Tirreno–Adriatico 2023

Tirreno–Adriatico 2023 var den 58. utgaven av sykkelrittet Tirreno–Adriatico. Rittet startet 6. mars 2023 i Lido di Camaiore og ble avsluttet 12. mars 2023 i San Benedetto del Tronto.

Tirreno–Adriatico 2023
Detaljer
Ritt58. Tirreno–Adriatico
KonkurranseUCI WorldTour 2023 2.UWT
Etapper7
Datoer6. – 12. mars 2023
Distanse1 170,5 km
LandITA Italia
StartstedLido di Camaiore
MålstedSan Benedetto del Tronto
Lag25
Startende ryttere174
Fullførende ryttere147
Gjennomsnittsfart40,856 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerSLO Primož Roglič (Jumbo-Visma)
2. plassPOR João Almeida (UAE Team Emirates)
3. plassGBR Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers)
PoengSLO Primož Roglič (Jumbo-Visma)
KlatringSLO Primož Roglič (Jumbo-Visma)
UngdomPOR João Almeida (UAE Team Emirates)
LagkonkurranseUAE UAE Team Emirates
◀20222024▶
Dokumentasjon

Primož Roglič vant tre etapper og sammenlagt.[1]

WorldTour-lag (18)ProTour-lag (7)

Etapper

rediger
 EtappeDatoStart – MålgangtypeDistanse (km)Høyde (m)Etappe­vinnerSammenlagt­leder
1. etappe 6. mar.Lido di Camaiore – Lido di Camaiore
 
temporitt
11,534 m  Filippo Ganna  Filippo Ganna
2. etappe 7. mar.Camaiore – Follonica
 
kupert etappe
2102 601 m  Fabio Jakobsen  Filippo Ganna
3. etappe 8. mar.Follonica – Foligno
 
kupert etappe
2162 601 m  Jasper Philipsen  Filippo Ganna
4. etappe 9. mar.GreccioTortoreto
 
middels klatreetappe
2182 503 m  Primož Roglič  Lennard Kämna
5. etappe 10. mar.Morro d'Oro – Sassotetto
 
klatreetappe
1683 850 m  Primož Roglič  Primož Roglič
6. etappe 11. mar.Osimo Stazione – Osimo
 
kupert etappe
1933 610 m  Primož Roglič  Primož Roglič
7. etappe 12. mar.San Benedetto del TrontoSan Benedetto del Tronto
 
flat etappe
1541 660 m  Jasper Philipsen  Primož Roglič

Trøyene dag for dag

rediger
 EtappeVinner
_
Sammenlagtplassering
 
Poeng
 
Klatring
 
Ungdom
 
Lagkonkurranse
 
1. etappe
 
temporitt
  Filippo Ganna  Filippo Ganna  Filippo Gannaikke utdelt  Magnus Sheffield  Ineos Grenadiers
2. etappe
 
kupert etappe
  Fabio Jakobsen  Stefano Gandin
3. etappe
 
kupert etappe
  Jasper Philipsen  Jasper Philipsen  Davide Bais
4. etappe
 
middels klatreetappe
  Primož Roglič  Lennard Kämna  João Almeida  Bora-Hansgrohe
5. etappe
 
klatreetappe
  Primož Roglič  Primož Roglič  Primož Roglič  Primož Roglič
6. etappe
 
kupert etappe
  Primož Roglič  UAE Team Emirates
7. etappe
 
flat etappe
  Jasper Philipsen
Sammenlagt  Primož Roglič  Primož Roglič  Primož Roglič  João Almeida  UAE Team Emirates

1. etappe

rediger
Lido di Camaiore - Lido di Camaiore
 
temporitt
(11,5 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Filippo Ganna Ineos Grenadiers12' 28"
2.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 28"
3.   Magnus Sheffield Ineos Grenadiers+ 31"
4.   Michael Hepburn Team Jayco AlUla+ 33"
5.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 34"
6.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 39"
7.   João Almeida UAE Team Emirates+ 41"
8.   Andreas Leknessund Team DSM+ 41"
9.   Casper Pedersen Soudal Quick-Step+ 47"
10.   Wilco Kelderman Jumbo-Visma+ 48"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Filippo Ganna   Ineos Grenadiers12' 28"
2.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 28"
3.   Magnus Sheffield  Ineos Grenadiers+ 31"
4.   Michael Hepburn Team Jayco AlUla+ 33"
5.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 34"
6.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 39"
7.   João Almeida UAE Team Emirates+ 41"
8.   Andreas Leknessund Team DSM+ 41"
9.   Casper Pedersen Soudal Quick-Step+ 47"
10.   Wilco Kelderman Jumbo-Visma+ 47"
Kilde: ProCyclingStats


