EM i kunstløp 2016

Kunstløp EM i kunstløp 2016
Gabriella Papadakis and Guillaume Cizeron at Europeans 2016.jpg
Generell informasjon
Idrettsgrenkunstløp
ArrangørInternational Skating Union, Slovak Figure Skating Association
VertsbyBratislava Slovakia
Arena(er)Ondrej Nepela Arena
Dato14.31. januar 2016
Utgavenummer108
Nettsted Offisielt nettsted
Mesterskap
Forrige – neste
EM i kunstløp 2015EM i kunstløp 2017

EM i kunstløp 2016 ble arrangert Bratislava, Slovakia, fra 25. til 31. januar 2016.

Oversikt medaljevinnereRediger

Medaljer for sammenlagt plassering

Disiplin Gull Sølv Bronse
Menn   Javier Fernández   Alexei Bychenko   Maxim Kovtun
Kvinner   Jevgenija Medvedeva   Jelena Radionova   Anna Pogorilaja
Parløp   Tatjana Volosozjar / Maksim Trankov   Aliona Savchenko / Bruno Massot   Jevgenija Tarasova / Vladimir Morozov
Isdans   Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron   Anna Cappellini / Luca Lanotte   Jekaterina Bobrova / Dmitrij Solovjov

ResultaterRediger

MennRediger

Plass Navn Land Total poengsum kortprogram friløp
1 Javier Fernández   302.77 1 102.54 1 200.23
2 Alexei Bychenko   242.56 4 84.09 4 158.47
3 Maksim Kovtun   242.21 2 88.09 6 154.12
4 Florent Amodio   240.96 8 78.28 2 162.68
5 Mikhail Koljada   236.58 9 77.58 3 159.00
6 Ivan Righini   236.36 6 82.23 5 154.13
7 Daniel Samohin   232.08 5 82.73 8 149.35
8 Alexander Petrov   229.69 10 76.95 7 152.74
9 Jorik Hendrickx   221.39 7 79.13 9 142.26
10 Michal Březina   211.81 3 84.30 13 127.51
11 Alexander Majorov   204.27 11 76.34 12 127.93
12 Deniss Vasiļjevs   204.24 14 68.32 10 135.92
13 Matteo Rizzo   200.81 12 74.91 14 125.90
14 Franz Streubel   196.17 15 68.11 11 128.06
15 Ivan Pavlov   189.65 13 68.78 15 120.87
16 Paul Fentz   182.59 16 67.97 17 114.62
17 Felipe Montoya   181.95 17 67.73 19 114.22
18 Phillip Harris   180.99 18 63.93 16 117.06
19 Stéphane Walker   171.79 22 57.23 18 114.56
20 Jiří Bělohradský   168.57 19 60.53 21 108.04
21 Nicholas Vrdoljak   167.07 21 59.02 20 108.05
22 David Kranjec   163.98 23 56.99 22 106.99
23 Mario-Rafael Ionian   160.57 24 54.16 23 106.41
24 Sondre Oddvoll Bøe   149.60 20 59.12 24 90.48
Kvalifiserte seg ikke til friløpet
25 Thomas Kennes   53.86 25 53.86 N/A
26 Valtter Virtanen   52.07 26 52.07 N/A
27 Alexei Mialionkhin   50.98 27 50.98 N/A
28 Daniil Zurav   50.50 28 50.50 N/A
29 Armen Agaian   49.32 29 49.32 N/A
30 Patrick Myzyk   49.26 30 49.26 N/A
31 Slavik Hayrapetyan   46.71 31 46.71 N/A
32 Larry Loupolover   44.46 32 44.46 N/A
33 Alexander Maszljanko   44.26 33 44.26 N/A
34 Michael Neuman   42.03 34 42.03 N/A
35 Engin Ali Artan   40.60 35 40.60 N/A

KvinnerRediger

Plass Navn Land Total poengsum kortprogram friløp
1 Jevgenija Medvedeva   215.45 1 72.55 1 142.90
2 Jelena Radionova   209.99 2 70.96 2 139.03
3 Anna Pogorilaja   187.05 3 63.81 3 123.24
4 Angelīna Kučvaļska   176.99 5 58.99 4 118.00
5 Roberta Rodeghiero   170.76 4 61.01 5 109.75
6 Maé-Bérénice Méité   161.23 8 57.35 6 103.88
7 Nathalie Weinzierl   160.64 7 57.36 7 103.28
8 Viveca Lindfors   155.49 11 53.92 8 101.57
9 Joshi Helgesson   153.29 6 58.13 11 95.16
10 Laurine Lecavelier   152.34 13 52.84 9 99.50
11 Ivett Tóth   150.65 10 55.54 12 95.11
12 Nicole Rajičová   146.10 9 57.24 18 88.86
13 Matilda Algotsson   145.32 18 47.97 10 97.35
14 Giada Russo   143.40 12 53.52 16 89.88
15 Anastasia Galustyan   143.05 16 48.93 13 94.12
16 Aleksandra Golovkina   139.83 15 49.30 15 90.53
17 Anne Line Gjersem   139.48 14 49.80 17 89.68
18 Fleur Maxwell   137.76 22 46.55 14 91.21
19 Helery Hälvin   135.02 20 47.49 19 87.53
20 Niki Wories   131.87 21 46.82 20 85.05
21 Anna Khnychenkova   128.80 19 47.90 22 80.90
22 Kerstin Frank   128.08 24 44.85 21 83.23
23 Eliška Březinová   121.26 17 48.21 23 73.05
24 Isabelle Olsson   117.50 23 45.11 24 72.39
Kvalifiserte seg ikke til friløpet
25 Lutricia Bock   43.77 25 43.77 N/A
26 Daša Grm   43.36 26 43.36 N/A
27 Julia Sauter   41.79 27 41.79 N/A
28 Tanja Odermatt   41.44 28 41.44 N/A
29 Danielle Harrison   40.68 29 40.68 N/A
30 Charlotte Vandersarren   39.93 30 39.93 N/A
31 Aimee Buchanan   39.79 31 39.79 N/A
32 Birce Atabey   37.55 32 37.55 N/A
33 Sonia Lafuente   37.12 33 37.12 N/A
34 Pernille Sørensen   34.81 34 34.81 N/A
35 Daniela Stoeva   33.82 35 33.82 N/A
36 Janina Makeenka   27.62 36 27.62 N/A

