VM i sommerskiskyting

Verdensmesterskap i sommerskiskyting har blitt avholdt årlig siden 1996.

SkogsløpRediger

HerrerRediger

Normaldistanse (6 km)Rediger

Denne øvelsen ble kun avholdt i 1996.

År Sted Gull Sølv Bronse
1996   Hochfilzen   Alexei Kobelev (RUS)   Janez Ožbolt (SLO)   Vadim Sashurin (BLR)

Sprint (4 km)Rediger

År Sted Gull Sølv Bronse
1996   Hochfilzen   Wilfried Pallhuber (ITA)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)   Vladimir Drachev (RUS)
1997   Kraków   Wilfried Pallhuber (ITA)   Dimitri Borovik (EST)   Ole Einar Bjørndalen (NOR)
1998   Brezno-Osrblie   Alexei Kobelev (RUS)   Wilfried Pallhuber (ITA)   Oleg Rudenko (RUS)
1999   Minsk   Rustam Valiullin (BLR)   Vadim Sashurin (BLR)   Alexei Kobelev (RUS)
2000   Khanty-Mansiysk   Indrek Tobreluts (EST)   Dmitriy Nikiforov (RUS)   Ilmārs Bricis (LAT)
2001   Duszniki-Zdrój   Dimitri Borovik (EST)   Alexey Kovyazin (RUS)   Macjej Wojciechowski (POL)
2002   Jablonec nad Nisou   Marek Matiaško (SVK)   Maksim Malenkih (KGZ)   Michael Genz (GER)
2003   Forni Avoltri   Olexander Bilanenko (UKR)   Alexey Kovyazin (RUS)   Marko Dolenc (SLO)
2004   Brezno-Osrblie   Zdeněk Vítek (CZE)   Indrek Tobreluts (EST)   Dimitri Borovik (EST)
2005   Muonio   Alexander Kachanovski (RUS)   Alexandr Syman (BLR)   Alexandr Ustinov (BLR)
2006   Ufa   Sergey Balandin (RUS)   Indrek Tobreluts (EST)   Dmitriy Nikiforov (RUS)
2007   Otepää   Olexander Bilanenko (UKR)   Marek Matiaško (SVK)   Alexey Katrenko (RUS)
2008   Haute Maurienne   Alexey Katrenko (RUS)   Dias Kenesjev (KAZ)   Ruslan Nasirov (UZB)
2009   Oberhof   Alexey Katrenko (RUS)   Ruslan Nasirov (UZB)   Miroslav Matiaško (SVK)

Jaktstart (6 km)Rediger

Denne øvelsen ble ikke avholdt i 2007.

År Sted Gull Sølv Bronse
1997   Kraków   Wilfried Pallhuber (ITA)   Konstantin Popov (RUS)   Vadim Sashurin (BLR)
1998   Brezno-Osrblie   Wilfried Pallhuber (ITA)   Alexei Kobelev (RUS)   Konstantin Popov (RUS)
1999   Minsk   Vadim Sashurin (BLR)   Ilmārs Bricis (LAT)   Alexei Kobelev (RUS)
2000   Khanty-Mansiysk   Dmitriy Nikiforov (RUS)   Indrek Tobreluts (EST)   Alexey Kovyazin (RUS)
2001   Duszniki-Zdrój   Ilmārs Bricis (LAT)   Dimitri Borovik (EST)   Ivan Pesterev (BLR)
2002   Jablonec nad Nisou   Dmitriy Nikiforov (RUS)   Marko Dolenc (SLO)   Marek Matiaško (SVK)
2003   Forni Avoltri   Alexey Kovyazin (RUS)   Olexander Bilanenko (UKR)   Oleg Rudenko (RUS)
2004   Brezno-Osrblie   Zdeněk Vítek (CZE)   Sergey Balandin (RUS)   Alexey Mironov (RUS)
2005   Muonio   Alexander Kachanovski (RUS)   Jaroslav Soukup (CZE)   Rustam Valiullin (BLR)
2006   Ufa   Sergey Balandin (RUS)   Indrek Tobreluts (EST)   Ondřej Moravec (CZE)
2008   Haute Maurienne   Alexey Katrenko (RUS)   Sergey Balandin (RUS)   Dias Kenesjev (KAZ)
2009   Oberhof   Alexey Katrenko (RUS)   Ruslan Nasirov (UZB)   Alexander Kachanovski (RUS)

