Mal:Ishockey-VM 2023 - Kamper Gruppe A
12. mai 2023 16:20 | Finland | 1–4 (1–0, 0–1, 0–3) | USA | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 12 056 |
Rapport | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emil Larmi | Målvakter | Casey DeSmith | Dommere: Tobias Björk (Sverige) Adam Bloski (Canada) Linjedommere: Jiří Ondráček (Tsjekkia) Šimon Synek (Slovakia) | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 min | Utvisningsminutter | 4 min | |||||||||||||||
24 | Skudd | 38 |
12. mai 2023 20:20 | Sverige | 1–0 (0–0, 0–0, 1–0) | Tyskland | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 9 179 |
Rapport | |||||
---|---|---|---|---|---|
Lars Johansson | Målvakter | Mathias Niederberger | Dommere: Mikko Kaukokari (Finland) Miroslav Štolc (Sveits) Linjedommere: Eric Cattaneo (Sveits) Tarrington Wyonzek (Canada) | ||
| |||||
8 min | Utvisningsminutter | 6 min | |||
23 | Skudd | 19 |
13. mai 2023 12:20 | Frankrike | 2–1 e.s.f. (1–0, 0–0, 0–1, 1–0) | Østerrike | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 7 626 |
Rapport | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sebastian Ylönen | Målvakter | David Kickert | Dommere: Mads Frandsen (Danmark) Sirko Hunnius (Tyskland) Linjedommere: Šimon Synek (Slovakia) Tarrington Wyonzek (Canada) | ||||||||
| |||||||||||
27 min | Utvisningsminutter | 10 min | |||||||||
28 | Skudd | 28 |
13. mai 2023 16:20 | Ungarn | 1–3 (0–1, 0–1, 1–1) | Danmark | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 7 633 |
Rapport | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bence Bálizs | Målvakter | Frederik Dichow | Dommere: Adam Bloski (Canada) Sean MacFarlane (USA) Linjedommere: Onni Hautamäki (Finland) Brett Mackey (Canada) | |||||||||||
| ||||||||||||||
12 min | Utvisningsminutter | 10 min | ||||||||||||
17 | Skudd | 44 |
13. mai 2023 20:20 | Tyskland | 3–4 (1–1, 2–2, 0–1) | Finland | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 11 712 |
Rapport | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dustin Strahlmeier | Målvakter | Jussi Olkinuora | Dommere: Andris Ansons (Latvia) Miroslav Štolc (Sveits) Linjedommere: Jake Davis (USA) Dāvis Zunde (Latvia) | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 8 min | |||||||||||||||||||||
13 | Skudd | 25 |
14. mai 2023 12:20 | USA | 7–1 (2–1, 2–0, 3–0) | Ungarn | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 5 258 |
Rapport | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cal Petersen | Målvakter | Dominik Horváth | Dommere: Mads Frandsen (Danmark) Sirko Hunnius (Tyskland) Linjedommere: Eric Cattaneo (Sveits) Tarrington Wyonzek (Canada) | |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
0 min | Utvisningsminutter | 4 min | ||||||||||||||||||||||||
50 | Skudd | 14 |
14. mai 2023 16:20 | Frankrike | 3–4 e.s.f. (0–2, 3–1, 0–0, 0–1) | Danmark | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 4 542 |
Rapport | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sebastian Ylönen | Målvakter | Frederik Dichow | Dommere: Tobias Björk (Sverige) Mikko Kaukokari (Finland) Linjedommere: Jake Davis (USA) Jiří Ondráček (Tsjekkia) | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
33 min | Utvisningsminutter | 6 min | |||||||||||||||||||||
26 | Skudd | 21 |
14. mai 2023 20:20 | Sverige | 5–0 (1–0, 2–0, 2–0) | Østerrike | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 5 950 |
Rapport | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jesper Wallstedt | Målvakter | Bernhard Starkbaum | Dommere: Andris Ansons (Latvia) Sean MacFarlane (USA) Linjedommere: Onni Hautamäki (Finland) Dāvis Zunde (Latvia) | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 min | Utvisningsminutter | 4 min | |||||||||||||||
32 | Skudd | 18 |
15. mai 2023 16:20 | Tyskland | 2–3 (0–0, 2–1, 0–2) | USA | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 8 003 |
Rapport | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mathias Niederberger | Målvakter | Casey DeSmith | Dommere: Tobias Björk (Sverige) Mikko Kaukokari (Finland) Linjedommere: Eric Cattaneo (Sveits) Jiří Ondráček (Tsjekkia) | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 8 min | |||||||||||||||
32 | Skudd | 26 |
15. mai 2023 20:20 | Finland | 1–2 e.str. (0–0, 0–1, 1–0, 0–0) (SO: 0–1) | Sverige | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 12 039 |
Rapport | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emil Larmi | Målvakter | Lars Johansson | Dommere: Andris Ansons (Latvia) Mads Frandsen (Danmark) Linjedommere: Brett Mackey (Canada) Šimon Synek (Slovakia) | |||||
