Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2008

Wikimedia-listeartikkel

Liste over medaljevinnerne under Sommer-OL 2008 inneholder samtlige 1 881 medaljevinnerne fra Sommer-OL 2008 i Beijing, Kina. Kina vant flest gull under lekene med 51, mens USA vant flest medaljer med 110. Tilsammen 87 nasjoner vant medaljer, mens 55 nasjoner vant gull.

Olympic rings without rims.svg Sommer-OL 2008
IOC · COK · HKOK · BOCOG
Innhold
  1. Badminton
  2. Baseball
  3. Basketball
  4. Boksing
  5. Bordtennis
  6. Bryting
  7. Bueskyting
  8. Fekting
  9. Fotball
  10. Friidrett
  11. Håndball
  12. Judo
  1. Landhockey
  2. Moderne femkamp
  3. Padling
  4. Hestesport
  5. Roing
  6. Seiling
  7. Skyting
  8. Softball
  9. Stuping
  10. Sykling
  11. Svømming
  1. Stuping
  2. Sykling
  3. Svømming
  4. Synkronsvømming
  5. Taekwondo
  6. Tennis
  7. Triatlon
  8. Turn
  9. Vannpolo
  10. Vektløfting
  11. Volleyball
Referanser


BadmintonRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Singel menn Lin Dan
  Kina
Lee Chong Wei
  Malaysia
Chen Jin
  Kina
Double menn Markis Kido og
Hendra Setiawan
  Indonesia
Cai Yun og
Fu Haifeng
  Kina
Lee Jae-jin og
Hwang Ji-man
  Sør-Korea
Singel kvinner Zhang Ning
  Kina
Xie Xingfang
  Kina
Maria Kristin Yulianti
  Indonesia
Double kvinner Du Jing og
Yu Yang
  Kina
Lee Kyung-won og
Lee Hyo-jung
  Sør-Korea
Zhang Yawen og
Wei Yili
  Kina
Mixed double Lee Yong-dae og
Lee Hyo-jung
  Sør-Korea
Nova Widianto og
Lilyana Natsir
  Indonesia
He Hanbin og
Yu Yang
  Kina

BaseballRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Menn   Sør-Korea
Ryu Hyun-jin
Han Ki-joo
Park Jin-man
Kwon Hyuk
Lee Taek-keun
Lee Dae-ho
Oh Seung-hwan
Bong Jung-keun
Ko Young-min
Lee Jong-wook
Jeong Keun-woo
Kim Min-jae
Jin Kab-yong
Lee Jin-young
Jang Won-sam
Song Seung-jun
Kim Kwang-hyun
Lee Yong-kyu
Kim Dong-joo
Kang Min-ho
Kim Hyun-soo
Lee Seung-yeop
Chong Tae-hyon
Yoon Suk-min
  Cuba
Ariel Pestano
Yoandry Urgellés
Alfredo Despaigne
Luis Miguel
Alexei Bell
Yadier Pedroso
Jonder Martínez
Adiel Palma
Luis Navas
Giorvis Duvergel
Alexander Mayeta
Eriel Sánchez
Rolando Meriño
Héctor Olivera
Michel Enríquez
Yuliesky Gourriel
Vicyohandry Odelín
Pedro Luis Lazo
Eduardo Paret
Norberto González
Norge Luis Vera
Frederich Cepeda
Elier Sánchez
Miguel La Hera
  USA
Brett Anderson
Blaine Neal
Matthew Brown
Nate Schierholtz
Jeremy Cummings
Michael Koplove
Terry Tiffee
Kevin Jepsen
Brian Duensing
Dexter Fowler
Brandon Knight
Mike Hessman
Casey Weathers
Jason Donald
Jayson Nix
Taylor Teagarden
Stephen Strasburg
Jake Arrieta
Lou Marson
Matt LaPorta
Trevor Cahill
Brian Barden
John Gall
Jeff Stevens

BasketballRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Menn   USA

Carmelo Anthony
Jason Kidd
Carlos Boozer
Chris Paul
Chris Bosh
Tayshaun Prince
Kobe Bryant
Michael Redd
Dwight Howard
Dwyane Wade
LeBron James
Deron Williams

  Spania

José Calderón
Raúl López
Rudy Fernández
Álex Mumbrú
Jorge Garbajosa
Juan Carlos Navarro
Marc Gasol
Felipe Reyes
Pau Gasol
Berni Rodríguez
Carlos Jiménez
Ricky Rubio

  Argentina

Carlos Delfino
Andrés Nocioni
Manu Ginóbili
Fabricio Oberto
Román González
Pablo Prigioni
Juan Pedro Gutiérrez
Antonio Porta
Leonardo Gutiérrez
Paolo Quinteros
Federico Kammerichs
Luis Scola

Kvinner   USA

Seimone Augustus
DeLisha Milton-Jones
Sue Bird
Candace Parker
Tamika Catchings
Cappie Pondexter
Sylvia Fowles
Katie Smith
Kara Lawson
Diana Taurasi
Lisa Leslie
Tina Thompson

  Australia

Suzy Batkovic
Erin Phillips
Tully Bevilaqua
Emma Randall
Rohanee Cox
Jenni Screen
Holly Grima
Belinda Snell
Kristi Harrower
Laura Summerton
Lauren Jackson
Penny Taylor

  Russland

Svetlana Abrosimova
Irina Osipova
Becky Hammon
Oxana Rakhmatulina
Marina Karpunina
Tatiana Shchegoleva
Ilona Korstin
Irina Sokolovskaya
Marina Kuzina
Maria Stepanova
Ekaterina Lisina
Natalia Vodopyanova

BoksingRediger


Vektklasse: Gull: Sølv: Bronse:
Lett fluevekt Zhou Shiming
  Kina
Pürewdordschiin Serdamba
  Mongolia
Paddy Barnes
  Irland
Yampier Hernández
  Cuba
Fluevekt Somjit Jongjohor
  Thailand
Andry Laffita
  Cuba
Vincenzo Picardi
  Italia
Georgij Balaksjin
  Russland
Bantamvekt Enchbatyn Badar-Uugan
  Mongolia
Yankiel Leon
  Cuba
Veaceslav Gojan
  Moldova
Bruno Julie
  Mauritius
Fjærvekt Vasyl Lomatsjenko
  Ukraina
Khedafi Djelkhir
  Frankrike
Yakup Kılıç
  Tyrkia
Şahin İmranov
  Aserbajdsjan
Lettvekt Aleksej Tisjtsjenko
  Russland
Daouda Sow
  Frankrike
Hratsjik Dzjavakhjan
  Armenia
Yordenis Ugas
  Cuba
Super lettvekt Félix Díaz
  Den dominikanske republikk
Manus Boonjumnong
  Thailand
Alexis Vastine
  Frankrike
Rosniel Iglesias
  Cuba
Weltervekt Bakhyt Sarsekbayev
  Kasakhstan
Carlos Banteaux
  Cuba
Kim Jung-joo
  Sør-Korea
Hanati Silamu
  Kina
Mellomvekt James DeGale
  Storbritannia
Emilio Correa junior
  Cuba
Darren Sutherland
  Irland
Vijender Kumar
  India
Lett tungvekt Zhang Xiaoping
  Kina
Kenneth Egan
  Irland
Yerkebulan Shynaliyev
  Kasakhstan
Tony Jeffries
  Storbritannia
Tungvekt Rachim Tschachkiev
  Russland
Clemente Russo
  Italia
Osmay Acosta
  Cuba
Deontay Wilder
  USA
Super tungvekt Roberto Cammarelle
  Italia
Zhang Zhilei
  Kina
David Price
  Storbritannia
Vjatsjeslav Hlazkov
  Ukraina

BordtennisRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Singel menn Ma Lin
  Kina
Wang Hao
  Kina
Wang Liqin
  Kina
Singel kvinner Zhang Yining
  Kina
Wang Nan
  Kina
Guo Yue
  Kina
Lag menn   Kina
Ma Lin
Wang Hao
Wang Liqin
  Tyskland
Dimitrij Ovtcharov
Timo Boll
Christian Süß
  Sør-Korea
Yoon Jae-young
Oh Sang-eun
Ryu Seung-min
Lag kvinner   Kina
Guo Yue
Wang Nan
Zhang Yining
  Singapore
Feng Tianwei
Li Jiawei
Wang Yuegu
  Sør-Korea
Dang Ye-seo
Kim Kyung-ah
Park Mi-young

BrytingRediger

MennRediger

Fri stilRediger

Vektklasse: Gull: Sølv: Bronse:
74 kg Henry Cejudo
  USA
Tomohiro Matsunaga
  Japan
Radoslav Velikov
  Bulgaria
Bessii Kuduchov
  Russland
74 kg Mavlet Batirov
  Russland
Vasyl Fedoryschyn
  Ukraina
Kenichi Yumoto
  Japan
Seyedmorad Mohammadi
  Iran
74 kg Ramazan Sahin
  Tyrkia
Andrii Stadnik
  Ukraina
Otar Tushishvili
  Georgia
Sushil Kumar
  India
74 kg Buvaysa Saytiev
  Russland
Soslan Tigiev
  Usbekistan
Murad Gaidarov
  Hviterussland
Kiril Terziev
  Bulgaria
74 kg Revazi Mindorashvili
  Georgia
Yusup Abdusalomov
  Tadsjikistan
Taras Danko
  Ukraina
Georgy Ketoev
  Russland
74 kg Shirvani Muradov
  Russland
Taimuraz Tigiyev
  Kasakhstan
Georgi Gogshelidze
  Georgia
Khetag Gazyumov
  Aserbajdsjan
74 kg Artur Taymazov
  Usbekistan
Bakhtiyar Akhmedov
  Russland
David Musuľbes
  Slovakia
Marid Mutalimov
  Kasakhstan

Gresk-romersk stilRediger

Vektklasse: Gull: Sølv: Bronse:
55 kg Nazir Mankijev
  Russland
Rovschan Bajramov
  Aserbajdsjan
Roman Amoyan
  Armenia
Park Eun-chul
  Sør-Korea
60 kg Islam-Beka Albiev
  Russland
Vitali Rahimov
  Aserbajdsjan
Nurbakit Tengisbajev
  Kasakhstan
Ruslan Tijumenbajew
  Kirgisistan
66 kg Steeve Guenot
  Frankrike
Kanatbek Begaliev
  Kirgisistan
Armen Vardanjan
  Ukraina
Mikhail Siamjonaw
  Hviterussland
74 kg Manuchar Kvirkelia
  Georgia
Chang Yongxiang
  Kina
Christophe Guenot
  Frankrike
Yavor Yanakiev
  Bulgaria
84 kg Andrea Minguzzi
  Italia
Zoltan Fodor
  Ungarn
Nazmi Avluca
  Tyrkia
96 kg Aslanbek Chuschtov
  Russland
Mirko Englich
  Tyskland
Asset Mambetov
  Kasakhstan
Adam Wheeler
  USA
120 kg Mijaín López
  Cuba
Chassan Baroev
  Russland
Mindaugas Mizgaitis
  Litauen
Juri Patrikeev
  Armenia

KvinnerRediger

Fri stilRediger

Vektklasse: Gull: Sølv: Bronse:
48 kg Carol Huynh
  Canada
Chiharu Icho
  Japan
Maria Stadnik
  Aserbajdsjan
Irini Merleni
  Ukraina
55 kg Saori Yoshida
  Japan
Xu Li
  Kina
Tonya Verbeek
  Canada
Jackeline Renteria
  Colombia
63 kg Kaori Icho
  Japan
Alena Kartaschova
  Russland
Jelena Schalygina
  Kasakhstan
Randi Miller
  USA
72 kg Wang Jiao
  Kina
Stanka Zlateva
  Bulgaria
Kyoko Hamaguchi
  Japan
Agnieszka Wieszczek
  Polen

BueskytingRediger


Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Menn 70m Viktor Ruban
  Ukraina
Park Kyung-mo
  Sør-Korea
Bair Badenov
  Russland
Kvinner 70m Zhang Juanjuan
  Kina
Park Sung-hyun
  Sør-Korea
Yun Ok-hee
  Sør-Korea
Lag menn Im Dong-hyun
Lee Chang-hwan
Park Kyung-mo
  Sør-Korea
Mauro Nespoli
Marco Galiazzo
Ilario Di Buò
  Italia
Jiang Lin
Li Wenquan
Xue Haifeng
  Kina
Lag kvinner Park Sung-hyun
Yun Ok-hee
Joo Hyun-jung
  Sør-Korea
Zhang Juanjuan
Chen Ling
Guo Dan
  Kina
Virginie Arnold
Sophie Dodemont
Bérengère Schuh
  Frankrike

FektingRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Kårde Matteo Tagliariol
  Italia
Fabrice Jeannet
  Frankrike
José Luis Abajo
  Spania
Kårde lag Jérôme Jeannet
Fabrice Jeannet
Ulrich Robeiri
  Frankrike
Tomasz Motyka
Robert Andrzejuk
Radosław Zawrotniak
  Polen
Alfredo Rota
Matteo Tagliariol
Stefano Garozzo
  Italia
Florett Benjamin Kleibrink
  Tyskland
Yūki Ōta
  Japan
Salvatore Sanzo
  Italia
Sabel Man Zhong
  Kina
Nicolas Lopez
  Frankrike
Mihai Covaliu
  Romania
Sabel lag Nicolas Lopez
Julien Pillet
Boris Sanson
  Frankrike
James Leighman Williams
Keeth Smart
Jason Rogers
Tim Morehouse
  USA
Diego Occhiuzzi
Giampiero Pastore
Luigi Tarantino
Aldo Montano
  Italia

