Åpne hovedmenyen

Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2012

Wikimedia-listeartikkel
Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2012
Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2012
MesterskapSommer-OL 2012 i London
Antall øvelser302
Beste nasjonUSA USA
Flest medaljerUSA USA (104)
Beste utøverJamaica Usain Bolt

Liste over medaljevinnere under Sommer-OL 2012 inneholder alle 1780 utøvere som tok medalje under Sommer-OL 2012 som ble holdt i London, Storbritannia fra 27. juli til 12. august 2012.

Sommer-OL 2012

Omtrent 10 500 utøvere deltok i 302 øvelser i totalt 26 idretter under lekene.[1]

Bahrain,[2] Botswana,[3] Kypros,[4] Gabon,[5] Grenada,[6] Guatemala[7] og Montenegro[8] vant sin første olympiske medalje gjennom tidene, og Grenada tok også sin første gullmedalje.

I boksing, judo, taekwondo og bryting ble det utdelt to bronsemedaljer i hver vektklasse da det ikke arrangeres bronsefinaler. To sølvmedaljer ble utdelt på grunn av delt resultat i herrenes 200 meter freestyle og 100 meter butterfly i svømming.

Innhold
  1. Badminton
  2. Basketball
  3. Boksing
  4. Bordtennis
  5. Bryting
  6. Bueskyting
  7. Fekting
  8. Fotball
  9. Friidrett
  10. Hestesport
  1. Håndball
  2. Judo
  3. Landhockey
  4. Moderne femkamp
  5. Padling
  6. Roing
  7. Seiling
  8. Skyting
  9. Stuping
  10. Svømming
  1. Sykling
  2. Synkronsvømming
  3. Taekwondo
  4. Tennis
  5. Triatlon
  6. Turn
  7. Vannpolo
  8. Vektløfting
  9. Volleyball
Se også       Referanser       Eksterne lenker


BadmintonRediger

BasketballRediger

BoksingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Lett fluevekt menn
detaljer
  Zou Shiming
Kina (CHN)
  Kaeo Pongprayoon
Thailand (THA)
  Paddy Barnes
Irland (IRL)
  David Ayrapetyan
Russland (RUS)
Fluevekt menn
detaljer
  Robeisy Ramírez
Cuba (CUB)
  Nyambayaryn Tögstsogt
Mongolia (MGL)
  Misha Aloyan
Russland (RUS)
  Michael Conlan
Irland (IRL)
Bantamvekt menn
detaljer
  Luke Campbell
Storbritannia (GBR)
  John Joe Nevin
Irland (IRL)
  Lázaro Álvarez
Cuba (CUB)
  Satoshi Shimizu
Japan (JPN)
Lettvekt menn
detaljer
  Vasyl Lomachenko
Ukraina (UKR)
  Han Soon-Chul
Sør-Korea (KOR)
  Evaldas Petrauskas
Litauen (LTU)
  Yasniel Toledo
Cuba (CUB)
Super lettvekt menn
detaljer
  Roniel Iglesias
Cuba (CUB)
  Denys Berinchyk
Ukraina (UKR)
  Vincenzo Mangiacapre
Italia (ITA)
  Uranchimegiin Mönkh-Erdene
Mongolia (MGL)
Weltervekt menn
detaljer
  Serik Sapiyev
Kasakhstan (KAZ)
  Fred Evans
Storbritannia (GBR)
  Taras Shelestyuk
Ukraina (UKR)
  Andrey Zamkovoy
Russland (RUS)
Mellomvekt menn
detaljer
  Ryōta Murata
Japan (JPN)
  Esquiva Falcão Florentino
Brasil (BRA)
  Abbos Atoev
Usbekistan (UZB)
  Anthony Ogogo
Storbritannia (GBR)
Lett tungvekt menn
detaljer
  Egor Mekhontsev
Russland (RUS)
  Adilbek Niyazymbetov
Kasakhstan (KAZ)
  Yamaguchi Falcão
Brasil (BRA)
  Oleksandr Gvozdyk
Ukraina (UKR)
Tungvekt menn
detaljer
  Oleksandr Usyk
Ukraina (UKR)
  Clemente Russo
Italia (ITA)
  Teymur Mammadov
Aserbajdsjan (AZE)
  Tervel Pulev
Bulgaria (BUL)
Super tungvekt menn
detaljer
  Anthony Joshua
Storbritannia (GBR)
  Roberto Cammarelle
Italia (ITA)
  Magomedrasul Majidov
Aserbajdsjan (AZE)
  Ivan Dychko
Kasakhstan (KAZ)
Fluevekt kvinner
detaljer
  Nicola Adams
Storbritannia (GBR)
  Ren Cancan
Kina (CHN)
  Marlen Esparza
USA (USA)
  Mary Kom
India (IND)
Lettvekt kvinner
detaljer
  Katie Taylor
Irland (IRL)
  Sofya Ochigava
Russland (RUS)
  Adriana Araújo
Brasil (BRA)
  Mavzuna Chorieva
Tadsjikistan (TJK)
Mellomvekt kvinner
detaljer
  Claressa Shields
USA (USA)
  Nadezda Torlopova
Russland (RUS)
  Li Jinzi
Kina (CHN)
  Marina Volnova
Kasakhstan (KAZ)

BordtennisRediger

BrytingRediger

Fri stilRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Fri stil menn 55 kg
detaljer
  Dzhamal Otarsultanov
Russland (RUS)
  Vladimer Khinchegashvili
Georgia (GEO)
  Yang Kyong-Il
Nord-Korea (PRK)
  Shinichi Yumoto
Japan (JPN)
Fri stil menn 60 kg
detaljer
  Toghrul Asgarov
Aserbajdsjan (AZE)
  Besik Kudukhov
Russland (RUS)
  Yogeshwar Dutt
India (IND)
  Coleman Scott
USA (USA)
Fri stil menn 66 kg
detaljer
  Tatsuhiro Yonemitsu
Japan (JPN)
  Sushil Kumar
India (IND)
  Liván López
Cuba (CUB)
  Akzhurek Tanatarov
Kasakhstan (KAZ)
Fri stil menn 74 kg
detaljer
  Jordan Burroughs
USA (USA)
  Sadegh Goudarzi
Iran (IRI)
  Soslan Tigiev
Usbekistan (UZB)
  Denis Tsargush
Russland (RUS)
Fri stil menn 84 kg
detaljer
  Sharif Sharifov
Aserbajdsjan (AZE)
  Jaime Espinal
Puerto Rico (PUR)
  Ehsan Lashgari
Iran (IRI)
  Dato Marsagishvili
Georgia (GEO)
Fri stil menn 96 kg
detaljer
  Jacob Varner
USA (USA)
  Valerii Andriitsev
Ukraina (UKR)
  Khetag Gazyumov
Aserbajdsjan (AZE)
  Giorgi Gogshelidze
Georgia (GEO)
Fri stil menn 120 kg
detaljer
  Artur Taymazov
Usbekistan (UZB)
  Davit Modzmanashvili
Georgia (GEO)
  Komeil Ghasemi
Iran (IRI)
  Bilyal Makhov
Russland (RUS)
Fri stil kvinner 48 kg
detaljer
  Hitomi Obara
Japan (JPN)
  Mariya Stadnik
Aserbajdsjan (AZE)
  Clarissa Chun
USA (USA)
  Carol Huynh
Canada (CAN)
Fri stil kvinner 55 kg
detaljer
  Saori Yoshida
Japan (JPN)
  Tonya Verbeek
Canada (CAN)
  Yuliya Ratkevich
Aserbajdsjan (AZE)
  Jackeline Rentería
Colombia (COL)
Fri stil kvinner 63 kg
detaljer
  Kaori Icho
Japan (JPN)
  Jing Ruixue
Kina (CHN)
  Soronzonboldyn Battsetseg
Mongolia (MGL)
  Lubov Volosova
Russland (RUS)
Fri stil kvinner 72 kg
detaljer
  Natalia Vorobieva
Russland (RUS)
  Stanka Zlateva
Bulgaria (BUL)
  Guzel Manyurova
Kasakhstan (KAZ)
  Maider Unda
Spania (ESP)

