Figueira Champions Classic 2024

Figueira Champions Classic 2024 var et endags sykkelritt i Portugal. Rittet var for mannlige, profesjonelle syklister, og var en del av UCI ProSeries 2024.

Figueira Champions Classic 2024
Detaljer
Ritt2. Figueira Champions Classic
KonkurranseUCI ProSeries 2024 1.Pro
Dato10. februar 2024
Distanse192,4 km
LandPOR Portugal
StartstedFigueira da Foz
MålstedFigueira da Foz
Lag23
Startende ryttere156
Fullførende ryttere104
Gjennomsnittsfart40,873 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerBEL Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
2. plassBEL Vito Braet (Intermarché-Wanty)
3. plassITA Simone Velasco (Astana Qazaqstan Team)
2023
Dokumentasjon

Rittet ble vunnet av Remco Evenepoel.[1]

WorldTour-lag (10)ProTour-lag (4)Kontinentallag (9)
  •   ABTF Betão-Feirense
  •   AP Hotels & Resorts-Tavira-SC Farense
  •   Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
  •   Credibom-La Alumínios-Marcos Car
  •   Efapel Cycling
  •   Kelly-Simoldes-UDO
  •   Rádio Popular-Paredes-Boavista
  •   Sabgal / Anicolor
  •   Tavfer-Ovos Matinados-Mortágua

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step4t 42' 26"
2.   Vito Braet Intermarché-Wanty+ 1' 48"
3.   Simone Velasco Astana Qazaqstan Team+ 1' 48"
4.   Lars Boven Alpecin-Deceuninck+ 1' 48"
5.   Marius Mayrhofer Tudor Pro Cycling Team+ 1' 48"
6.   Marc Hirschi UAE Team Emirates+ 1' 48"
7.   Marijn van den Berg EF Education-EasyPost+ 1' 48"
8.   Christian Scaroni Astana Qazaqstan Team+ 1' 48"
9.   Ruben Guerreiro Movistar Team+ 1' 48"
10.   Pelayo Sánchez Movistar Team+ 1' 48"
Kilde: ProCyclingStats


