Kvalifisering til Håndball-EM 2018 for menn

Kvalifisering til Håndball-EM 2018 for menn startet 29. oktober 2014 og vil avsluttes sommeren 2017. 38 nasjoner konkurrerer om 15 ledige plasser, da vertsnasjonen Kroatia er automatisk kvalifisert. Lag i trekningene er sortert etter plassering på EHFs nasjonsranking.

Første kvalifiseringsrundeRediger

Trekningen ble foretatt 22. juli 2014 i Wien i Østerrike.[1]

Ni av lagene som ikke avanserte fra første kvalifiseringsrunde i 2016 ble delt inn i tre grupper à tre lag. Det beste laget i hver gruppe avanserer til playoffkamper mot de tre dårligste lagene fra andre kvalifiseringsrunde i 2016.

SeedingRediger

Pott 1 Pott 2 Pott 3
  Hellas
  Estland
  Romania
  Italia
  Belgia
  Luxembourg
  Kypros
  Georgia
  Kosovo

Gruppe 1Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Belgia 4 3 0 1 111 91 +20 6
  Hellas 4 3 0 1 104 97 +7 6
  Kypros 4 0 0 4 79 106 −27 0


30. oktober 2014
19:30
Hellas   27–25   Kypros Dimitris Tofalos Arena, Proastio
Tilskuere: 500
Dommer(e): Jović, Arnautović BIH
Papadopoulos 10 (16–11) Argyrou 8
  3×  Rapport   3× 

2. november 2014
19:00
Kypros   17–23   Hellas Eleftheria Indoor Hall, Nikosia
Tilskuere: 300
Dommer(e): Nabokau, Kulik BLR
Argyrou 7 (9–12) Papadopoulos 4
  3×  Rapport   3× 

29. april 2015
19:30
Kypros   17–26   Belgia Eleftheria Indoor Hall, Nikosia
Tilskuere: 300
Dommer(e): Cindrić, Gonzurek CRO
Argyrou 10 (8–15) Valkenborgh 7
  3×  Rapport   3× 

2. mai 2015
20:00
Belgia   30–20   Kypros Hall Omnisports "La Préalle", Herstal
Tilskuere: 1,300
Dommer(e): Wills, Colin GBR
D. Kedziora 7 (12–7) Nikiforou 4
  3×  Rapport   3× 

10. juni 2015
20:00
Belgia   30–25   Hellas Sporthal Alverberg, Hasselt
Tilskuere: 1,600
Dommer(e): Vešović, Mitrović MNE
Kedziora, De Beule 6 (16–17) Papadopoulos 8
  3×  Rapport   3× 

14. juni 2015
19:30
Hellas   29–25   Belgia Mikra 3, Thessaloniki
Tilskuere: 700
Dommer(e): Martins, Martins POR
Tzoufras 8 (15–11) Kedziora 5
  3×  Rapport   2× 


Gruppe 2Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Luxembourg 4 2 0 2 100 94 +6 4
  Estland 4 2 0 2 112 110 +2 4
  Georgia 4 2 0 2 92 100 −8 4


29. oktober 2014
20:00
Estland   28–26   Georgia Kalevi Spordihall, Tallinn
Tilskuere: 550
Dommer(e): Aliyev, Aghakishiyev AZE
Järve, Pinnonen 5 (16–15) Rusia 10
  3×  Rapport   3× 

2. november 2014
18:00
Georgia   29–27   Estland Tbilisi Sports Palace, Tbilisi
Tilskuere: 2,300
Dommer(e): Argyridis, Mouttas CYP
Rusia 8 (15–14) Pinnonen 7
  3×  Rapport   3× 

30. april 2015
18:00
Georgia   17–16   Luxembourg Kutaisi Sport Palace, Kutaisi
Tilskuere: 1,500
Dommer(e): Nabokau, Kulik BLR
Chanturia 7 (11–7) Meis 4
  3×  Rapport   3× 

3. mai 2015
18:00
Luxembourg   29–20   Georgia D'Coque, Luxembourg
Tilskuere: 1,000
Dommer(e): Azemi, Beqiri Kosovo
Hoffmann 7 (12–11) Tsitelishvili 8
  3×  Rapport   3× 