Fellesstart (6 km)Rediger

Denne øvelsen ble første gang avholdt i 2003. Den ble ikke avholdt i 2006, og siste gang avholdt i 2007.

År Sted Gull Sølv Bronse
2003   Forni Avoltri   Olexander Bilanenko (UKR)   Vyacheslav Derkach (UKR)   Marek Matiaško (SVK)
2004   Brezno-Osrblie   Pavol Hurajt (SVK)   Timur Nurmeev (RUS)   Alexey Mironov (RUS)
2005   Muonio   Alexandr Syman (BLR)   Alexei Kobelev (RUS)   Jaroslav Soukup (CZE)
2007   Otepää   Alexey Katrenko (RUS)   Indrek Tobreluts (EST)   Ivan Bogdanov (RUS)

Stafett (4 × 4 km)Rediger

Denne øvelsen ble første gang avholdt i 1997 og siste gang i 2005. Fra 1997 til 2002 var distansen 4 × 6 km.

År Sted Gull Sølv Bronse
1997   Kraków   Norge
Egil Gjelland
Jon Per Nygaard
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
  Russland
Oleg Rudenko
Dmitriy Nikiforov
Konstantin Popov
Sergey Rusinov
  Estland
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
Kalju Ojaste
1998   Brezno-Osrblie   Russland
Oleg Rudenko
Konstantin Popov
Sergei Konovalov
Vladimir Bekhterev
  Ukraina
Mykhaylo Syzon
Yuriy Dmitrenko
Olexander Bilanenko
Vyacheslav Derkach
  Polen
Grzegorz Grzywa
Tomasz Sikora
Kazimier Urbaniak
Wojciech Kozub
1999   Minsk   Russland
Alexei Kobelev
Sergey Prosvirnin
Alexsey Kovyazin
Dmitriy Nikiforov
  Latvia
Oļegs Maļuhins
Gundars Upenieks
Jēkabs Nākums
Ilmārs Bricis
  Estland
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
Margus Ader
2000   Khanty-Mansiysk   Russland
Alexsey Kovyazin
Andrei Prokunin
Dmitriy Nikiforov
Sergey Prosvirnin
  Latvia
Oļegs Maļuhins
Gundars Upenieks
Jēkabs Nākums
Ilmārs Bricis
  Estland
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
Janno Prants
2001   Duszniki-Zdrój   Hviterussland
Alexei Aidarov
Rustam Valiullin
Alexandr Ustinov
Ivan Pesterev
  Latvia
Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Jēkabs Nākums
Gundars Upenieks
  Russland
Alexsey Kovyazin
Dmitriy Nikiforov
Ivan Bogdanov
Alexei Cheparev
2002   Jablonec nad Nisou   Russland
Alexei Kobelev
Pavel Chupriyanov
Sergey Prosvirnin
Dmitriy Nikiforov
  Hviterussland
Ivan Pesterev
Sergej Novikov
Alexandr Ustinov
Vadim Sashurin
  Slovakia
Marek Matiaško
Radovan Cienik
Pavol Novák
Davorín Škvaridlo
2003   Forni Avoltri   Ukraina
Olexander Bilanenko
Andrij Deryzemlja
Alexei Korobeynikov
Vyacheslav Derkach
  Russland
Oleg Rudenko
Alexei Cheparev
Timur Nurmeev
Alexsey Kovyazin
  Slovakia
Marek Matiaško
Radovan Cienik
Davorín Škvaridlo
Pavol Hurajt
2004   Brezno-Osrblie   Hviterussland
Alexandr Syman
Rustam Valiullin
Alexandr Ustinov
Ivan Pesterev
  Russland
Alexey Mironov
Timur Nurmeev
Alexei Cheparev
Sergey Balandin
  Slovakia
Pavol Hurajt
Radovan Cienik
Miroslav Matiaško
Marek Matiaško
2005   Muonio   Tsjekkia
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Miroslav Tomeš
Jaroslav Soukup
  Russland
Alexei Kobelev
Oleg Rudenko
Ivan Bogdanov
Alexander Kachanovski
  Hviterussland
Alexandr Ustinov
Sergej Novikov
Rustam Valiullin
Alexandr Syman

