Badminton under Sommer-OL 2020 – Singel menn

Badminton under Sommer-OL 2020 – Singel menn ble arrangert i Musashino Forest Sports Plaza fra 24. juli til 2. august 2021.[1][2]

GruppespillRediger

Gruppe ARediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Heo Kwang-hee (KOR) 2 2 0 4 0 +4 84 59 +25 2 Videre til sluttspillet
2   Kento Momota (JPN) (H) 2 1 1 2 2 0 76 63 +13 1
3   Timothy Lam (USA) 2 0 2 0 4 −4 46 84 −38 0
Kilde: TOCOG
(H) Host
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 18:00 Kento Momota   2–0   Timothy Lam 21–12 21–9
26. juli 18:40 Heo Kwang-hee   2–0   Timothy Lam 21–10 21–15
28. juli 20:00 Kento Momota   0–2   Heo Kwang-hee 15–21 19–21

Gruppe CRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Kevin Cordón (GUA) 2 2 0 4 0 +4 85 59 +26 2 Videre til sluttspillet
2   Ng Ka Long (HKG) 2 1 1 2 0 +2 75 62 +13 1
3   Lino Muñoz (MEX) 2 0 2 0 4 −4 45 84 −39 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
24. juli 10:20 Ng Ka Long   2–0   Lino Muñoz 21–9 21–10
26. juli 14:00 Kevin Cordón   2–0   Lino Muñoz 21–14 21–12
28. juli 18:00 Ng Ka Long   0–2   Kevin Cordón 20–22 13–21

Gruppe DRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Mark Caljouw (NED) 2 2 0 4 1 +3 101 68 +33 2 Videre til sluttspillet
2   Misha Zilberman (ISR) 2 1 1 3 2 +1 82 91 −9 1
3   B. Sai Praneeth (IND) 2 0 2 0 4 −4 60 84 −24 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
24. juli 13:00 B. Sai Praneeth   0–2   Misha Zilberman 17–21 15-21
26. juli 11:20 Mark Caljouw   2–1   Misha Zilberman 17–21 21–9 21–10
28. juli 18:00 B. Sai Praneeth   0–2   Mark Caljouw 14–21 14–21

Gruppe ERediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Viktor Axelsen (DEN) 2 2 0 4 0 +4 84 45 +39 2 Videre til sluttspillet
2   Kalle Koljonen (FIN) 2 1 1 2 2 0 64 72 −8 1
3   Luka Wraber (AUT) 2 0 2 0 4 −4 53 84 −31 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
24. juli 19:20 Viktor Axelsen   2–0   Luka Wraber 21–12 21–11
26. juli 10:40 Kalle Koljonen   2–0   Luka Wraber 21–13 21–17
28. juli 18:40 Viktor Axelsen   2–0   Kalle Koljonen 21–9 21–13

Gruppe FRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Wang Tzu-wei (TPE) 2 2 0 4 1 +3 102 72 +30 2 Videre til sluttspillet
2   Nhat Nguyen (IRL) 2 1 1 3 2 +1 87 90 −3 1
3   Niluka Karunaratne (SRI) 2 0 2 0 4 −4 57 84 −27 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
24. juli 20:00 Wang Tzu-wei   2–0   Niluka Karunaratne 21–12 21–15
26. juli 20:00 Nhat Nguyen   2–0   Niluka Karunaratne 21–16 21–14
28. juli 18:40 Wang Tzu-wei   2–1   Nhat Nguyen 21–12 18–21 21–12

Gruppe GRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Jonatan Christie (INA) 2 2 0 4 1 +3 98 81 +17 2 Videre til sluttspillet
2   Loh Kean Yew (SGP) 2 1 1 3 2 +1 101 83 +18 1
3   Aram Mahmoud (EOR) 2 0 2 0 4 −4 49 84 −35 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
24. juli 11:00 Jonatan Christie   2–0   Aram Mahmoud 21–8 21–14
26. juli 20:00 Loh Kean Yew   2–0   Aram Mahmoud 21–15 21–12
28. juli 19:20 Jonatan Christie   2–1   Loh Kean Yew 22–20 13–21 21–18

Gruppe HRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Shi Yuqi (CHN) 1 1 0 2 0 +2 42 17 +25 1 Videre til sluttspillet
2   Matthew Abela (MLT) 1 0 1 0 2 −2 17 42 −25 0
3   Sören Opti (SUR) (N) 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Kilde: TOCOG
(N) Did not start
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 12:40 Shi Yuqi   2–0   Matthew Abela 21–8 21–9
26. juli 19:20 Sören Opti   N/P   Matthew Abela Withdrew
28. juli 19:20 Shi Yuqi   N/P   Sören Opti Withdrew

Gruppe IRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Kanta Tsuneyama (JPN) (H) 2 2 0 4 0 +4 84 36 +48 2 Videre til sluttspillet
2   Ygor Coelho de Oliveira (BRA) 2 1 1 2 2 0 64 63 +1 1
3   Georges Paul (MRI) 2 0 2 0 4 −4 35 84 −49 0
Kilde: TOCOG
(H) Host
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 10:40 Kanta Tsuneyama   2–0   Georges Paul 21–8 21–6
26. juli 14:00 Ygor Coelho de Oliveira   2–0   Georges Paul 21–5 21–16
28. juli 19:20 Kanta Tsuneyama   2–0   Ygor Coelho de Oliveira 21–14 21–8