2. etappe

rediger
Camaiore - Follonica
 
kupert etappe
(210 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Fabio Jakobsen Soudal Quick-Step5t 06' 33"
2.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck+ 0"
3.   Fernando Gaviria Movistar Team+ 0"
4.   Biniam Girmay Intermarché-Circus-Wanty+ 0"
5.   Juan Sebastián Molano UAE Team Emirates+ 0"
6.   Phil Bauhaus Bahrain Victorious+ 0"
7.   Dylan Groenewegen Team Jayco AlUla+ 0"
8.   Simone Consonni Cofidis+ 0"
9.   Jordi Meeus Bora-Hansgrohe+ 0"
10.   Nacer Bouhanni Arkéa-Samsic+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Filippo Ganna   Ineos Grenadiers5t 19' 01"
2.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 28"
3.   Magnus Sheffield Ineos Grenadiers+ 31"
4.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 34"
5.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 39"
6.   João Almeida UAE Team Emirates+ 41"
7.   Andreas Leknessund Team DSM+ 41"
8.   Casper Pedersen Soudal Quick-Step+ 47"
9.   Wilco Kelderman Jumbo-Visma+ 48"
10.   Aleksej Lutsenko Astana Qazaqstan Team+ 48"
Kilde: ProCyclingStats


3. etappe

rediger
Follonica - Foligno
 
kupert etappe
(216 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck49' 08"
2.   Phil Bauhaus Bahrain Victorious+ 0"
3.   Biniam Girmay Intermarché-Circus-Wanty+ 0"
4.   Matteo Moschetti Q36.5 Pro Cycling Team+ 0"
5.   Simone Consonni Cofidis+ 0"
6.   Wout van Aert Jumbo-Visma+ 0"
7.   Edward Theuns Trek-Segafredo+ 0"
8.   Dylan Groenewegen Team Jayco AlUla+ 0"
9.   Fabio Jakobsen Soudal Quick-Step+ 0"
10.   Jordi Meeus Bora-Hansgrohe+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Filippo Ganna  Ineos Grenadiers10t 38' 09"
2.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 28"
3.   Magnus Sheffield  Ineos Grenadiers+ 30"
4.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 34"
5.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 39"
6.   João Almeida UAE Team Emirates+ 41"
7.   Andreas Leknessund Team DSM+ 41"
8.   Casper Pedersen Soudal Quick-Step+ 47"
9.   Wilco Kelderman Jumbo-Visma+ 48"
10.   Aleksej Lutsenko Astana Qazaqstan Team+ 48"
Kilde: ProCyclingStats


4. etappe

rediger
Greccio - Tortoreto
 
middels klatreetappe
(218 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Primož Roglič Jumbo-Visma5t 00' 04"
2.   Julian Alaphilippe Soudal Quick-Step+ 0"
3.   Adam Yates UAE Team Emirates+ 0"
4.   Wilco Kelderman Jumbo-Visma+ 0"
5.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers+ 0"
6.   Enric Mas Movistar Team+ 0"
7.   Victor Lafay Cofidis+ 0"
8.   João Almeida UAE Team Emirates+ 0"
9.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 0"
10.   Hugh Carthy EF Education-EasyPost+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Lennard Kämna  Bora-Hansgrohe15t 38' 46"
2.   Primož Roglič Jumbo-Visma+ 6"
3.   João Almeida  UAE Team Emirates+ 8"
4.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 13"
5.   Wilco Kelderman Jumbo-Visma+ 15"
6.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 17"
7.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 18"
8.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers+ 19"
9.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 26"
10.   Enric Mas Movistar Team+ 27"
Kilde: ProCyclingStats