KvinnerRediger

Normaldistanse (4 km)Rediger

Denne øvelsen ble kun avholdt i 1996.

År Sted Gull Sølv Bronse
1996   Hochfilzen   Olessia Toupilenko (RUS)   Gunn Margit Andreassen (NOR)   Liu Jinfeng (CHN)

Sprint (3 km)Rediger

Fra 1996 til 2002 var distansen på 4 km.

År Sted Gull Sølv Bronse
1996   Hochfilzen   Yu Shumei (CHN)   Olessia Toupilenko (RUS)   Inna Sheshkil (KAZ)
1997   Kraków   Olga Nazarova (BLR)   Irina Tananaiko (BLR)   Larisa Timchina (MDA)
1998   Brezno-Osrblie   Nadezhda Talanova (RUS)   Nina Lemesh (UKR)   Adrianna Babik (POL)
1999   Minsk   Svetlana Ishmouratova (RUS)   Natalia Levchenkova (RUS)   Magdalena Grzywa (POL)
2000   Khanty-Mansiysk   Natalya Sokolova (RUS)   Evgenia Mikhaylova (RUS)   Olga Nazarova (BLR)
2001   Duszniki-Zdrój   Natalya Sokolova (RUS)   Evgenia Mikhaylova (RUS)   Olga Nazarova (BLR)
2002   Jablonec nad Nisou   Olga Nazarova (BLR)   Magdalena Grzywa (POL)   Ludmila Arlouskaya (BLR)
2003   Forni Avoltri   Olga Nazarova (BLR)   Olena Zubrilova (BLR)   Inna Kasimova (RUS)
2004   Brezno-Osrblie   Olga Nazarova (BLR)   Oksana Neupokoeva (RUS)   Svetlana Khandohina (BLR)
2005   Muonio   Natalya Sokolova (BLR)   Tatiana Moiseeva (RUS)   Lubov Ermolaeva (RUS)
2006   Ufa   Natalya Sokolova (BLR)   Ekaterina Sidorenko (RUS)   Tatiana Moiseeva (RUS)
2007   Otepää   Natalya Sokolova (BLR)   Elena Khrustaleva (KAZ)   Lyudmyla Pysarenko (UKR)
2008   Haute Maurienne   Ekaterina Sidorenko (RUS)   Lubov Ermolaeva (RUS)   Anastasia Kuznetsova (RUS)
2009   Oberhof   Iryna Babetskaya (BLR)   Olga Nazarova (BLR)   Juliane Döll (GER)

Jaktstart (5 km)Rediger

Fra 1997 til 2002 var distansen på 6 km. Øvelsen ble ikke avholdt i 2007.