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Kårde Britta Heidemann
  Tyskland
Ana Maria Brânză
  Romania
Ildikó Mincza-Nébald
  Ungarn
Florett Valentina Vezzali
  Italia
Nam Hyun-hee
  Sør-Korea
Margherita Granbassi
  Italia
Florett lag Svetlana Boiko
Aida Chanaeva
Victoria Nikichina
Evgenia Lamonova
  Russland
Erinn Smart
Hanna Thompson
Emily Cross
  USA
Ilaria Salvatori
Margherita Granbassi
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
  Italia
Sabel Mariel Zagunis
  USA
Sada Jacobson
  USA
Becca Ward
  USA
Sabel lag Olha Zhovnir
Olga Kharlan
Halyna Pundyk
Olena Khomrova
  Ukraina
Bao Yingying
Huang Haiyang
Ni Hong
Tan Xue
  Kina
Sada Jacobson
Becca Ward
Mariel Zagunis
  USA

FotballRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Menn   Argentina (ARG)
Óscar Ustari
Ezequiel Garay
Luciano Fabián Monzón
Pablo Zabaleta
Fernando Gago
Federico Fazio
José Ernesto Sosa
Éver Banega
Ezequiel Lavezzi
Juan Román Riquelme
Ángel Di María
Nicolás Pareja
Lautaro Acosta
Javier Mascherano
Lionel Messi
Sergio Agüero
Diego Buonanotte
Sergio Romero
  Nigeria (NGR)
Ambruse Vanzekin
Chibuzor Okonkwo
Onyekachi Apam
Dele Adeleye
Monday James
Chinedu Obasi
Sani Kaita
Victor Nsofor Obinna
Promise Isaac
Solomon Okoronkwo
Oluwafemi Ajilore
Olubayo Adefemi
Peter Odemwingie
Efe Ambrose
Victor Anichebe
Emmanuel Ekpo
Ikechukwu Ezenwa
Oladapo Olufemi
  Brasil (BRA)
Diego Alves
Renan
Rafinha
Alex Silva
Thiago Silva
Marcelo
Ilsinho
Breno
Hernanes
Anderson
Lucas
Ronaldinho
Ramires
Diego
Thiago Neves
Alexandre Pato
Rafael Sóbis

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Kvinner   USA (USA)
Hope Solo
Heather Mitts
Christie Rampone
Rachel Buehler
Lindsay Tarpley
Natasha Kai
Shannon Boxx
Amy Rodriguez
Heather O'Reilly
Aly Wagner
Carli Lloyd
Lauren Cheney
Tobin Heath
Stephanie Cox
Kate Markgraf
Angela Hucles
Lori Chalupny
Nicole Barnhart
  Brasil (BRA)
Andréia
Simone
Andréia Rosa
Tânia
Renata Costa
Maycon
Daniela
Formiga
Ester
Marta
Cristiane
Bárbara
Francielle
Pretinha
Fabiana
Érika
Maurine
Rosana
  Tyskland (GER)
Nadine Angerer
Kerstin Stegemann
Saskia Bartusiak
Babett Peter
Annike Krahn
Linda Bresonik
Melanie Behringer
Sandra Smisek
Birgit Prinz
Renate Lingor
Anja Mittag
Ursula Holl
Célia Okoyino da Mbabi
Simone Laudehr
Fatmire Bajramaj
Conny Pohlers
Ariane Hingst
Kerstin Garefrekes

FriidrettRediger

MennRediger

 
Usain Bolt tok tre gull under lekene
 
Kenenisa Bekele tok gull to gull under lekene
 
Andreas Thorkildsen feirer gullet han tok i spydkast
Gren: Gull: Sølv: Bronse:
100 meter Usain Bolt
  Jamaica
Richard Thompson
  Trinidad og Tobago
Walter Dix
  USA
200 meter Usain Bolt
  Jamaica
Shawn Crawford
  USA
Walter Dix
  USA
400 meter LaShawn Merritt
  USA
Jeremy Wariner
  USA
David Neville
  USA
800 meter Wilfred Bungei
  Kenya
Ismail Ahmed Ismail
  Sudan
Alfred Kirwa Yego
  Kenya
1500 meter Asbel Kipruto Kiprop
  Kenya
Nick Willis
  New Zealand
Mehdi Baala
  Frankrike
5000 meter Kenenisa Bekele
  Etiopia
Eliud Kipchoge
  Kenya
Edwin Cheruiyot Soi
  Kenya
10000 meter Kenenisa Bekele
  Etiopia
Sileshi Sihine
  Etiopia
Micah Kogo
  Kenya
110 meter hekk Dayron Robles
  Cuba
David Payne
  USA
David Oliver
  USA
400 meter hekk Angelo Taylor
  USA
Kerron Clement
  USA
Bershawn Jackson
  USA
3000 m hinder Brimin Kiprop Kipruto
  Kenya
Mahiedine Mekhissi-Benabbad
  Frankrike
Richard Kipkemboi Mateelong
  Kenya
4x100 m stafett Nesta Carter
Michael Frater
Usain Bolt
Asafa Powell
  Jamaica
Keston Bledman
Marc Burns
Emmanuel Callender
Richard Thompson
  Trinidad og Tobago
Naoki Tsukahara
Shingo Suetsugu
Shinji Takahira
Nobuharu Asahara
  Japan
4x400 m stafett LaShawn Merritt
Angelo Taylor
David Neville
Jeremy Wariner
  USA
Andretti Bain
Michael Mathieu
Andrae Williams
Chris Brown
  Bahamas
Andrew Steele
Robert Tobin
Michael Bingham
Martyn Rooney
  Storbritannia
Maraton Samuel Kamau Wanjiru
  Kenya
Jaouad Gharib
  Marokko
Tsegay Kebede
  Etiopia
20 km kappgang Valerij Bortsjin
  Russland
Jefferson Pérez
  Ecuador
Jared Tallent
  Australia
50 km kappgang Alex Schwazer
  Italia
Jared Tallent
  Australia
Denis Nizjegorodov
  Russland
Høydehopp Andrej Silnov
  Russland
Germaine Mason
  Storbritannia
Jaroslav Rybakov
  Russland
Stavsprang Steve Hooker
  Australia
Jevgenij Lukjanenko
  Russland
Denys Jurtschenko
  Ukraina
Lengdehopp Irving Saladino
  Panama
Godfrey Khotso Mokoena
  Sør-Afrika
Ibrahim Camejo
  Cuba
Tresteg Nelson Évora
  Portugal
Phillips Idowu
  Storbritannia
Leevan Sands
  Bahamas
Kulestøt Tomasz Majewski
  Polen
Christian Cantwell
  USA
Andrej Mikhnevitsj
  Hviterussland
Diskoskast Gerd Kanter
  Estland
Piotr Małachowski
  Polen
Virgilijus Alekna
  Litauen
Sleggekast Primož Kozmus
  Slovenia
Vadim Devjatovskij
  Hviterussland
Ivan Tsikhan
  Hviterussland
Spydkast Andreas Thorkildsen
  Norge
Ainārs Kovals
  Latvia
Tero Pitkämäki
  Finland
Tikamp Bryan Clay
  USA
Andrej Krautschanka
  Hviterussland
Leonel Suárez
  Cuba