| ||||||||
Oksanen Kapanen Rantanen Hartikainen Armia Oksanen | Straffeslagskonkurranse 1–1 1–2 1–2 1–2 2–2 2–3 | Tömmernes Raymond Lindberg Petersson Sörensen Raymond | ||||||
4 min | Utvisningsminutter | 6 min | ||||||
28 | Skudd | 26 |
16. mai 2023 16:20 | Danmark | 6–2 (1–0, 1–1, 4–1) | Østerrike | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 3 131 |
Rapport | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frederik Dichow | Målvakter | David Kickert | Dommere: Sean Fernandez (USA) Sirko Hunnius (Tyskland) Linjedommere: Andreas Hofer (Tyskland) Dāvis Zunde (Latvia) | |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 6 min | ||||||||||||||||||||||||
27 | Skudd | 21 |
16. mai 2023 20:20 | Frankrike | 2–3 e.s.f. (1–1, 1–1, 0–0, 0–1) | Ungarn | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 3 075 |
Rapport | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sebastian Ylönen | Målvakter | Bence Bálizs | Dommere: Mads Frandsen (Danmark) Mike Langin (Canada) Linjedommere: Onni Hautamäki (Finland) Brett Mackey (Canada) | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 min | Utvisningsminutter | 8 min | |||||||||||||||
28 | Skudd | 21 |
17. mai 2023 16:20 | USA | 4–1 (0–0, 2–1, 2–0) | Østerrike | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 7 676 |
Rapport | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cal Petersen | Målvakter | Bernhard Starkbaum | Dommere: Andris Ansons (Latvia) Mikko Kaukokari (Finland) Linjedommere: Onni Hautamäki (Finland) Šimon Synek (Slovakia) | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 4 min | |||||||||||||||
31 | Skudd | 19 |
17. mai 2023 20:20 | Finland | 5–3 (1–1, 2–1, 2–1) | Frankrike | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 11 638 |
Rapport | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emil Larmi | Målvakter | Julian Junca | Dommere: Tobias Björk (Sverige) Sean Fernandez (USA) Linjedommere: Brett Mackey (Canada) Dāvis Zunde (Latvia) | |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 6 min | ||||||||||||||||||||||||
32 | Skudd | 22 |
18. mai 2023 16:20 | Ungarn | 1–7 (1–3, 0–3, 0–1) | Sverige | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 6 566 |
Rapport | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dominik Horváth | Målvakter | Jesper Wallstedt | Dommere: Sirko Hunnius (Tyskland) Liam Sewell (Storbritannia) Linjedommere: Nicolas Constantineau (Frankrike) Andreas Hofer (Tyskland) | |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 4 min | ||||||||||||||||||||||||
9 | Skudd | 51 |
18. mai 2023 20:20 | Danmark | 4–6 (1–0, 1–3, 2–3) | Tyskland | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 3 964 |
Rapport | ||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frederik Dichow | Målvakter | Mathias Niederberger | Dommere: Jan Hribik (Tsjekkia) Mike Langin (Canada) Linjedommere: Nick Briganti (USA) Emil Yletyinen (Sverige) | |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 0 min | ||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Skudd | 35 |
19. mai 2023 16:20 | Ungarn | 1–7 (0–1, 1–1, 0–5) | Finland | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 11 547 |
Rapport | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bence Bálizs | Målvakter | Juho Olkinuora | Dommere: Sean MacFarlane (USA) Jan Hribik (Tsjekkia) Linjedommere: Nicolas Constantineau (Frankrike) Dāvis Zunde (Latvia) | |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
12 min | Utvisningsminutter | 0 min | ||||||||||||||||||||||||
13 | Skudd | 44 |
19. mai 2023 20:20 | Østerrike | 2–4 (1–2, 0–1, 1–1) | Tyskland | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 7 451 |
Rapport | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
David Kickert | Målvakter | Mathias Niederberger | Dommere: Andris Ansons (Latvia) Liam Sewell (Storbritannia) Linjedommere: Brett Mackey (Canada) Emil Yletyinen (Sverige) | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
0 min | Utvisningsminutter | 4 min | ||||||||||||||||||
18 | Skudd | 24 |
20. mai 2023 12:20 | USA | 3–0 (0–0, 0–0, 3–0) | Danmark | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 8 951 |
Rapport | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Casey DeSmith | Målvakter | Frederik Dichow (ut 20:00) George Sørensen (inn 20:00) | Dommere: Lassi Heikkinen (Finland) Mike Langin (Canada) Linjedommere: Tommi Niittylä (Finland) David Nothegger (Østerrike) | ||||||||
| |||||||||||
6 min | Utvisningsminutter | 6 min | |||||||||
36 | Skudd | 22 |