År Sted Gull Sølv Bronse
1997   Kraków   Olga Nazarova (BLR)   Olessia Toupilenko (RUS)   Irina Tananaiko (BLR)
1998   Brezno-Osrblie   Martina Schwarzbacherová (SVK)   Nina Lemesh (UKR)   Magdalena Grzywa (POL)
1999   Minsk   Natalya Sokolova (RUS)   Svetlana Ishmouratova (RUS)   Natalia Levchenkova (RUS)
2000   Khanty-Mansiysk   Natalya Sokolova (RUS)   Olga Nazarova (BLR)   Evgenia Mikhaylova (RUS)
2001   Duszniki-Zdrój   Evgenia Mikhaylova (RUS)   Natalya Sokolova (RUS)   Olga Nazarova (BLR)
2002   Jablonec nad Nisou   Olga Nazarova (BLR)   Magdalena Grzywa (POL)   Ludmila Arlouskaya (BLR)
2003   Forni Avoltri   Olga Nazarova (BLR)   Olena Zubrilova (BLR)   Inna Kasimova (RUS)
2004   Brezno-Osrblie   Olga Nazarova (BLR)   Svetlana Khandohina (BLR)   Lubov Ermolaeva (RUS)
2005   Muonio   Natalya Sokolova (BLR)   Tatiana Moiseeva (RUS)   Lubov Ermolaeva (RUS)
2006   Ufa   Tatiana Moiseeva (RUS)   Natalya Sokolova (BLR)   Ekaterina Sidorenko (RUS)
2008   Haute Maurienne   Ekaterina Sidorenko (RUS)   Lubov Ermolaeva (RUS)   Anastasia Kuznetsova (RUS)
2009   Oberhof   Natalya Sokolova (RUS)   Olga Nazarova (BLR)   Elena Khrustaleva (KAZ)

Fellesstart (5 km)Rediger

Denne øvelsen ble første gang avholdt i 2003. Den ble ikke avholdt i 2006, og siste gang avholdt i 2007.

År Sted Gull Sølv Bronse
2003   Forni Avoltri   Tatiana Moiseeva (RUS)   Olga Nazarova (BLR)   Olena Zubrilova (BLR)
2004   Brezno-Osrblie   Olga Nazarova (BLR)   Lubov Ermolaeva (RUS)   Svetlana Khandohina (BLR)
2005   Muonio   Natalya Sokolova (BLR)   Tatiana Moiseeva (RUS)   Olga Nazarova (BLR)
2007   Otepää   Natalya Sokolova (BLR)   Elena Khrustaleva (KAZ)   Natalia Sorokina (RUS)

Stafett (4 × 3 km)Rediger

Denne øvelsen ble første gang avholdt i 1997 og siste gang i 2005. Fra 1997 til 2002 var distansen 4 × 4 km.