Gruppe JRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Anthony Sinisuka Ginting (INA) 2 2 0 4 0 +4 84 43 +41 2 Videre til sluttspillet
2   Sergey Sirant (ROC) 2 1 1 2 2 0 64 78 −14 1
3   Gergely Krausz (HUN) 2 0 2 0 4 −4 57 84 −27 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 13:20 Anthony Sinisuka Ginting   2–0   Gergely Krausz 21–13 21–8
27. juli 10:00 Sergey Sirant   2–0   Gergely Krausz 21–18 21–18
28. juli 18:00 Anthony Sinisuka Ginting   2–0   Sergey Sirant 21–12 21–10

Gruppe KRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Toby Penty (GBR) 2 2 0 4 0 +4 84 60 +24 2 Videre til sluttspillet
2   Kantaphon Wangcharoen (THA) 2 1 1 2 2 0 73 70 +3 1
3   Kai Schäfer (GER) 2 0 2 0 4 −4 57 84 −27 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 20:00 Kantaphon Wangcharoen   2–0   Kai Schäfer 21–13 21–15
27. juli 10:40 Toby Penty   2–0   Kai Schäfer 21–18 21–11
28. juli 20:00 Kantaphon Wangcharoen   0–2   Toby Penty 19–21 12–21

Gruppe LRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Anders Antonsen (DEN) 2 2 0 4 0 +4 84 57 +27 2 Videre til sluttspillet
2   Ade Resky Dwicahyo (AZE) 2 1 1 2 2 0 73 74 −1 1
3   Nguyễn Tiến Minh (VIE) 2 0 2 0 4 −4 58 84 −26 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 20:00 Anders Antonsen   2–0   Nguyễn Tiến Minh 21–13 21–13
27. juli 20:00 Ade Resky Dwicahyo   2–0   Nguyễn Tiến Minh 21–14 21–18
28. juli 20:00 Anders Antonsen   2–0   Ade Resky Dwicahyo 21–16 21–15

Gruppe MRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Lee Zii Jia (MAS) 2 2 0 4 0 +4 84 38 +46 2 Videre til sluttspillet
2   Brice Leverdez (FRA) 2 1 1 2 2 0 64 60 +4 1
3   Artem Pochtarov (UKR) 2 0 2 0 4 −4 34 84 −50 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 18:40 Lee Zii Jia   2–0   Artem Pochtarov 21–5 21–11
27. juli 13:20 Brice Leverdez   2–0   Artem Pochtarov 21–10 21–8
28. juli 20:40 Lee Zii Jia   2–0   Brice Leverdez 21–17 21–5

Gruppe NRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Chen Long (CHN) 2 2 0 4 0 +4 84 40 +44 2 Videre til sluttspillet
2   Pablo Abián (ESP) 2 1 1 2 2 0 63 60 +3 1
3   Raul Must (EST) 2 0 2 0 4 −4 37 84 −47 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 14:00 Chen Long   2–0   Raul Must 21–10 21–9
27. juli 10:00 Pablo Abián   2–0   Raul Must 21–7 21–11
28. juli 20:40 Chen Long   2–0   Pablo Abián 21–11 21–10

Gruppe PRediger

Pl Team Pld W L GF GA GD PF PA PD Pts Kvalifisering
1   Chou Tien-chen (TPE) 2 2 0 4 1 +3 101 82 +19 2 Videre til sluttspillet
2   Felix Burestedt (SWE) 2 1 1 2 2 0 65 71 −6 1
3   Brian Yang (CAN) 2 0 2 1 4 −3 88 101 −13 0
Kilde: TOCOG
Dato Tid Spiller 1 Resultat Spiller 2 Sett 1 Sett 2 Sett 3
25. juli 10:00 Chou Tien-chen   2–0   Felix Burestedt 21–12 21–11
27. juli 19:20 Brian Yang   0–2   Felix Burestedt 12–21 17–21
28. juli 18:40 Chou Tien-chen   2–1   Brian Yang 21–18 16–21 22–20

SluttspillRediger

Åttendedelsfinaler Kvartfinaler Semifinalser Finale
                    
A1   Heo Kwang-hee (KOR) 13 18
C1   Kevin Cordón (GUA) 21 21
C1   Kevin Cordón (GUA) 21 3 21
D1   Mark Caljouw (NED) 17 21 19
C1   Kevin Cordón (GUA) 18 11
E1   Viktor Axelsen (DEN) 21 21
E1   Viktor Axelsen (DEN) 21 21
F1   Wang Tzu-wei (TPE) 16 14
E1   Viktor Axelsen (DEN) 21 21
H1   Shi Yuqi (CHN) 13 13
G1   Jonatan Christie (INA) 11 9
H1   Shi Yuqi (CHN) 21 21
E1   Viktor Axelsen (DEN) 21 21
N1   Chen Long (CHN) 15 12
I1   Kanta Tsuneyama (JPN) 18 14
J1   Anthony Sinisuka Ginting (INA) 21 21
J1   Anthony Sinisuka Ginting (INA) 21 15 21
L1   Anders Antonsen (DEN) 18 21 18
K1   Toby Penty (GBR) 10 15
L1   Anders Antonsen (DEN) 21 21
J1   Anthony Sinisuka Ginting (INA) 16 11
N1   Chen Long (CHN) 21 21
M1   Lee Zii Jia (MAS) 21 19 5 Bronsefinale
N1   Chen Long (CHN) 8 21 21
N1   Chen Long (CHN) 21 9 21 C1   Kevin Cordón (GUA) 11 13
P1   Chou Tien-chen (TPE) 14 21 14 J1   Anthony Sinisuka Ginting (INA) 21 21

ReferanserRediger

  1. ^ «Schedule - Badminton Tokyo 2020 Olympics». Besøkt 24. februar 2020. 
  2. ^ «Badminton Competition Schedule». Tokyo Organising Committee of the Olympic and Paralympic Games. Besøkt 1. mars 2020.