Catalonia rundt 2024

Catalonia rundt 2024 var den 103. utgaven av sykkelrittet Catalonia rundt. Rittet startet 18. mars 2024 i Sant Feliu de Guíxols og avsluttet 24. mars 2024 i Barcelona.

Catalonia rundt 2024
Detaljer
Ritt103. Catalonia rundt
KonkurranseUCI WorldTour 2024 2.UWT
Etapper7
Datoer18. – 24. mars 2024
Distanse1 173,6 km
LandESP Spania
StartstedSant Feliu de Guíxols
MålstedBarcelona
Lag25
Startende ryttere175
Fullførende ryttere136
Gjennomsnittsfart41,385 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerSLO Tadej Pogačar (UAE Team Emirates)
2. plassESP Mikel Landa (Soudal Quick-Step)
3. plassCOL Egan Bernal (Ineos Grenadiers)
PoengSLO Tadej Pogačar (UAE Team Emirates)
KlatringSLO Tadej Pogačar (UAE Team Emirates)
UngdomFRA Lenny Martinez (Groupama-FDJ)
LagkonkurranseBRN Bahrain Victorious
◀2023
Dokumentasjon

Rittet ble vunnet av Tadej Pogačar.[1]

Lag rediger

WorldTour-lag (18)ProTour-lag (7)

Etapper rediger

 EtappeDatoStart – MålgangtypeDistanse (km)Høyde (m)Etappe­vinnerSammenlagt­leder
1. etappe 18. mar.Sant Feliu de Guíxols – Sant Feliu de Guíxols
 
middels klatreetappe
173,92 718 m  Nick Schultz  Nick Schultz
2. etappe 19. mar.Mataró – Vallter 2000
 
klatreetappe
186,53 470 m  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar
3. etappe 20. mar.Sant Joan de les Abadesses – Port Ainé
 
klatreetappe
176,73 958 m  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar
4. etappe 21. mar.SortLleida
 
kupert etappe
169,21 346 m  Marijn van den Berg  Tadej Pogačar
5. etappe 22. mar.Altafulla – Viladecans
 
kupert etappe
167,32 243 m  Axel Laurance  Tadej Pogačar
6. etappe 23. mar.Berga – Santuari de la Mare de Déu de Queralt
 
klatreetappe
154,74 075 m  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar
7. etappe 24. mar.BarcelonaBarcelona
 
middels klatreetappe
145,32 060 m  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar

Trøyene dag for dag rediger

 EtappeVinner
_
Sammenlagtplassering
 
Poeng
 
Klatring
 
Ungdom
 
Mest offensive
 
Lagkonkurranse
 
1. etappe
 
middels klatreetappe
  Nick Schultz  Nick Schultz  Nick Schultz  Kenny Elissonde  Axel Laurance  Mikel Bizkarra  Israel-Premier Tech
2. etappe
 
klatreetappe
  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar  Lenny Martinez  Álex Jaime  UAE Team Emirates
3. etappe
 
klatreetappe
  Tadej Pogačar  Harold Tejada  Movistar Team
4. etappe
 
kupert etappe
  Marijn van den Berg  Urko Berrade
5. etappe
 
kupert etappe
  Axel Laurance  Óscar Rodríguez
6. etappe
 
klatreetappe
  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar  Bahrain Victorious
7. etappe
 
middels klatreetappe
  Tadej Pogačar  Ander Okamika
Sammenlagt  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar  Tadej Pogačar  Lenny Martinezikke utdelt  Bahrain Victorious

1. etappe rediger

Sant Feliu de Guíxols - Sant Feliu de Guíxols
 
middels klatreetappe
(173,9 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Nick Schultz Israel-Premier Tech4t 11' 38"
2.   Tadej Pogačar UAE Team Emirates+ 0"
3.   Stephen Williams Israel-Premier Tech+ 0"
4.   Dorian Godon Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
5.   Axel Laurance Alpecin-Deceuninck+ 0"
6.   Rémy Rochas Groupama-FDJ+ 0"
7.   Ilan Van Wilder Soudal Quick-Step+ 0"
8.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 0"
9.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 0"
10.   Harold Tejada Astana Qazaqstan Team+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Nick Schultz    Israel-Premier Tech4t 11' 28"
2.   Tadej Pogačar UAE Team Emirates+ 2"
3.   Stephen Williams  Israel-Premier Tech+ 6"
4.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 7"
5.   Laurens De Plus Ineos Grenadiers+ 9"
6.   Dorian Godon Decathlon-AG2R La Mondiale+ 10"
7.   Axel Laurance  Alpecin-Deceuninck+ 10"
8.   Rémy Rochas Groupama-FDJ+ 10"
9.   Ilan Van Wilder Soudal Quick-Step+ 10"
10.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 10"
Kilde: ProCyclingStats


2. etappe rediger

Mataró - Vallter 2000
 
klatreetappe
(186,5 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar UAE Team Emirates4t 52' 37"
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 1' 23"
3.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 1' 24"
4.   João Almeida UAE Team Emirates+ 1' 38"
5.   Lenny Martinez Groupama-FDJ+ 1' 43"
6.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 1' 44"
7.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 1' 47"
8.   Enric Mas Movistar Team+ 1' 49"
9.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 2' 03"
10.   José Manuel Díaz Gallego Burgos-BH+ 2' 03"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar     UAE Team Emirates9t 03' 57"
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 1' 35"
3.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 1' 38"
4.   João Almeida  UAE Team Emirates+ 1' 56"
5.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ+ 2' 01"
6.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 2' 02"
7.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 2' 02"
8.   Enric Mas Movistar Team+ 2' 07"
9.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 2' 21"
10.   José Manuel Díaz Gallego Burgos-BH+ 2' 21"
Kilde: ProCyclingStats


3. etappe rediger

Sant Joan de les Abadesses - Port Ainé
 
klatreetappe
(176,7 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar     UAE Team Emirates4t 34' 25"
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 48"
3.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 1' 03"
4.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 1' 03"
5.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 1' 03"
6.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 1' 10"
7.   Cristian Rodríguez Arkéa-B&B Hotels+ 1' 10"
8.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 1' 10"
9.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ+ 1' 10"
10.   Enric Mas Movistar Team+ 1' 10"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar    UAE Team Emirates13t 38' 12"
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 2' 27"
3.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 2' 55"
4.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ+ 3' 21"
5.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 3' 22"
6.   Enric Mas  Movistar Team+ 3' 27"
7.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 3' 34"
8.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 3' 34"
9.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 3' 50"
10.   João Almeida UAE Team Emirates+ 3' 52"
Kilde: ProCyclingStats


4. etappe rediger

Sort - Lleida
 
kupert etappe
(169,2 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Marijn van den Berg EF Education-EasyPost3t 40' 19"
2.   Arne Marit Intermarché-Wanty+ 0"
3.   Emīls Liepiņš Team dsm-firmenich PostNL+ 0"
4.   Bryan Coquard Cofidis+ 0"
5.   Axel Laurance Alpecin-Deceuninck+ 0"
6.   Cyril Barthe Groupama-FDJ+ 0"
7.   Ethan Hayter Ineos Grenadiers+ 0"
8.   Dorian Godon Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
9.   Orluis Aular Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
10.   Jacopo Mosca Lidl-Trek+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar    UAE Team Emirates17t 18' 31"
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 2' 27"
3.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 2' 55"
4.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ+ 3' 21"
5.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 3' 22"
6.   Enric Mas  Movistar Team+ 3' 27"
7.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 3' 31"
8.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 3' 32"
9.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 3' 50"
10.   João Almeida UAE Team Emirates+ 3' 52"
Kilde: ProCyclingStats


5. etappe rediger

Altafulla - Viladecans
 
kupert etappe
(167,3 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Axel Laurance Alpecin-Deceuninck3t 36' 05"
2.   Marijn van den Berg EF Education-EasyPost+ 0"
3.   Bryan Coquard Cofidis+ 0"
4.   Orluis Aular Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
5.   Stephen Williams Israel-Premier Tech+ 0"
6.   Patrick Konrad Lidl-Trek+ 0"
7.   Dorian Godon Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
8.   Pau Miquel Equipo Kern Pharma+ 0"
9.   Fernando Barceló Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
10.   Frank van den Broek Team dsm-firmenich PostNL+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar    UAE Team Emirates20t 54' 36"
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 2' 27"
3.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 2' 55"
4.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ+ 3' 21"
5.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 3' 22"
6.   Enric Mas  Movistar Team+ 3' 24"
7.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 3' 31"
8.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 3' 31"
9.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 3' 50"
10.   João Almeida UAE Team Emirates+ 3' 52"
Kilde: ProCyclingStats