5. etappe

rediger
Morro d'Oro - Sassotetto
 
klatreetappe
(168 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Primož Roglič Jumbo-Visma4t 38' 32"
2.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 0"
3.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers+ 0"
4.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 0"
5.   Lennard Kämna  Bora-Hansgrohe+ 0"
6.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 0"
7.   Mikel Landa Bahrain Victorious+ 0"
8.   João Almeida  UAE Team Emirates+ 0"
9.   Damiano Caruso Bahrain Victorious+ 0"
10.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Primož Roglič    Jumbo-Visma20t 17' 14"
2.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 4"
3.   João Almeida  UAE Team Emirates+ 12"
4.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 17"
5.   Wilco Kelderman Jumbo-Visma+ 19"
6.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers+ 19"
7.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 21"
8.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 22"
9.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 24"
10.   Enric Mas Movistar Team+ 31"
Kilde: ProCyclingStats


6. etappe

rediger
Osimo Stazione - Osimo
 
kupert etappe
(193 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Primož Roglič Jumbo-Visma4t 49' 17"
2.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers+ 0"
3.   João Almeida UAE Team Emirates+ 0"
4.   Enric Mas Movistar Team+ 0"
5.   Mikel Landa Bahrain Victorious+ 0"
6.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 3"
7.   Hugh Carthy EF Education-EasyPost+ 9"
8.   Michael Woods Israel-Premier Tech+ 9"
9.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 20"
10.   Wout van Aert Jumbo-Visma+ 20"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Primož Roglič    Jumbo-Visma25t 06' 21"
2.   João Almeida  UAE Team Emirates+ 18"
3.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers+ 23"
4.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 34"
5.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 37"
6.   Enric Mas Movistar Team+ 41"
7.   Mikel Landa Bahrain Victorious+ 56"
8.   Hugh Carthy EF Education-EasyPost+ 57"
9.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 1' 10"
10.   Thibaut Pinot Groupama-FDJ+ 1' 11"
Kilde: ProCyclingStats


7. etappe

rediger
San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto
 
flat etappe
(154 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck3t 32' 36"
2.   Dylan Groenewegen Team Jayco AlUla+ 0"
3.   Alberto Dainese Team DSM+ 0"
4.   Phil Bauhaus Bahrain Victorious+ 0"
5.   Simone Consonni Cofidis+ 0"
6.   Giacomo Nizzolo Israel-Premier Tech+ 0"
7.   Jordi Meeus Bora-Hansgrohe+ 0"
8.   Clément Russo Arkéa-Samsic+ 0"
9.   Luca Colnaghi Green Project-Bardiani CSF-Faizanè+ 0"
10.   Fernando Gaviria Movistar Team+ 0"
Kilde: ProCyclingStats

Sammenlagt

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Primož Roglič    Jumbo-Visma28t 38' 57"
2.   João Almeida  UAE Team Emirates+ 18"
3.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers+ 23"
4.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe+ 34"
5.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 37"
6.   Enric Mas Movistar Team+ 41"
7.   Mikel Landa Bahrain Victorious+ 56"
8.   Hugh Carthy EF Education-EasyPost+ 57"
9.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 1' 10"
10.   Thibaut Pinot Groupama-FDJ+ 1' 11"
Kilde: ProCyclingStats

 Poengkonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Primož Roglič    Jumbo-Visma36 poeng
2.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck34 poeng
3.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers24 poeng
4.   Phil Bauhaus Bahrain Victorious22 poeng
5.   João Almeida  UAE Team Emirates18 poeng
6.   Dylan Groenewegen Team Jayco AlUla17 poeng
7.   Lennard Kämna Bora-Hansgrohe16 poeng
8.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo15 poeng
9.   Biniam Girmay Intermarché-Circus-Wanty15 poeng
10.   Simone Consonni Cofidis15 poeng

 Klatrekonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Primož Roglič    Jumbo-Visma25 poeng
2.   Davide Bais Eolo-Kometa20 poeng
3.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo18 poeng
4.   Julian Alaphilippe Soudal Quick-Step11 poeng
5.   Tao Geoghegan Hart Ineos Grenadiers11 poeng
6.   Quinn Simmons Trek-Segafredo9 poeng
7.   Stefano Gandin Team Corratec9 poeng
8.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe7 poeng
9.   Nikias Arndt Bahrain Victorious6 poeng
10.   Mattia Bais Eolo-Kometa6 poeng

