Ringerike Grand Prix 2019

Ringerike Grand Prix 2019 Cycling (road) pictogram.svg
Ringerike Grand Prix 2019 - 6 Kristoffer Skjerping.jpg
Rittet ble vunnet av Kristoffer Skjerping fra Uno-X.
Detaljer
Ritt44. Ringerike Grand Prix
KonkurranseEuropatouren i landeveissykling 2019 1.2
Dato12. mai 2019
Distanse162,2 km
LandNOR Norge
StartstedHønefoss
MålstedHønefoss
Lag23
Startende ryttere143
Fullførende ryttere45
Gjennomsnittsfart40,527 km/t
Resultater
VinnerNOR Kristoffer Skjerping (Uno-X Norwegian Development)
2. plassDEN Jeppe Aaskov Pallesen (ColoQuick)
3. plassNOR Sindre Lunke (Riwal Readynez)
◀ 2018
Dokumentasjon Wikidata-logo S.svg

Ringerike Grand Prix 2019 var den 44. utgaven av Ringerike Grand Prix og ble arrangert 12. mai 2019 av Ringerike Sykkelklubb. Rittet var klassifisert som kategori 1.2 av Det internasjonale sykkelforbundet (UCI).

Jeppe Aaskov Pallesen (46) kom på andreplass og Sindre Skjøstad Lunke (24) på tredjeplass.
Juniorklassen ble vunnet av Oskar Myrestøl Johansson (34) foran Marcus Korsnes (17) og Tomas Sundlisæter (7).

LageneRediger

Profesjonelt kontinentallag
  1.   Riwal Readynez
Kontinentallag (5)
  1.   Uno-X Norwegian Development
  2.   Joker Fuel of Norway
  3.   Coop
  4.   ColoQuick
  5.   Waoo
Regional- og klubblag (17)
  1.   Lotto-Soudal U23
  2.   Mysenlan-Baboco-Douterloige
  3.   Asker CK Elite
  4.   Bygdø Idrettslag
  5.   Gauldal Sykleklubb
  6.   Glåmdal Sykleklubb
  7.   Kristiansands Cykleklubb
  8.   Lillehammer Cykleklubb
  9.   Region Øst
  10.   Region Sør
  11.   Region Vest
  12.   Ringerikskraft U23
  13.   Sandnes Sykleklubb
  14.   Tønsberg Cykkelklubb
  15.   TVK Elite
  16.   Idrettsklubben Hero
  17.   Region TeVeBu

ResultaterRediger

Av 147 påmeldte ryttere var det 143 som startet og 45 som fullførte.[1][2]

 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Kristoffer Skjerping Uno-X Norwegian Development4t 00' 08"
2.   Jeppe Aaskov Pallesen ColoQuick+ 1' 22"
3.   Sindre Lunke Riwal Readynez+ 1' 22"
4.   Silas Zacharias Clemmensen Waoo+ 1' 46"
5.   Andreas Stokbro Riwal Readynez+ 2' 39"
6.   Søren Wærenskjold Joker Fuel of Norway+ 2' 39"
7.   Ken-Levi Eikeland Tønsberg Cykkelklubb+ 2' 39"
8.   Steffen Christiansen ColoQuick+ 2' 39"
9.   Erik Resell Uno-X Norwegian Development+ 2' 39"
10.   Øyvind Brekke Fløtten Ringerikskraft U23+ 2' 39"
Kilde: ProCyclingStats


I juniorrittet var det 78 påmeldte, 68 som startet og 44 som fullførte.[3]

