Sundvolden Grand Prix 2019

Sundvolden Grand Prix 2019 Cycling (road) pictogram.svg
Sundvolden Grand Prix 2019 - podium.jpg
Sindre Skjøstad Lunke (2.), Trond Håkon Trondsen (1.) og Brent Van Moer (3.).
Foto: Øyvind Berg
Detaljer
Ritt9. Sundvolden Grand Prix
KonkurranseEuropatouren i landeveissykling 2019 1.2
Dato11. mai 2019
Distanse164,4 km
LandNOR Norge
StartstedSundvollen
MålstedKleivstua
Lag23
Startende ryttere146
Fullførende ryttere57
Gjennomsnittsfart39,933 km/t
Resultater
VinnerNOR Trond Håkon Trondsen (Coop)
2. plassNOR Sindre Lunke (Riwal Readynez)
3. plassBEL Brent Van Moer (Lotto-Soudal U23)
◀ 2018
Dokumentasjon Wikidata-logo S.svg
Trond Håkon Trondsen kom først over målstreken.

Sundvolden Grand Prix 2019 var den niende utgaven av endagsrittet Sundvolden Grand Prix og ble arrangert 11. mai 2019 av Ringerike Sykkelklubb. Rittet var klassifisert som kategori 1.2 av Det internasjonale sykkelforbundet (UCI), og det var også et eget juniorritt.

LageneRediger

Profesjonelt kontinentallag
  1.   Riwal Readynez
Kontinentallag (5)
  1.   Joker Fuel of Norway
  2.   Uno-X Norwegian Development
  3.   Coop
  4.   ColoQuick
  5.   Waoo
Regional- og klubblag (17)
  1.   Lotto-Soudal U23
  2.   Mysenlan-Baboco-Douterloige
  3.   Asker CK Elite
  4.   Bygdø Idrettslag
  5.   Gauldal Sykleklubb
  6.   Glåmdal Sykleklubb
  7.   Kristiansands Cykleklubb
  8.   Lillehammer Cykleklubb
  9.   Region Øst
  10.   Region Sør
  11.   Region Vest
  12.   Ringerikskraft U23
  13.   Sandnes Sykleklubb
  14.   Tønsberg Cykkelklubb
  15.   TVK Elite
  16.   Idrettsklubben Hero
  17.   Region TeVeBu

ResultaterRediger

Av 147 påmeldte ryttere i hovedrittet var det 146 som startet og 57 som fullførte.[1][2]

 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Trond Håkon Trondsen Coop4t 07' 01"
2.   Sindre Lunke Riwal Readynez+ 5"
3.   Brent Van Moer Lotto-Soudal U23+ 9"
4.   Jesper Schultz Waoo+ 13"
5.   Ward Vanhoof Lotto-Soudal U23+ 20"
6.   Jonas Abrahamsen Uno-X Norwegian Development+ 24"
7.   Ludvik Aspelund Holstad Joker Fuel of Norway+ 26"
8.   Johan Jacobs Lotto-Soudal U23+ 1' 10"
9.   Asbjørn Madsstuen Bygdø Idrettslag+ 1' 16"
10.   Jacob Hindsgaul Madsen ColoQuick+ 2' 38"
Kilde: ProCyclingStats


I juniorrittet var det 78 påmeldte, 70 som startet og 36 som fullførte.[3]