6. etappe rediger

Berga - Santuari de la Mare de Déu de Queralt
 
klatreetappe
(154,7 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar    UAE Team Emirates4t 11' 53"
2.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 57"
3.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 57"
4.   Enric Mas  Movistar Team+ 2' 14"
5.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 2' 16"
6.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 2' 16"
7.   João Almeida UAE Team Emirates+ 2' 18"
8.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ+ 2' 18"
9.   Lorenzo Fortunato Astana Qazaqstan Team+ 2' 34"
10.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 2' 38"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar    UAE Team Emirates25t 06' 16"
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 3' 31"
3.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 3' 59"
4.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 5' 46"
5.   Enric Mas Movistar Team+ 5' 51"
6.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 5' 51"
7.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ+ 5' 52"
8.   Antonio Tiberi  Bahrain Victorious+ 6' 23"
9.   João Almeida UAE Team Emirates+ 6' 23"
10.   Lorenzo Fortunato Astana Qazaqstan Team+ 7' 17"
Kilde: ProCyclingStats


7. etappe rediger

Barcelona - Barcelona
 
middels klatreetappe
(145,3 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar     UAE Team Emirates3t 15' 23"
2.   Dorian Godon Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
3.   Guillaume Martin Cofidis+ 0"
4.   Stephen Williams Israel-Premier Tech+ 0"
5.   Patrick Konrad Lidl-Trek+ 0"
6.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 0"
7.   David González Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
8.   Antonio Tiberi  Bahrain Victorious+ 0"
9.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 0"
10.   Wout Poels  Bahrain Victorious+ 0"
Kilde: ProCyclingStats

Sammenlagt rediger

 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Tadej Pogačar    UAE Team Emirates28t 21' 29"
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 3' 41"
3.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 5' 03"
4.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 5' 56"
5.   Enric Mas Movistar Team+ 6' 01"
6.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 6' 01"
7.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ+ 6' 02"
8.   Antonio Tiberi  Bahrain Victorious+ 6' 33"
9.   João Almeida UAE Team Emirates+ 6' 33"
10.   Lorenzo Fortunato Astana Qazaqstan Team+ 7' 27"
Kilde: ProCyclingStats

 Poengkonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Tadej Pogačar    UAE Team Emirates51 poeng
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step18 poeng
3.   Nick Schultz Israel-Premier Tech10 poeng
4.   Axel Laurance Alpecin-Deceuninck10 poeng
5.   Egan Bernal Ineos Grenadiers10 poeng
6.   Idar Andersen Uno-X Mobility9 poeng
7.   Jimmy Janssens Alpecin-Deceuninck8 poeng
8.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe7 poeng
9.   Antonio Tiberi  Bahrain Victorious7 poeng
10.   Hugh Carthy EF Education-EasyPost6 poeng

 Klatrekonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Tadej Pogačar    UAE Team Emirates103 poeng
2.   Mikel Landa Soudal Quick-Step70 poeng
3.   Harold Tejada Astana Qazaqstan Team37 poeng
4.   Marc Soler UAE Team Emirates35 poeng
5.   Egan Bernal Ineos Grenadiers29 poeng
6.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe27 poeng
7.   João Almeida UAE Team Emirates24 poeng
8.   Attila Valter Team Visma | Lease a Bike21 poeng
9.   Steven Kruijswijk Team Visma | Lease a Bike20 poeng
10.   Antonio Tiberi  Bahrain Victorious19 poeng

