VM i innebandy 2019

(Redirected from Innebandy-VM 2019)
VM i innebandy 2019
Generell informasjon
Idrettsgreninnebandy
ArrangørInternational Floorball Federation
VertsbyNeuchâtel
VertslandSveits Sveits
Arena(er)Neuchâtel
Dato7. - 15. desember 2019

VM i innebandy for kvinner 2019 ble arrangert i Neuchâtel i Sveits fra 7. til 15. desember 2019.[1]

FormatEdit

De åtte høyest plasserte lagene på verdensrankingen ble trukket i gruppe A og B, de åtte laveste i gruppe C og D.[2] De to beste lagene i gruppe A kvalifiserte seg direkte til kvartfinale. De øvrige lagene i gruppe A og B møtte de to beste lagene fra gruppe C og gruppe D i en utslagsrunde om de siste fire plassene i kvartfinalen.

     Kvalifisert for kvartfinale
     Kvalifisert for utslagsrunde
Gruppe A Gruppe B Gruppe C Gruppe D
Plass 1–4 Plass 1–4 Plass 9–12 Plass 9–12
Plass 1–4 Plass 1–4 Plass 9–12 Plass 9–12
Plass 5–8 Plass 5–8 Plass 13–16 Plass 13–16
Plass 5–8 Plass 5–8 Plass 13–16 Plass 13–16

Innledende rundeEdit

Gruppe AEdit

Lag K V U T + - MF P
  Sveits 3 3 0 0 30 5 +25 6
  Finland 3 2 0 1 35 10 +25 4
  Polen 3 1 0 2 7 26 −19 2
  Tyskland 3 0 0 3 2 33 −31 0
7. desember 2019 Finland   14–3   Polen Patinoires du Littoral, Neuchâtel
7. desember 2019 Sveits   12–1   Tyskland Patinoires du Littoral, Neuchâtel

8. desember 2019 Finland   4–7   Sveits Patinoires du Littoral, Neuchâtel
8. desember 2019 Polen   4–1   Tyskland Patinoires du Littoral, Neuchâtel

9. desember 2019 Tyskland   0–17   Finland Patinoires du Littoral, Neuchâtel
10. desember 2019 Polen   0–11   Sveits Patinoires du Littoral, Neuchâtel

Gruppe BEdit

Lag K V U T + - MF P
  Sverige 3 3 0 0 49 4 +45 6
  Tsjekkia 3 2 0 1 35 15 +20 4
  Slovakia 3 1 0 2 11 47 −36 2
  Latvia 3 0 0 3 8 37 −29 0
7. desember 2019 Slovakia   1–23   Sverige Patinoires du Littoral, Neuchâtel
8. desember 2019 Latvia   2–14   Tsjekkia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

9. desember 2019 Slovakia   7–5   Latvia Patinoires du Littoral, Neuchâtel
9. desember 2019 Sverige   10–2   Tsjekkia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

10. desember 2019 Tsjekkia   19–3   Slovakia Patinoires du Littoral, Neuchâtel
10. desember 2019 Sverige   16–1   Latvia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

Gruppe CEdit

Lag K V U T + - MF P
  Norge 3 3 0 0 14 9 +5 6
  Danmark 3 2 0 1 17 8 +9 4
  Estland 3 1 0 2 13 19 −6 2
  Japan 3 0 0 3 5 13 −8 0
7. desember 2019 Japan   0–5   Danmark Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
7. desember 2019 Estland   4–7   Norge Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

8. desember 2019 Japan   4–6   Estland Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
8. desember 2019 Danmark   4–5   Norge Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

9. desember 2019 Norge   2–1   Japan Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
10. desember 2019 Danmark   6–2   Estland Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

Gruppe DEdit

Lag K V U T + - MF P
  Singapore 3 3 0 0 14 6 +8 6
  Australia 3 2 0 1 12 9 +3 4
  Thailand 3 1 0 2 12 12 0 2
  USA 3 0 0 3 11 22 −11 0
7. desember 2019 Australia   5–4   USA Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
8. desember 2019 Thailand   1–3   Singapore Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

9. desember 2019 Australia   4–1   Thailand Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
9. desember 2019 USA   2–7   Singapore Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

10. desember 2019 Singapore   4–3   Australia Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
10. desember 2019 USA   5–10   Thailand Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

SluttspilletEdit

Plasseringskamper 13.- til 16.-plassEdit

11. desember 2019 Thailand   3–6   Japan Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

11. desember 2019 Estland   4–3 (e.e.o.)   USA Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
Kamp om 15.-plass
12. desember 2019 Thailand   10–6   USA Patinoires du Littoral, Neuchâtel
Kamp om 13.-plass
12. desember 2019 Japan   4–3   Estland Patinoires du Littoral, Neuchâtel

PlayoffEdit

11. desember 2019 Latvia   6–4   Norge Patinoires du Littoral, Neuchâtel

11. desember 2019 Tyskland   7–6   Singapore Patinoires du Littoral, Neuchâtel

11. desember 2019 Slovakia   6–3   Danmark Patinoires du Littoral, Neuchâtel

11. desember 2019 Polen   10–3   Australia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

Plasseringskamper om 9.- til 12.-plassEdit

12. desember 2019 Danmark   9–4   Singapore Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

12. desember 2019 Australia   2–7   Norge Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
Kamp om 11.-plass
13. desember 2019 Singapore   1–3   Australia Patinoires du Littoral, Neuchâtel
Kamp om 9.-plass
13. desember 2019 Danmark   2–3   Norge Patinoires du Littoral, Neuchâtel

KvartfinalerEdit

12. desember 2019 Finland   8–6   Slovakia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

12. desember 2019 Sveits   10–4   Latvia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

13. desember 2019 Tsjekkia   11–4   Polen Patinoires du Littoral, Neuchâtel

13. desember 2019 Sverige   26–2   Tyskland Patinoires du Littoral, Neuchâtel

Plasseringskamper om 5.- til 8.-plassEdit

14. desember 2019 Tyskland   1–6   Slovakia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

14. desember 2019 Latvia   1–6   Polen Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel
Kamp om 7.-plass
15. desember 2019 Latvia   3–4   Tyskland Patinoires du Littoral, Neuchâtel
Kamp om 5.-plass
15. desember 2019 Polen   8–4   Slovakia Halle de Sport de la Riveraine, Neuchâtel

SemifinalerEdit

14. desember 2019 Sverige   5–4   Finland Patinoires du Littoral, Neuchâtel

14. desember 2019 Sveits   7–6 (e.e.o.)   Tsjekkia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

BronsefinaleEdit

15. desember 2019 Finland   5–4 (e.e.o.)   Tsjekkia Patinoires du Littoral, Neuchâtel

FinaleEdit

15. desember 2019 Sverige   3–2 (e.e.o.)   Sveits Patinoires du Littoral, Neuchâtel

ReferanserEdit

Eksterne lenkerEdit

  • Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata