Tirreno–Adriatico 2024

Tirreno–Adriatico 2024
Detaljer
Ritt59. Tirreno–Adriatico
KonkurranseUCI WorldTour 2024 2.UWT
Etapper7
Datoer4. – 10. mars 2024
Distanse1 118 km
LandITA Italia
StartstedLido di Camaiore
MålstedSan Benedetto del Tronto
Lag25
Startende ryttere175
Fullførende ryttere125
Gjennomsnittsfart42,391 km/t
Høydemeter12 800 m
NettstedNettsted
Resultater
VinnerDEN Jonas Vingegaard (Team Visma | Lease a Bike)
2. plassESP Juan Ayuso (UAE Team Emirates)
3. plassAUS Jai Hindley (Bora-Hansgrohe)
PoengITA Jonathan Milan (Lidl-Trek)
KlatringDEN Jonas Vingegaard (Team Visma | Lease a Bike)
UngdomESP Juan Ayuso (UAE Team Emirates)
LagkonkurranseUAE UAE Team Emirates
◀2023
Dokumentasjon

Tirreno–Adriatico 2024 var den 59. utgaven av sykkelrittet Tirreno–Adriatico. Rittet startet 4. mars 2024 i Lido di Camaiore og avsluttet 10. mars 2024 i San Benedetto del Tronto.

Rittet ble vunnet av Jonas Vingegaard.[1]

Lag rediger

WorldTour-lag (18)ProTour-lag (7)

Etapper rediger

 EtappeDatoStart – MålgangtypeDistanse (km)Høyde (m)Etappe­vinnerSammenlagt­leder
1. etappe 4. mar.Lido di Camaiore – Lido di Camaiore
 
temporitt
105 m  Juan Ayuso  Juan Ayuso
2. etappe 5. mar.Camaiore – Follonica
 
kupert etappe
1981 401 m  Jasper Philipsen  Juan Ayuso
3. etappe 6. mar.Volterra – Gualdo Tadino
 
middels klatreetappe
2252 616 m  Phil Bauhaus  Juan Ayuso
4. etappe 7. mar.Arrone – Giulianova
 
middels klatreetappe
2072 923 m  Jonathan Milan  Jonathan Milan
5. etappe 8. mar.Torricella Sicura – Valle Castellana
 
klatreetappe
1443 015 m  Jonas Vingegaard  Jonas Vingegaard
6. etappe 9. mar.Sassoferrato – Cagli
 
klatreetappe
1803 544 m  Jonas Vingegaard  Jonas Vingegaard
7. etappe 10. mar.San Benedetto del TrontoSan Benedetto del Tronto
 
kupert etappe
1541 508 m  Jonathan Milan  Jonas Vingegaard

Trøyene dag for dag rediger

 EtappeVinner
_
Sammenlagtplassering
 
Poeng
 
Klatring
 
Ungdom
 
Lagkonkurranse
_
1. etappe
 
temporitt
  Juan Ayuso  Juan Ayuso  Juan Ayusoikke utdelt  Juan Ayuso  UAE Team Emirates
2. etappe
 
kupert etappe
  Jasper Philipsen  Davide Bais
3. etappe
 
middels klatreetappe
  Phil Bauhaus  Jonathan Milan  Richard Carapaz
4. etappe
 
middels klatreetappe
  Jonathan Milan  Jonathan Milan  Davide Bais  Jonathan Milan
5. etappe
 
klatreetappe
  Jonas Vingegaard  Jonas Vingegaard  Jonas Vingegaard  Juan Ayuso
6. etappe
 
klatreetappe
  Jonas Vingegaard  Juan Ayuso
7. etappe
 
kupert etappe
  Jonathan Milan  Jonathan Milan
Sammenlagt  Jonas Vingegaard  Jonathan Milan  Jonas Vingegaard  Juan Ayuso  UAE Team Emirates

