Friidrett under European Youth Summer Olympic Festival 2017

Friidrett under European Youth Summer Olympic Festival 2017 ble arrangert fra 24. til 29. juli 2017.

Resultater gutterRediger

100 meterRediger

Finale 25. juli 2017, vind +4,5 m/s:[1]

Plass Utøver Land Tid
  1. Aurélien Larue Frankrike  Frankrike 10,61
  2. Stephan Skogheim Kyeremeh Norge  Norge 10,68
  3. Enrico Sancin Italia  Italia 10,69
4. Dominik Márk Illovszky Ungarn  Ungarn 10,73
5. Umut Uysal Tyrkia  Tyrkia 10,78
6. Mirel Cristian Stoica Romania  Romania 10,80
7. Vesselin Jivkov   Bulgaria 10,82
8. Dominik Wache   Tyskland 10,83

Stephan Skogheim Kyeremeh tangerte sin egen personlige rekord i semifinalen, som han vant med tiden 10,80. Mirel Stoica satte personlig rekord i semifinalen med 10,93.[2] Dominik Wache satte ny personlig rekord i innledningsheatet med 10,92 sekunder.[3]


200 meterRediger

Finale 27. juli 2017, vind +2,5 m/s:[4]

Plass Utøver Land Tid
  1. Aurélien Larue Frankrike  Frankrike 21,64
  2. Stephan Skogheim Kyeremeh Norge  Norge 21,66
  3. Mitja Kordez   Slovenia 21,76
4. Jakub Pajak Polen  Polen 21,83
5. Rasmus Hugosson Sverige  Sverige 22,16
6. Tobias Dvorsky Tsjekkia  Tsjekkia 22,24
7. Vasileios Papamargaritis Hellas  Hellas 22,33
x. Lorenzo Benati Italia  Italia DSQ (163.3b)

Benati ble diskvalifisert for å løpe på streken innenfor sin bane.


400 meterRediger

Finale 26. juli 2017:[5]

Plass Utøver Land Tid
  1. Ludovic Ouceni Frankrike  Frankrike 48,84 (PB)
  2. Denys Baranov Ukraina  Ukraina 49,33 (PB)
  3. Erik Sluga Kroatia  Kroatia 50,31 (PB)
4. Lionel Spitz Sveits  Sveits 50,43
5. Mehmet Inanc Tyrkia  Tyrkia 50,67
6. Borras Hector Gasulla Spania  Spania 50,98
7. Marek Havlik Slovakia  Slovakia 51,06
8. Henrik Kok Nederland  Nederland 51,46

Erik Sluga og Ludovic Ouceni vant hver sin semifinale.


800 meterRediger

Finale 29. juli 2017:[6]

Plass Utøver Land Tid
  1. Djoao Lobles Nederland  Nederland 1:50,72 (CR, PB)
  2. Cristian Gabriel Voicu Romania  Romania 1:51,43 (PB)
  3. Jakub Davidik Tsjekkia  Tsjekkia 1:51,53 (PB)
4. Paul Christian Seyringer Østerrike  Østerrike 1:53,96
5. Plata Antonio Carlos Fernandez Spania  Spania 1:55,36
6. Peixoto Joao Miguel Calhau Portugal  Portugal 1:55,51 (PB)
7. Louis O'loughlin Irland  Irland 1:56,98
8. Aleksandr Zorin Russland  Russland 2:12,93

Louis O'loughlin vant den ene semifinalen 28. juli, med ny personlig rekord på 1:54,96, og Djoao Lobles vant den andre semifinalen, med tiden 1:53,96. Aleksandr Zorin satte også personlig rekord i semifinalen, med 1:56,77.


1500 meterRediger

Finale 26. juli 2017:[7]

Plass Utøver Land Tid
  1. Mehmet Celik Tyrkia  Tyrkia 4:06,33
  2. Bence Apati Ungarn  Ungarn 4:06,52
  3. Andrej Pauliny Slovakia  Slovakia 4:06,57
4. Baptiste Guyon Frankrike  Frankrike 4:06,66
5. Najib Hassan Nederland  Nederland 4:08,08
6. Pereira Jorge Manuel Couto Portugal  Portugal 4:08,43
7. Diaz Alejandro Onis Spania  Spania 4:09,09
8. Marek Strnad Tsjekkia  Tsjekkia 4:11,50
9. Louis Jean Claude Vandermessen Belgia  Belgia 4:13,34
10. Petros Kousis Kypros  Kypros 4:13,44
11. Hans-Magnus Haukøy Norge  Norge 4:14,38
12. Andrei Sterea Romania  Romania 4:14,72
13. Yehonatan Carmin Israel  Israel 4:15,23
14. Aleksa Milanović Serbia  Serbia 4:16,29
15. Alexander Boyd Irland  Irland 4:16,83


3000 meterRediger

Finale 27. juli 2017:[8]

