Åpne hovedmenyen

Håndball under Sommer-OL 2016 – Spillerstall kvinner

Dette er en liste over de kvinnelige spillerne som spilte håndball under Sommer-OL 2016:

Håndball under
Sommer-OL 2016
Handball pictogram.svg
Turnering
menn  kvinner
Spillerstall
menn  kvinner
Kvalifisering
menn  kvinner


Gruppe ARediger

AngolaRediger

Utøver Klubb
Neyde Barbosa   Sambizanga
Juliana Machado   Agosto
Lurdes Monteiro   Agosto
Natália Bernardo   Agosto
Albertina Kassoma   Agosto
Luísa Kiala   Luanda
Cristina Branco   Agosto
Azenaide Carlos   Luanda
Teresa Almeida   Luanda
Wuta Dombaxe   Agosto
Magda Cazanga   Luanda
Liliana Venâncio   Agosto
Janete dos Santos   Sambizanga
Isabel Guialo   Agosto
Vilma Nenganga   Luanda

BrasilRediger

Utøver Klubb
Fabiana Diniz   Bietigheim
Alexandra do Nascimento   Vác
Samira Rocha   Kisvárda
Daniela Piedade   Fehérvár
Tamires Morena Lima   Dijon Bourgogne
Fernanda da Silva   Bietigheim
Ana Paula Rodrigues   Rostov-Don
Jéssica Quintino   Odense
Bárbara Arenhart   Vác
Francielle da Rocha   Guarulhos
Eduarda Amorim   Győr
Mayara Moura   Pinheiros
Deonise Cavaleiro   Odense
Mayssa Pessoa   Vardar

MontenegroRediger

Utøver Klubb
Marina Rajčić   Metz
Radmila Petrović   Budućnost
Jovanka Radičević   Vardar
Đurđina Jauković   Budućnost
Anđela Bulatović   Érd
Andrea Klikovac   Vardar
Bojana Popović   Budućnost
Sonja Barjaktarović   Kastamonu
Katarina Bulatović   Budućnost
Ema Ramusović   Budućnost
Majda Mehmedović   București
Biljana Pavićević   Budućnost
Milena Raičević   Budućnost
Suzana Lazović   Budućnost
Marija Jovanović   Vardar

NorgeRediger

Utøver Klubb
Kari Aalvik Grimsbø   Győr
Mari Molid   Randers
Emilie Hegh Arntzen   Byåsen
Veronica Kristiansen   Midtjylland
Ida Alstad   Byåsen
Heidi Løke   Győr
Nora Mørk   Győr
Stine Bredal Oftedal   Issy-Paris
Marit Malm Frafjord   Larvik
Katrine Lunde   Rostov-Don
Linn-Kristin Riegelhuth Koren   Larvik
Amanda Kurtović   Larvik
Camilla Herrem   Vardar
Sanna Solberg   Larvik

RomaniaRediger

Utøver Klubb
Gabriella Szűcs   Dunărea Brăila
Melinda Geiger   Brest Bretagne
Eliza Buceschi   Midtjylland
Cristina Neagu   Budućnost
Aurelia Brădeanu   București
Gabriela Perianu   Dunărea Brăila
Ionica Munteanu   Cluj-Napoca
Valentina Ardean Elisei   Craiova
Oana Manea   București
Camelia Hotea   Corona Brașov
Paula Ungureanu   București
Florina Chintoan   Cluj-Napoca
Patricia Vizitiu uten klubb
Laura Chiper   Corona Brașov

SpaniaRediger

Utøver Klubb
Marta López   Bera Bera
Carmen Martín   București
Nely Carla Alberto   Chambray Touraine
Marta Mangué   Brest Bretagne
Macarena Aguilar uten klubb
Silvia Navarro   Remudas
Elisabeth Chávez   Fleury Loiret
Elisabeth Pinedo   Bera Bera
Nerea Pena   Ferencváros
Lara González Ortega   Siófok
Patricia Elorza   Bera Bera
Naiara Egozkue   Barakaldo
Darly Zoqbi de Paula   Budućnost
Alexandrina Barbosa   Rostov-Don
Ainhoa Hernández   Zuazo