ParløpRediger

Plass Navn Land Total poengsum kortprogram friløp
1 Tatjana Volosozjar / Maksim Trankov   222.66 1 79.77 1 142.89
2 Aliona Savchenko / Bruno Massot   200.78 2 75.54 3 125.24
3 Jevgenija Tarasova / Vladimir Morozov   197.55 3 70.17 2 127.38
4 Vanessa James / Morgan Ciprès   185.55 5 62.10 5 123.45
5 Valentina Marchei / Ondřej Hotárek   182.61 8 58.47 4 124.14
6 Nicole Della Monica / Matteo Guarise   178.97 6 61.51 6 117.46
7 Kristina Astakhova / Aleksej Rogonov   174.72 7 60.63 7 114.09
8 Mari Vartmann / Ruben Blommaert   171.30 4 62.90 8 108.40
9 Miriam Ziegler / Severin Kiefer   149.07 9 52.96 10 96.11
10 Tatiana Danilova / Mikalai Kamianchuk   147.36 10 48.72 9 98.64
11 Goda Butkutė / Nikita Ermolaev   139.56 11 46.85 11 92.71
12 Bianca Manacorda / Niccolò Macii   130.00 12 44.71 12 85.29
13 Adel Tankova / Evgeni Krasnopolski   114.56 14 37.81 13 76.75
14 Anna Marie Pearce / Mark Magyar   110.55 16 36.00 14 74.55
15 Marcelina Lech / Aritz Maestu   109.11 13 40.46 15 68.65
16 Alexandra Herbríková / Nicolas Roulet   103.47 15 36.38 16 67.09

IsdansRediger

Plass Navn Land Total poengsum kortdans fridans
1 Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron   182.71 2 70.74 1 111.97
2 Anna Cappellini / Luca Lanotte   178.01 1 72.31 3 105.70
3 Jekaterina Bobrova / Dmitrij Solovjov   176.50 3 68.71 2 107.79
4 Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov   172.65 4 68.33 4 104.32
5 Alexandra Stepanova / Ivan Bukin   165.55 5 66.65 5 98.90
6 Penny Coomes / Nicholas Buckland   162.75 8 64.26 6 98.49
7 Charlène Guignard / Marco Fabbri   162.58 6 64.87 7 97.71
8 Federica Testa / Lukáš Csölley   158.05 9 64.24 8 95.81
9 Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sørensen   152.79 10 62.19 9 90.60
10 Isabella Tobias / Ilia Tkachenko   151.67 7 64.46 12 87.21
11 Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev   147.07 11 59.57 11 87.50
12 Alisa Agafonova / Alper Uçar   145.23 12 56.33 10 88.90
13 Cortney Mansour / Michal Češka   141.36 14 54.97 13 86.39
14 Kavita Lorenz / Panagiotis Polizoakis   137.99 13 55.06 15 82.93
15 Cecilia Törn / Jussiville Partanen   134.10 18 51.14 14 82.96
16 Viktoria Kavaliova / Yurii Bieliaiev   133.71 17 52.25 16 81.46
17 Barbora Silná / Juri Kurakin   129.87 15 54.56 17 75.31
18 Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal   125.19 20 50.17 18 75.02
19 Celia Robledo / Luis Fenero   122.81 19 50.19 19 72.62
20 Lorenza Alessandrini / Pierre Souquet   121.43 16 54.37 20 67.06
Kvalifiserte seg ikke til fridansen
21 Misato Komatsubara / Andrea Fabbri   49.56 21 49.56 N/A
22 Olga Jakushina / Andrey Nevskiy   49.49 22 49.49 N/A
23 Katharina Müller / Tim Dieck   48.75 23 48.75 N/A
24 Peroline Ojardias / Michael Bramante   48.36 24 48.36 N/A
25 Taylor Tran / Saulius Ambrulevičius   45.09 25 45.09 N/A
26 Valeria Haistruk / Oleksiy Oliynyk   44.44 26 44.44 N/A
27 Carolina Moscheni / Balázs Major   42.87 27 42.87 N/A
28 Katarina Paice / Yuri Eremenko   36.23 28 36.23 N/A

KilderRediger