Åpne hovedmenyen

Ski-VM 2019 – Kombinert stor bakke/10 kilometer

Kombinert stor bakke/10 kilometer under Ski-VM 2019 ble arrangert 22. februar 2019.[1][2]

Øvelser under
Ski-VM 2019
Langrenn0 Langrenn
Kvalifisering   Menn   Kvinner
Individuelt
Sprint   Menn   Kvinner
Intervallstart   15 km   10 km
Skiathlon   30 km   15 km
Fellesstart   50 km   30 km
Lag
Stafett   Menn   Kvinner
Lagsprint   Menn   Kvinner
Skihopp0 Skihopp
Normalbakke
Kvalifisering   Menn   Kvinner
Individuelt   Menn   Kvinner
Lag   0000Mikslag   Kvinner  
Stor bakke
Kvalifisering   Menn    
Individuelt   Menn    
Lag   Menn    
Kombinert0 Kombinert
Normalbakke   Individuelt   Lag
Stor bakke   Individuelt   Lagsprint
Kvalifiseringer er ikke medaljeøvelser

Eric Frenzel fra Tyskland ble verdensmester, Jan Schmid fra Norge vant sølv og Franz-Josef Rehrl fra Østerrike tok bronsemedalje.[3]

ResultaterRediger

SkihoppingRediger

Hopprennet ble arrangert kl. 10:30.[4]

Plass Startnr. Navn Land Lengde (m) Poeng Tidsdiff.
1 49 Eric Frenzel   Tyskland 130.5 138.5
2 54 Mario Seidl Østerrike  Østerrike 125.5 137.2 +0,05
3 47 Jan Schmid Norge  Norge 129.0 136.1 +0,10
4 56 Franz-Josef Rehrl Østerrike  Østerrike 126.0 135.9 +0,10
5 58 Akito Watabe Japan  Japan 122.5 129.0 +0,38
6 52 Fabian Rießle   Tyskland 121.0 128.7 +0,39
7 45 Yoshito Watabe Japan  Japan 124.0 125.8 +0,51
8 36 Szczepan Kupczak Polen  Polen 124.0 125.3 +0,53
9 40 Antoine Gérard Frankrike  Frankrike 124.0 124.0 +0,58
10 59 Jarl Magnus Riiber Norge  Norge 121.0 123.8 +0,59
11 51 Espen Bjørnstad Norge  Norge 120.5 123.0 +1,02
12 46 Lukas Klapfer Østerrike  Østerrike 121.5 120.6 +1,12
13 57 Johannes Rydzek   Tyskland 117.5 119.8 +1,15
14 44 Gō Yamamoto Japan  Japan 119.5 118.8 +1,19
15 55 Vinzenz Geiger   Tyskland 117.0 118.0 +1,22
16 39 Hideaki Nagai Japan  Japan 121.0 117.2 +1,25
17 50 Manuel Faißt   Tyskland 115.5 115.5 +1,32
23 Aaron Kostner Italia  Italia 123.5 115.5 +1,32
19 41 Bernhard Gruber Østerrike  Østerrike 116.5 112.6 +1,44
20 48 Ilkka Herola Finland  Finland 117.0 110.8 +1,51
21 37 Samuel Costa Italia  Italia 117.5 109.6 +1,56
22 29 Tim Hug Sveits  Sveits 119.0 108.8 +1,59
23 34 Leevi Mutru Finland  Finland 118.5 106.2 +2,09
24 38 François Braud Frankrike  Frankrike 116.0 105.4 +2,12
32 Maxime Laheurte Frankrike  Frankrike 116.5 105.4 +2,12
26 30 Ernest Jakhin Russland  Russland 116.0 104.6 +2,16
27 42 Eero Hirvonen Finland  Finland 111.0 103.9 +2,18
28 53 Jørgen Graabak Norge  Norge 108.5 103.7 +2,19
29 33 Arttu Mäkiaho Finland  Finland 116.0 103.1 +2,22
30 24 Vid Vrhovnik   Slovenia 117.5 102.1 +2,26
31 27 Paweł Słowiok Polen  Polen 111.0 98.1 +2,42
32 3 Ondřej Pažout Tsjekkia  Tsjekkia 112.0 95.9 +2,50
33 26 Adam Cieślar Polen  Polen 109.5 95.1 +2,54
34 4 Aleksandr Pasjaev Russland  Russland 111.0 94.8 +2,55
35 28 Laurent Muhlethaler Frankrike  Frankrike 110.5 93.5 +3,00
36 35 Tomáš Portyk Tsjekkia  Tsjekkia 110.5 92.6 +3,04
37 21 Jan Vytrval Tsjekkia  Tsjekkia 110.0 91.6 +3,08
38 43 Alessandro Pittin Italia  Italia 105.0 90.9 +3,10
39 14 Nathaniel Mah Canada  Canada 107.5 88.1 +3,22
40 31 Taylor Fletcher USA  USA 106.5 87.0 +3,26
41 2 Ožbej Jelen   Slovenia 110.5 86.7 +3,27
42 11 Vitalij Ivanov Russland  Russland 108.0 85.9 +3,30
43 18 Viktor Pasitsjnyk Ukraina  Ukraina 100.0 85.3 +3,33
44 5 Lukáš Daněk Tsjekkia  Tsjekkia 106.0 84.4 +3,36
45 20 Ben Loomis USA  USA 104.0 83.8 +3,39
46 9 Grant Andrews USA  USA 103.0 82.4 +3,44
47 6 Vjatsjeslav Barkov Russland  Russland 107.0 82.3 +3,45
48 22 Raffaele Buzzi Italia  Italia 105.5 80.5 +3,52
49 25 Kristjan Ilves Estland  Estland 118.5 80.0 +3,54
50 17 Dmytro Mazurchuk Ukraina  Ukraina 99.0 77.8 +4,03
51 16 Paweł Twardosz Polen  Polen 99.5 75.2 +4,13
52 19 Jasper Good USA  USA 97.5 73.2 +4,21
53 13 Chingiz Rakparov Kasakhstan  Kasakhstan 99.0 66.3 +4,49
54 8 Zhao Jiawen Kina  Kina 94.5 60.7 +5,11
55 10 Zhao Zihe Kina  Kina 86.0 43.8 +6,19
56 12 Eldar Orussayev Kasakhstan  Kasakhstan 86.0 40.6 +6,32
57 15 Danil Glukhov Kasakhstan  Kasakhstan 79.0 33.6 +7,00
58 1 Vyacheslav Bochkarev Kasakhstan  Kasakhstan 77.0 26.8 +7,27
59 7 Sun Jianping Kina  Kina Diskvalifisert

