Åpne hovedmenyen
VM i padling 2019
Generell informasjon
ArrangørInternational Canoe Federation
VertsbySzeged
VertslandUngarn Ungarn
Arena(er)Szeged
Dato21. - 25. august 2019
Utgavenummer40
Nettsted Offisielt nettsted (hu)Redigere på wikidata

VM i padling 2019 ble arrangert i Szeged i Ungarn fra 21. til 25. august 2019.[1]

MedaljevinnereRediger

MennRediger

     Ikke OL-klasser

KanoRediger

Øvelser Gull Sølv Bronse
C–1 200 m   Henrikas Žustautas (LTU) 39.36   Artsem Kozyr (BLR) 40.08   Zaza Nadiradze (GEO) 40.24
C–1 500 m   Sebastian Brendel (GER) 1:53.59   Angel Kodinov (BUL) 1:54.49   Oleg Tarnovschi (MDA) 1:54.94
C–1 1000 m   Isaquias Queiroz (BRA) 3:59.23   Tomasz Kaczor (POL) 4:00.92   Adrien Bart (FRA) 4:01.55
C–1 5000 m   Sebastian Brendel (GER) 22:15.86   Balázs Adolf (HUN) 22:19.15   Fernando Jorge (CUB) 22:30.46
C–2 200 m Spania  Spania
Alberto Pedrero
Pablo Graña
36.06 Polen  Polen
Michał Łubniewski
Arsen Śliwiński
36.18 Usbekistan  Usbekistan
Artur Guliev
Elyorjon Mamadaliev
36.42
C–2 500 m Kina  Kina
Li Qiang
Xing Song
1:37.33 Ungarn  Ungarn
Jonatán Hajdu
Ádám Fekete
1:38.41 Spania  Spania
Sete Benavides
Antoni Segura
1:38.97
C–2 1000 m Kina  Kina
Liu Hao
Wang Hao
3:40.55 Cuba  Cuba
Serguey Torres
Fernando Jorge
3:41.46 Brasil  Brasil
Erlon Silva
Isaquias Queiroz
3:44.34
C–4 500 m Russland  Russland
Ivan Shtyl
Pavel Petrov
Viktor Melantyev
Mikhail Pavlov
1:34.69   Tyskland
Jan Vandrey
Conrad-Robin Scheibner
Tim Hecker
Moritz Adam
1:35.83 Hviterussland  Hviterussland
Andrei Bahdanovich
Evgeniy Tengel
Maksim Krysko
Vitali Asetski
1:37.14

KajakkRediger

Øvelser Gull Sølv Bronse
K–1 200 m   Liam Heath (GBR) 34.86   Strahinja Stefanović (SRB) 35.04   Carlos Garrote (ESP) 35.12
K–1 500 m   Tom Liebscher (GER) 1:35.04   Mikita Borykau (BLR) 1:35.19   Maxim Spesivtsev (RUS) 1:35.49
K–1 1000 m   Bálint Kopasz (HUN) 3:36.07   Josef Dostál (CZE) 3:37.31   Fernando Pimenta (POR) 3:37.63
K–1 5000 m   Aleh Yurenia (BLR) 19:54.07   Max Hoff (GER) 19:57.56   Fernando Pimenta (POR) 20:19.94
K–2 200 m Russland  Russland
Yury Postrigay
Alexander Dyachenko
33.05 Polen  Polen
Piotr Mazur
Bartosz Grabowski
33.10 Ungarn  Ungarn
Márk Balaska
Levente Apagyi
33.30
K–2 500 m Hviterussland  Hviterussland
Stanislau Daineka
Dzmitry Natynchyk
1:33.13 Spania  Spania
Pelayo Roza
Pedro Vázquez
1:33.48   Tyskland
Marcus Gross
Martin Hiller
1:34.50
K–2 1000 m   Tyskland
Max Hoff
Jacob Schopf
3:20.53 Spania  Spania
Francisco Cubelos
Íñigo Peña
3:21.79 Frankrike  Frankrike
Cyrille Carré
Étienne Hubert
3:22.96
K–4 500 m   Tyskland
Tom Liebscher
Ronald Rauhe
Max Rendschmidt
Max Lemke
1:19.26 Spania  Spania
Saúl Craviotto
Carlos Arévalo
Rodrigo Germade
Marcus Walz
1:19.77 Slovakia  Slovakia
Erik Vlček
Adam Botek
Csaba Zalka
Samuel Baláž
1:20.96
K–4 1000 m   Tyskland
Lukas Reuschenbach
Felix Frank
Jakob Thordsen
Tobias-Pascal Schultz
Russland  Russland
Vasily Pogreban
Aleksei Vostrikov
Oleg Siniavin
Igor Kalashnikov
Slovakia  Slovakia
Gábor Jakubík
Juraj Tarr
Denis Myšák
Ákos Gacsal