Plass Utøver Land Tid
  1. Omer Amactan Tyrkia  Tyrkia 8:35,32
  2. Lars Agnar Hjelmeset Norge  Norge 8:37,59
  3. Robert Gorzynski Polen  Polen 8:38,09 (PB)
4. Adisu Guadie Israel  Israel 8:39,08
5. Francesco Guerra Italia  Italia 8:39,68
6. Valentin Bresc Frankrike  Frankrike 8:48,50
7. Hugo de Miguel Ramos Spania  Spania 8:49,28 (SB)
8. Damian Didier Mititelu Romania  Romania 8:50,19 (PB)
9. Stan Schipperen Nederland  Nederland 8:50,27
10. Amel Dzakovac Serbia  Serbia 9:00,90
11. Nestoras Kolios Hellas  Hellas 9:01,10
12. Petros Kousis Kypros  Kypros 9:04,48
13. Toni Bozac Kroatia  Kroatia 9:15,08
14. Arian Smajli Kosovo  Kosovo 9:38,02


2000 meter hinderRediger

Finale 29. juli 2017:[9]

Plass Utøver Land Tid
  1. Etson Mendes Barros Portugal  Portugal 5:58,24
  2. Axel Fournival Frankrike  Frankrike 6:02,05 (PB)
  3. Eemil Helander Finland  Finland 6:03,63 (PB)
4. Carmelo Cannizzaro Italia  Italia 6:08,34
5. Mehmet Eren Canturk Tyrkia  Tyrkia 6:10,45
6. Endeshaw Lakew Israel  Israel 6:19,19 (PB)
7. Valentin Danut Lepadat Romania  Romania 6:24,42
8. Nicolae Popa   Moldova 6:45,47


110 meter hekkRediger

Finale 26. juli 2017, vind -0,8 m/s:[10]

Plass Utøver Land Tid
  1. Sven Jansons Nederland  Nederland 13,87
  2. Giuseppe Filpi Italia  Italia 14,21
  3. Eero Hirvinen Finland  Finland 14,29
4. Nick Rüegg Sveits  Sveits 14,41
5. Dovidas Petkevicius Litauen  Litauen 14,66
6. Jiri Pechar Tsjekkia  Tsjekkia 14,73
7. Yusuf Izzet Erol Tyrkia  Tyrkia 14,80
x. Kenny Christopher Fletcher Frankrike  Frankrike DNF

Nick Rüegg, Sven Jansons og Kenny Christopher Fletcher vant hver sin semifinale. Fletcher løp der på 13,74.


400 meter hekkRediger

Finale 27. juli 2017:[11]

Plass Utøver Land Tid
  1. Sven Roosen Nederland  Nederland 53,71 (PB)
  2. Johan Claeson Sverige  Sverige 53,88 (PB)
  3. Leo Paul Koehldorfer Østerrike  Østerrike 53,92 (PB)
4. Andreas Haara Bakketun Norge  Norge 54,36
5. Daniel Gellért Huller Ungarn  Ungarn 54,41
6. Michele Bertoldo Italia  Italia 54,95
7. Gints Drigulis Latvia  Latvia 57,80
8. Clement Ducos Frankrike  Frankrike 1:52,93

Clement Ducos falt på den tiende hekken, men fullførte løpet i moderat fart. Han hadde god mulighet til medalje, siden han kom på andreplass i sin semifinale, bak Andreas Haara Bakketun, med tiden 53,66.[12][13] Bakketun satte personlig rekord i semifinalen, med 53,55.


LengdehoppRediger

Finale 26. juli 2017:[14]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Daniel Segers Nederland  Nederland 7,41 (vind: -0,2)
  2. Ken-Mark Minkovski Estland  Estland 6,93 (vind: +0,4)
  3. Henrik Flåtnes Norge  Norge 6,89 (vind: -1,0)
4. Uri Arnon Israel  Israel 6,84 (PB) (vind: -0,7)
5. Francois Caƞer Frankrike  Frankrike 6,83 (vind: -2,1)
6. Pimenta André Lucas Portugal  Portugal 6,79 (vind: -0,1)
7. Kiryl Sots Hviterussland  Hviterussland 6,73 (PB) (vind: 0,0)
8. Tomas Kratochvil Tsjekkia  Tsjekkia 6,66 (vind: -0,5)
9. Arturs Sarkovics Latvia  Latvia 6,56 (vind: +0,5)
10. Batuhan Cakir Tyrkia  Tyrkia 6,41 (vind: -0,2)
11. Sean Carolan Irland  Irland 6,34 (vind: -0,4)
12. Eduard Valentin Paduraru Romania  Romania 3,89 (vind: -0,4)