StartlisteRediger

  Startliste
Riwal Readynez
RIW
Nr.RytterPlassering
1  Krister Hagen (NOR) 16.
2  Mathias Norsgaard (DEN) 48.
3  Andreas Kron (DEN) 20.
4  Sindre Lunke (NOR) 2.
6  Andreas Stokbro (DEN) 37.
7  Emil Vinjebo (DEN) 32.
Sportsdirektør: Michael Blaudzun
Joker Fuel of Norway
JFN
Nr.RytterPlassering
11  Aksel Fischer Aasheim (NOR) 29.
12  Søren Wærenskjold (NOR) DNF
13  Ole Forfang (NOR) DNF
14  Bjørn Tore Hoem (NOR) 11.
15  Ludvik Aspelund Holstad (NOR) 7.
16  Fridtjof Røinås (NOR) DNF
17  Andreas Vangstad (NOR) 15.
Sportsdirektør: Adrian Gjølberg
Uno-X Norwegian Development
UXT
Nr.RytterPlassering
21  Markus Hoelgaard (NOR) 17.
22  Jonas Abrahamsen (NOR) 6.
23  Kristian Kulset (NOR) 45.
24  Sindre Kulset (NOR) 46.
25  Andreas Leknessund (NOR) 13.
26  Torjus Sleen (NOR) 12.
27  Torstein Træen (NOR) 18.
Sportsdirektør: Leonard Snoeks
Coop
TCO
Nr.RytterPlassering
31  Håkon Aalrust (NOR) DNF
32  Kristian Aasvold (NOR) 43.
33  Louis Bendixen (DEN) DNF
34  Eirik Lunder (NOR) 39.
35  Jacob Eriksson (SWE) 25.
36  Andre Sotberg (NOR) 27.
37  Trond Håkon Trondsen (NOR) 1.
Sportsdirektør: Magnus Børresen
ColoQuick
TCQ
Nr.RytterPlassering
41  Stein-Erik Eriksen (NOR) DNF
42  Jacob Hindsgaul Madsen (DEN) 10.
43  Aksel Bech Skot-Hansen (DEN) 19.
44  Daniel Lyhne (DEN) 14.
45  Steffen Christiansen (DEN) 44.
46  Jeppe Aaskov Pallesen (DEN) DNF
Sportsdirektør: Brian Petersen
Waoo
WAO
Nr.RytterPlassering
51  Silas Zacharias Clemmensen (DEN) DNF
52  Rasmus Guldhammer (DEN) 42.
53  Andreas Jeppesen (DEN) DNF
54  Mathias Larsen (DEN) DNF
55  Martin Mortensen (DEN) DNF
56  Jesper Schultz (DEN) 4.
57  Frederik Thomsen (DEN) 40.
Sportsdirektør: Michael Gregersen
Lotto-Soudal U23
___
Nr.RytterPlassering
61  Sébastien Grignard (BEL) DNF
63  Johan Jacobs (SUI) 8.
64  Steven Pattyn (BEL) 30.
65  Thibaut Ponsaerts (BEL) DNF
66  Brent Van Moer (BEL) 3.
67  Ward Vanhoof (BEL) 5.
Sportsdirektør: Carl Roes
Mysenlan-Baboco-Douterloige
___
Nr.RytterPlassering
71  Arne Birkemose (DEN) DNF
73  Connor Lambert (IRL) DNF
74  Vebjørn Rønning (NOR) 28.
75  Juan-Pierre van der Merwe (RSA) DNF
76  Geert Verheijen (NED) DNF
77  Marius Wold (NOR) 50.
Sportsdirektør: Ole Petter Vibekken
Asker CK Elite
___
Nr.RytterPlassering
81  Asbjørn Slagtern Fjellvåg (NOR) 53.
82  Kjetil Johansen Amundrud (NOR) DNF
83  Aleksander Andersen Skjelbred (NOR) 35.
84  Martin Vangen (NOR) DNF
85  Marius Aasvang (NOR) DNF
86  Christian Edelsteen Buyle (NOR) DNF
87  Eirik Wendelborg (NOR) 56.
Sportsdirektør: John Robin Nilsen
Bygdø Idrettslag
___
Nr.RytterPlassering
91  Jon Sæverås Breivold (NOR) DNF
92  Jonas Ellingsen (NOR) DNF
93  Magnus Drivenes (NOR) DNF
94  Eirik Bruland (NOR) DNF
95  Asbjørn Madsstuen (NOR) 9.
96  Kristian Østberg Killingberg (NOR) DNF
97  Erlend Skjørten (NOR) DNF
Sportsdirektør: Eivind Kvamme Jensen
Gauldal Sykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
102  Håkon Nore Bjerkvik (NOR) DNF
103  Thomas Ekren (NOR) DNF
104  Odin Rømuld (NOR) 51.
105  Bjørn Helge Sandberg (NOR) 49.
106  Sondre Andersson Svensli (NOR) 21.
107  Erik Ysland (NOR) 41.
Sportsdirektør: Kåre Rømuld
Glåmdal Sykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
111  Jørgen Christoffersen (NOR) DNF
112  Jonas Træland Dalland (NOR) DNF
113  Dan Erik Hansen (NOR) DNF