1. etappe rediger

Lido di Camaiore - Lido di Camaiore
 
temporitt
(10 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Juan Ayuso UAE Team Emirates11' 24"
2.   Filippo Ganna Ineos Grenadiers+ 1"
3.   Jonathan Milan Lidl-Trek+ 12"
4.   Ethan Vernon Israel-Premier Tech+ 13"
5.   Josef Černý Soudal Quick-Step+ 14"
6.   Søren Wærenskjold Uno-X Mobility+ 15"
7.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 17"
8.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 18"
9.   Jonas Vingegaard Team Visma | Lease a Bike+ 22"
10.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 22"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Juan Ayuso    UAE Team Emirates11' 24"
2.   Filippo Ganna Ineos Grenadiers+ 1"
3.   Jonathan Milan Lidl-Trek+ 12"
4.   Ethan Vernon Israel-Premier Tech+ 13"
5.   Josef Černý Soudal Quick-Step+ 14"
6.   Søren Wærenskjold Uno-X Mobility+ 15"
7.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 17"
8.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 18"
9.   Jonas Vingegaard Team Visma | Lease a Bike+ 22"
10.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 22"
Kilde: ProCyclingStats


2. etappe rediger

Camaiore - Follonica
 
kupert etappe
(198 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck4t 32' 07"
2.   Tim Merlier Soudal Quick-Step+ 0"
3.   Axel Zingle Cofidis+ 0"
4.   Amaury Capiot Arkéa-B&B Hotels+ 0"
5.   Casper van Uden Team dsm-firmenich PostNL+ 0"
6.   Søren Wærenskjold Uno-X Mobility+ 0"
7.   Giovanni Lonardi Polti Kometa+ 0"
8.   Ethan Vernon Israel-Premier Tech+ 0"
9.   Jonathan Milan Lidl-Trek+ 0"
10.   Fabian Lienhard Groupama-FDJ+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Juan Ayuso    UAE Team Emirates4t 43' 31"
2.   Filippo Ganna Ineos Grenadiers+ 1"
3.   Jonathan Milan Lidl-Trek+ 12"
4.   Ethan Vernon Israel-Premier Tech+ 13"
5.   Søren Wærenskjold Uno-X Mobility+ 15"
6.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 17"
7.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 18"
8.   Jonas Vingegaard Team Visma | Lease a Bike+ 22"
9.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 22"
10.   Tobias Ludvigsson Q36.5 Pro Cycling Team+ 23"
Kilde: ProCyclingStats


3. etappe rediger

Volterra - Gualdo Tadino
 
middels klatreetappe
(225 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Phil Bauhaus Bahrain Victorious5t 25' 51"
2.   Jonathan Milan Lidl-Trek+ 0"
3.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 0"
4.   Alberto Bettiol EF Education-EasyPost+ 0"
5.   Andrea Vendrame Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
6.   Simone Velasco Astana Qazaqstan Team+ 0"
7.   Damiano Caruso Bahrain Victorious+ 0"
8.   Marius Mayrhofer Tudor Pro Cycling Team+ 0"
9.   Kevin Vermaerke Team dsm-firmenich PostNL+ 0"
10.   Nikias Arndt Bahrain Victorious+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Juan Ayuso   UAE Team Emirates10t 09' 22"
2.   Jonathan Milan  Lidl-Trek+ 6"
3.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 14"
4.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 17"
5.   Jonas Vingegaard Team Visma | Lease a Bike+ 22"
6.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 22"
7.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 24"
8.   Neilson Powless EF Education-EasyPost+ 26"
9.   Max Poole Team dsm-firmenich PostNL+ 26"
10.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 26"
Kilde: ProCyclingStats


4. etappe rediger

Arrone - Giulianova
 
middels klatreetappe
(207 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Jonathan Milan  Lidl-Trek4t 56' 44"
2.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck+ 0"
3.   Corbin Strong Israel-Premier Tech+ 0"
4.   Biniam Girmay Intermarché-Wanty+ 0"
5.   Axel Zingle Cofidis+ 0"
6.   Marius Mayrhofer Tudor Pro Cycling Team+ 0"
7.   Jonas Abrahamsen Uno-X Mobility+ 0"
8.   Iván García Cortina Movistar Team+ 0"
9.   Julian Alaphilippe Soudal Quick-Step+ 0"
10.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Jonathan Milan    Lidl-Trek15t 06' 02"
2.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 4"
3.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 18"
4.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 21"
5.   Jonas Vingegaard Team Visma | Lease a Bike+ 26"
6.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 26"
7.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 28"
8.   Neilson Powless EF Education-EasyPost+ 30"
9.   Max Poole Team dsm-firmenich PostNL+ 30"
10.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 30"
Kilde: ProCyclingStats