År Sted Gull Sølv Bronse
1997   Kraków   Hviterussland
Irina Tananaiko
Natalia Permiakova
Natalia Moroz
Svetlana Paramygina
  Slovakia
Martina Halinárová
Anna Murínová
Marcela Pavkovčeková
Soňa Mihoková
  Polen
Magdalena Grzywa
Iwona Grzywa
Adrianna Babik
Dorota Gruca
1998   Brezno-Osrblie   Hviterussland
Irina Tananaiko
Natalia Ryzhenkova
Natalia Murschtschakina
Svetlana Paramygina
  Slovakia
Martina Schwarzbacherová
Anna Murínová
Tatiana Kutlíková
Marcela Pavkovčeková
  Russland
Olga Palikova
Elena Safarova
Elena Dumnova
Nadezhda Talanova
1999   Minsk   Russland
Natalia Levchenkova
Evgenia Mikhaylova
Natalya Sokolova
Svetlana Ishmouratova
  Hviterussland
Inna Sheshkil
Natalia Permiakova
Irina Tananaiko
Svetlana Paramygina
  Ukraina
Oksana Glova
Oksana Yakovleva
Tetiana Lytovchenko
Irina Merkushina
2000   Khanty-Mansiysk   Hviterussland
Irina Tananaiko
Svetlana Paramygina
Ludmila Arlouskaya
Olga Nazarova
  Russland
Svetlana Dementyeva
Evguenia Koutsepalova
Natalya Sokolova
Evgenia Mikhaylova
USA  USA
Ann Sorenson
Kristina Sabasteanski
Jill Troutner
Nicole Hunt
2001   Duszniki-Zdrój   Russland
Raisa Matveeva
Evgenia Mikhaylova
Natalya Sokolova
Oksana Neupokoeva
  Hviterussland
Irina Tananaiko
Ksenia Zikounkova
Ludmila Arlouskaya
Olga Nazarova
  Ukraina
Tetiana Lytovchenko
Olena Demydenko
Lyudmyla Sahaydak
Olena Zubrilova
2002   Jablonec nad Nisou   Russland
Raisa Matveeva
Natalia Artsybacheva
Olesya Fedoseeva
Lubov Ermolaeva
  Hviterussland
Olena Zubrilova
Ksenia Zikounkova
Ludmila Arlouskaya
Olga Nazarova
  Tsjekkia
Pavla Matyášová
Zdeňka Vejnarová
Irena Česneková
Kateřina Holubcová
2003   Forni Avoltri   Hviterussland
Ekaterina Ivanova
Olena Zubrilova
Liudmila Ananko
Olga Nazarova
  Russland
Inna Kasimova
Oksana Neupokoeva
Natalia Artsybacheva
Tatiana Moiseeva
  Italia
Maryke Ciaramidaro
Romina Demetz
Katja Haller
Dominique Vallet
2004   Brezno-Osrblie   Hviterussland
Svetlana Khandohina
Ekaterina Ivanova
Liudmila Kalinchik
Olga Nazarova
  Russland
Lubov Ermolaeva
Anna Sotnikova
Natalia Artsybacheva
Oksana Neupokoeva
  Slovakia
Zuzana Hasillová
Anna Murínová
Petra Slezáková
Soňa Mihoková
2005   Muonio   Hviterussland
Ekaterina Ivanova
Olga Nazarova
Ksenia Zikounkova
Natalya Sokolova
  Russland
Lubov Ermolaeva
Evgenia Mikhaylova
Ekaterina Sidorenko
Tatiana Moiseeva
  Tsjekkia
Tereza Hlavsová
Pavla Matyášová
Klára Moravcová
Michaela Balatková

BlandetRediger

Stafett (2 × 3 km + 2 × 4 km)Rediger

Denne øvelsen ble kun avholdt i 2006 og 2007.

År Sted Gull Sølv Bronse
2006   Ufa   Russland
Ekaterina Sidorenko
Evgenia Mikhaylova
Dmitriy Nikiforov
Sergey Balandin
  Tsjekkia
Pavla Matyášová
Zdeňka Vejnarová
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
  Hviterussland
Tatyana Shyntar
Natalya Sokolova
Alexandr Ustinov
Vitalii Pertzev
2007   Otepää   Russland
Evgenia Mikhaylova
Anna Sorokina
Alexey Katrenko
Ivan Bogdanov
  Ukraina
Svetlana Krykonchuk
Lyudmyla Pysarenko
Oleg Berezhnoy
Olexander Bilanenko
  Tsjekkia
Pavla Matyášová
Zdeňka Vejnarová
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec

RulleskiRediger

HerrerRediger

Sprint (10 km)Rediger

År Sted Gull Sølv Bronse
2006   Ufa   Maxim Tchoudov (RUS)   Ondřej Moravec (CZE)   Danilo Kodela (SLO)
2007   Otepää   Mikhail Kochkin (RUS)   Maxim Tchoudov (RUS)   Roland Lessing (EST)
2008   Haute Maurienne   Simon Fourcade (FRA)   Vincent Defrasne (FRA)   Kirill Shcherbakov (RUS)
2009   Oberhof   Christoph Stephan (GER)   Michael Rösch (GER)   Christoph Knie (GER)
2010   Duszniki-Zdrój   Dušan Šimočko (SVK)   Matej Kazar (SVK)   Andrejs Rastorgujevs (LAT)
2011   Nové Město   Dmitrij Jarosjenko (RUS)   Olexander Bilanenko (UKR)   Vladimir Iliev (BUL)
2012   Ufa   Maxim Tchoudov (RUS)   Aleksej Volkov (RUS)   Anton Sjipulin (RUS)
2013   Forni Avoltri   Lukas Hofer (ITA)   Tomáš Hasilla (SVK)   Simon Kočevar (SLO)
2014   Tjumen   Ondřej Moravec (CZE)   Michael Rösch (BEL)   Martin Otčenáš (SVK)
2015   Cheile Grădiștei   Vladimir Iliev (BUL)   Artem Pryma (UKR)   Martin Otčenáš (SVK)

