Verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2019/20 – Verdenscup 1 – 1000 meter menn

Verdenscupåpning av sesongen 2019/20 i hurtigløp på skøyter for menn på 1 000 meter i Minsk Arena i Minsk, Hviterussland lørdag den 16. november 2019.

Verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2019/20 – Verdenscup 1 – 1000 meter menn
Минск-Арена ночью. Minsk-Arena at night - panoramio.jpg
Hurtigløpshallen til høyre i mai 2014.
Generell informasjon
VertsbyMinsk
VertslandHviterussland Hviterussland
Arena(er)Minsk Arena
Datolørdag 16. november 2019
Deltakere55 løpere
fra 21 nasjoner
Medaljeoversikt
MesterNederland Thomas Krol
Verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2019/20
Speed skating pictogram.svg 0 0 0 International Skating Union
Verdenscup 1 – Minsk
0 500 m   menn   kvinner
1 000 m menn kvinner
1 500 m menn kvinner
3 000 m kvinner
5 000 m menn
Fellesstart menn kvinner
Lagsprint menn kvinner

Distansen ble vunnet av nederlandske Thomas Krol på 1.09,00(1) som var ny banerekord, den gamle banerekorden var det nederlandske Kjeld Nuis som hadde på 1.09,23.[1] Krol vant foran kinesiske Ning Zhongyan som i et tidligere par enn Krol forbedret banerekorden med et hundredel og kom til slutt på andreplass. Nederlandske Kjeld Nuis tok tredjeplassen.[2] Gruppe B ble vunnet av sørkoreanske Kim Tae-yun på 1.09,97(5) foran japanske Koki Kubo på andreplass og russiske Artjom Arefjev på tredjeplass.

MedaljevinnereRediger

1 000 meter for menn i VC 1 Gull Sølv Bronse
16. november 2019   Thomas Krol
Nederland
1.09,00(1) BR   Ning Zhongyan
Kina
1.09,22(0) br   Kjeld Nuis
Nederland
1.09,27(5)

ResultaterRediger

Gruppe A[1]

Pl. Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Thomas Krol   Nederland 1.09,00(1) BR 0,00 60
2. Ning Zhongyan   Kina 1.09,22(0) br +0,21 54
3. Kjeld Nuis   Nederland 1.09,27(5) +0,27 48
4. Hein Otterspeer   Nederland 1.09,37(9) +0,37 43
5. Kai Verbij   Nederland 1.09,51(3) +0,51 40
6. Masaya Yamada   Japan 1.09,86(6) +0,86 38
7. Kim Jin-su   Sør-Korea 1.10,13(8) +1,13 36
8. Viktor Musjtakov   Russland 1.10,17(1) +1,17 34
9. Laurent Dubreuil   Canada 1.10,28(2) +1,28 32
10. Dai Dai N'tab   Nederland 1.10,31(1) +1,31 31
11. Håvard Holmefjord Lorentzen   Norge 1.10,33(6) +1,33 30
12. Mathias Vosté   Belgia 1.10,35(0) +1,34 29
13. Nico Ihle   Tyskland 1.10,47(5) +1,47 28
14. Ignat Golovatsjuk   Hviterussland 1.10,51(1) +1,51 27
15. Joel Dufter   Tyskland 1.10,67(3) +1,67 26
16. David La Rue   Canada 1.10,72(4) +1,72 25
17. Allan Dahl Johansson   Norge 1.10,73(3) +1,73 24
18. Kimani Griffin   USA 1.11,30(3) +2,30 23
19. Tatsuya Shinhama   Japan 1.11,68(3) +2,68 22

Gruppe B[3]

Pl. Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Kim Tae-yun   Sør-Korea 1.09,97(5) 0,00 30
2. Koki Kubo   Japan 1.10,03(9) +0,06 24
3. Artjom Arefjev   Russland 1.10,20(2) +0,22 21
4. Mikhail Kazelin   Russland 1.10,29(3) +0,31 17
5. Ryota Kojima   Japan 1.10,64(9) +0,67 16
6. Stanislav Palkin   Kasakhstan 1.10,67(6) +0,70 15
7. Antoine Gélinas-Beaulieu   Canada 1.10,76(0) +0,78 14
8. Aleksej Jesin   Russland 1.10,79(7) +0,82 13
9. Denis Kuzin   Kasakhstan 1.10,86(7) +0,89 12
10. Kim Jun-ho   Sør-Korea 1.10,89(1) +0,91 11
11. Cha Min-kyu   Sør-Korea 1.11,06(0) +1,08 10
12. Shunsuke Nakamura   Japan 1.11,11(0) +1,13 9
13. Tyson Langelaar   Canada 1.11,11(4) +1,13 8
14. Chen Enxue   Kina 1.11,15(0) +1,17 7
15. Piotr Michalski   Polen 1.11,23(3) +1,25 6
16. Sindre Henriksen   Norge 1.11,27(9) +1,30 5
17. Ruslan Murasjov   Russland 1.11,30(7) +1,33 4
18. Odin By Farstad   Norge 1.11,37(1) +1,39 3
19. Artur Nogal   Polen 1.11,44(0) +1,46 2
20. Marcin Bachanek   Polen 1.11,45(8) +1,48 1
21. Marten Liiv   Estland 1.11,52(3) +1,54 0
22. Alessio Trentini   Italia 1.11,73(7) +1,76 0
23. Hendrik Dombek   Tyskland 1.11,87(4) +1,89 0
24. Mirko Nenzi   Italia 1.11,92(8) +1,95 0
25. Victor Rudenko   Hviterussland 1.12,14(8) +2,17 0
26. Jeremias Marx   Tyskland 1.12,19(0) +2,21 0
27. Gabriel Odor   Østerrike 1.12,29(6) +2,32 0
28. Tai Wei-Lin   Kinesisk Taipei 1.12,72(9) +2,75 0
29. Roman Kretsj   Kasakhstan 1.12,73(7) +2,76 0
30. Austin Kleba   USA 1.12,86(1) +2,88 0
31. Cornelius Kersten   Storbritannia 1.13,10(5) +3,13 0
32. Antero Eskola   Finland 1.13,51(2) +3,53 0
33. Oliver Grob   Sveits 1.13,69(0) +3,71 0
34. Samuli Suomalainen   Finland 1.13,81(3) +3,83 0
35. Uladzislau Zapojkin   Hviterussland 1.13,87(5) +3,90 0
36. Konrád Nagy   Ungarn 1.14,92(1) +4,94 0

FunksjonærerRediger

ReferanserRediger

  1. ^ a b c d «Results 1000m Men Division A, 16. Nov 2019.» (engelsk). ISU. 16. november 2019. Besøkt 28. november 2019. 
  2. ^ «Krol takes career first 1000m gold in World Cup». Krol and Bergsma strike gold at helm of orange armada (engelsk). ISU. 16. november 2019. Besøkt 28. november 2019. 
  3. ^ a b c «Results 1000m Men Division B, 16. Nov 2019.» (engelsk). ISU. 16. november 2019. Besøkt 28. november 2019. 

Eksterne lenkerRediger