FA-cupen 2020/21 er den 140. utgaven av FA-cupen. Regjerende mester er Arsenal som vant 2 – 1 mot Chelsea i finalen i 2020.[1]

FA-cupen
Sesong2020/21
LandEnglands flagg England
Wales’ flagg Wales
ToppskårerTammy Abraham, Chelsea, Kelechi Iheanacho, Leicester City, Gary Madine, Blackpool, Alfie May, Cheltenham Town og Tom Nichols, Crawley Town (4 mål)
Antall klubber737 (645 i kvalifisering)
Finale
VinnerLeicester City
Tapende finalistChelsea
Resultat1 – 0
ArenaWembley Stadium, London
Tilskuertall20 000


Runde Hoveddato[2] Antall kamper Klubber Nye lag denne runden Pengepremie[3]
Ekstra førkvalifiseringsrunde 1. september 2020 184 737 → 552 368 £1 125
Førkvalifiseringsrunde 12. september 2020 160 552 → 392 136 £1 444
Første kvalifiseringsrunde 22. september 2020 117 392 → 276 74 £2 250
Andre kvalifiseringsrunde 3. oktober 2020 80 276 → 196 43 £3 375
Tredje kvalifiseringsrunde 13. oktober 2020 40 196 → 156 Ingen £5 625
Fjerde kvalifiseringsrunde 24. oktober 2020 32 156 → 124 24 £9 375
Første runde 7. november 2020 40 124 → 84 48 £ 22 629
Andre runde 28. november 2020 20 84 → 64 0 £ 34 000
Tredje runde 9. januar 2021 32 64 → 32 44 £ 82 000
Fjerde runde 23. januar 2021 16 32 → 16 0 £ 90 000
Femte runde 10. februar 2021 8 16 → 8 0 £ 180 000
Kvartfinale 20. mars 2021 4 8 → 4 0 £ 360 000
Semifinale 17. april 2021 2 4 → 2 0 £ 900 000 (vinner)
£ 450 000 (taper)
Finale 15. mai 2021 1 2 → 1 0 £ 1800 000 (vinner)
£ 490 000 (taper)

Kvalifisering

rediger

Ekstra førkvalifisering

rediger

368 lag spilte i en ekstra førkvalifiseringsrunde for førkvalifiseringen. Dette er lag som spiller på nivå 8 - 10 i det engelske ligasystemet. De 184 vinnerne gikk videre til førkvalifiseringen der de møter lag fra nivå 7 og 8.[4]

Mandag 31. august 2020
Woodford Town (9)London Colney (9) 3 – 1
Tirsdag 1. september 2020
AFC Uckfield Town (9) – Little Common (9) 0 – 1
Ardley United (9)Edgware Town (9) 0 – 0 (6 – 5 str.)
Brislington (9) – Cadbury Heath (9) 0 – 2
Buckland Athletic (9) – Bitton AFC (9) 1 – 1 (3 – 5 str.)
Crowborough Athletic (9) – Crawley Down Gatwick (9) 3 – 4
Easington Sports (9)Tring Athletic (9) 2 – 0
East Preston (9) – Chatham Town (9) 0 – 2
Lancing (9) – Phoenix Sports (8) 3 – 3 (10 – 11 str.)
Leighton Town (9)Abingdon United (10) 3 – 0[A]
Newcastle Benfield (9)Seaham Red Star (9) 1 – 1 (4 – 3 str.)
Pagham (9)Fleet Town (9) 2 – 1
Shepton Mallet AFC (9)Torrington (10) 3 – 0
Wells City (10)Bovey Tracey (10) 2 – 0
1874 Northwich (9) – Warrington Rylands 1906 (9) 1 – 6
Abbey Rangers (9)Welling Town (9) 3 – 1
Alfold (9)Shoreham (10) 9 – 1
Anstey Nomads (9)Sleaford Town (9) 3 – 0
Ashington (9)Goole AFC 2 – 1
Athersley Recreation (9) – Charnock Richard (9) 1 – 4
Aylesbury Vale Dynamos (9) – Windsor (9) 1 – 2
Badshot Lea (10)Amesbury Town (9) 4 – 0
Bashley (9)Whitchurch United 8 – 2
Basingstoke Town (8)Bournemouth FC (9) 1 – 1 (5 – 4 str.)[B]
Bearsted (9) – Peacehaven & Telscombe (9) 3 – 5
Bemerton Heath Harlequins (10)Horndean (9) 2 – 1
Bewdley Town (10) – OJM Black Country (10) 1 – 5
Billingshurst (10) – Westside (10) 0 – 2
Brantham Athletic (9)Benfleet (10) 1 – 1 (3 – 2 str.)
Broadbridge Heath (9)Raynes Park Vale (9) 3 – 1
Broadfields United (9)Loxwood (9) 3 – 0
Brockenhurst (9) – Lymington Town (9) 0 – 1
Burnham (9)Cheltenham Saracens (10) 0 – 0 (5 – 3 str.)
Burton Park Wanderers (10) – AFC Sudbury (8) W.O. [C]
Camberley Town (9)Blackfield & Langley (9) 0 – 0 (5 – 4 str.)
CB Hounslow United (9)Banstead Athletic (9) 6 – 1
Chelmsley Town (10) – Shifnal Town (10) 0 – 3
Christchurch (9)Ascot United (9) 1 – 1 (7 – 6 str.)
Clanfield 85 (10) – Long Crendon (10) 0 – 1
Clapton (9) – Sporting Bengal United (9) 2 – 2 (5 – 6 str.)[D]
Cockfosters (9)Stanway Rovers (9) 4 – 2
Congleton Town (9)Burscough (9) 1 – 1 (3 – 2 str.)
Consett AFC (9)Sunderland Ryhope CW (9) 3 – 2
Corinthian (9)Sheerwater 2 – 1
Corsham Town (10)Farnham Town (10) 4 – 3
Cowes Sports (9)Totton & Eling (10) 1 – 0
Cribbs (9)Newent Town (10) 3 – 1
AFC Croydon Athletic (9) – Sutton Common Rovers (9) 0 – 3
Daisy Hill (10) – Colne (8) 0 – 2
AFC Darwen (10) – Barnoldswick Town (9) 2 – 4
Diss Town (10)Framlingham Town (10) 1 – 0
AFC Dunstable (8)Hallen (9) 4 – 0
Eastbourne United AFC (9) – Horley Town (9) 0 – 1
Eccleshill United (9) – Silsden (9) 0 – 3
Eynesbury Rovers (9)Desborough Town (9) 7 – 3
Fisher (9)Horsham YMCA (9) 2 – 0
Frimley Green (9)Fareham Town (9) 1 – 0
Garforth Town (9) – Whitley Bay (9) 0 – 3
Glasshoughton Welfare (10) – Knaresborough Town (9) 1 – 1 (2 – 4 str.)
Glebe (9) – Whyteleafe (9) 1 – 3
Gorleston (9)Swaffham Town (9) 5 – 0
 
Gresley Rovers (9)Wellington (10) 2 – 0
Hadleigh United (9) – Mildenhall Town (9) 3 – 4
Hamble Club (9)Reading City (9) 2 – 1
Hamworthy United (9)Calne Town (10) 3 – 0
Hanley Town (9)Lye Town (9) 3 – 1
Harlow Town (8)Enfield (9) 5 – 1
Haverhill Rovers (9)Norwich United (9) 2 – 1
Heather St John's (9) – Walsall Wood (9) 0 – 1
Hebburn Town (9)Hemsworth Miners Welfare (9) 4 – 1
Highgate United (9) – AFC Bridgnorth (10) 0 – 3
Hoddesdon Town (9) – Clacton (9) 1 – 2
Holmer Green (9)Shrivenham (9) 3 – 2
Hulbridge Sports (8) – Hadley (9) 0 – 2
Irlam (9)Liversedge (9) 2 – 1
K Sports (9) – Steyning Town Community (9) 0 – 2
Kennington (10) – Erith & Belvedere (9) 0 – 1
Keynsham Town (9) – Exmouth Town (9) 1 – 3
Knaphill (9) – Deal Town (9) 0 – 4
Langney Wanderers (9) – Tower Hamlets (9) 3 – 1
Leicester Nirvana (9) – GNG Oadby Town (9) 1 – 3
Leverstock Green (9)Wembley (9) 3 – 1
Long Eaton United (9)Grimsby Borough (9) 3 – 1
Long Melford (9)Northampton On Chenecks (9) 3 – 2
Longridge Town (9)Winsford United (9) 2 – 1
Lordswood (9) – Hanworth Villa (9) 0 – 2
Lutterworth Town (9)Staveley Miners Welfare (9) 2 – 0
Lydney Town (9) – Fairford Town (9) 0 – 1
Maine Road (10) – Squires Gate (9) 0 – 5
Maltby Main (9)Handsworth (9) 2 – 1
AFC Mansfield (9)Sherwood Colliery (10) 2 – 1
Marske United (8)North Shields (9) 3 – 0
Millbrook (10) – Bridgwater Town (9) 0 – 1
Molesey (9) – Southall (9) 0 – 7
New Salamis (10)Colney Heath (9) 1 – 0
Newark (9)Deeping Rangers (9) 4 – 0
Newhaven (9)Lingfield (9) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Newmarket Town (9)Walsham-le-Willows (9) W.O. [E]
Newton Abbot Spurs (10)AFC St Austell (10) 3 – 0
North Greenford United (9) – Brimscombe & Thrupp (9) 1 – 2
Northallerton Town (9) – Billingham Town (9) 1 – 4
Northwich Victoria (9)Padiham (9) 1 – 0
Oakwood (10) – Cobham (9) 0 – 2
Odd Down (9) – Helston Athletic (10) 1 – 4
Oxhey Jets (9)Bishop's Cleeve (9) 1 – 0
Penrith (9)Pickering Town (8) 3 – 2
Peterborough Northern Star (9) – Potton United (9) 0 – 1
Plymouth Parkway (9) – Saltash United (10) 1 – 1 (4 – 5 str.)
AFC Portchester (9)Sandhurst Town (10) 4 – 0
Quorn (9)Melton Town (10) 2 – 0
Racing Club Warwick (9)AFC Wulfrunians (9) 3 – 0
Radford (10) – Shepshed Dynamo (9) 1 – 1 (3 – 4 str.)
Redbridge(9) – Harpenden Town (9) 0 – 2
RedhillEgham Town W.O.[F]
Risborough Rangers (10)Longlevens (9) 4 – 1
Romulus (9) – Coventry Sphinx (9) 0 – 0 (3 – 4 str.)
Royal Wootton Bassett Town (9)Chipping Sodbury Town (9) 2 – 2 (4 – 1 str.)
Rugby Town (9) – Worcester City (9) 0 – 2
Runcorn Town (9)Thackley (9) 2 – 1
Saffron Walden Town (9)Little Oakley (10) 4 – 2
Saltdean United (9) – Eastbourne Town (9) 1 – 3
Sawbridgeworth Town (9)Romford (8) 2 – 1
Shaftesbury (9) – Fawley AFC (10) 2 – 2 (5 – 6 str.)
 
Sheppey United (9)Sutton Athletic (10) 1 – 0
Southend Manor (9) – Ware (8) 0 – 5
Spalding United (8) – Barton Town (9) 1 – 3
Spelthorne Sports (9)Virginia Water (9) 1 – 0
Sporting Khalsa (9)Boldmere St. Michaels (9) 2 – 1
Stansfeld (10)Punjab United (9) 3 – 3 (4 – 3 str.)
Stockton Town (9)Shildon (9) 3 – 0
Stone Old Alleynians (10) – Tividale (9) 0 – 0 (1 – 4 str.)
Stourport Swifts (9) – Coventry United (9) 1 – 3
Stowmarket Town (9)Rothwell Corinthians (9) 2 – 1
Sunderland RCA (9)Durham City (10) 3 – 1
Tadley Calleva (9)Alresford Town (9) 1 – 0
Thetford Town (9)Wellingborough Town (9) 2 – 0
Tuffley Rovers (9) – Harefield United (9) 2 – 5
Tunbridge Wells (9)Erith Town (9) 1 – 0
Walthamstow (9)Maccabi London Lions (10) 3 – 2
Wellingborough Whitworth (10) – Harborough Town (9) 1 – 6
Wellington AFC (9) – Bodmin Town (10) 2 – 2 (3 – 4 str.)
West Bridgford (10)Dunkirk (10) 1 – 1 (5 – 3 str.)
Westbury United (9) – Binfield (9) 0 – 2
Westfields (9)Brocton (10) 2 – 0
Whickham (9) – West Allotment Celtic (10) 0 – 0 (2 – 4 str.)
Whitchurch Alport (9)Haughmond (9) 3 – 1
Whitton United (9)Ipswich Wanderers (10) 4 – 3
Winslow United (10)Newport Pagnell Town (9) 2 – 1
Woodbridge Town (9) – Biggleswade United (9) 2 – 2 (6 – 7 str.)
Wroxham (9)Arlesey Town(9) 5 – 0
Wythenshawe Amateurs (10)Shelley (10) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Kirkley & Pakefield (9) – Cogenhoe United (9) 1 – 2
Portland United (9) – Clevedon Town (9) 0 – 1
Skelmersdale United (9)Penistone Church (9) 3 – 2
Thornaby (9)Bridlington Town (9) 2 – 0
Onsdag 2. september 2020
Heaton Stannington (10) – West Auckland Town (9) 2 – 3
Mile Oak (10) – Beckenham Town (9) 0 – 4
Tavistock (9)Bradford Town (9) 2 – 0
Willand Rovers (8)Bridport (9) 2 – 1
Baffins Milton Rovers (9) – AFC Stoneham (9) 1 – 2
Baldock Town (9) – St Margaretsbury (9) 2 – 2 (2 – 4 str.)
Balham (9) – Hassocks (9) 2 – 2 (3 – 5 str.)
Bishop Auckland (9)Hall Road Rangers (10) 1 – 0
Blackstones (10) – Boston Town (9) 2 – 3
Bottesford Town (9)Selston (9) 2 – 1
Campion AFC (10) – Albion Sports (9) 0 – 1
Carlton Town (8) – Loughborough University (9) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Colliers Wood United (9) – Hollands & Blair (9) 0 – 1
Crook Town AFC (10)Yorkshire Amateur (9) 1 – 1 (5 – 4 str.)
Dunstable Town (9)Thame Rangers (10) 1 – 1 (4 – 3 str.)
Godmanchester Rovers (9) – Ely City (9) 1 – 1 (2 – 4 str.)
Guildford City (9)Canterbury City (9) 3 – 2
Guisborough Town (9) – Newton Aycliffe (9) 1 – 0
Ilford (9) – Halstead Town (10) 1 – 3
Litherland REMYCA (9)Ashton Athletic (9) 3 – 0
Park View (10) – Hashtag United (9) 1 – 2
Pinchbeck United (9) – St Neots Town (8) 0 – 4
Roman Glass St. George (9) – Flackwell Heath (9) 1 – 2
Sherborne Town (10)Street (9) 2 – 1
Stansfeld (10)Punjab United (9) 3 – 3 (4 – 3 str.)
West Essex (9)Crawley Green (9) 6 – 3[G]
Avro (9) – Bootle (9) 1 – 2
Holbeach United (9)Kirby Muxloe (10) 1 – 0
Torsdag 3. september 2020
St. Helens Town (10)Cammell Laird 1907 (10) 1 – 1 (5 – 4 str.)

Førkvalifisering

rediger

136 nye klubber kommer inn i turneringen og trekkes mot de 184 lagene som vant forrige runde. Trekningen ble utført 18. august 2020.[4]

Fredag 11. september 2020
New Salamis (10)West Essex (9) 5 – 1
Lørdag 12. september 2020
Anstey Nomads (9) – Worksop Town (8) 1 – 2
Ashford United (8)Whitehawk (8) 2 – 0
Ashton United (7)Squires Gate (9) 2 – 0
Aylesbury United (8)Long Crendon (10) 3 – 0
Badshot Lea (9) – Bracknell Town (8) 0 – 2
Barking (8)Heybridge Swifts (8) 2 – 0
Barnstaple Town (8)Helston Athletic (10) 2 – 0
Bashley (9) – Christchurch (9) 0 – 2
Bedfont Sports (8)Hassocks (9) 3 – 1
Bemerton Heath Harlequins (10) – Sholing (8) 0 – 1
Bideford (8)Wells City (10) 3 – 0
Biggleswade (8)Histon (8) 1 – 0
Billingham Town (9) – Stockton Town (9) 1 – 2[H]
Binfield (9)AFC Totton (8) 5 – 1
Boston Town (9) – Coalville Town (7) 0 – 3
Bowers & Pitsea (7)Barton Rovers (8) 5 – 1
Bridgwater Town (9) – Bitton (9) 2 – 3
Brimscombe & Thrupp (9) – Cinderford Town (8) 1 – 2
Broadbridge Heath (9) – Haywards Heath Town (8) W.O.[I]
Burgess Hill Town (8)Hollands & Blair (9) W.O.[J]
Cadbury Heath (9) – Bristol Manor Farm (8) 1 – 5
Cambridge City (8)Biggleswade United (9) 4 – 0
Canvey Island (8)Ware (8) 2 – 0
Carshalton Athletic (7)Whitstable Town (8) 5 – 1
Chertsey Town (8)Abbey Rangers (9) 2 – 0
Clacton (9)Hadley (9) 1 – 1 (10 – 9 str.)
Cleethorpes Town (8) – AFC Mansfield (9) 0 – 1
Cobham (9)Three Bridges (8) 1 – 1 (4 – 3 str.)
Cogenhoe United (9) &ndas; Bury Town (8) 0 – 1
Coggeshall Town (8)Tilbury (8) 2 – 0
Colne (8) – Prescot Cables (8) 0 – 2
Congleton Town (9) – Skelmersdale United (9) 1 – 2
Consett (8)Ossett United (8) 2 – 2 (5 – 4 str.)
Coventry Sphinx (9)Coleshill Town (8) 0 – 0 (4 – 3 str.)
Cowes Sports (9)Hamble Club (9) 1 – 0
Cray Valley Paper Mills (8)VCD Athletic (8) 6 – 0
Cribbs (9)Berkhamsted (8) 2 – 0
Crook Town (10) – Marske United (8) 0 – 2
Daventry Town (8)Bedford Town (8) 1 – 0
Deal Town (9)Sittingbourne (8) 4 – 1
Dereham Town (8)Whitton United (9) 3 – 2
Didcot Town (8) – Royal Wootton Bassett Town (9) 1 – 2
Droylsden (8) – Litherland REMYCA (9) W.O.[K]
Dunstable Town (9)Easington Sports (9) 1 – 1 (7 – 6 str.)
East Grinstead Town (8)Phoenix Sports (8) 3 – 2
Egham Town (9) – Crawley Down Gatwick (9) 1 – 3
Ely City (9)Eynesbury Rovers (9) 3 – 1
Erith & Belvedere (9)Alfold (9) 1 – 1 (4 – 3 str.)
Evesham United (8)Coventry United (9) W.O.[L]
Exmouth Town (9) – Melksham Town (8) 0 – 2
Fairford Town (9)Edgware Town (9) 2 – 2 (4 – 2 str.)
Farnborough (7)Lymington Town (9) 0 – 0 (4 – 3 str.)
Faversham Town (8)Eastbourne Town (9) 1 – 1 (6 – 5 str.)
 
Flackwell Heath (9) – Cirencester Town (8) 0 – 3
Frickley Athletic (8)Newcastle Benfield (9) 3 – 1
Frome Town (8)Bodmin Town (10) 3 – 0
Glossop North End (8) – City of Liverpool 0 – 3
GNG Oadby Town (9) – Carlton Town (8) W.O.[M]
Grays Athletic (8)Witham Town (8) 1 – 0
Great Wakering Rovers (8) – Brantham Athletic (9) 0 – 1
Guisborough Town (9) – Tadcaster Albion (8) 1 – 2
Hanley Town (9)Gresley Rovers (9) 5 – 1
Hanwell Town (8)Spelthorne Sports (9) 4 – 1
Harefield United (9) – Leighton Town (9) 1 – 2
Harlow Town (8)Sporting Bengal United (9) 3 – 0
Harpenden Town (9) – Aveley (8) 0 – 3
Hartley Wintney (7)Hamworthy United (9) 1 – 0
Hastings United (8)Herne Bay (8) 1 – 0
Haverhill Rovers (9)Wisbech Town (8) 4 – 3
Hebburn Town (9) – Pontefract Collieries (8) 2 – 2 (4 – 5 str.)
Hertford Town (8) – Maldon & Tiptree (8) 0 – 1
Holbeach United (9) – Sheffield (8) 0 – 4
Holmer Green (9) – Highworth Town (8) 0 – 2
Hythe Town (8) – South Park (8) 1 – 2
Ilkeston Town (8)Shepshed Dynamo (9) 3 – 0
Kendal Town (8) – Bishop Auckland (9) 0 – 5
Kidlington (8)Thame United (8) 1 – 0
Kidsgrove Athletic (8) – Chasetown (8) 0 – 1
Kingstonian (7)Horley Town (9) 4 – 1
Knaresborough Town (9) – Workington (8) 1 – 3
Langney Wanderers (9) – Harrow Borough (7) 1 – 1 (2 – 3 str.)
Leek Town (8)Sporting Khalsa (9) 2 – 1
Leiston (7)Halstead Town (10) 5 – 0
Leverstock Green (9) – Burnham (9) 1 – 4
Long Eaton United (9)Bottesford Town (9) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Long Melford (9)Kempston Rovers (8) 0 – 0 (4 – 2 str.)
Lutterworth Town (9) – Loughborough Dynamo (8) 0 – 6
Maltby Main (9) – Newark (9) 0 – 4
Marine (8)Barnoldswick Town (9) 2 – 1
Market Drayton Town (8) – Tividale (9) 0 – 1
Marlow (8)North Leigh (8) 2 – 0
Mildenhall Town (9)Corby Town (8) 1 – 1 (4 – 3 str.)
Moneyfields (8)Camberley Town (9) 4 – 2
Mossley (8)St. Helens Town (10) 3 – 0
Newcastle Town (8) – Halesowen Town (8) 1 – 2
Newhaven (9) – Corinthian (9) 1 – 2
Newton Abbot Spurs (10) – Larkhall Athletic (8) 0 – 4
Northwich Victoria (9) – Charnock Richard (9) 2 – 2 (4 – 5 str.)
Northwood (8)Slimbridge AFC (8) 1 – 1 (4 – 2 str.)
OJM Black Country (10) – Matlock Town (7) 0 – 1
Oxhey Jets (9) – Chalfont St Peter (8) 0 – 1
Penrith (9) – West Allotment Celtic (10) 1 – 3
Quorn (9)Barton Town (9) 2 – 0
Racing Club Warwick (9) – Bedworth United (8) 1 – 1 (2 – 3 str.)
Ramsbottom United (8)Irlam (9) 4 – 1
Ramsgate (8) – Chipstead (8) 0 – 3
 
