Junior-VM i alpint 1999

Det 18. Junior-VM i alpint ble arrangert fra 9. til 14. mars 1999 departementet Alpes-de-Haute-Provence i Frankrike. Rennene ble arrangert i Pra Loup og Le Sauze i nærheten av Barcelonnette.

HerrerRediger

UtforRediger

Plass Land Utøver Tid
1 Østerrike Klaus Kröll 1.08,50 min
2 Østerrike Kurt Engl 1.08,64 min
3 Østerrike Thomas Graggaber 1.08,65 min
4 Østerrike Manfred Gstatter 1.08,71 min
5 Tyskland Florian Eckert 1.08,78 min
6 Sveits Daniel Züger 1.08,80 min

Dato: 10. mars

Super-GRediger

Plass Land Utøver Tid
1 Østerrike Manfred Gstatter 1.11,87 min
2 Frankrike Freddy Rech 1.12,07 min
3 Italia Matteo Berbenni 1.12,39 min
4 Canada Jeff Hume 1.12,47 min
5 Slovenia Igor Kozlar 1.12,52 min
6 AUS Bradley Wall 1.12,63 min

Dato: 11. mars

StorslalåmRediger

Plass Land Utøver Tid
1 Østerrike Christoph Alster 1.48,10 min
2 Frankrike Freddy Rech 1.48,42 min
3 Slovenia Mitja Dragšič 1.48,46 min
4 Sveits Daniel Défago 1.48,62 min
5 Østerrike Mario Matt 1.48,69 min
6 Norge Stein Kristian Strand 1.48,74 min

Dato: 13. mars

SlalåmRediger

Plass Land Utøver Tid
1 Italia Massimiliano Blardone 1.34,96 min
2 Østerrike Kurt Engl 1.35,31 min
3 Frankrike Alexandre Anselmet 1.35,34 min
4 Østerrike Mario Matt 1.35,62 min
5 Canada Jean-Philippe Roy 1.35,77 min
6 Canada Kristian Guay 1.36,16 min

Dato: 14. mars

KombinasjonRediger

Plass Land Utøver Punkte
1 Østerrike Kurt Engl 10,55
2 Østerrike Mario Matt 17,49
3 Italia Massimiliano Blardone 20,23

Dato: 10./ 14. mars

Kombinasjonen bestod av utfor, storslalåm og slalåm.

DamerRediger

UtforRediger

Plass Land Utøver Tid
1 Østerrike Kerstin Reisenhofer 1.11,09 min
2 USA Jonna Mendes 1.11,33 min
3 USA Alison Powers 1.11,77 min
4 Frankrike Alexandra Zimmermann 1.11,91 min
5 Sveits Fränzi Aufdenblatten 1.11,96 min
6 Østerrike Marlies Schild 1.11,99 min

Dato: 13. mars

Super-GRediger

Plass Land Utøver Tid
1 Østerrike Karin Blaser 1.14,06 min
2 Østerrike Silvia Berger 1.14,14 min
3 Østerrike Kerstin Reisenhofer 1.14,72 min
4 USA Jonna Mendes 1.14,80 min
5 USA Caroline Lalive 1.14,93 min
6 Tsjekkia Lucie Hrstková 1.15,14 min

Dato: 14. mars

StorslalåmRediger

Plass Land Utøver Tid
1 Italia Denise Karbon 1.53,82 min
2 Østerrike Silvia Berger 1.54,55 min
3 Finland Tanja Poutiainen 1.55,00 min
4 USA Caroline Lalive 1.55,14 min
5 Tsjekkia Lucie Hrstková 1.55,27 min
6 Tyskland Stefanie Wolf 1.55,43 min

Dato: 10. mars

SlalåmRediger

Plass Land Utøver Tid
1 Sverige Anja Pärson 1.46,62 min
2 Tyskland Stefanie Wolf 1.48,12 min
3 Østerrike Elisabeth Görgl 1.48,65 min
4 Østerrike Eva Walkner 1.49,01 min
5 Frankrike Souazic Leguillou 1.49,08 min
Italia Nicole Gius 1.49,08 min

Dato: 9. mars

KombinasjonRediger

Plass Land Utøver Punkte
1 USA Caroline Lalive 46,74
2 Tyskland Stefanie Wolf 61,17
3 Østerrike Kerstin Reisenhofer 80,95

Dato: 9./ 13. mars
Kombinasjonen bestod av utfor, storslalåm og slalåm.

MedaljeoversiktRediger

Plass Land Gull Sølv Bronse Totalt
1   6 5 4 15
2   2 - 2 4
3   1 1 1 3
4   1 - - 1
5   - 2 1 3
6   - 2 - 2
7   - - 1 1
  - - 1 1


KilderRediger