VM i skiskyting 2021 – Sprint menn

10 km sprint for menn under VM i skiskyting 2021 ble arrangert 12. februar 2021.[1][2]

VM i skiskyting 2021
Biathlon pictogram.svg
Normaldistanse   menn   kvinner
Sprint   menn   kvinner
Jaktstart   menn   kvinner
Fellesstart   menn   kvinner
Stafett   menn   kvinner
Miksstafett   lag   par

ResultaterRediger

Rennet startet kl. 14:30.[3]

Plass Startnr. Navn Land Strafferunder Tid Diff.
  6 Martin Ponsiluoma Sverige  Sverige 0 (0+0) 24:41.1
  62 Simon Desthieux Frankrike  Frankrike 0 (0+0) 24:52.3 +11.2
  33 Émilien Jacquelin Frankrike  Frankrike 1 (1+0) 24:54.0 +12.9
4 59 Johannes Dale Norge  Norge 1 (0+1) 25:03.5 +22.4
5 28 Johannes Thingnes Bø Norge  Norge 2 (2+0) 25:03.6 +22.5
6 16 Quentin Fillon Maillet Frankrike  Frankrike 1 (1+0) 25:05.0 +23.9
7 9 Sturla Holm Lægreid Norge  Norge 0 (0+0) 25:06.8 +25.7
8 26 Sebastian Samuelsson Sverige  Sverige 1 (0+1) 25:07.8 +26.7
9 13 Tarjei Bø Norge  Norge 1 (0+1) 25:09.3 +28.2
10 50 Eduard Latypov RBU  RBU 1 (0+1) 25:14.4 +33.3
11 52 Michal Krčmář Tsjekkia  Tsjekkia 0 (0+0) 25:18.8 +37.7
12 24 Jake Brown USA  USA 0 (0+0) 25:25.9 +44.8
13 2 Lukas Hofer Italia  Italia 1 (0+1) 25:28.7 +47.6
14 89 Antonin Guigonnat Frankrike  Frankrike 1 (0+1) 25:30.1 +49.0
15 21 Andrejs Rastorgujevs Latvia  Latvia 1 (0+1) 25:35.0 +53.9
16 20 Simon Eder Østerrike  Østerrike 0 (0+0) 25:37.5 +56.4
17 48 Christian Gow Canada  Canada 0 (0+0) 25:39.0 +57.9
18 22 Jesper Nelin Sverige  Sverige 1 (0+1) 25:41.2 +1:00.1
19 4 Matvej Jelisejev RBU  RBU 0 (0+0) 25:42.7 +1:01.6
20 93 Artem Pryma Ukraina  Ukraina 1 (1+0) 25:42.9 +1:01.8
21 37 Didier Bionaz Italia  Italia 0 (0+0) 25:44.1 +1:03.0
22 5 Florent Claude Belgia  Belgia 0 (0+0) 25:45.5 +1:04.4
23 46 Dmytro Pidrutsjnyj Ukraina  Ukraina 2 (1+1) 25:46.1 +1:05.0
24 103 Maksim Varabei Belarus  Belarus 1 (0+1) 25:51.8 +1:10.7
25 15 Miha Dovžan   Slovenia 0 (0+0) 25:56.0 +1:14.9
26 12 Aleksandr Loginov RBU  RBU 2 (1+1) 25:56.1 +1:15.0
27 87 Thomas Bormolini Italia  Italia 1 (0+1) 25:58.8 +1:17.7
28 32 Tero Seppälä Finland  Finland 2 (0+2) 26:00.2 +1:19.1
29 39 Olli Hiidensalo Finland  Finland 1 (1+0) 26:00.7 +1:19.6
30 97 Bogdan Tsymbal Ukraina  Ukraina 0 (0+0) 26:01.5 +1:20.4