 Ungdomskonkurranse
RytterLagTid
1.   João Almeida  UAE Team Emirates28t 39' 15"
2.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 1' 01"
3.   Felix Gall AG2R Citroën Team+ 1' 56"
4.   Andreas Leknessund Team DSM+ 2' 08"
5.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 4' 09"
6.   Magnus Sheffield Ineos Grenadiers+ 7' 02"
7.   Santiago Buitrago Bahrain Victorious+ 17' 05"
8.   Attila Valter Jumbo-Visma+ 17' 08"
9.   Andrea Bagioli Soudal Quick-Step+ 21' 48"
10.   Mark Donovan Q36.5 Pro Cycling Team+ 23' 03"

 Lagkonkurranse
LagTid
1.   UAE Team Emirates  85t 59' 51"
2.   Bora-Hansgrohe + 29"
3.   Ineos Grenadiers + 5' 03"
4.   Movistar Team + 9' 26"
5.   Team DSM + 11' 11"
6.   Jumbo-Visma + 11' 30"
7.   Arkéa-Samsic + 14' 46"
8.   Bahrain Victorious + 15' 04"
9.   Groupama-FDJ + 21' 14"
10.   AG2R Citroën Team + 27' 21"


Startliste

rediger
  Startliste
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
1  Mathieu van der Poel (NED) 49.
2  Michael Gogl (AUT) DNS-2
3  Jasper Philipsen (BEL) 82.
4  Oscar Riesebeek (NED) 143.
5  Ramon Sinkeldam (NED) 126.
6  Robert Stannard (AUS) 51.
7  Gianni Vermeersch (BEL) 65.
Sportsdirektør: Bart Leysen, Christoph Roodhooft
AG2R Citroën Team
ACT
Nr.RytterPlassering
11  Ben O’Connor (AUS) 13.
12  Benoît Cosnefroy (FRA) 96.
13  Felix Gall (AUT) 16.
14  Nans Peters (FRA) 85.
15  Michael Schär (SUI) 50.
16  Greg Van Avermaet (BEL) 61.
17  Valentin Paret-Peintre (FRA) DNF-3
Sportsdirektør: Didier Jannel, Artūras Kasputis
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
21  Aleksej Lutsenko (KAZ) DNS-7
22  Samuele Battistella (ITA) DNF-5
23  Mark Cavendish (GBR)  (landevei) 121.
24  Joe Dombrowski (USA) 108.
25  Jevgenij Fedorov (KAZ) 106.
26  Gleb Syrica117.
27  Leonardo Basso (ITA) 127.
Sportsdirektør: Alexandr Shefer, Stefano Zanini
Bahrain Victorious
TBV
Nr.RytterPlassering
31  Mikel Landa (ESP) 7.
32  Nikias Arndt (GER) 66.
33  Phil Bauhaus (GER) 122.
34  Santiago Buitrago (COL) 36.
35  Damiano Caruso (ITA) 14.
36  Fran Miholjević (CRO)  (tempo) 110.
37  Andrea Pasqualon (ITA) 71.
Sportsdirektør: Alberto Volpi, Roman Kreuziger
Bora-Hansgrohe
BOH
Nr.RytterPlassering
41  Jai Hindley (AUS) 15.
42  Cesare Benedetti (POL) DNF-6
43  Nico Denz (GER) 91.
44  Patrick Gamper (AUT) 141.
45  Lennard Kämna (GER)  (tempo) 4.
46  Jordi Meeus (BEL) 120.
47  Aleksandr Vlasov9.
Sportsdirektør: Enrico Gasparotto, Torsten Schmidt
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
51  Guillaume Martin (FRA) 21.
52  Davide Cimolai (ITA) 109.
53  Simone Consonni (ITA) 94.
54  Victor Lafay (FRA) DNF-6
55  Anthony Perez (FRA) 68.
56  Rémy Rochas (FRA) DNF-6
57  Axel Zingle (FRA) 57.
Sportsdirektør: Roberto Damiani, Gorka Gerrikagoitia
EF Education-EasyPost
EFE
Nr.RytterPlassering
61  Jonathan Caicedo (ECU)  (tempo) DNS-5
62  Andrey Amador (CRC) DNS-2
63  Hugh Carthy (GBR) 8.
64  Mikkel Frølich Honoré (DEN) 38.
65  Jens Keukeleire (BEL) 67.
66  Sean Quinn (USA) DNF-6
