EM i taekwondo 2014

EM i taekwondo 2014
Taekwondo competition in Baku.jpg
Generell informasjon
Idrettsgrentaekwondo
ArrangørEuropean Taekwondo Federation
VertsbyBaku
VertslandAserbajdsjan Aserbajdsjan
Arena(er)Sarhadchi Olympic Center
Dato1.–4. mai 2014
Utgavenummer21
Deltakernasjoner46
Deltakere363
Øvelser16
Mesterskap
Forrige – neste
20122016

Europamesterskapet i taekwondo 2014 ble arrangert i Baku i Aserbajdsjan fra 1. til 4. mai 2014.

MedaljestatistikkRediger

      Vertnasjon

 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1   Kroatia 3 2 1 6
2   Russland 2 3 2 7
3   Frankrike 1 4 4 9
4   Storbritannia 1 2 4 7
5   Aserbajdsjan 1 0 4 5
  Tyrkia 1 0 4 5
7   Spania 1 0 2 3
8   Moldova 1 0 1 2
  Portugal 1 0 1 2
10   Hviterussland 1 0 0 1
  Belgia 1 0 0 1
  Man 1 0 0 1
  Sveits 1 0 0 1
14   Tyskland 0 1 2 3
15   Serbia 0 1 1 2
16   Hellas 0 1 0 1
  Slovenia 0 1 0 1
  Ukraina 0 1 0 1
19   Kypros 0 0 1 1
  Finland 0 0 1 1
  Ungarn 0 0 1 1
  Italia 0 0 1 1
  Polen 0 0 1 1
  Sverige 0 0 1 1
Totalt 16 16 32 64

MedaljevinnereRediger

MennRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
−54 kg   Stepan Dimitrov (MDA)   Georgios Simitsis (GRE)   Jesús Tortosa Cabrera (ESP)
  Mehmet Dolas (TUR)
−58 kg   Rui Bragança (POR)   Levent Tuncat (GER)   Dylan Chellamootoo (FRA)
  Ruslan Poiseev (RUS)
−63 kg   Jaouad Achab (BEL)   Jure Pantar (SLO)   Ioannis Pilavakis (CYP)
  Mario Gentil Silva (POR)
−68 kg   Servet Tazegul (TUR)   Alexey Denisenko (RUS)   Vladislav Arventii (MDA)
  Ruebyn Richards (GBR)
−74 kg   Albert Gaun (RUS)   Torann Maizeroi (FRA)   Andrew Deer (GBR)
  Ilkin Shahbazov (AZE)
−80 kg   Aaron Cook (IOM)   Damon Sansum (GBR)   Mamedy Doucara (FRA)
  Ramin Azizov (AZE)
−87 kg   Radik Isayev (AZE)   M'bar N'Diaye (FRA)   Lutalo Muhammad (GBR)
  Ali Sarı (TUR)
+87 kg   Arman-Marshall Silla (BLR)   Vedran Golec (CRO)   Leonardo Basile (ITA)
  Volker Wodzich (GER)

KvinnerRediger

Øvelse Gull Sølv Bronse
−46 kg   Hajer Mustapha (FRA)   Iryna Romoldanova (UKR)   Asia Bailey (GBR)
  Mateja Kunović (CRO)
−49 kg   Lucija Zaninović (CRO)   Yasmina Aziez (FRA)   Ivett Gonda (HUN)
  Svetlana Igumenova (RUS)
−53 kg   Ana Zaninovic (CRO)   Ekaterina Kim (RUS)   Suvi Mikkonen (FIN)
  Floriane Liborio (FRA)
−57 kg   Eva Calvo Gomez (ESP)   Jade Jones (GBR)   Gunay Aghakishiyeva (AZE)
  Nikita Glasnović (SWE)
−62 kg   Nina Klaey (SUI)   Marina Sumić (CRO)   Magda Wiet Henin (FRA)
  Rabia Gulec (GER)
−67 kg   Anastasia Baryshnikova (RUS)   Haby Niare (FRA)   Nur Tatar (TUR)
  Farida Azizova (AZE)
−73 kg   Iva Radoš (CRO)   Milica Mandić (SRB)   Aleksandra Krzemieniecka (POL)
  Furkan Asena Aydın (TUR)
+73 kg   Bianca Walkden (GBR)   Olga Ivanova (RUS)   Ana Bajić (SRB)
  Rosana Simón Álamo (ESP)

KilderRediger