Risborough Rangers (10)Winslow United (10) 2 – 1
FC Romania (8) – Brentwood Town (8) 0 – 1
Royston Town (7)Newmarket Town (9) 6 – 0
Runcorn Linnets (8)Albion Sports (8) 2 – 0
Runcorn Town (9)Brighouse Town (8) 1 – 1 (5 – 4 str.)
Saltash United (10)Paulton Rovers (8) 1 – 0
Sawbridgeworth Town (9) – St Margaretsbury (9) 1 – 3
Sevenoaks Town (8) – CB Hounslow United (8) A – A[N]
Sheppey United (9)Uxbridge 4 – 1
Shepton Mallet (9)Willand Rovers (8) 1 – 0
Sherborne Town (10) – Clevedon Town (9) 1 – 2
Shifnal Town (10)AFC Bridgnorth (10) 4 – 1
Silsden (9) – Bootle (9) 2 – 5
Soham Town Rangers (8)St Neots Town (8) 3 – 2
Southall (9)Ashford Town (8) 2 – 1
Staines Town (8)Guildford City (9) 2 – 1
Stamford (8)Diss Town (10) 4 – 0
Stansfeld (10) – Little Common (9) 2 – 3
Stansted (9)Basildon United (8) 2 – 0
Steyning Town (9)Hanworth Villa (9) 2 – 1
Stocksbridge Park Steels (8) – Stalybridge Celtic (7) 1 – 3
AFC Stoneham (9)Pagham (9) 3 – 0
AFC Sudbury (8)Harborough Town (9) 4 – 2
Sutton Coldfield Town (8) – Belper Town (8) 0 – 1
Sutton Common Rovers (9)Broadfields United (9) 4 – 0
Tavistock (9)Mangotsfield United (8) 2 – 1
Thatcham Town (8) – AFC Dunstable (8) 1 – 5
Thetford TownPotton United 0 – 2
Thornaby (9) – Sunderland RCA (9) 0 – 2
Tooting & Mitcham United (8) – Fisher (9) 2 – 2 (1 – 3 str.)
Tunbridge Wells (9)Beckenham Town (9) 1 – 1 (4 – 1 str.)
Waltham Abbey (8)Woodford Town (9) 1 – 0
Walthamstow (9)Cockfosters (9) 1 – 1 (3 – 2 str.)
Wantage Town (8)Windsor (9) 3 – 2
Warrington Rylands 1906 (9)Clitheroe (8) 1 – 0
Welwyn Garden City (8)Saffron Walden Town (9) 2 – 0
West Auckland Town (9)Ashington (9) 3 – 3 (3 – 0 str.)
West Bridgford (10)Lincoln United (8) W.O.[O]
Westfield (8) – Frimley Green (9) 2 – 2 (3 – 5 str.)
Westfields (9)Whitchurch Alport (9) 2 – 0
Westside (10) – Chatham Town (9) 0 – 2
Whitley Bay (9)Dunston UTS (8) W.O.[P]
Whyteleafe (8)Peacehaven & Telscombe (9) 4 – 0
Widnes (8) – Longridge Town (9) 2 – 3
Wimborne Town (7)AFC Portchester (9) 3 – 0
Winchester City (8)Corsham Town (10) 2 – 0
Worcester City (9)Walsall Wood (9) 2 – 1
Wroxham (9)Gorleston (9) 3 – 1
Wythenshawe Amateurs (10) – Trafford (8) 1 – 4
Yaxley (8) – Stowmarket Town (9) 1 – 2
Søndag 13. september 2020
Hashtag United (9)Felixstowe & Walton United (8) 1 – 1 (13 – 12 str.)
Fawley AFC (10) – Tadley Calleva (9) 0 – 1
Mandag 14. september 2020
Basingstoke Town (8)Chichester City (8) 2 – 2 (1 – 3 str.)

Første kvalifiseringsrunde

rediger

74 nye klubber kommer inn i turneringen og trekkes mot de 160 lagene som vant forrige runde. Trekningen ble utført 14. september 2020.[5]

Mandag 21. september 2020
Beaconsfield Town (7) – Harrow Borough (7) 0 – 2
Carshalton Athletic (7)Faversham Town (8) 5 – 0
Hashtag United (9)Soham Town Rangers (8) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Hitchin Town (7) – Needham Market (7) 3 – 0
New Salamis (10) – Brentwood Town (8) 1 – 2
Tirsdag 22. september 2020
Ashford United (8) – Bracknell Town (8) 1 – 4
Atherton Collieries (7) – Bamber Bridge (7) W.O.[Q]
Aylesbury United (8) – Moneyfields (8) 2 – 2 (3 – 4 str.)
Banbury United (7) – Carlton Town (8) 2 – 0
Barking (8)Dunstable Town (9) 6 – 1
Barnstaple Town (8) – Wimborne Town (7) 2 – 3
Barwell (7)Bedworth United (8) 3 – 1
Bedfont Sports (8)Lewes (7) 3 – 1
Bowers & Pitsea (7) – Hornchurch (7) 0 – 3
Brantham Athletic (9)St Ives Town (7) 1 – 0
Bromsgrove Sporting (7) – Stratford Town (7) 1 – 2
Burnham (9)Northwood (8) 1 – 0
Bury Town (8)Brightlingsea Regent (7) 2 – 1
Buxton (7)Belper Town (8) 7 – 0
Cambridge City (8)Stowmarket Town (9) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Chalfont St Peter (8) – Farnborough (7) 2 – 3
Chasetown (8)Basford United (7) 2 – 1
Chatham Town (9)Southall (9) 3 – 2
Chertsey Town (8)Leatherhead (7) 0 – 0 (5 – 4 str.)
Chichester City (8)Cribbs (9) 3 – 1
Chipstead (8)Deal Town (9) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Christchurch (9)Dorchester Town (7) 2 – 1
Cinderford Town (8) – Royal Wootton Bassett Town (9) 2 – 2 (5 – 6 str.)
City of Liverpool (8) – Morpeth Town (7) 0 – 3
Coalville Town (7)Sheffield (8) 2 – 0
Cobham (9) – Risborough Rangers (10) 1 – 3
Coggeshall Town (8) – Stansted (9) 0 – 1
Consett (9)Stockton Town (9) 1 – 0
Corinthian (9)Sevenoaks Town (8) 3 – 1
Coventry Sphinx (9) – Ilkeston Town (8) 0 – 2
Cowes Sports (9) – Weston Super Mare (7) 0 – 5
Crawley Down Gatwick (9) – Hendon (7) 1 – 2
Daventry Town (8) – Evesham United (8) 0 – 2
 
Dereham Town (8) – Canvey Island (8) 0 – 2
East Grinstead Town (8)Worthing (7) 3 – 3 (4 – 2 str.)
Ely City (9) – Biggleswade (8) 1 – 2
Fairford Town (9) – Sholing (8) 1 – 2
Frickley Athletic (8) – Marine (8) 0 – 1
Frimley Green (9) – Marlow (8) 1 – 1 (1 – 4 str.
Frome Town (8)AFC Stoneham (9) 4 – 1
Grantham Town (7)Rushall Olympic (7) 2 – 2 (3 – 1 str.)
Hanley Town (9)Redditch United (7) 3 – 2
Haringey Borough (7)Tunbridge Wells (9) 5 – 1
Harlow Town (8) – Waltham Abbey (8) 0 – 1
Hartley Wintney (7)Erith & Belvedere (9) 5 – 0
Hastings United (8) – Chesham United (7) 0 – 0 (6 – 5 str.)
Haverhill Rovers (9) – Maldon & Tiptree (8) 0 – 3
Haywards Heath Town (8) – Hanwell Town (8) 0 – 1
Hednesford Town (7)Long Eaton United (9) 3 – 2
Horsham (7)Kingstonian (7) 2 – 1
Kings Langley (7)FC Clacton (9) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Lancaster City (7)Runcorn Town (9) 1 – 0
Leek Town (8) – Mickleover Sports (7) 1 – 2
Leighton Town (9)Mildenhall Town (9) 4 – 0
Leiston (7)Biggleswade Town (7) 5 – 1
Little Common (9) – Corinthian Casuals (7) 0 – 3
Long Melford (9) – Cheshunt (7) 1 – 3
Longridge Town (9)Charnock Richard (9) 2 – 0
Lowestoft Town (7) – Aveley (8) 2 – 3
AFC Mansfield (9)Gainsborough Trinity (7) 3 – 0
Margate (7) – Hayes & Yeading United (7) 1 – 2
Marske United (8)Trafford (8) 1 – 0
Merstham (7) – AFC Dunstable (8) 2 – 2 (6 – 7 str.)
Merthyr Town (7) – Poole Town (7) W.O.[Q]
Mossley (8)Ramsbottom United (8) 2 – 1
Nuneaton Borough (7)Loughborough Dynamo (8) 2 – 1
Peterborough Sports (7)Enfield Town (7) 2 – 2 (5 – 4 str.)
Potters Bar Town (7)East Thurrock United (7) 1 – 0
Quorn (9) – Matlock Town (7) 0 – 2
Radcliffe (7)Workington (8) 5 – 3
Royston Town (7)Wroxham (9) 2 – 0
Rushden & Diamonds (7) – Newark (9) 0 – 5
Saltash United (10)Cirencester Town (8) 3 – 1
 
