NM i landeveissykling 2015

Norgesmesterskapet i landeveissykling 2015 ble arrangert i perioden 21.–28. juni 2015. Fellesstartene ble arrangert i Lillehammerområdet, temporittene i Brumunddal, mens gaterittene ble avholdt på Gjøvik.

NM i landeveissykling 2015
ArrangørstedLillehammer, Brumunddal og Gjøvik
Dato21.28. juni 2015
Vinnere
Menn
FellesstartEdvald Boasson Hagen
TempoEdvald Boasson Hagen
GaterittHerman Dahl
LagtempoStavanger SK 1
U23, fellesstartOdd Christian Eiking
Junior, fellesstartTobias Foss
Junior, tempoTobias Foss
Junior, gaterittSedrik Engebø Ullebø
Junior, lagtempoLillehammer CK 1
Kvinner
FellesstartMiriam Bjørnsrud
TempoCecilie Gotaas Johnsen
GaterittThea Thorsen
LagtempoBergen CK 1
Junior, fellesstartIngvild Gåskjenn
Junior, tempoSusanne Andersen
Junior, gaterittSusanne Andersen
201000000000000002016

ProgramRediger

Sted Dato Øvelse
Lillehammer 21. juni Fellesstart (Junior og U23)
Brumunddal 23. juni Lagtempo
Brumunddal 25. juni Tempo
Gjøvik 26. juni Gateritt
Lillehammer 28. juni Fellesstart (Senior)

ResultaterRediger

FellesstartRediger

Menn, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Edvald Boasson Hagen MTN-Qhubeka/Lillehammer CK 4t 38' 13"
2 Odd Christian Eiking Team Joker/Bergen CK s.t.
3 Vegard Stake Laengen Team Joker/Asker CK s.t.
4 Lars Petter Nordhaug Team Sky/Tønsberg CK + 7"
5 Anders Skaarseth Team Joker/Lillehammer CK + 9"
6 Truls Engen Korsæth Team Joker/Lillehammer CK + 17"
7 Sven Erik Bystrøm Katjusja/Stavanger SK + 35"
8 Vegard Breen Lotto Soudal/Eidsvoll SK + 55"
9 Carl Fredrik Hagen Team Sparebanken Sør/Sagene IF + 7' 21"
10 Alexander Kristoff Katjusja/Stavanger SK + 7' 32"

Kvinner, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Miriam Bjørnsrud Team Hitec Products/Raumer Rytter SK 3t 45' 08"
2 Cecilie Gotaas Johnsen Team Hitec Products/CK Victoria s.t.
3 Ingrid Lorvik CK Victoria + 1' 28"
4 Emilie Moberg Team Hitec Products/Halden CK + 1' 52"
5 Stine Borgli Bryne CK + 1' 55"
6 Berit Gjelten CK Victoria + 2' 21"
7 Line Foss Bærum OCK + 2' 22"
8 Camilla Seland Ellefsen Grimstad SK + 2' 24"
9 Mari Trønnes Lillehammer CK + 3' 55"
10 Caroline Thorvik Olsen Bergen CK + 4' 51"

Menn, U23Rediger

# Rytter Lag Tid
1 Odd Christian Eiking Team Joker/Bergen CK 3t 24' 24"
2 Truls Engen Korsæth Team Joker/Lillehammer CK s.t.
3 Anders Skaarseth Team Joker/Lillehammer CK s.t.
4 Kristian Aasvold Team Sparebanken Sør/TVK Sykkel + 3' 54"
5 Øyvind Lukkedal Team Ringeriks-Kraft/Ringerike SK s.t.
6 Sindre Lunke Team Joker/TVK Sykkel s.t.
7 Ole Andrè Austevoll Team FixIT.no/Fana IL s.t.
8 Markus Hoelgaard Team Coop-Øster Hus/Sandnes SK s.t.
9 Njål Eivind Kleiven Team Ringeriks-Kraft/Lillehammer CK s.t.
10 Amund Grøndahl Jansen Team Joker/Nes SK s.t.

Menn, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Tobias Foss Lillehammer CK 3t 22' 32"
2 Iver Knotten Tønsberg CK + 1' 41"
3 Torjus Sleen Tønsberg CK + 1' 56"

Kvinner, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Ingvild Gåskjenn Horten OCK 2t 34' 11"
2 Susanne Andersen Stavanger SK + 2' 42"
3 Mie Bjørndal Ottestad Ullevål SK +6' 44"

Individuell tempoRediger

Menn, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Edvald Boasson Hagen MTN-Qhubeka/Lillehammer CK 1t 01' 30"
2 Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør/Kristiansands CK + 2' 16"
3 Truls Engen Korsæth Team Joker/Lillehammer CK + 2' 35"
4 Vegard Stake Laengen Team Joker/Asker CK + 3' 08"
5 Krister Hagen Team Coop-Øster Hus/Sandnes SK + 3' 47"
6 Vegard Breen Lotto Soudal/Eidsvoll SK + 3' 48"
7 Sindre Eid Hermansen Team FixIT.no/Grenland SK + 4' 51"
8 Bjørnar Vevatne Øverland Bergen CK + 4' 58"
9 Njål Eivind Kleiven Team Ringeriks-Kraft/Lillehammer CK + 5' 03"
10 Sondre Holst Enger IAM Cycling/Horten OCK + 5' 04"