114  Ådne Ihle (NOR) 23.
116  Petter Sørensen (NOR) DNF
Sportsdirektør: Jon Anders Grøndahl
Kristiansands Cykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
121  Audun Haugen (NOR) DNF
122  Joakim Johnsen (NOR) DNF
123  Tobias Halvorsen (NOR) DNF
124  Gunnar Steinsland (NOR) DNF
125  Geir Kristian Teigland (NOR) DNF
126  Alf Vidar Vetrhus (NOR) DNF
Sportsdirektør: Jens Gunnar Haugen
Lillehammer Cykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
131  Brage Aulstad (NOR) DNF
132  André Drege (NOR) DNF
133  Ådne Holter (NOR) 24.
134  Carl-Martin Sandvold (NOR) DNF
135  Runar Sekse (NOR) DNF
136  Andreas Staune-Mittet (NOR) 34.
137  Rasmus Børset Westad (NOR) DNF
Sportsdirektør: Tormod Haugstad
Region Øst
___
Nr.RytterPlassering
141  Ludvig Fischer Aasheim (NOR) 38.
142  Johannes Borud Andresen (NOR) DNF
143  Jørgen Strømstad Sunde (NOR) DNF
144  Magnus Brynsrud (NOR) DNF
145  Filip Iversby Hvideberg (NOR) DNF
Sportsdirektør: Egil Andreas Aasheim
Region Sør
___
Nr.RytterPlassering
151  Eirik Danielsen (NOR) DNF
152  Even Fløystad (NOR) DNF
153  Victor Køhler (NOR) DNF
154  Endre Danielsen Nyhagen (NOR) DNF
155  Andreas Leander Harvey (NOR) DNF
156  Alexander Sterk-Hansen (NOR) DNS
157  Thomas Ingebretsen (NOR) DNF
Sportsdirektør: Rune Johannessen
Region Vest
___
Nr.RytterPlassering
161  Audun Gautestad (NOR) DNF
162  Erlend Litlere (NOR) DNF
163  Kristoffer Madsen (NOR) DNF
164  Christer Nygård Dale (NOR) DNF
165  Erik Vevatne Øverland (NOR) DNF
Sportsdirektør: Olav Gautestad
Ringerikskraft U23
___
Nr.RytterPlassering
171  Tore Andre Aase Vabø (NOR) 47.
172  Magnus Bjerkestrand Eid (NOR) DNF
173  Øyvind Brekke Fløtten (NOR) 22.
174  Andre Heggø (NOR) 54.
175  Magnus Kulset (NOR) 31.
176  Sondre Midtsveen Fredriksen (NOR) 55.
177  Mathias Skretteberg (NOR) 33.
Sportsdirektør: Max Emil Kørner
Sandnes Sykleklubb
___
Nr.RytterPlassering
181  Fredrik Dversnes (NOR) 26.
182  Christoffer Ellingsen (NOR) DNF
183  Martin Alexander Fatnes (NOR) DNF
184  Amund Haakonsen (NOR) DNF
185  Johan Andreas Hole Mohr (NOR) DNF
186  Leif Christian Tallaksen (NOR) DNF
187  Markus Waage (NOR) DNF
Sportsdirektør: Espen Aareskjold
Tønsberg Cykkelklubb
___
Nr.RytterPlassering
191  Isak Bjørnstad Solheim (NOR) DNF
192  Jon-Anders Bekken (NOR) 36.
193  Christian Bergsjø (NOR) DNF
194  Marius Blålid (NOR) 52.
195  Ken-Levi Eikeland (NOR) DNF
196  Iver Knotten (NOR) 57.
197  Edvardt Tuko (NOR) DNF
Sportsdirektør: Jon Erik Knotten
TVK Elite
___
Nr.RytterPlassering
201  Kristian Kvernbråten (NOR) DNF
202  Lars Morten Veimo (NOR) DNF
203  Peder Dahl Strand (NOR) DNF
204  Jørgen Dragsten (NOR) DNF
205  Vebjørn Hordnes (NOR) DNF
207  Vegard Løvdal (NOR) DNF
Sportsdirektør: Just Roar Dragsten
Idrettsklubben Hero
___
Nr.RytterPlassering
211  Ole Jakob Haugen (NOR) DNF
213  Kristian Klevgård (NOR) DNF
214  Thomas Rem (NOR) DNF
215  Joachim Strindin (NOR) DNF
216  Torbjørn Alexander Hejman (NOR) DNF
217  Mathias Sundquist (NOR) DNF
Sportsdirektør: Pål Fredriksen
Region TeVeBu
___
Nr.RytterPlassering
221  Johan Bakken (NOR) DNF
222  Mikkel Eide (NOR) DNF
223  Erik Gellein Halvorsen (NOR) DNF
224  Håvard Haugsvær (NOR) DNF
225  Erling Homme (NOR) DNF
226  Kristian Høvås (NOR) DNF
227  Simen Nordahl Svendsen (NOR) DNF

Se ogsåRediger

ReferanserRediger

Eksterne lenkerRediger