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Ludvík Vébr
1980 Moskva
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Harald Jährling
Friedrich-Wilhelm Ulrich
Georg Spohr
  Sovjetunionen (URS)
Viktor Pereverzev
Gennady Kryuchkin
Aleksandr Lukyanov
  Jugoslavia (YUG)
Dusko Mrduljas
Zlatko Celent
Josip Reic
1984 Los Angeles
detaljer
  Italia (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
  Romania (ROU)
Dimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Dumitru Răducanu
  USA (USA)
Kevin Still
Robert Espeseth
Doug Herland
1988 Seoul
detaljer
  Italia (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
  Øst-Tyskland (GDR)
Mario Streit
Detlef Kirchhoff
René Rensch
  Storbritannia (GBR)
Patrick Sweeney
Andy Holmes
Steve Redgrave
1992 Barcelona
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Garry Herbert
Greg Searle
Jonny Searle
  Italia (ITA)
Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
  Romania (ROU)
Dimitrie Popescu
Dumitru Răducanu
Nicolaie Taga

Firer med styrmannRediger

Leker Gull Sølv Bronse
1900 Paris
detaljer
  Frankrike (FRA)
Henri Bouckaert
Jean Cau
Émile Delchambre
Henri Hazebrouck
Charlot
  Tyskland (GER)
Gustav Goßler
Oskar Goßler
Walter Katzenstein
Waldemar Tietgens
Carl Goßler
  Frankrike (FRA)
Georges Lumpp
Charles Perrin
Daniel Soubeyran
Émile Wegelin
unknown cox
  Nederland (NED)
Coenraad Hiebendaal
Geert Lotsij
Paul Lotsij
Johannes Terwogt
Hermanus Brockmann
  Tyskland (GER)
Wilhelm Carstens
Julius Körner
Adolf Möller
Hugo Rüster
Gustav Moths
  Tyskland (GER)
Ernst Felle
Otto Fickeisen
Carl Lehle
Hermann Wilker
Franz Kröwerath[2]
1904–1908 ikke på programmet
1912 Stockholm
detaljer
  Tyskland (GER)
Albert Arnheiter
Hermann Wilker
Rudolf Fickeisen
Otto Fickeisen
Karl Leister[3]
  Storbritannia (GBR)
Julius Beresford
Karl Vernon
Charles Rought
Bruce Logan
Geoffrey Carr
  Danmark (DEN)
Erik Bisgaard
Rasmus Frandsen
Mikael Simonsen
Poul Thymann
Ejgil Clemmensen
1920 Antwerpen
detaljer
  Sveits (SUI)
Willy Brüderlin
Max Rudolf
Paul Rudolf
Hans Walter
Paul Staub
  USA (USA)
Kenneth Myers
Carl Klose
Franz Federschmidt
Erich Federschmidt
Sherman Clark
  Norge (NOR)
Birger Var
Theodor Klem
Henry Larsen
Per Gulbrandsen
Thoralf Hagen
1924 Paris
detaljer
  Sveits (SUI)
Emile Albrecht
Alfred Probst
Eugen Sigg
Hans Walter
Émile Lachapelle
  Frankrike (FRA)
Eugène Constant
Louis Gressier
Georges Lecointe
Raymond Talleux
Ernest Barberolle
  USA (USA)
Robert Gerhardt
Sidney Jelinek
Edward Mitchell
Henry Welsford
John Kennedy
1928 Amsterdam
detaljer
  Italia (ITA)
Valerio Perentin
Giliante D'Este
Nicolò Vittori
Giovanni Delise
Renato Petronio
  Sveits (SUI)
Ernst Haas
Joseph Meyer
Otto Bucher
Karl Schwegler
Fritz Bösch
  Polen (POL)
Franciszek Bronikowski
Edmund Jankowski
Leon Birkholc
Bernard Ormanowski
Bolesław Drewek
1932 Los Angeles
detaljer
  Tyskland (GER)
Hans Eller
Horst Hoeck
Walter Meyer
Joachim Spremberg
Carlheinz Neumann
  Italia (ITA)
Bruno Vattovaz
Giovanni Plazzer
Riccardo Divora
Bruno Parovel
Giovanni Scher
  Polen (POL)
Jerzy Braun
Janusz Ślązak
Stanisław Urban
Edward Kobyliński
Jerzy Skolimowski
1936 Berlin
detaljer
  Tyskland (GER)
Hans Maier
Walter Volle
Ernst Gaber
Paul Söllner
Fritz Bauer
  Sveits (SUI)
Hermann Betschart
Hans Homberger
Alex Homberger
Karl Schmid
Rolf Spring
  Frankrike (FRA)
Fernand Vandernotte
Marcel Vandernotte
Jean Cosmat
Marcel Chauvigné
Noël Vandernotte
1948 London
detaljer
  USA (USA)
Warren Westlund
Robert Martin
Robert Will
Gordon Giovanelli
Allan Morgan
  Sveits (SUI)
