Ungarn under VM i svømmesport 2023

Ungarn deltok under VM i svømmesport 2023 i Fukuoka i Japan fra 14. juli til 30. juli 2023.

Ungarn under VM i svømmesport
Ungarns flagg
Ungarns flagg
FINA–kode   HUN
Ungarn under VM i svømmesport 2023 i Fukuoka, Japan
Deltakere 23 i 4 idretter
Medaljer: Gull
1
Sølv
0
Bronse
0
Totalt
1
VM i svømmesport
1973 · 1975 · 1978 · 1982 · 1986 · 1991 · 1994 · 1998 · 2001 · 2003 · 2005 · 2007 · 2009 · 2011 · 2013 · 2015 · 2017 · 2019 · 2022 · 2023 · 2024

Medaljevinnere (utvalg)

rediger
Medalje Navn Sport Øvelse Dato
  Hubert Kós Svømming 200 m rygg kvinner 28. juli

Svømming

rediger

Ungarn stilte med 26 svømmere. Kristóf Milák var opprinnelig påmeldt, men trakk seg av helsemessige årsaker.[1]

Menn
Utøver Øvelse Forsøksheat Semifinale Finale
Tid Plass Tid Plass Tid Plass
Dávid Betlehem 800 meter fri 7.47,02 12 N/A Gikk ikke videre
1500 meter fri
Balázs Holló 400 meter individuell medley 4:12.77 7 Q N/A 4:15.17 8
Hubert Kós 100 meter rygg 53,12 NR 2 Q 53,17 6 Q 53,11 NR 7
200 meter rygg 1.57,27 3 Q 1.55,99 3 Q 1.54,14 NR  
100 meter butterfly
200 meter individuell medley DNS
Benedek Kovács 100 meter rygg 54.24 21 Gikk ikke videre
200 meter rygg
Richárd Márton 200 meter butterfly 1:56.03 14 Q 1:54.54 6 Q
Nándor Németh 100 meter fri 48,21 =14 Q
200 meter fri 1.47,11 23 Gikk ikke videre
Kristóf Rasovszky 400 meter fri 3.46,56 10 N/A Gikk ikke videre
800 meter fri 7.47,93 15 N/A Gikk ikke videre
1500 meter fri
Szebasztián Szabó 50 meter fri
100 meter fri 48,36 17 Gikk ikke videre
50 meter butterfly 23.27 =9 Q 23.16 =10 Gikk ikke videre
Áron Székely 50 meter rygg
Ádám Telegdy 200 meter individuell medley 2.01,82 26 Startet ikke
400 meter individuell medley 4.21,29 19 N/A Gikk ikke videre
Dániel Mészáros
Dániel Mészáros
Nándor Németh
Dániel Mészáros
Szebasztián Szabó
Hubert Kós
4 × 100 meter fri stafett 3.14,42 11 N/A Gikk ikke videre
Kvinner
Utøver Øvelse Forsøksheat Semifinale Finale
Tid Plass Tid Plass Tid Plass
Katalin Burián 200 meter rygg
Bettina Fábián 400 meter fri 4:12.83 23 N/A Gikk ikke videre
800 meter fri
Nóra Flück 1500 meter fri 16.34,63 22 N/A Gikk ikke videre
Zsuzsanna Jakabos 100 meter butterfly 1:01.51 30 Gikk ikke videre
200 meter butterfly 2:10.73 14 Q
400 meter individuell medley
Boglárka Kapás 200 meter butterfly 2:10.18 13 Q
Ajna Késely 200 meter fri 1.58,99 21 Gikk ikke videre
400 meter fri 4:07.08 9 N/A Gikk ikke videre
800 meter fri
Lora Komoróczy 50 meter rygg 28.29 17 Gikk ikke videre
Viktória Mihályvári-Farkas 1500 meter fri 16.25,16 19 N/A Gikk ikke videre
400 meter individuell medley
Dóra Molnár 100 meter rygg 1.02,62 34 Gikk ikke videre
Nikolett Pádár 200 meter fri 1.57,35 =8 Q 1.56,55 9 Gikk ikke videre
Dalma Sebestyén 200 meter individuell medley 2:13.32 19 Gikk ikke videre
Petra Senánszky 50 meter fri
100 meter fri
Eszter Szabó-Feltóthy 200 meter rygg
Lilla Ábrahám
Petra Senánszky
Dóra Molnár
Lilla Minna Ábrahám
Nikolett Pádár
4 × 100 meter fri stafett 3.40,02 13 N/A Gikk ikke videre
Blandet
Utøvere Øvelse Forsøksheat Semifinale Finale
Tid Plass Tid Plass Tid Plass
Áron Székely
Dalma Sebestyén
Lora Komoróczy
Dániel Mészáros
4 × 100 meter fri stafett 3:56.82 21 N/A Gikk ikke videre

Referanser

rediger