31 64 Peppe Femling Sverige  Sverige 1 (0+1) 26:02.0 +1:20.9
32 36 Sergej Botsjarnikov Belarus  Belarus 1 (0+1) 26:08.0 +1:26.9
33 66 Anton Smolski Belarus  Belarus 2 (2+0) 26:15.6 +1:34.5
34 10 Dominik Windisch Italia  Italia 3 (1+2) 26:16.6 +1:35.5
35 23 Jakov Fak   Slovenia 2 (1+1) 26:18.1 +1:37.0
36 18 Arnd Peiffer   Tyskland 2 (0+2) 26:18.3 +1:37.2
37 27 Michal Šíma Slovakia  Slovakia 0 (0+0) 26:21.4 +1:40.3
38 98 David Komatz Østerrike  Østerrike 1 (0+1) 26:24.1 +1:43.0
39 31 Benedikt Doll   Tyskland 4 (2+2) 26:24.8 +1:43.7
40 14 Karol Dombrovski Litauen  Litauen 1 (0+1) 26:26.5 +1:45.4
41 35 Fabien Claude Frankrike  Frankrike 3 (1+2) 26:27.1 +1:46.0
42 30 Mihail Usov Moldova  Moldova 1 (0+1) 26:29.0 +1:47.9
43 61 Rene Zahkna Estland  Estland 0 (0+0) 26:29.3 +1:48.2
44 88 Martin Jäger Sveits  Sveits 2 (0+2) 26:30.4 +1:49.3
45 70 Johannes Kühn   Tyskland 4 (0+4) 26:38.4 +1:57.3
46 83 Leif Nordgren USA  USA 1 (0+1) 26:40.2 +1:59.1
47 81 Tuomas Harjula Finland  Finland 1 (1+0) 26:40.6 +1:59.5
48 95 Trevor Kiers Canada  Canada 1 (1+0) 26:41.2 +2:00.1
49 63 Dimitar Gerdzhikov   Bulgaria 1 (1+0) 26:41.3 +2:00.2
50 100 Niklas Hartweg Sveits  Sveits 2 (1+1) 26:42.6 +2:01.5
51 56 Rok Tršan   Slovenia 0 (0+0) 26:43.4 +2:02.3
52 54 Felix Leitner Østerrike  Østerrike 3 (1+2) 26:44.2 +2:03.1
53 76 Anton Babikov RBU  RBU 1 (0+1) 26:47.5 +2:06.4
54 91 Klemen Bauer   Slovenia 1 (1+0) 26:47.9 +2:06.8
55 73 Ondřej Moravec Tsjekkia  Tsjekkia 1 (0+1) 26:49.1 +2:08.0
56 86 Adam Runnalls Canada  Canada 2 (0+2) 26:49.3 +2:08.2
57 29 Vladimir Iliev   Bulgaria 3 (3+0) 26:52.3 +2:11.2
59 34 Tsukasa Kobonoki Japan  Japan 1 (0+1) 26:55.5 +2:14.4
59 55 Thierry Langer Belgia  Belgia 3 (0+3) 26:55.6 +2:14.5
60 44 George Buta Romania  Romania 1 (1+0) 26:56.5 +2:15.4
61 60 Krešimir Crnković Kroatia  Kroatia 1 (1+0) 26:56.6 +2:15.5
62 11 Benjamin Weger Sveits  Sveits 3 (2+1) 26:57.1 +2:16.0
63 43 Vytautas Strolia Litauen  Litauen 3 (1+2) 26:58.9 +2:17.8
64 96 Said Karimulla Khalili RBU  RBU 2 (2+0) 27:00.1 +2:19.0
65 8 Grzegorz Guzik Polen  Polen 2 (2+0) 27:01.2 +2:20.1
66 41 Erik Lesser   Tyskland 2 (0+2) 27:02.7 +2:21.6
67 78 Julian Eberhard Østerrike  Østerrike 4 (1+3) 27:04.7 +2:23.6
68 19 Jakub Štvrtecký Tsjekkia  Tsjekkia 3 (1+2) 27:08.3 +2:27.2
