Hestesport under Sommer-OL 2008 – Sprangridning

Sprangridning under Sommer-OL 2008 fant sted mellom 15. og 21. august 2008 på the Hong Kong Sports Institute.

Hestesport under
Sommer-OL 2008
Equestrian Vaulting pictogram.svg
Dressur individuelt lag
Feltritt individuelt lag
Sprangridning individuelt lag

ResultaterRediger

KvalifiseringRediger

Runde 1Rediger

Rytter Hest Straff Total
straff
Hopp Tid
1   Christina Liebherr (SUI) No Mercy 0 0 0
  Pedro Veniss (BRA) Un Blanc de Blancs 0 0 0
  Taizo Sugitani (JPN) California 0 0 0
  Mac Cone (CAN) Ole 0 0 0
  Stein Endresen (NOR) Le Beau 0 0 0
  McLain Ward (USA) Sapphire 0 0 0
  Patrick Lam (HKG) Urban 0 0 0
  Bernardo Alves (BRA) Chupa Chup 0 0 0
  Vincent Voorn (NED) Alpapillon-Armanie 0 0 0
  Niklaus Schurtenberger (SUI) Cantus 0 0 0
  Eric Lamaze (CAN) Hickstead 0 0 0
  Will Simpson (USA) Carlsson vom Dach 0 0 0
  Beezie Madden (USA) Authentic 0 0 0
14   Nick Skelton (GBR) Russel 0 1 1
  Laurie Lever (AUS) Drossel Dan 0 1 1
  Jill Henselwood (CAN) Special Ed 0 1 1
  Morten Djupvik (NOR) Casino 0 1 1
  Antonio Chedraui (MEX) Don Porfirio 0 1 1
  Jamal Rahimov (AZE) Ionesco de Brekka 0 1 1
  Eiken Sato (JPN) Cayak 0 1 1
  Ben Maher (GBR) Rolette 0 1 1
  Denis Lynch (IRL) Lantinus 0 1 1
  Steve Guerdat (SUI) Jalisca Solier 0 1 1
  Jos Lansink (BEL) Cumano 0 1 1
  Tony Andre Hansen (NOR) Camiro 0 1 1
  Federico Fernández (MEX) Zorro 0 1 1
27   Marc Houtzager (NED) Opium 0 2 2
  Ramzy Al Duhami (KSA) Allah Jabek 0 2 2
29   Angelique Hoorn (NED) O'Brien 4 0 4
  Peter McMahon (AUS) Genoa 4 0 4
  Tim Stockdale (GBR) Corlato 4 0 4
  Pius Schwizer (SUI) Nobless M 4 0 4
  Kirk Webby (NZL) Sitah 4 0 4
  Edwina Alexander (AUS) Itot du Chateau 4 0 4
  Matt Williams (AUS) Leconte 4 0 4
  Ian Millar (CAN) In Style 4 0 4
  Rolf-Göran Bengtsson (SWE) Ninja 4 0 4
38   Jean-Claude Van Geenberghe (UKR) Quintus 4 1 5
  Laura Kraut (USA) Cedric 4 1 5
  Lotta Schultz (SWE) Calibra II 4 1 5
  Camila Benedicto (BRA) Bonito Z 4 1 5
  Gerco Schröder (NED) Monaco 4 1 5
  John Whitaker (GBR) Peppermill 4 1 5
  Jillian Terceira (BER) Chaka III 4 1 5
45   Marco Kutscher (GER) Cornet Obolensky 4 2 6
  Meredith Michaels-Beerbaum (GER) Shutterfly 4 2 6
  Kenneth Cheng (HKG) Can Do 4 2 6
48   Peter Eriksson (SWE) Jaguar Mail 8 0 8
  Ljubov Kochetova (RUS) Ilion Kilen 8 0 8
  Helena Lundback (SWE) Erbblume 8 0 8
51   Pablo Barrios (VEN) Sinatra 8 1 9
  Juan Andres Rodriguez (GUA) Orestus 8 1 9
  Enrique Gonzalez (MEX) Frida 8 1 9
  Li Zhenqiang (CHN) Jumpy des Fontaines 4 5 9
55   Christian Ahlmann (GER) Coster 8 2 10
  Huang Zuping (CHN) Pablo II 8 2 10
  HRH Abdullah Al Saud (KSA) Obelix 8 2 10
  Bjorn Nagel (UKR) Magic Bengtsson 8 2 10
  Ludger Beerbaum (GER) All Inclusive 8 2 10
60   HH Faisal Al Shalan (KSA) Wido 8 3 11
  Latifa bin Ahmed Al Maktoum (UAE) Kalaska de Semilly 8 3 11
  Kamal Bahamdan (KSA) Rivaal 8 3 11
63   Alberto Michan (MEX) Chinobampo Lavita 8 4 12
64   Geir Gulliksen (NOR) Cattani 12 1 13
66   Jose Larocca (ARG) Royal Power 12 2 14
  Samantha Lam (HKG) Tresor 12 2 14
  Bruce Goodin (NZL) Yamato 12 2 14
68   Zhao Zhiwen (CHN) Tadonia 16 1 17
69   Aleksandr Onishchenko (UKR) Codar 16 2 18
70   Ibrahim Bisharat (JOR) Sam-Sam 16 3 19
71   Manuel Torres (COL) Chambacunero 20 1 21
72   Katharina Offel (UKR) Lord Spezi 20 7 27
73   Zhang Bin (CHN) Coertis 28 2 30
74   Sharn Wordley (NZL) Rockville 44 3 47
75   Karim El Zoghby (EGY) Aladin 48 4 52
76   Katie McVean (NZL) Forest 72 0 72
  Rodrigo Pessoa (BRA) Rufus Diskvalifisert[1] 1