KvinnerRediger

 
Tirunesh Dibaba tok to gull under lekene
Gren: Gull: Sølv: Bronse:
100 meter Shelly-Ann Fraser
  Jamaica
Sherone Simpson
  Jamaica
Kerron Stewart
  Jamaica
Delt sølv
200 meter Veronica Campbell-Brown
  Jamaica
Allyson Felix
  USA
Kerron Stewart
  Jamaica
400 meter Christine Ohuruogu
  Storbritannia
Shericka Williams
  Jamaica
Sanya Richards
  USA
800 meter Pamela Jelimo
  Kenya
Janeth Jepkosgei
  Kenya
Hasna Benhassi
  Marokko
1500 meter Nancy Langat
  Kenya
Irina Lisjtjenko
  Ukraina
Natalija Tobias
  Ukraina
5 000 meter Tirunesh Dibaba
  Etiopia
Elvan Abeylegesse
  Tyrkia
Meseret Defar
  Etiopia
10 000 meter Tirunesh Dibaba
  Etiopia
Elvan Abeylegesse
  Tyrkia
Shalane Flanagan
  USA
100 m hekk Dawn Harper
  USA
Sally McLellan
  Australia
Priscilla Lopes-Schliep
  Canada
400 m hekk Melaine Walker
  Jamaica
Sheena Tosta
  USA
Tasha Danvers
  Storbritannia
3000 m hinder Gulnara Samitova-Galkina
  Russland
Eunice Jepkorir
  Kenya
Jekaterina Volkova
  Russland
4x100 m stafett Jevgenija Poljakova
Aleksandra Fedoriva
Julija Gusjtsjina
Julija Tsjermosjanskaja
  Russland
Olivia Borlée
Hanna Mariën
Élodie Ouédraogo
Kim Gevaert
  Belgia
Ene Franca Idoko
Gloria Kemasuode
Halimat Ismaila
Oludamola Osayomi
  Niger
4x400 m stafett Mary Wineberg
Allyson Felix
Monique Henderson
Sanya Richards
  USA
Julija Gusjtsjina
Ljudmila Litvinova
Tatjana Firova
Anastasija Kapatsjinskaja
  Russland
Shericka Williams
Shereefa Lloyd
Rosemarie Whyte
Novlene Williams
  Jamaica
Maraton Constantina Tomescu
  Romania
Catherine Ndereba
  Kenya
Zhou Chunxiu
  Kina
20 km kappgang Olga Kaniskina
  Russland
Kjersti Tysse Plätzer
  Norge
Elisa Rigaudo
  Italia
Høydehopp Tia Hellebaut
  Belgia
Blanka Vlasic
  Kroatia
Anna Tsjitsjerova
  Russland
Stavsprang Jelena Isinbajeva
  Russland
Jennifer Stuczynski
  USA
Svetlana Feofanova
  Russland
Lengdehopp Maurren Higa Maggi
  Brasil
Tatjana Lebedeva
  Russland
Blessing Okagbare
  Niger
Tresteg Françoise Mbango Etone
  Kamerun
Tatjana Lebedeva
  Russland
Hrysopiyi Devetzi
  Hellas
Kulestøt Valerie Vili
  New Zealand
Natalija Mikhnevitsj
  Hviterussland
Nadezjda Ostaptsjuk
  Hviterussland
Diskoskast Stephanie Brown Trafton
  USA
Yarelis Barrios
  Cuba
Olena Antonova
  Ukraina
Sleggekast Aksana Miankova
  Hviterussland
Yipsi Moreno
  Cuba
Zhang Wenxiu
  Kina
Spydkast Barbora Špotáková
  Tsjekkia
Marija Abakumova
  Russland
Christina Obergföll
  Tyskland
Sjukamp Natalija Dobrynska
  Ukraina
Hyleas Fountain
  USA
Tatjana Tsjernova
  Russland

HestesportRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Dressur Anky van Grunsven
  Nederland
Isabell Werth
  Tyskland
Heike Kemmer
  Tyskland
Dressur lag Heike Kemmer
Nadine Capellmann
Isabell Werth
  Tyskland
Hans Peter Minderhoud
Imke Schellekens-Bartels
Anky van Grunsven
  Nederland
Anne van Olst
Prinsesse Nathalie
Andreas Helgstrand
  Danmark
Sprangridning Eric Lamaze
  Canada
Rolf-Göran Bengtsson
  Sverige
Beezie Madden
  USA
Sprangridning lag McLain Ward
Laura Kraut
Will Simpson
Beezie Madden
  USA
Jill Henselwood
Eric Lamaze
Ian Millar
Mac Cone
  Canada
Christina Liebherr
Pius Schwizer
Niklaus Schurtenberger
Steve Guerdat
  Sveits
Feltritt Hinrich Romeike
  Tyskland
Gina Miles
  USA
Kristina Cook
  Storbritannia
Feltritt lag Peter Thomsen
Frank Ostholt
Andreas Dibowski
Ingrid Klimke
Hinrich Romeike
  Tyskland
Shane Rose
Sonja Johnson
Lucinda Fredericks
Clayton Fredericks
Megan Jones
  Australia
Sharon Hunt
Daisy Dick
William Fox-Pitt
Kristina Cook
Mary King
  Storbritannia

HåndballRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Menn   Frankrike (FRA)
Luc Abalo
Joël Abati
Cédric Burdet
Didier Dinart
Jérôme Fernandez
Bertrand Gille
Guillaume Gille
Olivier Girault
Michaël Guigou
Nikola Karabatić
Daouda Karaboué
Christophe Kempe
Daniel Narcisse
Thierry Omeyer
Cédric Paty
  Island (ISL)
Sturla Ásgeirsson
Arnór Atlason
Logi Geirsson
Snorri Guðjónsson
Hreiðar Guðmundsson
Róbert Gunnarsson
Björgvin Páll Gústavsson
Ásgeir Örn Hallgrímsson
Ingimundur Ingimundarson
Sverre Andreas Jakobsson
Alexander Petersson
Guðjón Valur Sigurðsson
Sigfús Sigurðsson
Ólafur Stefánsson
  Spania (ESP)
David Barrufet
Jon Belaustegui
David Davis
Alberto Entrerríos
Raúl Entrerríos
Rubén Garabaya
Juanín García
José Javier Hombrados
Demetrio Lozano
Cristian Malmagro
Carlos Prieto
Albert Rocas
Iker Romero
Víctor Tomás

