VM i padling 1983
Generell informasjon
Idrettsgrenpadling
VertsbyTammerfors
VertslandFinland Finland
Dato1983

VM i padling 1983 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Tammerfors i Finland i 1983.

MedaljevinnereRediger

MennRediger

KanoRediger

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
C-1 500 m   Costicǎ Olaru (ROU)   Ulrich Papke (GDR)   Anatoliy Volkov (URS)
C-1 1000 m   Vassily Beresa (URS)   Costicǎ Olaru (ROU)   Jiří Vrdlovec (TCH)
C-1 10000 m   Jiří Vrdlovec (TCH)   Gheorghe Titu (ROU)   Tamás Wichmann (HUN)
C-2 500 m Jugoslavia  Jugoslavia
Matija Ljubek
Mirko Nišović
Sovjetunionen  Sovjetunionen
Ivan Klementiev
Sergey Ossadzhiy
  Romania
Dumitru Betiu
Flodor Gurei
C-2 1000 m   Romania
Ivan Patzaichin
Toma Simionov
Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Olaf Heukrodt
Alexander Schuck
Jugoslavia  Jugoslavia
Matija Ljubek
Mirko Nišović
C-2 10000 m   Ungarn
Tamás Buday
László Vaskúti
  Romania
Ivan Patzaichin
Toma Simionov
Sovjetunionen  Sovjetunionen
Sergey Petrenko
Yuriy Laptikov

KajakkRediger

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 500 m   Vladimir Parfenovich (URS)   Ian Ferguson (NZL)   Andreas Stähle (GDR)
K-1 1000 m   Rüdiger Helm (GDR)   Arturas Veta (URS)   Alan Thompson (NZL)
K-1 10000 m   Einar Rasmussen (NOR)   Milan Janić (YUG)   Rick Daman (NED)
K-2 500 m Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Frank Fischer
André Wohllebe
Sovjetunionen  Sovjetunionen
Vladimir Parfenovich
Sergey Superata
Canada  Canada
Hugh Fisher
Alwyn Morris
K-2 1000 m Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Frank Fischer
André Wohllebe
Sovjetunionen  Sovjetunionen
Vladimir Parfenovich
Sergey Superata
Østerrike  Østerrike
Werner Bachmeyer
Wolfgang Hartl
K-2 10000 m Storbritannia  Storbritannia
Stephen Jackson
Alan Williams
  Ungarn
István Szabó
István Tóth
Sverige  Sverige
Bengt Andersson
Karl-Axel Sundqvist
K-4 500 m Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Andreas Stähle
Peter Hempel
Harald Marg
Rüdiger Helm
Sovjetunionen  Sovjetunionen
Sergey Kolokolov
Sergey Zhuchray
Arturas Veta
Aleksandr Vodovatov
  Ungarn
István Imai
Attila Császár
Zoltán Lorinczy
András Rajna
K-4 1000 m   Romania
Ionel Constantin
Nicolae Fedosel
Ionel Letcae
Angelin Velea
Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Andreas Stähle
Peter Hempel
Rüdiger Helm
Harald Marg
Sovjetunionen  Sovjetunionen
Sergey Kolokolov
Sergey Zhuchray
Arturas Veta
Aleksandr Vodovatov
K-4 10000 m Sovjetunionen  Sovjetunionen
Nikolay Astapkovich
Aleksandr Avdeyev
Nikolaj Baranov
Alexander Yermilov
Norge  Norge
Harald Amudsen
Geir Kvillum
Lars Ivar Gran
Arne Slettsjø
Polen  Polen
Ireneusz Ciurzyński
Andrzej Klimaszewski
Ryszard Oborski
Krzysztof Szczepański

KvinnerRediger

KajakkRediger

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 500 m   Birgit Fischer (GDR)   Vania Gesheva (BUL)   Maria Ştefan (ROU)
K-2 500 m Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Birgit Fischer
Carsta Kühn
  Ungarn
Katalin Povázsán
Erika Géczi
Sverige  Sverige
Agneta Andersson
Susanne Wiberg
K-4 500 m Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Birgit Fischer
Carsta Kühn
Ramona Walther
Kathrin Giese
Sovjetunionen  Sovjetunionen
Inna Zhipulina
Nelli Yefremova
Natalya Kalasnikova
Galina Alekseyeva
  Romania
Tecia Borzanea
Agafia Burhaev
Natasia Ionescu
Maria Ştefan

ReferanserRediger