TrestegRediger

Finale 29. juli 2017:[15]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Batuhan Cakir Tyrkia  Tyrkia 14,94 (vind: +3,3)
  2. Siarhei Dziambitski Hviterussland  Hviterussland 14,77 (vind: +3,6)
  3. Davide Favro Italia  Italia 14,51 (vind: -0,6)
4. Pombero Hector Luna Spania  Spania 14,39 (vind: +0,9)
5. Rustam Mammadov Aserbajdsjan  Aserbajdsjan 14,30 (PB) (vind: +1,8)
6. Ivan Zsombor Almos Ungarn  Ungarn 14,10 (vind: +1,4)
7. Henrik Flatnes Norge  Norge 14,09 (vind: +3,0)
8. Jakub Kunt Tsjekkia  Tsjekkia 14,03 (vind: +3,2)
9. Orlin Orlinov   Bulgaria 13,58 (vind: -1,1)
10. Oliver Karki Finland  Finland 13,55 (vind: +0,6)
x. Panagiotis Mylonas Kypros  Kypros NM
12. Théo Lechat Frankrike  Frankrike NM

Mylonas og Lechat fikk ingen gyldige hopp. Henrik Flatnes' lengste hopp med «gyldig» vind var 14,02 i siste hopp, der han hadde +0,7 m/s.


HøydehoppRediger

Finale 27. juli 2017:[16]

Plass Utøver Land Høyde
  1. Arttu Mattila Finland  Finland 2,08 (=PB)
  2. Mohammed-Ali Benlahbib Frankrike  Frankrike 2,08 (PB)
  3. Carl af Forselles Sverige  Sverige 2,05 (PB)
4. Ali Berk Erol Tyrkia  Tyrkia 2,02 (PB)
5. Gabriel Mitov   Bulgaria 2,02 (PB)
6. Oleh Tykul Ukraina  Ukraina 1,94
7. Carracedo Miguel Madruga Spania  Spania 1,90
8. Stan Nijhuis Nederland  Nederland 1,90
9=. Nikola Mujanovic Serbia  Serbia 1,90
9=. Panagiotis Ioannides Kypros  Kypros 1,90
11. Mircea Albert Finis Romania  Romania 1,90
12=. Olegs Kozjakovs Latvia  Latvia 1,80
12=. Artsiom Hrybailau Hviterussland  Hviterussland 1,80
14. Buaró Joao Pedro Rodrigues Portugal  Portugal 1,80


SpydkastRediger

Finale 26. juli 2017:[17]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Topias Laine Finland  Finland 74,74 (PB, EL)
  2. Metehan Acar Tyrkia  Tyrkia 69,88 (PB)
  3. Raman Hmyrak Hviterussland  Hviterussland 64,54 (PB)
4. Bendik Espenes Norge  Norge 64,24 (PB)
5. Tamas Jancsik Ungarn  Ungarn 63,45
6. Enrico Hanilene Estland  Estland 62,74 (PB)
7. Anze Durjava   Slovenia 58,45
8. Clement Ducos Frankrike  Frankrike 56,95
9. Gerasimos Kalogerakis Hellas  Hellas 49,91


Kulestøt (5 kg)Rediger

Finale 27. juli 2017:[18]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Piotr Gozdziewicz Polen  Polen 19,41 (WL, EL, PB)
  2. Carmelo Alessandro Musci Italia  Italia 19,35 (PB)
  3. Diaz Miguel Gomez Spania  Spania 17,52 (PB)
4. Istvan Fekete Ungarn  Ungarn 16,57
5. Aliaksei Aleksandrovich Hviterussland  Hviterussland 16,51
6. Melih Yersel Tyrkia  Tyrkia 16,47
7. Arvid Mägi Theorin Sverige  Sverige 16,29
8. Marius Bira Romania  Romania 16,19
9. Uvis Roberts Bulins Latvia  Latvia 15,97 (PB)
10. Vesa Leveelahti Finland  Finland 15,81 (PB)
11. Dominykas Cepys Litauen  Litauen 15,51
12. Maksim Mihhailov Estland  Estland 15,40
13. Alaudin Suma Kosovo  Kosovo 13,51


Diskos (1,5 kg)Rediger

Finale 28. juli 2017:[19]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Oleksii Kyrylin Ukraina  Ukraina 60,74 (PB)
  2. Fabian Weinberg Norge  Norge 56,45
  3. Carmelo Alessandro Musci Italia  Italia 55,77
4. Wojciech Marok Polen  Polen 52,18
5. Jaroslav Gregus Slovakia  Slovakia 50,56 (PB)
6. Eythane Abdou Frankrike  Frankrike 49,61 (PB)
7. Will Youssef Dibo Østerrike  Østerrike 47,45
8. Raman Khartanovich Hviterussland  Hviterussland 46,80
9. Alaudin Suma Kosovo  Kosovo 42,58
10. Dmitri Sandul   Moldova 42,15


