Europacupen på 10 000 meter 2018

Europacupen på 10 000 meter 2018 (2018 European 10,000m Cup) ble arrangert 19. mai 2018, i London i England, sammen med Night of the 10,000m PBs. Dette var det 22. Europacupen på 10 000 meter som ble arrangert.

ResultaterRediger

HerrerRediger

Individuelt
Plass Race Navn Land Tid Kommentar
  A Richard Ringer   Tyskland 27:36,52 PB
  A Morhad Amdouni Frankrike  Frankrike 27:36,80 PB
  A Yemaneberhan Crippa Italia  Italia 27:44,21 PB, NUR
4 A Adel Mechaal Spania  Spania 27:50,56 PB
5 A Alexander Yee Storbritannia  Storbritannia 27:51,94 PB
6 A Andy Vernon* Storbritannia  Storbritannia 27:52,32 SB
7 A Chris Thompson* Storbritannia  Storbritannia 27:52,56 SB
8 A Florian Carvalho Frankrike  Frankrike 28:06,78 PB
9 A Girmaw Amare Israel  Israel 28:15,41 SB
10 A Antonio Abadía Spania  Spania 28:20,45
11 A Nicolae Alexandru Soare Romania  Romania 28:25,38 PB
12 A Fernando Carro Spania  Spania 28:29,65
13 B Lorenzo Dini Italia  Italia 28:30,01 PB
14 A Ben Connor Storbritannia  Storbritannia 28:31,59
15 A Napoleon Solomon Sverige  Sverige 28:33,33 PB
16 B Andreas Vojta Østerrike  Østerrike 28:33,99 PB
17 B Vasyl Koval Ukraina  Ukraina 28:35,44 PB
18 A Juan Pérez Spania  Spania 28:35,59 PB
19 B Kieran Clements* Storbritannia  Storbritannia 28:37,12 PB
20 B Félix Bour Frankrike  Frankrike 28:37,61 PB
21 B Dmytro Siruk Ukraina  Ukraina 28:38,07 PB
22 A Mohamud Aadan Storbritannia  Storbritannia 28:39,79 PB
23 A Yago Rojo Spania  Spania 28:46,37 PB
24 A Ellis Cross* Storbritannia  Storbritannia 28:47,51 PB
25 A Arttu Vattulainen Finland  Finland 28:48,43 PB
26 B Richard Allen* Storbritannia  Storbritannia 28:54,95 PB
27 A Tiidrek Nurme Estland  Estland 29:05,49 SB
28 A Mykola Nyzhnyk Ukraina  Ukraina 29:09,55 PB
29 B Jakub Zemaník Tsjekkia  Tsjekkia 29:10,43 PB
30 A Matthew Leach* Storbritannia  Storbritannia 29:11,35 SB
31 B Steven Casteele Belgia  Belgia 29:12,01 PB
32 A Tadesse Getahon Israel  Israel 29:12,17
33 A Graham Rush* Storbritannia  Storbritannia 29:13,28 SB
34 B Daniel Studley* Storbritannia  Storbritannia 29:15,41 PB
35 A Ollie Lockley* Storbritannia  Storbritannia 29:15,45 PB
36 A Mohamed Jelloul Spania  Spania 29:16,27
37 A Luke Caldwell* Storbritannia  Storbritannia 29:18,17 SB
38 A Luke Traynor Storbritannia  Storbritannia 29:20,32 SB
39 B Stephan Listabarth Østerrike  Østerrike 29:22,62 PB
40 A Tomasz Grycko Polen  Polen 29:24,84
41 B Serhiy Shevchenko Ukraina  Ukraina 29:27,11 PB
42 B Abderrazak Charik Frankrike  Frankrike 29:27,60 PB
43 B Jarkko Järvenpää Finland  Finland 29:29,30 SB
44 B Mohamed Serghini Frankrike  Frankrike 29:30,10
45 B Joeri Wolf Nederland  Nederland 29:34,16 PB
46 B Ivan Strebkov Ukraina  Ukraina 29:34,97 SB
47 B Yann Schrub Frankrike  Frankrike 29:35,23
48 B Mick Clohisey Irland  Irland 29:36,42 SB
49 B Dominic Shaw* Storbritannia  Storbritannia 29:39,04 PB
50 B Sullivan Brunet Sveits  Sveits 29:39,65 PB
51 A Jean-Pierre Weerts Belgia  Belgia 29:44,14 SB
52 B Hugh Armstrong Irland  Irland 29:49,51
53 B António Silva Portugal  Portugal 29:51,07 SB
54 B Logan Rees* Storbritannia  Storbritannia 29:55,26 PB
55 A Haimro Alame Israel  Israel 29:59,15
56 B Yeóryios-Mihaíl Tássis Hellas  Hellas 30:00,64 PB
57 B Christian Kreienbühl Sveits  Sveits 30:08,29 SB
58 B Patrik Wägeli Sveits  Sveits 30:13,94 PB
59 B Sergiu Ciobanu Irland  Irland 30:15,95 SB
60 B Stoian Vladkov   Bulgaria 30:42,34 PB
61 A Sam Stabler Storbritannia  Storbritannia 31:16,81 SB
- A Lachlan Oates* Storbritannia  Storbritannia DNF
- B Alberto Sánchez Spania  Spania DNF
- B Daniel Studley* Storbritannia  Storbritannia DNF
- B Ricardo Dias Portugal  Portugal DNF
- B Yosi Goasdoué Frankrike  Frankrike DNF
- B Robin Ryynänen Finland  Finland DNF
- B Gabriel Steffensen Sverige  Sverige DNF
- B Olle Walleräng Sverige  Sverige DNF
- A Cornelius Kangogo Kenya  Kenya DNF Hare
- A David Bett Kenya  Kenya DNF Hare
- B Malcolm Hicks* New Zealand  New Zealand DNF Hare
- B Abel Tsegay   Eritrea DNF Hare