 Ungdomskonkurranse
RytterLagTid
1.   Lenny Martinez  Groupama-FDJ28t 27' 31"
2.   Antonio Tiberi  Bahrain Victorious+ 31"
3.   Johannes Kulset Uno-X Mobility+ 9' 13"
4.   Valentin Paret-Peintre Decathlon-AG2R La Mondiale+ 15' 08"
5.   Pablo Castrillo Equipo Kern Pharma+ 15' 43"
6.   Darren Rafferty EF Education-EasyPost+ 17' 38"
7.   William Junior Lecerf Soudal Quick-Step+ 18' 31"
8.   Georg Steinhauser EF Education-EasyPost+ 37' 37"
9.   Edoardo Zambanini Bahrain Victorious+ 43' 11"
10.   Jorge Gutiérrez Equipo Kern Pharma+ 49' 17"

 Lagkonkurranse
LagTid
1.   Bahrain Victorious  85t 32' 47"
2.   Movistar Team + 2' 08"
3.   Ineos Grenadiers + 2' 09"
4.   Soudal Quick-Step + 7' 25"
5.   UAE Team Emirates + 16' 36"
6.   EF Education-EasyPost + 16' 42"
7.   Team Visma | Lease a Bike + 17' 08"
8.   Decathlon-AG2R La Mondiale + 20' 25"
9.   Bora-Hansgrohe + 28' 19"
10.   Israel-Premier Tech + 36' 56"