Scarborough Athletic (7) – Ashton United (7) 0 – 2 [R]
Shifnal Town (10) – Alvechurch (7) 0 – 2
Skelmersdale United (9)Bootle (9) 2 – 1
South Park (8) – Bognor Regis Town (7) 2 – 2 (2 – 4 str.)
Staines Town (8) – Walton Casuals (7) 1 – 2
Stalybridge Celtic (7)Bishop Auckland (9) 3 – 0
Stamford (8)AFC Sudbury (8) 4 – 0
Steyning Town (9) – Sheppey United (9) 0 – 5
Sunderland RCA (9) – Prescot Cables (8) 0 – 4
Swindon Supermarine (7)Shepton Mallet (9) 3 – 0
Tadcaster Albion (8)Litherland REMYCA (9) 7 – 2
Tadley Calleva (9) – Truro City (7) 0 – 1
Tamworth (7)Stourbridge (7) 3 – 3 (5 – 4 str.)
Taunton Town (7)Wantage Town (8) 5 – 0
Tividale (9) – Nantwich Town (7) 2 – 4
FC United of Manchester (7)Pontefract Collieries (8) 6 – 2
Walthamstow (9)St Margaretsbury (9) 0 – 0 (4 – 3 str.)
Warrington Town (7) – South Shields (7) 0 – 1
Welwyn Garden City (8) – Bishop's Stortford (7) 1 – 1 (3 – 4 str.)
West Allotment Celtic (10) – Hyde United (7) 0 – 5
West Auckland Town (9) – Runcorn Linnets (8) 0 – 1
West Bridgford (10) – Halesowen Town (8) 0 – 1
Westfields (9) – Worksop Town (8) 1 – 3
Whitby Town (7) – Warrington Rylands 1906 (9) 1 – 2 [S]
Whitley Bay (9)Witton Albion (7) 3 – 2
Whyteleafe (8)Binfield (9) 2 – 0
Winchester City (8)Clevedon Town (9) 3 – 2
Yate Town (7) – Bristol Manor Farm (8) 1 – 2
Onsdag 23. september 2020
Cray Valley Paper Mills (8)Burgess Hill Town (8) 3 – 1
Cray Wanderers (7)Fisher (9) 3 – 1
Grays Athletic (8)Potton United (9) 3 – 1
Highworth Town (8) – Melksham Town (8) 1 – 1 (4 – 5 str.)
Kidlington (8)Salisbury (7) 1 – 1 (4 – 2 str.)
Larkhall Athletic (8)Bitton (9) 3 – 2
Sutton Common Rovers (9) – Metropolitan Police (7) 1 – 3
Tavistock (9) – Gosport Borough (7) 2 – 2 (3 – 5 str.)
Tiverton Town (7)Bideford (8) 2 – 0
Wingate & Finchley (7) – Folkestone Invicta (7) 1 – 4
Worcester City (9) – Stafford Rangers (7) 2 – 3


Andre kvalifiseringsrunde

rediger
Lørdag 3. oktober 2020
Alvechurch (7)Kidderminster Harriers (7) 2 – 2 (4 – 2 str.)
Ashton United (7) – South Shields (7) 0 – 4
Barking (8)Kings Langley (7) 2 – 2 (3 – 2 str.)
Bath City (6)Winchester City (8) 3 – 2
Bedfont Sports (8)Carshalton Athletic (7) 2 – 0
Bishop's Stortford (7)Brentwood Town (8) 1 – 0
Boston United (6)AFC Mansfield (9) 4 – 2
Brackley Town (6)Billericay Town (6) 2 – 2 (4 – 2 str.)
Bracknell Town (8)Marlow (8) 2 – 2 (4 – 3 str.)
Bradford (Park Avenue) (6) – Spennymoor Town (6) 1 – 3
Brantham Athletic (9) – Aveley (8) 0 – 3
Bury Town (8)Waltham Abbey (8) 4 – 1
Buxton (7) – Stafford Rangers (7) 0 – 0 (2 – 4 str.)
Canvey Island (8)Biggleswade (8) 2 – 2 (4 – 3 str.)
Chasetown (8) – AFC Telford United (6) 2 – 2 (4 – 5 str.)
Cheshunt (7) – Cambridge City (8) 1 – 2
Chichester City (8)Risborough Rangers (10) 2 – 1
Chippenham Town (6)Poole Town (7) 2 – 2 (5 – 4 str.)
Chipstead (8)East Grinstead Town (8) 1 – 0
Chorley (6)Gateshead (6) 2 – 1
Christchurch (9)Gloucester City (6) 1 – 1 (6 – 5 str.)
Coalville Town (7) – Alfreton Town (6) 1 – 2
Corinthian (9) – Hampton & Richmond Borough (6) 0 – 1
Corinthian Casuals (7) – Dulwich Hamlet (6) 2 – 2 (1 – 3 str.)
Curzon Ashton (6) – FC United of Manchester (7) 1 – 2
Darlington (6)Prescot Cables (8) 2 – 2 (5 – 4 str.)
Dartford (6) – Slough Town (6) 0 – 1
 
Dorking Wanderers (6) – Eastbourne Borough (6) 3 – 3 (3 – 4 str.)
AFC Dunstable (8) – Hemel Hempstead Town (6) 1 – 2
Ebbsfleet United (6)Hastings United (8) 2 – 2 (4 – 1 str.)
Farnborough (7) – Tonbridge Angels (6) 0 – 1
Farsley Celtic (6)Radcliffe (7) 2 – 1
Folkestone Invicta (7) – Chatham Town (9) 0 – 3
Frome Town (8) – Larkhall Athletic (8) 1 – 1 (3 – 4 str.)
Gosport Borough (7) – Hereford (6) 1 – 3
Grantham Town (7) – Matlock Town (7) 0 – 1
Guiseley (6)Atherton Collieries (7) 4 – 0
Hanwell Town (8) – Hartley Wintney (7) 3 – 5
Haringey Borough (7)Chertsey Town (8) 2 – 0
Harrow Borough (7) – Cray Valley Paper Mills (8) 1 – 5
Hashtag United (9) – Braintree Town (6) 1 – 1 (6 – 7 str.)
Hayes & Yeading United (7)Bognor Regis Town (7) 5 – 0
Hednesford Town (7) – Halesowen Town (8) 0 – 0 (3 – 5 str.)
Hendon (7) – Maidstone United (6) 0 – 1
Hyde United (7) – AFC Fylde (6) 2 – 4
Ilkeston Town (8)Hanley Town (9) 4 – 1
Kettering Town (6)Chelmsford City (6) 2 – 0
Kidlington (8) – Bristol Manor Farm (8) 1 – 1 (6 – 7 str.)
Leamington (6) – Banbury United (7) 0 – 1
Leighton Town (9) – Leiston (7) 1 – 2
Maldon & Tiptree (8)Grays Athletic (8) 2 – 2 (4 – 3 str.)
Marske United (8)Consett (9) 6 – 0
Metropolitan Police (7) – Walton Casuals (7) 1 – 2
Mickleover (7)Newark (9) 4 – 1
Moneyfields (8) – Cray Wanderers (7) 2 – 6
 
Mossley (8) – Tadcaster Albion (8) 1 – 1 (3 – 4 str.)
Nantwich Town (7)Barwell (7) 1 – 0
Nuneaton Borough (7)Stratford Town (7) 2 – 1
Peterborough Sports (7)Stansted (9) 4 – 2
Royal Wootton Bassett Town (9) – Oxford City (6) 1 – 2
Royston Town (7)Stamford (8) 2 – 2 (4 – 2 str.)
Runcorn Linnets (8) – Marine (8) 1 – 1 (3 – 4 str.)
Saltash United (10) – Sholing (8) 1 – 3
Sheppey United (9)Welling United (6) 2 – 0
Skelmersdale United (9)Lancaster City (7) 2 – 1
Southport (6)Morpeth Town (7) 2 – 1
St Albans City (6)Hitchin Town (7) 5 – 0
Stalybridge Celtic (7) – Longridge Town (9) 2 – 3
Tamworth (7)Evesham United (8) 3 – 1
Tiverton Town (7) – Taunton Town (7) 3 – 5
Truro City (7)Hungerford Town (6) 4 – 0
Walthamstow (9) – Hornchurch (7) 0 – 2
Warrington Rylands 1906 (9) – York City (6) 0 – 1
Weston-super-Mare (7)Swindon Supermarine (7) 2 – 2 (4 – 2 str.)
Whitley Bay (9) – Blyth Spartans (6) 2 – 4
Wimborne Town (7)Melksham Town (8) 0 – 0 (5 – 4 str.)
Worksop Town (8) – Chester (6) 2 – 2 (3 – 5 str.)
Søndag 4. oktober 2020
Concord Rangers (6)Potters Bar Town (7) 2 – 1[T]
Havant & Waterlooville (6)Horsham (7) 2 – 1[U]
Mandag 5. oktober 2020
Burnham (9) – Whyteleafe (8) 1 – 3[V]

Tredje kvalifiseringsrunde

rediger
Tirsdag 13. oktober 2020
Bedfont Sports (8) – Canvey Island (8) 0 – 2
Boston United (6) – Hemel Hempstead Town (6) W.O. [W]
Brackley Town (6) – Kettering Town (6) W.O. [X]
Braintree Town (6) – Maldon & Tiptree (8) 0 – 1
Bristol Manor Farm (8) – Cray Wanderers (7) 3 – 3 (2 – 4 str.)
Bury Town (8) – Nuneaton Borough (7) 2 – 0
Cambridge City (8)Halesowen Town (8) 2 – 0
Chester (6)Spennymoor Town (6) 3 – 1
Chichester City (8) – Tonbridge Angels (6) 1 – 2
Chorley (6)York City (6) 1 – 0
Christchurch (9) – Dulwich Hamlet (6) 1 – 1 (1 – 3 str.)
Cray Valley Paper Mills (8)Aveley (8) 2 – 0
Darlington (6)Tadcaster Albion (8) 6 – 1
 
Eastbourne Borough (6)Sheppey United (9) 6 – 1
Ebbsfleet United (6) – Chippenham Town (6) 1 – 1 (8 – 9 str.)
Farsley Celtic (6) – AFC Fylde (6) 1 – 3
Guiseley (6)Matlock Town (7) 2 – 0
Hampton & Richmond Borough (6)Hornchurch (7) 2 – 2 (4 – 3 str.)
Haringey Borough (7)Bracknell Town (8) 5 – 1
Hartley Wintney (7)Barking (8) 3 – 1
Hayes & Yeading United (7)Chipstead (8) 0 – 0 (4 – 2 str.)
Ilkeston Town (8)Alvechurch (7) 1 – 0
Leiston (7)AFC Telford United (6) 0 – 0 (9 – 8 str.)
Longridge Town (9) – Skelmersdale United (9) 0 – 1
Marine (8)Nantwich Town (7) 4 – 1
Oxford City (6)Tamworth (7) 6 – 1
Peterborough Sports (7) – Banbury United (7) 1 – 1 (6 – 7 str.)
 