FinalerundeRediger

Runde ARediger

Rytter Hest Straff Total
straff
Hopp Tid
1   Camila Benedicto (BRA) Bonito Z 0 0 0
  Angelique Hoorn (NED) O'Brien 0 0 0
  Stein Endresen (NOR) Le Beau 0 0 0
  Tim Stockdale (GBR) Corlato 0 0 0
  Beezie Madden (USA) Authentic 0 0 0
  Marc Houtzager (NED) Opium 0 0 0
  Rolf-Göran Bengtsson (SWE) Ninja 0 0 0
  Ben Maher (GBR) Rolette 0 0 0
  Jos Lansink (BEL) Cumano 0 0 0
  Eric Lamaze (CAN) Hickstead 0 0 0
11   Lotta Schultz (SWE) Calibra II 4 0 4
  Matt Williams (AUS) Leconte 4 0 4
  Ludger Beerbaum (GER) All Inclusive 4 0 4
  Gerco Schröder (NED) Monaco 4 0 4
  Jill Henselwood (CAN) Special Ed 4 0 4
  Jean-Claude Van Geenberghe (UKR) Quintus 4 0 4
  Morten Djupvik (NOR) Casino 4 0 4
  Meredith Michaels-Beerbaum (GER) Shutterfly 4 0 4
  Steve Guerdat (SUI) Jalisca Solier 4 0 4
  McLain Ward (USA) Sapphire 4 0 4
  Edwina Alexander (AUS) Itot du Chateau 4 0 4
23   Laurie Lever (AUS) Drossel Dan 8 0 8
  Ramzy Al Duhami (KSA) Allah Jabek 8 0 8
  Pius Schwizer (SUI) Nobless M 8 0 8
  Niklaus Schurtenberger (SUI) Cantus 8 0 8
  Laura Kraut (USA) Cedric 8 0 8
  Ian Millar (CAN) In Style 8 0 8
28   Alberto Michan (MEX) Chinobampo Lavita 12 0 12
  Taizo Sugitani (JPN) California 12 0 12
  Federico Fernández (MEX) Zorro 12 0 12
  Nick Skelton (GBR) Russel 12 0 12
32   Peter Eriksson (SWE) Jaguar Mail 16 0 16
33   Kirk Webby (NZL) Sitah 24 0 24
  Rodrigo Pessoa (BRA) Rufus Disqualified 4

Runde BRediger

Rytter Hest Straff Runde A
straff
Total
straff
Hopp Tid
1   Rolf-Göran Bengtsson (SWE) Ninja 0 0 0 0
  Eric Lamaze (CAN) Hickstead 0 0 0 0
3   Ludger Beerbaum (GER) All Inclusive 0 0 4 4
  Meredith Michaels-Beerbaum (GER) Shutterfly 0 0 4 4
  McLain Ward (USA) Sapphire 0 0 4 4
  Angelique Hoorn (NED) O'Brien 4 0 0 4
  Beezie Madden (USA) Authentic 4 0 0 4
  Marc Houtzager (NED) Opium 4 0 0 4
9   Jean-Claude Van Geenberghe (UKR) Quintus 4 0 4 8
  Morten Djupvik (NOR) Casino 4 0 4 8
  Steve Guerdat (SUI) Jalisca Solier 4 0 4 8
  Edwina Alexander (AUS) Itot du Chateau 4 0 4 8
  Camila Benedicto (BRA) Bonito Z 8 0 0 8
  Jos Lansink (BEL) Cumano 8 0 0 8
15   Gerco Schröder (NED) Monaco 12 0 4 16
  Stein Endresen (NOR) Le Beau 16 0 0 16
  Tim Stockdale (GBR) Corlato 16 0 0 16
18   Lotta Schultz (SWE) Calibra II 12 1 4 17
19   Ben Maher (GBR) Rolette 20 0 0 20
20   Matt Williams (AUS) Leconte 20 0 4 24
  Jill Henselwood (CAN) Special Ed Retired 4
  Rodrigo Pessoa (BRA) Rufus Disqualified 4
BronsefinaleRediger
Rytter Hest Straff Tid
    Beezie Madden (USA) Authentic 0 35.25
4   Meredith Michaels-Beerbaum (GER) Shutterfly 0 35.37
5   McLain Ward (USA) Sapphire 4 35.39
6   Ludger Beerbaum (GER) All Inclusive 4 36.16
7   Marc Houtzager (NED) Opium 8 36.77
8   Angelique Hoorn (NED) O'Brien 8 36.89
DQ   Rodrigo Pessoa (BRA) Rufus 0 37.04
GullfinaleRediger
Rytter Hest Straff Tid
    Eric Lamaze (CAN) Hickstead 0 38.39
    Rolf-Göran Bengtsson (SWE) Ninja 4 38.39

ReferanserRediger