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Kvinner   Norge (NOR)
Ragnhild Aamodt
Karoline Dyhre Breivang
Marit Malm Frafjord
Gro Hammerseng
Katrine Lunde Haraldsen
Kari Aalvik Grimsbø
Kari Mette Johansen
Tonje Larsen
Kristine Lunde
Else-Marthe Sørlie Lybekk
Tonje Nøstvold
Katja Nyberg
Linn-Kristin Riegelhuth
Gøril Snorroeggen
  Russland (RUS)
Jekaterina Andrjusjina
Irina Bliznova
Jelena Dmitrijeva
Anna Karejeva
Jekaterina Marennikova
Jelena Poljonova
Irina Poltoratskaja
Ljudmila Postnova
Oksana Romenskaja
Natalja Sjipilova
Marija Sidorova
Inna Suslina
Emilija Turej
Jana Uskova
  Sør-Korea (KOR)
An Jung-hwa
Bae Min-hee
Choi Im-jeong
Hong Jeong-ho
Huh Soon-young
Kim Cha-youn
Kim Nam-sun
Kim O-na
Lee Min-hee
Moon Pil-hee
Oh Seong-ok
Oh Yong-Rran
Park Chung-hee
Song Hai-rim

JudoRediger

MennRediger

Vektklasse: Gull: Sølv: Bronse:
60 kg Choi Min-ho
  Sør-Korea
Ludwig Paischer
  Østerrike
Rishod Sobirov
  Usbekistan
Ruben Houkes
  Nederland
66 kg Masato Uchishiba
  Japan
Benjamin Darbelet
  Frankrike
Yordanis Arencibia
  Cuba
Pak Chol-min
  Nord-Korea
73 kg Elnur Mammadli
  Aserbajdsjan
Wang Ki-chun
  Sør-Korea
Rasul Boqiev
  Tadsjikistan
Leandro Guilheiro
  Brasil
81 kg Ole Bischof
  Tyskland
Kim Jae-bum
  Sør-Korea
Tiago Camilo
  Brasil
Roman Gontiuk
  Ukraina
90 kg Irakli Zirekidse
  Georgia
Amar Benikhlef
  Algerie
Sergei Aschwanden
  Sveits
Hesham Mesbah
  Egypt
100 kg Tuvshinbayar Naidan
  Mongolia
Askhat Zhitkeyev
  Kasakhstan
Henk Grol
  Nederland
Movlud Miralijev
  Aserbajdsjan
+100 kg Satoshi Ishii
  Japan
Abdullo Tangriew
  Usbekistan
Teddy Riner
  Frankrike
Oscar Braison
  Cuba

KvinnerRediger

Vektklasse: Gull: Sølv: Bronse:
48 kg Alina Alexandra Dumitru
  Romania
Yanet Bermoy
  Cuba
Paula Paretto
  Argentina
Ryoko Tani
  Japan
52 kg Xian Dongmei
  Kina
An Kum-ae
  Nord-Korea
Soraya Haddad
  Algerie
Misato Nakamura
  Japan
57 kg Giulia Quintavalle
  Italia
Deborah Gravenstijn
  Nederland
Ketleyn Quadros
  Brasil
Xu Yan
  Kina
63 kg Ayumi Tanimoto
  Japan
Lucie Decosse
  Frankrike
Elisabeth Willeboordse
  Nederland
Won Ok-im
  Nord-Korea
70 kg Masae Ueno
  Japan
Anaysi Hernández
  Cuba
Edith Bosch
  Nederland
Ronda Rousey
  USA
78 kg Xiuli Yang
  Kina
Yalennis Castillo
  Cuba
Yeong Gyeong-mi
  Sør-Korea
Stephanie Possamai
  Frankrike
+78 kg Wen Tong
  Kina
Maki Tsukada
  Japan
Lucija Polavder
  Slovenia
Idalys Ortiz
  Cuba

LandhockeyRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Menn   Tyskland

Philip Witte
Maximilian Mueller
Sebastian Biederlack
Carlos Nevado
Moritz Fuerste
Jan-Marco Montag
Tobias Hauke
Tibor Weißenborn
Benjamin Weß
Niklas Meinert
Timo Weß
Oliver Korn
Christopher Zeller
Max Weinhold
Matthias Witthaus
Florian Keller
Philipp Zeller

  Spania

Francisco Cortes
Santiago Freixa
Francisco Fábregas
Victor Sojo
Alex Fabregas
Pablo Amat
Eduardo Tubau
Roc Oliva
Juan Fernández
Ramon Alegre
Xavier Ribas
Albert Sala
Rodrigo Garza
Sergi Enrique
Eduard Arbos
David Alegre

  Australia

Jamie Dwyer
Liam de Young
Rob Hammond
Mark Knowles
Eddie Ockenden
David Guest
Luke Doerner
Grant Schubert
Bevan George
Andrew Smith
Stephen Lambert
Eli Matheson
Matthew Wells
Travis Brooks
Kiel Brown
Fergus Kavanagh
Des Abbott

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Kvinner   Nederland

Maartje Goderie
Maartje Paumen
Naomi van As
Minke Smabers
Marilyn Agliotti
Minke Booij
Wieke Dijkstra
Sophie Polkamp
Ellen Hoog
Lidewij Welten
Lisanne de Roever
Miek van Geenhuizen
Eva de Goede
Janneke Schopman
Eefke Mulder
Fatima Moreira de Melo

  Kina

Ren Ye
Zhang Yimeng
Gao Lihua
Chen Qiuqi
Zhao Yudiao
Li Hongxia
Cheng Hui
Tang Chunling
Zhou Wanfeng
Ma Yibo
Fu Baorong
Pan Fengzhen
Huang Junxia
Song Qungling
Li Shuang
Chen Zhaoxia

  Argentina

Paola Vukojicic
Belén Succi
Magdalena Aicega
Mercedes Margalot
Mariana Rossi
Noel Barrionuevo
Giselle Kañevsky
Claudia Burkart
Luciana Aymar
Mariné Russo
Mariana González Oliva
Soledad García
Alejandra Gulla
María de la Paz Hernández
Carla Rebecchi
Rosario Luchetti

Moderne femkampRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Menn Andrey Moiseev
  Russland
Edvinas Krungolcas
  Litauen
Andrejus Zadneprovskis
  Litauen
Kvinner Lena Schöneborn
  Tyskland
Heather Fell
  Storbritannia
Victoria Tereshuk
  Ukraina

PadlingRediger

SlalåmRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
C-1 menn Michal Martikán
  Slovakia
David Florence
  Storbritannia
Robin Bell
  Australia
C-2 menn Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
  Slovakia
Jaroslav Volf
Ondřej Štěpánek
  Tsjekkia
Mikhail Kuznetsov
Dmitry Larionov
  Russland
K-1 menn Alexander Grimm
  Tyskland
Fabien Lefèvre
  Frankrike
Benjamin Boukpeti
  Togo
K-1 kvinner Elena Kaliská
  Slovakia
Jacqueline Lawrence
  Australia
Violetta Oblinger-Peters
  Østerrike

SprintRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
C-1 500 m Maxim Opalev
  Russland
David Cal
  Spania
Iurii Cheban
  Ukraina
C-1 1000 m Attila Vajda
  Ungarn
David Cal
  Spania
Thomas Hall
  Canada
C-2 500 m Meng Guanliang
Yang Wenjun
  Hviterussland
Sergey Ulegin
Alexander Kostoglod
  Tyskland
Christian Gille
Thomasz Wylenzek
  Ungarn
C-2 1000 m Andrei Bahdanovich
Aliaksandr Bahdanovich
  Hviterussland
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
  Tyskland
György Kozmann
Tamás Kiss
  Ungarn
K-1 500 m Ken Wallace
  Australia
Adam van Koeverden
  Canada
Tim Brabants
  Storbritannia
K-1 1000 m Tim Brabants
  Storbritannia
Eirik Verås Larsen
  Norge
Ken Wallace
  Australia
K-2 500 m Saúl Craviotto
Carlos Pérez
  Spania
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
  Australia
Raman Pjatrusjenka
Vadzim Makhnew
  Østerrike
K-2 1000 m Martin Hollstein
Andreas Ihle
  Tyskland
Kim Wraae Knudsen
René Holten Poulsen
  Danmark
Andrea Facchin
Antonio Massimiliano Scaduto
  Italia
K-4 1000 m Raman Pjatrusjenka
Aliaksei Abalmasau
Artur Litvinchuk
Vadzim Makhnew
  Hviterussland
Richard Riszdorfer
Michal Riszdorfer
Erik Vlček
Juraj Tarr
  Slovakia
Lutz Altepost
Norman Bröckl
Torsten Eckbrett
Björn Goldschmidt
  Tyskland

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
K-1 500 Inna Osypenko-Radomska
  Ukraina
Josefa Idem
  Italia
Katrin Wagner-Augustin
  Tyskland
K-2 500 Katalin Kovács
Natasa Janics
  Ungarn
Beata Mikołajczyk
Aneta Konieczna
  Polen
Marie Delattre
Anne-Laure Viard
  Frankrike
K-4 500 m Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
Conny Waßmuth
  Tyskland
Katalin Kovács
Gabriella Szabó
Danuta Kozák
Natasa Janics
  Ungarn
Lisa Oldenhof
Hannah Davis
Chantal Meek
Lyndsie Fogarty
  Australia

RoingRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Singelsculler Olaf Tufte
  Norge
Ondrej Synek
  Tsjekkia
Mahe Drysdale
  New Zealand
Toer uten styrmann Drew Ginn
Duncan Free
  Australia
David Calder
Scott Frandsen
  Canada
Nathan Twaddle
George Bridgewater
  New Zealand
Dobbelsculler David Crawshay
Scitt Brennen
  Australia
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
  Estland
Matthew Wells
Stephen Rowbotham
  Storbritannia
Dobbelsculler, lettvekt Mark Hunter
Zac Purchase
  Storbritannia
Dimitrios Mougios
Vasileios Polymeros
  Hellas
Rasmus Hansen
Mads Rasmussen
  Danmark
Firer uten styrmann Tom James
Steve Williams
Pete Reed
Andrew Triggs Hodge
  Storbritannia
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
  Australia
Julien Desprès
Benjamin Rondeau
Germain Chardin
Dorian Mortelette
  Frankrike
Dobbeltfirer Michał Jeliński
Marek Kolbowicz
Adam Korol
Konrad Wasielewski
  Polen
Luca Agamennoni
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
Simone Venier
  Italia
Julien Bahain
Cédric Berrest
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
  Frankrike
Firer, lettvekt Mads Andersen
Eskild Ebbesen
Thomas Ebert
Morten Jørgensen
  Danmark
Miłosz Bernatajtys
Bartłomiej Pawełczak
Łukasz Pawłowski
Paweł Rańda
  Polen
Jon Beare
Iain Brambell
Mike Lewis
Liam Parsons
  Canada
Åtter Andrew Byrnes
Kyle Hamilton
Malcolm Howard
Adam Kreek
Kevin Light
Ben Rutledge
Dominic Seiterle
Jake Wetzel
Brian Price (styrmann)
  Canada
Richard Egington
Alastair Heathcote
Matt Langridge
Tom Lucy
Alex Partridge
Colin Smith
Tom Stallard
Josh West
Acer Nethercott (styrmann)
  Storbritannia
Wyatt Allen
Micah Boyd
Steven Coppola
Beau Hoopman
Josh Inman
Matt Schnobrich
Bryan Volpenhein
Daniel Walsh,
Marcus McElhenney (styrmann)
  USA

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Singelsculler Rumiana Nejkowa
  Bulgaria
Michelle Guerette
  USA
Ekaterina Karsten
  Hviterussland
Toer uten styrmann Georgeta Andrunache
Viorica Susanu
  Romania
Wu You
Gao Yulan
  Kina
Julija Bichyk
Natalia Helakh
  Hviterussland
Dobbelsculler Georgina Evers-Swindell
Caroline Evers-Swindell
  New Zealand
Annekatrin Thiele
Christiane Huth
  Tyskland
Elise Laverick
Anna Bebington
  Storbritannia
Dobbelsculler, lettvekt Kirsten van der Kolk
Marit van Eupen
  Nederland
Sana Sten
Minna Nieminen
  Finland
Melanie Kok
Tracy Cameron
  Canada
Dobbeltfirer Jin Ziwei
Tang Bin
Xi Aihua
Zhang Yangyang
  Kina
Debbie Flood
Katherine Grainger
Frances Houghton
Annie Vernon
  Storbritannia
Kathrin Boron
Manuela Lutze
Britta Oppelt
Stephanie Schiller
  Tyskland
Åtter Erin Cafaro
Anne Cummins,
Caryn Davies
Susan Francia
Anna Goodale
Caroline Lind
Elle Logan
Lindsay Shoop
Mary Whipple (styrmann)
  USA
Femke Dekker
Annemiek de Haan
Nienke Kingma
Roline Repelaer van Driel
Annemarieke van Rumpt
Sarah Siegelaar
Marlies Smulders
Helen Tanger
Ester Workel (styrmann)
  Nederland
Georgeta Andrunache
Eniko Barabas

Constanţa Burcică
Doina Ignat
Simona Musat
Ioana Papuc
Rodica Serban
Viorica Susanu
Elena Georgescu (styrmann)
  Romania

SeilingRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Seilbrett Tom Ashley
  New Zealand
Julien Bontemps
  Frankrike
Shahar Zubari
  Israel
Laser Paul Goodison
  Storbritannia
Vasilij Žbogar
  Slovenia
Diego Romero
  Italia
470 Nathan Wilmot
Malcom Page
  Australia
Nick Rogers
Joes Glanfield
  Storbritannia
Nicolas Charbonnier
Oliver Bausset
  Frankrike
Starbåt Iain Percy
Andrew Simpson
  Storbritannia
Robert Scheidt
Bruno Prada
  Brasil
Fredrik Lööf
Anders Ekström
  Sverige