KvinnerRediger

     Ikke OL-klasser

KanoRediger

Øvelser Gull Sølv Bronse
C–1 200 m   Nevin Harrison (USA) 49.30   Olesia Romasenko (RUS) 49.74   Alena Nazdrova (BLR) 49.99
C–1 500 m   Alena Nazdrova (BLR) 2:00.73   Ksenia Kurach (RUS) 2:01.64   Anastasiia Chetverikova (UKR) 2:03.83
C–1 5000 m   Volha Klimava (BLR) 25:34.67   María Mailliard (CHI) 25:56.41   Zhang Yajue (CHN) 26:14.90
C–2 200 m Kina  Kina
Lin Wenjun
Zhang Luqi
44.69 Ungarn  Ungarn
Kincső Takács
Virág Balla
45.16 Usbekistan  Usbekistan
Dilnoza Rakhmatova
Nilufar Zokirova
46.60
C–2 500 m Kina  Kina
Sun Mengya
Xu Shixiao
2:02.81 Ungarn  Ungarn
Kincső Takács
Virág Balla
2:04.49 Hviterussland  Hviterussland
Volha Klimava
Nadzeya Makarchanka
2:07.74

KajakkRediger

Øvelser Gull Sølv Bronse
K–1 200 m   Lisa Carrington (NZL) 39.39   Marta Walczykiewicz (POL) 41.33   Emma Jørgensen (DEN) 41.34
  Teresa Portela (ESP)
K–1 500 m   Lisa Carrington (NZL) 1:55.76   Volha Khudzenka (BLR) 1:57.39   Danuta Kozák (HUN) 1:58.01
K–1 1000 m   Tamara Csipes (HUN) 4:07.90   Justyna Iskrzycka (POL) 4:09.26   Lizzie Broughton (GBR) 4:10.44
K–1 5000 m   Dóra Bodonyi (HUN) 22:03.23   Tabea Medert (GER) 22:03.85   Maryna Litvinchuk (BLR) 22:04.08
K–2 200 m Hviterussland  Hviterussland
Maryna Litvinchuk
Volha Khudzenka
36.21 Slovenia  Slovenia
Špela Ponomarenko Janić
Anja Osterman
36.72 Ungarn  Ungarn
Blanka Kiss
Anna Lucz
36.97
K–2 500 m Hviterussland  Hviterussland
Maryna Litvinchuk
Volha Khudzenka
1:42.55 Polen  Polen
Karolina Naja
Anna Puławska
1:43.34 Slovenia  Slovenia
Špela Ponomarenko Janić
Anja Osterman
1:44.21
K–2 1000 m Ungarn  Ungarn
Erika Medveczky
Réka Hagymási
3:34.23   Tyskland
Tabea Medert
Sarah Brüßler
3:35.59 Mexico  Mexico
Karina Alanís
Maricela Montemayor
3:40.91
K–4 500 m Ungarn  Ungarn
Dóra Bodonyi
Erika Medveczky
Tamara Csipes
Alida Dóra Gazsó
1:32.91 Hviterussland  Hviterussland
Maryna Litvinchuk
Volha Khudzenka
Nadzeya Liapeshka
Marharyta Makhneva
1:33.69 Polen  Polen
Karolina Naja
Anna Puławska
Katarzyna Kołodziejczyk
Helena Wiśniewska
1:34.77

ReferanserRediger

Eksterne lenkerRediger