10. juni 2015
19:30
Luxembourg   26–31   Estland D'Coque, Luxembourg
Tilskuere: 800
Dommer(e): Jović, Arnautović BIH
Bardina 6 (13–14) three players 5
  3×  Rapport   2× 

13. juni 2015
20:00
Estland   26–29   Luxembourg Viljandi Sporthall, Viljandi
Tilskuere: 600
Dommer(e): Samuelsen, Guðjónsson FAR
Jaanimaa 8 (17–14) Bardina 8
  2×  Rapport   3× 


Gruppe 3Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Romania 4 4 0 0 138 87 +51 8
  Italia 4 2 0 2 111 120 −9 4
  Kosovo 4 0 0 4 88 130 −42 0


29. oktober 2014
18:00
Romania   36–24   Kosovo Dinamo Polyvalent Hall, București
Tilskuere: 1,000
Dommer(e): Mertinian, Syrepisios GRE
Stavrositu 6 (17–10) Hoxha 8
  3×  Rapport   3× 

1. november 2014
18:00
Kosovo   16–30   Romania Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Priština
Tilskuere: 1,200
Dommer(e): Dvorský, Karlubík SVK
Dedaj 4 (10–15) Ghionea 8
  3×  Rapport   3× 

29. april 2015
19:30
Kosovo   22–29   Italia Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Priština
Tilskuere: 1,000
Dommer(e): Sirbu, Suponicov MDA
Kabashi 8 (12–17) Turkovic 8
  3×  Rapport   3×  1× 

3. mai 2015
18:00
Italia   35–26   Kosovo PalaGolfo, Follonica
Tilskuere: 2,000
Dommer(e): Jerlecki, Labun POL
Turkovic 11 (18–12) three players 5
  3×  Rapport   3× 

10. juni 2015
20:30
Italia   22–28   Romania Pala San Giacomo, Conversano
Tilskuere: 2,800
Dommer(e): Boričić, Marković SRB
Maione 6 (10–13) Novanc 7
  3×  Rapport   3× 

14. juni 2015
17:00
Romania   44–25   Italia Sala Polivalenta Resita, Reșița
Tilskuere: 1,512
Dommer(e): Bounouara, Sami FRA
Csepreghi 8 (23–13) Turkovic 4
  3×  Rapport   3× 


PlayoffRediger

SeedingRediger

Trekningen ble foretatt 23. juni 2015 i Wien i Østerrike.[2]

De tre dårligste lagene fra andre kvalifiseringsrunde i 2016 ble seedet i pott 1, mens de tre gruppevinnerne fra årets første kvalifiseringsrunde ble plassert i pott 2.

Pott 1 Pott 2
  Belgia
  Luxembourg
  Romania
  Finland
  Israel
  Tyrkia

KamperRediger

Lag 1 Resultat Lag 2 1. kamp 2. kamp
Luxembourg   52–55   Finland 23–28 29–27
Israel   48–62   Romania 27–30 21–32
Tyrkia   50–66   Belgia 28–37 22–29

7. april 2016
19:00
Luxembourg   23–28   Finland d'Coque, Luxembourg
Tilskuere: 1,100
Dommer(e): Guðjónsson (ISL), Samuelsen (FAR)
tre spillere 4 (14–17) Tamminen 11
  3×  Rapport   3×  1× 


9. april 2016
16:00
Finland   27–29   Luxembourg Sisu Arena, Karis
Tilskuere: 650
Dommer(e): Barysas, Petrušis LTU
Tamminen 11 (12–11) Müller 9
  2×  Rapport   4× 

Finland vant med 55–52 sammenlagt.


6. april 2016
19:45
Israel   27–30   Romania Drive in Arena, Tel Aviv
Tilskuere: 1,000
Dommer(e): Rutkovskis, Dzērve LAT
Tutkenitz 6 (15–13) Ghionea 6
  3×  Rapport   3× 


10. april 2016
18:00
Romania   32–21   Israel Polyvalent Hall, Călărași
Tilskuere: 1,600
Dommer(e): Cvetko, Kavalar SLO
fire spillere 4 (17–10) Tutkenitz 5
  3×  Rapport   3× 

Romania vant med 62–48 sammenlagt.