LangrennRediger

Langrennet ble arrangert kl. 16:15.[5]

Plass Startnr. Navn Land Starttid Langrenns-
tid
Rangering,
langrenn
Tid Diff
  1 Eric Frenzel   Tyskland 0:00 23:43.0 16 23:43.0
  3 Jan Schmid Norge  Norge 0:10 23:37.3 13 23:47.3 +4.3
  4 Franz-Josef Rehrl Østerrike  Østerrike 0:10 23:41.7 15 23:51.7 +8.7
4 2 Mario Seidl Østerrike  Østerrike 0:05 23:53.3 18 23:58.3 +15.3
5 10 Jarl Magnus Riiber Norge  Norge 0:59 23:04.9 4 24:03.9 +20.9
6 5 Akito Watabe Japan  Japan 0:38 23:27.0 9 24:05.0 +22.0
7 6 Fabian Rießle   Tyskland 0:39 23:26.3 8 24:05.3 +22.3
8 9 Antoine Gérard Frankrike  Frankrike 0:58 23:14.6 5 24:12.6 +29.6
9 13 Johannes Rydzek   Tyskland 1:15 23:04.1 3 24:19.1 +36.1
10 19 Bernhard Gruber Østerrike  Østerrike 1:44 22:57.6 1 24:41.6 +58.6
11 20 Ilkka Herola Finland  Finland 1:51 23:01.3 2 24:52.3 +1:09.3
12 15 Vinzenz Geiger   Tyskland 1:22 23:34.2 12 24:56.2 +1:13.2
13 18 Aaron Kostner Italia  Italia 1:32 23:28.9 10 25:00.9 +1:17.9
14 17 Manuel Faißt   Tyskland 1:32 23:29.5 11 25:01.5 +1:18.5
15 11 Espen Bjørnstad Norge  Norge 1:02 24:10.8 24 25:12.8 +1:29.8
16 7 Yoshito Watabe Japan  Japan 0:51 24:23.7 27 25:14.7 +1:31.7
17 16 Hideaki Nagai Japan  Japan 1:25 23:59.9 21 25:24.9 +1:41.9
18 21 Samuel Costa Italia  Italia 1:56 23:40.4 14 25:36.4 +1:53.4
19 22 Tim Hug Sveits  Sveits 1:59 23:53.7 19 25:52.7 +2:09.7
20 27 Eero Hirvonen Finland  Finland 2:18 23:45.1 17 26:03.1 +2:20.1
21 23 Leevi Mutru Finland  Finland 2:09 23:58.8 20 26:07.8 +2:24.8
22 38 Alessandro Pittin Italia  Italia 3:10 23:15.4 6 26:25.4 +2:42.4
23 29 Arttu Mäkiaho Finland  Finland 2:22 24:04.0 23 26:26.0 +2:43.0
24 25 Maxime Laheurte Frankrike  Frankrike 2:12 24:15.1 25 26:27.1 +2:44.1
25 8 Szczepan Kupczak Polen  Polen 0:53 25:34.6 42 26:27.6 +2:44.6
26 14 Gō Yamamoto Japan  Japan 1:19 25:12.6 37 26:31.6 +2:48.6
27 24 François Braud Frankrike  Frankrike 2:12 24:39.8 32 26:51.8 +3:08.8
28 35 Laurent Muhlethaler Frankrike  Frankrike 3:00 24:02.3 22 27:02.3 +3:19.3