StartlisteRediger

  Startliste
Uno-X Norwegian Development
UXT
Nr.RytterPlassering
1  Markus Hoelgaard (NOR) 24.
2  Jonas Abrahamsen (NOR) 22.
3  Erik Resell (NOR) 9.
4  Anders Skaarseth (NOR) 23.
5  Iver Skaarseth (NOR) DNF
6  Kristoffer Skjerping (NOR) 1.
7  Martin Bugge Urianstad (NOR) 18.
Sportsdirektør: Leonard Snoeks
Joker Fuel of Norway
JFN
Nr.RytterPlassering
11  Daniel Årnes (NOR) 19.
12  Søren Wærenskjold (NOR) 6.
13  Ole Forfang (NOR) 39.
14  Bjørn Tore Hoem (NOR) 20.
15  Ludvik Aspelund Holstad (NOR) 14.
16  Aksel Fischer Aasheim (NOR) 27.
17  Fridtjof Røinås (NOR) 21.
Sportsdirektør: Adrian Gjølberg
Riwal Readynez
RIW
Nr.RytterPlassering
21  Krister Hagen (NOR) DNF
22  Mathias Norsgaard (DEN) 35.
23  Andreas Kron (DEN) 26.
24  Sindre Lunke (NOR) 3.
26  Andreas Stokbro (DEN) 5.
27  Emil Vinjebo (DEN) DNF
Sportsdirektør: Michael Blaudzun
Coop
TCO
Nr.RytterPlassering
31  Håkon Aalrust (NOR) 15.
32  Kristian Aasvold (NOR) 31.
33  Louis Bendixen (DEN) DNF
34  Eirik Lunder (NOR) DNF
35  Jacob Eriksson (SWE) 44.
36  Andre Sotberg (NOR) 13.
37  Trond Håkon Trondsen (NOR) 28.
Sportsdirektør: Magnus Børresen
ColoQuick
TCQ
Nr.RytterPlassering
41  Stein-Erik Eriksen (NOR) DNF
42  Jacob Hindsgaul Madsen (DEN) DNF
43  Aksel Bech Skot-Hansen (DEN) 16.
44  Daniel Lyhne (DEN) DNF
45  Steffen Christiansen (DEN) 8.
46  Jeppe Aaskov Pallesen (DEN) 2.
Sportsdirektør: Brian Petersen
Waoo
WAO
Nr.RytterPlassering
51  Silas Zacharias Clemmensen (DEN) 4.
52  Rasmus Guldhammer (DEN) DNF
53  Andreas Jeppesen (DEN) DNF
54  Mathias Larsen (DEN) DNF
55  Martin Mortensen (DEN) DNF
56  Jesper Schultz (DEN) 25.
57  Frederik Thomsen (DEN) 12.
Sportsdirektør: Michael Gregersen
Lotto-Soudal U23
___
Nr.RytterPlassering
61  Sébastien Grignard (BEL) DNF
63  Johan Jacobs (SUI) 17.
64  Steven Pattyn (BEL) 38.
65  Thibaut Ponsaerts (BEL) DNS
66  Brent Van Moer (BEL) 40.
67  Ward Vanhoof (BEL) 29.
Sportsdirektør: Carl Roes
Mysenlan-Baboco-Douterloige
___
Nr.RytterPlassering
71  Arne Birkemose (DEN) DNF
73  Connor Lambert (IRL) DNF
74  Vebjørn Rønning (NOR) 34.
75  Juan-Pierre van der Merwe (RSA) DNF
76  Geert Verheijen (NED) DNF
77  Marius Wold (NOR) DNF
Sportsdirektør: Ole Petter Vibekken
Asker CK Elite
___
Nr.RytterPlassering
81  Asbjørn Slagtern Fjellvåg (NOR) DNF
82  Kjetil Johansen Amundrud (NOR) DNF
83  Aleksander Andersen Skjelbred (NOR) DNF
84  Simon Aspelund Holstad (NOR) DNF
85  Bjarne Nilsen (NOR) DNF
86  Hans Magnus Eldby Dahlslett (NOR) DNF
87  Kristoffer Ylven Westgaard (NOR) DNF
Sportsdirektør: John Robin Nilsen
Bygdø Idrettslag
___
Nr.RytterPlassering
91  Jon Sæverås Breivold (NOR) DNF
92  Jonas Ellingsen (NOR) DNF
93  Magnus Drivenes (NOR) DNF
94  Eirik Oskari Halvorsen (NOR) DNF
95  Asbjørn Madsstuen (NOR) DNF
96  Kristian Østberg Killingberg (NOR) DNF
97  Erlend Skjørten (NOR) DNF
Sportsdirektør: Eivind Kvamme Jensen
Gauldal Sykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
102  Håkon Nore Bjerkvik (NOR) DNF
103  Thomas Ekren (NOR) DNF
104  Odin Rømuld (NOR) DNF
105  Bjørn Helge Sandberg (NOR) DNF
106  Sondre Andersson Svensli (NOR) 42.
107  Erik Ysland (NOR) DNF
Sportsdirektør: Kåre Rømuld
Glåmdal Sykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
111  Jørgen Christoffersen (NOR) DNF
113  Dan Erik Hansen (NOR) DNF
114  Ådne Ihle (NOR) DNF
116  Petter Sørensen (NOR) DNF
117  Erling Horn Svennevik (NOR) DNF
Sportsdirektør: Jon Anders Grøndahl
Kristiansands Cykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
121  Audun Haugen (NOR) DNF
122  Joakim Johnsen (NOR) DNF