20. mai 2023 16:20 | Østerrike | 1–3 (1–2, 0–0, 0–1) | Finland | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 11 785 |
Rapport | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
David Madlener | Målvakter | Emil Larmi | Dommere: Christoffer Holm (Sverige) Sirko Hunnius (Tyskland) Linjedommere: Nick Briganti (USA) Andreas Hofer (Tyskland) | |||||||||||
| ||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 0 min | ||||||||||||
18 | Skudd | 39 |
20. mai 2023 20:20 | Sverige | 4–0 (4–0, 0–0, 0–0) | Frankrike | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 8 454 |
Rapport | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lars Johansson | Målvakter | Julian Junca (ut 20:00) Quentin Papillon (inn 20:00) | Dommere: Andris Ansons (Latvia) Sean Fernandez (USA) Linjedommere: Brett Mackey (Canada) Dāvis Zunde (Latvia) | |||||||||||
| ||||||||||||||
6 min | Utvisningsminutter | 6 min | ||||||||||||
29 | Skudd | 15 |
21. mai 2023 16:20 | Tyskland | 7–2 (1–0, 3–0, 3–2) | Ungarn | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 4 821 |
Rapport | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mathias Niederberger | Målvakter | Dominik Horváth | Dommere: Lassi Heikkinen (Finland) Jan Hribik (Tsjekkia) Linjedommere: Nicolas Constantineau (Frankrike) David Nothegger (Østerrike) | ||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
29 min | Utvisningsminutter | 6 min | |||||||||||||||||||||||||||
33 | Skudd | 16 |
21. mai 2023 20:20 | USA | 9–0 (3–0, 1–0, 5–0) | Frankrike | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 6 539 |
Rapport | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cal Petersen (ut 47:49) Drew Commesso (inn 47:49) | Målvakter | Quentin Papillon (ut 20:00) Sebastian Ylönen (inn 20:00) | Dommere: Christoffer Holm (Sverige) Liam Sewell (Storbritannia) Linjedommere: Brett Mackey (Canada) Emil Yletyinen (Sverige) | ||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
6 min | Utvisningsminutter | 6 min | |||||||||||||||||||||||||||
44 | Skudd | 13 |
22. mai 2023 16:20 | Danmark | 1–4 (1–1, 0–1, 0–2) | Sverige | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 6 573 |
Rapport | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
George Sørensen | Målvakter | Jesper Wallstedt | Dommere: Sean Fernandez (USA) Jan Hribik (Tsjekkia) Linjedommere: Andreas Hofer (Tyskland) Tommi Niittylä (Finland) | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 min | Utvisningsminutter | 4 min | |||||||||||||||
11 | Skudd | 34 |
22. mai 2023 20:20 | Østerrike | 4–3 e.str. (1–2, 2–1, 0–0, 0–0) (SO: 1–0) | Ungarn | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 3 068 |
Rapport | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bernhard Starkbaum | Målvakter | Bence Bálizs | Dommere: Mike Langin (Canada) Liam Sewell (Storbritannia) Linjedommere: Nick Briganti (USA) Emil Yletyinen (Sverige) | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
(GWG) Ganahl Schneider Rossi Heinrich | Straffeslagskonkurranse 1–0 1–0 1–0 2–0 | Papp Galló Hári Nagy | ||||||||||||||||||
4 min | Utvisningsminutter | 6 min | ||||||||||||||||||
33 | Skudd | 18 |
23. mai 2023 12:20 | Tyskland | 5–0 (2–0, 1–0, 2–0) | Frankrike | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 8 598 |
Rapport | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mathias Niederberger | Målvakter | Sebastian Ylönen | Dommere: Lassi Heikkinen (Finland) Stefan Hürlimann (Sveits) Linjedommere: Andreas Weise Krøyer (Danmark) David Nothegger (Østerrike) | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 min | Utvisningsminutter | 35 min | |||||||||||||||
38 | Skudd | 13 |
23. mai 2023 16:20 | Sverige | 3–4 e.s.f. (1–1, 0–2, 2–0, 0–1) | USA | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 8 781 |
Rapport | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lars Johansson | Målvakter | Casey DeSmith | Dommere: Mike Langin (Canada) André Schrader (Tyskland) Linjedommere: Daniel Hynek (Tsjekkia) Tommi Niittylä (Finland) | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
14 min | Utvisningsminutter | 33 min | |||||||||||||||||||||
26 | Skudd | 43 |
23. mai 2023 20:20 | Finland | 7–1 (3–0, 3–0, 1–1) | Danmark | Nokia Arena, Tammerfors Tilskuere: 11 491 |
Rapport | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Emil Larmi | Målvakter | George Sørensen | Dommere: Christoffer Holm (Sverige) Liam Sewell (Storbritannia) Linjedommere: Nick Briganti (USA) Nicolas Constantineau (Frankrike) | |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
6 min | Utvisningsminutter | 8 min | ||||||||||||||||||||||||
47 | Skudd | 14 |