Sleggekast (5 kg)Rediger

Finale 27. juli 2017:[20]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Mykhailo Kokhan Ukraina  Ukraina 78,28
  2. Artur Maskalenka Hviterussland  Hviterussland 71,36 (PB)
  3. Valentin Andreev   Bulgaria 69,60 (PB)
4. Tomasz Ratajczyk Polen  Polen 69,22
5. Oskari Lahtinen Finland  Finland 65,36
6. Giorgi Kekishvili Georgia  Georgia 65,27
7. Mehmet Kas Tyrkia  Tyrkia 61,33
8. Dominik Kral Tsjekkia  Tsjekkia 60,81
9. Benedek Doma Ungarn  Ungarn 59,65
10. Vladimir Vasilcovschii   Moldova 58,37
11. Miloslav Konopka Slovakia  Slovakia 58,15
12. Roko Malenica Kroatia  Kroatia 55,71


StavhoppRediger

Finale 26. juli 2017:[21]

Plass Utøver Land Høyde
  1. Pål Haugen Lillefosse Norge  Norge 5,00
  2. Marcus Kytola Finland  Finland 4,95
  3. Ivan De Angelis Italia  Italia 4,90 (=PB)
4. Baptiste Thiery Frankrike  Frankrike 4,90 (PB)
5. Eerik Haamer Estland  Estland 4,60
6. Sven Salaj Kroatia  Kroatia 4,50
=7. Oliver Latzelsberger Østerrike  Østerrike 4,30
=7. Adam Bence Mihaly Ungarn  Ungarn 4,30
=7. Marnix Kolkman Nederland  Nederland 4,30
=10. Simon Schenk Sveits  Sveits 4,10
=10. Buaró Joao Pedro Rodrigues Portugal  Portugal 4,10
12. Andreas Kazamias Kypros  Kypros 4,10


4 x 100 meter stafettRediger

Finale 29. juli 2017:[22]

Plass Land Utøvere Tid
  1. Belgia  Belgia Arthur Gabor Pinter, Wolf Raphael Beliën, Daniël Segers, Kwinten Torfs 41,75 (PB)
  2. Norge  Norge Markus Rooth, Stephan Skogheim Kyeremeh, Andreas Haara Bakketun, Pål Haugen Lillefosse 41,79 (PB)
  3. Finland  Finland Topias Laine, Lauri Kaukonen, Severi Mantyla, Eero Hirvinen 42,39 (PB)
4. Frankrike  Frankrike Kenny Christopher Fletcher, Ludovic Ouceni, Clement Ducos, Aurélien Larue 42,71 (PB)
5. Tyrkia  Tyrkia Yusuf Izzet Erol, Safak Karsavuran, Mehmet Inanc, Umut Uysal 42,75 (PB)
6. Portugal  Portugal Buaró Joao Pedro Rodrigues, Pimenta André Lucas, Rodrigo Cordeiro Agostinho, Tomás Ventura Gonçalves 43,85 (PB)
x. Romania  Romania Darius Gabriel Florian, Mihai Patrick Popa, Cristian Gabriel Voicu, Mirel Cristian Stoica DSQ (170.7)

Romania ble diskvalifisert for veksling utenfor vekslingssonen.


Resultater jenterRediger

100 meterRediger

Finale 25. juli 2017, vind +6,6 m/s:[23]

Plass Utøver Land Tid
  1. Minke Bisschops Nederland  Nederland 11,52
  2. Boglarka Emese Takacs Ungarn  Ungarn 11,58
  3. Patience Jumbo-Gula Irland  Irland 11,59
4. Kajsa Kjellergren Sverige  Sverige 11,70
5. Gudbjorg Jona Bjarnadottir Island  Island 11,78
6. Constance Turpin Frankrike  Frankrike 11,86
7. Ina Kannenberg Østerrike  Østerrike 11,93
8. Yelena Pekhtireva Aserbajdsjan  Aserbajdsjan 12,06


200 meterRediger

Finale 27. juli 2017, vind +4,5 m/s:[24]

Plass Utøver Land Tid
  1. Zoë Sedney Nederland  Nederland 23,74
  2. Rhasidat Adeleke Irland  Irland 23,81
  3. Gémima Joseph Frankrike  Frankrike 23,89
4. Kajsa Kjellergren Sverige  Sverige 24,03
5. Gudbjorg Jona Bjarnadottir Island  Island 24,06
6. Noemi Cavalleri Italia  Italia 24,16
7. Nadja Zurlinden Sveits  Sveits 24,81
8. Laere Lieselotte Van Belgia  Belgia 24,96


400 meterRediger

Finale 27. juli 2017:[25]

Plass Utøver Land Tid
  1. Andrea Jimenez Hernandez Spania  Spania 53,55 (PB)
  2. Barbora Malikova Tsjekkia  Tsjekkia 54,07
  3. Janka Molnar Ungarn  Ungarn 55,00
4. Zala Istenic   Slovenia 55,84
5. Veronika Drljacic Kroatia  Kroatia 56,04 (PB)
6. Giulia Senn Sveits  Sveits 56,75
7. Alina Luchshava Hviterussland  Hviterussland 56,96
8. Anzhelika Parenchuk Russland  Russland 57,49

Hernandez, Luchshava og Malikova vant hver sin semifinale. Luchshava satte personlig rekord i semifinalen, med 56,03, det samme gjorde Parenchuk (56,18) og Senn (55,99). Personlige rekorder satte også Eleonora Foudraz (56,88), Nataliia Dyshliuk (57,56) og Elena Georgieva, men disse gikk ikke til finalen.