Startliste

rediger
  Startliste
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
1  Remco Evenepoel (BEL)   (landevei) 1.
2  Mattia Cattaneo (ITA) 79.
3  James Knox (GBR) 47.
4  Mikel Landa (ESP) 19.
5  Pieter Serry (BEL) 87.
6  Warre Vangheluwe (BEL) DNF
7  Louis Vervaeke (BEL) DNF
Sportsdirektør: Tom Steels
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
11  Filippo Baroncini (ITA) 23.
12  Isaac Del Toro (MEX) 37.
13  Marc Hirschi (SUI)  (landevei) 6.
14  António Morgado (POR) 15.
15  Rui Oliveira (POR) 66.
16  Owen Cole (USA) 102.
17  Duarte Marivoet (BEL) DNF
Sportsdirektør: Simone Pedrazzini
Lidl-Trek
LTK
Nr.RytterPlassering
21  Andrea Bagioli (ITA) 25.
22  Sam Oomen (NED) 35.
23  Edward Theuns (BEL) 68.
24  Mathias Vacek (CZE)  (landevei) 30.
25  Nils Aebersold (SUI) 94.
26  Mats Wenzel (LUX) 70.
Sportsdirektør: Steven de Jongh
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
31  Quinten Hermans (BEL) 20.
32  Nicola Conci (ITA) 21.
33  Lars Boven (NED) 4.
34  Jimmy Janssens (BEL) 45.
35  Xandro Meurisse (BEL) 69.
36  Stan Van Tricht (BEL) 89.
37  Ramses Debruyne (BEL) 44.
Sportsdirektør: Frederik Willems
EF Education-EasyPost
EFE
Nr.RytterPlassering
41  Markel Beloki (ESP) DNF
42  Stefan Bissegger (SUI) 64.
43  Mikkel Frølich Honoré (DEN) 11.
44  James Shaw (GBR) 38.
45  Yuhi Todome (JPN) 56.
46  Michael Valgren (DEN) 36.
47  Marijn van den Berg (NED) 7.
Sportsdirektør: Matti Breschel
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
51  Ruben Guerreiro (POR) 9.
52  Carlos Canal (ESP) 33.
53  Jon Barrenetxea (ESP) DNF
54  Johan Jacobs (SUI) 73.
55  Iván Romeo (ESP) 18.
56  Antonio Pedrero (ESP) DNS
57  Pelayo Sánchez (ESP) 10.
Sportsdirektør: Xabier Muriel
Intermarché-Wanty
IWA
Nr.RytterPlassering
61  Vito Braet (BEL) 2.
62  Simone Gualdi (ITA) 46.
63  Rune Herregodts (BEL) 34.
64  Simone Petilli (ITA) 100.
65  Laurenz Rex (BEL) 22.
66  Tim Rex (BEL) 42.
67  Mike Teunissen (NED) 41.
Sportsdirektør: Dimitri Claeys
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
Nr.RytterPlassering
71  Pavel Bittner (CZE) 32.
72  John Degenkolb (GER) 54.
74  Niklas Märkl (GER) DNF
75  Martijn Tusveld (NED) 65.
76  Casper van Uden (NED) 57.
77  Bram Welten (NED) DNF
Sportsdirektør: Pim Ligthart
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
81  Vincenzo Albanese (ITA) 77.
82  Jenthe Biermans (BEL) 24.
83  Anthony Delaplace (FRA) 48.
85  Michel Ries (LUX) 81.
86  Léandre Lozouet (FRA) 51.
87  Martin Tjøtta (NOR) 43.
Sportsdirektør: Arnaud Gérard
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
91  Samuele Battistella (ITA) 78.
92  Simone Velasco (ITA)  (landevei) 3.
93  Jevgenij Fedorov (KAZ) 26.
94  Anton Kuzmin (KAZ) 74.
95  Igor Chzhan (KAZ) DNF
96  Christian Scaroni (ITA) 8.
97  Max Walker (GBR) 67.
Sportsdirektør: Stefano Zanini
Tudor Pro Cycling Team
TUD
Nr.RytterPlassering
101  Arthur Kluckers (LUX) 80.
102  Marius Mayrhofer (GER) 5.
103  Lucas Eriksson (SWE)  (landevei) 86.
104  Rick Pluimers (NED) 29.
105  Florian Stork (GER) 17.
106  Yannis Voisard (SUI) DNF
107  Luc Wirtgen (LUX) 83.
Sportsdirektør: Matteo Tosatto
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
Nr.RytterPlassering
111  Julen Arriola-Bengoa (ESP) 62.
112  Gorka Sorarrain (ESP) 50.