Gruppe BRediger

ArgentinaRediger

Utøver Klubb
Marisol Carratu   Atlético Guardés
Xoana Iacoi   Cideco Handball
Lucía Haro   Unión Eléctrica
Manuela Pizzo   Estudiantes
Luciana Salvadó   Club Oeste
Rocio Campigli   Estudiantes
Amelia Belotti   Vilo
Luciana Mendoza   Atlético Guardés
Victoria Crivelli   Ferro Carril Oeste
Valentina Kogan   Vilo
Antonela Mena   Cideco
Macarena Sans   Vilo
Macarena Gandulfo   Alcobendas
Elke Karsten   Quilmes
Valeria Bianchi   Luján

FrankrikeRediger

Utøver Klubb
Laura Glauser   Metz
Blandine Dancette   Chambray Touraine
Camille Ayglon   București
Allison Pineau   Brest Bretagne
Laurisa Landre   Craiova
Grâce Zaadi   Metz
Amandine Leynaud   Vardar
Manon Houette   Thüringer
Siraba Dembélé   Rostov-Don
Chloé Bulleux   Siófok
Béatrice Edwige   Metz
Estelle Nze Minko   Siófok
Gnonsiane Niombla   București
Alexandra Lacrabère   Vardar
Marie Prouvensier   Brest Bretagne
Tamara Horacek   Metz

NederlandRediger

Utøver Klubb
Laura van der Heijden   Esbjerg
Lois Abbingh   Issy-Paris
Sanne van Olphen   Toulon Saint-Cyr Var
Danick Snelder   Ferencváros
Yvette Broch   Győr
Nycke Groot   Győr
Kelly Dulfer   Oldenburg
Michelle Goos   Amsterdam
Jasmina Janković   Metzingen
Martine Smeets   Bietigheim
Angela Malestein   Bietigheim
Jurswailly Luciano   Metz
Tess Wester   Bietigheim
Estavana Polman   Esbjerg

RusslandRediger

Utøver Klubb
Anna Sedojkina   Rostov-Don
Polina Kuznetsova   Astrakhanotsjka
Darja Dmitrijeva   Lada Toljatti
Anna Sen   Rostov-Don
Olga Akopjan   Lada Toljatti
Anna Vjakhireva   Rostov-Don
Marina Sudakova   Kuban Krasnodar
Vladlena Bobrovnikova   Rostov-Don
Viktorija Zjilinskajte   Astrakhanotsjka
Jekaterina Marennikova   Kuban Krasnodar
Irina Bliznova   Lada Toljatti
Jekaterina Ilina   Rostov-Don
Maja Petrova   Rostov-Don
Viktorija Kalinina   Astrakhanotsjka
Tatjana Jerokhina   Lada Toljatti

SverigeRediger

Utøver Klubb
Johanna Bundsen   Sävehof
Frida Tegstedt   Issy-Paris
Carin Strömberg   Viborg
Linn Blohm   Midtjylland
Jamina Roberts   Holstebro
Louise Sand   Sävehof
Michaela Ek   Ringkøbing
Filippa Idéhn   Esbjerg
Linnea Torstenson   București
Isabelle Gulldén   București
Nathalie Hagman   Nykøbing Falster
Angelica Wallén   Skuru
Sabina Jacobsen   Midtjylland
Jenny Alm   Esbjerg
Hanna Blomstrand   Lugi

Sør-KoreaRediger

Utøver Klubb
Oh Yong-ran   Incheon
Jung Yu-ra   Colorful Daegu
Ryu Eun-hee   Incheon
Park Mi-ra   Wonderful Samcheok
Yoo Hyun-ji   Wonderful Samcheok
Kim Jin-yi   Colorful Daegu
Choi Su-min   Seoul City
Sim Hae-in   Wonderful Samcheok
Lee Eun-bi   BISCO
Woo Sun-hee   Wonderful Samcheok
Kim On-a   Sugar Gliders
Gwon Han-na   Seoul City
Nam Yeong-sin   BISCO
Yu So-jeong   Sugar Gliders
Song Hai-rim   Colorful Daegu

Eksterne lenkerRediger