6. april 2016
19:00
Tyrkia   28–37   Belgia Spor Salonu, Rize
Tilskuere: 2,100
Dommer(e): Brodbeck, Reich GER
Döne 7 (13–16) D. Kedziora 13
  3×  1×  Rapport   3× 


9. april 2016
20:00
Belgia   29–22   Tyrkia Country Hall Ethias Liège, Liège
Tilskuere: 2,700
Dommer(e): Hájek, Macho CZE
B. Kedziora, D. Kedziora 5 (15–10) Özbahar 9
  2×  Rapport   3× 

Belgia vant med 66–50 sammenlagt.


Andre kvalifiseringsrundeRediger

Trekningen ble foretatt 14. april 2016 i Dubrovnik.[3][4]

Lagene ble delt inn i syv grupper à fire lag. De to beste i hver gruppe, pluss beste gruppetreer kvalifiserer seg til EM-sluttspillet.

SeedingRediger

Pott 1 Pott 2 Pott 3 Pott 4
  Frankrike
  Spania
  Danmark
  Polen
  Tyskland
  Sverige
  Island
  Makedonia
  Russland
  Norge
  Ungarn
  Slovenia
  Hviterussland
  Østerrike
  Serbia
  Tsjekkia
  Montenegro
  Bosnia-Hercegovina
  Nederland
  Portugal
  Litauen
  Slovakia
  Latvia
  Ukraina
  Sveits
  Romania
  Belgia
  Finland

Gruppe 1Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Danmark 6 5 1 0 194 135 +59 11
  Ungarn 6 4 1 1 174 156 +18 9
  Nederland 6 2 0 4 155 179 −24 4
  Latvia 6 0 0 6 129 182 −53 0


2. november 2016
18:00
Ungarn   24–16   Latvia Continental Aréna, Nyíregyháza
Tilskuere: 2,800
Dommer(e): Johansson, Kliko SWE
Harsányi 8 (11–6) Lielais, Pavlovičs 4
  2×  Rapport   3×  1× 


3. november 2016
20:30
Danmark   29–20   Nederland Trefor Arena, Brøndby
Tilskuere: 5,119
Dommer(e): Kristiansen, Pettersen NOR
Hansen 8 (15–12) Schagen, Steins 7
  3×  Rapport   3×  1× 

6. november 2016
15:00
Nederland   27–28   Ungarn Maaspoort Sports and Events, 's-Hertogenbosch
Tilskuere: 2,000
Dommer(e): Dentz, Reibel FRA
Steins 9 (17–13) T. Iváncsik 6
  3×  Rapport   3× 


6. november 2016
17:10
Latvia   23–36   Danmark Vidzemes Olympic Centre, Valmiera
Tilskuere: 1,380
Dommer(e): Baďura, Ondogrecula SVK
Pavlovičs 5 (11–18) Andersson, Svan 7
  3×  Rapport   2× 

3. mai 2017
19:35
Latvia   27–29   Nederland Vidzemes Olympic Centre, Valmiera
Tilskuere: 1,000
Dommer(e): Buache, Meyer SUI
Krištopāns 8 (13–15) Baart 7
  3×  Rapport   3× 


4. mai 2017
20:00
Ungarn   25–25   Danmark László Papp Sportsarena, Budapest
Tilskuere: 6,700
Dommer(e): Santos, Fonseca POR
Jamali, Lékai 7 (14–11) Tre spillere 4
  3×  1×  Rapport   3× 

7. mai 2017
14:00
Nederland   25–24   Latvia Sporthal Angelslo, Emmen
Tilskuere: 1,100
Dommer(e): Mandák, Rudinský SVK
Remer 6 (13–14) Jurdžs, Krištopāns 6
  3×  1×  Rapport   1× 


7. mai 2017
20:30
Danmark   33–27   Ungarn Ceres Arena, Århus
Tilskuere: 4,872
Dommer(e): Horáček, Novotný CZE
Hansen 8 (18–17) Bodó, Iváncsik 5
  1×  Rapport   2× 

14. juni 2017
19:30
Nederland   24–36   Danmark Topsportcentrum, Almere
Tilskuere: 1,250
Dommer(e): Mitrevski, Todorovski MKD
Remer 4 (10–18) Damgaard, Lindberg 7
  3×  Rapport   3× 


