Vinter-X Games Aspen 2016

Vinter-X Games Aspen 2016 ble arrangert i Aspen i Colorado i USA fra 28. januar til 31. januar 2016.

Vinter-X Games Aspen 2016
Generell informasjon
ArrangørESPN
VertsbyAspen, Colorado
VertslandUSA USA
Arena(er)Buttermilk
Dato28.31. januar 2016
Øvelser20
Mesterskap
Forrige – neste
20152017

I den 15. utgaven ble det konkurrert i 20 øvelser innen ski, snøbrett og snøscooter. I tillegg ble det avholdt konserter med Run the Jewels, Nas, Twenty One Pilots, DJ Snake, Deadmau5 og Kygo.

ResultaterRediger

SkiRediger

MennRediger

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
28. jan SuperPipe   Kevin Rolland (FRA)   Gus Kenworthy (USA)   Benoît Valentin (FRA)
30. jan Mono Skier X   Jerome Elbrycht (FRA)   Nikko Landeros (USA)   Kevin Bramble (USA)
30. jan Skier X   Brady Leman (CAN)   Bastien Midol (FRA)   Chris Del Bosco (CAN)
30. jan Big Air   Fabian Bösch (SUI)   Bobby Brown (USA)   Elias Ambühl (SUI)
31. jan Slopestyle   Jossi Wells (NZL)   Gus Kenworthy (USA)   Øystein Bråten (NOR)

KvinnerRediger

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
29. jan Slopestyle   Kelly Sildaru (EST)   Tiril Sjåstad Christiansen (NOR)   Johanne Killi (NOR)
29. jan SuperPipe   Maddie Bowman (USA)   Ayana Onozuka (JPN)   Annalisa Drew (USA)
30. jan Skier X   Kelsey Serwa (CAN)   Marielle Thompson (CAN)   Alizée Baron (FRA)

SnøbrettRediger

MennRediger

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
29. jan Big Air   Max Parrot (CAN)   Mark McMorris (CAN)   Yūki Kadono (JPN)
30. jan Slopestyle   Mark McMorris (CAN)   Sébastien Toutant (CAN)   Mons Røisland (NOR)
30. jan SuperPipe   Matt Ladley (USA)   Ben Ferguson (USA)   Scotty James (AUS)
31. jan Snowboarder X Adaptive   Matti Suur-Hamari (FIN)   Alex Massie (CAN)   Ben Tudhope (AUS)
31. jan Snowboarder X   Jarryd Hughes (AUS)   Alex Pullin (AUS)   Konstantin Schad (GER)

KvinnerRediger

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
29. jan Slopestyle   Spencer O'Brien (CAN)   Jamie Anderson (USA)   Hailey Langland (USA)
31. jan Snowboarder X   Lindsey Jacobellis (USA)   Eva Samková (CZE)   Nelly Moenne-Loccoz (FRA)
31. jan SuperPipe   Chloe Kim (USA)   Arielle Gold (USA)   Cai Xuetong (CHN)

Special OlympicsRediger

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
28. jan Unified Dual Slalom   USA
  USA
  USA

SnøscooterRediger

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
28. jan Snocross Adaptive   Mike Schultz (USA)   Paul Thacker (USA)   E.J. Poplawski (USA)
28. jan Snocross   Tucker Hibbert (USA)   Adam Renheim (SWE)   Corin Todd (USA)
29. jan Freestyle   Joe Parsons (USA)   Heath Frisby (USA)   Brett Turcotte (CAN)

MedaljeoversiktRediger

  Vinter-X Games Aspen 2016  
 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1   USA 8 10 6 24
2   Canada 5 4 2 11
3   Frankrike 2 1 3 6
4   Australia 1 1 2 4
5   Sveits 1 0 1 2
6   Estland 1 0 0 1
6   Finland 1 0 0 1
6   New Zealand 1 0 0 1
9   Norge 0 1 3 4
10   Japan 0 1 1 2
11   Sverige 0 1 0 1
11   Tsjekkia 0 1 0 1
13   Kina 0 0 1 1
13   Tyskland 0 0 1 1
Totalt 20 20 20 60