Sholing (8)Walton Casuals (7) 5 – 2
Slough Town (6) – Bath City (6) 0 – 1
Southport (6) – South Shields (7) 1 – 1 (2 – 4 str.)
St Albans City (6)Mickleover (7) 1 – 1 (4 – 3 str.)
Stafford Rangers (7)Hereford (6) 3 – 1
Taunton Town (7)Truro City (7) 4 – 2
FC United of Manchester (7)Alfreton Town (6) W.O.[Y]
Weston-super-Mare (7)Larkhall Athletic (8) 6 – 0
Whyteleafe (8) – Concord Rangers (6) 1 – 2
Wimborne Town (7)Maidstone United (6) 2 – 2 (3 – 1 str.)
Onsdag 14. oktober 2020
Bishop's Stortford (7)Royston Town (7) 3 – 0
Havant & Waterlooville (6)Chatham Town (9) 4 – 1
Marske United (8)Blyth Spartans (6) 1 – 0

Fjerde kvalifiseringsrunde

rediger
Lørdag 24. oktober 2020
Aldershot Town (5) – Woking (5) 1 – 2
Banbury United (7)Bury Town (8) 2 – 1
Bath City (6) – Havant & Waterlooville (6) 0 – 3
Boreham Wood (5)Wimborne Town (7) 2 – 0
Brackley Town (6)Marske United (8) 5 – 1
Canvey Island (8)Cray Wanderers (7) 3 – 2
Chester (6) – Marine (8) 0 – 1
Concord Rangers (6)Chippenham Town (6) 2 – 1
Dagenham & Redbridge (5)Hartley Wintney (7) 1 – 0
Darlington (6)Cambridge City (8) 2 – 0
Eastbourne Borough (6)Dulwich Hamlet (6) 1 – 0
 
Eastleigh (5)Weston-super-Mare (7) 3 – 1
Hemel Hempstead Town (6) – Hampton & Richmond Borough (6) 0 – 1
Ilkeston Town (8) – Hartlepool United (5) 0 – 6
King's Lynn Town (5)Notts County (5) [Z]
Leiston (7) – Barnet (5) 2 – 3
Maidenhead United (5) – Cray Valley Paper Mills (8) 2 – 3
Maldon & Tiptree (8)Haringey Borough (7) 1 – 0
Sholing (8) – Torquay United (5) 0 – 2
Solihull Moors (5)Wrexham (5) 4 – 0
South Shields (7)Halifax Town (5) 2 – 0
Stafford Rangers (7) – Skelmersdale United (9) 1 – 4
Stockport County (5) – Chesterfield (5) 1 – 1 (6 – 7 str.)
 
Sutton United (5) – Bromley (5) 0 – 1
Tonbridge Angels (6)Taunton Town (7) 5 – 0
FC United of Manchester (7)Guiseley (6) 2 – 1
Wealdstone (5) – Hayes & Yeading United (7) 0 – 2
Weymouth (5) – Oxford City (6) 2 – 3
Yeovil Town (5) – Dover Athletic (5) 3 – 3 (7 – 6 str.)
Chorley (6) W.O.
Søndag 25. oktober 2020
AFC Fylde (6)Altrincham (5) 2 – 1
Mandag 26. oktober 2020
Bishop's Stortford (7)St Albans City (6) 2 – 0

Første runde

rediger

Første runde i FA-cupen 2019-20 ble trukket mandag 26. oktober 2020.[6] Fredag 6. november ble det kjent at kampen mellom Barrow og AFC Wimbledon som opprinnelig var satt opp lørdag 7. november var utsatt på ubestemt tid etter at flere av Wimbledons spillere hadde testet positivt på Covid-19 før kampen.[7]

Fredag 6. november 2020 Harrogate Town (4) 4 – 1 Skelmersdale United (9) Harrogate  
20:45 Miller   1'
Jones   17'
Beck   45+3'
Lawlor   68'
Martin   73'
Rapport BBC   29' Ellams
  89' Mitchley
  90+1' Grogan
Arena: EnviroVent Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Robert Madley[8]
Assistentdommere: Joe Simpson og Paul Graham[8]
Fjerdedommer: Darren Drysdale[8]
Lørdag 7. november 2020 Tonbridge Angels (6) 0 – 7 Bradford City (4) Tonbridge  
13:30 Rapport BBC   6' O'Connor
  14', 44' Clarke
  55' Donaldson
  63' Cooke
  68' Samuels
  83' Pritchard
  90+1' Wood
Arena: Longmead Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: James Oldham[9]
Assistentdommere: Conor Farrell og Scott Williams[9]
Fjerdedommer: Steven Hughes[9]
Lørdag 7. november 2020 Exeter City (4) 2 – 1 AFC Fylde (6) Exeter  
14:00 McArdle   8'
Jay   26'
Hartridge   33'
Rapport BBC   11' Hulme Arena: St James Park
Tilskuere: 0
Dommer: Tom Reeves[10]
Assistentdommere: Adam Ricketts og Dean Treleaven[10]
Fjerdedommer: Marc Whaley[10]
Lørdag 7. november 2020 Banbury United (7) 1 – 2 Canvey Island (8) Banbury  
16:00 Rasulo   57'
Johnson   68'
Rapport BBC   12' Kouassi
  23' Hubble
  51' Mason
  71' Ronto
Arena: Spencer Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Lewis Smith[11]
Assistentdommere: Shelby Elson og Dedan O'Shea[11]
Fjerdedommer: Ruebyn Ricardo[11]
Lørdag 7. november 2020 Bolton Wanderers (4) 2 – 3 Crewe Alexandra (3) Bolton  
16:00 Delfouneso   37', 78' Rapport BBC   29' Mandron
  70' Finney
  75' Kirk
Arena: University of Bolton Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Robert Lewis[12]
Assistentdommere: Graeme Fyvie of Hristo Karaivanov[12]
Fjerdedommer: Peter Gibbons[12]
Lørdag 7. november 2020 Boreham Wood (5) 2 – 2
3 – 3 e.e.o.

(4 – 3 str)
Southend United (4) Borehamwood  
16:00 Fyfield   8'
Ricketts   51'
Ilesanmi   53'
Rhead   73'
Mafuta   76'
Tshimanga   93' (str.)
Ashmore   96'
Thomas   104'
Rapport BBC   59' Goodship
  62' Egbri
  100' Olayinka
Arena: Meadow Park
Tilskuere: 0
Dommer: Ben Toner[13]
Assistentdommere: Andrew Hendley og Bradley Hall[13]
Fjerdedommer: Ryan Atkin[13]
    Straffer  
Coulthirst  
Mingola  
Thomas  
Tshimanga  
Mafuta  
    Olayinka
  Clifford
  Rush
  Nathaniel-George
  Demetriou
Lørdag 7. november 2020 Brackley Town (6) 3 – 3
3 – 3 e.e.o.

(3 – 2 str)
Bishop's Stortford (7) Brackley  
16:00 Ndlovu   14'
Lowe   21'   76'
Murombedzi   30'
Mitford   69'
Byrne   117'
Rapport BBC   65', 87' Foxley
  72' Richardson
  96' Thomas
  105+1' Jones
Arena: St. James' Park
Tilskuere: 0
Dommer: Adrian Queich[14]
Assistentdommere: Mark Stevens og Jonathon Block[14]
Fjerdedommer: Alan Cresswell[14]
    Straffer  
Byrne  
Coleman  
Armson  
Ndlovu  
    Richardson
  Jones
  Merrifield
  Johnson
  Davidson
Lørdag 7. november 2020 Bromley (5) 0 – 0
0 – 1 e.e.o.
Yeovil Town (5) Bromley, London  
16:00 Forster   68' Rapport BBC   13' Quigley
  19' Williams
  75' Skenndi
  117' Dickson
  120+2' Rogers
Arena: Hayes Lane
Tilskuere: 0
Dommer: Antony Coggins[15]
Assistentdommere: Nicholas Cooper og Aaron Farmer[15]
Fjerdedommer: Robert Whitton[15]
Lørdag 7. november 2020 Cambridge United (4) 0 – 2 Shrewsbury Town (3) Cambridge  
16:00 Taylor   64' Rapport BBC   47' Daniels
  51' Udoh
  78' Norburn
  89' Walker
Arena: Abbey Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Peter Wright[16]
Assistentdommere: Ian Smedley og David Hunt[16]
Fjerdedommer: Oliver Mackey[16]
Lørdag 7. november 2020 Charlton Athletic (3) 0 – 1 Plymouth Argyle (3) Charlton, London  
16:00 Levitt   21'
Aneke   61'
Forster-Caskey   72'
Rapport BBC   60' Jephcott
  88' Nouble
Arena: The Valley
Tilskuere: 0
Dommer: Neil Hair[17]
Assistentdommere: Christopher Kidd og Andy Bennett[17]
Fjerdedommer: Isaac Searle[17]
Lørdag 7. november 2020 Cheltenham Town (4) 3 – 1 South Shields (7) Cheltenham  
16:00 May   12', 53'
Sercombe   62'
Rapport BBC   18' Osei Arena: Whaddon Road
Tilskuere: 0
Dommer: Martin Woods[18]
Assistentdommere: Gareth Viccars og Christopher Husband[18]
Fjerdedommer: Marvyn Amphlett[18]
Lørdag 7. november 2020 Colchester United (4) 1 – 1
1 – 1 e.e.o.