Gresk-romersk stilRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Gresk-romersk stil 55 kg
detaljer
  Hamid Sourian
Iran (IRI)
  Rovshan Bayramov
Aserbajdsjan (AZE)
  Péter Módos
Ungarn (HUN)
  Mingiyan Semenov
Russland (RUS)
Gresk-romersk stil 60 kg
detaljer
  Omid Norouzi
Iran (IRI)
  Revaz Lashkhi
Georgia (GEO)
  Zaur Kuramagomedov
Russland (RUS)
  Ryūtarō Matsumoto
Japan (JPN)
Gresk-romersk stil 66 kg
detaljer
  Kim Hyeon-Woo
Sør-Korea (KOR)
  Tamás Lőrincz
Ungarn (HUN)
  Steeve Guenot
Frankrike (FRA)
  Manuchar Tskhadaia
Georgia (GEO)
Gresk-romersk stil 74 kg
detaljer
  Roman Vlasov
Russland (RUS)
  Arsen Dzjulfalakjan
Armenia (ARM)
  Emin Ahmadov
Aserbajdsjan (AZE)
  Aleksandr Kazakevič
Litauen (LTU)
Gresk-romersk stil 84 kg
detaljer
  Alan Khugayev
Russland (RUS)
  Karam Gaber
Egypt (EGY)
  Daniyal Gadzhiyev
Kasakhstan (KAZ)
  Damian Janikowski
Polen (POL)
Gresk-romersk stil 96 kg
detaljer
  Ghasem Rezaei
Iran (IRI)
  Rustam Totrov
Russland (RUS)
  Artur Aleksanjan
Armenia (ARM)
  Jimmy Lidberg
Sverige (SWE)
Gresk-romersk stil 120 kg
detaljer
  Mijaín López
Cuba (CUB)
  Heiki Nabi
Estland (EST)
  Johan Eurén
Sverige (SWE)
  Rıza Kayaalp
Tyrkia (TUR)

BueskytingRediger

FektingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Kårde menn
detaljer
  Rubén Limardo Gascon
Venezuela (VEN)
  Bartosz Piasecki
Norge (NOR)
  Jung Jin-Sun
Sør-Korea (KOR)
Florett menn
detaljer
  Lei Sheng
Kina (CHN)
  Alaaeldin Abouelkassem
Egypt (EGY)
  Choi Byung-chul
Sør-Korea (KOR)
Florett lag menn
detaljer
  Italia (ITA)
Valerio Aspromonte
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
  Japan (JPN)
Suguru Awaji
Kenta Chida
Ryo Miyake
Yuki Ota
  Tyskland (GER)
Sebastian Bachmann
Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
André Weßels
Sabel menn
detaljer
  Áron Szilágyi
Ungarn (HUN)
  Diego Occhiuzzi
Italia (ITA)
  Nikolay Kovalev
Russland (RUS)
Sabel lag menn
detaljer
  Sør-Korea (KOR)
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Oh Eun-seok
Won Woo-young
  Romania (ROU)
Tiberiu Dolniceanu
Rareș Dumitrescu
Alexandru Sirițeanu
Florin Zalomir
  Italia (ITA)
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
Luigi Tarantino
Kårde kvinner
detaljer
  Jana Sjemjakina
Ukraina (UKR)
  Britta Heidemann
Tyskland (GER)
  Sun Yujie
Kina (CHN)
Kårde lag kvinner
detaljer
  Kina (CHN)
Xu Anqi
Li Na
Luo Xiaojuan
Sun Yujie
  Sør-Korea (KOR)
Shin A-lam
Choi Eun-sook
Jung Hyo-jung
Choi In-jeong
  USA (USA)
Courtney Hurley
Kelley Hurley
Maya Lawrence
Susie Scanlan
Florett kvinner
detaljer
  Elisa Di Francisca
Italia (ITA)
  Arianna Errigo
Italia (ITA)
  Valentina Vezzali
Italia (ITA)
Florett lag kvinner
detaljer
  Italia (ITA)
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Ilaria Salvatori
Valentina Vezzali
  Russland (RUS)
Inna Deriglazova
Kamilla Gafurzianova
Larisa Korobeynikova
Aida Shanaeva
  Sør-Korea (KOR)
Jeon Hee-sook
Jung Gil-ok
Nam Hyun-hee
Oh Ha-na
Sabel kvinner
detaljer
  Kim Ji-yeon
Sør-Korea (KOR)
  Sofya Velikaya
Russland (RUS)
  Olha Kharlan
Ukraina (UKR)

FotballRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn
detaljer
  Mexico (MEX)
Javier Aquino
Néstor Araujo
Dárvin Chávez
José de Jesús Corona
Javier Cortés
Jorge Enríquez
Marco Fabián
Héctor Herrera
Israel Jiménez
Raúl Jiménez
Hiram Mier
Oribe Peralta
Miguel Ponce
Diego Antonio Reyes
José Antonio Rodríguez
Carlos Salcido
Giovani dos Santos
Néstor Vidrio
  Brasil (BRA)
Alex Sandro
Danilo Luiz da Silva
Gabriel Vasconcelos Ferreira
Paulo Henrique Ganso
Hulk
Juan Jesus
Leandro Damião
Lucas Rodrigues Moura da Silva
Marcelo Vieira
Norberto Murara Neto
Neymar
Oscar
Alexandre Pato
Rafael da Silva
Rômulo Borges Monteiro
Sandro Raniere
Thiago Silva
Bruno Uvini
  Sør-Korea (KOR)
Lee Beom-young
Kim Bo-kyung
Kim Chang-soo
Park Chu-young
Ji Dong-won
Kim Hyun-sung
Koo Ja-cheol
Oh Jae-seok
Park Jong-woo
Kim Kee-hee
Hwang Seok-ho
Yun Suk-young
Baek Sung-dong
Jung Sung-ryong
Ki Sung-yueng
Nam Tae-hee
Jung Woo-young
Kim Young-gwon
Kvinner
detaljer
  USA (USA)
Nicole Barnhart
Shannon Boxx
Rachel Buehler
Lauren Cheney
Tobin Heath
Amy LePeilbet
Sydney Leroux
Carli Lloyd
Heather Mitts
Alex Morgan
Kelley O'Hara
Heather O'Reilly
Christie Rampone
Megan Rapinoe
Amy Rodriguez
Becky Sauerbrunn
Hope Solo
Abby Wambach
  Japan (JPN)
Kozue Ando
Miho Fukumoto
Mana Iwabuchi
Azusa Iwashimizu
Ayumi Kaihori
Nahomi Kawasumi
Yukari Kinga
Saki Kumagai
Karina Maruyama
Aya Miyama
Shinobu Ohno
Yūki Ōgimi
Aya Sameshima
Mizuho Sakaguchi
Homare Sawa
Megumi Takase
Asuna Tanaka
Kyoko Yano
  Canada (CAN)
Candace Chapman
Jonelle Filigno
Robyn Gayle
Kaylyn Kyle
Karina LeBlanc
Diana Matheson
Erin McLeod
Carmelina Moscato
Marie-Eve Nault
Kelly Parker
Sophie Schmidt
Desiree Scott
Lauren Sesselmann
Christine Sinclair
Chelsea Stewart
Melissa Tancredi
Brittany Timko
Rhian Wilkinson

FriidrettRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter menn
detaljer
  Usain Bolt
Jamaica (JAM)
  Yohan Blake
Jamaica (JAM)
  Justin Gatlin
USA (USA)
200 meter menn
detaljer
  Usain Bolt
Jamaica (JAM)
  Yohan Blake
Jamaica (JAM)
  Warren Weir
Jamaica (JAM)
400 meter menn
detaljer
  Kirani James
Grenada (GRN)
  Luguelín Santos
Den dominikanske republikk (DOM)
  Lalonde Gordon
Trinidad og Tobago (TRI)
800 meter menn
detaljer
  David Rudisha
Kenya (KEN)
  Nijel Amos
Botswana (BOT)
  Timothy Kitum
Kenya (KEN)
1500 meter menn
detaljer
  Taoufik Makhloufi
Algerie (ALG)
  Leonel Manzano
USA (USA)
  Abdalaati Iguider
Marokko (MAR)
5000 meter menn
detaljer
  Mo Farah
Storbritannia (GBR)
  Dejen Gebremeskel
Etiopia (ETH)
  Thomas Pkemei Longosiwa
Kenya (KEN)
10,000 meter menn
detaljer
  Mo Farah
Storbritannia (GBR)
  Galen Rupp
USA (USA)
  Tariku Bekele
Etiopia (ETH)
110 meter hekk menn
detaljer
  Aries Merritt
USA (USA)
  Jason Richardson
USA (USA)
  Hansle Parchment
Jamaica (JAM)
400 meter hekk menn
detaljer
  Félix Sánchez
Den dominikanske republikk (DOM)
  Michael Tinsley
USA (USA)
  Javier Culson
Puerto Rico (PUR)
3000 meter hinder menn
detaljer
  Ezekiel Kemboi
Kenya (KEN)
  Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Frankrike (FRA)
  Abel Mutai
Kenya (KEN)
4 x 100 meter stafett menn
detaljer
  Jamaica (JAM)
Kemar Bailey-Cole
Yohan Blake
Usain Bolt
Nesta Carter
Michael Frater
  USA (USA)
Ryan Bailey
Jeff Demps
Trell Kimmons
Justin Gatlin
Tyson Gay
Darvis Patton
  Trinidad og Tobago (TRI)
Keston Bledman
Marc Burns
Emmanuel Callander
Richard Thompson
4 x 400 meter stafett menn
detaljer
  Bahamas (BAH)
Chris Brown
Michael Mathieu
Ramon Miller
Demetrius Pinder
Wesley Neymour
Andrae Williams
  USA (USA)
Joshua Mance
Manteo Mitchell
Tony McQuay
Bryshon Nellum
Angelo Taylor
  Trinidad og Tobago (TRI)
Ade Alleyne-Forte
Lalonde Gordon
Deon Lendore
Jarrin Solomon
Maraton menn
detaljer
  Stephen Kiprotich
Uganda (UGA)
  Abel Kirui
Kenya (KEN)
  Wilson Kipsang Kiprotich
Kenya (KEN)
20 km kappgang menn
detaljer
  Chen Ding
Kina (CHN)
  Erick Barrondo
Guatemala (GUA)
  Wang Zhen
Kina (CHN)
50 km kappgang menn
detaljer
  Sergey Kirdyapkin
Russland (RUS)
  Jared Tallent
Australia (AUS)
  Si Tianfeng
Kina (CHN)
Høydehopp menn
detaljer
  Ivan Ukhov
Russland (RUS)
  Erik Kynard
USA (USA)
  Mutaz Essa Barshim
Qatar (QAT)
  Derek Drouin
Canada (CAN)
  Robert Grabarz
Storbritannia (GBR)
Stavsprang menn
detaljer
  Renaud Lavillenie
Frankrike (FRA)
  Björn Otto
Tyskland (GER)
  Raphael Holzdeppe
Tyskland (GER)
Lengdehopp menn
detaljer
  Greg Rutherford
Storbritannia (GBR)
  Mitchell Watt
Australia (AUS)
  Will Claye
USA (USA)
Tresteg menn
detaljer
  Christian Taylor
USA (USA)
  Will Claye
USA (USA)
  Fabrizio Donato
Italia (ITA)
Kulestøt menn
detaljer
  Tomasz Majewski
Polen (POL)
  David Storl
Tyskland (GER)
  Reese Hoffa
USA (USA)
Diskoskast menn
detaljer
  Robert Harting
Tyskland (GER)
  Ehsan Haddadi
Iran (IRI)
  Gerd Kanter
Estland (EST)
Sleggekast menn
detaljer
  Krisztián Pars
Ungarn (HUN)
  Primož Kozmus
Slovenia (SLO)
  Koji Murofushi
Japan (JPN)
Spydkast menn
detaljer
  Keshorn Walcott
Trinidad og Tobago (TRI)
  Oleksandr Pyatnytsya
Ukraina (UKR)
  Antti Ruuskanen
Finland (FIN)
Tikamp menn
detaljer
  Ashton Eaton
USA (USA)
  Trey Hardee
USA (USA)
  Leonel Suárez
Cuba (CUB)
100 meter kvinner
detaljer
  Shelly-Ann Fraser-Pryce
Jamaica (JAM)
  Carmelita Jeter
USA (USA)
  Veronica Campbell-Brown
Jamaica (JAM)
200 meter kvinner
detaljer
  Allyson Felix
USA (USA)
  Shelly-Ann Fraser-Pryce
Jamaica (JAM)
  Carmelita Jeter
USA (USA)
400 meter kvinner
detaljer
  Sanya Richards-Ross
USA (USA)
  Christine Ohuruogu
Storbritannia (GBR)
  DeeDee Trotter
USA (USA)
800 meter kvinner
detaljer
  Mariya Savinova
Russland (RUS)
  Caster Semenya
Sør-Afrika (RSA)
  Ekaterina Poistogova
Russland (RUS)
1500 meter kvinner
detaljer
  Aslı Çakır Alptekin
Tyrkia (TUR)
  Gamze Bulut
Tyrkia (TUR)
  Maryam Yusuf Jamal
Bahrain (BHR)
5000 meter kvinner
detaljer
  Meseret Defar
Etiopia (ETH)
  Vivian Cheruiyot
Kenya (KEN)
  Tirunesh Dibaba
Etiopia (ETH)
10,000 meter kvinner
detaljer
  Tirunesh Dibaba
Etiopia (ETH)
  Sally Kipyego
Kenya (KEN)
  Vivian Cheruiyot
Kenya (KEN)
100 meter hekk kvinner
detaljer
  Sally Pearson
Australia (AUS)
  Dawn Harper
USA (USA)
  Kellie Wells
USA (USA)
400 meter hekk kvinner
detaljer
  Natalya Antyukh
Russland (RUS)
  Lashinda Demus
USA (USA)
  Zuzana Hejnová
Tsjekkia (CZE)
3000 meter hinder kvinner
detaljer
  Yuliya Zaripova
Russland (RUS)
  Habiba Ghribi
Tunisia (TUN)
  Sofia Assefa
Etiopia (ETH)
4 x 100 meter stafett kvinner
detaljer
  USA (USA)
Allyson Felix
Carmelita Jeter
Bianca Knight
Tianna Madison
Jeneba Tarmoh
Lauryn Williams
  Jamaica (JAM)
Schillonie Calvert
Veronica Campbell-Brown
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Samantha Henry-Robinson
Sherone Simpson
Kerron Stewart
  Ukraina (UKR)
Yelizaveta Bryzhina
Olesya Povh
Mariya Ryemyen
Hrystyna Stuy
4 x 400 meter stafett kvinner
detaljer
  USA (USA)
Keshia Baker
Allyson Felix
Diamond Dixon
Francena McCorory
Sanya Richards-Ross
DeeDee Trotter
  Russland (RUS)
Natalya Antyukh
Tatyana Firova
Yuliya Gushchina
Anastasiya Kapachinskaya
Antonina Krivoshapka
Natalya Nazarova
  Jamaica (JAM)
Christine Day
Shereefa Lloyd
Rosemarie Whyte
Shericka Williams
Novlene Williams-Mills
Maraton kvinner
detaljer
  Tiki Gelana
Etiopia (ETH)
  Priscah Jeptoo
Kenya (KEN)
  Tatyana Petrova Arkhipova
Russland (RUS)
20 km kappgang kvinner
detaljer
  Jelena Lasjmanova
Russland (RUS)
  Olga Kaniskina
Russland (RUS)
  Qieyang Shenjie
Kina (CHN)
Høydehopp kvinner
detaljer
  Anna Chicherova
Russland (RUS)
  Brigetta Barrett
USA (USA)
  Svetlana Shkolina
Russland (RUS)
Stavsprang kvinner
detaljer
  Jenn Suhr
USA (USA)
  Yarisley Silva
Cuba (CUB)
  Jelena Isinbajeva
Russland (RUS)
Lengdehopp kvinner
detaljer
  Brittney Reese
USA (USA)
  Jelena Sokolova
Russland (RUS)
  Janay DeLoach
USA (USA)
Tresteg kvinner
detaljer
  Olga Rypakova
Kasakhstan (KAZ)
  Caterine Ibargüen
Colombia (COL)
  Olha Saladukha
Ukraina (UKR)
Kulestøt kvinner
detaljer
  Valerie Adams[1]
New Zealand (NZL)
  Yevgeniya Kolodko
Russland (RUS)
  Gong Lijiao
Kina (CHN)
Diskoskast kvinner
detaljer
  Sandra Perković
Kroatia (CRO)
  Darya Pishchalnikova
Russland (RUS)
  Li Yanfeng
Kina (CHN)
Sleggekast kvinner
detaljer
  Tatyana Lysenko
Russland (RUS)
  Anita Włodarczyk
Polen (POL)
  Betty Heidler
Tyskland (GER)
Spydkast kvinner
detaljer
  Barbora Špotáková
Tsjekkia (CZE)
  Christina Obergföll
Tyskland (GER)
  Linda Stahl
Tyskland (GER)
Syvkamp kvinner
detaljer
  Jessica Ennis
Storbritannia (GBR)
  Lilli Schwarzkopf
Tyskland (GER)
  Tatyana Chernova
Russland (RUS)