5. etappe rediger

Torricella Sicura - Valle Castellana
 
klatreetappe
(144 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Jonas Vingegaard Team Visma | Lease a Bike3t 28' 27"
2.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 1' 12"
3.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 1' 12"
4.   Ben O’Connor Decathlon-AG2R La Mondiale+ 1' 14"
5.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 1' 14"
6.   Cian Uijtdebroeks Team Visma | Lease a Bike+ 1' 14"
7.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates+ 1' 14"
8.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 2' 52"
9.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 2' 52"
10.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 2' 52"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Jonas Vingegaard   Team Visma | Lease a Bike18t 34' 45"
2.   Juan Ayuso  UAE Team Emirates+ 54"
3.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 1' 20"
4.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 1' 29"
5.   Ben O’Connor Decathlon-AG2R La Mondiale+ 1' 32"
6.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates+ 1' 34"
7.   Cian Uijtdebroeks Team Visma | Lease a Bike+ 2' 12"
8.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 2' 54"
9.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious+ 2' 57"
10.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 3' 02"
Kilde: ProCyclingStats


6. etappe rediger

Sassoferrato - Cagli
 
klatreetappe
(180 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Jonas Vingegaard   Team Visma | Lease a Bike4t 31' 57"
2.   Juan Ayuso  UAE Team Emirates+ 26"
3.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 26"
4.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates+ 36"
5.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 42"
6.   Ben O’Connor Decathlon-AG2R La Mondiale+ 42"
7.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 46"
8.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 46"
9.   Cian Uijtdebroeks Team Visma | Lease a Bike+ 48"
10.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 1' 14"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Jonas Vingegaard   Team Visma | Lease a Bike23t 06' 32"
2.   Juan Ayuso   UAE Team Emirates+ 1' 24"
3.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 1' 32"
4.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates+ 2' 20"
5.   Ben O’Connor Decathlon-AG2R La Mondiale+ 2' 24"
6.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 2' 25"
7.   Cian Uijtdebroeks Team Visma | Lease a Bike+ 3' 10"
8.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 4' 02"
9.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 4' 05"
10.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 4' 24"
Kilde: ProCyclingStats


7. etappe rediger

San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto
 
kupert etappe
(154 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Jonathan Milan Lidl-Trek3t 15' 51"
2.   Alexander Kristoff Uno-X Mobility+ 0"
3.   Davide Cimolai Movistar Team+ 0"
4.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck+ 0"
5.   Stanislaw Aniolkowski Cofidis+ 0"
6.   Amaury Capiot Arkéa-B&B Hotels+ 0"
7.   Andrea Vendrame Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
8.   Giovanni Lonardi Polti Kometa+ 0"
9.   Clément Venturini Arkéa-B&B Hotels+ 0"
10.   Enrico Zanoncello VF Group-Bardiani CSF-Faizané+ 0"
Kilde: ProCyclingStats

Sammenlagt rediger

 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Jonas Vingegaard   Team Visma | Lease a Bike26t 22' 23"
2.   Juan Ayuso  UAE Team Emirates+ 1' 24"
3.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 1' 52"
4.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates+ 2' 20"
5.   Ben O’Connor Decathlon-AG2R La Mondiale+ 2' 24"
6.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 2' 25"
7.   Cian Uijtdebroeks Team Visma | Lease a Bike+ 3' 10"
8.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 4' 02"
9.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 4' 05"
10.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 4' 24"
Kilde: ProCyclingStats

 Poengkonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Jonathan Milan  Lidl-Trek44 poeng
2.   Juan Ayuso  UAE Team Emirates33 poeng
3.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck29 poeng
4.   Jonas Vingegaard   Team Visma | Lease a Bike26 poeng
5.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe16 poeng
6.   Filippo Ganna Ineos Grenadiers15 poeng
7.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels13 poeng
8.   Ben O’Connor Decathlon-AG2R La Mondiale12 poeng
9.   Amaury Capiot Arkéa-B&B Hotels12 poeng
10.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates11 poeng

 Klatrekonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Jonas Vingegaard   Team Visma | Lease a Bike30 poeng
2.   Juan Ayuso  UAE Team Emirates17 poeng
3.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates15 poeng
4.   Ben Healy EF Education-EasyPost9 poeng
5.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe9 poeng
6.   Andreas Leknessund Uno-X Mobility7 poeng
7.   Davide Bais Polti Kometa7 poeng
8.   Lorenzo Quartucci Corratec-Vini Fantini6 poeng
9.   Antonio Tiberi Bahrain Victorious5 poeng
10.   Alexander Kamp Tudor Pro Cycling Team5 poeng