Inviterte utøvereRediger

Utøver Land Gren Øvelse Resultat
Alex Pullin   Australia Snøbrett Snowboarder X 2.-plass
Belle Brockhoff   Australia Snøbrett Snowboarder X 4.-plass
Ben Tudhope   Australia Snøbrett Snowboarder X Adaptive 3.-plass
Jarryd Hughes   Australia Snøbrett Snowboarder X 1.-plass
Josh Kerr   Australia Snøbrett Unified Dual Slalom 8.-plass
Scotty James   Australia Snøbrett SuperPipe
Unified Dual Slalom
3.-plass
9.-plass
Torah Bright   Australia Snøbrett SuperPipe startet ikke
Isabel Clark Ribeiro   Brasil Snøbrett Snowboarder X 11.-plass
Alex Bellemare   Canada Ski Slopestyle 8.-plass
Alex Massie   Canada Snøbrett Snowboarder X Adaptive 2.-plass
Brady Leman   Canada Ski Skier X 1.-plass
Brett Turcotte   Canada Snøscooter Freestyle 3.-plass
Cassie Sharpe   Canada Ski SuperPipe 4.-plass
Chris Del Bosco   Canada Ski Skier X 3.-plass
Chris Robanske   Canada Snøbrett Snowboarder X Q 15.-plass
Corey Watkinson   Canada Snøscooter Snocross 8.-plass
Dara Howell   Canada Ski Slopestyle 5.-plass
Darcy Sharpe   Canada Snøbrett Big Air
Slopestyle
6.-plass
6.-plass
Dave Joanis   Canada Snøscooter Snocross SF 8.-plass
Evan McEachran   Canada Ski Slopestyle 12.-plass
Iain Hayden   Canada Snøscooter Snocross SF 7.-plass
John Leslie   Canada Snøbrett Snowboarder X Adaptive 8.-plass
Josh Dueck   Canada Ski Mono Skier X Q 4.-plass
Josh Penner   Canada Snøscooter Freestyle 7.-plass
Kelsey Serwa   Canada Ski Skier X 1.-plass
Kevin Hill   Canada Snøbrett Snowboarder X 12.-plass
Landon McGauley   Canada Ski Mono Skier X Q 10.-plass
Marielle Thompson   Canada Ski Skier X 2.-plass
Mark McMorris   Canada Snøbrett Big Air
Slopestyle
2.-plass
1.-plass
Max Parrot   Canada Snøbrett Big Air
Slopestyle
1.-plass
9.-plass
Mike Riddle   Canada Ski SuperPipe 11.-plass
Roz Groenewoud   Canada Ski SuperPipe 6.-plass
Sébastien Toutant   Canada Snøbrett Big Air
Slopestyle
4.-plass
2.-plass
Spencer O'Brien   Canada Snøbrett Slopestyle 1.-plass
Tim Tremblay   Canada Snøscooter Snocross 7.-plass
Vincent Gagnier   Canada Ski Big Air 6.-plass
Zoe Bergermann   Canada Snøbrett Snowboarder X 8.-plass
Kelly Sildaru   Estland Ski Slopestyle 1.-plass
Anton Lindfors   Finland Snøbrett Snowboarder X Q 20.-plass
Matti Suur-Hamari   Finland Snøbrett Snowboarder X Adaptive 1.-plass
Alizée Baron   Frankrike Ski Skier X 3.-plass
Arnaud Bovolenta   Frankrike Ski Skier X Q 17.-plass
Bastien Midol   Frankrike Ski Skier X 2.-plass
Ben Valentin   Frankrike Ski SuperPipe 3.-plass
Chloe Trespeuch   Frankrike Snøbrett Snowboarder X 6.-plass
Jean Frederic Chapuis   Frankrike Ski Skier X 9.-plass
Jerome Elbrycht   Frankrike Ski Mono Skier X 1.-plass
Kevin Rolland   Frankrike Ski SuperPipe 1.-plass
Marielle Berger   Frankrike Ski Skier X 10.-plass
Nelly Moenne Loccoz   Frankrike Snøbrett Snowboarder X 3.-plass
Ophélie David   Frankrike Ski Skier X 4.-plass
Pierre Vaultier   Frankrike Snøbrett Snowboarder X Q 12.-plass
Sylvain Miaillier   Frankrike Ski Skier X Q 13.-plass
Terence Tchiknavorian   Frankrike Ski Skier X Q 20.-plass