67  Julius van den Berg (NED) DNS-5
Sportsdirektør: Tejay van Garderen, Matti Breschel
Eolo-Kometa
EOK
Nr.RytterPlassering
71  Lorenzo Fortunato (ITA) 26.
72  Davide Bais (ITA) 140.
73  Mattia Bais (ITA) 136.
74  Erik Fetter (HUN)  (tempo) 101.
75  Francesco Gavazzi (ITA) 80.
76  Mirco Maestri (ITA) 114.
77  Samuele Rivi (ITA) 145.
Sportsdirektør: Stefano Zanatta, Jesús Hernández
Green Project-Bardiani CSF-Faizanè
BCF
Nr.RytterPlassering
81  Alessandro Tonelli (ITA) 47.
82  Luca Colnaghi (ITA) 132.
83  Riccardo Lucca (ITA) 144.
84  Filippo Magli (ITA) 129.
85  Alessandro Santaromita (ITA) 56.
86  Manuele Tarozzi (ITA) 142.
87  Samuele Zoccarato (ITA) 59.
Sportsdirektør: Roberto Reverberi, Luca Amoriello
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
91  Thibaut Pinot (FRA) 10.
92  Bruno Armirail (FRA)  (tempo) 70.
93  Olivier Le Gac (FRA) 74.
94  Fabian Lienhard (SUI) 128.
95  Valentin Madouas (FRA) 23.
96  Quentin Pacher (FRA) 40.
97  Jake Stewart (GBR) 92.
Sportsdirektør: Thierry Bricaud, Benoît Vaugrenard
Ineos Grenadiers
IGD
Nr.RytterPlassering
101  Thymen Arensman (NED) 22.
102  Laurens De Plus (BEL) DNF-6
103  Filippo Ganna (ITA)  (tempo) 76.
104  Tao Geoghegan Hart (GBR) 3.
105  Michał Kwiatkowski (POL) 90.
106  Tom Pidcock (GBR) DNF-7
107  Magnus Sheffield (USA) 28.
Sportsdirektør: Ian Stannard, Matteo Tosatto
Intermarché-Circus-Wanty
ICW
Nr.RytterPlassering
111  Biniam Girmay (ERI)  (tempo) 81.
112  Sven Erik Bystrøm (NOR) 62.
113  Niccolò Bonifazio (ITA) 84.
114  Lorenzo Rota (ITA) 25.
115  Mike Teunissen (NED) 60.
116  Loïc Vliegen (BEL) DNF-5
117  Georg Zimmermann (GER) 48.
Sportsdirektør: Valerio Piva, Aike Visbeek
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
121  Michael Woods (CAN) 20.
123  Derek Gee (CAN)  (tempo) 41.
124  Omer Goldstein (ISR)  (tempo) 95.
125  Krists Neilands (LAT) 54.
126  Giacomo Nizzolo (ITA) 111.
127  Mads Würtz Schmidt (DEN) 63.
Sportsdirektør: Steve Bauer, Dirk Demol
Jumbo-Visma
TJV
Nr.RytterPlassering
131  Primož Roglič (SLO)    1.
132  Tiesj Benoot (BEL) 34.
133  Koen Bouwman (NED) 55.
134  Wilco Kelderman (NED) DNS-7
135  Attila Valter (HUN)  (landevei) 37.
136  Wout van Aert (BEL) 53.
137  Dylan van Baarle (NED) DNF-6
Sportsdirektør: Arthur Van Dongen, Frans Maassen
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
141  Enric Mas (ESP) 6.
142  Alex Aranburu (ESP) 45.
143  Jorge Arcas (ESP) 75.
144  Fernando Gaviria (COL) 115.
145  Nélson Oliveira (POR) 31.
146  Albert Torres (ESP) 104.
147  Carlos Verona (ESP) 29.
Sportsdirektør: Maximilian Sciandri, Xabier Muriel
Q36.5 Pro Cycling Team
Q36
Nr.RytterPlassering
151  Gianluca Brambilla (ITA) 42.
152  Negasi Abreha (ETH) 135.
153  Jack Bauer (NZL) 77.
154  Filippo Conca (ITA) DNF-5
155  Mark Donovan (GBR) 46.
156  Damien Howson (AUS) 17.
157  Matteo Moschetti (ITA) 118.
Sportsdirektør: Gabriele Missaglia, Piotr Wadecki
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
161  Julian Alaphilippe (FRA) 30.