* Utøvere som deltok i Night of the 10,000m PBs, men som ikke deltok i europacupen. Resultatet fra disse utøverne talte ikke lagkonkurransen.

KvinnerRediger

Individuelt
Plass Heat Navn Land Tid Kommentar
  A Lonah Chemtai Salpeter Israel  Israel 31:33,03 WL, NR, PB
  A Ancuţa Bobocel   Romania 31:43,12 PB
  A Charlotte Arter Storbritannia  Storbritannia 32:15,71 PB
4 B Roxana Bârcă   Romania 32:30,97 PB
5 A Katarzyna Rutkowska Polen  Polen 32:31,40 PB
6 A Philippa Bowden* Storbritannia  Storbritannia 32:33,10 PB
7 A Sophie Duarte Frankrike  Frankrike 32:34,07 PB
8 A Louise Small Storbritannia  Storbritannia 32:34,73 PB
9 A Stevie Stockton* Storbritannia  Storbritannia 32:35,26 PB
10 A Katrina Wootton* Storbritannia  Storbritannia 32:37,80 SB
11 A Jenny Nesbitt Storbritannia  Storbritannia 32:38,45 PB
12 A Emelia Gorecka Storbritannia  Storbritannia 32:39,37 PB
13 A Miriam Dattke   Tyskland 32:40,58 PB
14 A Natalie Tanner   Tyskland 32:44,52
15 A Maitane Melero Spania  Spania 32:50,30 PB
16 A Claire Duck Storbritannia  Storbritannia 32:52,85 SB
17 A Emma Mitchell Irland  Irland 32:55,26
18 A Yuliya Shmatenko Ukraina  Ukraina 32:57,31 PB
19 A Sabrina Mockenhaupt   Tyskland 33:00,95 SB
20 A Tania Carretero Spania  Spania 33:04,43 PB
21 A Kate Avery* Storbritannia  Storbritannia 33:05,24 SB
22 A Krisztina Papp Ungarn  Ungarn 33:05,80 SB
23 A Nuria Lugueros Spania  Spania 33:08,03
24 B Viktoriya Kalyuzhna Ukraina  Ukraina 33:10,66 PB
25 B Valeriya Zinenko Ukraina  Ukraina 33:12,30 PB
26 A Charlotta Fougberg Sverige  Sverige 33:13,44 PB
27 B Giovanna Epis Italia  Italia 33:14,71 PB
28 A Jip Vastenburg Nederland  Nederland 33:14,97 SB
29 B Cristina Simion   Romania 33:20,97 PB
30 A Cátia Santos Portugal  Portugal 33:21,98 PB
31 B Shona Heaslip Irland  Irland 33:24,00 PB
32 A Mhairi MacLennan* Storbritannia  Storbritannia 33:28,61 PB
33 B Nataliya Lehonkova Ukraina  Ukraina 33:31,78 PB
34 A Ellie Davies* Storbritannia  Storbritannia 33:33,20 PB
35 B Moira Stewartová Tsjekkia  Tsjekkia 33:41,17 PB
36 A Faye Fullerton Storbritannia  Storbritannia 33:47,70 PB
