Åpne hovedmenyen
U18-EM i friidrett 2018
Generell informasjon
VertsbyGyőr
VertslandUngarn Ungarn
Arena(er)Győr
Dato5. til 8. juli 2018
Nettsted Offisielt nettsted Redigere på wikidata

U18-EM i friidrett 2018 (Ungdoms-EM i friidrett 2018) ble arrangert i Győr i Ungarn fra 5. til 8. juli 2018, og var det andre U18-EM i friidrett som ble arrangert.[1] Dette mesterskapet er for utøvere fra 15 til 17 år.

MedaljevinnereRediger

MennRediger

LøpsøvelserRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter
Raphael Bouju
Nederland  Nederland
10,64 Dominik Illovszky
Ungarn  Ungarn
10,70 Pål Haugen Lillefosse
Norge  Norge
10,72 NYB
200 meter
Alexander Czysch
  Tyskland
21,15 =CR Daniel Regenfuß
  Tyskland
21,19 Jiří Pechar
Tsjekkia  Tsjekkia
21,31
400 meter
Lorenzo Benati
Italia  Italia
46,85 CR NYB Ethan Brown
Storbritannia  Storbritannia
46,87 PB Ludovic Ouceni
Frankrike  Frankrike
47,01 PB
800 meter
Max Burgin
Storbritannia  Storbritannia
1:47,36 CR Eric Guzmán
Spania  Spania
1:49,19 PB João Miguel Peixoto
Portugal  Portugal
1:49.42 NYB
1500 meter
Kane Elliott
Storbritannia  Storbritannia
3:55,26 CR Bence Apáti
Ungarn  Ungarn
3:55,53 Andrej Paulíny
Slovakia  Slovakia
3:55,58 NYB
3000 meter
Thomas Keen
Storbritannia  Storbritannia
8:27,38 Ömer Amaçtan
Tyrkia  Tyrkia
8:28,04 PB Ryan Oosting
Nederland  Nederland
8:28,22 PB
110 meter hekk
Sam Bennett
Storbritannia  Storbritannia
13,19 CR Kenny Fletcher
Frankrike  Frankrike
13,49 Nick Rüegg
Sveits  Sveits
13,74
400 meter hekk
Martin Fraysse
Frankrike  Frankrike
Dániel Huller
Ungarn  Ungarn
50,63 CR Ikke tildelt Karl Johnson
Storbritannia  Storbritannia
50,90 NYB
2000 meter hinder
Baptiste Guyon
Frankrike  Frankrike
5:43,92 CR Pol Oriach
Spania  Spania
5:46,81 PB Etson Barros
Portugal  Portugal
5:49,79 NYB
Medleystafett
Italia  Italia
Federico Manini
Federico Guglielmi
Francesco Domenico Rossi
Lorenzo Benati
Luca Pierani*
1:53,01 EYL Tyrkia  Tyrkia
Konuralp Tiritoğlu
Kaan Gacar
Kubilay Ençu
Ilyas Çanakçı
Tibet Sancak*
1:53,84 Polen  Polen
Rafał Łupiński
Adam Łukomski
Jakub Pająk
Mikołaj Kotyra
Szymon Szachniewicz*
Patryk Grzegorzewicz*
1:53,97
10 km kappgang
Davide Finocchietti
Italia  Italia
45:01,33 Aldo Andrei
Italia  Italia
45:03,50 Özgür Topsakal
Tyrkia  Tyrkia
45:09,22 PB

Tekniske øvelserRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Høydehopp
Dominic Ogbechie
Storbritannia  Storbritannia
2,16 =PB Oleh Doroshchuk
Ukraina  Ukraina
2,13 Nikola Mujanović
Serbia  Serbia
2,10
Stavsprang
Pål Haugen Lillefosse
Norge  Norge
5,46 CR Baptiste Thiery
Frankrike  Frankrike
5,30 PB Eerik Haamer
Estland  Estland
5,10 NYB
Lengdehopp
Nick Schmahl
  Tyskland
7,60 Davide Favro
Italia  Italia
7,29 Bryan Mucret
Frankrike  Frankrike
7,22
Tresteg
Batuhan Çakır
Tyrkia  Tyrkia
15,62 Carl af Forselles
Sverige  Sverige
15,36 PB Rustam Mammadov
Aserbajdsjan  Aserbajdsjan
15,16 PB
Kulestøt
Aliaksei Aleksandrovich
Hviterussland  Hviterussland
20,97 NYB Carmelo Musci
Italia  Italia
20,37 PB Piotr Goździewicz
Polen  Polen
18,88
Diskos
Yasiel Brayan Sotero
Spania  Spania
64,31 CR Fabian Weinberg
Norge  Norge
58,84 Gracjan Kozak
Polen  Polen
57,76
Slegge
Myhaylo Kokhan
Ukraina  Ukraina
87,82 WYB Valentin Andreev
  Bulgaria
81,41 NYB Tomasz Ratajczyk
Polen  Polen
76,01 PB
Spydkast
Marek Mucha
Polen  Polen
80,01 CR Gerasimos Kalogerakis
  Hellas
77,45 PB Topias Laine
Finland  Finland
75,83 PB

MangekampRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Tikamp
Aleksandr Komarov
  Autoriserte nøytrale utøvere
7703 Oļegs Kozjakovs
Latvia  Latvia
7663 Sven Jansons
Nederland  Nederland
7604

