VM i friidrett 2013 – Tresteg damer

Øvelser ved
VM i friidrett 2013

Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 m hekk kvinner
110 m hekk menn
400 m hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4×100 m stafett menn kvinner
4×400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Maraton menn kvinner
20 km kappgang menn kvinner
50 km kappgang menn
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Sammensatte øvelser
Sjukamp kvinner
Tikamp menn

Øvelsen Tresteg damer ved VM i friidrett 2013 ble avholdt på Luzhniki Stadium i Moskva 13. august (kvalifisering) og 15. august (finale).[1]

Norge var ikke representert i øvelsen.

MedaljevinnereRediger

Gull Sølv Bronse
Caterine Ibargüen
  Colombia
Ekaterina Koneva
  Russland
Olha Saladukha
  Ukraina

ProgramRediger

Dato Starttid Runde
13. august 2013 11.25 Kvalifisering
15. august 2013 19.40 Finale

ResultaterRediger

Nøkkel: Q Direktekvalifisert q Blant de 12 beste utøverne NR Nasjonal rekord PB Personlig rekord SB Årsbeste

KvalifiseringRediger

Kvalifisering: Utøverne som klarte direktekvalifiseringskravet på 14,30 m (Q) eller utøvere blant de 12 beste utøverne (q) fikk videre til final.[2]

Plass Gruppe Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 Resultat Kommentarer
1 A Olha Saladukha   Ukraina 13.95 14.69 14.69 Q
2 B Caterine Ibargüen   Colombia 14.52 14.52 Q
3 A Hanna Knyazyeva   Israel x x 14.46 14.46 Q
4 B Anna Pyatykh   Russland 13.80 x 14.34 14.34 Q
5 A Kimberly Williams   Jamaica 14.25 14.36 14.36 Q
6 B Ekaterina Koneva   Russland 13.32 14.30 14.30 Q
7 A Irina Gumenyuk   Russland 14.30 14.30 Q
8 A Mabel Gay   Cuba 13.99 13.95 14.17 14.17 q
9 B Snežana Rodić   Slovenia 13.73 x 14.17 14.17 q
10 B Anna Jagaciak   Polen x 13.21 13.96 13.96 q
11 B Athanasia Perra   Hellas x 13.85 13.92 13.92 q
12 A Dana Velďáková   Slovakia x 13.88 13.85 13.88 q
13 A Keila Costa   Brasil 13.82 13.80 13.67 13.82
14 B Simona La Mantia   Italia 13.57 x 13.80 13.80
15 A Niki Panetta   Hellas 13.04 13.69 13.52 13.69
16 B Ruslana Tsykhotska   Ukraina 13.51 x x 13.51
17 B Baya Rahouli   Algerie x 13.41 x 13.41
18 A Irina Litvinenko Ektova   Kasakhstan x 13.09 13.37 13.37
19 A Anastasiya Juravleva   Usbekistan 13.03 13.32 x 13.32
20 A Sarah Nambawa   Uganda x x 13.31 13.31
21 B Natallia Viatkina   Hviterussland 13.19 x 13.02 13.19

FinaleRediger

Finalen ble avholdt fra kl 19.40.[3]

Plass Navn Nasjonalitet #1 #2 #3 #4 #5 #6 Resultat Kommentarer
  1 Caterine Ibargüen   Colombia x 14.85 14.69 14.83 x x 14.85 Årsbeste i verden
  2 Ekaterina Koneva   Russland 14.29 14.81 14.59 14.33 14.79 12.18 14.81
  3 Olha Saladukha   Ukraina 14.42 14.65 14.33 14.51 14.60 14.49 14.65
4 Kimberly Williams   Jamaica x 13.98 14.17 14.62 x x 14.62 PB
5 Mabel Gay   Cuba 14.28 14.38 13.83 14.45 14.29 x 14.45 SB
6 Hanna Knyazyeva   Israel 14.33 14.19 x x 14.14 x 14.33
7 Anna Pyatykh   Russland 14.29 11.68 14.08 14.21 14.22 14.20 14.29
8 Irina Gumenyuk   Russland x x 14.15 x 13.98 x 14.15
9 Snežana Rodić   Slovenia 13.75 x 14.13 14.13
10 Anna Jagaciak   Polen 13.65 13.95 13.65 13.95
11 Dana Velďáková   Slovakia x 13.84 13.60 13.84
12 Athanasia Perra   Hellas x 13.75 13.55 13.75

ReferanserRediger

Eksterne lenkerRediger