HestesportRediger

HåndballRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn
detaljer
  Frankrike (FRA)
Jérôme Fernandez
Didier Dinart
Xavier Barachet
Guillaume Gille
Bertrand Gille
Daniel Narcisse
Guillaume Joli
Samuel Honrubia
Daouda Karaboué
Nikola Karabatić
Thierry Omeyer
William Accambray
Luc Abalo
Cédric Sorhaindo
Michaël Guigou
  Sverige (SWE)
Mattias Andersson
Mattias Gustafsson
Kim Andersson
Jonas Källman
Magnus Jernemyr
Niclas Ekberg
Dalibor Doder
Jonas Larholm
Tobias Karlsson
Johan Jakobsson
Johan Sjöstrand
Fredrik Petersen
Kim Ekdahl du Rietz
Mattias Zachrisson
Andreas Nilsson
  Kroatia (CRO)
Venio Losert
Ivano Balić
Domagoj Duvnjak
Blaženko Lacković
Marko Kopljar
Igor Vori
Jakov Gojun
Zlatko Horvat
Drago Vuković
Damir Bičanić
Denis Buntić
Mirko Alilović
Manuel Štrlek
Ivan Čupić
Ivan Ninčević
Kvinner
detaljer
  Norge (NOR)
Ida Alstad
Karoline Dyhre Breivang
Marit Malm Frafjord
Kari Aalvik Grimsbø
Katrine Lunde Haraldsen
Camilla Herrem
Kari Mette Johansen
Amanda Kurtović
Heidi Løke
Kristine Lunde-Borgersen
Karoline Næss
Tonje Nøstvold
Linn-Kristin Riegelhuth Koren
Linn Jørum Sulland
Gøril Snorroeggen
  Montenegro (MNE)
Sonja Barjaktarović
Anđela Bulatović
Katarina Bulatović
Ana Đokić
Marija Jovanović
Milena Knežević
Suzana Lazović
Majda Mehmedović
Radmila Miljanić
Bojana Popović
Jovanka Radičević
Ana Radović
Maja Savić
Jasna Tošković
Marina Vukčević
  Spania (ESP)
Jessica Alonso
Vanessa Amorós
Macarena Aguilar
Andrea Barnó
Nely Carla Alberto
Elisabet Chávez
Mihaela Ciobanu
Verónica Cuadrado
Patricia Elorza
Beatriz Fernández
Begoña Fernández
Marta Mangué
Carmen Martín
Silvia Navarro
Elisabeth Pinedo

JudoRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
60 kg menn
detaljer
  Arsen Galstyan
Russland (RUS)
  Hiroaki Hiraoka
Japan (JPN)
  Felipe Kitadai
Brasil (BRA)
  Rishod Sobirov
Usbekistan (UZB)
66 kg menn
detaljer
  Lasha Shavdatuashvili
Georgia (GEO)
  Miklós Ungvári
Ungarn (HUN)
  Masashi Ebinuma
Japan (JPN)
  Cho Jun-ho
Sør-Korea (KOR)
73 kg menn
detaljer
  Mansur Isaev
Russland (RUS)
  Riki Nakaya
Japan (JPN)
  Nyam-Ochir Sainjargal
Mongolia (MGL)
  Ugo Legrand
Frankrike (FRA)
81 kg menn
detaljer
  Kim Jae-Bum
Sør-Korea (KOR)
  Ole Bischof
Tyskland (GER)
  Ivan Nifontov
Russland (RUS)
  Antoine Valois-Fortier
Canada (CAN)
90 kg menn
detaljer
  Song Dae-Nam
Sør-Korea (KOR)
  Asley González
Cuba (CUB)
  Ilias Iliadis
Hellas (GRE)
  Masashi Nishiyama
Japan (JPN)
100 kg menn
detaljer
  Tagir Khaibulaev
Russland (RUS)
  Naidangiin Tüvshinbayar
Mongolia (MGL)
  Dimitri Peters
Tyskland (GER)
  Henk Grol
Nederland (NED)
+100 kg menn
detaljer
  Teddy Riner
Frankrike (FRA)
  Aleksandr Mikhailine
Russland (RUS)
  Rafael Silva
Brasil (BRA)
  Andreas Tölzer
Tyskland (GER)
48 kg kvinner
detaljer
  Sarah Menezes
Brasil (BRA)
  Alina Dumitru
Romania (ROU)
  Éva Csernoviczki
Ungarn (HUN)
  Charline Van Snick
Belgia (BEL)
52 kg kvinner
detaljer
  An Kum-Ae
Nord-Korea (PRK)
  Yanet Bermoy
Cuba (CUB)
  Rosalba Forciniti
Italia (ITA)
  Priscilla Gneto
Frankrike (FRA)
57 kg kvinner
detaljer
  Kaori Matsumoto
Japan (JPN)
  Corina Căprioriu
Romania (ROU)
  Marti Malloy
USA (USA)
  Automne Pavia
Frankrike (FRA)
63 kg kvinner
detaljer
  Urška Žolnir
Slovenia (SLO)
  Xu Lili
Kina (CHN)
  Yoshie Ueno
Japan (JPN)
  Gévrise Émane
Frankrike (FRA)
70 kg kvinner
detaljer
  Lucie Décosse
Frankrike (FRA)
  Kerstin Thiele
Tyskland (GER)
  Yuri Alvear
Colombia (COL)
  Edith Bosch
Nederland (NED)
78 kg kvinner
detaljer
  Kayla Harrison
USA (USA)
  Gemma Gibbons
Storbritannia (GBR)
  Audrey Tcheuméo
Frankrike (FRA)
  Mayra Aguiar
Brasil (BRA)
+78 kg kvinner
detaljer
  Idalys Ortiz
Cuba (CUB)
  Mika Sugimoto
Japan (JPN)
  Karina Bryant
Storbritannia (GBR)
  Tong Wen
Kina (CHN)

LandhockeyRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Menn
detaljer
  Tyskland (GER)
Maximilian Müller
Martin Häner
Oskar Deecke
Christopher Wesley
Moritz Fürste
Tobias Hauke
Jan-Philipp Rabente
Benjamin Weß
Timo Weß
Oliver Korn
Christopher Zeller
Max Weinhold
Matthias Witthaus
Florian Fuchs
Philipp Zeller
Thilo Stralkowski
  Nederland (NED)
Jaap Stockmann
Klaas Vermeulen
Marcel Balkestein
Wouter Jolie
Roderick Weusthof
Robbert Kemperman
Teun de Nooijer
Sander Baart
Floris Evers
Bob de Voogd
Sander de Wijn
Rogier Hofman
Robert van der Horst
Billy Bakker
Valentin Verga
Mink van der Weerden
  Australia (AUS)
Mark Knowles
Jamie Dwyer
Liam de Young
Simon Orchard
Glenn Turner
Chris Ciriello
Matthew Butturini
Russell Ford
Eddie Ockenden
Joel Carroll
Matthew Gohdes
Tim Deavin
Matthew Swann
Nathan Burgers
Kieran Govers
Fergus Kavanagh
Kvinner
detaljer
  Nederland (NED)
Marilyn Agliotti
Merel de Blaeij
Eva de Goede
Maartje Goderie
Ellen Hoog
Kelly Jonker
Kim Lammers
Maartje Paumen
Sophie Polkamp
Joyce Sombroek
Naomi van As
Carlien Dirkse van den Heuvel
Margot van Geffen
Kitty van Male
Caia van Maasakker
Lidewij Welten
  Argentina (ARG)
Luciana Aymar
Noel Barrionuevo
Martina Cavallero
Laura del Colle
Silvina D'Elia
Florencia Habif
Rosario Luchetti
Sofía Maccari
Delfina Merino
Maria Florencia Mutio
Carla Rebecchi
Macarena Rodríguez
Rocío Sanchez Moccia
Mariela Scarone
Daniela Sruoga
Maria Josefina Sruoga
  Storbritannia (GBR)
Ashleigh Ball
Laura Bartlett
Crista Cullen
Alex Danson
Hannah Macleod
Emily Maguire
Anne Panter
Helen Richardson
Chloe Rogers
Beth Storry
Sarah Thomas
Georgie Twigg
Laura Unsworth
Kate Walsh
Sally Walton
Nicola White

Moderne femkampRediger

PadlingRediger

SlalåmRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
C-1 menn
detaljer
  Tony Estanguet
Frankrike (FRA)
  Sideris Tasiadis
Tyskland (GER)
  Michal Martikán
Slovakia (SVK)
C-2 menn
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Timothy Baillie
Etienne Stott
  Storbritannia (GBR)
David Florence
Richard Hounslow
  Slovakia (SVK)
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
K-1 menn
detaljer
  Daniele Molmenti
Italia (ITA)
  Vavřinec Hradílek
Tsjekkia (CZE)
  Hannes Aigner
Tyskland (GER)
K-1 kvinner
detaljer
  Émilie Fer
Frankrike (FRA)
  Jessica Fox
Australia (AUS)
  Maialen Chourraut
Spania (ESP)

FlatvannRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
C-1 200 m menn
detaljer
  Yuriy Cheban
Ukraina (UKR)
  Jevgenij Shuklin
Litauen (LTU)
  Ivan Shtyl
Russland (RUS)
C-1 1000 m menn
detaljer
  Sebastian Brendel
Tyskland (GER)
  David Cal
Spania (ESP)
  Mark Oldershaw
Canada (CAN)
C-2 1000 m menn
detaljer
  Tyskland (GER)
Peter Kretschmer
Kurt Kuschela
  Hviterussland (BLR)
Aliaksandr Bahdanovich
Andrei Bahdanovich
  Russland (RUS)
Alexey Korovashkov
Ilya Pervukhin
K-1 200 m menn
detaljer
  Ed McKeever
Storbritannia (GBR)
  Saúl Craviotto
Spania (ESP)
  Mark de Jonge
Canada (CAN)
K-1 1000 m menn
detaljer
  Eirik Verås Larsen
Norge (NOR)
  Adam van Koeverden
Canada (CAN)
  Max Hoff
Tyskland (GER)
K-2 200 m menn
detaljer
  Russland (RUS)
Alexander Dyachenko
Yury Postrigay
  Hviterussland (BLR)
Vadzim Makhnew
Raman Pjatrusjenka
  Storbritannia (GBR)
Liam Heath
Jon Schofield
K-2 1000 m menn
detaljer
  Ungarn (HUN)
Rudolf Dombi
Roland Kökény
  Portugal (POR)
Fernando Pimenta
Emanuel Silva
  Tyskland (GER)
Martin Hollstein
Andreas Ihle
K-4 1000 m menn
detaljer
  Australia (AUS)
Jacob Clear
Dave Smith
Tate Smith
Murray Stewart
  Ungarn (HUN)
Zoltán Kammerer
Tamás Kulifai
Dániel Pauman
Dávid Tóth
  Tsjekkia (CZE)
Josef Dostál
Daniel Havel
Lukáš Trefil
Jan Štěrba
K-1 200 m kvinner
detaljer
  Lisa Carrington
New Zealand (NZL)
  Inna Osypenko
Ukraina (UKR)
  Natasa Dusev-Janics
Ungarn (HUN)
K-1 500 m kvinner
detaljer
  Danuta Kozák
Ungarn (HUN)
  Inna Osypenko
Ukraina (UKR)
  Bridgette Hartley
Sør-Afrika (RSA)
K-2 500 m kvinner
detaljer
  Tyskland (GER)
Tina Dietze
Franziska Weber
  Ungarn (HUN)
Natasa Dusev-Janics
Katalin Kovács
  Polen (POL)
Beata Mikołajczyk
Karolina Naja
K-4 500 m kvinner
detaljer
  Ungarn (HUN)
Krisztina Fazekas Zur
Katalin Kovács
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
  Tyskland (GER)
Tina Dietze
Carolin Leonhardt
Katrin Wagner-Augustin
Franziska Weber
  Hviterussland (BLR)
Volha Khudzenka
Iryna Pamialova
Nadzeya Papok
Maryna Pautaran

RoingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Singelsculler menn
detaljer
  Mahé Drysdale
New Zealand (NZL)
  Ondřej Synek
Tsjekkia (CZE)
  Alan Campbell
Storbritannia (GBR)
Singelsculler kvinner
detaljer
  Miroslava Knapková
Tsjekkia (CZE)
  Fie Udby Erichsen
Danmark (DEN)
  Kim Crow
Australia (AUS)
Toer uten styrmann menn
detaljer
  New Zealand (NZL)
Hamish Bond
Eric Murray
  Frankrike (FRA)
Germain Chardin
Dorian Mortelette
  Storbritannia (GBR)
George Nash
William Satch
Toer uten styrmann kvinner
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Helen Glover
Heather Stanning
  Australia (AUS)
Kate Hornsey
Sarah Tait
  New Zealand (NZL)
Juliette Haigh
Rebecca Scown
Dobbelsculler menn
detaljer
  New Zealand (NZL)
Nathan Cohen
Joseph Sullivan
  Italia (ITA)
Romano Battisti
Alessio Sartori
  Slovenia (SLO)
Iztok Čop
Luka Špik
Dobbelsculler kvinner
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Katherine Grainger
Anna Watkins
  Australia (AUS)
Kim Crow
Brooke Pratley
  Polen (POL)
Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
Dobbelsculler, lettvekt menn
detaljer
  Danmark (DEN)
Rasmus Quist Hansen
Mads Rasmussen
  Storbritannia (GBR)
Mark Hunter
Zac Purchase
  New Zealand (NZL)
Peter Taylor
Storm Uru
Dobbelsculler, lettvekt kvinner
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Katherine Copeland
Sophie Hosking
  Kina (CHN)
Xu Dongxiang
Huang Wenyi
  Hellas (GRE)
Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
Firer, lettvekt menn
detaljer
  Sør-Afrika (RSA)
Matthew Brittain
Sizwe Ndlovu
John Smith
James Thompson
  Storbritannia (GBR)
Chris Bartley
Peter Chambers
Richard Chambers
Rob Williams
  Danmark (DEN)
Jacob Barsoe
Eskild Ebbesen
Morten Jørgensen
Kasper Winther
Firer uten styrmann menn
detaljer
  Storbritannia (GBR)
Alex Gregory
Tom James
Pete Reed
Andrew Triggs-Hodge
  Australia (AUS)
James Chapman
Joshua Dunkley-Smith
Drew Ginn
William Lockwood
  USA (USA)
Charlie Cole
Scott Gault
Glenn Ochal
Henrik Rummel
Dobbeltfirer menn
detaljer
  Tyskland (GER)
Tim Grohmann
Karl Schulze
Lauritz Schoof
Philipp Wende
  Kroatia (CRO)
Damir Martin
David Šain
Martin Sinković
Valent Sinković
  Australia (AUS)
Karsten Forsterling
James McRae
Chris Morgan
Daniel Noonan
Dobbeltfirer kvinner
detaljer
  Ukraina (UKR)
Yana Dementieva
Nataliya Dovgodko
Anastasiya Kozhenkova
Kateryna Tarasenko
  Tyskland (GER)
Carina Bär
Britta Oppelt
Julia Richter
Annekatrin Thiele
  USA (USA)
Natalie Dell
Kara Kohler
Megan Kalmoe
Adrienne Martelli
Åtter menn
detaljer
  Tyskland (GER)
Filip Adamski
Eric Johannesen
Andreas Kuffner
Florian Mennigen
Lukas Müller
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Martin Sauer
Kristof Wilke
  Canada (CAN)
Gabriel Bergen
Jeremiah Brown
Andrew Byrnes
Will Crothers
Douglas Csima
Robert Gibson
Malcolm Howard
Conlin McCabe
Brian Price
  Storbritannia (GBR)
Richard Egington
James Foad
Phelan Hill
Matthew Langridge
Constantine Louloudis
Alex Partridge
Tom Ransley
Greg Searle
Mohamed Sbihi
Åtter kvinner
detaljer
  USA (USA)
Erin Cafaro
Caryn Davies
Susan Francia
Esther Lofgren
Eleanor Logan
Caroline Lind
Meghan Musnicki
Taylor Ritzel
Mary Whipple
  Canada (CAN)
Ashley Brzozowicz
Krista Guloien
Janine Hanson
Darcy Marquardt
Natalie Mastracci
Andréanne Morin
Lauren Wilkinson
Lesley Thompson-Willie
Rachelle Viinberg
  Nederland (NED)
Chantal Achterberg
Claudia Belderbos
Carline Bouw
Annemiek de Haan
Sytske de Groot
Ninke Kingma
Anne Schellekens
Roline Repelaer van Driel
Jacobine Veenhoven

SeilingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Seilbrett menn
detaljer
  Dorian van Rijsselberghe
Nederland (NED)
  Nick Dempsey
Storbritannia (GBR)
  Przemysław Miarczyński
Polen (POL)
Laser menn
detaljer
  Tom Slingsby
Australia (AUS)
  Pavlos Kontides
Kypros (CYP)
  Rasmus Myrgren
Sverige (SWE)
Finnjolle menn
detaljer
  Ben Ainslie
Storbritannia (GBR)
  Jonas Høgh-Christensen
Danmark (DEN)
  Jonathan Lobert
Frankrike (FRA)
470 menn
detaljer
  Australia (AUS)
Mathew Belcher
Malcolm Page
  Storbritannia (GBR)
Stuart Bithell
Luke Patience
  Argentina (ARG)
Lucas Calabrese
Juan de la Fuente
Starbåt menn
detaljer
  Sverige (SWE)
Fredrik Lööf
Max Salminen
  Storbritannia (GBR)
Iain Percy
Andrew Simpson
  Brasil (BRA)
Bruno Prada
Robert Scheidt
Seilbrett kvinner
detaljer
  Marina Alabau
Spania (ESP)
  Tuuli Petäjä
Finland (FIN)
  Zofia Klepacka
Polen (POL)
Laser kvinner
detaljer
  Xu Lijia
Kina (CHN)
  Marit Bouwmeester
Nederland (NED)
  Evi Van Acker
Belgia (BEL)
470 kvinner
detaljer
  New Zealand (NZL)
Jo Aleh
Olivia Powrie
  Storbritannia (GBR)
Saskia Clark
Hannah Mills
  Nederland (NED)
Lobke Berkhout
Lisa Westerhof
Elliot 6m kvinner
detaljer
  Spania (ESP)
Támara Echegoyen
Ángela Pumariega
Sofía Toro
  Australia (AUS)
Nina Curtis
Olivia Price
Lucinda Whitty
  Finland (FIN)
Silja Lehtinen
Silja Kanerva
Mikaela Wulff
49er
detaljer
  Australia (AUS)
Iain Jensen
Nathan Outteridge
  New Zealand (NZL)
Peter Burling
Blair Tuke
  Danmark (DEN)
Peter Lang
Allan Nørregaard

SkytingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
10 m luftpistol menn
detaljer
  Jin Jong-oh
Sør-Korea (KOR)
  Luca Tesconi
Italia (ITA)
  Andrija Zlatić
Serbia (SRB)
25 m silhuettpistol menn
detaljer
  Leuris Pupo
Cuba (CUB)
  Vijay Kumar
India (IND)
  Ding Feng
Kina (CHN)
50 m pistol menn
detaljer
  Jin Jong-oh
Sør-Korea (KOR)
  Choi Young-Rae
Sør-Korea (KOR)
  Wang Zhiwei
Kina (CHN)
10 m luftrifle menn
detaljer
  Alin George Moldoveanu
Romania (ROU)
  Niccolo Campriani
Italia (ITA)
  Gagan Narang
India (IND)
50 m rifle, liggende menn
detaljer
  Sergei Martynov
Hviterussland (BLR)
  Lionel Cox
Belgia (BEL)
  Rajmond Debevec
Slovenia (SLO)
50 m rifle, helmatch menn
detaljer
  Niccolò Campriani
Italia (ITA)
  Kim Jong-Hyun
Sør-Korea (KOR)
  Matthew Emmons
USA (USA)
Trap menn
detaljer
  Giovanni Cernogoraz
Kroatia (CRO)
  Massimo Fabbrizi
Italia (ITA)
  Fehaid Al-Deehani
Kuwait (KUW)
Dobbel-trap menn
detaljer
  Peter Wilson
Storbritannia (GBR)
  Håkan Dahlby
Sverige (SWE)
  Vasily Mosin
Russland (RUS)
Skeet menn
detaljer
  Vincent Hancock
USA (USA)
  Anders Golding
Danmark (DEN)
  Nasser Al-Attiyah
Qatar (QAT)
10 m luftpistol kvinner
detaljer
  Guo Wenjun
Kina (CHN)
  Celine Goberville
Frankrike (FRA)
  Olena Kostevych
Ukraina (UKR)
10 m luftrifle kvinner
detaljer
  Yi Siling
Kina (CHN)
  Sylwia Bogacka
Polen (POL)
  Yu Dan
Kina (CHN)
25 m pistol kvinner
detaljer
  Kim Jang-mi
Sør-Korea (KOR)
  Chen Ying
Kina (CHN)
  Olena Kostevych
Ukraina (UKR)
50 m rifle, helmatch kvinner
detaljer
  Jamie Lynn Gray
USA (USA)
  Ivana Maksimović
Serbia (SRB)
  Adéla Sýkorová
Tsjekkia (CZE)
Trap kvinner
detaljer
  Jessica Rossi
Italia (ITA)
  Zuzana Štefečeková
Slovakia (SVK)
  Delphine Réau
Frankrike (FRA)
Skeet kvinner
detaljer
  Kim Rhode
USA (USA)
  Wei Ning
Kina (CHN)
  Danka Barteková
Slovakia (SVK)