37 B Fionnuala Ross Irland  Irland 33:49,92 PB
38 A AnnMarie McGlynn Irland  Irland 33:53,29 SB
39 B Nicole Taylor* Storbritannia  Storbritannia 33:53,34 PB
40 A Ana Lozano Spania  Spania 33:55,94 PB
41 B Lucy Reid* Storbritannia  Storbritannia 33:58,73 PB
42 B Tamara Armoush* Jordan  Jordan 34:00,81 PB
43 B Martina Tresch Sveits  Sveits 34:07,04 PB
44 A Ashley Gibson* Storbritannia  Storbritannia 34:08,53 PB
45 B Nicole Reina Italia  Italia 34:09,14 PB
46 B Anastasia Karakatsani Hellas  Hellas 34:10,95 SB
47 B Andreea Alina Piscu   Romania 34:12,80 SB
48 B Maor Tiyouri Israel  Israel 34:13,67
49 B Charlotte Christensen* Storbritannia  Storbritannia 34:22,33 PB
50 B Lucy Crookes* USA  USA 34:29,68 SB
51 A Dani Nimmock* Storbritannia  Storbritannia 34:47,32 PB
52 B Elena García Spania  Spania 34:47,49
53 B Sara Brogiato Italia  Italia 35:19,33 SB
54 B Maria Sagnes Wågan Norge  Norge 35:19,86 SB
55 B Rosie Edwards* Storbritannia  Storbritannia 36:00,66 SB
56 B Cecilia Norrbom Sverige  Sverige 36:02,93 SB
57 B Loreta Kančytė Litauen  Litauen 36:16,97 PB
A María José Pérez Spania  Spania DNF
A Samira Mezeghrane Frankrike  Frankrike DNF
A Anne-Mari Hyryläinen Finland  Finland DNF
A Margaret Kipkemboi Kenya  Kenya DNF Hare
B Runa Skrove Falch Norge  Norge DNF
B Sarah Astin* Storbritannia  Storbritannia DNF
B Eva Cherono Kenya  Kenya DNF Hare
B Iona Lake* Storbritannia  Storbritannia DNF

* Utøvere som deltok i Night of the 10,000m PBs, men som ikke deltok i europacupen. Resultatet fra disse utøverne talte ikke lagkonkurransen.

LagkonkurranseRediger

HerrerRediger

Lag
Plass Lag Tid
  Spania  Spania
1:24:40,66
  Storbritannia  Storbritannia
1:25:03,32
  Frankrike  Frankrike
1:25:13,68
4 Ukraina  Ukraina
1:26:23,06
5 Israel  Israel
1:27:26,73
6 Irland  Irland
1:29:41,88
7 Sveits  Sveits
1:30:01,88

KvinnerRediger

Lag
Plass Lag Tid
  Storbritannia  Storbritannia
1:37:28,89
    Romania
1:37:35,06
    Tyskland
1:38:26,05
4 Spania  Spania
1:39:02,76
5 Ukraina  Ukraina
1:39:20,27
6 Irland  Irland
1:40:09,18
7 Italia  Italia
1:42:43,18

KilderRediger