Ski-VM 2021 – Kombinert normalbakke/4 × 5 kilometer stafett menn

Kombinert normalbakke/4 × 5 kilometer stafett under Ski-VM 2021 ble arrangert 28. februar 2021.[1][2]

Øvelser under
Ski-VM 2021
Langrenn0 Langrenn
Kvalifisering   Menn   Kvinner
Individuelt
Sprint   Menn   Kvinner
Intervallstart   15 km   10 km
Skiathlon   30 km   15 km
Fellesstart   50 km   30 km
Lag
Stafett   Menn   Kvinner
Lagsprint   Menn   Kvinner
Skihopp0 Skihopp
Normalbakke
Kvalifisering   Menn   Kvinner
Individuelt   Menn   Kvinner
Lag   0000Mikslag   Kvinner  
Stor bakke
Kvalifisering   Menn   Kvinner
Individuelt   Menn   Kvinner
Lag   Menn    
Kombinert0 Kombinert
Individuelt
Normalbakke   Menn   Kvinner
Stor bakke   Menn  
Lag
Lag   Menn  
Lagsprint   Menn  
Kvalifiseringer er ikke medaljeøvelser

ResultaterRediger

SkihoppingRediger

Hopprennet startet kl. 10:00.[3]

Plass Startnr. Land Lengde (m) Poeng Differanse
1 10 Østerrike  Østerrike
Lukas Klapfer
Johannes Lamparter
Mario Seidl
Lukas Greiderer

100.0
102.5
106.0
108.0
527.8
126.2
132.1
133.9
135.6
0:00
2 12   Tyskland
Fabian Rießle
Terence Weber
Vinzenz Geiger
Eric Frenzel

98.0
99.5
98.0
107.0
508.8
125.8
124.6
123.1
135.3
+0:25
3 9 Japan  Japan
Hideaki Nagai
Yoshito Watabe
Akito Watabe
Ryōta Yamamoto

97.5
96.0
104.5
102.5
505.5
118.8
118.9
134.9
132.9
+0:30
4 11 Norge  Norge
Espen Bjørnstad
Jarl Magnus Riiber
Jørgen Graabak
Jens Lurås Oftebro

98.0
100.0
98.5
104.0
501.5
124.7
128.5
120.2
128.1
+0:35
5 8 Finland  Finland
Perttu Reponen
Eero Hirvonen
Otto Niittykoski
Ilkka Herola

97.0
95.5
89.0
101.5
460.2
117.5
116.1
99.1
127.5
+1:30
6 6 Frankrike  Frankrike
Matteo Baud
Gaël Blondeau
Antoine Gérard
Laurent Mühlethaler

97.0
86.0
88.5
100.0
442.3
118.0
93.4
104.0
126.9
+1:54
7 7 Italia  Italia
Aaron Kostner
Raffaele Buzzi
Alessandro Pittin
Samuel Costa

98.5
88.0
88.5
92.5
426.4
121.0
96.5
101.2
107.7
+2:15
8 5 Tsjekkia  Tsjekkia
Tomáš Portyk
Jan Vytrval
Lukáš Daněk
Ondřej Pažout

93.5
87.0
88.5
93.5
418.0
111.1
93.9
100.0
113.0
+2:26
9 4 USA  USA
Ben Loomis
Taylor Fletcher
Jared Shumate
Niklas Malacinski

95.5
85.5
92.5
83.5
400.0
115.4
89.0
109.4
86.2
+2:50
10 3 Ukraina  Ukraina
Viktor Pasitsjnyk
Dmytro Mazurtsjuk
Oleksandr Sjumbarets
Vitalij Hrebenjuk

75.0
88.0
83.0
72.5
315.7
71.6
93.2
85.1
61.5
+4:43
11 2 RSF  RSF
Aleksandr Milanin
Samir Mastiev
Vjatsjeslav Barkov
Artem Galunin

78.5
72.5
83.5
80.0
308.5
79.5
61.5
86.3
81.2
+4:52
12 1 Kasakhstan  Kasakhstan
Vjatsjeslav Botsjkarev
Eldar Orussajev
Magzhan Amankeldiuly
Chingiz Rakparov

59.0
62.0
71.5
62.0
178.0
33.4
39.5
62.6
42.5
+7:46

LangrennRediger

Langrennet startet kl. 15:00.[4]

Plass Startnr. Land Starttid Langrenns-
tid
Rangering Sluttid Differanse
  4 Norge  Norge
Espen Bjørnstad
Jørgen Graabak
Jens Lurås Oftebro
Jarl Magnus Riiber
0:35 43:22.7
10:23.8
10:43.1
11:03.7
11:10.8
1 43:57.7
  2   Tyskland
Terence Weber
Fabian Rießle
Eric Frenzel
Vinzenz Geiger
0:25 44:15.4
10:49.3
11:00.3
10:56.4
11:27.
2 44:40.4 +42.7
  1 Østerrike  Østerrike
Johannes Lamparter
Lukas Klapfer
Mario Seidl
Lukas Greiderer
0:00 44:46.8
10:33.8
11:21.4
11:36.1
11:13.9
3 44:46.8 +49.1
4 3 Japan  Japan
Akito Watabe
Hideaki Nagai
Yoshito Watabe
Ryōta Yamamoto
0:30 45:41.1
10:30.1
11:21.8
11:52.2
11:56.7
7 46:11.1 +2:13.4
5 5 Finland  Finland
Otto Niittykoski
Perttu Reponen
Ilkka Herola
Eero Hirvonen
1:30 45:06.4
11:07.8
11:25.1
11:05.3
11:26.8
5 46:36.4 +2:38.7
6 6 Frankrike  Frankrike
Antoine Gérard
Gaël Blondeau
Matteo Baud
Laurent Mühlethaler
1:54 44:58.1
10:41.3
11:32.5
11:14.2
11:28.8
4 46:52.1 +2:54.4
7 7 Italia  Italia
Raffaele Buzzi
Aaron Kostner
Samuel Costa
Alessandro Pittin
2:15 45:08.1
10:36.3
11:31.6
11:24.2
11:34.4
6 47:23.1 +3:25.4
8 8 Tsjekkia  Tsjekkia
Jan Vytrval
Ondřej Pažout
Lukáš Daněk
Tomáš Portyk
2:26 45:53.0
10:58.5
11:23.2
11:40.3
11:49.5
8 48:19.0 +4:21.3
9 9 USA  USA
Jared Shumate
Taylor Fletcher
Niklas Malacinski
Ben Loomis
2:50 46:23.8
10:58.7
11:18.9
12:12.3
11:52.0
9 49:13.8 +5:16.1
10 11 RSF  RSF
Aleksandr Milanin
Samir Mastiev
Vjatsjeslav Barkov
Artem Galunin
4:52 47:33.4
11:31.7
11:51.3
11:37.8
12:30.9
10 52:25.4 +8:27.7
11 10 Ukraina  Ukraina
Viktor Pasitsjnyk
Dmytro Mazurtsjuk
Vitalij Hrebenjuk
Oleksandr Sjumbarets
4:43 48:00.7
11:04.4
12:01.8
12:10.4
12:42.3
11 52:43.7 +8:46.0
12 12 Kasakhstan  Kasakhstan
Chingiz Rakparov
Magzhan Amankeldiuly
Eldar Orussajev
Vjatsjeslav Botsjkarev
7:46 53:52.1
12:10.0
13:04.7
13:42.2
14:52.7
12 1:01:38.1 +17:40.4

ReferanserRediger