 Ungdomskonkurranse
RytterLagTid
1.   Juan Ayuso  UAE Team Emirates26t 23' 47"
2.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates+ 56"
3.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 1' 01"
4.   Cian Uijtdebroeks Team Visma | Lease a Bike+ 1' 46"
5.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 2' 41"
6.   Kévin Vauquelin Arkéa-B&B Hotels+ 3' 00"
7.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 4' 01"
8.   Magnus Sheffield Ineos Grenadiers+ 4' 18"
9.   Davide Piganzoli Polti Kometa+ 4' 29"
10.   Filippo Zana Team Jayco AlUla+ 4' 36"

 Lagkonkurranse
LagTid
1.   UAE Team Emirates 79t 16' 40"
2.   Ineos Grenadiers + 2' 09"
3.   Bora-Hansgrohe + 6' 33"
4.   Movistar Team + 7' 44"
5.   Astana Qazaqstan Team + 13' 09"
6.   Team Visma | Lease a Bike + 18' 07"
7.   Bahrain Victorious + 24' 31"
8.   Arkéa-B&B Hotels + 28' 20"
9.   Decathlon-AG2R La Mondiale + 28' 20"
10.   EF Education-EasyPost + 28' 56"


Startliste rediger

  Startliste
Team Jayco AlUla
JAY
Nr.RytterPlassering
1  Filippo Zana (ITA) 19.
2  Lawson Craddock (USA) 22.
3  Alessandro De Marchi (ITA) 87.
4  Caleb Ewan (AUS) DNF-6
5  Christopher Juul-Jensen (DEN) 70.
6  Campbell Stewart (NZL) DNS-6
7  Max Walscheid (GER) DNS-7
Sportsdirektør: David McPartland, Pieter Weening
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
11  Jasper Philipsen (BEL) 81.
12  Nicola Conci (ITA) 46.
13  Michael Gogl (AUT) DNS-3
14  Jonas Rickaert (BEL) 107.
15  Oscar Riesebeek (NED) 124.
16  Fabio Van den Bossche (BEL) 96.
17  Gianni Vermeersch (BEL) 75.
Sportsdirektør: Christoph Roodhooft, Gianni Meersman
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
21  Vincenzo Albanese (ITA) DNF-6
22  Amaury Capiot (BEL) 93.
23  Anthony Delaplace (FRA) DNS-5
24  Simon Guglielmi (FRA) DNF-4
25  Cristian Rodríguez (ESP) 17.
26  Kévin Vauquelin (FRA) 10.
27  Clément Venturini (FRA) 67.
Sportsdirektør: Yvon Ledanois, Mickael Leveau
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
31  Simone Velasco (ITA)  (landevei) 28.
32  Cees Bol (NED) 110.
33  Mark Cavendish (GBR) OTL-5
34  Jevgenij Fedorov (KAZ)  (tempo) 53.
35  Lorenzo Fortunato (ITA) 14.
36  Gianmarco Garofoli (ITA) 33.
37  Michael Mørkøv (DEN) OTL-5
Sportsdirektør: Mark Renshaw, Bruno Cenghialta
Bora-Hansgrohe
BOH
Nr.RytterPlassering
41  Daniel Martínez (COL)  (tempo) DNS-7
42  Giovanni Aleotti (ITA) 36.
43  Patrick Gamper (AUT)  (tempo) 103.
44  Jai Hindley (AUS) 3.
45  Lennard Kämna (GER) 8.
46  Cesare Benedetti (POL) 119.
47  Filip Maciejuk (POL) 95.
Sportsdirektør: Enrico Gasparotto, Christian Pömer
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
51  Guillaume Martin (FRA) 23.
52  Stanislaw Aniolkowski (POL) 122.
53  Aimé De Gendt (BEL) DNS-7
54  Rubén Fernández Andújar (ESP) 86.
55  Simon Geschke (GER) 60.
56  Stefano Oldani (ITA) 80.
57  Axel Zingle (FRA) DNF-7
Sportsdirektør: Yvonnick Bolgiani, Roberto Damiani
Corratec-Vini Fantini
COR
Nr.RytterPlassering
61  Niccolò Bonifazio (ITA) 106.
62  Mark Padun (UKR) DNS-4
