Åpne hovedmenyen
NM i landeveissykling 2016
ArrangørstedBodø
Dato19.–26. juni 2016
Vinnere
Menn
FellesstartEdvald Boasson Hagen
TempoEdvald Boasson Hagen
GaterittKristoffer Halvorsen
LagtempoLillehammer CK 1
U23, fellesstartAmund Grøndahl Jansen
Junior, fellesstartJoakim Kjemhus
Junior, tempoIver Knotten
Junior, gaterittLudvik Aspelund Holstad
Junior, lagtempoTønsberg CK
Kvinner
FellesstartVita Heine
TempoVita Heine
GaterittMiriam Bjørnsrud
LagtempoBryne CK
Junior, fellesstartSusanne Andersen
Junior, tempoSusanne Andersen
Junior, gaterittSusanne Andersen
2015000000000000002017

Norgesmesterskapet i landeveissykling 2016 ble arrangert i perioden 19.–26. juni 2016. Fellesstartene og gaterittene hadde start og målgang i Bodø sentrum, mens temporittene startet i Sundsfjord i Gildeskål kommune (senior menn) med målgang ved Saltstraumen i Bodø kommune.

ProgramRediger

Sted Dato Øvelse
Bodø-Bodø 19. juni Fellesstart (junior og U23)
Sundsfjord-Saltstraumen 21. juni Lagtempo
Sundsfjord-Saltstraumen 23. juni Tempo
Bodø sentrum 24. juni Gateritt
Bodø-Bodø 26. juni Fellesstart (senior)

ResultaterRediger

FellesstartRediger

Menn, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Edvald Boasson Hagen Team Dimension Data/Lillehammer CK 4t 22' 36"
2 Alexander Kristoff Team Katusha/Stavanger SK + 4"
3 Kristoffer Halvorsen Team Joker Byggtorget/Kristiansands CK s.t.
4 Sondre Holst Enger IAM Cycling/Horten OCK s.t.
5 Herman Dahl Team Sparebanken Sør/Kristiansands CK + 5"
6 Ole Forfang Team Joker Byggtorget/Lillehammer CK + 6"
7 Truls Engen Korsæth Team Joker Byggtorget/Lillehammer CK s.t.
8 Anders Skaarseth Team Joker Byggtorget/Lillehammer CK + 14"
9 Vegard Breen Fortuneo-Vital Concept/Eidsvoll SK s.t.
10 Reidar Borgersen Team Joker Byggtorget/Modum CK + 23"

Kvinner, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Vita Heine Team Hitec Products/Bergen CK 3t 13' 15"
2 Miriam Bjørnsrud Team Hitec Products/Raumer Rytter SK + 1' 09"
3 Katrine Aalerud Bryne CK + 1' 29"
4 Julie Solvang Grimstad SK s.t.
5 Emilie Moberg Team Hitec Products/Halden CK + 2' 27"
6 Stine Borgli Bryne CK s.t.
7 Vibeke Dybwad CK Victoria + 2' 29"
8 Kirsti Ruud Hasle-Løren IL + 2' 30"
9 Line Marie Gulliksen Hasle-Løren IL s.t.
10 Ingrid Moe Bergen CK s.t.

Menn, U23Rediger

# Rytter Lag Tid
1 Amund Grøndahl Jansen Team Joker Byggtorget/Nes SK 3t 26' 18"
2 Kristoffer Halvorsen Team Joker Byggtorget/Kristiansands CK + 7"
3 Markus Hoelgaard Team Joker Byggtorget/Sandnes SK s.t.
4 Anders Skaarseth Team Joker Byggtorget/Lillehammer CK s.t.
5 Rasmus Fossum Tiller Lillehammer CK s.t.
6 Syver Westgaard Wærsted Team Ringeriks-Kraft/Grenland SK s.t.
7 Fridtjof Røinås Team Sparebanken Sør/Grimstad SK s.t.
8 Alexander Sterk-Hansen Kritiansands CK s.t.
9 Henrik Evensen SEG Racing Academy/IK Hero s.t.
10 Nikolai Tefre Lunder Team Bliz-Merida/Bærum OCK s.t.

Menn, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Joakim Kjemhus Sandnes SK 2t 59' 11"
2 Håkon Lunder Aalrust Ringerike SK s.t.
3 Erik Ysland Gauldal SK s.t.

Kvinner, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Susanne Andersen Stavanger SK 2t 24' 56"
2 Ingvild Gåskjenn Horten OCK + 4' 12"
3 Hedda Wallstrøm Johansen Grenland SK + 5' 38"

Individuell tempoRediger

Menn, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Edvald Boasson Hagen Team Dimension Data/Lillehammer CK 1t 02' 37,5"
2 Vegard Stake Laengen IAM Cycling/Asker CK + 19,2"
3 Andreas Vangstad Team Sparebanken Sør/Kristiansands CK + 42,2"
4 Reidar Borgersen Team Joker Byggtorget/Modum CK + 48,6"
5 Vegard Breen Fortuneo-Vital Concept/Eidsvoll SK + 1' 22,7"
6 Krister Hagen Team Coop-Øster Hus/Stavanger SK + 2' 46,1"
7 Kristoffer Skjerping Cannondale/CK Sotra + 3' 04,8"
8 Sindre Eid Hermansen Team FixIT.no/Grenland SK + 3' 05,9"
9 Truls Engen Korsæth Team Joker Byggtorget/Lillehammer CK + 3' 08,1"
10 Bjørn Tore Hoem Team Joker Byggtorget/Bodø CK + 3' 43,2"