Michela Moioli   Italia Snøbrett Snowboarder X 7.-plass
Omar Visintin   Italia Snøbrett Snowboarder X 9.-plass
Ayana Onozuka   Japan Ski SuperPipe 2.-plass
Ayumu Hirano   Japan Snøbrett SuperPipe 10.-plass
Taku Hiraoka   Japan Snøbrett SuperPipe 7.-plass
Yuki Kadono   Japan Snøbrett Big Air
Slopestyle
3.-plass
12.-plass
Cai Xuetong   Kina Snøbrett SuperPipe 3.-plass
Jia Yu Liu   Kina Snøbrett SuperPipe 4.-plass
Cheryl Maas   Nederland Snøbrett Slopestyle 8.-plass
Chris Vos   Nederland Snøbrett Snowboarder X Adaptive 9.-plass
Byron Wells   New Zealand Ski SuperPipe 7.-plass
Christy Prior   New Zealand Snøbrett Slopestyle 5.-plass
Janina Kuzma   New Zealand Ski SuperPipe 5.-plass
Jossi Wells   New Zealand Ski Big Air
Slopestyle
8.-plass
1.-plass
Aleksander Østreng   Norge Snøbrett Slopestyle 5.-plass
Andre Berg   Norge Snøbrett Unified Dual Slalom 7.-plass
Elias Ishoel   Norge Snøscooter Snocross 6.-plass
Johanne Killi   Norge Ski Slopestyle 3.-plass
Marte Gjefsen   Norge Ski Skier X 9.-plass
Mons Røisland   Norge Snøbrett Slopestyle 3.-plass
Øystein Bråten   Norge Ski Slopestyle 3.-plass
Silje Norendal   Norge Snøbrett Slopestyle
Unified Dual Slalom
4.-plass
7.-plass
Ståle Sandbech   Norge Snøbrett Big Air
Slopestyle
5.-plass
7.-plass
Tiril Sjåstad Christiansen   Norge Ski Slopestyle 2.-plass
Torstein Horgmo   Norge Snøbrett Slopestyle 11.-plass
Karolina Riemen   Polen Ski Skier X 7.-plass
Mariya Vasiltsova   Russland Snøbrett Snowboarder X 12.-plass
Nikolaj Oljunin   Russland Snøbrett Snowboarder X 6.-plass
Sofia Smirnova   Russland Ski Skier X 8.-plass
Klaudia Medlová   Slovakia Snøbrett Slopestyle 7.-plass
Filip Flisar   Slovenia Ski Skier X 11.-plass
Lucas Eguibar   Spania Snøbrett Snowboarder X Q 14.-plass
Regino Hernández   Spania Snøbrett Snowboarder X Q 19.-plass
James Woods   Storbritannia Ski Slopestyle 4.-plass
Katie Ormerod   Storbritannia Snøbrett Slopestyle 6.-plass
Owen Pick   Storbritannia Snøbrett Snowboarder X Adaptive 6.-plass
Alex Fiva   Sveits Ski Skier X 4.-plass
Andri Ragettli   Sveits Ski Slopestyle 6.-plass
Armin Niederer   Sveits Ski Skier X 8.-plass
Christian Haller   Sveits Snøbrett SuperPipe 8.-plass
Elias Ambühl   Sveits Ski Big Air 3.-plass
Fabian Bösch   Sveits Ski Big Air 1.-plass
Jan Scherrer   Sveits Snøbrett SuperPipe 6.-plass
Jonas Lenherr   Sveits Ski Skier X 6.-plass
Jurij Podladtsjikov   Sveits Snøbrett SuperPipe 12.-plass
Kai Mahler   Sveits Ski Big Air 5.-plass
Luca Schuler   Sveits Ski Big Air 7.-plass
Marc Bischofberger   Sveits Ski Skier X Q 19.-plass
Simona Meiler   Sveits Snøbrett Snowboarder X startet ikke
Adam Renheim   Sverige Snøscooter Snocross 2.-plass
Anna Holmlund   Sverige Ski Skier X 6.-plass
Emma Dahlström   Sverige Ski Slopestyle 6.-plass
Henrik Harlaut   Sverige Ski Big Air
Slopestyle
4.-plass
10.-plass
John Stenberg   Sverige Snøscooter Snocross 5.-plass
Marcus Johansson   Sverige Snøscooter Snocross SF 10. plas
Rasmus Johansson   Sverige Snøscooter Freestyle 6.-plass
Sandra Näslund   Sverige Ski Skier X 12.-plass
Sven Thorgren   Sverige Snøbrett Big Air