63  Lorenzo Quartucci (ITA) 111.
64  Kristian Sbaragli (ITA) DNS-5
65  Mark Stewart (GBR) DNF-3
66  Jan Stöckli (SUI) DNF-7
67  Kyrylo Tsarenko (UKR) 104.
Sportsdirektør: Francesco Frassi, Serge Parsani
Decathlon-AG2R La Mondiale
DAT
Nr.RytterPlassering
71  Ben O’Connor (AUS) 5.
72  Nans Peters (FRA) 48.
73  Nicolas Prodhomme (FRA) 34.
74  Damien Touzé (FRA) 51.
75  Bastien Tronchon (FRA) 59.
76  Andrea Vendrame (ITA) 55.
77  Larry Warbasse (USA) 49.
Sportsdirektør: Cyril Dessel, Stéphane Goubert, Artūras Kasputis
EF Education-EasyPost
EFE
Nr.RytterPlassering
81  Richard Carapaz (ECU)  (tempo) DNF-7
82  Alberto Bettiol (ITA) 40.
83  Georg Steinhauser (GER) 115.
84  Ben Healy (IRL)  (landevei) 61.
85  Mikkel Frølich Honoré (DEN) DNS-7
86  Neilson Powless (USA) DNF-6
87  James Shaw (GBR) 66.
Sportsdirektør: Matti Breschel, Ken Vanmarcke
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
91  Fabian Lienhard (SUI) 101.
92  Cyril Barthe (FRA) 64.
93  Clément Davy (FRA) 97.
94  Lorenzo Germani (ITA) DNF-5
95  Romain Grégoire (FRA) 13.
96  Olivier Le Gac (FRA) 74.
97  Valentin Madouas (FRA)  (landevei) 30.
Sportsdirektør: Yvon Caër, Jussi Veikkanen
Ineos Grenadiers
IGD
Nr.RytterPlassering
101  Filippo Ganna (ITA)  (tempo) 88.
102  Thymen Arensman (NED) 6.
103  Michał Kwiatkowski (POL)  (tempo) 98.
104  Tom Pidcock (GBR) 9.
105  Luke Rowe (GBR) 114.
106  Magnus Sheffield (USA) 16.
107  Connor Swift (GBR) 73.
Sportsdirektør: Zakkari Dempster, Dario Cioni
Intermarché-Wanty
IWA
Nr.RytterPlassering
111  Biniam Girmay (ERI) DNS-7
112  Rune Herregodts (BEL) DNS-5
113  Hugo Page (FRA) 77.
114  Laurenz Rex (BEL) 92.
115  Lorenzo Rota (ITA) 25.
116  Dion Smith (NZL) DNS-7
117  Mike Teunissen (NED) 57.
Sportsdirektør: Laurenzo Lapage, Adriaan Helmantel
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
121  Chris Froome (GBR) DNS-5
122  Simon Clarke (AUS) 68.
123  Krists Neilands (LAT) 21.
124  Mads Würtz Schmidt (DEN) DNS-4
125  Corbin Strong (NZL) 42.
126  Tom Van Asbroeck (BEL) 56.
127  Ethan Vernon (GBR) 83.
Sportsdirektør: Steve Bauer, Dror Pekatz
Lidl-Trek
LTK
Nr.RytterPlassering
131  Tao Geoghegan Hart (GBR) 29.
132  Andrea Bagioli (ITA) 32.
133  Simone Consonni (ITA) 102.
134  Amanuel Ghebreigzabhier (ERI)  (tempo) 71.
135  Jonathan Milan (ITA) 94.
136  Toms Skujiņš (LAT) 45.
137  Edward Theuns (BEL) DNF-7
Sportsdirektør: Steven de Jongh, Maxime Monfort
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
141  Enric Mas (ESP) 12.
142  Davide Cimolai (ITA) 123.
143  Davide Formolo (ITA) 26.
144  Iván García Cortina (ESP) 58.
145  Lorenzo Milesi (ITA) 65.
146  Nélson Oliveira (POR) 39.
147  Iván Sosa (COL) 20.
Sportsdirektør: Maximilian Sciandri, Xabier Muriel
Q36.5 Pro Cycling Team
Q36
Nr.RytterPlassering
151  Filippo Conca (ITA) DNS-2
152  David de la Cruz (ESP) DNF-5
153  Mark Donovan (GBR) DNF-6
154  Damien Howson (AUS) DNS-6
155  Tobias Ludvigsson (SWE) DNF-6
156  Nicolò Parisini (ITA) 89.
157  Jannik Steimle (GER) 113.
Sportsdirektør: Gabriele Missaglia, Piotr Wadecki
