NM i friidrett innendørs 2015

Norgesmesterskapet i friidrett innendørs 2015 var en del av NM i friidrett 2015. Det ble arrangert som et eget stevne i Steinkjer 7. og 8. februar 2015.

For junior var dette NM i hoppøvelser uten tilløp.

Resultater, mennRediger

60 meterRediger

Finaleresultater:

Svenske Carl Armfelt løp inn til 2.-plass med tiden 6,88, men deltok ikke i NM.

200 meterRediger

Finale:

400 meterRediger

Finale:

800 meterRediger

Sluttstilling etter tre heat:

1500 meterRediger

Sluttstilling etter to heat:

3000 meterRediger

Sluttstilling etter to heat:

60 meter hekkRediger

Kun finale ble avholdt:

HøydehoppRediger

Høyde uten tilløpRediger

Plass Utøver Klubb Høyde
  Lars Vikan Rise Sandnes IL 1,64
  Morten Haave Tyrving IL 1,60
  Magnus Husby Rostad Steinkjer FIK 1,55
4. Odd Eiken Ranheim IL 1,55

Kun 4 utøvere stilte til start.

StavsprangRediger

LengdesprangRediger

Lengde uten tilløpRediger

TrestegRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Vetle Utsi Onstad IK Tjalve 15,60
  Jonathan Varela Byrkjenes Norna-Salhus IL 14,67
  Jesper Vestbø IK Tjalve 14,29
4. Eirik Sundal Laksevåg TIL 11,94

Kun 4 utøvere deltok.

KulestøtRediger

4 x 200 meter stafettRediger

5000 meter kappgangRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Joakim Sælen TIF Viking 20.52,66
  Fredrik Vaeng Røtnes BUL-Tromsø 22.12,90
  Erling Andersen Søfteland TIL 27.51,31
x. Sjur Agdestein Steinkjer FIK DSQ

Resultater, kvinnerRediger

60 meterRediger

Finaleresultater:

Naomi Van den Broeck vant løpet med tiden 7,51, men deltok ikke i NM, siden hun konkurrerer for Belgia internasjonalt.[1]

200 meterRediger

Finale:

400 meterRediger

Finale:

800 meterRediger

1500 meterRediger

Kun finale ble avholdt.

3000 meterRediger

Kun finale ble avholdt.

60 meter hekkRediger

Finale:

40 meter racerunnerRediger

Kun finale ble avholdt:

Plass Utøver Klubb Tid
  Marie Aune Bardal Steinkjer Friidrettsklubb 12,21
  Marte Aasvang Stokke IL 14,97
  Julie Thobroe Anda Ranheim IL 18,90

60 meter racerunnerRediger

Kun finale ble avholdt:

Plass Utøver Klubb Tid
  Marie Aune Bardal Steinkjer Friidrettsklubb 18,39
  Julie Thobroe Anda Ranheim IL 23,29
  Marte Aasvang Stokke IL 29,32

HøydehoppRediger

Høyde uten tilløpRediger

Plass Utøver Klubb Høyde
  Katarina Mögenburg Tyrving IL 1,50
  Hanne Berit Irgens Sandnes IL 1,38

Kun 2 utøvere stilte til start.

StavsprangRediger

LengdesprangRediger

Lengde uten tilløpRediger

TrestegRediger

KulestøtRediger

4 x 200 meter stafettRediger

3000 meter kappgangRediger

Menn juniorRediger

Høyde uten tilløpRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Eivind Kleven Hagen Fagernes IL 1,55
  Eirik Sangholt Skogsvåg IL 1,50

Lengde uten tilløpRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Eric Alberto Marhaug Bodø Friidrettsklubb 3,14
  Karsten Warholm Dimna IL 3,13
  Eivind Kleven Hagen Fagernes IL 2,99

Kvinner juniorRediger

Høyde uten tilløpRediger

Lengde uten tilløpRediger

Plass Utøver Klubb Lengde
  Sofie Olsholt IK Tjalve 2,63
  Ida Planke Berg Tyrving IL 2,57
  Ida Maria Heskestad Strindheim IL 2,42

ReferanserRediger

KilderRediger