15. juni 2017
19:35
Latvia   23–35   Ungarn Vidzemes Olympic Centre, Valmiera
Tilskuere: 900
Dommer(e): Kristiansen, Pettersen NOR
Jurdžs 5 (9–15) Juhász, Vilovski 7
  3×  Rapport   3× 

18. juni 2017
19:15
Ungarn   35–30   Nederland Veszprém Aréna, Veszprém
Tilskuere: 5,019
Dommer(e): Konjičanin, Konjičanin BIH
Győri 10 (16–13) Haenen, Schagen 6
  3×  Rapport   3× 


18. juni 2017
20:15
Danmark   33–16   Latvia Sydbank Arena, Kolding
Tilskuere: 3,395
Dommer(e): Sigurjónsson, Pétursson ISL
Larsen 6 (14–5) Lielais 6
  2×  Rapport   2× 


Gruppe 2Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Romania 2 2 0 0 54 46 +8 4
  Hviterussland 2 1 0 1 59 53 +6 2
  Serbia 2 1 0 1 64 68 −4 2
  Polen 2 0 0 2 55 65 −10 0


2. november 2016
19:00
Hviterussland   23–26   Romania Urutsjtsja Sportspalass, Minsk
Tilskuere: 2,700
Dommer(e): Pavićević, Ražnatović MNE
Rutenka 5 (10–13) Ghionea 6
  3×  1×  Rapport   1× 


3. november 2016
20:00
Polen   32–37   Serbia Ergo Arena, Gdańsk
Tilskuere: 10,000
Dommer(e): Zotin, Volodkov RUS
Bielecki 6 (14–20) Nenadić 10
  3×  Rapport   3× 

6. november 2016
17:00
Serbia   27–36   Hviterussland Čair Sportssenter, Niš
Tilskuere: 5 600
Dommer(e): Pichon, Reveret FRA
Ðukić 8 (13–20) Pukhouski 8
  3×  Rapport   2× 


6. november 2016
20:00
Romania   28–23   Polen Polyvalenthallen, Cluj-Napoca
Tilskuere: 5 115
Dommer(e): Geipel, Helbig GER
Mocanu, Ramba 5 (11–9) Bielecki 5
  3×  Rapport   3× 

3–4. mai 2017 Hviterussland     Polen


3–4. mai 2017 Romania     Serbia

6–7. mai 2017 Polen     Hviterussland


6–7. mai 2017 Serbia     Romania

13–14. juni 2017 Serbia     Polen


13–14. juni 2017 Romania     Hviterussland

17–18. juni 2017 Polen     Romania


17–18. juni 2017 Hviterussland     Serbia


Gruppe 3Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Spania 2 2 0 0 66 42 +24 4
  Finland 2 1 0 1 52 63 −11 2
  Østerrike 2 1 0 1 50 53 −3 2
  Bosnia-Hercegovina 2 0 0 2 43 53 −10 0


2. november 2016
20:25
Østerrike   27–31   Finland Arena Nova, Wiener Neustadt
Tilskuere: 1,500
Dommer(e): Nikolov, Nachevski MKD
Weber 5 (16–14) Tamminen 7
  3×  Rapport   4× 


2. november 2016
20:30
Spania   30–21   Bosnia-Hercegovina Polideportivo Huerta del Rey, Valladolid
Tilskuere: 3,600
Dommer(e): Bonaventura, Bonaventura FRA
Rivera 7 (12–6) Panić 6
  2×  Rapport   4× 

5. november 2016
14:30
Finland   21–36   Spania Folksam Arena, Sjundeå
Tilskuere: 1,000
Dommer(e): Brunner, Salah SUI
Rönnberg 5 (12–17) Dujshebaev 7
  2×  Rapport   3× 


6. november 2016
20:00
Bosnia-Hercegovina   22–23   Østerrike Mirza Delibašić-hallen, Sarajevo
Tilskuere: 4 000
Dommer(e): Horáček, Novotný CZE
Tarabochia 6 (11–9) Weber 6
  2×  1×  Rapport   2× 