Slopestyle
8.-plass
8.-plass
Victor Öhling Norberg   Sverige Ski Skier X Q 6.-plass
Eva Samková   Tsjekkia Snøbrett Snowboarder X 2.-plass
Daniel Bohnacker   Tyskland Ski Skier X 7.-plass
Denny Wedekind   Tyskland Snøbrett Unified Dual Slalom 4.-plass
Konstantin Schad   Tyskland Snøbrett Snowboarder X 3.-plass
Niko Johann   Tyskland Ski Mono Skier X Q 8.-plass
Paul Eckert   Tyskland Ski Skier X 10.-plass
Aaron Blunck   USA Ski SuperPipe 10.-plass
Alex Deibold   USA Snøbrett Snowboarder X Q 10.-plass
Alex Ferreira   USA Ski SuperPipe 4.-plass
Andrew Carlson   USA Snøscooter Snocross SF 9.-plass
Annalisa Drew   USA Ski SuperPipe 3.-plass
Arielle Gold   USA Snøbrett SuperPipe 2.-plass
Ben Ferguson   USA Snøbrett SuperPipe 2.-plass
Billy Burkhardt   USA Snøscooter Snocross Adaptive 7.-plass
Bobby Brown   USA Ski Big Air
Slopestyle
2.-plass
4.-plass
Brandon Adam   USA Ski Mono Skier X startet ikke
Brett Esser   USA Snøbrett SuperPipe 4.-plass
Brian Doolan   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 10.-plass
Brita Sigourney   USA Ski SuperPipe 8.-plass
Chase Josey   USA Snøbrett SuperPipe 11.-plass
Chloe Kim   USA Snøbrett SuperPipe
Unified Dual Slalom
1.-plass
6.-plass
Chris Devlin-Young   USA Ski Mono Skier X Q 1.-plass
Chris Heppding   USA Snøscooter Snocross Adaptive 5.-plass
Chris Brittan   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 9.-plass
Chris Klug   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 1.-plass
Christopher Mitchell   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 6.-plass
Cody Field   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 5.-plass
Cole Cottew   USA Snøscooter Snocross startet ikke
Colten Moore   USA Snøscooter Freestyle 8.-plass
Corin Todd   USA Snøscooter Snocross 3.-plass
Cory Davis   USA Snøscooter Freestyle 4.-plass
Daina Shilts   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 3.-plass
Danny Davis   USA Snøbrett SuperPipe
Unified Dual Slalom
9.-plass
2.-plass
David Poole   USA Ski Mono Skier X Q 11.-plass
David Wise   USA Ski SuperPipe 8.-plass
Devin Logan   USA Ski Slopestyle
SuperPipe
7.-plass
7.-plass
Doug Henry   USA Snøscooter Snocross Adaptive startet ikke
Dustin Fleming   USA Snøbrett Snowboarder X Adaptive 10.-plass
E.J. Poplawski   USA Snøscooter Snocross Adaptive 3.-plass
Elena Hight   USA Snøbrett SuperPipe 8.-plass
Eric Willett   USA Snøbrett Slopestyle 4.-plass
Evan Strong   USA Snøbrett Snowboarder X Adaptive 5.-plass
Faye Gulini   USA Snøbrett Snowboarder X 5.-plass
Gabe Ferguson   USA Snøbrett SuperPipe 5.-plass
Gus Kenworthy   USA Ski SuperPipe
Slopestyle
2.-plass
2.-plass
Hagen Kearney   USA Snøbrett Snowboarder X Q 11.-plass
Hailey Langland   USA Snøbrett Slopestyle 3.-plass
Hannah Teter   USA Snøbrett SuperPipe
Unified Dual Slalom
6.-plass
3.-plass
Heath Frisby   USA Snøscooter Freestyle 2.-plass
Henry Meece   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 1.-plass
Jake Scott   USA Snøscooter Snocross 9.-plass
Jamie Anderson   USA Snøbrett Slopestyle
Unified Dual Slalom
2.-plass
5.-plass
