NM i terrengløp 2010

NM i terrengløp 2010 var en del av NM i friidrett 2010, men ble arrangert som to egne stevner; kort løype og stafett ble arrangert i Tønsberg 10. og 11. april, mens lang løype ble arrangert på Lillehammer 18. september.

Resultater, seniorRediger

Kvinner, kort løype (2 km)Rediger


Kvinner, stafett (2+4+2 km)Rediger

Plass Klubb Utøvere Tid
  1. Oslo 1 Linn Eriksen (Tjalve),
Karoline B. Grøvdal (Tjalve),
Ingeborg Løvnes (Vidar)
27.33,4
  2. Hordaland Ida Kjelkenes (Gular),
Hilde Aasheim (Osterøy),
Ingeborg Kristine Lind (Gular)
29.39,5
  3. Buskerud Ingvild Vedde (Nesbyen),
Silje Bæra Hørthe (Modum),
Hanne Klausen (Eiker Kvikk)
30.39,6
4. Telemark 1 Frida Thorsås (Urædd),
Ellen A. Kildal (Herkules),
Marthe Sem (Gjerpen)
31.19,2
5. Østfold Monika Nygård (Askim),
Ragnhild H. Gerhardsen (Askim),
Julie F. Mathisen (Askim)
31.22,9
6. Oslo 2 Sigvor Melve (BUL),
Marie Nordsletten (BUL),
Julie Mowinckel (BUL)
31.26,8


Kvinner, lang løype (6 km)Rediger


Menn, kort løype (3 km)Rediger


Menn, stafett (2+4+2 km)Rediger

Plass Klubb Utøvere Tid
  1. Rogaland 1 Henrik Ingebrigtsen (Sandnes),
Bjørnar U. Kristensen (Sandnes),
Morten Kolstø Velde (Haugesund)
23:52,9
  2. Hordaland 1 Martin Johnsen (Gular),
Kjetil F. Angeltvedt (Gular),
Anders H. Monsen (Gular)
24.05,7
  3. Rogaland 2 Thomas Solberg Eide (Haugesund),
Asle Tjelta (Skjalg),
Jonny Kibsgaard (Haugesund)
24.29,3
4. Oslo 4 Øyvind H. Sundby (Tjalve),
Hans K. Fløystad (Tjalve),
Petter Eggan (Tjalve)
24.57,9
5. Oslo 1 Marius F. Schneider (BUL),
Henrik Berg-Olsen (BUL),
Amund Hoffart (BUL)
25.25,1
6. Hordaland 2 Halfdan E. Færø (AKS-77),
Gjermund Groven (Gular),
Jaad Orten (FRI)
31.26,8


Menn, lang løype (10 km)Rediger


Resultater, junior (19 år)Rediger

Kvinner, kort løype (2 km)Rediger


Kvinner, lang løype (4 km)Rediger

Plass Utøver Klubb Tid
  1. Heidi Weng IL i BUL 13.37,1
  2. Sara Amalie Solheim Berg IL 14.34,8
  3. Bertine-Helene Færø FIL AKS-77 14.55,3
4. Emilie Fleten Gol IL 14.59,0
5. Britt Thorshaug Granrud FIK Ren-Eng 15.24,7
6. Kristin Hagen Haugesund IL 15.46,6


Menn, kort løype (2 km)Rediger


Menn, lang løype (6 km)Rediger

Plass Utøver Klubb Tid
  1. Harald Kårbø Stord IL 16.21,1
  2. Ørjan Grønnevig GTI 16.25,5
  3. Johan Bugge Eidsvåg IL 16.26,1
4. Halfdan-Emil Færø FIL AKS-77 16.37,9
5. Ahmad Muktar Adam Sandnes IL 16.46,5
6. Vegard Ølstad FIK Ren-Eng 16.58,2


Eksterne lenkerRediger