Jaktstart (12.5 km)Rediger

År Sted Gull Sølv Bronse
2006   Ufa   Maxim Tchoudov (RUS)   Krzysztof Pływaczyk (POL)   Maksim Sokovnin (RUS)
2007   Otepää   Aleksander Grizman (RUS)   Maxim Tchoudov (RUS)   Mikhail Kochkin (RUS)
2008   Haute Maurienne   Simon Fourcade (FRA)   Vincent Defrasne (FRA)   Matthias Simmen (SUI)
2009   Oberhof   Michael Rösch (GER)   Christoph Stephan (GER)   Alexander Wolf (GER)
2010   Duszniki-Zdrój   Matej Kazar (SVK)   Timofey Lapshin (RUS)   Andrejs Rastorgujevs (LAT)
2011   Nové Město   Dmitrij Jarosjenko (RUS)   Olexander Bilanenko (UKR)   Krasimir Anev (BUL)
2012   Ufa   Aleksej Volkov (RUS)   Maxim Tchoudov (RUS)   Andrei Makoveev (RUS)
2013   Forni Avoltri   Klemen Bauer (SLO)   Lukas Hofer (ITA)   Markus Windisch (ITA)
2014   Tjumen   Michael Rösch (BEL)   Klemen Bauer (SLO)   Krasimir Anev (BUL)
2015   Cheile Grădiștei   Martin Otčenáš (SVK)   Artem Pryma (UKR)   Matej Kazar (SVK)

KvinnerRediger

Sprint (7.5 km)Rediger

År Sted Gull Sølv Bronse
2006   Ufa   Svetlana Tchernousova (RUS)   Marina Bortchoukova (RUS)   Lenka Faltusová (CZE)
2007   Otepää   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Lilia Efremova (UKR)   Tetiana Rud (UKR)
2008   Haute Maurienne   Teja Gregorin (SLO)   Marie-Laure Brunet (FRA)   Maria Kossinova (RUS)
2009   Oberhof   Magdalena Neuner (GER)   Maria Kossinova (RUS)   Natalia Levchenkova (MDA)
2010   Duszniki-Zdrój   Krystyna Pałka (POL)   Agnieszka Cyl (POL)   Ľubomíra Kalinová (SVK)
2011   Nové Město   Vita Semerenko (UKR)   Krystyna Pałka (POL)   Jana Gereková (SVK)
2012   Ufa   Olga Zajtseva (RUS)   Vita Semerenko (UKR)   Olga Vilukhina (RUS)
2013   Forni Avoltri   Dorothea Wierer (ITA)   Jitka Landová (CZE)   Karin Oberhofer (ITA)
2014   Tjumen   Teja Gregorin (SLO)
  Krystyna Guzik (POL)
  Tang Jialin (CHN)
2015   Cheile Grădiștei   Olga Abramova (UKR)   Monika Hojnisz (POL)   Magdalena Gwizdoń (POL)