StupingRediger

SvømmingRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
50 meter fri herrer
detaljer
  Florent Manaudou
Frankrike (FRA)
  Cullen Jones
USA (USA)
  César Cielo
Brasil (BRA)
100 meter fri herrer
detaljer
  Nathan Adrian
USA (USA)
  James Magnussen
Australia (AUS)
  Brent Hayden
Canada (CAN)
200 meter fri herrer
detaljer
  Yannick Agnel
Frankrike (FRA)
  Park Tae-hwan
Sør-Korea (KOR)
Delt sølv
  Sun Yang
Kina (CHN)
400 meter fri herrer
detaljer
  Sun Yang
Kina (CHN)
  Park Tae-hwan
Sør-Korea (KOR)
  Peter Vanderkaay
USA (USA)
1500 meter fri herrer
detaljer
  Sun Yang
Kina (CHN)
  Ryan Cochrane
Canada (CAN)
  Oussama Mellouli
Tunisia (TUN)
100 meter ryggsvømming herrer
detaljer
  Matt Grevers
USA (USA)
  Nick Thoman
USA (USA)
  Ryosuke Irie
Japan (JPN)
200 meter ryggsvømming herrer
detaljer
  Tyler Clary
USA (USA)
  Ryosuke Irie
Japan (JPN)
  Ryan Lochte
USA (USA)
100 meter brystsvømming herrer
detaljer
  Cameron van der Burgh
Sør-Afrika (RSA)
  Christian Sprenger
Australia (AUS)
  Brendan Hansen
USA (USA)
200 meter brystsvømming herrer
detaljer
  Dániel Gyurta
Ungarn (HUN)
  Michael Jamieson
Storbritannia (GBR)
  Ryo Tateishi
Japan (JPN)
100 meter butterfly herrer
detaljer
  Michael Phelps
USA (USA)
  Chad le Clos
Sør-Afrika (RSA)
Delt sølv
  Yevgeny Korotyshkin
Russland (RUS)
200 meter butterfly herrer
detaljer
  Chad le Clos
Sør-Afrika (RSA)
  Michael Phelps
USA (USA)
  Takeshi Matsuda
Japan (JPN)
200 meter individuell medley herrer
detaljer
  Michael Phelps
USA (USA)
  Ryan Lochte
USA (USA)
  László Cseh
Ungarn (HUN)
400 meter individuell medley herrer
detaljer
  Ryan Lochte
USA (USA)
  Thiago Pereira
Brasil (BRA)
  Kosuke Hagino
Japan (JPN)
4 x 100 meter fri stafett herrer
detaljer
  Frankrike
Yannick Agnel
Alain Bernard
Fabien Gilot
Clement Lefert
Amaury Leveaux
Jeremy Stravius
  USA
Nathan Adrian
Ricky Berens
Jimmy Feigen
Matt Grevers
Cullen Jones
Jason Lezak
Ryan Lochte
Michael Phelps
  Russland
Sergei Fesikov
Andrey Grechin
Danila Izotov
Jevgenij Lagunov
Nikita Lobintsev
Vladimir Morozov
4 x 200 meter fri stafett herrer
detaljer
  USA
Ricky Berens
Conor Dwyer
Charlie Houchin
Ryan Lochte
Matt McLean
Michael Phelps
Davis Tarwater
  Frankrike
Yannick Agnel
Grégory Mallet
Clement Lefert
Amaury Leveaux
Jeremy Stravius
  Kina
Dai Jun
Haiqi Jiang
Zhiwu Lu
Yungi Li
Sun Yang
Hao Yun
4 x 100 meter medley stafett herrer
detaljer
  USA (USA)
Nathan Adrian
Matt Grevers
Brendan Hansen
Cullen Jones
Tyler McGill
Michael Phelps
Nick Thoman
Eric Shanteau
  Japan (JPN)
Takuro Fujii
Ryosuke Irie
Kosuke Kitajima
Takeshi Matsuda
Ryo Tateishi
  Australia (AUS)
Tommaso D'Orsogna
James Magnussen
Brenton Rickard
Christian Sprenger
Hayden Stoeckel
Matt Targett
10 kilometer herrer
detaljer
  Oussama Mellouli
Tunisia (TUN)
  Thomas Lurz
Tyskland (GER)
  Richard Weinberger
Canada (CAN)
50 meter fri damer
detaljer
  Ranomi Kromowidjojo
Nederland (NED)
  Aleksandra Gerasimenya
Hviterussland (BLR)
  Marleen Veldhuis
Nederland (NED)
100 meter fri damer
detaljer
  Ranomi Kromowidjojo
Nederland (NED)
  Aliaksandra Herasimenia
Hviterussland (BLR)
  Tang Yi
Kina (CHN)
200 meter fri damer
detaljer
  Allison Schmitt
USA (USA)
  Camille Muffat
Frankrike (FRA)
  Bronte Barratt
Australia (AUS)
400 meter fri damer
detaljer
  Camille Muffat
Frankrike (FRA)
  Allison Schmitt
USA (USA)
  Rebecca Adlington
Storbritannia (GBR)
800 meter fri damer
detaljer
  Katie Ledecky
USA (USA)
  Mireia Belmonte
Spania (ESP)
  Rebecca Adlington
Storbritannia (GBR)
100 meter ryggsvømming damer
detaljer
  Missy Franklin
USA (USA)
  Emily Seebohm
Australia (AUS)
  Aya Terakawa
Japan (JPN)
200 meter ryggsvømming damer
detaljer
  Missy Franklin
USA (USA)
  Anastasija Zujeva
Russland (RUS)
  Elizabeth Beisel
USA (USA)
100 meter brystsvømming damer
detaljer
  Rūta Meilutytė
Litauen (LTU)
  Rebecca Soni
USA (USA)
  Satomi Suzuki
Japan (JPN)
200 meter brystsvømming damer
detaljer
  Rebecca Soni
USA (USA)
  Satomi Suzuki
Japan (JPN)
  Yuliya Yefimova
Russland (RUS)
100 meter butterfly damer
detaljer
  Dana Vollmer
USA (USA)
  Lu Ying
Kina (CHN)
  Alicia Coutts
Australia (AUS)
200 meter butterfly damer
detaljer
  Jiao Liuyang
Kina (CHN)
  Mireia Belmonte
Spania (ESP)
  Natsumi Hoshi
Japan (JPN)
200 meter individuell medley damer
detaljer
  Ye Shiwen
Kina (CHN)
  Alicia Coutts
Australia (AUS)
  Caitlin Leverenz
USA (USA)
400 meter individuell medley damer
detaljer
  Ye Shiwen
Kina (CHN)
  Elizabeth Beisel
USA (USA)
  Li Xuanxu
Kina (CHN)
4 x 100 meter fri stafett damer
detaljer
  Australia
Alicia Coutts
Cate Campbell
Brittany Elmslie
Yolane Kukla
Emily Seebohm
Melanie Schlanger
Libby Trickett
  Nederland
Inge Dekker
Femke Heemskerk
Ranomi Kromowidjojo
Hinkelien Schreuder
Marleen Veldhuis
  USA
Natalie Coughlin
Missy Franklin
Jessica Hardy
Lia Neal
Allison Schmitt
Amanda Weir
4 x 200 meter fri stafett damer
detaljer
  USA (USA)
Alyssa Anderson
Missy Franklin
Lauren Perdue
Allison Schmitt
Dana Vollmer
Shannon Vreeland
  Australia (AUS)
Angie Bainbridge
Bronte Barratt
Alicia Coutts
Brittany Elmslie
Blair Evans
Jade Neilsen
Kylie Palmer
Melanie Schlanger
  Frankrike (FRA)
Coralie Balmy
Charlotte Bonnet
Ophelie-Cyrielle Etienne
Margaux Farrell
Mylene Lazare
Camille Muffat
4 x 100 meter medley stafett damer
detaljer
  USA (USA)
Rachel Bootsma
Claire Donahue
Missy Franklin
Jessica Hardy
Breeja Larson
Allison Schmitt
Rebecca Soni
Dana Vollmer
  Australia (AUS)
Alicia Coutts
Brittany Elmslie
Leisel Jones
Melanie Schlanger
Emily Seebohm
  Japan (JPN)
Yuka Kato
Satomi Suzuki
Aya Terakawa
Haruka Ueda
10 kilometer damer
detaljer
  Éva Risztov
Ungarn (HUN)
  Haley Anderson
USA (USA)
  Martina Grimaldi
Italia (ITA)

SyklingRediger