3–4. mai 2017 Østerrike     Spania


3–4. mai 2017 Finland     Bosnia-Hercegovina

6–7. mai 2017 Spania     Østerrike


6–7. mai 2017 Bosnia-Hercegovina     Finland

13–14. juni 2017 Bosnia-Hercegovina     Spania


13–14. juni 2017 Finland     Østerrike

17–18. juni 2017 Spania     Finland


17–18. juni 2017 Østerrike     Bosnia-Hercegovina


Gruppe 4Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Tsjekkia 2 1 0 1 59 53 +6 2
  Makedonia 2 1 0 1 55 56 −1 2
  Island 2 1 0 1 50 51 −1 2
  Ukraina 2 1 0 1 48 52 −4 2


2. november 2016
18:30
Makedonia   27–21   Ukraina Boris Trajkovski Sportssenter, Skopje
Tilskuere: 5,500
Dommer(e): Dobrovits, Tájok HUN
K. Lazarov 12 (13–10) Kozakevytsj, Zjukov 4
  2×  Rapport   3× 


2. november 2016
19:30
Island   25–24   Tsjekkia Laugardalshöll, Reykjavík
Tilskuere: 2,450
Dommer(e): Santos, Fonseca POR
Sigurðsson 6 (12–10) Hrstka 5
  2×  Rapport   2× 

5. november 2016
14:25
Tsjekkia   35–28   Makedonia Bysportshallen, Plzeň
Dommer(e): López, Ramírez ESP
Hrstka 10 (18–12) K. Lazarov 9
  2×  Rapport   2× 


5. november 2016
18:00
Ukraina   27–25   Island Sumy Sportspalass, Sumy
Dommer(e): Krstič, Ljubič SLO
Sadovyi 5 (13–13) Pálmarsson 6
  3×  Rapport   3× 

3–4. mai 2017 Makedonia     Island


3–4. mai 2017 Ukraina     Tsjekkia

6–7. mai 2017 Island     Makedonia


6–7. mai 2017 Tsjekkia     Ukraina

13–14. juni 2017 Tsjekkia     Island


13–14. juni 2017 Ukraina     Makedonia

17–18. juni 2017 Island     Ukraina


17–18. juni 2017 Makedonia     Tsjekkia


Gruppe 5Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Tyskland 6 6 0 0 173 137 +36 12
  Slovenia 6 3 1 2 162 148 +14 7
  Portugal 6 2 1 3 148 165 −17 5
  Sveits 6 0 0 6 138 171 −33 0


2. november 2016
18:00
Slovenia   32–27   Sveits Den røde hall, Velenje
Tilskuere: 1,700
Dommer(e): Gjeding, Hansen DEN
Janc 5 (12–15) Liniger 6
  2×  1×  Rapport   2× 


2. november 2016
18:30
Tyskland   35–24   Portugal Rittal Arena Wetzlar, Wetzlar
Tilskuere: 4,421
Dommer(e): Mažeika, Gatelis LTU
Musche 6 (16–10) Amador 5
  2×  Rapport   3× 

5. november 2016
17:45
Sveits   22–23   Tyskland Hallenstadion, Zürich
Tilskuere: 10 040
Dommer(e): Dinu, Din ROU
Schmid 5 (11–12) Weinhold 4
  3×  Rapport   3× 


6. november 2016
15:00
Portugal   26–26   Slovenia Pavilhões, Lisboa
Tilskuere: 1 582
Dommer(e): Sondors, Līcis LAT
Duarte 5 (9–12) Blagotinšek 6
  3×  1×  Rapport   3× 

3. mai 2017
20:00
Slovenia   23–32   Tyskland Arena Stožice, Ljubljana
Tilskuere: 10,000
Dommer(e): Pichon, Reveret FRA
Dolenec 5 (12–19) Gensheimer 11
  3×  Rapport   2× 


4. mai 2017
19:00
Sveits   25–27   Portugal Tissot Arena, Biel
Tilskuere: 3,275
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik SWE
Rubin 7 (11–13) Duarte 6
  3×  Rapport   3×  1× 

6. mai 2017
16:10
Tyskland   25–20   Slovenia Gerry Weber Stadion, Halle
Tilskuere: 9,300
Dommer(e): Dobrovits, Tájok HUN
Tre spillere 4 (14–10) Henigman 5
  1×  Rapport   3× 


7. mai 2017
15:00
Portugal   27–22   Sveits Pavilhão Desportivo Municipal de Loulé, Loulé
Tilskuere: 1,732
Dommer(e): Opava, Valek CZE
Magalhães 5 (17–10) Schmid 5
  3×  Rapport   2× 

