Åpne hovedmenyen

Turn under Sommer-OL 2000 ble arrangert i Sydney Super Dome i perioden 16. til 25. august.

Gymnastikk under
Sommer-OL 2000
Rytmisk gymnastikk
Rytmisk gymnastikk
Mangekamp, lagkonkurranse kvinner
Mangekamp kvinner
Trampoline
Trampoline
Trampoline menn kvinner
Turn
Turn
Mangekamp lagkonkurranse   menn   kvinner
Mangekamp menn kvinner
Hopp menn kvinner
Frittstående menn kvinner
Bøylehest menn
Ringer menn
Skranke menn
Svingstang menn
Skranke kvinner
Bom kvinner
De olympiske ringer

Turn har vært en del av gymnastikk under sommer-OL siden de første olympiske lekene i 1896, så dette var 24. gang idretten var representert ved et sommer-OL.

Innhold

MedaljerRediger

  Turn under Sommer-OL 2000 – Sydney  
 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1.   Russland (RUS) 5 5 5 15
2.   Kina (CHN) 3 2 2 7
3.   Romania (ROU) 3 2 1 6
4.   Ungarn (HUN) 1 0 0 1
  Latvia (LAT) 1 0 0 1
  Spania (ESP) 1 0 0 1
7.   Frankrike (FRA) 0 2 0 2
8.   Sør-Korea (KOR) 0 1 1 2
  Ukraina (UKR) 0 1 1 2
10.   Hellas (GRE) 0 1 0 1
11.   Bulgaria (BUL) 0 0 2 2
12.   Polen (POL) 0 0 1 1
  USA (USA) 0 0 1 1
Totalt 14 14 14 42

MennRediger

MangekampRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   RUS Aleksej Nemov 58,474
2.   CHN Yang Wei 58,361
3.   UKR Alexander Beresch 58,212


Mangekamp lagRediger


SkrankeRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   CHN Li Xiaopeng 9,825
2.   KOR Lee Joo-hyung 9,812
3.   RUS Aleksej Nemov 9,800


FrittståendeRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   LAT Igors Vihrovs 9,812
2.   RUS Aleksej Nemov 9,800
3.   BUL Jordan Jowtschew 9,787


SprangRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   ESP Gervasio Deferr 9,712
2.   RUS Aleksej Bondarenko 9,587
3.   POL Leszek Blanik 9,475


SvingstangRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   RUS Aleksej Nemov 9,787
2.   FRA Benjamin Varonian 9,787
3.   KOR Lee Joo-hyung 9,775


RingerRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   HUN Szilveszter Csollány 9,850
2.   GRE Dimosthenis Tampakos 9,762
3.   BUL Jordan Jovtsjev 9,737


BøylehestRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   ROU Marius Urzică 9,862
2.   FRA Éric Poujade 9,825
3.   RUS Aleksej Nemov 9,800


DamerRediger

MangekampRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   ROU Simona Amanar 38,642
2.   ROU Maria Olaru 38,581
3.   CHN Liu Xuan 38,418


Mangekamp lagRediger


FrittståendeRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   RUS Jelena Samolodtsjikova 9,850
2.   RUS Svetlana Khorkina 9,812
3.   ROU Simona Amânar 9,712


SprangRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   RUS Jelena Samolodtsjikova 9,731
2.   ROU Andreea Răducan 9,693
3.   RUS Jekaterina Lobasnjuk 9,674


BomRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   CHN Liu Xuan 9,825
2.   RUS Jekaterina Lobasnjuk 9,787
3.   RUS Jelena Produnova 9,775


SkrankeRediger

Plass Land Utøver Poeng
1.   RUS Svetlana Khorkina 9,862
2.   CHN Ling Jie 9,837
3.   CHN Yang Yun 9,787


Eksterne lenkerRediger