Fekting under Sommer-OL 2000

De olympiske ringer

Fekting under Sommer-OL 2000. Fekting var med på OL-programmet for 24. gang 2000 i Sydney. Det ble konkurrert om ti olympiske titler, tre individuelle og tre i lag for menn og to individuelle og to lagkonkurranser for damer. Det ble fektet med kårde, sabel og florett.

MedaljerRediger

  Fekting under Sommer-OL 2000 – Sydney  
 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1.   Italia (ITA) 3 0 2 5
2.   Russland (RUS) 3 0 1 4
3.   Frankrike (FRA) 1 4 1 6
4.   Sør-Korea (KOR) 1 0 1 2
5.   Ungarn (HUN) 1 0 0 1
  Romania (ROU) 1 0 0 1
7.   Tyskland (GER) 0 2 3 5
8.   Sveits (SUI) 0 2 0 2
9.   Kina (CHN) 0 1 1 2
10.   Polen (POL) 0 1 0 1
11.   Cuba (CUB) 0 0 1 1
Totalt 10 10 10 30

HerrerRediger

FlorettRediger

Plass Utøvere Land
1. Kim Young-ho   KOR
2. Ralf Bißdorf   GER
3. Dmitrij Sjevtsjenko   RUS
4. Jean-Noël Ferrari   FRA
5. Salvatore Sanzo   ITA
6. Sergej Golubitskij   UKR

Florett lagkonkurranseRediger

Plass Utøvere Land
1. Jean-Noël Ferrari
Lionel Plumenail
Brice Guyart
Patrice Lhotellier
  FRA
2. Dong Zhaozhi
Wang Haibin
Ye Chong
Zhang Jie
  CHN
3. Salvatore Sanzo
Matteo Zennaro
Daniele Crosta
Gabriele Magni
  ITA
4. Adam Krzesiński
Ryszard Sobczak
Sławomir Mocek
  POL
5. Sergej Golubitskij
Oleksij Bryzgalov
Oleksij Krugljak
  UKR
6. Ralf Bißdorf
Richard Breutner
Wolfgang Wienand
David Hausmann
  GER

KårdeRediger

Plass Utøvere Land
1. Pavel Kolobkov   RUS
2. Hugues Obry   FRA
3. Lee Sang-ki   KOR
4. Marcel Fischer   SUI
5. Péter Vánky   SWE
6. Ivan Trevejo Pérez   CUB


Kårde lagkonkurranseRediger

Plass Utøvere Land
1. Angelo Mazzoni
Paolo Milanoli
Maurizio Randazzo
Alfredo Rota
  ITA
2. Jean-François di Martino
Robert Leroux
Hugues Obry
Éric Srecki
  FRA
3. Nelson Loyola Torriente
Candido Alberto Maya
Carlos Pedroso Curiel
Ivan Trevejo Pérez
  CUB
4. Yang Roy-Sung
Lee Sang-Yup
Lee Sang-ki
  KOR
5. Arnd Schmitt
Jörg Fiedler
Daniel Strigel
Marc Steifensand
  GER
6. Vitalij Zakharov
Vitalij Murasjko
Vladimir Psjenikin
  BLR

SabelRediger

Plass Utøvere Land
1. Mihai Covaliu   ROU
2. Mathieu Gourdain   FRA
3. Wiradech Kothny   GER
4. Domonkos Ferjancsik   HUN
5. Damien Touya   FRA
6. Aleksej Frosin   RUS

Sabel lagkonkurranseRediger

Plass Utøvere Land
1. Sergej Tsjarikov
Aleksej Diatsjenko
Aleksej Frosin
  RUS
2. Mathieu Gourdain
Julien Pillet
Cedric Seguin
  FRA
3. Dennis Bauer
Wiradech Kothny
Eero Lehmann
  GER
4. Mihai Covaliu
Florin Lupeică
Victor Găureanu
  ROU
5. Zsolt Nemcsik
Domonkos Ferjancsik
Péter Takács
  HUN
6. Vadim Guttsajt
Vladimir Lukasjenko
Vladimir Kaljuzjnij
  UKR

DamerRediger

FlorettRediger

Plass Utøvere Land
1. Valentina Vezzali   ITA
2. Rita König   GER
3. Giovanna Trillini   ITA
4. Laura Cârlescu Badea   ROU
5. Xiao Aihua   CHN
6. Diana Bianchedi   ITA


Florett lagkonkurranseRediger

Plass Utøvere Land
1. Diana Bianchedi
Annamaria Giacometti
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
  ITA
2. Sylwia Gruchała
Magdalena Mroczkiewicz
Anna Rybicka
Barbara Wolnicka
  POL
3. Sabine Bau
Rita König
Gesine Schiel
Monika Weber
  GER
4. Ann Marsh
Felicia Zimmermann
Iris Zimmermann
  USA
5. Svetlana Bojko
Jekaterina Jusjeva
Olga Sjarkova
  RUS
6. Edina Knapek
Aida Mohamed
Gabriella Lantos
  HUN

KårdeRediger

Plass Utøvere Land
1. Tímea Nagy   HUN
2. Gianna Hablützel-Bürki   SUI
3. Laura Flessel-Colovic   FRA
4. Tatjana Logunova   RUS
5. Valérie Barlois-Leroux   FRA
6. Zuleydis Ortiz   CUB

Kårde lagkonkurranseRediger

Plass Utøvere Land
1. Karina Aznavurjan
Oksana Jermakova
Tatjana Logunova
Marija Mazina
  RUS
2. Gianna Hablützel-Bürki
Sophie Lamon
Diana Romagnoli
Tabea Steffen
  SUI
3. Li Na
Qin Liang
Yinqinq Liu
Shaoqi Yang
  CHN
4. Tímea Nagy
Ildikó Mincza
Gyöngyi Szalay
  HUN
5. Laura Flessel-Colovic
Valérie Barlois-Leroux
Sophie Moressée-Pichot
Sangita Tripathi
  FRA
6. Imke Duplitzer
Claudia Bokel
Katja Nass
  GER

Eksterne lenkerRediger