14. juni 2017
19:30
Portugal   26–29   Tyskland Multiusos Gondomar, Gondomar
Tilskuere: 3,000
Dommer(e): Nikolov, Nachevski MKD
Fire spillere 4 (16–15) Gensheimer, Kühn 6
  3×  1×  Rapport   3× 


14. juni 2017
20:15
Sveits   20–33   Slovenia BBC-Arena, Schaffhausen
Tilskuere: 1,245
Dommer(e): Álvarez, Bustamante ESP
Maros 6 (9–18) Blagotinšek, Dolenec 5
  2×  Rapport   3× 

17. juni 2017
20:00
Slovenia   28–18   Portugal Arena Bonifika, Koper
Tilskuere: 3,500
Dommer(e): Elíasson, Pálsson ISL
Tre spillere 4 (12–9) Magalhaes 4
  3×  Rapport   3× 


18. juni 2017
15:00
Tyskland   29–22   Sveits ÖVB Arena, Bremen
Tilskuere: 8,900
Dommer(e): Pandžić, Mosorinski SRB
Schiller 7 (12–13) Schmid 10
  3×  Rapport   3× 


Gruppe 6Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Sverige 6 5 0 1 166 125 +41 10
  Montenegro 6 2 3 1 158 168 −10 7
  Russland 6 1 3 2 149 160 −11 5
  Slovakia 6 0 2 4 146 166 −20 2


2. november 2016
19:30
Russland   31–31   Slovakia Krylatskoye Sportspalass, Moskva
Tilskuere: 1,665
Dommer(e): Gubica, Milošević CRO
Shelmenko 6 (13–13) Antl 10
  3×  1×  Rapport   3× 


3. november 2016
19:15
Sverige   36–21   Montenegro FFS Arena, Lund
Tilskuere: 3,016
Dommer(e): Baumgart, Wild GER
Gottfridsson 6 (14–9) Borozan, Čavor 5
  3×  Rapport   3× 

5. november 2016
18:00
Slovakia   17–21   Sverige Steel Aréna, Košice
Tilskuere: 7 143
Dommer(e): Lah, Sok SLO
Antl 6 (8–15) Ekberg, Gottfridsson 5
  2×  Rapport   3× 


6. november 2016
18:00
Montenegro   24–24   Russland SC Topolica, Bar
Tilskuere: 2 150
Dommer(e): Horváth, Marton HUN
Borozan 10 (12–11) Atman 8
  3×  Rapport   5× 

3. mai 2017
18:30
Slovakia   27–27   Montenegro Športová hala Na Zábraní, Hlohovec
Tilskuere: 1,950
Dommer(e): Elíasson, Pálsson ISL
Urban 9 (15–11) Borozan 11
  3×  Rapport   3×  2× 


3. mai 2017
19:15
Russland   21–29   Sverige Sibur Arena, St. Petersburg
Dommer(e): Caçador, Nicolau POR
Dereven 5 (10–17) Ekberg 9
  3×  Rapport   3× 

6. mai 2017
17:15
Sverige   25–21   Russland Saab Arena, Linköping
Tilskuere: 5,511
Dommer(e): Marín, García ESP
Zachrisson 7 (10–11) Soroka 6
  2×  Rapport   2× 


6. mai 2017
20:00
Montenegro   31–30   Slovakia Sporthall "Nikoljac", Bijelo Polje
Tilskuere: 2,260
Dommer(e): Dentz, Reibel FRA
Grbović 8 (16–14) Fire spillere 4
  3×  Rapport   3× 

14. juni 2017
20:00
Montenegro   28–24   Sverige Sportski Centar Nikšić, Nikšić
Tilskuere: 3,600
Dommer(e): Horáček, Novotný CZE
Borozan 10 (16–7) Lagergren 5
  2×  Rapport  


14. juni 2017
20:00
Slovakia   24–25   Russland Ondrej Nepela Arena, Bratislava
Tilskuere: 6,965
Dommer(e): Dinu, Din ROU
T. Urban 9 (12–12) Sjisjkarjov 6
  2×  Rapport   3× 