162  Andrea Bagioli (ITA) 43.
163  Davide Ballerini (ITA) 86.
164  Dries Devenyns (BEL) 146.
165  Fabio Jakobsen (NED)  (landevei) 125.
166  Casper Pedersen (DEN) 79.
167  Bert Van Lerberghe (BEL) 113.
Sportsdirektør: Davide Bramati, Wilfried Peeters
Arkéa-Samsic
ARK
Nr.RytterPlassering
171  Warren Barguil (FRA) 24.
172  Nacer Bouhanni (FRA) DNS-5
173  Donavan Grondin (FRA) 107.
174  Simon Guglielmi (FRA) 27.
175  Laurent Pichon (FRA) 78.
176  Cristián Rodríguez (ESP) 33.
177  Clément Russo (FRA) 88.
Sportsdirektør: Sébastien Hinault, Mickael Leveau
Team Corratec
COR
Nr.RytterPlassering
181  Valerio Conti (ITA) 123.
182  Stefano Gandin (ITA) 137.
183  Alessandro Iacchi (ITA) DNF-7
184  Alexander Konychev (ITA) 105.
185  Jan Stöckli (SUI) 133.
186  Germán Tivani (ARG) 100.
187  Attilio Viviani (ITA) OTL-1
Sportsdirektør: Francesco Frassi, Serge Parsani
Team DSM
DSM
Nr.RytterPlassering
191  Andreas Leknessund (NOR) 18.
192  Alberto Dainese (ITA) 131.
193  Jonas Iversby Hvideberg (NOR) DNF-6
194  Marius Mayrhofer (GER) 89.
195  Florian Stork (GER) 32.
196  Henri Vandenabeele (BEL) 58.
197  Harm Vanhoucke (BEL) 19.
Sportsdirektør: Pim Ligthart, Luke Roberts
Team Jayco AlUla
JAY
Nr.RytterPlassering
201  Dylan Groenewegen (NED) 116.
202  Alessandro De Marchi (ITA) 93.
203  Michael Hepburn (AUS) 139.
204  Jan Maas (NED) 134.
205  Luka Mezgec (SLO) 119.
206  Elmar Reinders (NED) 112.
207  Zdeněk Štybar (CZE) 103.
Sportsdirektør: Mathew Hayman, Vittorio Algeri
TotalEnergies
TEN
Nr.RytterPlassering
211  Peter Sagan (SVK)  (landevei) 98.
212  Maciej Bodnar (POL)  (tempo) DNS-6
213  Mathieu Burgaudeau (FRA) DNF-6
214  Steff Cras (BEL) DNS-7
215  Valentin Ferron (FRA) 69.
216  Daniel Oss (ITA) 87.
217  Julien Simon (FRA) DNS-5
Sportsdirektør: Ján Valach, Lylian Lebreton
Trek-Segafredo
TFS
Nr.RytterPlassering
221  Giulio Ciccone (ITA) 5.
222  Dario Cataldo (ITA) 64.
223  Amanuel Ghebreigzabhier (ERI) 138.
224  Markus Hoelgaard (NOR) 83.
225  Quinn Simmons (USA) 72.
226  Toms Skujiņš (LAT)  (tempo) 39.
227  Edward Theuns (BEL) 99.
Sportsdirektør: Kim Andersen, Adriano Baffi
Tudor Pro Cycling Team
TUD
Nr.RytterPlassering
231  Sébastien Reichenbach (SUI) DNF-7
232  Tom Bohli (SUI) 130.
233  Lucas Eriksson (SWE)  (landevei) 97.
234  Arthur Kluckers (LUX) 73.
235  Simon Pellaud (SUI) 147.
236  Roland Thalmann (SUI) 102.
237  Yannis Voisard (SUI) 52.
Sportsdirektør: Claudio Cozzi, Sebastian Deckert
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
241  Adam Yates (GBR) 11.
242  George Bennett (NZL) 44.
243  Alessandro Covi (ITA) DNF-6
244  Davide Formolo (ITA) 35.
245  João Almeida (POR)  (landevei)  2.
246  Brandon McNulty (USA) 12.
247  Juan Sebastián Molano (COL) 124.
Sportsdirektør: Fabrizio Guidi, Tomás Gil

Referanser

rediger
  1. ^ «Primož Roglič clinches Tirreno-Adriatico trident as Philipsen bags second stage win». cyclingweekly.com (engelsk). 12. mars 2023. Besøkt 12. mars 2023. 

Eksterne lenker

rediger
Autoritetsdata