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
161  Julian Alaphilippe (FRA) 62.
162  Kasper Asgreen (DEN)  (tempo) 52.
163  Josef Černý (CZE) DNF-7
164  Fausto Masnada (ITA) DNF-6
165  Tim Merlier (BEL) DNF-7
166  Bert Van Lerberghe (BEL) DNF-7
167  Jordi Warlop (BEL) DNF-6
Sportsdirektør: Davide Bramati, Dries Devenyns
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
Nr.RytterPlassering
171  Romain Bardet (FRA) DNS-6
172  John Degenkolb (GER) 112.
173  Chris Hamilton (AUS) 85.
174  Max Poole (GBR) DNF-6
175  Casper van Uden (NED) 100.
176  Kevin Vermaerke (USA) 24.
177  Bram Welten (NED) DNF-4
Sportsdirektør: Matthew Winston, Luke Roberts
Polti Kometa
PTK
Nr.RytterPlassering
181  Davide Piganzoli (ITA) 18.
182  Davide Bais (ITA) 82.
183  Mattia Bais (ITA) 108.
184  Matteo Fabbro (ITA) DNS-6
185  Giovanni Lonardi (ITA) 91.
186  Mirco Maestri (ITA) 63.
187  Jhonatan Restrepo (COL) DNF-7
Sportsdirektør: Stefano Zanatta, Jesús Hernández
Team Visma | Lease a Bike
TVL
Nr.RytterPlassering
191  Jonas Vingegaard (DEN) 1.
192  Robert Gesink (NED) DNS-3
193  Steven Kruijswijk (NED) 69.
194  Ben Tulett (GBR) 54.
195  Cian Uijtdebroeks (BEL) 7.
196  Attila Valter (HUN)  (landevei og tempo) 47.
197  Dylan van Baarle (NED)  (landevei) 121.
Sportsdirektør: Arthur Van Dongen, Grischa Niermann, Maarten Wynants
Tudor Pro Cycling Team
TUD
Nr.RytterPlassering
201  Marco Brenner (GER) 72.
202  Robin Froidevaux (SUI) 105.
203  Alexander Kamp (DEN) 118.
204  Petr Kelemen (CZE) DNF-5
205  Alexander Krieger (GER) 116.
206  Marius Mayrhofer (GER) DNF-6
207  Florian Stork (GER) 44.
Sportsdirektør: Matteo Tosatto, Claudio Cozzi
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
211  Juan Ayuso (ESP) 2.
212  Mikkel Bjerg (DEN) 15.
213  Alessandro Covi (ITA) 78.
214  Isaac Del Toro (MEX) 4.
215  Marc Hirschi (SUI)  (landevei) 79.
216  Rafał Majka (POL) 37.
217  Michael Vink (NZL) 109.
Sportsdirektør: Fabio Baldato, Fabrizio Guidi, Manuele Mori
Uno-X Mobility
UXM
Nr.RytterPlassering
221  Alexander Kristoff (NOR) 99.
222  Jonas Abrahamsen (NOR) 50.
223  Odd Christian Eiking (NOR) 35.
224  Markus Hoelgaard (NOR) 76.
225  Andreas Leknessund (NOR) 38.
226  Magnus Cort (DEN) DNF-6
227  Søren Wærenskjold (NOR)  (tempo) 120.
Sportsdirektør: Christian Andersen, Kurt Asle Arvesen
VF Group-Bardiani CSF-Faizané
VBF
Nr.RytterPlassering
231  Domenico Pozzovivo (ITA) 31.
232  Filippo Fiorelli (ITA) DNS-6
233  Filippo Magli (ITA) DNF-7
234  Alex Tolio (ITA) 90.
235  Alessandro Tonelli (ITA) 43.
236  Enrico Zanoncello (ITA) 117.
237  Samuele Zoccarato (ITA) 125.
Sportsdirektør: Roberto Reverberi, Alessandro Donati
Bahrain Victorious
TBV
Nr.RytterPlassering
241  Antonio Tiberi (ITA) 27.
242  Yukiya Arashiro (JPN) DNF-7
243  Nikias Arndt (GER) 84.
244  Phil Bauhaus (GER) DNF-7
245  Damiano Caruso (ITA) 41.
246  Andrea Pasqualon (ITA) DNF-7
247  Wout Poels (NED) 11.
Sportsdirektør: Gorazd Štangelj, Roman Kreuziger

Referanser rediger

Eksterne lenker rediger

Autoritetsdata