17. juni 2017
15:00
Russland   27–27   Montenegro Alexander Gomelsky Universal Sports Hall CSKA, Moskva
Tilskuere: 2,000
Dommer(e): Madsen, Mortensen DEN
Kiselev, Kovaljov 6 (16–11) Borozan 7
  2×  Rapport   2× 


17. juni 2017
17:15
Sverige   31–17   Slovakia Sparbanken Lidköping Arena, Lidköping
Tilskuere: 2,039
Dommer(e): Covalciuc, Covalciuc MDA
Ekberg, Tollbring 5 (14–7) Hruščák 4
  3×  Rapport   3× 


Gruppe 7Rediger

Lag K V U T + - MF P
  Frankrike 6 5 0 1 191 169 +22 10
  Norge 6 4 0 2 196 163 +33 8
  Litauen 6 3 0 3 163 179 −16 6
  Belgia 6 0 0 6 175 214 −39 0


2.. november 2016
19:00
Norge   35–26   Belgia Bodø Spektrum, Bodø
Tilskuere: 2 252
Dommer(e): Brkic, Jusufhodzic AUT
Lie Hansen 7 (20–14) Kedziora 7
  3×  Rapport   3× 


3.. november 2016
19:00
Frankrike   37–20   Litauen Sportspalasset, Pau
Tilskuere: 6,500
Dommer(e): Mitrevski, Todorovski MKD
Mahé 7 (21–7) Plėta 4
  3×  Rapport   3× 

6. november 2016
15:30
Belgia   37–38   Frankrike Country Hall, Liège
Tilskuere: 4 200
Dommer(e): Sigurjónsson, Pétursson ISL
D. Kedziora 8 (19–16) Mahé 11
  3×  1×  Rapport   3× 


6. november 2016
18:00
Litauen   32–29   Norge Siemens Arena, Vilnius
Tilskuere: 2 100
Dommer(e): Nikolić, Stojković SRB
Bernatonis 8 (15–16) Bjørnsen 9
  2×  Rapport   3× 

3. mai 2017
18:30
Norge   35–30   Frankrike Oslo Spektrum, Oslo
Tilskuere: 6,900
Dommer(e): Nikolov, Nachevski MKD
Sagosen 13 (12–11) Remili 7
  3×  Rapport   3× 


3. mai 2017
20:30
Belgia   29–33   Litauen Sportoase Philipssite, Leuven
Tilskuere: 1,700
Dommer(e): Covalciuc, Covalciuc MDA
D. Kedziora 11 (18–15) Malašinskas 13
  3×  Rapport   3× 

6. mai 2017
18:00
Frankrike   28–24   Norge Maison des Sports, Clermont-Ferrand
Tilskuere: 4,800
Dommer(e): Lopéz, Ramírez ESP
Narcisse 8 (13–10) Jøndal, Sagosen 5
  3×  Rapport   3× 


7. mai 2017
18:00
Litauen   33–28   Belgia Siemens Arena, Vilnius
Tilskuere: 2,300
Dommer(e): Olesen, Pedersen DEN
Truchanovicius 6 (18–11) D. Kedziora 5
  2×  Rapport   3× 

14. juni 2017
18:00
Litauen   25–26   Frankrike Švyturys Arena, Klaipėda
Tilskuere: 2,546
Dommer(e): Kékes, Kékes HUN
Truchanovicius 6 (12–12) Mahé 6
  3×  Rapport   3× 


14. juni 2017
20:30
Belgia   27–43   Norge Sportoase Philipssite, Leuven
Tilskuere: 1,170
Dommer(e): Krstič, Ljubič SLO
Robyns 6 (15–20) Myrhol 7
  2×  Rapport   1× 

17. juni 2017
19:30
Norge   30–20   Litauen Oslo Spektrum, Oslo
Tilskuere: 6,507
Dommer(e): Gubica, Milošević CRO
Myrhol, Sagosen 5 (15–10) Malašinskas, Truchanovicius 5
  3×  Rapport   3× 


17. juni 2017
19:45
Frankrike   32–28   Belgia Axone, Montbéliard
Tilskuere: 4,800
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik SWE
Accambray 8 (18–14) Tre spillere 6
  3×  Rapport   2× 


ReferanserRediger

Eksterne lenkerRediger