KvinnerRediger

LøpsøvelserRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
100 meter
Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir
Island  Island
11,741 Pamera Losange
Frankrike  Frankrike
Boglárka Takács
Ungarn  Ungarn
11,747 Ikke tildelt
200 meter
Rhasidat Adeleke
Irland  Irland
23,52 EYL Gemima Joseph
Frankrike  Frankrike
23,60 PB Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir
Island  Island
23,73
400 meter
Barbora Malíková
Tsjekkia  Tsjekkia
52,66 CR Marie Scheppan
  Tyskland
52,82 PB Olesya Soldatova
  Autoriserte nøytrale utøvere
53,09 PB
800 meter
Keely Hodgkinson
Storbritannia  Storbritannia
2:04,84 PB Sophie O'Sullivan
Irland  Irland
2:06,05 Gaël de Coninck
Sverige  Sverige
2:06,14
1500 meter
Sarah Healy
Irland  Irland
4:18,71 PB Emily Williams
Storbritannia  Storbritannia
4:22,11 Klaudia Kazimierska
Polen  Polen
4:22,90
3000 meter
Sarah Healy
Irland  Irland
9:18,05 PB İnci Kalkan
Tyrkia  Tyrkia
9:24,01 PB Alessia Zarbo
Frankrike  Frankrike
9:25,25 PB
100 meter hekk
Martine Hjørnevik
Norge  Norge
13,26 EYL Zoë Sedney
Nederland  Nederland
13,34 Johanna Plank
Østerrike  Østerrike
13,40 NYB
400 meter hekk
Gisèle Wender
  Tyskland
58,88 PB Emma Silvestri
Italia  Italia
59,04 PB Lena Pressler
Østerrike  Østerrike
59,11 NYB
2000 meter hinder
Léna Lebrun
Frankrike  Frankrike
6:35,41 =WYB Claire Palou
Frankrike  Frankrike
6:39,20 Paula Schneiders
  Tyskland
6:40,00 PB
Medleystafett
Italia  Italia
Rebecca Menchini
Noemi Cavalleri
Alessia Cappabianca
Chiara Gherardi
Eleonora Foudraz*
2:07,46 PB NYB Tsjekkia  Tsjekkia
Tereza Marková
Barbora Šplechtnová
Veronika Milotová
Barbora Malíková
Barbora Hůlková*
Denisa Folková*
2:09,41 Romania  Romania
Bianca Toader
Vanessa Balaci
Maria Scrob
Adina Cîrciogel
2:09,99
5 km kappgang
Hanna Zubkova
Hviterussland  Hviterussland
22:45,47 CR Ólga Fiáska
  Hellas
23:39,12 Simona Bertini
Italia  Italia
24:18,80 PB

Tekniske øvelserRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Høydehopp
Yaroslava Mahuchikh
Ukraina  Ukraina
1,94 PB Jessica Kähärä
Finland  Finland
1,83 PB Maria Kochanova
  Autoriserte nøytrale utøvere
1,83
Stavsprang
Leni Wildgrube
  Tyskland
4,26 PB Emma Brentel
Frankrike  Frankrike
4,16 NYB Krystsina Kantsavienka
Hviterussland  Hviterussland
4,00
Lengdehopp
Tilde Johansson
Sverige  Sverige
6,33 Emma Piffaretti
Sveits  Sveits
6,25 Spiridoula Karidi
  Hellas
6,23 NYB
Tresteg
María Vicente
Spania  Spania
13,95 PB Aleksandra Nacheva
  Bulgaria
13,88 Jessica Kähärä
Finland  Finland
13,29 NYB
Kulestøt
Lizaveta Dorts
Hviterussland  Hviterussland
17,34 Nina Capațina
  Moldova
17,27 Alida van Daalen
Nederland  Nederland
17,08
Diskos
Violetta Ignatyeva
  Autoriserte nøytrale utøvere
54,56 PB Alida van Daalen
Nederland  Nederland
52,93 PB Özlem Becerek
Tyrkia  Tyrkia
51,93
Slegge
Valeriya Ivanenko
Ukraina  Ukraina
73,25 Sara Killinen
Finland  Finland
69,52 PB Stavroula Kosmidou
  Hellas
65,98
Spydkast
Aliaksandra Konshyna
Hviterussland  Hviterussland
56,71 PB Münevver Hancı
Tyrkia  Tyrkia
56,28 Gedly Tugi
Estland  Estland
55,28 NYB

MangekampRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
Sjukamp
María Vicente
Spania  Spania
6221 WYB, PB Kristīne Blaževiča
Latvia  Latvia
5629 PB Chiara-Belinda Schuler
Østerrike  Østerrike
5615 PB

DeltakerlandRediger

1135 deltakere (538 menn og 597 kvinner) fra 50 land forventes å delta.[2]

RekorderRediger

MesterskapsreorderRediger

Navn Land Øvelse Resultat Runder Dato
Hanna Zubkova Hviterussland  Hviterussland 5000 meter kappgang 22:45,47 Finale 5. juli
Sara Killinen Finland  Finland Sleggekast 67,25 m Kvalifisering 5 juli
Valeriya Ivanenko Ukraina  Ukraina Sleggekast 74,36 m Kvalifisering 5. juli
Patience Jumbo-Gula Irland  Irland 100 meter 11,59 (+0.7 m/s) Semifinale 5. juli

ReferanserRediger

  1. ^ «Györ set to welcome Europe’s top U18 prospects». Arkivert fra originalen 3. januar 2018. Besøkt 29. desember 2017. 
  2. ^ «Final Entries - Athletes List by event» (PDF). EAA. 28. juni 2018. Besøkt 5. juli 2018. 

Eksterne lenkerRediger