800 meterRediger

Finale 26. juli 2017:[26]

Plass Utøver Land Tid
  1. Zuzanna Bronowska Polen  Polen 2:08,07 (PB)
  2. Gaël de Coninck Sverige  Sverige 2:09,14
  3. Andreea Raissa Hojda Romania  Romania 2:10,54
4. Patricija Cirule Latvia  Latvia 2:10,83
5. Nais Racasan Frankrike  Frankrike 2:12,14
6. Liudmila Rudzko Hviterussland  Hviterussland 2:12,59 (PB)
7. Svitlana Zhulzhyk Ukraina  Ukraina 2:12,92 (PB)
8. Dauti Relaksa Albania  Albania 2:14,07

Patricija Cirule og vant hver sin semifinale.


1500 meterRediger

Finale 29. juli 2017:[27]

Plass Utøver Land Tid
  1. Sarah Healy Irland  Irland 4:19,85 (PB)
  2. Klaudia Kazimierska Polen  Polen 4:23,17 (PB)
  3. Anna Baumgartner Østerrike  Østerrike 4:23,28 (PB)
4. Nathalie Blomqvist Finland  Finland 4:26,98 (PB)
5. Lena Kieffer Luxembourg  Luxembourg 4:27,70 (PB)
6. Klara Andrijasevic Kroatia  Kroatia 4:31,30 (PB)
7. Sophia Favalli Italia  Italia 4:31,42 (PB)
8. Lovisa Bivstedt Sverige  Sverige 4:33,75
9. Ugne Zvinklyte Litauen  Litauen 4:35,65 (PB)
10. Ingrid Eckardt Danmark  Danmark 4:35,87
11. Shirin Van Anrooij Nederland  Nederland 4:43,47
12. Zita Urban Ungarn  Ungarn 4:51,46


3000 meterRediger

Finale 26. juli 2017:[28]

Plass Utøver Land Tid
  1. Alessia Zarbo Frankrike  Frankrike 9:33,12
  2. Inci Kalkan Tyrkia  Tyrkia 9:37,91 (PB)
  3. Anna Hightower Nederland  Nederland 9:45,37 (PB)
4. Lourenço Marta Afonso Barros Portugal  Portugal 9:53,17 (PB)
5. Luca Lendvai Ungarn  Ungarn 9:56,08 (PB)
6. Georgiana Cosmina Spiridon Romania  Romania 9:56,70 (PB)
7. Amra Terzic Serbia  Serbia 9:58,16
8. Anna-Sophie Meusburger Østerrike  Østerrike 9:58,65 (PB)
9. Greta Karinauskaite Litauen  Litauen 10:01,52 (PB)
10. Lotta Makinen Finland  Finland 10:04,78 (PB)
11. Ilarija Locmele Latvia  Latvia 10:10,06 (PB)
12. Mia McCalmont Irland  Irland 10:12,00 (PB)
13. Lizaveta Stankevich Hviterussland  Hviterussland 10:29,47
14. Irina Tsjernova Russland  Russland 10:38,38
15. Gentiana Peci Kosovo  Kosovo 11:14,91
16. Tina Smid Kroatia  Kroatia 11:35,06


2000 meter hinderRediger

Finale 28. juli 2017:[29]

Plass Utøver Land Tid
  1. Karolina Helga Horváth Ungarn  Ungarn 6:51,04
  2. Claire Palou Frankrike  Frankrike 6:55,77 (PB)
  3. Assia El Maazi Italia  Italia 7:00,22
4. Giovetty Carvalho Nádia Alberto Portugal  Portugal 7:09,68
5. Daniela Vasile Romania  Romania 7:10,17
6. Veronika Piklova Tsjekkia  Tsjekkia 7:18,09
7. BerƜn Bariser Tyrkia  Tyrkia 7:19,74
8. Silja Ronka Finland  Finland 7:20,57
9. Maya Tonkikh Hviterussland  Hviterussland 7:21,00
10. Liubov Severianova Ukraina  Ukraina 7:21,23
11. Maja Per   Slovenia 7:21,84
12. Ekaterina Domnina Russland  Russland 7:23,17
13. Meda Repsyte Litauen  Litauen 7:25,13
14. Hannah Brueckler Østerrike  Østerrike 7:27,19
15. Sara Garcia De La Torre Spania  Spania 7:29,19
16. Elsa Wallenius Sverige  Sverige 7:30,00
17. Lucia Sisolakova Slovakia  Slovakia 7:37,04
18. Mariam Pkhaladze Georgia  Georgia 7:44,47
19. Aleksandra Stys Polen  Polen 7:54,80
x. Elsa Wallenius Sverige  Sverige DNF