69 69 Tomáš Hasilla Slovakia  Slovakia 2 (0+2) 27:10.4 +2:29.3
70 80 Vladislav Kirejev Kasakhstan  Kasakhstan 0 (0+0) 27:11.5 +2:30.4
71 75 Anton Sinapov   Bulgaria 3 (2+1) 27:21.2 +2:40.1
72 101 Paul Schommer USA  USA 2 (2+0) 27:22.6 +2:41.5
73 57 Jeremy Finello Sveits  Sveits 4 (1+3) 27:22.9 +2:41.8
74 51 Pavel Magazeev Moldova  Moldova 1 (1+0) 27:25.3 +2:44.2
75 49 Campbell Wright New Zealand  New Zealand 3 (1+2) 27:26.9 +2:45.8
76 82 Tomas Kaukenas Litauen  Litauen 3 (1+2) 27:30.1 +2:49.0
77 3 Scott Gow Canada  Canada 5 (3+2) 27:38.2 +2:57.1
78 7 Anton Dudtsjenko Ukraina  Ukraina 3 (2+1) 27:38.8 +2:57.7
79 68 Sean Doherty USA  USA 4 (2+2) 27:42.9 +3:01.8
80 74 Šimon Bartko Slovakia  Slovakia 4 (3+1) 27:47.5 +3:06.4
81 25 Aleksandr Mukhin Kasakhstan  Kasakhstan 3 (2+1) 27:49.6 +3:08.5
82 84 Antonio Flore Romania  Romania 2 (2+0) 27:55.2 +3:14.1
83 42 Kosuke Ozaki Japan  Japan 3 (1+2) 27:55.8 +3:14.7
84 102 Mikuláš Karlík Tsjekkia  Tsjekkia 5 (2+3) 28:04.1 +3:23.0
85 17 Cornel Puchianu Romania  Romania 4 (1+3) 28:08.1 +3:27.0
86 92 Dzmitry Lazouski Belarus  Belarus 1 (0+1) 28:13.3 +3:32.2
87 104 Danil Beletskij Kasakhstan  Kasakhstan 1 (0+1) 28:14.7 +3:33.6
88 40 Andrzej Nędza-Kubiniec Polen  Polen 3 (1+2) 28:17.5 +3:36.4
89 53 Edgars Mise Latvia  Latvia 3 (2+1) 28:19.7 +3:38.6
90 90 Raido Ränkel Estland  Estland 4 (2+2) 28:21.9 +3:40.8
91 71 Damir Rastić Serbia  Serbia 2 (0+2) 28:22.0 +3:40.9
92 1 Kalev Ermits Estland  Estland 3 (1+2) 28:22.4 +3:41.3
93 99 Blagoy Todev   Bulgaria 3 (0+3) 28:23.0 +3:41.9
94 94 Tom Lahaye-Goffart Belgia  Belgia 3 (1+2) 28:56.6 +4:15.5
95 85 Roberts Slotiņš Latvia  Latvia 4 (3+1) 28:59.5 +4:18.4
96 47 Kim Yong-gyu Sør-Korea  Sør-Korea 2 (1+1) 29:06.4 +4:25.3
97 79 Kim Sang-rea Sør-Korea  Sør-Korea 0 (0+0) 29:42.1 +5:01.0
98 38 Apostolos Angelis Hellas  Hellas 4 (2+2) 29:45.0 +5:03.9
99 72 Marcin Szwajnos Polen  Polen 4 (1+3) 29:49.7 +5:08.6
100 65 Vinny Fountain Storbritannia  Storbritannia 4 (1+3) 29:51.8 +5:10.7
101 45 Roberto Piqueras Spania  Spania 4 (2+2) 30:09.7 +5:28.6
102 77 Nikolaos Tsourekas Hellas  Hellas 3 (1+2) 30:46.5 +6:05.4
103 67 Soma Gyallai Ungarn  Ungarn 6 (3+3) 32:23.2 +7:42.1
104 58 Stavre Jada   Nord-Makedonia 3 (3+0) 32:56.5 +8:15.4

ReferanserRediger