Startliste rediger

  Startliste
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
1  Tadej Pogačar (SLO)  (landevei)    1.
2  João Almeida (POR) 9.
3  Pavel Sivakov (FRA) 85.
4  Felix Großschartner (AUT) 130.
5  Jay Vine (AUS) DNS-2
6  Domen Novak (SLO) DNF-7
7  Marc Soler (ESP) 46.
Sportsdirektør: Andrej Hauptman, Tomás Gil
Team Visma | Lease a Bike
TVL
Nr.RytterPlassering
11  Sepp Kuss (USA) 13.
12  Cian Uijtdebroeks (BEL) DNF-7
13  Attila Valter (HUN)  (landevei) 36.
14  Bart Lemmen (NED) DNF-1
15  Loe van Belle (NED) DNS-3
16  Robert Gesink (NED) 65.
17  Steven Kruijswijk (NED) 35.
Sportsdirektør: Marc Reef, Frans Maassen
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
21  Mikel Landa (ESP) 2.
22  Ilan Van Wilder (BEL) DNF-6
23  William Junior Lecerf (BEL) 32.
24  James Knox (GBR) 59.
25  Antoine Huby (FRA) 113.
26  Jan Hirt (CZE) 20.
27  Mauri Vansevenant (BEL) 54.
Sportsdirektør: Klaas Lodewyck, Geert Van Bondt
Ineos Grenadiers
IGD
Nr.RytterPlassering
31  Geraint Thomas (GBR) 27.
32  Ethan Hayter (GBR) 119.
33  Egan Bernal (COL) 3.
34  Laurens De Plus (BEL) 16.
35  Brandon Rivera (COL) 47.
36  Óscar Rodríguez (ESP) 61.
37  Salvatore Puccio (ITA) 129.
Sportsdirektør: Zakkari Dempster, Imanol Erviti
Lidl-Trek
LTK
Nr.RytterPlassering
41  Patrick Konrad (AUT) 40.
42  Bauke Mollema (NED) 75.
43  Amanuel Ghebreigzabhier (ERI) 68.
44  Carlos Verona (ESP) 17.
45  Juan Pedro López (ESP) 37.
46  Sam Oomen (NED) 41.
47  Jacopo Mosca (ITA) 110.
Sportsdirektør: Markel Irizar, Steven de Jongh
Bahrain Victorious
TBV
Nr.RytterPlassering
51  Damiano Caruso (ITA) 19.
52  Wout Poels (NED) 11.
53  Jack Haig (AUS) 48.
54  Torstein Træen (NOR) 82.
55  Antonio Tiberi (ITA) 8.
56  Edoardo Zambanini (ITA) 58.
57  Nicolò Buratti (ITA) 126.
Sportsdirektør: Xavier Florencio, Franco Pellizotti
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
61  Lenny Martinez (FRA)  7.
62  Rémy Rochas (FRA) 77.
63  Reuben Thompson (NZL) 97.
64  Enzo Paleni (FRA) DNF-7
65  Cyril Barthe (FRA) 123.
66  Eddy Le Huitouze (FRA) DNF-6
67  Clément Davy (FRA) 122.
Sportsdirektør: Thierry Bricaud
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
71  Henri Uhlig (GER) 114.
72  Axel Laurance (FRA) 79.
73  Lars Boven (NED) DNF-2
74  Edward Planckaert (BEL) DNF-7
75  Tobias Bayer (AUT) 111.
76  Jimmy Janssens (BEL) 107.
77  Samuel Gaze (NZL) DNF-3
Sportsdirektør: Gianni Meersman, Luuc Bugter
Bora-Hansgrohe
BOH
Nr.RytterPlassering
81  Aleksandr Vlasov (RUS) 4.
82  Sergio Higuita (COL) 33.
83  Ben Zwiehoff (GER) 90.
84  Florian Lipowitz (GER) 45.
85  Frederik Wandahl (DEN) 91.
86  Anton Palzer (GER) 53.
87  Cesare Benedetti (POL) DNS-5
Sportsdirektør: Christian Pömer, Patxi Vila
EF Education-EasyPost
EFE
Nr.RytterPlassering
91  Marijn van den Berg (NED) DNS-6
92  Hugh Carthy (GBR) 84.
93  Esteban Chaves (COL) 22.
94  Georg Steinhauser (GER) 51.
95  Darren Rafferty (IRL) 31.
96  Sean Quinn (USA) 24.
97  Andrey Amador (CRC) DNS-6
Sportsdirektør: Juan Manuel Gárate, Tejay van Garderen
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
101  Enric Mas (ESP) 5.
102  Einer Rubio (COL) 14.
103  Iván García Cortina (ESP) DNF-7
104  Iván Sosa (COL) 56.
105  Javier Romo (ESP) DNF-6
106  Jorge Arcas (ESP) 102.
107  Nairo Quintana (COL) DNF-7
Sportsdirektør: José Vicente García Acosta, José Joaquín Rojas
Team Jayco AlUla
JAY
Nr.RytterPlassering
111  Simon Yates (GBR) 57.
112  Felix Engelhardt (GER) DNF-6
113  Chris Harper (AUS) 6.
114  Jesús David Peña (COL) 101.
115  Lawson Craddock (USA) DNF-5
116  Jan Maas (NED) DNF-7
117  Christopher Juul-Jensen (DEN) 87.
Sportsdirektør: David McPartland
Intermarché-Wanty
IWA
Nr.RytterPlassering
121  Arne Marit (BEL) 135.
122  Francesco Busatto (ITA) 94.
123  Louis Meintjes (RSA) 44.
124  Lilian Calmejane (FRA) 81.
125  Simone Petilli (ITA) DNF-7
126  Rein Taaramäe (EST) DNF-7
127  Kevin Colleoni (ITA) DNF-6
Sportsdirektør: Steven De Neef, Bart Wellens