100 meter hekkRediger

Finale 29. juli 2017, vind ?,? m/s:[30]

Plass Utøver Land Tid
  1. Zoë Sedney Nederland  Nederland 13,37 (EL, PB)
  2. Martine Kolbeinshavn Hjørnevik Norge  Norge 13,57
  3. Amelie Braun   Tyskland 13,65 (PB)
4. Sara Zamecnikova Tsjekkia  Tsjekkia 13,92
5. Kristine Blazevica Latvia  Latvia 13,97
6. Chiara-Belinda Schuler Østerrike  Østerrike 14,00
7. Bianca Elena Toader Romania  Romania 14,19
8. Fanni Bacsa Ungarn  Ungarn 14,79

Sedney, Hjørnevik og Basca vant hver sin semifinale.


400 meter hekkRediger

Finale 28. juli 2017:[31]

Plass Utøver Land Tid
  1. Carla Garcia Sanchez Spania  Spania 1:00,06
  2. Maren Smoljuk   Tyskland 1:00,59
  3. Lena Wernli Sveits  Sveits 1:01,23 (PB)
4. Kristyna Korelova Tsjekkia  Tsjekkia 1:01,55
5. Lena Pressler Østerrike  Østerrike 1:01,60
6. Miriam Daly Irland  Irland 1:01,94
7. Olga Topolskova Russland  Russland 1:02,70
x. Emma Silvestri Italia  Italia DSQ (163.3a)

Silvestri ble diskvalifisert for å trå utenfor sin bane. Silvestri vant sin semifinale 27. juli, og Sanchez og Smoljuk vant de to andre semifinalene samme dag. Miriam Daly satte personlig rekord med 1:01,47 i semifinalen, og Olga Topolskova satte personlig rekord med 1:02,66 i samme semifinale.


LengdehoppRediger

Finale 25. juli 2017:[32]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Ingeborg Gruenwald Østerrike  Østerrike 6,23 (vind: +4,8)
  2. Alvarez Olaia Gisela Becerril Spania  Spania 6,15 (vind: +4,2)
  3. Tilde Johansson Sverige  Sverige 6,10 (vind: +3,4)
4. Kitija Paula Melnbarde Latvia  Latvia 6,05 (vind: +4,8)
5. Manca Starasinic   Slovenia 5,92 (vind: +1,0)
6. Veronica Crida Italia  Italia 5,87 (vind: +1,8)
7. Luka Garsvaite Litauen  Litauen 5,83 (vind: +4,8)
8. Lilian Turban Estland  Estland 5,66 (vind: +3,2)


HøydehoppRediger

Finale 29. juli 2017:[33]

Plass Utøver Land Høyde
  1. Yaroslava Mahuchikh Ukraina  Ukraina 1,89 (CR)
  2. Elena Kulichenko Russland  Russland 1,87 (PB)
  3. Jessica Kahara Finland  Finland 1,80 (PB)
4. Panagiota Dosi Hellas  Hellas 1,77
5. Rebecca Pavan Italia  Italia 1,77 (PB)
6. Irem Zehra Karababa Tyrkia  Tyrkia 1,73
7. Lilian Turban Estland  Estland 1,73
8. Eniko Kata Karpati Ungarn  Ungarn 1,69
9. Bara Sajdokova Tsjekkia  Tsjekkia 1,69
=10. Amelita Taujanskaite Litauen  Litauen 1,65
=10. Nadine Odermatt Sveits  Sveits 1,65
=10. Leja Glojnaric   Slovenia 1,65
13. Maja Küssner   Tyskland 1,65
14. Weronika Kazmierczak Polen  Polen 1,60

Mahuchikh vant, med ny mesterskapsrekord, men var 3 cm bak sin personlige rekord på 1,92.[34]


Spydkast (500g)Rediger

Finale 29. juli 2017:[35]

Plass Utøver Land Høyde
  1. Julia Valtanen Finland  Finland 58,11 (PB)
  2. Munevver Hanci Tyrkia  Tyrkia 55,25 (PB)
  3. Kaja Mørch Pettersen Norge  Norge 52,77
4. Marija Svistuna Latvia  Latvia 52,42 (PB)
5. Karyna Butkevich Hviterussland  Hviterussland 51,19
6. Malgorzata Czarnata Polen  Polen 49,81
7. Gedly Tugi Estland  Estland 48,97
8. Federica Botter Italia  Italia 48,38
9. Meda Majauskaite Litauen  Litauen 47,75
10. Marianna Savdzhy Ukraina  Ukraina 46,79
11. Chiara-Belinda Schuler Østerrike  Østerrike 44,17
12. Larisa Georgiana Zglimbea Romania  Romania 41,54


