Åpne hovedmenyen
Tashkent Open
Turneringsinformasjon
Stiftet1999; 20 år siden (1999)
StedTashkent
Usbekistan
KategoriTier IV (1999–2008)
International (2009–present)
UnderlagHard
Turnering32M/32Q/16D
Prispenger$250,000
Nettsidetashkentopen.uz
Regjerende mestere: (2018)
Singel kvinnerRussland Margarita Gasparyan
Dobbel kvinnerSerbia Olga Danilović
Slovenia Tamara Zidanšek

Tashkent Open er en profesjonell tennisturnering som blir spilt på hardcourt. Den er en del av WTA-touren, og er klassifisert som en WTA International-turnering.

Den blir spilt hvert år i Tashkent i Usbekistan.

Innhold

VinnereRediger

SingelRediger

År Vinner Andreplass Resultat
1999   Anna Smashnova   Laurence Courtois 6–3, 6–3
2000   Iroda Tulyaganova   Francesca Schiavone 6–3, 2–6, 6–3
2001   Bianka Lamade   Seda Noorlander 6–3, 2–6, 6–2
2002   Marie-Gayanay Mikaelian   Tatiana Poutchek 6–4, 6–4
2003   Virginia Ruano Pascual   Saori Obata 6–2, 7–6(7–2)
2004   Nicole Vaidišová   Virginie Razzano 5–7, 6–3, 6–2
2005   Michaëlla Krajicek   Akgul Amanmuradova 6–0, 4–6, 6–3
2006   Sun Tiantian   Iroda Tulyaganova 6–2, 6–4
2007   Pauline Parmentier   Victoria Azarenka 7–5, 6–2
2008   Sorana Cîrstea   Sabine Lisicki 2–6, 6–4, 7–6(7–4)
2009   Shahar Pe'er   Akgul Amanmuradova 6–3, 6–4
2010   Alla Kudryavtseva   Elena Vesnina 6–4, 6–4
2011   Ksenia Pervak   Eva Birnerová 6–3, 6–1
2012   Irina-Camelia Begu   Donna Vekić 6–4, 6–4
2013   Bojana Jovanovski   Olga Govortsova 4–6, 7–5, 7–6(7–3)
2014   Karin Knapp   Bojana Jovanovski 6–2, 7–6(7–4)
2015   Nao Hibino   Donna Vekić 6–2, 6–2
2016   Kristýna Plíšková   Nao Hibino 6–3, 2–6, 6–3
2017   Kateryna Bondarenko   Tímea Babos 6–4, 6–4
2018   Margarita Gasparyan   Anastasia Potapova 6–2, 6–1

DobbelRediger

År Vinner Andreplass Resultat
1999   Evgenia Kulikovskaya
  Patricia Wartusch
  Eva Bes-Ostariz
  Gisela Riera
7–6(7–3), 6–0
2000   Li Na
  Li Ting
  Iroda Tulyaganova
  Anna Zaporozhanova
3–6, 6–2, 6–4
2001   Petra Mandula
  Patricia Wartusch
  Tatiana Perebiynis
  Tatiana Poutchek
6–1, 6–4
2002   Tatiana Perebiynis
  Tatiana Poutchek
  Mia Buric
  Galina Fokina
7–5, 6–2
2003   Yulia Beygelzimer
  Tatiana Poutchek (2)
  Li Ting
  Sun Tiantian
6–3, 7–6(7–0)
2004   Adriana Serra Zanetti
  Antonella Serra Zanetti
  Marion Bartoli
  Mara Santangelo
1–6, 6–3, 6–4
2005   Maria Elena Camerin
  Émilie Loit
  Anastasia Rodionova
  Galina Voskoboeva
6–3, 6–0
2006   Victoria Azarenka
  Tatiana Poutchek (3)
  Maria Elena Camerin
  Emmanuelle Gagliardi
Walkover
2007   Ekaterina Dzehalevich
  Anastasiya Yakimova
  Tatiana Poutchek
  Anastasia Rodionova
2–6, 6–4, [10–7]
2008   Ioana Raluca Olaru
  Olga Savchuk
  Nina Bratchikova
  Kathrin Wörle
5–7, 7–5, [10–7]
2009   Olga Govortsova
  Tatiana Poutchek (4)
  Vitalia Diatchenko
  Ekaterina Dzehalevich
6–2, 6–7(1–7), [10–8]
2010   Alexandra Panova
  Tatiana Poutchek (5)
  Alexandra Dulgheru
  Magdaléna Rybáriková
6–3, 6–4
2011   Eleni Daniilidou
  Vitalia Diatchenko
  Lyudmyla Kichenok
  Nadiya Kichenok
6–4, 6–3
2012   Paula Kania
  Polina Pekhova
  Anna Chakvetadze
  Vesna Dolonc
6–2, ret.
2013   Tímea Babos
  Yaroslava Shvedova
  Olga Govortsova
  Mandy Minella
6–3, 6–3
2014   Aleksandra Krunić
  Kateřina Siniaková
  Margarita Gasparyan
  Alexandra Panova
6–2, 6–1
2015   Margarita Gasparyan
  Alexandra Panova (2)
  Vera Dushevina
  Kateřina Siniaková
6–1, 3–6, [10–3]
2016   Raluca Olaru
  İpek Soylu
  Demi Schuurs
  Renata Voráčová
7–5, 6–3
2017   Tímea Babos (2)
  Andrea Hlaváčková
  Nao Hibino
  Oksana Kalashnikova
7–5, 6–4
2018   Olga Danilović
  Tamara Zidanšek
  Irina-Camelia Begu
  Raluca Olaru
7–5, 6–3

Eksterne lenkerRediger