123  Tobias Halvorsen (NOR) DNF
124  Gunnar Steinsland (NOR) DNF
125  Geir Kristian Teigland (NOR) DNF
126  Alf Vidar Vetrhus (NOR) DNF
Sportsdirektør: Jens Gunnar Haugen
Lillehammer Cykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
131  Brage Aulstad (NOR) DNF
132  André Drege (NOR) 33.
133  Ådne Holter (NOR) DNF
134  Amund Kirkebøen Husom (NOR) DNF
135  Runar Sekse (NOR) DNF
136  Andreas Staune-Mittet (NOR) DNF
137  Rasmus Børset Westad (NOR) DNF
Sportsdirektør: Tormod Haugstad
Region Øst
___
Nr.RytterPlassering
141  Ludvig Fischer Aasheim (NOR) 36.
142  Johannes Borud Andresen (NOR) DNF
143  Jørgen Strømstad Sunde (NOR) DNF
144  Magnus Brynsrud (NOR) DNF
145  Filip Iversby Hvideberg (NOR) DNF
Sportsdirektør: Egil Andreas Aasheim
Region Sør
___
Nr.RytterPlassering
151  Eirik Danielsen (NOR) DNF
152  Even Fløystad (NOR) DNF
153  Victor Køhler (NOR) DNF
154  Endre Danielsen Nyhagen (NOR) DNF
155  Andreas Leander Harvey (NOR) DNS
157  Thomas Ingebretsen (NOR) DNF
Sportsdirektør: Rune Johannessen
Region Vest
___
Nr.RytterPlassering
161  Audun Gautestad (NOR) DNF
162  Erlend Litlere (NOR) DNF
163  Kristoffer Madsen (NOR) DNF
164  Christer Nygård Dale (NOR) DNF
165  Erik Vevatne Øverland (NOR) DNF
Sportsdirektør: Olav Gautestad
Ringerikskraft U23
___
Nr.RytterPlassering
171  Tore Andre Aase Vabø (NOR) DNF
172  Magnus Bjerkestrand Eid (NOR) DNF
173  Øyvind Brekke Fløtten (NOR) 10.
174  Andre Heggø (NOR) 30.
175  Magnus Kulset (NOR) 45.
176  Sondre Midtsveen Fredriksen (NOR) 32.
177  Mathias Skretteberg (NOR) 37.
Sportsdirektør: Max Emil Kørner
Sandnes Sykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
181  Fredrik Dversnes (NOR) DNF
182  Christoffer Ellingsen (NOR) DNF
183  Martin Alexander Fatnes (NOR) DNF
184  Amund Haakonsen (NOR) DNF
185  Johan Andreas Hole Mohr (NOR) 41.
186  Leif Christian Tallaksen (NOR) DNF
187  Markus Waage (NOR) DNF
Sportsdirektør: Espen Aareskjold
Tønsberg Cykkelklubb
___
Nr.RytterPlassering
191  Andre Rahd Bekken (NOR) DNS
192  Jon-Anders Bekken (NOR) 43.
193  Christian Bergsjø (NOR) DNF
194  Marius Blålid (NOR) DNF
195  Ken-Levi Eikeland (NOR) 7.
196  Iver Knotten (NOR) DNF
197  Edvardt Tuko (NOR) DNF
Sportsdirektør: Jon Erik Knotten
TVK Elite
___
Nr.RytterPlassering
201  Kristian Kvernbråten (NOR) DNF
202  Lars Morten Veimo (NOR) DNF
203  Peder Dahl Strand (NOR) DNF
204  Jørgen Dragsten (NOR) DNF
205  Vebjørn Hordnes (NOR) DNS
207  Vegard Løvdal (NOR) DNF
Sportsdirektør: Just Roar Dragsten
Idrettsklubben Hero
___
Nr.RytterPlassering
211  Ole Jakob Haugen (NOR) DNF
212  Torbjørn Alexander Hejman (NOR) DNF
213  Kristian Klevgård (NOR) DNF
214  Jonas Orset (NOR) DNF
215  Joachim Strindin (NOR) 11.
216  Sindre Bjerkestrand Haugsvær (NOR) DNF
217  Mathias Sundquist (NOR) DNF
Sportsdirektør: Pål Fredriksen
Region TeVeBu
___
Nr.RytterPlassering
221  Johan Bakken (NOR) DNF
222  Mikkel Eide (NOR) DNF
223  Erik Gellein Halvorsen (NOR) DNF
224  Håvard Haugsvær (NOR) DNF
225  Alexander Moe Lundgreen (NOR) DNF
226  Kristian Høvås (NOR) DNF
227  Simen Nordahl Svendsen (NOR) DNF
Sportsdirektør: Sindre Eid Hermansen

Se ogsåRediger

ReferanserRediger

  1. ^ «Ringerike GP, Liste des partants - Start list» (PDF) (fransk/engelsk). VotreCourse. 11. mai 2019. 
  2. ^ «Classement - Classification, Hønefoss - Hønefoss, Ringerike Grand Prix 2019» (PDF) (fransk/engelsk). VotreCourse. 12. mai 2019. 
  3. ^ «Classement - Classification, Hønefoss - Hønefoss, Ringerike Grand Prix Junior» (PDF) (fransk/engelsk). VotreCourse. 12. mai 2019. 

Eksterne lenkerRediger