TrestegRediger

Finale 28. juli 2017:[36]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Garcia Maria Sophia Vicente Spania  Spania 13,72 (vind: +4,4)
  2. Gaëlle Maonzambi Sveits  Sveits 12,87 (vind: +6,5)
  3. Jessica Kahara Finland  Finland 12,85 (vind: +4,3)
4. Luize Opola Latvia  Latvia 12,52 (vind: +5,1)
5. Nikita Kirova   Bulgaria 12,43 (vind: +4,7)
6. Ferreira Eduarda Filipa Brites Portugal  Portugal 12,41 (vind: +4,0)
7. Aliaksandra Chura Hviterussland  Hviterussland 12,39 (vind: +5,2)
8. Marilis Remmel Estland  Estland 12,21 (vind: +2,7)
9. Akvile Medvedevaite Litauen  Litauen 11,99 (vind: +3,3)
10. Karoline Jæger Norge  Norge 11,67 (vind: +2,3)
11. Eniko Konya Ungarn  Ungarn 11,53 (vind: +7,8)
12. Gizem Akgoz Tyrkia  Tyrkia 10,92 (vind: +2,4)


KulestøtRediger

Finale 26. juli 2017:[37]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Alida van Daalen Nederland  Nederland 16,23 (PB, EL)
  2. Josefine Klisch   Tyskland 15,85 (=PB)
  3. Karyna Yehinian Hviterussland  Hviterussland 15,77
4. Natalia Klocek Polen  Polen 15,72 (PB)
5. Violetta Ignateva Russland  Russland 15,11
6. Myrthe Van Der Borght Belgia  Belgia 15,11
7. Nina Capatina   Moldova 14,77
8. Mascarell Aurea Blasco Spania  Spania 14,26
9. Yana Kopcheva   Bulgaria 14,22
10. Ciara Sheehy Irland  Irland 13,60
11. Michaela Vreckova Slovakia  Slovakia 13,31
12. Tamara Jovanovic Serbia  Serbia 11,92
13. Gunel Huseynova Aserbajdsjan  Aserbajdsjan 10,71


Diskos 1 kgRediger

Finale 27. juli 2017:[38]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Diletta Fortuna Italia  Italia 50,23 (PB, EL)
  2. Alida Van Daalen Nederland  Nederland 48,82 (PB)
  3. Violetta Ignateva Russland  Russland 48,34
4. Ozlem Becerek Tyrkia  Tyrkia 45,05
5. Andreea Luliana Lungu Romania  Romania 44,69
6. Sofia Kessidi Hellas  Hellas 43,50
7. Ulada Zhavarankava Hviterussland  Hviterussland 43,06
8. Nina Staruch Polen  Polen 42,51
9. Sanni Kuparinen Finland  Finland 40,70
10. Emely Karhu Estland  Estland 38,59
11. Eszter Giczi Ungarn  Ungarn 37,88
12. Ana Stefanita   Moldova 35,30
13. Michaela Vreckova Slovakia  Slovakia 33,51


SleggekastRediger

Finale 25. juli 2017:[39]

Plass Utøver Land Lengde
  1. Julia Kivinen Finland  Finland 64,22
  2. Valeriia Ivanenko Ukraina  Ukraina 61,64
  3. Jade Williams Irland  Irland 58,62
4. Helle Henriksen Hvidsten Norge  Norge 57,58
5. Sara Zuccaro Italia  Italia 57,17
6. Eszter Giczi Ungarn  Ungarn 56,35
7. Elina Karvonen Sverige  Sverige 55,91
8. Falomir Aitana Safont Spania  Spania 55,90


StavhoppRediger

Finale 29. juli 2017:[40]

Plass Utøver Land Høyde
  1. Victoria Kalitta Polen  Polen 3,80
  2. Floriane Ponza Frankrike  Frankrike 3,80
  3. Alva Sundin Sverige  Sverige 3,80
4. Cabrera Ana Maria Chacon Spania  Spania 3,75
5. Stefanie Dadayeva Belgia  Belgia 3,70 (=PB)
6. Hedda Marie Kjølberg Hauge Norge  Norge 3,70
7. Maja Gebauer Ungarn  Ungarn 3,60
8. Krystsina Kantsavenka Hviterussland  Hviterussland 3,60
9. Tereza Janikova Tsjekkia  Tsjekkia 3,50
10. Laura Pirovano Italia  Italia 3,50
11. Venla Peltola Finland  Finland 3,50
12. Marleen Mulla Estland  Estland 3,40


4 x 100 meter stafettRediger

Finale 29. juli 2017:[41]