Kvinner, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Cecilie Gotaas Johnsen Team Hitec Products/CK Victoria 39' 34"
2 Marie Elise Ommundsen IK Hero + 50"
3 Thrude Karlsen Natholmen Økern CK + 52"
4 Miriam Bjørnsrud Team Hitec Products/Raumer Rytter SK + 1' 29"
5 Bjørg Eva Jensen Nanset IF + 2' 02"
6 Thea Thorsen Team Hitec Products/Ringerike SK + 2' 12"
7 Ingrid Lorvik CK Victoria + 2' 20"
8 Vita Heine Team Hitec Products/Bergen CK + 2' 26"
9 Camilla Seland Ellefsen Grimstad SK + 3' 05"
10 Vibeke Dybwad CK Victoria + 3' 06"

Menn, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Tobias Foss Lillehammer CK 35' 53"
2 Torjus Sleen Tønsberg CK + 27"
3 Hans Kristian H. Rudland Lillehammer CK + 46"

Kvinner, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Susanne Andersen Stavanger SK 27' 17"
2 Ingvild Gåskjenn Horten OCK + 26"
3 Malin Eriksen CK Victoria +1' 41"

LagtempoRediger

Menn, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Truls Engen Korsæth
Andreas Skaarseth
Njål Kleiven
Lillehammer CK 1 1t 09' 19"
2 Oskar Landa
Fredrik Strand Galta
Håvard Blikra
Stavanger SK + 34"
3 Jone Ellingsen
Markus Hoelgaard
Christer Hagen
Sandnes SK + 2' 30"
4 Bjørnar Øverland
Filip Eidsheim
Odd Christian Eiking
Bergen CK 1 + 3' 04"
5 Kristoffer Skjerping
Marius Hafsås
Rune Foldnes
CK Sotra + 3' 57"
6 Jonas Abrahamsen
Syver Wærsted
Sindre Eid Hermansen
Grenland SK 1 + 4' 06"

Kvinner, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Ingrid Moe
Caroline Thorvik Olsen
Marianne Daae
Bergen CK 1 43' 00"
2 Vibeke Dybwad
Ingrid Lorvik
Camilla Hornemann
CK Victoria + 12"
3 Tone Hatteland Lima
Stine Borgli
Lauren Kitchen
Bryne CK + 18"
4 Gunn Hilleren
Camilla Hott
Elisabeth Solberg
Råholt CK + 37"
5 Julie Meyer Solvang
Camilla Ellefsen
Siren Breidalen
Grimstad SK + 1' 07"
6 Karina Birknes
Daniela Verstraten
Silje Broll
Bergen CK 2 + 3' 18"

Menn, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Hans Kristian Haadem Rudland
Petter Fagerhaug
Tobias Foss
Lillehammer CK 1 1t 00' 21"
2 Torjus Sleen
Iver Knotten
John Andre Bekken
Tønsberg CK 1 + 52"
3 Sondre Vikøyr
Karl J. Tronstad
Erik V. Øverland
Bergen CK + 3' 00"

GaterittRediger

Menn, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Herman Dahl Team Sparebanken Sør/Kristiansands CK 56' 13"
2 Håvard Blikra Team Coop-Øster Hus/Stavanger SK s.t.
3 Syver Wærsted Grenland SK s.t.
4 Ken-Levi Eikeland Sandefjord SK s.t.
5 Fredrik Strand Galta Team Coop-Øster Hus/Stavanger SK s.t.
6 Kristoffer Sommer Wormsen Team Ringeriks-Kraft/Ringerike SK s.t.
7 Trond Håkon Trondsen Team Sparebanken Sør/IF Frøy s.t.
8 Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør/Grimstad SK s.t.
9 Petter Theodorsen Team Ringeriks-Kraft/Ringerike SK s.t.
10 Magnus Børresen Team Coop-Øster Hus/IF Frøy s.t.

Kvinner, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Thea Thorsen Team Hitec Products/Ringerike SK 43' 39"
2 Miriam Bjørnsrud Team Hitec Products/Raumer Rytter SK s.t.
3 Janicke Gunvaldsen Bryne CK + 15"
4 Emilie Moberg Team Hitec Products/Halden CK + 26"
5 Anita Yvonne Stenberg IK Hero s.t.
6 Vita Heine Team Hitec Products/Bergen CK s.t.
7 Stine Borgli Bryne CK s.t.
8 Cecilie Gotaas Johnsen Team Hitec Products/CK Victoria + 1' 17"
9 Elise Karoline Moi Andreassen Sandnes SK s.t.
10 Caroline Thorvik Olsen Bergen CK s.t.


Menn, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Sedrik Engebø Ullebø Sogn CK 47' 59"
2 Sondre Vikøyr Bergen CK + 1"
3 Jonatan Frøyland Sandnes SK + 2"

Kvinner, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Susanne Andersen Stavanger SK 37' 07"
2 Ingvild Gåskjenn Horten OCK s.t.
3 Malin Eriksen CK Victoria + 1' 18"

Eksterne lenkerRediger