29 30 Vid Vrhovnik   Slovenia 2:26 24:41.6 33 27:07.6 +3:24.6
30 31 Paweł Słowiok Polen  Polen 2:42 24:31.8 30 27:13.8 +3:30.8
31 12 Lukas Klapfer Østerrike  Østerrike 1:12 26:03.5 46 27:15.5 +3:32.5
32 48 Raffaele Buzzi Italia  Italia 3:52 23:24.2 7 27:16.2 +3:33.2
33 36 Tomáš Portyk Tsjekkia  Tsjekkia 3:04 24:31.4 29 27:35.4 +3:52.4
34 33 Adam Cieślar Polen  Polen 2:54 24:42.4 34 27:36.4 +3:53.4
35 40 Taylor Fletcher USA  USA 3:26 24:22.5 26 27:48.5 +4:05.5
36 37 Jan Vytrval Tsjekkia  Tsjekkia 3:08 24:43.9 35 27:51.9 +4:08.9
37 42 Vitalij Ivanov Russland  Russland 3:30 24:25.5 28 27:55.5 +4:12.5
38 26 Ernest Jakhin Russland  Russland 2:16 25:43.4 43 27:59.4 +4:16.4
39 44 Lukáš Daněk Tsjekkia  Tsjekkia 3:36 24:45.5 36 28:21.5 +4:38.5
40 32 Ondřej Pažout Tsjekkia  Tsjekkia 2:50 25:31.8 40 28:21.8 +4:38.8
41 47 Vjatsjeslav Barkov Russland  Russland 3:45 24:36.8 31 28:21.8 +4:38.8
42 43 Viktor Pasitsjnyk Ukraina  Ukraina 3:33 25:23.3 38 28:56.3 +5:13.3
43 34 Aleksandr Pasjaev Russland  Russland 2:55 26:10.6 47 29:05.6 +5:22.6
44 45 Ben Loomis USA  USA 3:39 25:33.7 41 29:12.7 +5:29.7
45 41 Ožbej Jelen   Slovenia 3:27 26:01.4 45 29:28.4 +5:45.4
46 50 Dmytro Mazurchuk Ukraina  Ukraina 4:03 25:29.3 39 29:32.3 +5:49.3
47 52 Jasper Good USA  USA 4:21 25:47.1 44 30:08.1 +6:25.1
48 46 Grant Andrews USA  USA 3:44 26:51.8 50 30:35.8 +6:52.8
49 51 Paweł Twardosz Polen  Polen 4:13 26:25.3 49 30:38.3 +6:55.3
50 39 Nathaniel Mah Canada  Canada 3:22 27:33.3 51 30:55.3 +7:12.3
51 53 Chingiz Rakparov Kasakhstan  Kasakhstan 4:49 26:20.3 48 31:09.3 +7:26.3
52 54 Zhao Jiawen Kina  Kina 5:11 27:50.8 52 33:01.8 +9:18.8
53 55 Zhao Zihe Kina  Kina 6:19 28:55.3 53 35:14.3 +11:31.3
54 57 Danil Glukhov Kasakhstan  Kasakhstan 7:00 30:50.0 54 37:50.0 +14:07.0
55 58 Vyacheslav Bochkarev Kasakhstan  Kasakhstan 7:27 32:18.2 55 39:45.2 +16:02.2
28 Jørgen Graabak Norge  Norge 2:19 Startet ikke
49 Kristjan Ilves Estland  Estland 3:54
56 Eldar Orussayev Kasakhstan  Kasakhstan 6:32

ReferanserRediger

Eksterne lenkerRediger