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Seilbrett Yin Jian
  Kina
Alessandra Sensini
  Italia
Bryony Shaw
  Storbritannia
Laser Anna Tunnicliffe
  USA
Gintarė Volungevičiūtė
  Litauen
Xu Lijia
  Kina
470 Elise Rechichi
Tessa Parkinson
  Australia
Marcelien de Koning
Lobke Berkhout
  Nederland
Fernanda Oliveira
Isabel Swan
  Brasil
Yngling Sarah Ayton
Sarah Webb
Pippa Wilson
  Storbritannia
Mandy Mulder
Annemieke Bes
Merel Witteveen
  Nederland
Sofia Bekatorou
Sofia Papadopoulou
Virginia Kravarioti
  Hellas

Åpen klasseRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Finnjolle Ben Ainslie
  Storbritannia
Zach Railey
  USA
Guillaume Florent
  Frankrike
49er Jonas Warrer
Martin Kirketerp
  Danmark
Iker Martínez de Lizarduy
Xabier Fernández
  Spania
Jan-Peter Peckolt
Hannes Peckolt
  Tyskland
Tornado Antón Paz
Fernando Echavarri
  Spania
Darren Bundock
Glenn Ashby
  Australia
Santiago Lange
Carlos Espínola
  Argentina

SkytingRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
10 m luftpistol Pang Wei
  Kina
Jin Jong-oh
  Sør-Korea
Jason Turner
  USA
25 m silhuettpistol Oleksandr Petriv
  Ukraina
Ralf Schumann
  Tyskland
Christian Reitz
  Tyskland
50 m pistol Jin Jong-oh
  Sør-Korea
Tan Zongliang
  Kina
Vladimir Isakov
  Russland
10 m luftrifle Abhinav Bindra
  India
Zhu Qinan
  Kina
Henri Häkkinen
  Finland
50 m rifle, liggende Artur Ayvazian
  Ukraina
Matthew Emmons
  USA
Warren Potent
  Australia
50 m rifle, helmatch Qiu Jian
  Kina
Jury Sukhorukov
  Ukraina
Rajmond Debevec
  Slovenia
Trap David Kostelecký
  Tsjekkia
Giovanni Pellielo
  Italia
Aleksej Alipov
  Russland
Dobbel-trap Walton Eller
  USA
Francesco D'Aniello
  Italia
Hu Binyuan
  Kina
Skeet Vincent Hancock
  USA
Tore Brovold
  Norge
Anthony Terras
  Frankrike

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
10 m luftpistol Guo Wenjun
  Kina
Natalia Paderina
  Russland
Nino Salukvadze
  Georgia
10 m luftrifle Kateřina Emmons
  Tsjekkia
Ljubov Galkina
  Russland
Snježana Pejčić
  Kroatia
25 m pistol Chen Ying
  Kina
Otryadyn Gündegmaa
  Mongolia
Munkhbayar Dorjsuren
  Tyskland
50 m rifle, helmatch Du Li
  Kina
Kateřina Emmons
  Tsjekkia
Eglis Yaima Cruz
  Cuba
Trap Satu Mäkelä-Nummela
  Finland
Zuzana Štefečeková
  Slovakia
Corey Cogdell
  USA
Skeet Chiara Cainero
  Italia
Kimberly Rhode
  USA
Christine Brinker
  Tyskland

SoftballRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Kvinner   Japan

Naho Emoto
Motoko Fujimoto
Megu Hirose
Emi Inui
Sachiko Ito
Ayumi Karino
Satoko Mabuchi
Yukiyo Mine
Masumi Mishina
Rei Nishiyama
Hiroko Sakai
Rie Sato
Mika Someya
Yukiko Ueno
Eri Yamada

  USA

Monica Abbott
Stacey Nuveman
Crystl Bustos
Jennie Finch
Laura Berg
Lauren Lappin
Lovieanne Jung
Catherine Osterman
Tairia Flowers
Andrea Duran
Jessica Mendoza
Victoria Galindo
Kelly Kretschman
Caitlin Lowe
Natasha Watley

  Australia

Jodie Bowering
Kylie Cronk
Kelly Hardie
Tanya Harding
Sandy Lewis
Simmone Morrow
Tracey Mosley
Stacey Porter
Melanie Roche
Justine Smethurst
Danielle Stewart
Natalie Titcume
Natalie Ward
Belinda Wright
Kerry Wyborn

StupingRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
3 meter He Chong
  Kina
Alexandre Despatie
  Canada
Qin Kai
  Kina
10 meter Matthew Mitcham
  Australia
Luxin Zhou
  Kina
Gleb Galperin
  Russland
3 meter synkron Wang Feng
Qin Kai
  Kina
Dmitri Sautin
Jurii Kunakov
  Russland
Illja Kvascha
Oleksii Prygorov
  Ukraina
10 meter synkron Yue Lin
Liang Huo
  Kina
Patrick Hausding
Sascha Klein
  Tyskland
Gleb Galperin
Dmitri Dobroskok
  Russland

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
3 meter Guo Jingjing
  Kina
Julia Pakhalina
  Russland
Wu Minxia
  Kina
10 meter Wang Xin
  Kina
Émilie Heymans
  Canada
Chen Ruolin
  Kina
3 meter synkron Guo Jingjing
Wu Minxia
  Kina
Julia Pakhalina
Anastasia Pozdnyakova
  Russland
Ditte Kotzian
Heike Fischer
  Tyskland
10 meter synkron Wang Xin
Chen Ruolin
  Kina
Briony Cole
Melissa Wu
  Australia
Paola Espinosa
Tatiana Ortiz
  Mexico

SvømmingRediger

MennRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
50 m fri César Cielo Filho
  Brasil
Amaury Leveaux
  Frankrike
Alain Bernard
  Frankrike
100 m fri Alain Bernard
  Frankrike
Eamon Sullivan
  Australia
Jason Lezak
  USA
César Cielo Filho
  Brasil
200 m fri Michael Phelps
  USA
Park Tae-hwan
  Sør-Korea
Peter Vanderkaay
  USA
400 m fri Park Tae-hwan
  Sør-Korea
Zhang Lin
  Kina
Larsen Jensen
  USA
1500 m fri Oussama Mellouli
  Tunisia
Grant Hackett
  Australia
Ryan Cochrane
  Canada
100 m rygg Aaron Peirsol
  USA
Matt Grevers
  USA
Arkady Vyatchanin
  Russland
Hayden Stoeckel
  Australia
200 m rygg Ryan Lochte
  USA
Aaron Peirsol
  USA
Arkady Vyatchanin
  Russland
100 m bryst Kosuke Kitajima
  Japan
Alexander Dale Oen
  Norge
Hugues Duboscq
  Frankrike
200 m bryst Kosuke Kitajima
  Japan
Brenton Rickard
  Australia
Hugues Duboscq
  Frankrike
100 m butterfly Michael Phelps
  USA
Milorad Čavić
  Serbia
Andrew Lauterstein
  Australia
200 m butterfly Michael Phelps
  USA
László Cseh
  Ungarn
Takeshi Matsuda
  Japan
200 m medley Michael Phelps
  USA
László Cseh
  Ungarn
Ryan Lochte
  USA
400 m medley Michael Phelps
  USA
László Cseh
  Ungarn
Ryan Lochte
  USA
4 x 100 m fri stafett Michael Phelps
Garrett Weber-Gale
Cullen Jones
Jason Lezak
Nathan Adrian
Benjamin Wildman-Tobriner
Matt Grevers
  USA
Amaury Leveaux
Fabien Gilot
Frédérick Bousquet
Alain Bernard
Grégory Mallet
Boris Steimetz
  Frankrike
Eamon Sullivan
Andrew Lauterstein
Ashley Callus
Matt Targett
Leith Brodie
Patrick Murphy
  Australia
4 x 200 m fri stafett Michael Phelps
Ryan Lochte
Ricky Berens
Peter Vanderkaay
Klete Keller
Erik Vendt
David Walters
  USA
Nikita Lobintsev
Evgeny Lagunov
Danila Izotov
Alexander Sukhorukov
Mikhail Polishchuk
  Russland
Patrick Murphy
Grant Hackett
Grant Brits
Nick Ffrost
Leith Brodie
Kirk Palmer
  Australia
4x100 m medley stafett Michael Phelps
Aaron Peirsol
Brendan Hansen
Jason Lezak
Matt Grevers
Mark Gangloff
Ian Crocker
Garrett Weber-Gale
  USA
Hayden Stoeckel
Brenton Rickard
Andrew Lauterstein
Eamon Sullivan
Ashley Delaney
Christian Sprenger
Adam Pine
Matt Targett
  Australia
Junichi Miyashita
Kosuke Kitajima
Takuro Fujii
Hisayoshi Sato
  Japan
10 kilometer Maarten van der Weijden
  Nederland
David Davies
  Storbritannia
Thomas Lurz
  Tyskland

KvinnerRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
50 m fri Britta Steffen
  Tyskland
Dara Torres
  USA
Cate Campbell
  Australia
100 m fri Britta Steffen
  Tyskland
Lisbeth Trickett
  Australia
Natalie Coughlin
  USA
200 m fri Federica Pellegrini
  Italia
Sara Isakovič
  Slovenia
Pang Jiaying
  Kina
400 m fri Rebecca Adlington
  Storbritannia
Katie Hoff
  USA
Joanne Jackson
  Storbritannia
800 m fri Rebecca Adlington
  Storbritannia
Alessia Filippi
  Italia
Lotte Friis
  Danmark
100 m rygg Natalie Coughlin
  USA
Kirsty Coventry
  Zimbabwe
Margaret Hoelzer
  USA
200 m rygg Kirsty Coventry
  Zimbabwe
Margaret Hoelzer
  USA
Reiko Nakamura
  Japan
100 m bryst Leisel Jones
  Australia
Rebecca Soni
  USA
Mirna Jukić
  Østerrike
200 m bryst Rebecca Soni
  USA
Leisel Jones
  Australia
Sara Nordenstam
  Norge
100 m butterfly Lisbeth Trickett
  Australia
Christine Magnuson
  USA
Jessicah Schipper
  Australia
200 m butterfly Liu Zige
  Kina
Jiao Liuyang
  Kina
Jessicah Schipper
  Australia
200 m medley Stephanie Rice
  Australia
Kirsty Coventry
  Zimbabwe
Natalie Coughlin
  USA
400 m medley Stephanie Rice
  Australia
Kirsty Coventry
  Zimbabwe
Katie Hoff
  USA
4x100 m fri stafett Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
Femke Heemskerk
Marleen Veldhuis
Hinkelien Schreuder
Manon van Rooijen
  Nederland
Natalie Coughlin
Lacey Nymeyer
Kara Lynn Joyce
Dara Torres
Emily Silver
Julia Smit
  USA
Cate Campbell
Alice Mills
Melanie Schlanger
Lisbeth Trickett
Shayne Reese
  Australia
4x200 m fri stafett Stephanie Rice
Bronte Barratt
Kylie Palmer
Linda Mackenzie
Lara Davenport
Felicity Galvez
Angie Bainbridge
Melanie Schlanger
  Australia
Yang Yu
Zhu Qianwei
Tan Miao
Pang Jiaying
Tang Jingzhi
  Kina
Allison Schmitt
Natalie Coughlin
Caroline Burckle
Katie Hoff
Christine Marshall
Kim Vandenberg
Julia Smit
  USA
4x100 m medley stafett Emily Seebohm
Leisel Jones
Jessicah Schipper
Lisbeth Trickett
Tarnee White
Felicity Galvez
Shayne Reese
  Australia
Natalie Coughlin
Rebecca Soni
Christine Magnuson
Dara Torres
Margaret Hoelzer
Megan Jendrick
Elaine Breeden
Kara Lynn Joyce
  USA
Zhao Jing
Sun Ye
Zhou Yafei
Pang Jiaying
Xu Tianlongzi
  Kina
10 kilometer Larisa Ilchenko
  Russland
Keri-Anne Payne
  Storbritannia
Cassandra Patten
  Storbritannia

SyklingRediger

LandeveiRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Fellesstart menn Samuel Sánchez
  Spania
Fabian Cancellara
  Sveits
Aleksandr Kolobnev
  Russland
Fellesstart kvinner Nicole Cooke
  Storbritannia
Emma Johansson
  Sverige
Tatiana Guderzo
  Italia
Temporitt menn Fabian Cancellara
  Sveits
Gustav Larsson
  Sverige
Levi Leipheimer
  USA
Temporitt kvinner Kristin Armstrong
  USA
Emma Pooley
  Storbritannia
Karin Thürig
  Sveits

BanesyklingRediger

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
4000 m menn Bradley Wiggins
  Storbritannia
Hayden Roulston
  Australia
Steven Burke
  Storbritannia
3000 m kvinner Rebecca Romero
  Storbritannia
Wendy Houvenaghel
  Storbritannia
Lesya Kalitovska
  Ukraina
4000 m lag menn Ed Clancy
Paul Manning
Geraint Thomas
Bradley Wiggins
  Storbritannia
Alex Nicki Rasmussen
Michael Mørkøv
Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Michael Færk Christensen
  Danmark
Sam Bewley
Jesse Sergent
Hayden Roulston
Marc Ryan
Westley Gough
  Australia
Sprint menn Chris Hoy
  Storbritannia
Jason Kenny
  Storbritannia
Mickaël Bourgain
  Frankrike
Sprint kvinner Victoria Pendleton
  Storbritannia
Anna Meares
  Australia
Guo Shuang
  Kina
Lagsprint menn Jamie Staff
Jason Kenny
Chris Hoy
  Storbritannia
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Arnaud Tournant
  Frankrike
René Enders
Maximillian Levy
Stefan Nimke
  Tyskland
Poengritt menn Joan Llaneras
  Spania
Roger Kluge
  Tyskland
Chris Newton
  Storbritannia
Poengritt kvinner Marianne Vos
  Nederland
Yoanka González
  Cuba
Leire Olaberría
  Spania
Keirin menn Chris Hoy
  Storbritannia
Ross Edgar
  Storbritannia
Kiyofumi Nagai