(3 – 5 str)
Marine (8) Colchester  
16:00 Chilvers   20'
Pell   64'
Smith   103'
Rapport BBC   22'   69' Miley
  90+5' Raven
Arena: Colchester Communty Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Sam Allison[19]
Assistentdommere: Stuart Butler og Paul Kelly[19]
Fjerdedommer: Aji Ajibola[19]
    Straffer  
Pell  
Chivers  
Brown  
Bohui  
    Touray
  Hughes
  Kengni
  Raven
  Devine
Lørdag 7. november 2020 Dagenham & Redbridge (5) 3 – 1 Grimsby Town (4) Dagenham, London  
16:00 Wilson   10', 90+1'
Ogogo   82'
Brundle   90+6' (str.)
Rapport BBC   60' Windsor Arena: Victoria Road
Tilskuere: 0
Dommer: Craig Hicks[20]
Assistentdommere: Michael Webb og Paul Lister[20]
Fjerdedommer: Lee Collins[20]
Lørdag 7. november 2020 Gillingham (3) 3 – 2 Woking (5) Gillingham  
16:00 Graham   9'
Samuel   59', 68'
Oliver   79'
Rapport BBC   23'   70' Kretzschmar
  53'   55' Davison
Arena: Priestfield Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Christopher Sarginson[21]
Assistentdommere: Ryan Whitaker og Andrew Aylott[21]
Fjerdedommer: Michael Ryan[21]
Lørdag 7. november 2020 Hull City (3) 2 – 0 Fleetwood Town (3) Kingston upon Hull  
16:00 Magennis   31'
Burke   63'
Smallwood   90+4'
Rapport BBC   58' Connolly
  66' Madden
  88' Holgate
Arena: KCOM Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Marc Edwards[22]
Assistentdommere: Richard Wigglesworth og Christopher Ward[22]
Fjerdedommer: Declan Ford[22]
Lørdag 7. november 2020 Ipswich Town (3) 2 – 2
2 – 3 e.e.o.
Portsmouth (3) Ipswich  
16:00 Hawkins   27'
Nolan   43'
Norwood   66'   112'
Donacien   110'
Rapport BBC   11' Curtis
  13' Naylor
  87' Pring
  111' Raggett
Arena: Portman Road
Tilskuere: 0
Dommer: Andy Haines[23]
Assistentdommere: Anthony Da Costa og Abbas Khan[23]
Fjerdedommer: Tom Bishop[23]
Lørdag 7. november 2020 Leyton Orient (4) 1 – 2 Newport County (4) Leyton, London  
16:00 Kyprianou   40'
McAnuff   69'
Turley   75'
Rapport BBC   27' Proctor
  37' Baker
  77' Devitt
Arena: Brisbane Road
Tilskuere: 0
Dommer: James Adcock[24]
Assistentdommere: Paul Yates og Damith Bandara[24]
Fjerdedommer: Ben Atkinson[24]
Lørdag 7. november 2020 Lincoln City (3) 6 – 2 Forest Green Rovers (4) Lincoln  
16:00 Edun   10'
Grant   17', 24' (str.)   68'
Johnson   64'
Scully   78', 88'
Jones   90+2'
Rapport BBC   23' Kitching
  74' Archibald
  82' Whitehouse
  90+4' Young
Arena: Sincil Bank
Tilskuere: 0
Dommer: Samuel Barrott[25]
Assistentdommere: Wayne Grunnill og Conor Brown[25]
Fjerdedommer: Daniel Middleton[25]
Lørdag 7. november 2020 Oxford United (3) 1 – 2 Peterborough United (3) Oxford  
16:00 Long   12'
Ruffels   45+2'
Shodipo   53'
Rapport BBC   23' Dembélé
  63' Taylor
  75' Hamilton
Arena: Kassam Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Benjamin Speedie[26]
Assistentdommere: Oliver Bickle og Steven Rushton[26]
Fjerdedommer: Jacob Miles[26]
Lørdag 7. november 2020 Port Vale (4) 0 – 1 King's Lynn Town (5) Burslem  
16:00 Conlon   23'
Legge   42'
Rapport BBC   53' McAuley
  82' Carey
Arena: Vale Park
Tilskuere: 0
Dommer: David Richardson[27]
Assistentdommere: Kevin Morris og Peter Gnoch[27]
Fjerdedommer: Steven Copeland[27]
Lørdag 7. november 2020 Rochdale (3) 1 – 2 Stockport County (5) Rochdale  
16:00 Lund   22' Rapport BBC   7' Rooney
  14' Reid
Arena: Spotland Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Scott Oldham[28]
Assistentdommere: Barry Gordon og David Avent[28]
Fjerdedommer: Paul Stonier[28]
Lørdag 7. november 2020 Salford City (4) 0 – 0
2 – 0 e.e.o.
Hartlepool United (5) Salford  
16:00 Lowe   62'
Hunter   87'
Bernard   91'
Andrade   105+1'
Hladky   117'
Dieseruvwe   120+3'
Rapport BBC   13' Ofosu Arena: Moor Lane
Tilskuere: 0
Dommer: Carl Boyeson[29]
Assistentdommere: Gary Hilton og Gareth Mellor[29]
Fjerdedommer: Richard Woodward[29]
Lørdag 7. november 2020 Stevenage (4) 1 – 1
2 – 2 e.e.o.

(5 – 4 str)
Concord Rangers (6) Stevenage  
16:00 Coker   28'
Read   96'
Newton   99'
Rapport BBC   39'   109' Martin
  43' Wall
  101' Shabani
  105' Scott
Arena: Broadhall Way
Tilskuere: 0
Dommer: John Busby[30]
Assistentdommere: Grant Taylor og Matthew Smith[30]
Fjerdedommer: Martyn Holmes[30]
    Straffer  
Wildin  
Carter  
Osbourne  
List  
Oteh  
    Popo
  Hanfrey
  Bridge
  Hughes
  Reynolds
Lørdag 7. november 2020 Sunderland (3) 0 – 1 Mansfield Town (4) Sunderland  
16:00 Graham   25' Rapport BBC   34' Maris
  49' Lapslie
  55' Benning
Arena: Stadium of Light
Tilskuere: 0
Dommer: Anthony Backhouse[31]
Assistentdommere: Geoffrey Liddle og Matthew Parry[31]
Fjerdedommer: Matthew Dicicco[31]
Lørdag 7. november 2020 Swindon Town (3) 1 – 2 Darlington (6) Swindon  
16:00 Pitman   41'
Grounds   51'
Iandolo   82'
Rapport BBC   31', 60' Campbell
  45+6' Hedley
  82' Hunt
Arena: County Ground
Tilskuere: 0
Dommer: Declan Bourne[32]
Assistentdommere: Joe Clark og Lisa Rashid[32]
Fjerdedommer: Savvas Yianni[32]
Lørdag 7. november 2020 Tranmere Rovers (4) 2 – 1 Accrington Stanley (3) Birkenhead  
16:00 Blackett-Taylor   13'
Clarke   84'
Rapport BBC   24' Bishop
  64' Butcher
  88' Burgess
Arena: Prenton Park
Tilskuere: 0
Dommer: Graham Salisbury[33]
Assistentdommere: Billy Smallwood og Matthew Bristow[33]
Fjerdedommer: Chris Isherwood[33]
Lørdag 7. november 2020 Walsall (4) 1 – 2 Bristol Rovers (3) Walsall  
16:00 Jules   4'
Lavery   87'
Rapport BBC   33' Baldwin
  39' Hanlan
  47' Kilgour
  90+4' Jaakkola
Arena: Bescot Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Ross Joyce[34]
Assistentdommere: Leigh Crowhurst og Steven Plane[34]
Fjerdedommer: Richie Watkins[34]
Lørdag 7. november 2020 FC United of Manchester (7) 1 – 5 Doncaster Rovers (3) Moston, Manchester  
18:30 Linney   30' Rapport BBC   13' Okenabirhie
  21' Whitman
  33', 50' Sims
  42' Coppinger
Arena: Broadhurst Park
Tilskuere: 0
Dommer: Thomas Bramall[35]
Assistentdommere: Robert Atkin og Darren Wilding[35]
Fjerdedommer: Michael Salisbury[35]
Søndag 8. november 2020 Scunthorpe United (4) 2 – 3 Solihull Moors (5) Scunthorpe  
13:00 McAtee   14'
Cordner     48', 90+3'
Williams   59'
Van Veen   84'
Rapport BBC   4' (str.), 80' (str.) Gleeson
  51' Pearce
Arena: Glanford Park
Tilskuere: 0
Dommer:   James Bell[36]
Assistentdommere: Stephen Wade og Anthony Moore[36]
Fjerdedommer: Kenwyn Hughes[36]
Søndag 8. november 2020 Barnet (5) 1 – 0 Burton Albion (3) Edgware, London  
13:45 Fonguck   10'
Taylor   29'
  45' Preston
Brayford   90+5'
Rapport BBC   35' Hemmings
  45+2' Powell
Arena: The Hive Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Trevor Kettle[37]
Assistentdommere: Gregory Read og Daniel Cook[37]
Fjerdedommer: Andrew Humphries[37]
Søndag 8. november 2020 Eastleigh (5) 0 – 0
0 – 0 e.e.o.

(3 – 4 str)
Milton Keynes Dons (3) Eastleigh  
13:45 House   35'
Hollands   43'
Rapport BBC   50' Morris Arena: Ten Acres
Tilskuere: 0
Dommer: Alan Young[38]
Assistentdommere: Mark Derrien og Justin Amey[38]
Fjerdedommer: John Flynn[38]
    Straffer  
Barnett  
Miley  
Tomlinson  
Bird  
Bearwish  
    Poole
  Gladwin
  Morris
  S. Walker
  Fraser
Søndag 8. november 2020 Hampton & Richmond Borough (6) 2 – 3 Oldham Athletic (4) Hampton, London  
13:45 Deadfield   30', 75'
Miller-Rodney     40', 90+3'
Gray   90+2'
Rapport BBC   6' Garrity
  32' Clarke
  40' Grant
  49' Rowe
Arena: Beveree Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Sam Purkiss[39]
Assistentdommere: Mike Desborough og Joseph Stokes[39]
Fjerdedommer: Matthew Russell[39]
Søndag 8. november 2020 Havant & Waterlooville (6) 1 – 0 Cray Valley Paper Mills (8) Havant  
13:45 Poku     3', 62'
Gomis   16'
Iaciofano   45+1'
Taylor   78'
Sinclair   90+6'
Rapport BBC   56' Adeyemo
  70' Morath-Gibbs
  90' Yusuff
Arena: Westleigh Park
Tilskuere: 0
Dommer: James Durkin[40]
Assistentdommere: Daniel Todd og Conall Bartlett[40]
Fjerdedommer: John Pike[40]
Søndag 8. november 2020 Hayes & Yeading United (7) 0 – 0
2 – 2 e.e.o.