Rudolf Reichling
Erich Schriever
Emil Knecht
Peter Stebler
André Moccand
  Danmark (DEN)
Erik Larsen
Børge Nielsen
Henry Larsen
Harry Knudsen
Jørgen Olsen
1952 Helsinki
detaljer
  Tsjekkoslovakia (TCH)
Karel Mejta
Jiří Havlis
Jan Jindra
Stanislav Lusk
Miroslav Koranda
  Sveits (SUI)
Rico Bianchi
Karl Weidmann
Heinrich Scheller
Émile Ess
Walter Leiser
  USA (USA)
Carl Lovested
Alvin Ulbrickson
Richard Wahlstrom
Matthew Leanderson
Albert Rossi
1956 Melbourne
detaljer
  Italia (ITA)
Albert Winkler
Romano Sgheiz
Angelo Vanzin
Franco Trincavelli
Ivo Stefanoni
  Sverige (SWE)
Olle Larsson
Gösta Eriksson
Ivar Aronsson
Evert Gunnarsson
Bertil Göransson
  Finland (FIN)
Kauko Hänninen
Reino Poutanen
Veli Lehtelä
Toimi Pitkänen
Matti Niemi
1960 Roma
detaljer
  Det forente Tyskland (EUA)
Gerd Cintl
Horst Effertz
Klaus Riekemann
Jürgen Litz
Michael Obst
  Frankrike (FRA)
Robert Dumontois
Claude Martin
Jacques Morel
Guy Nosbaum
Jean Klein
  Italia (ITA)
Fulvio Balatti
Romano Sgheiz
Franco Trincavelli
Giovanni Zucchi
Ivo Stefanoni
1964 Tokyo
detaljer
  Det forente Tyskland (EUA)
Peter Neusel
Bernhard Britting
Joachim Werner
Egbert Hirschfelder
Juergen Oelke
  Italia (ITA)
Renato Bosatta
Emilio Trivini
Giuseppe Galante
Franco De Pedrina
Giovanni Spinola
  Nederland (NED)
Lex Mullink
Jan van de Graaff
Freek van de Graaff
Robert van de Graaff
Marius Klumperbeek
1968 Mexico City
detaljer
  New Zealand (NZL)
Dick Joyce
Ross Collinge
Dudley Storey
Warren Cole
Simon Dickie
  Øst-Tyskland (GDR)
Peter Kremtz
Manfred Gelpke
Roland Göhler
Klaus Jacob
Dieter Semetzky
  Sveits (SUI)
Denis Oswald
Peter Bolliger
Hugo Waser
Jakob Grob
Gottlieb Fröhlich
1972 München
detaljer
  Vest-Tyskland (FRG)
Peter Berger
Hans-Johann Färber
Gerhard Auer
Alois Bierl
Uwe Benter
  Øst-Tyskland (GDR)
Dietrich Zander
Reinhard Gust
Eckhard Martens
Rolf Jobst
Klaus-Dieter Ludwig
  Tsjekkoslovakia (TCH)
Otakar Mareček
Karel Neffe
Vladimír Jánoš
František Provazník
Vladimír Petříček
1976 Montreal
detaljer
  Sovjetunionen (URS)
Vladimir Eshinov
Nikolai Ivanov
Mikhail Kuznetsov
Aleksandr Klepikov
Aleksandr Lukyanov
  Øst-Tyskland (GDR)
Andreas Schulz
Rüdiger Kunze
Walter Diessner
Ullrich Diessner
Johannes Thomas
  Vest-Tyskland (FRG)
Johann Faerber
Ralph Kubail
Siegfried Fricke
Peter Niehusen
Hartmut Wenzel
1980 Moskva
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Dieter Wendisch
Ullrich Diessner
Walter Diessner
Gottfried Döhn
Andreas Gregor
  Sovjetunionen (URS)
Artūrs Garonskis
Dimants Krišjānis
Dzintars Krišjānis
Žoržs Tikmers
Juris Bērziņš
  Polen (POL)
Grzegorz Stellak
Adam Tomasiak
Grzegorz Nowak
Ryszard Stadniuk
Ryszard Kubiak
1984 Los Angeles
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Richard Budgett
Martin Cross
Adrian Ellison
Andy Holmes
Steve Redgrave
  USA (USA)
Edward Ives
Thomas Kiefer
Michael Bach
Gregory Springer
John Stillings
  New Zealand (NZL)
Brett Hollister
Kevin Lawton
Barrie Mabbott
Don Symon
Ross Tong
1988 Seoul
detaljer
  Øst-Tyskland (GDR)
Bernd Niesecke
Hendrik Reiher
Karsten Schmelling
Bernd Eichwurzel
Frank Klawonn
  Romania (ROU)
Dimitrie Popescu
Ioan Snep
Vasile Tomoiagă
Ladislau Lovrenschi
Valentin Robu
  New Zealand (NZL)
Chris White
Ian Wright
Andrew Bird
Greg Johnston
George Keys
1992 Barcelona
detaljer
  Romania (ROU)
Iulica Ruican
Viorel Talapan
Dimitrie Popescu
Dumitru Răducanu
Nicolaie Taga
  Tyskland (GER)
Ralf Brudel
Uwe Kellner
Thoralf Peters
Karsten Finger
Hendrik Reiher
  Polen (POL)
Wojciech Jankowski
Maciej Lasicki
Jacek Streich
Tomasz Tomiak
Michał Cieślak