Jeff Tweet   USA Snøscooter Snocross Adaptive 6.-plass
Jim Wazny   USA Snøscooter Snocross Adaptive 4.-plass
Joe Parsons   USA Snøscooter Freestyle 1.-plass
Jonathan Cheever   USA Snøbrett Snowboarder X 8.-plass
Josh Elliott   USA Ski Mono Skier X 4.-plass
Joss Christensen   USA Ski Slopestyle 9.-plass
Keith Gabel   USA Snøbrett Snowboarder X Adaptive 7.-plass
Kelly Clark   USA Snøbrett SuperPipe 5.-plass
Keri Herman   USA Ski Slopestyle 8.-plass
Kevin Bramble   USA Ski Mono Skier X 3.-plass
Kyle Mack   USA Snøbrett Big Air 7.-plass
Kyle Pallin   USA Snøscooter Snocross SF 6.-plass
Kyle Smaine   USA Ski SuperPipe 9.-plass
Levi LaVallee   USA Snøscooter Snocross SF 10.-plass
Lincoln Lemieux   USA Snøscooter Snocross SF 6.-plass
Lindsey Jacobellis   USA Snøbrett Snowboarder X 1.-plass
Logan Christian   USA Snøscooter Snocross 4.-plass
Lyman Currier   USA Ski SuperPipe 6.-plass
Maddie Bowman   USA Ski SuperPipe 1.-plass
Maddie Mastro   USA Snøbrett SuperPipe 7.-plass
Maggie Voisin   USA Ski Slopestyle 4.-plass
Matt Ladley   USA Snøbrett SuperPipe 1.-plass
McRae Williams   USA Ski Slopestyle 7.-plass
Meghan Tierney   USA Snøbrett Snowboarder X 10.-plass
Mike Schultz   USA Snøscooter Snocross Adaptive 1.-plass
Mike Shea   USA Snøbrett Snowboarder X Adaptive 4.-plass
Montana Jess   USA Snøscooter Snocross SF 7.-plass
Nate Holland   USA Snøbrett Snowboarder X 7.-plass
Nick Baumgartner   USA Snøbrett Snowboarder X 10.-plass
Nick Goepper   USA Ski Slopestyle 11.-plass
Nikko Landeros   USA Ski Mono Skier X 2.-plass
Nyjah Huston   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 10.-plass
Paul Thacker   USA Snøscooter Snocross Adaptive 2.-plass
Ravi Drugan   USA Ski Mono Skier X Q 9.-plass
Ross Martin   USA Snøscooter Snocross 10.-plass
Ryan Springer   USA Snøscooter Snocross SF 9.-plass
Sage Kotsenburg   USA Snøbrett Slopestyle
Unified Dual Slalom
10.-plass
4.-plass
Seth Wescott   USA Snøbrett Snowboarder X Q 17.-plass
Steven Utgaard   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 8.-plass
Taylor Seaton   USA Ski SuperPipe 12.-plass
Torin Yater-Wallace   USA Ski SuperPipe 5.-plass
Trevor Jacob   USA Snøbrett Snowboarder X 5.-plass
Trevor Leighton   USA Snøscooter Snocross SF 8.-plass
Trey Humphrey   USA Ski Mono Skier X Q 7.-plass
Tucker Hibbert   USA Snøscooter Snocross 1.-plass
Willie Elam   USA Snøscooter Freestyle 5.-plass
Zachary Elder   USA Snøbrett Unified Dual Slalom 2.-plass
Alessandro Hämmerle   Østerrike Snøbrett Snowboarder X 4.-plass
Andrea Limbacher   Østerrike Ski Skier X 11.-plass
Andy Matt   Østerrike Ski Skier X Q 16.-plass
Hanno Douschan   Østerrike Snøbrett Snowboarder X 11.-plass
Johannes Rohrweck   Østerrike Ski Skier X 12.-plass
Katrin Ofner   Østerrike Ski Skier X 5.-plass
Maria Ramberger   Østerrike Snøbrett Snowboarder X 9.-plass
Max Schairer   Østerrike Snøbrett Snowboarder X Q 16.-plass
Robert Winkler   Østerrike Ski Skier X Q 11.-plass
Thomas Harasser   Østerrike Ski Skier X Q 18.-plass
Thomas Zangerl   Østerrike Ski Skier X 5.-plass

Se ogsåRediger

Eksterne lenkerRediger