Plass Land Utøvere Tid
  1. Belgia  Belgia Lotte Van Lent, Lotte Kristel Van Der Vreken, Ilona Mireille Masson, Lieselotte Van Laere 46,01 (PB)
  2. Nederland  Nederland Zoë Sedney, Minke Bisschops, Anna Roelofs, Suzanne Libbers 46,05 (PB)
  3. Irland  Irland Niamh Foley, Rhasidat Adeleke, Miriam Daly, Patience Jumbo-Gula 46,38
4. Sveits  Sveits Deborah Agbelese, Nadja Zurlinden, Léonie Pointet, Elisa Mayer 46,74 (PB)
5. Frankrike  Frankrike Heloise Louiset, Gémima Joseph, Laura Michottey, Constance Turpin 47,70 (=PB)
6. Polen  Polen Julia Polak, Olga Rzeszewska, Pia Skrzyszowska, Martyna Ziebura 47,84
x. Romania  Romania Bianca Elena Toader, Adina Elena Circiogel, Maria Scrob, Vanessa Evelyna Balaci DNF
x. Ungarn  Ungarn Klaudia Endresz, Boglarka Emese Takacs, Fanni Bacsa, Janka Molnar DNF


ReferanserRediger

  1. ^ GYOR 2017 - 100 Metres U17 Men - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  2. ^ GYOR 2017 - 100 Metres U17 Men - Semifinal [død lenke], besøkt 27. juli 2017.
  3. ^ GYOR 2017 - 100 Metres U17 Men - Heat[død lenke], besøkt 27. juli 2017.
  4. ^ GYOR 2017 - 200 Metres U17 Men - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  5. ^ GYOR 2017 - 400 Metres U17 Men - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  6. ^ GYOR 2017 - 800 Metres U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 31. juli 2017.
  7. ^ GYOR 2017 - 1500 Metres U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  8. ^ GYOR 2017 - 3000 Metres U17 Men - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 29. juli 2017.
  9. ^ GYOR 2017 - 2000 Metres Steeplechase U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 31. juli 2017.
  10. ^ GYOR 2017 - 110 m Hurdles U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  11. ^ GYOR 2017 - 400 m Hurdles U17 Men - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  12. ^ Track and Life - FOJE: Le doublé pour Larue Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  13. ^ EYOF 2017 - 400 m Hurdles U17 Men - Semifinal Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  14. ^ GYOR 2017 - Long Jump U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  15. ^ GYOR 2017 - Triple Jump U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 31. juli 2017.
  16. ^ GYOR 2017 - High Jump U17 Men - Final Arkivert 28. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 28. juli 2017.
  17. ^ GYOR 2017 - Javelin Throw 700g U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  18. ^ GYOR 2017 - Shot Put 5kg U17 Men - Final Arkivert 28. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 28. juli 2017.
  19. ^ GYOR 2017 - Discus Throw 1,5kg U17 Men - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  20. ^ GYOR 2017 - Hammer Throw 5kg U17 Men - Final Arkivert 28. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 28. juli 2017.
  21. ^ GYOR 2017 - Pole Vault U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  22. ^ GYOR 2017 - 4 x 100 Metres Relay U17 Men - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  23. ^ GYOR 2017 - 100 Metres U17 Women - Final[død lenke], besøkt 26. juli 2017.
  24. ^ GYOR 2017 - 200 Metres U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  25. ^ GYOR 2017 - 400 Metres U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 26. juli 2017.
  26. ^ GYOR 2017 - 800 Metres U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  27. ^ GYOR 2017 - 1500 Metres U17 Women - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 31. juli 2017.
  28. ^ GYOR 2017 - 3000 Metres U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  29. ^ GYOR 2017 - 2000 Metres Steeplechase U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  30. ^ GYOR 2017 - 100 m Hurdles U17 Women - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 31. juli 2017.
  31. ^ GYOR 2017 - 400 m Hurdles U17 Women - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 31. juli 2017.
  32. ^ GYOR 2017 - Long Jump U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 26. juli 2017.
  33. ^ GYOR 2017 - High Jump U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  34. ^ All-Athletics - Yaroslava Mahuchikh, besøkt 30. juli 2017.
  35. ^ GYOR 2017 - Javelin Throw 500g U17 Women - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 31. juli 2017.
  36. ^ GYOR 2017 - Triple Jump U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  37. ^ GYOR 2017 - Shot Put 3kg U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 27. juli 2017.
  38. ^ GYOR 2017 - Discus Throw 1kg U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  39. ^ GYOR 2017 - Hammer Throw 3kg U17 Women - Final[død lenke], besøkt 26. juli 2017.
  40. ^ GYOR 2017 - Pole Vault U17 Women - Final Arkivert 30. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 30. juli 2017.
  41. ^ GYOR 2017 - 4 x 100 Metres Relay U17 Women - Final Arkivert 31. juli 2017 hos Wayback Machine., besøkt 31. juli 2017.

Eksterne lenkerRediger