Firer med styrmann (inriggers)Rediger

Leker Gull Sølv Bronse
1912 Stockholm
detaljer
  Danmark (DEN)
Ejler Allert
Jørgen Hansen
Carl Møller
Carl Pedersen
Poul Hartmann
  Sverige (SWE)
Ture Rosvall
William Bruhn-Möller
Conrad Brunkman
Herman Dahlbäck
Wilhelm Wilkens
  Norge (NOR)
Claus Høyer
Reidar Holter
Magnus Herseth
Frithjof Olstad
Olav Bjørnstad

ReferanserRediger

  1. ^ The IOC medal database credits this medal to A. Mariacher. Also the official report shows Mariacher as competitor instead of Finlayson. However the National Olympic Committee of Canada Arkivert 13. oktober 2007 hos Wayback Machine. shows only Finlayson as competitor, but not Mariacher.
  2. ^ The German team changed the coxswain after the semi-final. Gustav Moths participated only in the semi-final og Max Ammermann participated in the final. However, the IOC medal database credits the gold medal only to Gustav Moths.
  3. ^ The German team changed the cox after the first round. But it is not known, if Otto Maier participated in the first round og Karl Leister did the rest of the tournament or Karl Leister participated in the first round og Otto Maier did the rest. However, the IOC medal database credits the gold medal only to Karl Leister.

Eksterne lenkerRediger