Kvinner, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Vita Heine Team Hitec Products/Bergen CK 53' 44"
2 Cecilie Gotaas Johnsen Team Hitec Products/CK Victoria + 2' 16"
3 Miriam Bjørnsrud Team Hitec Products/Raumer Rytter SK + 2' 33"
4 Thrude Natholmen Sandefjord SK + 4' 04"
5 Ingrid Moe Bergen CK + 4' 21"
6 Turid Hagelia Korshavn Grimstad SK + 4' 36"
7 Trine Hansen IF Frøy + 4' 40"
8 Thea Thorsen Team Hitec Products/Ringerike SK + 4' 53"
9 Ingrid Lorvik Team Hitec Products/CK Victoria + 5' 08"
10 Emma Kristine Skjerstad IF Frøy + 6' 08"

Menn, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Iver Knotten Tønsberg CK 48' 42"
2 Andreas Leknessund Ringerike SK + 10"
3 Even Fløystad Kristiansands CK + 2' 08"

Kvinner, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Susanne Andersen Stavanger SK 26' 17"
2 Ingvild Gåskjenn Horten OCK + 1' 09"
3 Thea Kristine Matter Eidsvoll SK +1' 22"

LagtempoRediger

Menn, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Tobias S. Foss
Anders Skaarseth
Rasmus F. Tiller
Lillehammer CK 1 1t 02' 59,12"
2 Marius Sylta
Kristoffer Madsen
Bjørnar Øverland
Bergen CK 1 + 29,59"
3 Fredrik Steen
Syver Westgaard Wærstad
Sindre Eid Hermansen
Grenland SK 1 + 31,08"
4 Joakim Johnsen
Sondre Linstad-Hurum
Mathias Skjold
Kristiansands CK + 43,44"
5 Krister Hagen
Håvard Blikra
Oscar Landa
Stavanger SK + 1' 13,95"
6 August Jensen
Andreas Sandnes Olsen
Bjørn Tore Hoem
Bodø CK + 1' 49,82"

Kvinner, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Tone Hatteland Lima
Katrine Aalerud
Stine Borgli
Bryne CK 54' 52,73"
2 Karina Birkenes
Ingrid Moe
Caroline Olsen
Bergen CK + 31,74"
3 Kirsti Ruud
Kristin Bærland
Line Marie Gulliksen
Hasle-Løren IL + 3' 51,92"
4 Thea Kristine Matter
Astrid Amundsen
Stine Marie Snortheim
Eidsvoll SK + 8' 18,99"

Menn, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Iver Knotten
Jon Anders Bekken
Mats Eikeland Mollestad
Tønsberg CK 1t 05' 03,38"
2 Andreas Leknessund
Tore Andre Aase Vabø
Sindre Kulset
Ringerike SK 1 + 26,41"
3 Iver Skaarseth
Ludvik Holstad
Sebastian Heldahl
Lillehammer CK 1 + 52,23"

GaterittRediger

Menn, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Kristoffer Halvorsen Team Joker Byggtorget/Kristiansands CK 59' 18"
2 Krister Hagen Team Coop-Øster Hus/Stavanger SK s.t.
3 Anders Skaarseth Team Joker Byggtorget/Lillehammer CK + 1' 37"
3 Syver Westgaard Wærsted Grenland SK s.t.
4 Sindre Bjerkestrand Haugsvær IK Hero s.t.
5 Håvard Blikra Team Coop-Øster Hus/Stavanger SK s.t.
6 Marius Blålid Sandefjord SK s.t.
7 Erlend Blikra Team Coop-Øster Hus/Stavanger SK + 1' 42"
8 August Jensen Team Coop-Øster Hus/Bodø CK + 1' 44"
9 Adrian Aas Stien Team Joker Byggtorget/TVK Sykkel s.t.
10 Ole Forfang Team Joker Byggtorget/Lillehammer CK s.t.

Kvinner, seniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Miriam Bjørnsrud Team Hitec Products/Raumer Rytter SK 45' 45"
2 Vita Heine Team Hitec Products/Bergen CK s.t.
3 Thea Thorsen Team Hitec Products/Ringerike SK + 33"
4 Emilie Moberg Team Hitec Products/Halden CK + 36"
5 Stine Borgli Bryne CK s.t.
6 Ingrid Lorvik Team Hitec Products/CK Victoria s.t.
7 Ingrid Moe Bergen CK s.t.
8 Birgitte Ravndal Grimstad SK s.t.
9 Vibeke Dybwad CK Victoria s.t.
10 Marie Flataas CK Victoria s.t.

Menn, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Ludvik Aspelund Holstad Lillehammer CK 51' 07"
2 Ådne Ihle Fredrikstad SK s.t.
3 Jonas Iversby Hvideberg Fredrikstad SK s.t.

Kvinner, juniorRediger

# Rytter Lag Tid
1 Susanne Andersen Stavanger SK 43' 59"
2 Ingvild Gåskjenn Horten OCK s.t.
3 Hedda Wallstrøm Johansen Grenland SK + 1' 18"

Eksterne lenkerRediger