113  Jaume Guardeño (ESP) 52.
114  Calum Johnston (GBR) 58.
115  Eduard Prades (ESP) 12.
116  Michal Schlegel (CZE) DNF
117  Thomas Silva (URU) 13.
Sportsdirektør: José Miguel Fernández Reviejo
Equipo Kern Pharma
EKP
Nr.RytterPlassering
121  Urko Berrade (ESP) 39.
122  Pablo Castrillo (ESP) 16.
123  José Félix Parra (ESP) 76.
124  Jon Agirre (ESP) DNF
125  Ibon Ruiz (ESP) 31.
126  Jorge Gutiérrez (ESP) 49.
Euskaltel-Euskadi
EUS
Nr.RytterPlassering
131  Xabier Isasa (ESP) 27.
132  Asier Etxeberria (ESP) 63.
133  Txomin Juaristi (ESP) 84.
134  Mikel Bizkarra (ESP) 40.
135  Gotzon Martín (ESP) 14.
136  Ibai Azurmendi (ESP) 101.
137  Iker Mintegi (ESP) 28.
Sportsdirektør: Santiago Barranco
Sabgal / Anicolor
SAT
Nr.RytterPlassering
141  Artem Nych98.
142  Oliver Rees (GBR) DNF
143  Rafael Reis (POR) 72.
144  André Carvalho (POR) 90.
145  Gabriel Baptista (POR) DNF
146  Tiago Silva (POR) OTL
Sportsdirektør: Rúben Pereira
Efapel Cycling
EFC
Nr.RytterPlassering
151  Henrique Casimiro (POR) DNF
152  Alexander Grigoriev91.
153  Tiago Antunes (POR) 82.
154  Abner González (PUR) OTL
155  Pedro Pinto (POR) 85.
156  Keegan Swirbul (USA) DNF
157  Vjatsjeslav Ivanov92.
Sportsdirektør: José Azevedo
ABTF Betão-Feirense
CDF
Nr.RytterPlassering
161  Afonso Eulálio (POR) DNF
162  Fábio Oliveira (POR) DNF
163  Óscar Cabedo (ESP) DNF
164  Pedro Andrade (POR) DNF
165  Ivo Pinheiro (POR) 75.
166  Diogo Oliveira (POR) OTL
167  Pedro Silva (POR) 71.
Sportsdirektør: Joaquim Adrego Andrade
Tavfer-Ovos Matinados-Mortágua
TAV
Nr.RytterPlassering
171  Bruno Silva (POR) DNF
172  João Matias (POR) DNF
173  Leangel Linarez (VEN) DNF
174  Rafael Barbas (POR) DNF
175  Nicolás Sáenz (COL) DNF
176  César Martingil (POR) DNF
177  Gonçalo Amado (POR) 59.
Sportsdirektør: Gustavo César
Kelly-Simoldes-UDO
KSU
Nr.RytterPlassering
181  Luís Gomes (POR) 53.
182  Rui Carvalho (POR) 60.
183  Francisco Guerreiro (POR) 95.
184  Tiago Ferreira (POR) DNF
185  Francisco Alves (POR) DNF
186  Noah Campos (POR) OTL
187  André Ribeiro (POR) DNF
Sportsdirektør: Manuel Correia
AP Hotels & Resorts-Tavira-SC Farense
ATF
Nr.RytterPlassering
191  Delio Fernández (ESP) DNF
192  Rúben Simão (POR) DNF
193  Diogo Pinto (POR) DNF
194  Venceslau Fernandes (POR) DNF
195  Afonso Silva (POR) DNF
196  Carlos Salgueiro (POR) DNF
197  Euclides Chingui (ANG) DNF
Sportsdirektør: Vidal Fitas
Credibom-LA Alumínios-Marcos Car
LAA
Nr.RytterPlassering
201  Luís Felipe Fernandes (POR) 88.
202  François Vie (POR) DNF
203  Diogo Narciso (POR) 93.
204  Rodrigo Caixas (POR) DNF
205  João Oliveira (POR) DNF
206  João Macedo (POR) OTL
207  Emanuel Duarte (POR) DNF
Sportsdirektør: Hernani Brôco
Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
AVL
Nr.RytterPlassering
211  Daniel Viegas (POR) DNF
212  Sergio García (ESP) 55.
213  Germán Tivani (ARG) DNF
214  Tomás Contte (ARG) 104.
215  Tomás Martins (POR) DNF
216  Carlos Oyarzún (CHI) 96.
217  David Dominguez (ESP) 99.
Sportsdirektør: Américo Silva
Rádio Popular-Paredes-Boavista
RPB
Nr.RytterPlassering
221  César Fonte (POR) DNF
222  Hugo Nunes (POR) 103.
223  Tiago Leal (POR) DNF
224  Francisco Peñuela (VEN) 97.
225  Tiago Nunes (POR) DNF
226  Daniel Dias (POR) DNF
227  Hélder Gonçalves (POR) 61.

Referanser

rediger

Eksterne lenker

rediger