(3 – 4 str)
Carlisle United (4) Hayes, London  
13:45 Williams   17'
Rowe   40'   104'
McDevitt   72'
Sheppard   85'
Nasha   108'
Rapport BBC   9' Patrick
  77' Furman
  118', 120+1' Mellish
Arena: Beaconsfield Road
Tilskuere: 0
Dommer: Ollie Yates[41]
Assistentdommere: Louis Marks og Geoffrey Russell[41]
Fjerdedommer: Daniel Lamport[41]
    Straffer  
Gafaiti  
Williams  
Nasha  
Robinson  
Rowe  
McDevitt  
    Mellish
  Anderton
  Alessandra
  Tanner
  Kayode
  Reilly
Søndag 8. november 2020 Maldon & Tiptree (8) 0 – 1 Morecambe (4) Maldon  
13:45 McNamara   42' Rapport BBC   69' Knight-Percival
  43' (str.)   90+5' Phillips
Arena: Wallace Binder Ground
Tilskuere: 0
Dommer: Will Finnie[42]
Assistentdommere: Darren Blunden og Paul Evans[42]
Fjerdedommer: Alan Dale[42]
Søndag 8. november 2020 Torquay United (5) 3 – 3
5 – 6 e.e.o.
Crawley Town (4) Torquay  
13:45 Nemane   18'
Whitfield   24'
Wright   80'
Little   90+9'
Umerah   90+18'
Hall   102', 107' (str.)
Wynter   104'
Waters   109'
Rapport BBC   27' Craig
  66'   83' (str.), 108', 113' Nichols
  90+14' Watters
  90+21' Tunnicliffe
  112' Ashford
  118' Nadesan
Arena: Plainmoor
Tilskuere: 0
Dommer: Charles Breakspear[43]
Assistentdommere: Daniel Flynn og Matthew Lee[43]
Fjerdedommer: Robert Dabbs[43]
Søndag 8. november 2020 Wigan Athletic (3) 2 – 2
2 – 3 e.e.o.
Chorley (6) Wigan  
13:45 Garner   19'
James   34'   88'
Long   41'
Rapport BBC   8'   91' Hall
  48' Newby
  60' Cardwell
  102' Obi
Arena: DW Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Martin Coy[44]
Assistentdommere: Kevin Mulrane og Daniel Woodward[44]
Fjerdedommer: John Mulligan[44]
Søndag 8. november 2020 Eastbourne Borough (6) 0 – 3 Blackpool (3) Eastbourne  
15:30 Whelpdale   52'
Luer   87'
Rapport BBC   58', 68' Madine
  89' Kemp
  90+2' Yates
Arena: Priory Lane
Tilskuere: 0
Dommer: David Rock[45]
Assistentdommere: Samuel Ogles og Alasdair Ross[45]
Fjerdedommer: Gavin Ward[45]
Mandag 9. november 2020 Oxford City (6) 2 – 1 Northampton Town (3) Oxford  
20:45 Roberts   12'
Ashby   68' (str.)
Owusu   90+2'
Rapport BBC   7' Hoskins
  52' Martin
  67' Horsfall
Arena: Marsh Lane
Tilskuere: 0
Dommer: Paul Howard[46]
Assistentdommere: Ollie Williams og Ravel Cheosiaua[46]
Fjerdedommer: Stephen Martin[46]
Torsdag 26. november 2020 Barrow (4) 0 – 0
0 – 0 e.e.o.

(2 – 4 str)
AFC Wimbledon (3) Barrow-In-Furness  
20:45 Gribbin   39'
Hird   57'
Kay   90+5'
Rapport BBC   34' Nightingale
  57' Palmer
  82' Guinness-Walker
Arena: Holker Street
Tilskuere: 0
Dommer: Sebastian Stockbridge[47]
Assistentdommere: Alan Clayton og Paul Newhouse[47]
Fjerdedommer: Andrew Miller[47]
    Straffer  
Angus  
Quigley  
Kay  
Brough  
    Longman
  Loughlin
  Seddon
  Rudoni

Andre runde

rediger

Andre runde i FA-cupen 2020/21 ble trukket 9. november 2020 i forbindelse med kampen i første runde mellom Oxford City og Northampton Town[48].

Fredag 27. november 2020 Tranmere Rovers (4) 1 – 0 Brackley Town (6) Birkenhead  
20:55 Woolery   67' Rapport BBC Arena: Prenton Park
Tilskuere: 0
Dommer: Tom Nield[49]
Assistentdommere: Richard Bartlett og Oliver Bickle[49]
Fjerdedommer: Anthony Backhouse[49]
Lørdag 28. november 2020 Morecambe (4) 2 – 2
4 – 2 e.e.o.
Solihull Moors (5) Morecambe  
13:30 Wildig   22'
Lavelle   49'
Stockton   53', 59'
Phillips   69'
O'Sullivan   95'
Songo'o   100'
Davis   102'
Hancox   108' (sm.)
Rapport BBC   19' Hudlin
  45+3' Hancox
  49' Gleeson
  69' Cranston
  73' Williams
  90+3' Ward
  107' Coxe
Arena: Mazuma Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Benjamin Speedie[50]
Assistentdommere: Danny Gratton og Gary Hilton[50]
Fjerdedommer: Connor Brown[50]
Lørdag 28. november 2020 Gillingham (3) 2 – 3 Exeter City (4) Gillingham  
14:00 Oliver   21'
Samuel   80'
Rapport BBC   29' Law
  33' Atangana
  35', 40' Randall
  75' Sparkes
Arena: Priestfield Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: Alan Young[51]
Assistentdommere: Michael Chard og Garry Maskell[51]
Fjerdedommer: Ryan Atkin[51]
Lørdag 28. november 2020 Newport County (4) 3 – 0 Salford City (4) Newport  
14:00 Proctor   56'
Amond   75' (str.)
Bennett   90+1'
Janneh   90+1'
Rapport BBC   47' Thomas-Assante
  79' Turnbull
  80' Hunter
Arena: Rodney Parade
Dommer: Kevin Johnson[52]
Assistentdommere: Christopher Wade og Robert Dabbs[52]
Fjerdedommer: Adam Ricketts[52]
Lørdag 28. november 2020 Bradford City (4) 1 – 2 Oldham Athletic (4) Bradford  
16:00 Donaldson   11' (str.)
Wood   90'
Rapport BBC   18' McAleny
  47' Rowe
  74' Piergianni
Arena: Valley Parade
Dommer: Martin Coy[53]
Assistentdommere: Matthew Bristow og Joe Simpson[53]
Fjerdedommer: Lewis Smith[53]
Lørdag 28. november 2020 Cheltenham Town (4) 1 – 1
2 – 1 e.e.o.
Crewe Alexandra (3) Cheltenham  
16:00 Azaz   2'
Freestone   30'
May   80'
Lloyd   94'
Rapport BBC   63' Porter Arena: Whaddon Road
Dommer: James Ascock[54]
Assistentdommere: Andy Laver og Samuel Ogles[54]
Fjerdedommer: Adam Xrysell[54]
Lørdag 28. november 2020 Harrogate Town (4) 0 – 4 Blackpool (3) Harrogate  
16:00 Miller   45+2'
Falkingham   47'
Burrell   52'
Lokko   90'
Kerry   90+4'
Rapport BBC   50' (sm.) Falkingham
  60' Ward
  85' Lawrence-Gabriel
  90+1' (str.) Kemp
Arena: Wetherby Road
Dommer: James Oldham[55]
Assistentdommere: Simon Clayton og Robert Atkin[55]
Fjerdedommer: Thomas Parsons[55]
Lørdag 28. november 2020 Plymouth Argyle (3) 2 – 0 Lincoln City (3) Plymouth  
16:00 Jephcott   6'
Canavan   55'
Reeves   55'
Opoku   85'
Rapport BBC   21' Melbourne
  54' Walsh
  55' Johnson
  67' Edun
  90' Eyoma
Arena: Home Park
Dommer: David Rock[56]
Assistentdommere: Michael Begley og Simon Shaw[56]
Fjerdedommer: Scott Jackson[56]
Lørdag 28. november 2020 Portsmouth (3) 6 – 1 King's Lynn Town (5) Portsmouth  
16:00 Nicolaisen   2'
Naylor   30'   63'
Raggett   51'
Harness   58'
Harrison   72' (str.)
Hiwula-Mayifuila   80'
Rapport BBC   47' McAuley
  68' Southwell
Arena: Fratton Park
Dommer: Will Finnie[57]
Assistentdommere: Richard Morris og Daniel Flinn[57]
Fjerdedommer: Steven Hughes[57]
Lørdag 28. november 2020 Peterborough United (3) 1 – 2 Chorley (6) Peterborough  
18:30 Taylor   2'   78'
Brown   88'
Rapport BBC   60' Hall
  62' Calveley
  89' Shenton
Arena: London Road Stadium
Dommer: Darren Drysdale[58]
Assistentdommere: Kevin Howick og David Hunt[58]
Fjerdedommer: Trevor Kettle[58]
Søndag 29. november 2020 Barnet (5) 0 – 1 Milton Keynes Dons (3) Edgware, London  
14:30 Rapport BBC   13' Freeman
  82' Jerome
Arena: The Hive Stadium
Dommer: Ben Toner[59]
Assistentdommere:   Stephen Brown og Darren Blunden[59]
Fjerdedommer: Oliver Jackson[59]
Søndag 29. november 2020 Bristol Rovers (3) 6 – 0 Darlington (6) Bristol  
14:30 Daly   29'
Hare   38'
Leahy   44' (str.), 53' (str.)
Oztumer   45+2'
Nicholson   59'
Rapport BBC   52' Rivers
  69' Hatfield
Arena: Memorial Stadium
Dommer: Brett Huxtable[60]
Assistentdommere: Thomas Harty og Justin Arney[60]
Fjerdedommer: Mike Desborough[60]
Søndag 29. november 2020 Carlisle United (4) 1 – 2 Doncaster Rovers (3) Carlisle  
14:30 Kayode   43'
Mellish   78'
Rapport BBC   32', 40' Whiteman Arena: Brunton Park
Dommer: Scott Oldham[61]
Assistentdommere: Chris Isherwood og Paul Newhouse[61]
Fjerdedommer: David McNamara[61]
Søndag 29. november 2020 Mansfield Town (4) 1 – 1
2 – 1 e.e.o.
Dagenham & Redbridge (5) Mansfield  
14:30 Charsley   25'
Maynard   120+2'
Rapport BBC   19' McCallum
  63' Deering
Arena: Field Mill
Dommer: Lee Swabey[62]
Assistentdommere: Marvyn Amphlett og Ollie Williams[62]
Fjerdedommer: Billy Smallwood[62]
Søndag 29. november 2020 Shrewsbury Town (3) 0 – 0
1 – 0 e.e.o.
Oxford City (6) Shrewsbury  
14:30 Goss   67'
Pierre   81'
Udoh   108'
Cummings Mal:Gult120+2
Rapport BBC   38' Owusu
  63' Fleet
  81' Roberts
  105' Hall
Arena: New Meadow
Dommer: Christopher Pollard[63]
Assistentdommere: Paul Stonier og Kevin Morris[63]
Fjerdedommer: Matthew Scholes[63]
Søndag 29. november 2020 Stevenage (4) 1 – 1
1 – 1 e.e.o.