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
131  Guillaume Martin (FRA) 26.
132  Bryan Coquard (FRA) DNF-7
133  Jesús Herrada (ESP) 104.
134  Ben Hermans (BEL) DNF-7
135  Kenny Elissonde (FRA) DNF-7
136  Jonathan Lastra (ESP) 86.
137  Harrison Wood (GBR) 127.
Sportsdirektør: Benjamin Giraud, Gorka Gerrikagoitia
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
Nr.RytterPlassering
141  Pavel Bittner (CZE) DNS-3
142  Emīls Liepiņš (LAT)  (landevei) 133.
143  Frank van den Broek (NED) DNF-7
144  Romain Combaud (FRA) 92.
145  Patrick Bevin (NZL) DNF-1
146  Tim Naberman (NED) 134.
147  Martijn Tusveld (NED) DNS-6
Sportsdirektør: Philip West, Callum Ferguson
Decathlon-AG2R La Mondiale
DAT
Nr.RytterPlassering
151  Dorian Godon (FRA) 78.
152  Clément Berthet (FRA) 18.
153  Nicolas Prodhomme (FRA) 28.
154  Valentin Paret-Peintre (FRA) 29.
155  Alex Baudin (FRA) 93.
156  Larry Warbasse (USA) 55.
157  Jaakko Hänninen (FIN) 100.
Sportsdirektør: Didier Jannel, Stéphane Goubert
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
161  Cristian Rodríguez (ESP) 12.
162  Louis Barré (FRA) 109.
163  Raúl García Pierna (ESP) DNS-4
164  Laurens Huys (BEL) DNF-1
165  Michel Ries (LUX) 60.
166  Alessandro Verre (ITA) 108.
167  Kévin Ledanois (FRA) DNF-6
Sportsdirektør: Roger Tréhin
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
171  Lorenzo Fortunato (ITA) 10.
172  Harold Tejada (COL) 70.
173  Henok Mulubrhan (ERI)  (landevei) 72.
174  Ide Schelling (NED) DNF-6
175  Vadim Pronskij (KAZ) 95.
176  Harold Martín López (ECU) 105.
177  Santiago Umba (COL) 103.
Sportsdirektør: Alexandr Shefer, Bruno Cenghialta
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
181  Maxim Van Gils (BEL) DNF-3
182  Andreas Kron (DEN) 67.
183  Eduardo Sepúlveda (ARG) 63.
184  Johannes Adamietz (GER) 96.
185  Jonas Gregaard (DEN) 112.
186  Jarrad Drizners (AUS) 131.
187  Thomas De Gendt (BEL) 115.
Sportsdirektør: Mario Aerts, Marc Wauters
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
191  Michael Woods (CAN) 62.
192  Stephen Williams (GBR) 52.
193  Dylan Teuns (BEL) DNS-5
194  Nick Schultz (AUS) 43.
195  George Bennett (NZL) 15.
196  Marco Frigo (ITA) 106.
197  Matthew Riccitello (USA) DNF-6
Sportsdirektør: Sam Bewley, Jonathan Patrick McCarty
Uno-X Mobility
UXM
Nr.RytterPlassering
201  Tobias Halland Johannessen (NOR) 89.
202  Andreas Leknessund (NOR) 25.
203  Johannes Kulset (NOR) 21.
204  Ådne Holter (NOR) 118.
205  Anders Halland Johannessen (NOR) 128.
206  Martin Urianstad Bugge (NOR) 80.
207  Idar Andersen (NOR) 121.
Sportsdirektør: Gabriel Rasch, Stig Kristiansen
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
Nr.RytterPlassering
211  Orluis Aular (VEN)  (landevei) 73.
212  Sebastian Berwick (AUS) 74.
213  David González (ESP) 76.
214  Fernando Barceló (ESP) 71.
215  Jokin Murguialday (ESP) 120.
216  Samuel Fernández (ESP) 116.
217  Joel Nicolau (ESP) 49.
Sportsdirektør: Rubén Martínez, Genaro Prego Dominguez
Equipo Kern Pharma
EKP
Nr.RytterPlassering
221  Pablo Castrillo (ESP) 30.
222  Urko Berrade (ESP) 99.
223  José Félix Parra (ESP) 50.
224  Jon Agirre (ESP) 38.
225  Jorge Gutiérrez (ESP) 66.
226  Álex Jaime (ESP) 136.
227  Pau Miquel (ESP) 83.
Sportsdirektør: Mikel Nieve, Mikel Ezkieta
Burgos-BH
BBH
Nr.RytterPlassering
231  Jambaljamts Sainbayar (MGL)  (landevei) 132.
232  Eric Fagúndez (URU) 23.
233  José Manuel Díaz Gallego (ESP) DNS-4
234  Mario Aparicio (ESP) 117.
235  Ander Okamika (ESP) 98.
236  Victor Langellotti (MON) 39.
237  Sinuhé Fernández (ESP) 88.
Sportsdirektør: Damien Garcia, Rubén Pérez
Euskaltel-Euskadi
EUS
Nr.RytterPlassering
241  Joan Bou (ESP) 42.
242  Mikel Bizkarra (ESP) DNF-5
243  Luis Ángel Maté (ESP) 34.
244  Mikel Iturria (ESP) 69.
245  Víctor de la Parte (ESP) 64.
246  Xabier Isasa (ESP) 125.
247  Asier Etxeberria (ESP) 124.
Sportsdirektør: Jorge Azanza, Pello Olaberria

Referanser rediger

Eksterne lenker rediger

Autoritetsdata