Jaktstart (10 km)Rediger

År Sted Gull Sølv Bronse
2006   Ufa   Elena Davgul (RUS)   Svetlana Tchernousova (RUS)   Krystyna Pałka (POL)
2007   Otepää   Kaisa Mäkäräinen (FIN)   Tetiana Rud (UKR)   Jana Romanova (RUS)
2008   Haute Maurienne   Teja Gregorin (SLO)   Marie-Laure Brunet (FRA)   Natalia Levchenkova (MDA)
2009   Oberhof   Magdalena Neuner (GER)   Teja Gregorin (SLO)   Oksana Khvostenko (UKR)
2010   Duszniki-Zdrój   Agnieszka Cyl (POL)   Krystyna Pałka (POL)   Magdalena Gwizdoń (POL)
2011   Nové Město   Krystyna Pałka (POL)   Vita Semerenko (UKR)   Weronika Nowakowska-Ziemniak (POL)
2012   Ufa   Vita Semerenko (UKR)   Olga Zajtseva (RUS)   Olena Pidhrusjna (UKR)
2013   Forni Avoltri   Jitka Landová (CZE)   Anna Boulygina (RUS)   Victoria Padial Hernández (SPA)
2014   Tjumen   Teja Gregorin (SLO)   Vita Semerenko (UKR)   Tang Jialin (CHN)
2015   Cheile Grădiștei   Olga Abramova (UKR)   Monika Hojnisz (POL)   Julija Dzjyma (UKR)

BlandetRediger

Stafett (2 × 6 km + 2 × 7.5 km)Rediger

År Sted Gull Sølv Bronse
2008   Haute Maurienne   Frankrike
Marie-Laure Brunet
Sandrine Bailly
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
  Slovenia
Teja Gregorin
Andreja Mali
Janez Marič
Vasja Rupnik
  Italia
Michela Ponza
Katja Haller
Christian Martinelli
Markus Windisch
2009   Oberhof   Tyskland
Magdalena Neuner
Tina Bachmann
Christoph Stephan
Michael Rösch
  Russland
Anna Bogaliy-Titovets
Oksana Neupokoeva
Anton Sjipulin
Victor Vasilyev
  Slovakia
Jana Gereková
Anastasija Kuzmina
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
2010   Duszniki-Zdrój   Polen
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Tomasz Sikora
Mirosław Kobus
  Russland
Maria Demidova
Evgeniya Sedova
Andrei Makoveev
Jevgenij Garanitsjev
  Slovakia
Jana Gereková
Ľubomíra Kalinová
Matej Kazar
Dušan Šimočko
2011   Nové Město   Russland
Galina Nechkasova
Olga Abramova
Anton Sjipulin
Dmitrij Jarosjenko
  Ukraina
Olena Pidhrusjna
Valentyna Semerenko
Andrij Deryzemlja
Olexander Bilanenko
  Slovakia
Anastasija Kuzmina
Jana Gereková
Miroslav Matiaško
Pavol Hurajt
2012   Ufa   Russland
Svetlana Sleptsova
Olga Zajtseva
Aleksej Volkov
Anton Sjipulin
  Ukraina
Vita Semerenko
Valentyna Semerenko
Oleg Berezhnoy
Andrij Deryzemlja
  Tsjekkia
Jitka Landová
Lea Johanidesová
Tomáš Krupčík
Ondřej Exler
2013   Forni Avoltri   Russland
Alexandra Alikina
Olga Shesterikova
Aleksandr Shreider
Andrei Prokunin
  Italia
Alexia Runggaldier
Nicole Gontier
Benjamin Plaickner
Giuseppe Montello
  Slovakia
Paulína Fialková
Terézia Poliaková
Matej Kazar
Miroslav Matiaško
2014   Tjumen   Tsjekkia
Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
  Ukraina
Iryna Varvynets
Valentyna Semerenko
Artem Pryma
Serhij Semenov
  Slovenia
Andreja Mali
Teja Gregorin
Klemen Bauer
Lenart Oblak
2015   Cheile Grădiștei   Russland
Ekaterina Avvakumova
Olga Kalina
Sergey Klyachin
Sergey Korastylev
  Bulgaria
Emilia Yordanova
Desislava Stojanova
Anton Sinapov
Vladimir Iliev
  Romania
Luminiţa Pişcoran
Réka Ferencz
Gheorghe Pop
Cornel Puchianu

See alsoRediger