(6 – 5 str)
Hull City (3) Stevenage  
14:30 Hutton   64'
List   79'
Newton   98'
Vincelot   115'
Rapport BBC   69' Slater Arena: Broadhall Way
Dommer: Samuel Allison[64]
Assistentdommere: Alistair Nelson og Aaron Farmer[64]
Fjerdedommer: Rob Whitton[64]
    Straffer  
Pett  
Smith  
List  
Read  
Newton  
Vincelot  
Coker  
    Coyle
  C. Jones
  Eaves
  Chadwick
  Lewis-Potter
  A. Jones
  McLoughlin
Søndag 29. november 2020 Stockport County (5) 2 – 2
3 – 2 e.e.o.
Yeovil Town (5) Stockport  
14:30 Rooney   41' (str.)
Palmer   76'
Jennings   100'
[ Rapport BBC]   2' Warburton
  51' Bradley
  70'   112' Wilkinson
Arena: Edgeley Park
Dommer: Thomas Bramall[65]
Assistentdommere: Peter Gooch og Gareth Mellor[65]
Fjerdedommer: David Richardson[65]
Søndag 29. november 2020 AFC Wimbledon (3) 1 – 2 Crawley Town (4) Wimbledon, London  
14:30 Pigott   22'
Rudoni   90+4'
Rapport BBC   30' Nadsean
  45+3' Powell
  49' Watters
Arena: Plough Lane
Dommer: Rob Lewis[66]
Assistentdommere: Paul Lister og   Christopher Kidd[66]
Fjerdedommer: Gregory Read[67]
Søndag 29. november 2020 Marine (8) 0 – 0
1 – 0 e.e.o.
Havant & Waterlooville (6) Crosby  
15:45 Cummins   44'   120'
Hmami   86'
Devine   96'
Rapport BBC   30' Deacon
  36' Diarra
  58' Clifford
  76' Read
    84', 88' Starker
  110' Wright
  119' Taylor
Arena: Rossett Park
Dommer: Ross Joyce[68]
Assistentdommere: Richard Woodward og Andy Hendley[68]
Fjerdedommer:   James Bell[68]
Mandag 30. november 2020 Canvey Island (8) 0 – 3 Boreham Wood (5) Canvey Island  
20:45 Ronto   90+1' Rapport BBC   8' Tshimanga
  28' Smith
  83' Rhead
Arena: Park Lane
Dommer: Oliver Yates[69]
Assistentdommere: Stephen Finch og Gareth Viccars[69]
Fjerdedommer: David Rock[69]

Tredje runde

rediger

Tredje runde i FA-cupen 2019-20 ble trukket mandag 30. november 2020.[70] Lavest rangerte lag som er igjen i turneringen er Marine fra nivå 8 som ble trukket hjemme mot Tottenham Hotspur. Idet runden ble trukket ledet Tottenham Hotspur Premier League. Dette medførte at det var 167 plasser mellom lagene i ligasystemet. Dette var den største forskjellen i ligaplassering mellom 2 lag som møtes i FA-cupens 140 sesonger lange historie.[71]

Fredag 8. januar 2021 Aston Villa (1) 1 – 4 Liverpool (1) Birmingham  
20:45 Barry   41' Rapport BBC   4', 63' Mané
  44' Jones
  60' Wijnaldum
  65' Salah
Arena: Villa Park
Tilskuere: 0
Dommer: Craig Pawson[72][73]
Assistentdommere: Stuart Burt og Richard West[72][73]
Fjerdedommer: Anthony Taylor[72][73]
Mållinjedommere: Paul Tierney og Constantine Hatzidakis (VAR)[73]
Fredag 8. januar 2021 Wolverhampton Wanderers (1) 1 – 0 Crystal Palace (1) Wolverhampton  
20:45 Traoré   35'
Aït-Nouri   66'
Gibbs-White   85'
Rapport BBC   62' McCarthy Arena: Molineux Stadium
Tilskuere: 0
Dommer: David Coote[74][73]
Assistentdommere: Adam Nunn og Nick Hopton[74][73]
Fjerdedommer: Leigh Doughty[74][73]
Mållinjedommere: Jarred Gillett og Andrew Halliday (VAR)[73]
Lørdag 9. januar 2021 Boreham Wood (5) 0 – 2 Millwall (2) Borehamwood  
13:00 Fyfield   24'
Ilesanmi   57'
McDonnell   89'
Rapport BBC   1' Cooper
  31' Zohore
  74' Hutchinson
Arena: Meadow Park
Dommer: Benjamin Speedie[75]
Assistentdommere: Craig Taylor og Paul Lister[75]
Fjerdedommer: Neil Hair[75]
Lørdag 9. januar 2021 Everton (1) 1 – 1
2 – 1 e.e.o.
Rotherham United (2) Liverpool  
13:00 Tosun   9'
Doucouré   95'
Rapport BBC   56' Olosunde
  106' Hirst
Arena: Goodison Park
Dommer: Stuart Attwell[76][73]
Assistentdommere: James Mainwaring og Wade Smith[76][73]
Fjerdedommer: Jeremy Simpson[76][73]
Mållinjedommere: Paul Tierney og Andrew Halliday (VAR)[73]
Lørdag 9. januar 2021 Luton Town (2) 1 – 0 Reading (2) Luton  
13:00 Moncur   30'
Hylton   90+3'
Rapport BBC Arena: Kenilworth Road
Dommer: Darren Bond[77]
Assistentdommere: Lee Venamore og Bhupinder Gill[77]
Fjerdedommer: Declan Bourne[77]
Lørdag 9. januar 2021 Norwich City (2) 2 – 0 Coventry City (2) Norwich  
13:00 McLean   6'   53'
Hugill   7'
Cantwell   66'
Hanley   87'
Rapport BBC   66' Hamer Arena: Carrow Road
Dommer: Darren Drysdale[78]
Assistentdommere: Adam Crysell og Adrian Waters[78]
Fjerdedommer: Craig Hicks[78]
Lørdag 9. januar 2021 Nottingham Forest (2) 1 – 0 Cardiff City (2) West Bridgford  
13:00 Taylor   3' Rapport BBC Arena: City Ground
Dommer: David Webb[79]
Assistentdommere: Rob Smith og Nick Greenhalgh[79]
Fjerdedommer: Thomas Bramall[79]
Lørdag 9. januar 2021 Chorley (6) 2 – 0 Derby County (2) Chorley  
13:15 Hall   10'
Calveley   84'
Rapport BBC   10' Cresswell Arena: Victory Park
Dommer: Kevin Friend[80]
Assistentdommere: Robert Merchant og Robert Atkin[80]
Fjerdedommer: Ross Joyce[80]
Lørdag 9. januar 2021 Blackburn Rovers (2) 0 – 1 Doncaster Rovers (3) Blackburn  
16:00 Downing   35'
Travis   40'
Davenport   90+2'
Rapport   42' Richards
  81' John
Arena: Ewood Park
Dommer: Samuel Barrott[81]
Assistentdommere: Andrew Fox og Geoffrey Liddle[81]
Fjerdedommer: Ollie Yates[81]
Lørdag 9. januar 2021 Blackpool (3) 2 – 2
2 – 2 e.e.o.

(3 – 2 str)
West Bromwich Albion (1) Blackpool  
16:00 Ballard   37'
Yates   40'
Madine   66'   80'
Rapport BBC   16'   52' Ajayi
  47' Gallagher
Arena: Bloomfield Road
Dommer: John Brooks[82]
Assistentdommere: Akil Howson og Daniel Leach[82]
Fjerdedommer: Marc Edwards[82]
    Straffer  
Yates  
Dougall  
Husband  
Madine  
Kaikai  
    Grosicki
  Edwards
  Furlong
  Livermore
  Pereira
Lørdag 9. januar 2021 AFC Bournemouth (2) 4 – 1 Oldham Athletic (4) Bournemouth  
16:00 Brooks   43'
Riquelme   49'
King   74', 86'
Rapport BBC   45+1' Bahamboula
  81' Clarke
Arena: Dean Court[AA]
Dommer: Andy Woolmer[83]
Assistentdommere: Steven Meredith og Danny Gratton[83]
Fjerdedommer: Darren England[83]
Lørdag 9. januar 2021 Bristol Rovers (3) 2 – 3 Sheffield United (1) Bristol  
16:00 Kilgour   21'
Leahy   60'
Ehmer   62'
Rapport BBC   6' (sm.) Day
  59' Burke
  63' Bogle
Arena: Memorial Stadium
Dommer: Keith Stroud[84]
Assistentdommere: Sam Lewis og Jonathan Hunt[84]
Fjerdedommer: Sam Allison[84]
Lørdag 9. januar 2021 Burnley (1) 1 – 1
1 – 1 e.e.o.

(4 – 3 str)
Milton Keynes Dons (3) Burnley  
16:00 Vydra   90+4'
Pieters   114'
Bardsley   119'
Rapport BBC   29' Jerome
  90+3' Fraser
Arena: Turf Moor
Dommer: Jonathan Moss[85][73]
Assistentdommere: Marc Perry og Peter Kirkup[85][73]
Fjerdedommer: Geoff Eltringham[85][73]
Mållinjedommere: Anthony Taylor og Andrew Halliday (VAR)[73]
    Straffer  
Vydra  
Lowton  
Stephens  
Benson  
Bardsley  
    Poole
  Mason
  Sørensen
  Gladwin
  Fraser
Lørdag 9. januar 2021 Exeter City (4) 0 – 2 Sheffield Wednesday (2) Exeter  
16:00 Rapport BBC   27' Reach
  90' Paterson
Arena: St. James Park
Dommer: Dean Whitestone[86]
Assistentdommere: Mark Russell og Christopher Wade[86]
Fjerdedommer: Lee Swabey[86]
Lørdag 9. januar 2021 Queens Park Rangers (2) 0 – 0
0 – 2 e.e.o.
Fulham (1) White City, London  
16:00 Cameron   35'
Barbet   112'
Hämäläinen   115'
Rapport BBC   104' Decordova-Reid
  105+3' Kebano
Arena: Loftus Road
Dommer: Simon Hooper[87]
Assistentdommere: Derek Eaton og Ian Cooper[87]
Fjerdedommer: James Oldham[87]
Lørdag 9. januar 2021 Stevenage (4) 0 – 2 Swansea City (2) Stevenage  
16:00 Norris   74' Rapport BBC   7' Routledge
  50' Gyökeres
  67' Evans
Arena: Broadhall Way
Dommer: Michael Salisbury[88]
Assistentdommere: Nigel Lugg og David Hunt[88]
Fjerdedommer: Charles Breakspear[88]
Lørdag 9. januar 2021 Stoke City (2) 0 – 4 Leicester City (1) Stoke-on-Trent  
16:00 Bath   37' Rapport BBC   28' Fofana
  34' Justin
  59' Albrighton
  79' Pérez
  81' Barnes
Arena: bet365 Stadium
Dommer: Tony Harrington[89]
Assistentdommere: Shaun Hudson og James Wilson[89]
Fjerdedommer: Peter Wright[89]
Lørdag 9. januar 2021 Wycombe Wanderers (2) 4 – 1 Preston North End (2) High Wycombe  
16:00 Onyedinma   3'
Jacobsen   9'
Knight   25'
Allsop   42'
Horgan   60'
Adeniran   64'
Samuel   82'
Rapport BBC   43' Riis Jakobsen Arena: Adams Park
Dommer: Stephen Martin[90]
Assistentdommere: Graham Kane og Stephen Brown[90]
Fjerdedommer: Alan Young[90]
Lørdag 9. januar 2021 Arsenal (1) 0 – 0
2 – 0 e.e.o.
Newcastle United (1) Highbury, London  
18:30 Soares   45+1'
Smith Rowe   90+4'   109'
Aubameyang   117'
Rapport BBC   9' Lascelles
  26' Carroll