Roing under Sommer-OL 2008 – Firer uten styrmann menn

Roing ved
Sommer-OL 2008
Rowing pictogram.svg
Singlesculler   menn   kvinner
Toer uten styrmann menn kvinner
Dobbeltsculler menn kvinner
Dobbeltsculler, lettvekt menn kvinner
Firer uten styrmann menn
Dobbeltfirer menn kvinner
Åtter menn kvinner
Firer, lettvekt menn

Firer uten styrmann – menn i Sommer-OL 2008 fant sted fra 9. til 16. august 2008Shunyi Olympic Rowing-Canoeing Park i Beijing.


ResultaterRediger

HeatRediger

Heat 1Rediger

Nr. Utøvere Nasjon Tid Noter
1 James, Williams, Reed, Triggs-Hodge   Storbritannia 6:00.59 SA/B
2 C. Mornati, Sartori, N. Mornati, Carboncini   Italia 6:02.84 SA/B
3 Banks, Teti, Lanzone, Newlin   USA 6:03.96 SA/B
4 Zhang, Zhao, Guo, Song   Kina 6:09.64 R
5 Dzemyanenka, Lialin, Nosau, Kazubouski   Hviterussland 6:12.63 R

Heat 2Rediger

Nr. Utøvere Nasjon Tid Noter
1 Cirkel, Vellenga, Gabriels, Vermeulen   Nederland 6:00.50 SA/B
2 Meyer, Dallinger, Murray, Bond   New Zealand 6:00.73 SA/B
3 T. Pirih, Rozman, Kolander, M. Pirih   Slovenia 6:03.78 SA/B
4 Gruber, Horvath, Bruncvik, Neffe   Tsjekkia 6:10.36 R

Heat 3Rediger

Nr. Utøvere Nasjon Tid Noter
1 Ryan, Marburg, McKenzie, Hegerty   Australia 6:00.40 SA/B
2 Hauffe, Seifert, Kaeufer, Adamski   Tyskland 6:00.95 SA/B
3 Folan, Casey, Devlin, O'Neill   Irland 6:02.85 SA/B
4 Desprès, Rondeau, Chardin, Mortelette   Frankrike 6:05.00 R

OmløpRediger

Nr. Utøvere Nasjon Tid Noter
1 Gruber, Horvath, Bruncvik, Neffe   Tsjekkia 5:58.69 SA/B
2 Desprès, Rondeau, Chardin, Mortelette   Frankrike 6:00.01 SA/B
3 Dzemyanenka, Lialin, Nosau, Kazubouski   Hviterussland 6:00.44 SA/B
4 Zhang, Zhao, Guo, Song   Kina 6:02.37

Semifinaler A/BRediger

Semifinale A/B 1Rediger

Nr. Utøvere Nasjon Tid Noter
1 James, Williams, Reed, Triggs-Hodge   Storbritannia 5:54.77 FA
2 Ryan, Marburg, McKenzie, Hegerty   Australia 5:56.20 FA
3 Desprès, Rondeau, Chardin, Mortelette   Frankrike 5:56.73 FA
4 Meyer, Dallinger, Murray, Bond   New Zealand 5:57.31 FB
5 Banks, Teti, Lanzone, Newlin   USA 5:57.52 FB
6 Folan, Casey, Devlin, O'Neill   Irland 5:58.14 FB

Semifinale A/B 2Rediger

Nr. Utøvere Nasjon Tid Noter
1 T. Pirih, Rozman, Kolander, M. Pirih   Slovenia 5:56.08 FA
2 Gruber, Horvath, Bruncvik, Neffe   Tsjekkia 5:58.02 FA
3 Hauffe, Seifert, Kaeufer, Adamski   Tyskland 5:58.72 FA
4 Cirkel, Vellenga, Gabriels, Vermeulen   Nederland 6:02.46 FB
5 Dzemyanenka, Lialin, Nosau, Kazubouski   Hviterussland 6:02.79 FB
6 C. Mornati, Sartori, N. Mornati, Carboncini   Italia 6:05.21 FB

Finale BRediger

Nr. Utøvere Nasjon Tid Noter
1 Meyer, Dallinger, Murray, Bond   New Zealand 6:06.30
2 Cirkel, Vellenga, Gabriels, Vermeulen   Nederland 6:06.37
3 Banks, Teti, Lanzone, Newlin   USA 6:07.17
4 Folan, Casey, Devlin, O'Neill   Irland 6:07.97
5 C. Mornati, Sartori, N. Mornati, Carboncini   Italia 6:08.77
6 Dzemyanenka, Lialin, Nosau, Kazubouski   Hviterussland 6:12.54

Finale ARediger

Nr. Utøvere Nasjon Tid Noter
  James, Williams, Reed, Triggs-Hodge   Storbritannia 6:06.57
  Ryan, Marburg, McKenzie, Hegerty   Australia 6:07.85
  Desprès, Rondeau, Chardin, Mortelette   Frankrike 6:09.31
4 T. Pirih, Rozman, Kolander, M. Pirih   Slovenia 6:11.62
5 Gruber, Horvath, Bruncvik, Neffe   Tsjekkia 6:16.56
6 Urban, Schmidt, Kaeufer, Hauffe   Tyskland 6:19.63